Carry Tefsen even weg van het toneel Concertagenda -C Recordprijzen tekeningen oude meesters Complete Shakespeare op de Nederlandse tv Concertafdeling op Wereldmuziekconcours Joe Cocker moeilijk te genieten 'Gift': sterke solo bij StichtingDansproduktie DONDERDAG 5 JULI 1984 Radio - tv - kunst Deze tekening vo I ging op de veiling in Londen weg voor 16 miljoen gulden, (foto anp> LONDEN (GPD) - Een verza meling tekeningen van oude meesters heeft gisteravond bij het Londense veilinghuis Christie's recordprijzen opge bracht. De verzameling van 71 tekeningen leverde in totaal meer dan 21 miljoen pond (95 miljoen gulden) op. De hoogste prijs ging naar een door Raphael getekende studie van een mannenhoofd, die voor het onwaarschijnlijke bedrag van 3,5 miljoen pond (16 mil joen gulden) van eigenaar ver wisselde. Ook voor tekeningen van Rembrandt, Holbein en Rubens werden recordprijzen genoteerd. De collectie was tot voor kort het eigendom van de hertog van Devonshire. Hij liet de te keningen, die heel lang in zijn familie zijn geweest, veilen om dat hij geld nodig heeft om het familiekasteel, Chatsworth House, op te knappen. De collectie werd geveild, na dat onderhandelingen tussen de hertog en het British Mu seum in Londen waren vastge lopen. Het museum kon bij lan ge na niet de prijs betalen die de hertog wilde hebben. De vei ling moet zijn stoutste dromen overtroffen hebben, want de prijzen lagen gemiddeld drie keer zo hoog als was verwacht. Zoals al van te voren was voor speld, ging een belangrijk deel van de collectie in Amerikaan se handen' over. Met name het Getty Museum in Californië, dat elke week miljoenen gul dens kan besteden, wist beslag te leggen op een groot deel van de verzameling, waaronder te keningen van Holbein, Rem brandt, Van Dyck en Rubens. AMSTERDAM (GPD) De Vooral omdat het een typisch r Amsterdamse actrice Carry „Niemand weet wat de proble- nen zijn, maar wel heb ik onlangs een briefje van Mini en Maxi ont- nenrouen. voor vrouwen is in au va., Cji iyaoai unt- 1 eisen staat op alt moment Stuk niet zoveel plaats, dus vond ik vangen, dat de film gewoon door in de belangstelling vanwe ge haar rol als Mien Dobbel steen in de VARA-serie 'Zeg 'ns AAA'. Hoewel deze serie al vier jaar loopt heeft Carrie er voor gezorgd dat de kijkcijfers opzienbarend stegen, zodat 'Zeg 'ns AAA' een van de best bekeken spots gemaakt en voor een liefda dige instelling opgetreden) blijkt uiterst consciëntieus. Een af- goede reden: ik ben bij 2 stuk niet echt meer nodig". Gezondheid Hoewel Carry Tefsen de meest Iruk bezette actrice van Nederlan moet zijn geweest (behalve dat ze tot voor kort aan drie stukken tege lijk werkte, heeft ze ook STER- zal gaan, dat ik me van geruchten niets moet aantrekken en. dat ik binnenkort te horen krijg, wanneer ik weer op de set verwacht word". Ze haalt haar schouders op: „Ik merk het allemaal wel. Toch hoop ik dat het alsnog doorgaat, want ik vind filmen verschrikkelijk leuk!" Je hebt bijna 25 jaar elke avond op het toneel gestaan. Je hebt prachtige rollen gespeeld in musicals als Anatevka en De man van La Mancha. Bij het Volkstoneel heb je eveneens geschitterd. Ga je dat niet missen: het publiek, het ap- programma's is geworden. Bovendien zal Carrie in sep- spraak maken met haar tember de Televizierring gesprek gebeurt onmiddellijk, ontvangen voor de creatie belt terag met een nadere tljdsaan- plaus, het lachen, hut gesnotter'' van Mien. duigmv.g eILX°p tyd aanwezig. Carry: „Natuurlijk. Het is niet Dnlr wnc i.oolin ilHi c to Toch vertelt ze dat ze, door haar voor niets een stuk van mjjn leven Ook was ze veelvuldig te drukke bestaan, vrijwel altijd te geweest: ik heb altyd met plezier zien in de VARA-tv-serie. laat kwam en dat dit haar erg fru- K. 'Zoals U wenst, mevrouw', Oreerde: „Iedereen was voortdu- waarin zij naast André Ha- Sfe zes een hoofdrol speelt, in dan moest ik op een goed moment dit geval als de Amsterdam- toch weg, maar dan kwam ik weer se mevrouw Van Crailoo. Hoewel Carry Tefsen als actrice op dit moment een enorme be kendheid geniet, heeft zij daarvan ook de consequenties moeten cepteren. Na bijna 25 jaar door Margriet Hunfeld.. te laat bij de repetities voor het an- JQ«~ a» de dere stuk zodat ik doorlopend van theaters te hebben gespeeld, heeft alles recht moest trekken zij besloten daar 1 te' stop- ..Die spanningen werden me te pen. Haar televisiewerk blijft door- veel- Ik z<»ets hoofdpyn gaan, haar theaterwerk (de laatste en niet alle drukte er bij: s avonds jaren speelde zij hoofdrollen bij optreden, maar s ochtends vanaf -- tien uur weer repeteren, ben je be zig je gezondheid te ondermijnen. 'Nooy's Volkstoneel') heeft zij voorlopig afgezworen. „Ik denk al jaren", vertelt Carry Doordat ik een dansopleiding heb Tefsen Jonge, jonge, ik doe eigen- êehad. weet ;k dondersgoed wan- a drie stukken tege- neer het met m«n bjf niet meer instuderen, de repe- faat e" wanneer ik moet uitkijken, nalopen, dat is niet Vooral in de allerspannendste tod, ...ww «V.» Dat is te gek aan het november-december, begon ik worden. Vooral omdat er thuis nog problemen te krijgen". - Waarom heb je uiteindelijk voor de televisie gekozen en niet voor het theater? Carry, bedachtzaam: „Dat heeft w .»..6o v.w voornamelijk praktische redenen, door mijn keuken 0m 'e beginnen is mijn oudste zoontje nu elf en dat betekent dat ik onderhand ook eens 's avonds lijk te veel: lijk werken, tities er var r normaal. Dat is te gek ien. Vooral omdat er th twee zoontjes zijn die ook hun zorging nodig hebben. Mijn dagen worden echter zo in beslag geno men dat ik, wanneer ik thuis ben alleen nog maar langs de chine ren "vlieg". Haar stem is die van Mien Dob op de planken gestaan. Ik wil dan ook absoluut niet voorgoed stop pen met toneelspelen, ik heb juist heel duidelijk gemaakt dat ik 'voorlopig' even weg blijf. Ik ben er nu eenmaal toch niet af te trappen, van dat toneel". „Nee", vertelt ze dan, „op het po dium staan voor pubhek is nooit vervelend of saai, ook al speel je een stuk 575 keer, zoals indertijd met Anatevka. Elke keer probeer je toch weer een nieuwe intonatie te vinden of improviseer je met een rol, totdat-ie helemaal naar je zin „Natuurlijk, er zijn wel ten dat je op je routine gaat werken. Ik heb ook wel eens min der goeie avonden gehad, die be vlogenheid kan er nu eenmaal niet avond-in-avond-uit zijn. De mo menten bijvoorbeeld dat ik er niet helemaal bij was met mijn gedach ten en plotseling, midden in het stuk begon na te denken over wat ik ook alweer het laatst had ge- Carry Tefsen: 'Spanningen van al die repetities werden zegd. Verroest, gaat dat dan, moet ik die strofe nou nog doen, of heb ik die zinnen daarnet al uitgespro ken?" „Ook met de liedjes heb ik er last van gehad. Wanneer er op de voor ste ry een meneer iets tegen een mevrouw begon te fluisteren, dan kon ik opeens de zin kwijt zijn die er komen moest. Tja, door de jaren heen heb ik wel geleerd om dat soort dingen met een zeker gemak vlug weg te werken. Wanneer je dus eenmaal die routine en die er varing hebt, dan zal je als actrice alliid terug .willen naar de basis". teveel (foto ANP) Ze lacht: „Maar het succes van Mien Dobbelsteen is natuurlijk ook fantastisch. Met televisie be reik je in één klap meer mensen - daar heb ik dus wel even aan moe ten wennen. Ja, de mensen bellen inderdaad veel op, mijn moeder, die ook Tefsen heet, heeft daar veel last van gehad. Er worden brieven geschreven en op straat, als ik her kend word, dan ben ik nog niet zo een, twee, drie van de bewonde raars af. Het is heel stimulerend, maar voor mij ook een reden ge weest om er nu voor te zorgen dat ik min of meer onvindbaar ben ge worden voor het publiek!" Kunstenaars- demonstratie bij Stopera AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 1.000 man kan zaterdag (7 juli) op het bouwterrein van het toekom stige stadhuis/muziektheater (Stopera) in Amsterdam een mani festatie bijwonen van kunstenaars die vrezen dat in de Stopera na de opening in 1986 slechts 'gevestigde kunst' mogelijk is. B en W van Amsterdam hebben tot niet geringe verbazing van een aantal betrokken ambtenaren de Stichting Incidentele en Monu mentale Muziek- en Theaterpro- dukties (Stimmt) toestemming ge geven voor deze voorlopig eenma lige voorstelling. De verbazing geldt het feit dat vanwege de geva ren op het bouwterrein tot nu toe slechts kleine groepen bezoekers werden toegelaten. "Na de protesten, discussies over de bestemming van de bouwplek, de triviale politieke besluitvor ming en de kritiek op de architec tuur, wordt het tijd de discussie over de cultuurpolitieke aspecten, die aan het muziektheater zijn ver bonden, nieuw leven in te blazen", meent Stimmt. De stichting denkt dat door onder andere het voorzie ne exploitatietekort van het thea ter te weinig geld overblijft voor "meer in de marge opererende groepen en kunstenaars". Om die reden hebben wij beslo ten, aldus Stimmt, om de Stopera in aanbouw vast in gebruik te ne men om - nu het gebouw nog open is te laten zien dat het mu ziektheater een veel ruimere multi culturele bestemming kan vervul len. "We hopen dat wanneer het muziektheater zijn definitieve vorm zal hebben gekregen er iets van deze experimentele geest zal blijven hangen en deze niet in de bouwput verdwijnt". In verband met de manifestatie wordt op een van de betonnen vloeren (bij de Blauwbrug) een tribune gebouwd. De Stopera bereikte onlangs haar hoogste punt. belsteen, er zit een voortdurende *huis zÜn voor hem. Mijn kin- lach doorheen: „Ik was dus vastbe- deren ?Un dus opgelucht dat ik sloten om een van de drie stukken te laten vallen, alleen vond ik dat ik het niet kon maken uit tijd voor ze ga krijgen' jiuaiui „Bovendien", zegt ze zakelijk, serie te ..hebben ze mij bij de televisie stappen, want dan kan zo'n serie >}et v<;rlcden a,ltljd koeien met ge nieteen opdoeken". MmCA „Dus toen er bij Nooy's volks theater plannen waren om het ko- den horens beloofd, maar daar kwam dan verder nooit meer wat «.«- Nu echter hen ik er van verze- mend seizoen 'Had je me maar' op herd dat ik in elk geval voor lange- de planken te zetten, heb ik gezegd re >>Jd werk heb by de tv En dat dat ik niet meer mee zal doen. gaf by my de doorslag. Ja, het is de bedoeling dat ook Zoals U wenst, mevrouw' een paar jaar zal blijven draaien. Ondanks de lage kijkcij fers". „Dat laatste zegt niks, want by 'Zeg 'ns AAA' heeft het ook drie jaar geduurd, voordat de kijkcij fers zo hoog werden. Men ver wacht dat hetzelfde gaat gebeuren met 'Zoals U wenst". HILVERSUM (ANP) - NOS, Veronica en VARA beginnen als het even kan nog dit winterseizoen met het uitzenden van door de BBC geproduceerde televi siebewerkingen van het complete werk van de En- gelse schrijver William Sha kespeare. De drie hebben voor een niet na der genoemd bedrag het claim recht verworven op 37 afleverin gen Shakespeare-drama van elk 2,5 uur. De omroepen, onderzoeken nog of het zinvol en haalbaar is om alle afleveringen ook op de Neder landse televisie te brengen. Dit heeft het hoofd Dienst Tele visie Programma van de NOS, C. Enkelaar, woensdag meegedeeld op een persconferentie in Hilver sum. De BBC heeft bij de verkoop geëist dat alle afleveringen zouden worden afgenomen. De aankoop van de afleveringen is mogelijk ge maakt door een bijzondere garan tiestelling van Veronica. Het over leg met de VARA is woensdag suc cesvol afgerond, aldus Enkelaar. Of het inderdaad zal lukken reeds deze winter te beginnen met uit zenden is onzeker, omdat NOS, Veronica en VARA het winterpro- gramma al in grote lijnen hebben vastgesteld. Het bedrag dat voor de aankoop is neergeteld is volgens een NOS- woordvoerder hoog omdat er in één keer zeer veel moest worden gekocht. „Als je het echter per uit- zendminuut gaat berekenen, komt het lager uit dan het gemiddelde dat aan aangekochte buitenlandse produkties wordt besteed", aldus de woordvoerder. Mini en Maxi - Behalve voor tv-series werk je nu ook mee aan een film. Betekent dit het begin van een internationale carrière? Carry: „Ik heb een tyd meege werkt aan de film van Mini en Ma xi, die internationaal zou worden uitgebracht, maar om de een of an dere reden is die film plotseling stopgezet. Ik zit eigenlijk nog steeds te wachten op bericht. Ook het geld, dat ik voor mijn werk hoor te krijgen, is er nog niet". KERKRADE (ANP) - Het tiende Wereldmuziekconcours, dat vol gend jaar in juli in Kerkrade wordt gehouden, krijgt een concertafde ling. Hiermee volgen de organisa toren de ontwikkelingen die de blaasmuziek de laatste twintig jaar heeft doorgemaakt. Zij verwachten dat negen harmo nie en zes fanfare-orkesten op vijf wedstrijddagen in deze nieuwe af deling willen uitkomen. Met deze proef willen de muziekbónden in Nederland bijdragen aan het vin den van een juiste formule voor de ze vorm van muziekbeoefening. De leiding van het concours heeft korpsen uitgenodigd, die wat bezetting en mogelijkheden betreft in de nieuwe afdeling kunnen uit komen. Elk korps mag zyn federa tief geregistreerde ledenbezetting met ten hoogste drie uitbreiden. Bovendien mag het korps als dat nodig is zijn bezetting aanvullen tot ze beantwoordt aan het instru mentarium dat in de partituren wordt opgegeven. SCHEVENINGEN - Cabaretier Paul van Vliet, die gedurende deze juli-maand een reeks voorstellin gen geeft in het Circustheater, doopte gisteren in het Westbroek- park de 'Scheveningen 7OO'-roos. Vijf juryleden beoordelen de concerten die een speelduur van drie kwartier tot 55 minuten heb ben. Er wordt één verplicht werk uitgevoerd en verder kan het pro- De feesU:lijke gebcurtenis had gramma naar vrye keus worden sa- aeleaenheid ran dp vip mengestdd. Voor de sectie harmo- ^17StonderSsfe ver- Henk Badings positie-opdracht verstrekt, sectie fanfare aan Jo van de Boo- Het Wereldmuziekconcours dat ring de Öaardag i i Scheveningen. jaar wordt gehouden, lijkse internationale duurt van 5 tot 29 juli 1985. LEIDEN/REGIO - Willem Hendrik Zwart opent vrijdagavond de reeks zo meravondconcerten in de Grote Kerk van Noordwijk-Binnen. Een serie die al meer dan een kwart eeuw jaarlijks on der auspiciën van de Stichting Orgel centrum wordt georganiseerd en door gaans veel belangstelling trekt. De komende reeks concerten duurt tot en met 24 augustus, gedurende wel ke periode organisten van naam elke vrijdagavond het in 1840 door Knip- scheer gebouwde orgel zullen bespelen. Een bijzonder concert heeft op 3 augus tus plaats. Dan zal namelijk de bekende musicus Louis van Dijk een improvisa- tieconcert geven, waarbij hij afwisse lend het orgel en de piano zal bespelen. Het programma dat de Kampense or ganist in de Grote Kerk tot uitvoering zal brengen ziet er als volgt re muziek over ps. 103 van Jan Zwart, Toccata Dorisch van J.S. Bach, Passa- caglia van John West, Allegretto van E. Gigout, Toccata en Fuga van Max Re- ger, Sonata nr. 2 van F. Mendelssohn en een Koraalimprovisatievan W.H. Zwart. Alle orgelconcerten beginnen om 20.15 In de Internationale Orgelserie 1984 op het Grote Van den Heuvel-orgel in de Nieuwe Kerk in Katwijk aan Zee zal vrijdagavond de Voorburgse organist Wim van der Panne te beluisteren zijn. LEIDEN - De LAK-galerie toont tot en met 14 augustus een selectie uit de jaar lijkse kunstaankopen van de Katholie ke Universiteit van Nijmegen. Het be treft een grafiektentoonstelling van 23 Nederlandse kunstenaars. De Katholieke Universiteit van Nij megen legt sinds 1969 een collectie mo derne Nederlandse grafiek aan ten be hoeve van de inrichting van de indivi duele werkkamers. Deze collectie met ongeveer drieduizend stuks grafiek van ruim veertienhonderd kunstenaars trekt in toenemende mate de aandacht. Het geeft namelijk een representatief beeld van alle genres binnen de heden daagse Nederlandse grafiek, waarin ook de jonge kunstenaars zijn vertegen woordigd. Ondanks de bevriezing van de bouwactiviteiten en een algemene beperking van de financiële middelen was het in 1983 nog mogelijk om 278 prenten aan de universitaire collectie Het programma van Wim van der Panne vermeldt werken van F. Asma(P- s.72), J.S. Bach, S. Karg-Elert. Th. Du bois, J. Nieland, A. Pomper en W. v.d. Panne('Oranje boven', een rapsodie voor orgel van diverse vaderlandse lie deren). Het concert van Wim van der Panne begint om 20.15 uur. In de serie Duivenvoorde-concerten treedt vanavond in de Marotzaal van het Voorschotense kasteel de fluitist Ray mond Delnoye en de gitarist Jan Goud swaard op. Het tweetal zal werken uit voeren van Diabelli, Castelnuovo Te- desco, Villa-Lobos e.a. Aanvang 20 30 Zoals gebruikelijk den treedt in de Leidse Pieterskerk Amerikaans jongerenkoor op. Op Sombe- dagmiddag treft het AU Ohio State Fair Youth Choir aan, dat nu al voor het derde achtereenvolgende jaar Leiden aandoet. Het uit tachtig jongens en meisjes bestaande koor geeft ook een concert in Noordwijk en wel op zater dagavond. Het brengt een gevarieerd programma in het lichte genre onder lei ding van Glenviüe D. Thomas. Het con cert op zondagmiddag in Leiden begint om 15.00 uur. Het toegangskaartje geldt ook voor de tentoonstelling over de Pil grim Fathers, die tot half september in de Pieterskerk is te bezichtigen. toe te voegen. De expositie in de LAK- galerie is een selectie uit de kunstaanko pen van het afgelopen jaar. Textiele werkvormen van EUen Denig en olieverfschilderijen van Henny Dijk stra zijn tot en met 25 juli te bezichtigen in de Leidse HoUday Inn. De schilderjj- en van Henny Dijkstra zijn portretten, landschappen en zeegezichten. Een coUectie bloemen-aquareUen hangt op het ogenblik bij Jacques van BeUen aan de Lange Voort in Oegst- geest aan de muur. Clémy Banning-Zur- cher uit Sint Michielsgestel aquareUeert bloemen in aUerlei variaties, grote, klei ne, in knop, in bloei of gedroogd Boe ketten, bloemtakken, grassen, mossen paddestoelen zijn voor haar een bron van inspiratie. Optreden: Joe Cocker band; bezet ting: Joe Cocker (zang), Howard Hersh (toetsen), Larry Marshell (toetsen), Cliff Goodwin (gitaar), VI- to Sanfilippo (bas), Eric Parker (drums) en Maxine Green Alicia Wright (achtergrondzang); gehoord: woensdag 4 juli, Groenoordhallen. Een plaatsje op de Steen- schuur maandagavond blijkt verre te prefereren boven een plaatsje aan de zijkant van de Groenoordhallen woensdag avond. Die rare vergelijking kan worden getrokken aan de hand van de optredens die Joe Cocker dezer dagen 'with a little help' van muzikale vrienden dezer da gen in Leiden verzorgden. Begin deze week was hij de grote verrassing van het Miner- va-lustrumfeest. Cocker hield de hele binnenstad klaar wakker, maar wie daar geen bezwaar te gen had en zich zo dicht mogelijk bij het afgesloten Van der Werf- park opstelde (Steenschuur), was getuige van een akoestisch zeer verantwoord optreden. De voormalige loodgieter uit Shef field bleef door de bebossing weliswaar buiten beeld, maar dat deed natuurlijk niets af aan de muzikale kwaliteiten. Joe Cocker mocht dan gister avond net zo goed op dreef zijn. In Leidse Groenoordhallen maar degenen die de lieve som van dertig gulden (dat waren er in totaal drieduizend) hadden neergeteld en genoegen moesten nemen met een plaatsje in de 'zij loge' waren slechter af. Het wordt misschien een vervelend melodietje, maar de Groenoord hallen zijn werkelijk ongeschikt voor concerten. Een niet te ont warren brij krijgen de minder be deelden aldaar voorgeschoteld. De gitaarsoli van de uitstekende gitarist Cliff Goodwin gingen verloren in een nagalm en Coc ker en zijn zingende vriendinnen waren volstrekt onverstaanbaar. Dat de veertigjarige Cocker (er begint zich een lelijk buikje af te tekenen) en de zijnen mets te verwijten viel, daar konden de beter gesitueerde toeschouwers van meepraten. De Engelse zan ger had een uitstekend inge speelde band meegenomen en gaf daarmee een vérstrekkend inzicht in zijn uitgebreide oeu vre. Van de stampende rock uit zijn 'Mad Dogs and Englishmen- periode' tot de middle class-pop- muziek van 'Civilized Man' (laat ste elpee). Persoonlijk bekoort Cocker my het meest met zyn ballades. Z'n rasp-stem leent zich daar uitstekend voor, en met nummers als 'Just like always' en 'Up where we belong' gaf hij daar ook maar al te zeer blyk Maar de zaal ging echter pas goed plat met een paar zeer geïn spireerde uitvoeringen van num mers die voorkomen op zijn voorlaatste elpee, 'Sheffield Steel'. Het ijzeren ritme van nummers als 'Seven more days' en 'Shocked' blijken zeer ge schikt voor live-vertolkingen. Evergreens als 'With a little help from my friends' vormden het even onontkoombare als smake lijke sausje. Jammer dat niet iedereen daar in gelijke mate van kon genieten. BART JUNGMANN Première in bescheiden, maar leuk programma Stichting: Dansproduktie met de pre mière van 'Gift' (Bianca van Dillen/ George Antheil) en herhalingen van 'San' (Bianca van Dillen) en 'Dubbel Duet no. Twee' (Pauline Daniels/ Loek Dikker). Gezien op 3 juli in Shaffy, Amsterdam. Aldaar nog tot en met 7 juli. AMSTERDAM - Met een be scheiden, maar daarom niet min der leuk programma sluit Stich ting Dansproduktie het seizoen af. Drie choreografieën voor een zeer kleine bezetting en dus pri ma geschikt voor de (zeer) kleine zalen. 'Gift' de première in deze voor stelling is een solo van Bianca van Dillen voor danseres Angela Linssen. De choreografie wordt sterk bepaald door de muziek van George Antheil, een in 1959 overleden Amerikaans compo nist, die zich sterk door het da daïsme heeft laten beïnvloeden. Die muziek is een soort collage van muzikale knipsels uit allerlei hoeken. In nog geen twintig mi nuten hoor je fragmenten die zijn ontleend aan klassieke- cn Spaanse muziek, ragtime, ball room, jazz en kinkhoest. De stemmingen tuimelen over el kaar heen. De choreografie is geen verbeel ding van, maar een aanvulling op de muziek. Qok de dans lijkt te worden heen en weergeslingerd' tussen uitersten. Melancholie slaat om iivhysterie, gelatenheid wordt opgevolgd door verzet. Maar die emoties houden geen gelijke tred met de klanken. Vaak komt de dans tot rust juist tijdens een muzikale Uitbarsting, of omgekeerd. Er is sprake van een dialoog, waarbij de choreo grafie de muziek soms ook de rug durft toe te keren. Het is goed te merken, dat Bian ca van Dillen de choreografie speciaal voor deze danseres heeft gemaakt. Angela Linssen heeft een wat bezonken uitstraling, die een sterk stempel op de dans drukt. Ze geeft aan de wisselen de stemmingen een constante ondertoon mee. Ook in de meest uitbundige momenten, als ze wild schoppend of rollend over het podium gaat, behoudt ze nog een zekere reserve. Ze lijkt op een vrouw uit de 'roaring twen ties', waarbij er barsten komen in het vernis van opgelegde vrolijk heid. De teleurstelling om ver wachtingen die niet zijn uitgeko men ligt voortdurend op de loer. Aan het einde kijkt ze vragend, smekend de zaal in. De twee andere choreografieën zijn herinstuderingen van oude re stukken met een nieuwe be zetting. 'San', een vroeg werk van Bianca van Dillen uit 1978 en indertijd door haarzelf gedanst, wordt nu vertolkt door Annema- nc Blom. Een witte harlekijn, ge vangen in een toneelspot, danst op het ritme van de hoge hakken, waarop een in het zwart geklede vrouw kringen om haar heen loopt. Elke stap verhoogt de spanning. De veer knapt, de dans stopt als beiden elkaar ontmoe ten. Maureen Krumeich en Karin Post, twee leerlingen van de kop- opleiding moderne dans, stu deerden 'Dubbel duet no. twee' van Pauline Daniëls in. Ze brach ten het er prima van af, riepen precies die onbevangen stem ming van vriendschappelijke concurrentie op, die deze dans behoeft De muziek werd door Loek Dikker en Leo van Oos- trom live gespeeld. ARIEJAN KORTEWEG

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 17