Mamede in topvorm c Annacone: 'Dit jaar pas serieus Tour in cijfers Zege Lammertink, Broers in leiderstrui Steffi Graf: 'Eens win ik hier' Opmerkelijke debutant Wereldrecord op 10 km Toernooi Forescate sterk gedevalueerd Sowjet-poloërs betreuren boycot 'Fusie' LUSV met Leython Tourspel dagprijs DINSDAG 3 JULI 1984 Sport LONDEN - De regen en de op tocht van de oud-dameskam- pioenen hebben het program ma van de tweede Wimbledon- maandag enigszins in de war gestuurd. De partijen liepen zo veel vertraging op, dat Chris Lloyd-Evert alleen in de parade te zien is geweest. Onder aan voering van de krasse 88-jarige Kitty Godfree (speelt nog ten nis) kregen kampioenen als Al théa Gibson, Maria Bueno, Margaret Smith en Billie Jean King een herinnering aan het feit, dat de dames al honderd jaar op Wimbledon meedoen. De partij tussen Chris Lloyd en De uitslag van de ploegentijdrit is: 1. Ploeg-Guimard 1 uur, 3 minuten en 54 seconden (gemiddelde snelheid 47,837 kilometer per uur); 2. Ploeg-Post 1.03.54,33, 3. Ploeg-Godefroot 1.03.54.37, 4. Ploeg-Berland 1.04.26, 5. Ploeg-Boifa- va 1.04.26, 6. Ploeg-De Witte 1.04:34, 7. Ploeg-Hinault 1.04.49, 8. Ploeg-Danguil- laume 1.05.09, 9. Ploeg-De Gribaldy 1.05.16. Vierde etappe is: 1. Van den Haute (Bel, Thevenet) 83 km in 2.19.03 met tijdvergoeding 2.18.33, 2. De Jonckheere (Bel.Ocana) 2.20.05 met tijdvergoeding 2.19.45, 3. Van der Poel (Ned, Godefroot)2.20.05 met tijdvergoe ding 2.19.55, 4. Vanderaerden (Bel, Post), 5. Hoste (Bel, De Witte), 6. Rault (Fra, Koechli), 7. Van Vliet (Ned, Godef root), 8. Van den Brande (Bel, De Kim- pe), 9. Anderson (Aus, Post), 10. Cas- taing (Fra, Berland), 11. Dhaenens (Bel, De Kimpe), 12. Fereira (Por, Pinto), 13. Glaus (Zwi, Girard), 14. Thevenard (Fra, Pinto), 15. Wijnants (Ned, Godefroot), 16. Roche (Ier, Thevenet), 17. Lemond (Vst, Guimard), 18. Perini (Ita, Boifava), 19. Rogiers (Bel, De Kimpe), 20. Peiper (Aus, Berland), allen in 2.20.05, 21. Ha- negraaf (Ned, Godefroot), 23. De Rooy (Ned, Post), 27. Winnen (Ned, Post), 32. Lubberding (Ned, Post), 52. Zoetemelk (Ned, Godefroot), 62. Manders (Ned, Go defroot), 75. Kuiper (Ned, Godefroot), 100. Raas (Ned, Godefroot). 116. Van Houwelingen (Ned, Godefroot), 151. Knetemann (Ned, De Witte). 152. Veld- scholten (Ned, Post), allen in 2.20.05, 161. Kelly (Ier, De Gribaldy op 2.36,158 en laatste Clere (Fra, Danguilaume) op 2.51. Algemeen klassement: 1. Van der Poel (Ned, Godefroot) 13.58.11, 2. Anderson (Aus, Post)op 8 sec., 3. Hanegraaf (Ned, Godefroot)op 9 sec., 4. Madiot (Fra, Guimard)op 13 sec., 5. Peeters (Bel, Godefroot)op 18 sec., 6. Lemond (Vst, Guimard)op 19 sec., 7. Fignon (Fra, Guimard) op 22 sec., 8. Vanderaerden (Bel, Post)op 32 sec., 9. Zoetemelk (Ned, Godefroot)op 39 sec., 10. Jules (Fra, Guimard)op 42 sec., 11. Van den Haute (Bel, Thevenet)op 43 sec., 12. Veldscholten (Ned, Post)op 46 sec., 13. Mentheour (Fra, Guimard)op 46 sec., 14. Peiper (Aus, Berland)op 50 sec., 15. Poisson (Fra, Guimard)op 50 sec.,16. Raas (Ned, Godefroot)op 51 sec., 17. Kuiper (Ned, Godefroot)op 52 sec., 18. Lubberding (Ned, Post)op 53 sec., 19. Barteau (Fra, Guimard)op 53 sec., 20. Gaigne (Fra, Guimard)op 54 sec., 21. Wijnants (Ned, Godefroot) op 55 sec., 22. De Rooy (Ned, Post) z.t., 23. Winnen (Ned, Post) z.t., 24. Planckaert (Bel, Postjop 56 sec., 28. Nulens (Bel, Post) op 1.00, 29. Van Houwelingen (Ned, Godef- root)op 1.01, 31. Manders (Ned, Godef root) op 1.06, 32. Hinault (Fra, Koechli) op 1.10, 34. Van Vliet (Ned, Godefroot) op 1.15, 36. Knetemann (Ned, De Witte) op 1.17,134. De Keulenaer (Bel, Post) op 3.34, 138. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 3.35,168 en laatste: Lopez (Col)op 7.17. Dagploegenklassement: 1. Thevenet 6.59.13, 2. Godefroot 7.00.15, 3. Post z.t., 4. De Kimpe z.t., 5. Berland z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Guimard 41.56.09,2. Post op 30 sec., 3. Godefroot op 43 sec., 4. Berland op 1.53, 5. Boifava op 2.24. Puntenklassement: 1. Rault (Fra, Crepel) 70 punten, 2. Hoste (Bel. De Witte) 69.3. Van der Poel (Ned, Godefroot) 61, 4. De Jonckheere (Bel, Ocana) 49, 5. Vanderaerden (Bel, Post) 40, 6. Peiper (Aus, Berland) 38. Dames De uitslag van de derde etappe 1. Petra de Bruin (Ned) 49 km in 1.21.51, 2. Mieke Havik (Ned) op 3 sec., 3. Corinne Le Gal (Fra-A), 4. Connie Meijer (Ned), 5. Hanneke Lieverse (Ned), 6. Rita Timpers (Ned), 7. Christine Gourmelon (Fra-B), 8. Valerie Simonnet (Fra- A), 9. Marylin Wells (Can), 10. Ma rie-France Potereau (Fra-A), 16. Heieen Hage (Ned), allen in dezelf de tijd als Havik. Algemeen klassement: 1. Havik (Ned)4.39.45, 2. De Bruin (Ned)op 36 sec., 3. Meijer (Ned)op 1.07, 4. Martin (Vst) z.t., 5. Lieverse (Ned) op 1.12, 6. Le Gal (Fra-B) z.t., 7. Waller (Fra) op 1.15, 8. Timpers (Ned) op 1.17, 9. Simon net (Fra) z.t., 10. Garbett (Gbr) z.t., 11. Hage (Ned) z.t. SCHAKEN - Jan Timman neemt op de maandag door de internatio nale schaakfederatie gepubliceer de wereldranglijst de derde plaats is. Gary Kasparov, de uitdager van wereldkampioen Anatoli Kar- pov, voert de ranglijst aan. Kaspa rov heeft acht ELO-punten meer dan de titelhouder. Claudia Kohde-Kilsch ging daarom niet door. Martina Na- vratilova kwam wel op de baan en was er weer even snel vanaf. Haar Australische tegenstand ster Elizabeth Sayers had last van maagkramp en gaf op na de eerste set met 6-0 te hebben verloren. Het merendeel van de geplaatste dames bleef op koers met uitzondering van de nummer vijftien Andrea Te- mesvari. De Hongaarse werd het het tweede slachtoffer van naam van Carina Karlsson, de Zweedse die zoveel forure maakt. Jo Durie, de laatst over gebleven Britse maakte met 9-7 in de derde set een einde aan de opmars van Steffi Graf. Ëens win ik hier, liet het drie weken geleden vijftien jaar geworden Westduitse schoolmeisje we ten. "Wanneer Ik denk bin nen twee of drie jaar." LONDEN (ANP) - Rob Simon, de nationale kampioen onder zestien jaar uit Rijen, heeft maandag de tweede ronde be reikt van het jeugdtoernooi van Wimbledon. Ondanks een enkelblessure zegevierde hij met tweemaal 6-4 over Hasib Aslem uit Pakistan. Simone Schilder, die is opgegeven voor het demonstratietoer- nooi tijdens de Olympische Spelen, verloor in de eerste ronde met tweemaal 4-6 van de Zwitserse jeugdkampioene Eva Krapl. Digna Ketelaar haalde de tweede ronde wel. Ze gunde de Joegoslavische Grünfeld slechts drie games: 6-3,6-0. Ivan Lendl bereikte na een heroïsch gevecht met Scott -Davis de kwartfi nales op Wimbledon, waarin hij zijn landgenoot Tomas Smid zal ontmoe- LONDEN (GPD) - Nijvere cijfe raars hadden berekend dat sinds 1970 niet meer zoveel geplaatste spelers en speelsters (in totaal 23) tot de achtste finales waren door gedrongen op Wimbledon. Onge twijfeld zullen deze rekenmeesters het nu interessanter vinden dat drie niet-genoteerde tennissers zich bij de laatste acht hebben ge voegd. Paul Annacone deed dat door Johan Kriek te verslaan, Pat Cash bleef Kevin Curren de baas en John Sadri was na een uitput tingsslag te sterk voor Vitas Geru- laitis. Om met het succes van Sadri te beginnen, het mocht al opmerke lijk worden genoemd dat de 27-ja- rige Amerikaan de vierde ronde had bereikt, want hij was nog nooit eerder zo ver gekomen. In tegen stelling tot Gerulaitis, die in 1977 en 1978 de halve finale op Wimble don bereikte. Maar de laatste tijd lijkt tennis steeds meer een bijzaak voor de Newyorker, bekend om zijn frivole levensstijl en onlangs zelfs voor de rechtbank gedaagd wegens eventuele betrokkenheid bij drugsaffaires (cocaine). Dat de 29-jarige Gerulaitis in de nadagen van zijn carrière zit, mag ook blijken uit het feit dat hij in Londen telkens minimaal vier sets nodig had om verder te komen. In de eerste ronde was de nummer 18 van de wereld zelfs drie uur en 13 minuten bezig met Tony Giammal- va en ook gisteren stond hij vijf spelreeksen lang op de baan. Maar ditmaal beschikte Sadri, 67e in het ATP-klassement, over de langste adem. Diens landgenoot Paul Annaco ne had zelfs maar drie sets nodig tegen Johan Kriek. De overeen komst is trouwens opmerkelijk: toen John McEnroe in 1977 op Wimbledon debuteerde, bereikte hij nota bene als kwalificatiespeler de halve finales en was zijn naam gemaakt. Annacone komt even eens uit New York, speelde ook voorronden voor zijn eerste Grand Slam-toernooi en behoort nu in elk geval al tot de sterkste acht. De 21- jarige Amerikaan van Italiaanse af komst heeft tot zyn twaalfde nau welijks serieus aan tennis gedaan. „Of eigenlijk ben ik tot dit jaar niet eens serieus geweest", aldus de ex- sociologiestudent, pas aan zijn zes de proftoernooi bezig en nu min stens 12.500 pond toucherend. Of dat bedrag een verdubbeling te wachten staat moet echter wor den betwijfeld. Annacone stuit in de kwartfinale namelijk op Jimmy Connors. De tweevoudig Wimble- don-winnaar kende een stroeve start in zijn partij tegen „gentle man Tim" Mayotte, verloor de eer ste set, maar herstelde zich uitein delijk voorbeeldig: 6-2, 6-0 en 6-2. Een prestatie die er mocht zijn. Mayotte had dit toernooi nog geen set afgestaan en wist zich ook te gen Connors gesteund door een ij- zersterke grasreputatie. Mayotte was sinds 1982 telkens minimaal tot de kwartfinales doorgedron gen. Bij Jimmy Arias ontbrak die be kendheid met de sprietjes juist. Het was al een klein wonder dat de jonge gravelspecialist zover was gekomen. „Ik had verwacht er na de eerste ronde uit te liggen en wil de eigenlijk al naar huis gaan", riep de nummer vijf van de wereldrang lijst, die op Wimbledon zijn eerste schreden zette op de groene zoden. Wat geluk en een gunstige loting bracht Arias toch tegenover Tomas Smid, ook geen held op het snelle tapijt, maar in ieder geval beschik kend over wat meer ervaring. Het bleek voldoende om de Tsje- choslowaak in de volgende ronde een duel te laten uitvechten met zijn landgenoot Ivan Lendl, on danks eerdere berichten toch gese lecteerd voor het komende Davis Cup-duel met Frankrijk. Bijna was het niet tot dat Oosteuropese on deronsje gekomen, want Scott Da- vis leverde een heroisch gevecht tegen de nummer twee van de we reld. De 21-jarige Amerikaan, met 24 juniorentitels recordhouder in zijn land, begon op het volgepakte centrecourt in de wetenschap dat hij al hun voorgaande vijf ontmoe tingen had verloren (waarvan vier in twee sets), maar liet zich daar door geen moment beinvloeden. Lendl kreeg als nimmer tevoren de duimschroeven aangedraaid, maar wist het onheil in de 'final set' ter nauwernood af te wenden. Kevin Curren slaagde daarin niet. Het als elfde geplaatste Zuid- afrikaanse servicekanon redde het niet in zijn duel met de 19-jarige Australiër Pat Cash, een afgevaar digde voor de Olympische Spelen in Los Angeles. Cash treedt zo doende in het strijdperk met de Ecuadoriaan Andres Gömes, de gravelspecialist die geruisloos om hoog klimt en ditmaal geen kind had aan Terry Moor. De andere kwartfinale gaat tussen de reeds genoemde John Sadri en zijn naamgenoot McEnroe, die Bill Scanion alle illusies ontnam tij dens een treffen, waarbij tegen alle verwachting in geen onvertogen woord viel. „Het was mijn beste optreden tot nu toe aldus een zelfverzekerde McEnroe. Uitslagen Heren Achtste finales: John McEnroe VS)-BiU Scanion (VS) 6- 3, 6-3, 6-1, Paul Annacone (VstKJohan Knek (Vst) 6-3, 6-2, 6-4, Tomas Smid (Tsj)-Jimmy Arias (Vs) 7-5, 6-4, 6-3.Jim- my Connors (Vs)-Tim Mayotte (Vs) 6-7, 6-2. 6 0. 6-2. John Sadri (Vs)-Vitas Geru laitis (Vs) 6-3. 7-5. 6-7. 4-6. 6-3. Ivan Lendl (Tsj)-Scott Davis (Vs) 4-6,6-4.6-4, 5-7, 7-5, Pat Cash (Aus)-Kevin Curren (Zaf) 4-6, 6-2, 7-6, 6-1. Andres Gomez (Ecu)-TerTy Moor (VS) 6-0, 6-1, 7-6. Dames Achtste finales: Jo Ann Durie (GB)-Stefïi Graf (Wdl) 3-6, 6-3. 9-7, Manuela Maleeva (Bul)-Anne Hobbs (Gb) 6-2,3-6,6-3, Carina Karlsson (Zwe)-Andrea Temesvari (Hon) 6-4, 7-5, Kathy Jordan (Vs)-Wendy Turnbull (Aus) 6-2,6-3, Pam Shriver (Vs)- Barbara Potter (Vs) 6-4, 6-3, Martina Navratilova (Vs)-Elizabeth Sayers (Aus) 6-0, Sayers geeft op, Hana Mandlikova (Tsj)-Helena Sukova (Tsj) 6-4, 6-1. Het duel Chris Evert (Vs)-Claudia Kohde (Wdl) werd wegens de duisternis uitgesteld tot vandaag. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Dooham/Liepes (Aus) - Gitlin (Vs)/Mes- kei (Ned) 6-4, 7-5. Schaaktalent LONDEN (Reuter) - De Sovjet- schaker Gary Kasparov heeft tij dens een via de satelliet uitgezon den simultaan remise moeten toe staan aan een twaalfjarig Engels jongetje. Michael Adams uit Corn wall was de jongste van de vijf schakers, die het tegen de uitdager van wereldkampioen Anatoli Kar- pov opnamen. De partij duurde twintig zetten. Op alle aanvallen van de 21-jarige Kasparov had de kampioen van Cornwall een pas send antwoord. STOCKHOLM - Fernando Mamede werd gisteravond eigenaar van het twaalfde wereldrecord voor atleten in dit Olympisch jaar. De Portu gees finishte gisteravond bij internationale wedstrijden in Stockholm op de 10.000 meter in 27.13,81 min, waarmee hij ruim acht seconden onder de oude recordtijd (27.22,3 uit juni'78) van de Keniaan Henry Rono bleef. Afgelopen week had Mamede in Oslo al aangetoond in uit stekende vorm te verkeren door de 5000 meter in 13.12,83, de derde wereldseizoenprestatie, af te werken. landgenoot Looes gisteravond hS £8n de I0C"Üis' ïï.aar netf)s NeUje Fernando Mamede zette gisteravond na 10 kilometer de klokken stil op landgenoot Lopes gisteravond het Coomanoode 100 meter bleven zn 07 n ai _de Portugees het wereldrecord met r"*™ nrht tempo. Tot 8000 meter verkeerden de twee Portugezen in gezelschap van de Amerikaan Nenow. Lopes probeerde vijf ronden voor het ein de vergeefs alleen weg te komen. Mamede sloeg anderhalve ronde voor de finish wel zijn slag. Tot en thousiasme van 16.000 koukleu mende toeschouwers sprintte hij weg en finishte in 27.13,81. De andere prestaties in Stock holm werden overschaduwd door het wereldrecord van Mamede. Steve Ovett won de 1500 meter in 3.35,5 en de Zwitserse Cornelia Bürki zorgde voor een nieuw natio naal record op de 3000 meter met 8.45,34. De tijd van de Poolse Ge- novefa Blaszak op de 400 meter horden was met 54,78 seconden van hoog internationaal gehalte. Van de Nederlandse aanwezigen liep Rob Druppers, al zeker van uitzending naar de Olympische Spelen, een voortreffelijke race op de 800 meter. De Utrechter eindig de met 1.44,70 als tweede, achter de Amerikaan James Mays: 1.44,62. Voor Elly van Hulst en Olga Commandeur verliep gisteravond de jacht op de Olympische limie ten, waarvoor het seizoen komen de vrijdag in Hengelo met de FBK- wedstrijden voor de Nederlandse atleten sluit, met wisselend succes. Elly van Hulst en Olga Comman deur bereikten op respectievelijk de 800 meter en de 400 meter hor- Cooman op de 100 meter bleven zij 27.13,81 niet binnen de eis van het NOC. seconden verbrak. DORDRECHT (GPD) - De censuur komt opvallend als een tussenstation op weg genoeg van onvermoede zijde. Waar Boris Popov vrij- niet haalbaar is. „Dordrecht moedig zijn gedachten laat gaan eindpunt dat ar de boycot in het programma opgenomen", laat Popov weten. „Het zijn regering tégen de Spelen van Los Angeles, poogt doel was de Spelen, jammer dat we dat doel nooit zul- de inderhaast door de Dordtse organisatie van het pre- len bereiken", maskeert de coach geen moment zijn olympisch waterpolotoernooi opgetrommelde tolk al te lastige vragen af te weren. „Jullie moeten niet door blijven boycot, er is nou toch wel genoeg ov< deelt de hoogbejaarde vertaler uit Dordrecht. Prompt bovenaf gedicteerde afzegging voor Los An- over die geles heeft niet geleid tot een verminderde trainings intensiteit. De groep traint onveranderd twee a drie per dag. Alleen de qua leeftijd al vergevorderde' wordt hij door de toernooileiding terecht gewezen, sterspeler Aleksandr Kabanov heeft gezinspeeld op mogelijk afscheid. Het pas in Boedapest gewon- toernooi om de Tungsram-beker heeft hij en zijn woorden verlegen. Integen- trawanten omarmd als een troostprijs („Dat was een ee te delen dat de beslissing sterker bezet toernooi dan de strijd in Los Angeles"), dus moet hij 'het gezeur' toch doorspelen naar de Rus sische waterpolocoach Die is, zo blijkt, niet c deel, Popov laat niet na om Los Angeles te mijden niet de zijne is, noch die van zijn waterpoloselectie, maar uit de koker 1 hoge heren is gekomen. „De spelers waren zeer teleur gesteld, toen ze hoorden dat ze niet naar Los Angeles mochten, zeg maar gerust woedend. Net als ik trou wens, want het was voor mij moeilijk de motivatie bij de jongens op peil te houden". De vier jaar omspannende voorbereiding op de Spe len zag Popov door hogerhand verfrommeld. Zijn aan wezigheid in Dordrecht moet feitelijk worden gezien straks zullen de beste waterpoloërs verschijnen op de de Spelen voor Oostbloklanden. „Maar", zegt hij ook, „geen toernooi weegt op tegen de Olympische Spelen. Het is een hard gelag dat wij daar niet aan kunnen meedoen. Dat is niet onze keuze geweest, want wij hebben niet besloten tot een boycot. Het sportministe- rie van de Sowjet-Unie heeft hiertoe besloten en daar hebben wij ons aan te houden". In de aanloop naar het pre-Olympisch toernooi ver loor het Nederlands team gisteren van de Sowjet- Umie met 5-6. LEIDEN - Het toernooi van het Voorschotense Forescate is dit jaar aanzienlijk gedevalueerd. De con currentie van de vijf andere toer nooien in het district Leiden en niet te vergeten van wedstrijden op de Mets-banen heeft het deelne mersveld aanzienlijk geminimali seerd. Herman van der Capellen is de favoriet bij de B-heren. Het da mesnummer is wegens onvoldoen de belangstelling uit het toernooi geschrapt. In C verdedigt Rob van Marwijk zijn vorig jaar veroverde titel. Marion Post, de afgelopen we ken al twee maal C-winnares, is ook in Voorschoten aan het hoofd van de plaatsingslijst gezet. Simo ne den Hollander en Annemarie van Gemund gaan voorkomen het 'kwantum Post-zeges' te beperken. Voor de als derde geplaatste Eve lien Poell is dat al niet meer wegge legd; zij verloor in de eerste ronde 1 Maryse Leunissen. In Sassenheim heeft de toernooi- organisatie weinig van de "moor dende" concurrentie gemerkt. Het toernooi heeft evenveel inschrij vingen als vorig jaar. Het B-toer nooi met 26 inschrijvingen heeft Marcel Vink als favoriet. Bij de da mes wordt een replay van de dis trictsfinale tussen Inge van der Looi en Henny Fehling verwacht. Ruud Warmerdam, al eerder win naar in de bollenstreek, wordt geacht nogmaals een dergelijke 'ballenstreek' uit te halen. Tot zijn concurrenten behoort Marco Vis ser; de OLTC'er, winnaar van het toernooi van De Munnik, is bij de plaatsing over het hoofd gezien. Een trieste zaak, dat de toernooi- organisatie en bondsgedelegeerde niet op de hoogte zijn van twee we ken eerder geboekte resultaten. Van Eveline Krul, winnares van het TEAN-toernooi, wordt ver wacht dat zij Jeanine Jünger, Ma deion Verdegaal en Liesbeth Ho- gervorst voorblijft. In Hazerswou- de voert Martij n Krans het mini male deelnemerslijstje van zeven C-spelers aan, voor André Wee ning. Bij de dames start Karin van Reeuwijk als favoriete in C. In D werd de als eerste geplaatste Han- co Arnold uit het toernooi geslagen door Dennis van der Roo. De als tweede geplaatste Jacques van Winkel is nog wel in de strijd. LEIDEN In de Leidse volleybal wereld vond een opmerkelijk feit plaats. Deze week kwam nl. de fu sie tot stand tussen Leython en LUSV met dien verstande, dat van LUSV alleen het eerste herenteam met de daaraan verbonden tweede divisieplaats overging naar Ley thon. Nadat eerst de beide afzon derlijke vergaderingen van Ley thon en LUSV het groene licht hadden gegeven, werd op de ge combineerde vergadering een en ander bekrachtigd. De nationale Bond (NeVoBo) verleende van daag zyn goedkeuring. Reden tot deze opmerkelijke fu sie was het feit dat de studenten, wanneer ze eenmaal afgestudeerd waren, statutair verplicht waren de vereniging te verlaten, hetgeen elk seizoen weer betekende dat in al lerijl nieuwe spelers klaarge stoomd moesten worden om het eerste herenteam voor divisie-vol leybal te behouden. Nu is er voor een konstruktie gekozen waarbij het hele LUS V-team bij Leython onderdak kon vinden. Voor de toe komst betekent dit, dat enerzijds topvolleybal voor Leiden en om streken behouden blijft, terwijl an derzijds afgestudeerden niet naar de randgemeenten (NOVO, DAC, Gemini) hoeven te vertrekken. Voor Leython betekent het tevens dat er naast de dames, die al jaren divisie-volleybal spelen, nu ook de heren op dit niveau (het hoogste in de regio) zullen uitkomen. ADVERTENTIE Vandaag njden de renners naar Pontoise. De vraag in ons tourspel was: "In welke val lei ligt dit plaatsje"? De heer J. Mentlng, Wilhelmlna Druckerstraat 26, Alphen a/d Rijn, gaf als antwoord "Val d'Oise" en ver dient daarmee de dagprijs. De prijs, een tafelaansteker t.w.v. 79,50 gul den aangeboden door 't Rokertje, Hooft- straat 305 In Alphen a/d Rijn, kan op ver toon van een legitimatiebewijs worden afge haald. Namens het Leidsch/Alphens Dagblad van ALPHEN a/d RIJN - Wielrennen is allang niet meer de zomersport die het ooit geweest is. Meer en meer lijken de coureurs gure weersom standigheden nodig te hebben om tot goede prestaties te komen. Zo ook tijdens de profzesdaagse van Rijn en Gouwe. Zondag maakten de professionals er bij de openings etappe in Nieuwkoop onder een aangenaam zonnetje een tamme aangelegenheid van. Daarentegen ontpopte zich gisteren in de Al- phense Stuyvesantlaan onder de gesel van de weergoden Pluvius en Aeolus een heel wat dynamischer koers. Uiteindelijk wist Jos Lam mertink mede-vluchter Johnny Broers aan de meet te kloppen. Wel verzekerde Broers zich met zijn tweede stek voorlopig van de lei derstrui. Op het Alphense klinkerrondje wenste een aantal renners zich gis teravond meteen goed warm te rij den. Het gevolg was een fikse val partij, terwijl Jos Lammertink, Theo Smit, Hans Langerijs, Henny Nieuwdorp, René Kos en Frits van Bindsbergen al snel het hazepad kozen. Gerry van Gerwen likte op dat moment nog de wonden van een fikse tuimeling tegen de glib berige klinkers. De klassementslei der kon daardoor niet reageren, waarna de vogels gevlogen bleken eer hij het zelf goed en wel wist. Johnny Broers en René Koppert toonden zich inmiddels attenter. Het duo opende de achtervolging en slaagde er na een verbeten jacht in om zich alsnog bii de koDgroeD aan te sluiten. Daarmee was de slag een feit. In hoog tempo dubbelde het achttal het ogenschijnlijk ge slagen peloton. Voor Limburger Fred Rompelberg bleken onder tussen de consequenties van de vroege valpartij dermate ernstig, dat hij gehavend het toch al niet erg grote deelnemersveld vaarwel diende te zeggen. In tegenstelling tot zondag was de strijd daarmee echter niet ge streden. Eerst Wies van Dongen en vervolgens ook Jos Schipper, liet de grote groep in de steek in een ultieme poging om de ronde ach terstand ongedaan te maken. Mo gelijk was dat nog gelukt, indien Van Dongen eerder de samenwer king met Schipper had gezocht Van Dongen liet SchiDDer echter allereerst via een rondenlange ach tervolging de kleine kloof tussen hen beide overbruggen, om vervol gens pas in goede harmonie met zyn voormalige belager de voor sprong op het peloton uit te gaan bouwen. Voor de koplopers, die Van Bindsbergen met een lekke band zagen wegvallen, bleek dat voldoende om het duo achter zich te houden. Tijdens de finale poogden de koplopers elkaar via talrijke de marrages het leven zuur te maken. Dat leidde met nog één ronde voor de boeg tot de beslissende ont snapping van Lammertink en Broers, met Koppert in de achter volging. De in Italiaanse dienst rij dende Westlander wist het duo niet meer te achterhalen, waarna Lam mertink gedecideerd de spurt en daarmee, na de proloog, ook de tweede etappe won. Omdat de "thuisgelaten" Post-renner tijdens de eerste rit de slag had gemist, was het evenwel Broers die zich in de rode leiderstrui mocht hullen. Vanavond om kwart over zeven verdedigt de Brabander zijn pas verworven tricot tijdens de derde rit in Boskoop. De eerste tien in Alphen 1 Jos Lam mertink 100 km in 2.16.25; 2 Johnny Broers. 3 René Koppert. 4 Theo Smit; 5 Hans Langerys (winnaar van de leiders- prijs). 6 Henny Nieuwdorp. 7 René Kos: 8 Jos Schipper. 9 Wies van Dongen; 10 Fons van Katwijk. De eerste vijf m het klassement; 1 Broers 80 punten; 2 Lam mertink 73. 3 Koppert 68; 4 Smit 68; 5 Langerijs 64. RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 11