Landbouw vraagt miljoenen steun Stikker dacht: lk kan dit blijkbaar met Vanwege concurrentie Duitse boeren Philip Morris haalt rechter bij staking Ambtenaar: staking zelf bepalen DONDERDAG 5 JULI 1984 Economie DEN HAAG (ANP) - Het Landbouwschap verlangt dat de overheid op korte termijn steunmaatregelen neemt voor de gehele Nederlandse land- en tuinbouw. Deze maatre gelen moeten compenseren dat de Westduitse overheid steun geeft aan haar boeren en tuinders. Het Landbouwschap heeft minister Braks (landbouw en visserij) gisteren tijdens een spoedberaad voorgehouden dat op jaarbasis zeker vierhonderd miljoen gulden nodig zijn. ROTTERDAM (ANP) - Overleg tussen werkgevers en werknemers in de Rotterdamse haven heeft op nieuw niet geleid tot overeenstem ming over de invoering van een nieuw pasjessyteem. De werkne mersorganisaties willen zo snel mogelijk een waterdicht registra tie-systeem, zodat het mogelijk wordt zwartwerken en overmatig werken te controleren en tegen te gaan. De werkgevers zijn wel bereid om een nieuw systeem in te voe ren, maar zij willen zelf bepalen op welke havenbedrijven pasjes wor den uitgegeven en hoeveel. Een centrale registratie achten zij over bodig. De vakbonden vinden de voorstellen van de werkgevers on aanvaardbaar, omdat er dan een syteem zou komen waarmee met name de controle op overmatig werken onmogelijk blijft. Pasjessysteem in haven nog niet geregeld Volgens bestuurder Kees Voor- meulen van de Vervoersbond FN V moet er een syteem komen waarin de havenwerkers vertrouwen heb ben. "Komt dat er niet, dan veran dert er in de haven eigenlijk niets. Onze mensen vinden deze zaak be langrijk. Zij hebben niet voor niets veel ingeleverd voor een arbeids tijdverkorting van tien procent. AJs er nu teveel wordt overge werkt, komen er geen nieuwe ba nen", aldus Voormeulen. Het is volgens Voormeulen on duidelijk wat er nu verder moet ge beuren. Wat hem betreft zit het overleg volledig in een impasse. Het Gemeentelijk Havenbedrijf zal de verschillen van mening tussen werkgevers en weknemers nog eens inventariseren, maar Voor meulen verwacht daar weinig van. Volgens de FNV-bestuurder heeft het minsterie van Sociale Za ken gisteren opnieuw aangedron- fSl'H n^ucn JHi van het pasjes-prob eem Een ,en neemt dje egn einde maken Groenteboer Het hoofdbedrijfschap Detail handel eist van staatssecretaris Van Zeil (economische zaken) dat hij binnen drie maanden maatrege- delegatie van de Vervoersbond FNV kreeg van ambtenaren van dit ministerie volgens Voormeulen nog eens te horen dat er snel een goed pasjes-systeem moet komen om zwart- en overwerken tegen te gaan. Volgens Voormeulen hebben de ambtenaren met sancties ge dreigd als werkgevers en werkne mers in de Rotterdamse haven uit eindelijk geen oplossing kunnen bereiken. Voorzitter drs. J.J. Schouten zei na het spoedberaad dat de georga niseerde land- en tuinbouw zich door de overheid "niet laat afko pen met enkele tientallen miljoen Akkoord: omroep gaat volgend jaar guldens die bovendien al eerder drag is bedoeld voor steun aan toegezegd zijn". Het overleg met Braks heeft volgens hem geen ge voel van tevredenheid achtergela ten. De bewindsman bestrijdt de be rekeningen van het schap name lijk. Ook heeft hij erop gewezen dat het huidige financieringstekort de overheid geen omvangrijke melkveehouders en een deel dat bedrag bovendien in het kader van de lastenverlichting voor het bedrijfsleven al eerder was toege zegd. Volgens Schouten moet de steunverlening los worden gezien van de algemene lastenverlichting, mag de landbouw geen sluitpost hem te verstaan gekregen dat boe ren en tuinders zich maar recht streeks tot premier Lubbers moe ten wenden. Inmiddels is de pre- mier al gevraagd om een onder- 36 uur werken b^djOPrZo kort mogelijke termya steun toelaat. Schouten heeft van worden van de begroting en moet er haast achter de maatregelen worden gezet. Het Landbouw schap wil van de overheid structu rele maatregelen die over vijf jaar kunnen worden uitgesmeerd HILVERSUM (GPD) - Onderhan delaars van werkgevers en werkne mers in de omroep hebben een ak koord bereikt over een 36-urige werkweek met ingang van 1 juli 1985. De arbeidstijdverkorting wordt gefinancierd door over '84 eri '85 vijf procent prijscompensa tie niet uit te betalen. Daarnaast ga randeren de omroepwerkgevers dat de bezuinigingen in '84 en '85 niet zullen leiden tot gedwongen ontslagen. Of de maatregel nog an dere werkgelegenheidseffecten zal opleveren kon economisch com missaris Spaan van de NOS niet zeggen, maar hij was daar niet opti mistisch over. Het principeakkoord voor ar beidstijdverkorting moet nog wor den goedgekeurd door de besturen van NOS en Wereldomroep en door de leden van de dienstenbon den FNV en CNV, de Nederlandse Vereniging van Journalisten en de Unie BLHP. Vrijkomende arbeidstijd kan door het produktiepersoneel bij de - omroep worden opgenomen in ex tra roostervrije dagen. Personeel in journalistieke, programmatische en hogere leidinggevende functies kan de dagen ook opnemen in de vorm van educatief verlof, eens in de drie jaar. Het incidentele overschot dat on- Luteijn, voorzitter Koninklijk Nederlands Landbouw Comité, waarschuwde voor grote onrust onder de Nederlandse boe ren en tuinders later dit jaar. De Westduitse maatregel is volgens hem een van de laatste druppels voor de emmer overloopt. Doordat Duitse boeren en tuinders wél een hoge compensatie krijgen, komt er een "grote concurrentievervalsing en her-nationalisering van het ge meenschappelijk landbouwbe leid". Het kabinet heeft eerder een steun toegezegd van 120 miljoen gulden, te verdelen over drie jaar. de dreigende achteruitgang op te kunnen vangen. Daarnaast moeten voor sectoren die in de knel dreigen te raken, zo als de glastuinbouw en de intensie- ven veehouderij specifieke steun maatregelen worden genomen. Te denken valt volgens Schouten aan het voortzetten van het sectorbe- leid voor de glastuinbouw. Dat be leid, waarvoor enkele jaren gele den 300 miljoen gulden beschik baar is gesteld, loopt eind dit jaar af. Andere sectoren waarvoor spe cifieke maatregelen kunnen wor den genomen zijn het praktijkon derzoek en de technische en so ciaal-economische voorlichting. Het schap vindt dat ronduit onvol- Ook innovatie in de landbouw 2 doende, omdat een deel van dat be- meer aandacht kunnen krijgen. LLANWERN - De politie probeert postende mijnwerkers tegen te houden. De mijnwerkers probeerden, tijdens hun acties tegen het sluiten van mijnen, gisteren voor het eerst om een transport naar een staalfabriek tegen te houden. Het kwam tot geweld en de politie arresteerde dertig actievoerders. (foto AP) BERGEN OP ZOOM (ANP) - De directie van Philip Morris Holland BV in Bergen op Zoom heeft beslo ten om een kort geding aan te spannen tegen de Voedingsbond FNV om de vorige week vrijdag begonnen staking bij de sigaretten- fabriek te laten verbieden. Dit tstaat doordat de prijscompensatie heeft directeur Van Roode gisteren van 1 januari '84 af wordt ingele- meegedeeld. De directie zegt geen verd, maar de -drbeidstijdverkor- andere oplossing te zien dan de ting pas medio '85 ingaat, wordt hulp van de rechter in te roepen alsvolgt gebruikt: drie negende om de staking onrechtmatig te la- deel gaat naar een plan ter bestrij- ten verklaren. Het kort geding ding van de jeugdwerkloosheid, twee negende wordt gebruikt voor de financiering van eventueel edu catief verlof en vier negende vloeit als eenmalige uitkering terug naar de werknemers. Frans Gottmer, woordvoerder van de dienstenbonden FNV, toon de zich redelijk tevreden met het bereikte resultaat. De bonden zijn vooral blij met de garantie dat er als gevolg van de bezuinigingen geen gedwongen ontslagen zullen vallen. De omroep heeft van het kabinet opdracht gekregen tussen '84 en '86 in totaal 40 miljoen te be zuinigen. Tot nu toe heeft de ver werking van deze bezuiniging al wel enkele honderden arbeids plaatsen gekost, maar dat is nog niet gepaard gegaan met gedwon gen ontslagen. dient morgen om tien president van de rechtbank in Utrecht. Vanmorgen hebben zich weer 450 werknemers laten inschrijven als staker. De directie heeft het aantal ploegen in de fabriek van twee teruggebracht naar een. Het werk begon niet om hlaf zes, maar om acht uur. Ook had de directie alle toegangen tot het bedrijf ge opend, zodat werkwillige werkne mers niet alleen te voet, maar ook per auto en per fiets de stakingspi ketten kon passeren. Volgens woordvoerder Alïers van de Voedingsbond FNV "heeft het er alle schijn van dat Philip Morris met het kort geding doorge stoken kaart speelt". "Ze hebben bewust naar deze situatie toege werkt. Het overleg van dinsdag was niet meer dan een verbaal nummer om tegenover de rechter goed voor de dag te komen", aldus Allers. Hij zei "te hopen en te ver trouwen dat de rechter hier door heen kijkt". Bij Philip Morris is er een con flict over de financiering en nadere invulling van de arbeidstijdverkor ting. Het uitvechten van dit con flict via het kort geding betekent volgens Allers dat er ook in de toe komst problemen bij Philip Morris zullen blijven "die zeer slecht zijn voor de personele organisatie en voor de sociale rust in het bedrijf'. De Unie BLHP, een van de drie bonden die wel met de directie tot overeenstemming is gekomen, heeft gisteren verklaard dat "de met hoog oplopende emoties ge paard gaande actie" voor deze bond onaanvaardbaar is. De sta king moet in ieders belang zo snel mogelijk worden beëindigd, aldus de Unie. De bond heeft daarom de commissaris der koningin in Noord-Brabant, mr.A.van Agt, ge vraagd in het conflict te bemidde len. Die heeft inmiddels echter laten weten geen bemiddelingsrol te wil len spelen bij Philip Morris. Hij wil dat pas wanneer alle partijen in het conflict hem daarom vragen. DEN HAAG (GPD) - De ambte- narencentrales hebben furieus ge reageerd op plannen van minister Rietkerk (binnenlandse zaken) om het pensioenfonds voor de trend volgers, de PGGM, aan te tasten. "Als de minister geld gaat wegha len bij het pensioenfonds, zijn in ons land de rapen gaar", aldus CFO-bestuurder Jan Anneveld gis teren tijdens het ambtenarenover- leg. Volgend jaar is een bezuiniging gepland van 2,7 miljard gulden op ambtenaren en trendvolgers. De ministers Rietkerk en De Koning (sociale zaken) zijn het nog niet he lemaal met elkaar eens hoe die be zuinigingen moeten worden ver deeld. Rietkerk meent dat de amb tenaren 1,6 miljard en de trendvol- Ambtenaren boos om plan pensioenfonds aan te tasten gers 1,1, miljard zullen moeten op brengen. De minister zei dat hij geen di recte kortingen op de salarissen wil, zoals vorig jaar, maar het zal zoeken in het verschil tussen bruto en netto inkomen. Ook denkt hij erover de ambtenaren zelf hun AOW-premie te laten betalen. Een dergelijke operatie is bij de trend volgers echter onmogelijk, omdat Stokvis die de premie al zelf betalen. Van daar dat Rietkerk suggereerde de verkoop van aardappelen, groenten en fruit door boeren rechtstreeks aan de consument Dit staat in een gisteren verspreide brief die deze organisatie aan de bewindsman heeft gestuurd. Het gaat de winkeliers niet om de verkoop van zelf verbouwde produkten, maar om de afzet van aardappelen, fruit en groenten die boeren eerst zelf inkopen. Volgens het hoofdbedrijfschap is er sprake van uitwassen. De Vereeniging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels (VBBB) heeft gisteren tijdens een kort geding in Haarlem 7,5 miljoen gulden geëist van het grootwinkel bedrijf Vomar. In strijd met een rechterlijk verbod blijft de Vomar boeken verkopen onder de vastge stelde prijs, zo vindt de VBBB. Alleen als de Vomar kan aanto nen dat boeken uit het buitenland afkomstig zijn mag zij ze onder de prijs verkopen, zo bepaalde de rechter op 13 april van dit jaar. Bakstenen In de Nederlandse baksteenin dustrie is vorig jaar, voor het eerst sinds jaren, weer sprake geweest van een forse stijging van de ex port De uitvoer van metselbakste nen nam toe met bijna 25 procent tot een totaal van 353 miljoen ste nen, hetgeen betekent dat in 1983 een op de vier geproduceerde ste nen is geëxporteerd. Ruim 90 pro cent daarvan ging naar West-Duits- land en 8 procent naar België. Dat staat in het gisteren gepre senteerde jaarverslag over 1983 van de vereniging De Nederlandse Baksteenindustrie (DNB). Volgens de vereniging is de baksteenindus trie vorig jaar begonnen met voor zichtig herstel, nadat begin 1983 een absoluut dieptepunt was be reikt. De Stokvis Groep heeft twee be- maatregelen te PGGM, zoals ook bij het ABP jaren gebeurt. bij de drijven overgi ABP al dalo BV in Ui Dit zijn Ne- ithoorn, een fabrikant warmtekrachtcentrales, en V.G.-Industrial eveneens in Uit- De bonden vinden dat minister hoorn, dealer van Ford Moteren, [asmotoren en onderdelen, zo leeft Stokvis bekendgemaakt. De twee overgenomen bedrijven zullen hun werkzaamheden blijven Rietkerk niet realistisch is door verder te willen gaan met de bezui nigingen. "Wij willen gelijk behan deld worden als de werknemers in het bedrijfsleven. Met ons is niet voortzetten vanuit Uithoorn." De meer te praten over verdergaande verwachting is dat hun gezmanelfj- kortingen". Rietkerk is trouwens ke positie op het gebied van ener- ook pas in het nsgaar van plan met giesystemen zal worden versterkt de ambtenarencentrales verder te onderhandelen over het arbeids voorwaardenbeleid. Dan is bekend gulf groep, hoe het kabinet de bezuiniging 2,7 miljoen denkt te realiseren. Stokvis maakt sinds enige tijd deel uit van de Pakistaanse Trans- Voorstel van Rietkerk DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren die willen staken, hoeven dat voor taan niet meer ter beoordeling voor te leggen aan de minister van bin nenlandse zaken. Minister Riet kerk heeft de ambtenarencentrales De voorwaarde die de minister daaraan verbindt, is dat ambtena ren de rest van het ontwerp dat het stakingsrecht moet regelen, goed keuren. De ambtenarencentrales willen echter ook artikel 2, dat de gisteren laten weten dat hij het groepen ambtenaren opsomt die wetsartikel wil schrappen dat zegt zonder meer niet mogen staken, dat stakingen verboden kunnen anders geformuleerd zien. Minis- worden wanneer de openbare or- ters en bonden zullen daarover in de, de nationale veiligheid of de september verder praten. Duide volksgezondheid dat vereisen. delijk werd gisteren echter al RSV-topman zag in 1978 al geen oplossing meer dat Rietkerk wil vasthouden aan zijn voorstel om enkele groepen overheidspersoneel (vooral brand weer, militairen en politie) een wet telijk stakingsverbod op te leggen. De ambtenaren reageerden ver baasd toen Rietkerk ook het ge vangenispersoneel onder dat groepje rangschikte. Dit personeel komt in het oorspronkelijke wets voorstel namelijk niet voor. Er wordt niet verwacht dat de nieuwe wetgeving al dit jaar rond komt. Dat is van belang bij een her haling van de acties zoals die vorig najaar door ambtenaren zijn ge voerd. Nu het kabionet opnieuw wil bezuinigen, vrezen de bonden weer een conflict. Olie De Argentijnse regering en de Koninklijke/Shell Groep hebben definitief overeenstemming be reikt over de ontginning van een oliereserve die het Brits-Neder landse concern heeft ontdekt in de zeebodem bij Straat Magelhaes in het zuiden van Argentinië. De Argentijnse dochtermaat schappij van Shell en Argentijnse belangen investeren de komende driejaar maximaal 290 mfljoen dol lar in het project. Het betreft de eerste belangrijke buitenlandse in vestering in Argentinië sinds het einde van de militaire dictatuur. Bloemen De export van bloemkwekerij- produkten is in de eerste helft van het jaar met twaalf procent geste gen in vergelijking met de zelfde periode vorig jaar. In totaal werd voor een bedrag van 1,72 miljard gulden aan bloemen, planten en jonge planten uitgevoerd. DEN HAAG (ANP) De voormali ge RSV-topman ir. A. Stikker heeft begin 1979, toen hy het voornemen •kenbaar maakte op te willen stap pen, voorgesteld tot en met 1980 tijdelijk aan te blijven om een mo gelijke opvolger de kans te geven zich voldoende in te werken. Stik ker ontzenuwde daarmee gisteren in zijn verhoor voor de parlemen taire enquêtecommissie bezwaren vanuit de raad van commissarissen dat zijn vertrek RSV een gat in het management zou opleveren en daarom zeer schadelijk voor het i zijn. Stikker gaf in zijn verhoor ruiter lijk toe dat hij in 1978 tot de conclu sie was gekomen dat hij voor de problemen bij RSV geen oplossing meer wist. "Ik kan dit blijkbaar niet", zo dacht hij toen. Hij liet zich door de raad van commissarissen overhalen te blijven, omdat anders de indruk zou kunnen worden ge wekt van een vlucht. De financie ring van de banken zou kunnen wegvallen en bovendien wensten de werknemers zijn aanblijven, zo hielden de commissarissen Stikker naar diens zeggen voor. Commissaris dr. J.R.M. van den Brink (oud-AMRO-topman) zei gis teren in zijn verhoor dat ter vervan ging een man van het kaliber Stik ker in die tijd voor RSV niet te vin den was. Van den Brink zei ook dat hij begin 1978 in de raad van com missarissen al had gewaarschuwd dat de verliezen op de scheeps- nieuwbouw bij RSV de komende jaren zouden kunnen oplopen tot een bedrag tussen de 800 en 1500 mfljoen gulden. Deze voorspelling, bedoeld als waarschuwing meer dan als feite lijk onderbouwd gegeven, stond in schril kontrast met de mededelin gen van minister van Aardenne. Deze stelde in het voorjaar van Ir. A. Stikker, voormalig president van de Raad praat voor de verhoren met voorzitter Van Dijk. 1982, by een nieuwe steunoperatie vernederd er (430 mfljoen) voor RSV, dat met veerd op alle deze steun de verliezen in 4 jaar ker. verdwenen zouden zijn. Het verhoor van Stikker - dat overigens vandaag wordt voortge zet - vorderde gisteren niet erg. Van de grote debacles bij het con cern kwam alleen dat van de grote scheepsnieuwbouw en offshore aan de orde. Deze sector mocht RSV met een blanco cheque van het rijk afbouwen, maar de kosten liepen gigantisch uit de hand: het kostte het Rijk uiteindelijk Ö80 mil joen gulden. De omstandigheden waaronder de afbouw geschiedde waren vol gens Stikker "de moeilijkste die een mens kan voorstellen in een in-1 dustrièle omgeving". Het manage ment was "zeer versleten" door de tegenvallers in de jaren daarvoor, RSV was "beschadigd, gehavend, Chaos Van samenwerking binnen RSV was geen sprake meer, de organisa tie was volstrekt onduidelijk. Niet temin beschouwde Stikker deze kostbare chaos als een natuurlijk verschijnsel in de Westeuropese scheepsbouw, die sterk aan het af takelen was. De herinneringen aan het ROS-debacle deden de voor malige RSV-topman naar eigen zeggen ter zitting opnieuw de ril lingen over de rug lopen. Toch wilde voormalig ris Van den Brink gisteren weinig kwaads horen over de kwaliteit van het RSV-management. De te loorgang van het concern moet, hoewel er een aantal ernstige beoordelingsfouten is gemaakt, eerder worden gezocht in de aard en omvang van de problemen die aan het eind van de jaren zeventig op RSV afkwamen. Van den Brink wees de suggestie van de enquête commissie van de hand dat de commissarissen door de RSV-top in het Algerfle-debacle geruime tyd om de tuin zijn geleid. Hij kon zich wel voorstellen dat de raad van bestuur - in deze Stikker - eerst de zaak zelf grondig wilde uitzoe ken alvorens met pijnlijke mede delingen naar de commissarissen te komen. De verhoging van het salaris de leden van de raad van bestuur in 1977, nadat in 1976 geen winst meer was gemaakt, noemde Van den Brink begrijpelijk en verstan dig. Stikker zou anders een derde deel van zijn inkomen hebben ver loren en de overige leden van de raad van bestuur een kwart. Van den Brink stelde dat de inkomens ontwikkeling van de RSV-top on gunstiger is geweest dan die van andere werknemers en daagde de commissie uit in het eindverslag een grafiek daarover op te nemen. Hij achtte een eventuele ontdui king van de aftopping van de vakantietoeslag in 1981 en 1982 door een aparte uitkering aan de RSV-top, indien waar, absoluut on juist. Redelijk D'66 fractievoorzitter Engwirde, zelf lid van de enquêtecommissie, werd gisteren ook gehoord. Hij was vanaf juni 1977 fractiewoord voerder op het terrein van econo mische zaken. Hij onthulde dat oud-minister Terlouw (economi sche zaken) destijds met een rede lijke afvloeiingsregeling voor Stik ker een half jaar salaris had be doeld. En niet de 1,1 miljoen gul den waarop het is uitgekomen. Eng terpellatie over de afvloeiingsrege ling voor Stikker, op wiens vertrek Terlouw overigens had aangedron gen. Engwirda vond de hoogte van de vergoeding buiten elke propor ties, vooral omdat de RSV-werkne- mers die gedwongen moesten af vloeien, door een verbod van de overheid geen recht op bovenwet telijke uitkeringen hadden. Volgens Engwirda heeft Terlouw in ruil voor het aftreden van Stik ker destijds noodgedwongen inge stemd met een door RSV en Stik ker te treffen "redelijke regeling" Het was de bedoeling van Terlouw dat de minister daaraan goedkeu ring zou geven, aldus Engwirda. Minister Van Aardenne heeft zich, toen hij als opvolger van Terlouw hiermee werd geconfronteerd, op het standpunt gesteld dat hierte gen juridisch niets te doen zou zijn, omdat Terlouw die mogelijkheid uit handen had gegeven. De Enquêtecommissie zal vol gende week, na het verhoor van oud-staatssecretaris Van Eekelen van Defensie, besluiten of de ex- topambtenaar generaal Hensen van dat departement nog gehoord zal worden. Er bestaat onduidelijk heid of Hensen door Economische Zaken is ingelicht over de dreiging dat Defensie de aanbetalingen van enkele honderden miljoenen gul dens op marine-orders, door de fi nanciële kruisverbanden binnen RSV (ze werden voor andere zaken gebruikt) zou kwijtraken. EZ houdt dat vol, maar Defensie ont kent dit Hypotheekrente Rentepercentages zonder gemeentegarantie rente afsluit Naam bet. vast prov. Opg- Wer Opg. Werke bank wijze gedur. in% bank kelijk bank lijk Annuïteiten ABN M/A Ijr 1.5 7.4 7,82 7.6 8,04 M/A 3 jr 1.5 8.2 8.69 8.4 8.91 M/A 5jr 1.5 8.7 9,24 8.9 9.46 plushyp. M/A 7 jr 1.5 8.9 9.46 9.1 9.68 Am robank M/A 1.5 7.3 7,71 7.5 7,93 M/A 2 jr. 1.5 8.1 8,43 8.3 8.64 M/A 5 jr. 1.5 8.6 9,13 8.8 9.35 Bouwfonds M/A var. 1.5 7.9 8.36 7.9 8.36 M/A 5 jr. 1.5 8.6 9,23 8,8 9.45 M/A renter. 1.5 8.6 9.23 8.8 9,45 M/A 10 jr. 1.5 8,9 9,55 9.1 9.77 Lds. Spaarb. M/A 5 jr. 1 8.4 8.85 8.6 9.07 HJ/A 5 jr. 1 8.7 9,01 8.9 9.22 Nat. Ned. M/A 10 jr. 1.5 8.5 9.02 8.8 9.35 NMB M/A 1 jr. 1.5 7.3 7.71 7.5 7.93 M/A 3 jr. 1.5 8.3 8,80 8.5 9.02 M/A 5 jr. 1.5 8.7 9,24 8.9 9,46 Postg./RPS M/A 2 jr. 1 7.9 8,31 8.1 8,52 M/A 5 jr. 1 8.4 8.85 8.6 9.07 Rabo Leiden M/A 1 7.9 8,31 8.1 8,52 M/A stabiel 1 8.5 8.96 8.7 9,18 HJ/A var. 1 8.1 8.38 8.3 8,59 HJ/A stabiel 1 8.7 9,01 8.9 9,22 Westland/Utr. standaard M/V 2 jr. 1.5 8.2 8,87 8.4 9,09 standaard M/V 5/10 jr. 1.5 8.8 9.54 9.0 9,76 standaard MA/ 11/15 jr. 1.5 92 9.98 9.4 10.21 no-risk MA/ 5 jr. 1.5 op aanvraag op aanvraag interim M/V 1 jr. 1.5 7,4 7.99 7.4 7,99 2e kw. budget M/V 1.5 8.7 9,43 8,7 9.43 Levenshypotheken (me it verplichte afsluiting levensverzekering) Centr. Beheer M/A 5/10/15 8.3 8,62 8.3 8.62 Ennia M/A 5/10 jr 8,3 8,62 8.3 8.62 Lev.verz. NVL KW/A 5/10 jr XXX XXX 8.4 8.67 M/A 5/10 jr 8.3 8.62 8.3 8.62 Nat Ned. KW/A 5/10 jr XXX XXX 8.4 8.67 M/A 5/10 jr 8.3 8,62 8.3 8.62 M; A maand betaling achteraf HJA halfjaarbetaling achteraf M/V maandbetaling vooruit KW/A k wartaal betaling achteraf

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 7