Israël ontkent bombardementen Griekse partijen nog in de ban van Euro-verkiezingen Westduitse politie vl zes R A F-leden pal Engeland blijft bij eigen kernmacht cöntact- lenzen. Libanese radio meldt aanval -c Iran trekt tanks samen aan het front met Irak Suriname MERGRONB WOENSDAG 4 JULI 1984 Buitenland PARIJS (AFP) - Generaal Raoul Salan, 85, een van de vier militaire leiders die deelnamen aan de coup van Algiers in 1961, daarna stichter van de Organisatie van het gehei me Leger, OAS, is gisteren in het militaire ziekenhuis van Val-de- Grace in Parijs overleden. De terroristische activiteit van de OAS brachten hem een dood vonnis bij verstek. Dit werd echter na zijn arrestatie in 1962 gewijzigd in levenslange gevangenisstraf. In 1968 werd hij begenadigd en in vrijdheid gesteld. Salan diende tussen 1924 en 1937 in de overzeese gebiedsdelen en in de campagne van het Franse 1ste Leger tijdens de Tweede Wereld oorlog. Nadien verbleef hij in Indo- JERUZALEM/BEIROET (UPI/AFP) - Israël heeft ontkend gisteren met gevechtsbom- China. Hij werd in 1952 bevelheb- menwerpers guerrillabases in de Oostlibanese Beka'a-vallei te hebben gebombardeerd. Franse"Unie^'het jaar daarop un specteur-generaal en in 1956 op perbevelhebber van de verdedi ging van Algerije. In 1958 koos hij in de binnenlandse politieke tegen- Franse generaal Salan (85). oprichter OAS, overleden Een woordvoerder van het leger slechts 3 km van de Syrische sprak het bericht tegen dat het grens. christelijke radiostation „de Stem De „Stem van Libanon" meldde van Libanon" eeder op de dag ver- dat de Israëliërs hun doelen be- spreidde, dat tien Israëlische ge- stooktefTom 15.10 uur (onze tijd), vechtsbommenwerpers in ver- zes dagen nadat tenminste 19 men- schillende golven aanvallen uit- sen omkwamen op „Konijnen-ei- voerden in de buurt van het dorp land" bij de Noordlibanese haven- Jennta ten oosten van Zahlé en op stad Tripoli, toen Israëlische oor- FRANKFURT (DPA/AFP) - De Westduitse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag zes man nen en vrouwen gearresteerd, die lid of aanhanger zouden zijn van de verboden links-extremistische or ganisatie Rote Armee Fraktion. Dit heeft het bureau van de procureur van Karlsruhe bekendgemaakt. Het gaat om Helmut Pohl (40), In- grid Jakobsmeier (30), Christa Ec- kes (34), Stefan Frey (24), Barbara Ernst en Volker-Wilhelm Staub (29). De zes konden verrassend worden gearresteerd nadat een buurman de politie had gewaar schuwd. Bij het schoonmaken van een pistool was een schot afgegaan waardoor er een gat in zijn plafond was ontstaan. De politie bestormde daarop de sedert 29 juni door de groep gehuurde woning en arres teerde de zes verdachten. Het door zoeken van de woning leverde tal van vuurwapens, ontstekingsmate riaal, een grote hoeveelheid con tanten van verschillende valuta's en valse identiteitspapieren op. Friedrich Zimmermann, de West duitse minister van binnenlandse zaken, bedankte de politie en zei dat deze arrestatie de belangrijkste slag was tegen de terroristen van de RAF. De verdachten zouden volgens de minister zijn opgepakt zonder dat er schoten vielen. De zes zijn alle ex-studenten die al jaren worden gezocht. Pohl maak te destijds deel uit van de Baader- Meinhof groep. De RAF heeft sinds de aanslag op het Ameri kaanse luchtmachthoofdkwartier Ramstein in 1981, geen grote acties meer opgeëist. logsvliegtuigen daar een aanval uitvoerden op „bases van terroris ten". De vorige keer dat Israëlische ge vechtsbommenwerpers Jennta aanvielen, was op 20 mei. In Liba nese veiligheidskringen werd bij die gelegenheid vernomen dat op leidingskampen werden getroffen van de fundamentalistisch-shi'iti- sche groep „hezbollah". Deze radi cale pro-Iraanse groep wordt ver antwoordelijk geacht voor de zelf- moordaanvallen op Amerikaanse, Franse en Israëlische troepen in Libanon. Vijf Palestijnen zijn gisteren bij Bethlehem op de bezette Jordaan- oever gewond door kogels van een Israëlische militair. De lezingen over het incident lopen uiteen. De slachtoffers van 20 tot 25 jaar maakten een uitstapje in een bus naar het strand. Volgens een Arabi sche getuige werd de bus plotse ling beschoten door een Israëli sche soldaat, nadat het voertuig bij een militaire controlepost tot stop pen was gedwongen. Een Israëli sche legerwoordvoerder sprak dit nadrukkelijk tegen. 'Volgens de woordvoerder hebben de Palestijnen geprobeerd de mili tairen bij de controlepost aan te vallen. Hij verklaarde dat de vijf licht werden gewond aan de be nen, nadat eerst schoten waren af gevuurd in de lucht en later op de grond. De vijf Palestijnen, maak ten volgens de woordvoerder deel uit van nog drie groepen per bus reizende Palestijnse studenten, die allen lid zijn van jongerengroepen van Fatah, de grootste organisatie binnen de PLO. stellingen partij voor De Gaulle die hem tot regeringsgevolmachtigde benoemde in Algerije. Zijn uitgesproken stellingname voor een Frans Algerije leidde in 1960 tot zijn voortjdige pensione ring als gouverneur van Parijs (een functie die hij sedert 1959 bekleed de) en tot zijn uitwijzing naar Spanje. Een jaar later steunde hij de mislukte militaire staatsgreep in Algiers waarbij hij ter plaatse de Organisation de 1 'Armée Secrète vormde. Eens de glorie van het Franse le ger, waarvan hij de meest gedeco reerde officier was, zou zijn naam echter verbonden worden aan de coup van de vier generaals. Deze probeerden de Franse regering in april 1961 omver te werpen tenein de zich te verzetten tegen het verle nen van onafhankelijkheid aan Al gerije waarover Frankijk onder handelingen ging voeren met het Nationaal bevrijdingsfront FLN. Op 21 april 1961 in Algiers be gonnen kon de operatie slechts re kenen op een paar regimenten be roepssoldaten. De leiders waren niet in staat de actie te doen ver breiden over de rest van Algerije en over Frankijk. Na vijf dagen mislukte de operatie. Raoul Salan dook onder terwijl enkele van zijn onfortuinlijke kameraden zich overgaven aan de loyale strijd krachten. Salan werd leider van de OAS waarin oud-militairen zaten en die steunde op de Europese minder heid in Algerije. De organisatie voerde ruim een jaar in Algerije en Frankrijk bloedige terroristische acties uit. In 1982 werd Salan weer officieel in het reservekader van het leger opgenomen. President Franois Mitterrand verklaarde bij die gele genheid dat het na 20 jaar aan de natie was vergeving te schenken. De op 10 juni 1899 in Roquecour- be in het zuidwesten van Frankrijk geboren Raoul Salan diende in de Eerste Wereldoorlog al als vrijwilli ger alvorens een militaire oplei ding van Saint Cyr te gaan volgen. In 1944 bevorderd tot brigade-ge neraal, hij vocht toen aan het Ita liaanse Front, kreeg hij daarna zijn diverse eervolle opdrachten, eerst in Indo-China en later in Algerije waar hij had bijgedragen aan de te rugkeer aan de macht van generaal de Gaulle in mei 1958. Christelijke milities in Oost-Bei- roet trekken zich met hun zware wapens en materieel terug uit het centrum van de stad als uitvloeisel van het nationaal akkoord in Liba non. (foto AP) DEN HAAG (ANP) - De Britse re gering koestert haar onafhankelij ke kernmacht als een kostbaar kleinood. De kritiek op de enorme kosten van de voorgenomen mo dernisering en de ontwapenings pleidooien van de vredesbeweging en de Labour-oppositie deren haar niet. „Right or wrong, my nuclear deterrent", zo lijkt het vastberaden devies. De conservatieve regering van premier Margaret Thatcher is vast overtuigd van de noodzaak van een eigen kernmacht. Zij ziet het als een extra verzekering naast de strategische kernwapens van de Verenigde Staten. Niet dat Londen twijfelt aan de bereidheid van Was hington om zijn wapens in te zet ten voor Europa, zo wordt er op het ministerie van buitenlandse zaken snel aan toegevoegd, maar het gaat om wat de Sowjet-Unie denkt. Het zou kunnen zijn dat Moskou niet helemaal overtuigd is van de Ame rikaanse nucleaire garantie voor Europa en daarom de gok van een aanval zou willen wagen. Om der gelijke snode plannen bij voorbaat in de kiem te smoren, is het nodig dat Groot-Brittannië (en ook Frankrijk) er een onafhankelijke vergeldingsmacht op na houden. Bovendien bestaan er door de Minister Longo ook in P2-loge ROME (UPI) - Uit een onderzoek van een parlementaire commissie in Italië is vast komen te staan dat een lijst van vermoedelijke leden van de omstreden vrijmetselaarslo ge P2 authentiek is. Op die lijst staat onder meer de naam van de minister van begrotingszaken, Pie- tro Longo, die tevens leider is van de sociaaldemocratische partij, zo is van de commissie vernomen. Longo staat nu onder druk om af te treden vanwege dat lidmaatschap, waarvan volgens hemzelf totaal geen sprake is. Hij zei gisteren tij dens een partijbijeenkomst geen beslissing te zullen nemen voor 15 juli, de dag waarop de commissie officieel haar onderzoek naar P2 af rondt. De lijst, die circa 1.000 namen telt van generaals, politici en journalis ten, werd in 1981 gevonden in het buitenhuis van de grootmeester van P2, Licio Gelli. Het schandaal dat vervolgens uitbrak leidde tot het aftreden van de toenmalige re- gering-Forlani. Britse- en Franse kernwapens aan Westerse kant drie verschillende beslissingscentra. Daardoor wordt de situatie voor de Sowjetleiding onoverzichtelijker. Ze wordt ge- wongen tot grotere voorzichtig heid, wat de afschrikking vergroot en de kans van een aanval ver kleind, aldus de redenering van de Britse regering, die aanvoert dat ook de Labour-regeringen in het verleden dit standpunt huldigden. Die consensus is echter inmid dels aan diggelen, doordat Labour van mening is veranderd, al doet men dat in het parlement smalend af als de typische manoeuvres van een oppositiepartij. Labour maakt zich nu sterk voor de verwijdering van alle kernwapens van Britse bo dem. Een standpunt dat gedeeld wordt door de Britse vredesbewe ging, de „Campagne voor Nucleai re Ontwapening" (CND). De Angli- kaanse kerk heeft eveneens zijn bedenkingen en ook uit de hoek van oud-militairen komt kritiek. Het gepensioneerde hoofd van de Britse strijdkrachten, Lord Car ver, schreef enige jaren geleden dat er geen scenario te bedenken valt waarin de Britten alleen hun wa pens op Moskou zullen afvuren. Hij vond dat Groot-Brittannië dan maar beter zijn wapens kon opdoe ken. Een ander punt van kritiek is dat de onoverzichtelijkheid aan Westerse kant als gevolg van het feit dat Washington, Londen en Pa rijs ieder een vinger aan de atoom trekker hebben de situatie juist ge vaarlijker maakt. De regering is kennelijk niet on der de indruk van de kritiek. Zij besloot twee jaar geleden zelfs tot een vervanging in de jaren negen tig van de Polarisraket door het moderne Trident Il-systeem. Het VERTREK (AFP/UPI) - De Gua- temalaanse president generaal Me- jia heeft gisteren bevestigd dat hij zich zal terugtrekken na de presi dentsverkiezingen volgend jaar die een einde moeten maken aan 30 militair bewind en de democratie in het land moeten herstellen. "Ik wordt geen president wan neer het verkiezingsproces klaar is. Ik zal de macht overdragen aan de burger die is gekozen en me terug trekken" aldus Mejia tijdens een persconferentie. Nadat meer dan 60 procent van de stemmen was ge teld stond de christendemocrati sche partij nog steeds aan de lei ding met 18 procent gevolgd door de Unie van het nationale centrum met 15 procent. gaat om vier onderzeeërs, elk uit gerust met zestien raketten van het type Trident D-5 die in totaal 224 afzonderlijk te richten kernkoppen kunnen versturen. De reikwijdte is 9000 kilometer. Ter vergelijking: nu heeft Groot-Brittannië de be schikking over vier onderzeeërs met tot de verbeelding sprekende namen als The Resolution, The Re venge, Renown en Repulse. Elk zijn ze uitgerust met 64 Pola ris A3-raketten, elk met drie niet onafhankelijk van elkaar te richten kernladingen. De reikwijdte is de helft van de Trident: 4500 kilome ter. Het officiële argument voor deze ingrijpende modernisering is dat de Polarisraketten in de jaren ne gentig versleten zullen zijn. Critici zeggen echter dat de aanschaffing van de Trident ook is ingegeven door overwegingen van status: de Trident als middel om een laatste herinnering aan Groot-Brittannië's verleden als koloniale supermo gendheid in stand te houden. Een ambtenaar van het Foreign Office in Londen voorspelde deze week dat de nationale debatten zich dit jaar zullen concentreren op de Trident zoals afgelopen jaar op de kruisraketten. De kritiek richt zich vooral op de hoge kosten van het project dat een investering vergt van ongeveer 37 miljard gul den. WASHINGTON (AP) - Iran heeft op een strategisch punt aan het front met de Iraakse strijdkrachten tanks samengetrokken. Dit kan be tekenen dat het lang verwachte Iraanse offensief op handen is, al dus bronnen bij de Amerikaanse inlichtingendiensten. De zegslie den waagden zich niet aan voor spellingen over het verwachte be gin van het offensief, omdat zulke voorspellingen al sinds februari met regelmaat worden gedaan en de aanval tot nog toe is utgebleven. Waar eerder werd gezegd dat het offensief waarschijnlijk zou wor den ingezet bij het begin van de heilige vastenmaand de Ramadan, Zwarte badmeester niet gewenst KAAPSTAD (ANP) - De aanstelling van een niet-blanke als badmeester op een Zuidafrikaans strand waar alleen blanken mogen komen, heeft tot verontwaardigde protesten geleid. De blanken van Durban willen niet dat zwarte mannen op het Brighton-strand rondlopen tussen blanke vrouwen in bikini, zo meldde het persbureau EPD. De autoriteiten van Durban stelden een niet-blanke man aan en ver klaarden dat voor badmeesters de regel niet geldt die zwarten verbiedt te- zwemmen in „blanke" gebieden. Boze blanken, verenigd in de „vereni ging van belastingbetalers" begonnen daarop een campagne. Enkelen zouden al gedreigd hebben de badmeester met geweld te verwijderen, hij niet vrijwillig opstapt. meent men nu dat de aanval elk moment kan beginnen omdat de Ramadan is afgelopen. De Iraanse tanks zouden zijn sa mengetrokken bij het front ten zuiden van de Iraakse havenstad Basra. Volgens de jongste Ameri kaanse schattingen bevinden zich daar ongeveer 450.000 Iraniërs, te genover 500.000 manschappen aan Iraakse zijde. Volgens de Ameri kaanse krijgsleer moet een aanval lend leger een numeriek overwicht van drie-tegen-een hebben. De Iraanse troepenmacht lijkt volgens die regel weinig kans te hebben te genover de Iraikezen, die over een enorme vuurkracht aan artillerie en tanks beschikken en bovendien steun kan krijgen vanuit de lucht. De Iraanse luchtmacht, voorzien van inmiddels verouderde Ameri kaanse vliegtuigen, is verzwakt door een nijpend gebrek aan on derdelen en verliezen tijdens eer dere gevechtshandelingen. Over de reden van het uitblijven van het Iraanse offensief doen ver schillende theorieën de ronde. Sommigen zien de oorzaak in een gebrek aan materieel. Anderen me nen echter dat er sprake is van ver gaande meningsverschillen binnen het Iraanse religieuze leiderschap. (vervolg van pag. 1) Op de persconferentie ging Bou- terse verder in op de relatie tussen Suriname en Nicaragua, „landen die een gemeenschappelijke vijand hebben". Naar zijn zeggen moet Suriname „zijn revolutie niet al leen intern versterken", zoals bij voorbeeld met de „25 februari be weging", maar ook de relaties met andere landen'in de wereld verste vigen. Bouterse zei dat hij aanwezig zal zijn op de vijfde vei^aardag van de Nicaraguaanse revolutie omdat „het Surinaamse volk zijn verbon denheid met het broedervolk in dat land wil benadrukken". Hij be tuigde zijn solidariteit met het Ni caraguaanse volk en zei dat het noodzakelijk is om strijd te voeren tegen de gemeenschappelijke vy- and. Hij legde de nadruk op de me deverantwoordelijkheid van Suri name in het Caraibisch gebied en Midden-Amerika, waar volgens Bouterse agressie plaats moet ma ken voor dialoog. Tijdens de persconferentie werd Bouterse geflankeerd door kapi tein Etienne Boereveen en luite nant Paul Bhagwandas, secretaris en penningmeester van de „25 fe bruari beweging", ook wel bekend als de eenheidsbeweging „Stan- vaste". Bouterse is voorzitter van die politieke beweging. Leider verzet Peru opgepakt AYACUCHO (AFP/RTR - Een belangrijke leider van de Peruaan se guerrillagroepering Lichtend Pad is gearresteerd in de omgeving van San Francisco (Peru), 200 km ten noordwesten van Ayacucho. Hij staat alleen bekend als "kame raad Erkes". Nog twee guerrillastrijders wer den opgepakt en" wapens werden inbeslaggenomen tijdens dezelfde operatie in het dorp Pichari, aldus de bron. Een honderdtal guerrillastrijders heeft zaterdag 40 boeren gedood tijdens een aanval op vier dorpen in de provincie de la Mar, zo is uit militaire bron vernomen. Maandag zouden leden van Lichtend Pad ze ven dorpelingen onder wie twee zusters, de keel hebben afgesne den omdat zij informanten van de politie zouden zijn geweest. In hun al vier jaar durende strijd tegen de Peruaanse regering zijn meer dar 3100 mensen omgekomen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Katwijk - Voorstraat 80; Heemstede - Binnenweg 114, Lelden - Haarlemmerstraat 58, Sassenhelm - Hoofdstraat 253, Vlaardingen - Hoogstraat 209; Wassenaar - Langstraat 7. Voorschoten - Schoolstraat 115. De Euro-verkiezingen van 17 ju ni rommelen in Griekenland nog wat na, vooral binnen de partij en. Geen enkele partij namelijk heeft reden tevreden te zijn over de resultaten. Eigenlijk alleen de kleine Eurocommunistische groepering zag haar aanhang duidelijk toenemen. door Frans van Hasselt De rechtse oppositieleider Aver- of, wiens Nieuwe Democratie te rugkwam op 38 procent (bij de Euro-verkiezingen van 1981 was dat 31, maar bij de gelijktijdig ge houden Griekse parlementsver kiezingen 36), zou van een over winning hebben kunnen spre ken, ware het niet dat hij uit en te na had voorspeld dat zijn partij de socialistische regeringspartij Pasok voorbij zou streven. Maar deze bleef, met 41,5 procent, de grootste partij. Een liberale afgevaardigde van de Nieuwe Democratie, Demis- tocles Sofoulis, diende telegra fisch een verzoek in tot „veijon- ging" van het bestuursapparaat, inclusief de 75-jarige voorzitter Averof, maar deze liet hem prompt royeren door het disci plinair comité en kondigde aan de partij „onder zijn leiding naar nieuwe overwinningen te zullen voeren". Er heerst echter aller wegen twijfel of de Nieuwe De mocratie onder de uiterst conser vatieve Averof, die steeds toont eigenlijk nog in de jaren vijftig te leven, een hoger percentage kan halen dan 38. Heviger echter waren de nawoe- lingen in het kamp van de rege ring en de regeringspartij, die de tuimeling van 48 naar 41 procent moeilijk kon verwerken. Er zijn dan ook twee ministers terugge treden, zij het onder verschillen de omstandigheden en met ver schillende motieven. Aftreden De minister die was belast met het radio- en televisiebeleid, Pe- ponis, werd dezer dagen door de premier praktisch tot aftreden gedwongen omdat zijn onbehou wen optreden en zijn angst voor „autonome informatiebronnen" over de hele linie onbehagen en weerzin had opgewekt. Het tele visiebeleid is nu al 2,5 jaar een van de zwakste en ook bizarste punten van de regering-Papand- reou. Anders was het met het eerste af treden van minister Fotilas, die was belast met zaken betreffen de de miljoenen Grieken in het buitenland (vooral de Verenigde Staten). Deze had zijn besluit al voor de verkiezingen vertrouwe lijk aangekondigd. Het bericht leidde er tot grote deining toen een Griekse krant er een enorme samenzwering achter ging zoe ken, met als doel de regering-Pa- pandreou ten val te brengen. Nu moet men niet vergeten dat in Griekenland de komkommer tijd is aangebroken en ook dat de 15e juli weer nadert, een datum die hier wordt geassocieerd met „verraad" en „Trojaanse paar den". In 1974, precies tien jaar geleden, waren het Griekse rege rende officieren die een aanslag beraamden op de Cyprische pre sident Makanos, hetgeen leidde President Constandinos Karamanlis. «foto anp» tot de val van de junta maar ook tot de Turkse interventies en het verlies van bijna 40 procent van het eiland. Maar parlementair nog 'gelade ner' is de 15e juli 1965 toen de toenmalige koning Constantijn kans zag een flink aantal af gevaardigden van de regerende Centrumpartij van George Pa- pandreou - vader van de huidige los te weken en bereid te vin den een regering te vormen die steunde op de rechterzijde, tevo ren bij de verkiezingen versla gen. Het was een herhaling van dit scenario die de Romiosini, een geheel nieuw dagblad van onaf hankelijke journalisten, dezer dagen aankondigde. Samenzwering President Constandinos Kara manlis, oprichter van de Nieuwe Democratie, maar nu officieel boven de partijen staande, zou net als die andere Constantyn van 1965 beogen door 'loswe king' van zo'n twintig afgevaar digden parlementaire steun te vinden voor een centrum-rechtse regering die onder leiding zou komen te staan hetzij van de hui dige minister van algemene za ken Lazaris, hetzij van parle mentsvoorzitter Alevras. De reeds bestaande Pasok-gezinde krantenconcerns zouden dan zo'n regering ook steunen. De Romiosini (het woord bete kent zoiets als 'Griekendom') trok daarmee de lijn door die re geringswoordvoerder Maroudas had geopend door het aftreden van Fotilas in verband brengen met „een samenzwering van het plaatselijke establishment en zijn beschermers". Het was ook Maroudas die verklaarde dat er binnen de Pasok enkele 'Efialtis- sen' rondliepen. Efialtis was de Griek die in 480 voor Christus de binnengevallen Perzen het weg getje wees waardoor zij de Ther- mopylae-pas konden passeren. Het woord betekent in het Grieks zowel 'verrader' als 'nachtmerrie'. Maar diezelfde Maroudas distan- cieerde zich meteen van de enor me proporties die de Romiosini er aan gaf en weet het hele ver haal aan de behoefte van het nieuwe blad zich als krant waar te maken en zijn oplage te verho gen. Dit is ook het meest waar schijnlijke en de storm is nu aan het luwen, temeer nu Kara man- lis heeft verklaard zijn naam niet gemengd te willen zien in een ju ridische vervolgingsprocedure. Gezegd moet echter worden dat ook de president tevoren een fout heeft gemaakt, iets wat hem zelden overkomt. Op de verkie zingsdag heeft hy in het stemlo kaal verklaard dat de volgende dag deze politici naar hem toe zouden komen om hem raad te vragen. Er kwam niemand, want het regeringsmandaat van Pasok was onmiskenbaar verlengd. Als het parlementsverkiezingen had gegolden, zou de party een klei ne absolute meerderheid hebben behouden. Ook Karamanlis moet zijn uitge gaan van de wens als vader der verwachting: dat de Nieuwe De mocratie de Pasok voorbij zou streven, waardoor er in het land een „disharmonie tussen parle ment en electoraat" zou zijn ont staan die hem volgens de grond wet het recht geeft, het parle ment voortijdig te ontbinden. De teleurstelling moet hem hebben bevangen toen dit niet het geval bleek. Het is aan deze teleurstel ling dat de Romiosini de fantasti sche „samenzwering" toeschreef die een week lang de Griekse pers bezighield en het satinsche weekblad I'ondiki (muis) deed schrijven dat er binnen Kastri - de woning van de premier een complot was ontdekt van And reas Papandreou tegen Andreas Papandreou.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 7