Alleen ereronde voor Van Duimen Wilander kan Cash niet aan 821% KAPITAALMARKT- RENTE REKENING Jeliazkov wil terug -C D- Samen met Uncini Uitslagen Engelse en Westduitse dames in winning-rnood Geldrop amateurkampioen Bontempi start niet Wereldrecord Kristiansen op 5000 m VRIJDAG 29 JUNI 1984 ROTTERDAM (ANP) - Andrej Je liazkov zal waarschijnlijk niet in gaan op de nieuwe, minder aan trekkelijke, aanbieding die Feye- noord hem voor het nieuwe sei zoen heeft gedaan. De Bulgaarse oud-international, onlangs in zijn geboorteland geweest, wil weer gaan spelen voor zijn oude club Slavia Sofia. Volgens Feyenoord-bestuurder Fted Blankemeijer is Jeliazkov vrij te gaan naar een land waar uitslui tend amateurvoetbal wordt ge speeld, zoals Bulgarije. „Wil hij echter weer naar het betaalde voet bal dan blijft Feyenoord op een transfersom staan. Pas na het vol gende seizoen is hij, als 32-jarige transfervrij. Zowel uit binnen- als buitenland hebben wij gemerkt dat er belangstelling voor hem is, maar wij kregen sterk de indruk dat Jeliazkov, ten onrechte, had la ten doorschemeren transfervrij te zijn. Het contract, dat wij hem had den voorgelegd, was inderdaad minder dan de vorige overeen komst, maar juist daardoor zou hij gemakkelijker elders aan de slag kunnen. Wat hij werkelijk wil, is ons onbekend, wij hebben de laat ste tijd geen contact met hem ge had", voegde Blankemeijer toe. Herenenkelspel, tweede ronde: Boris Becker (Wdl) - Nduka Odizor (Nig) 6-3, 6-4, 4-2 opgegeven; Terry Moor (VSt) - Ken Flach (VSt) 6-4, 7-5. 6-2; Ri- cardo Acuna (Chi) - Carig Miller (Aus) 3-6, 6-3, 6-2, 6-4; Kevin Curren (ZAf) - Ben Testerman (VSt) 7-6, 6-1, 4-6, 6-2; John Sadri (VSt) - Mike Leach (VSt) 7-6, 3-6, 6-2, 6-4; John McEnroe (VSt) - Rod Harmon (VSt) 6-1, 6-3, 7-5; BiU Scanion (VSt) - Shachar Perkiss (Isr) 6-2, 6-3, 6-4; Guy Forget (Fra) - Glenn Michibata (Can) 7-6, 6-3, 6-3; Wallv Masur (Aus) - Jakob Hlasek (Zwi) 6-4,6-2,7-5; Ramesh Krishnan (Ind) - Chris Lewis (NwZ) 6-3, 6-3, 6-3; Andres Gomez (Ecu) - Stephen Shaw (GBr) 7-6,7-6,6-2; Pat Cash (Aus) - Mats Wilander (Zwe) 6-7,6-4,6-2,6-4; Vi- Sport r a ASSEN Hoewel het reeds met 50.000 liefhebbers omzoomde Asser TT-circuit ook gisteren nog in de ban was van de perikelen rond de blessure van Boet van Duimen, zal de Nederlandse coureur morgenmiddag toch volstaan met slechts een ereronde. Het startverbod op medische gronden bleef gisteren van kracht. Van Duimen wordt in de ereronde vergezeld door Franco Uncini, die eveneens geblesseerd voor de race in de 500 cc-klasse moest afhaken. Er werden gisteren opnieuw de nodige vraagtekens geplaatst bij Van Dulmens startverbod. Afge zien van de vraag of de coureur al dan niet terecht werd afgekeurd, stonden de richtlijnen ter discussie die de wereldmotorbond (FIM) hanteert bij de controle van gebles seerde rijders. Waar in het ene land (Nederland) een coureur zich na een race-onge val eerst bij de doktoren moet ver voegen om te worden gekeurd al vorens hij zijn medisch paspoort terugkrijgt, blijkt dit in een ander land (Italië bijvoorbeeld) niet een vereiste, maar wordt het aan de rij der zelf overgelaten om te bepalen of hij zich na een ongeval voldoen de hersteld voelt om weer aan een wedstrijd c.q. training deel te ne men. Van enige uniformiteit is geen sprake. Zowel Boet van Duimen als Franco Uncini maakten ruim twee weken geleden op het circuit van Paul Ricard tijdens de Grote Prijs van Frankrijk een vrij ernstige schuiver. De Nederlander brak daarbij onder meer een midden- tas Gerulaitis (VSt) - Balasz Taroczy (Hon) 6-3, 7-5. 4-6, 6-4; Cassio Motta (Bra) - John Fitzgerald (Aus) 7-6. 4-6,6-4. 6-1; Brad Gilbert (VSt) - Eddie Edwards (ZAf) 6-3, 7-6, 3-6, 4-6, 8-6. Damesenkelspel, tweede ronde: Bettina Bunge (WD1) - Kathv Horvath (VSt) 6-0, 6-4; Claudia Kohde (WD1) - Sa- bina Simmonds (Ita) 6-1, 6-2; Steffi Graf (WD1) - Sue Barker (GBr) 7-6, 6-3; Jo Du- rie (Gbr) - Elise Burgin (VSt) 6-1, 6-3; Helena Sukova (Tsj) - Anna Maria Cec- chini (Ita) 6-3,6-0; Kim Steinmetz (VSt) - Tina Mochizuki (VSt) 7-6, 6-3; Andrea Temesvan (Hon) - Claudia Monteiro (Bra) 6-4, 6-1; Carina Karlsson (Zwe) - Chnstiane Jolissaint (Zwi) 2-6, 6-3, 6-4; Susan Leo (Aus) - Sophie Amiach (Fra) 4-1 opgegeven; Pam Casale (VSt) - Pilar Vasquez (Per) 6-2, 6-0; Catherine Tan- vier (Fra) - Pam Teeguarden (VSt) 6-1, 6-4; Annabel Croft (GBr) - Michelle Tor res (VSt) 6-3, 2-6, 7-5; Virginia Wade (GBr) - Zina Garrison (VSt) 3-6, 6-4, 7-5. Herendubbelspel, eerste ronde: Stefan Simonson/Henrik Sundstrom (Zwe) - Jonathan Canter (VSt)/Derek Tarr (ZAf) 6-4, 6-7, 2-6, 6-4, 6-4; Mel Pur- cell/Vince van Patten (VSt) - Tony Giammalva/Steve Meister (VSt) 6-1,6-4, 6-4. Egbert Streuer (links) en Bern- hard. Schnieders (midden) wachten op het verwisselen van een band. Het Nederlands zijspanduo, aan voerder in het klassement om de wereldtitelrealiseerde gisteren de beste tijd in de training: 2.22.34 "Zo goed liep de machine nog nooit", verklaarde stuurman Streuer vol zelfvertrouwen. De Ne derlanders bleven hun concurren ten Biland (2.22,73) en Michel (2.22,78) overigens maar enkele fracties van een seconde voor, "maar we kunnen nog sneller", dacht Streuer gistermiddag har dop. (foto ANP) Roche snelste in training ASSEN (GPD) - Raymond Roche heeft tijdens de training voor de 54e Dutch TT morgen op het circuit van Drenthe, de snelste trainingstijd gescoord. De Fransman liet op het gerenoveerde tra ject 2.17.12 voor zich afdrukken. Hij bleef daarmee wereldkam pioen Freddy Spencer ruim een tiende van een seconde voor. De Amerikaan kwam tot een tijd van 2.17.28, waarmee hij op zijn beurt landgenoot Eddie Lawson (2.17.61) achter zich hield. De En gelsman Ron Haslam (2.17.88) staat derde, de Amerikaan Randv Mamoio vijfde (2.18.37). Dat het onderlinge verschil tussen het selecte groepje toppers en de rest van het deelnemersveld groot is. maakt de 14c trainings tijd van Henk van der Mark duidelijk. Met 2.22.51 is de Moordrech ter wel de beste Nederlander, maar hij is per ronde ruim vijf secon den langzamer dan snelste man Roche. Henk de Vries staat 19e (2.32.45), Rob Punt 20e (2.23.51) en Maarten Duyzers 28e (2.25.58). De tramingen werden gistermiddag door ruim 50.000 i bezocht. LONDEN (GPD) Mats Wilander had het reeds aangekondigd. „Verwacht van mij niet dat ik McEnroe in de kwartfinale kan uitschakelen", riep de Zweed al na zijn openingspartij op Wim bledon, wijzend naar een zwaar ingepakte, pijnlijke rechterpols. En inderdaad, mede door die blessure opgelopen tijdens een training kwam voor hem vroegtijdig het einde. Pat Cash deed precies datgene, waarvoor Wilander al had gevreesd. De nummer 4 van de plaatsingslijst, vier sets (6-7, 6-4, 6-2 en 6-4) kon zijn koffers pakken en eindelijk de bus nemen. Toch wilde Wilander, die dit jaar nog geen enkel Grand Prix-evene- ment won, zich niet helemaal ach ter zijn onwillige pols verschuilen. „Ook zonder die blessure zou het een zware wedstrijd zijn geweest. Cash serveerde prima en kan het heel ver schoppen". De Zweedse afvaardiging in Londen is nu teruggebracht tot één man: Henrik Sundström. Zijn par tij tegen Mark Edmondsson werd afgebroken wegens de invallende duisternis bij een 2-2-stand in sets. Wimbledon nam afscheid van nog twee oude bekenden. Sterker nog, spelers die vorig jaar geschie denis schreven. De Nigeriaan Ndu- ko Odizor wist in de eerste ronde Guillermo Vilas uit te schakelen en tenslotte tot de laatste 16 te reiken, terwijl Chris Lewis zelfs als volsla gen outsider de finale tegen John McEnroe haalde. De Duke uit Afri ka moest in zijn duel met Boris Becker bij een vrijwel kansloze stand opgeven wegens een pols- blessure en Lewis werd in drie sets naar huis gestuurd door de 23-jari- ge Indiër Ramesh Krishnan. Het vertrek van de helden van weleer zal de publieke belangstel ling niet beïnvloeden. Moesten de hekken op Wimbledon woensdag noodgedwongen dicht omdat zich Bijna boete voor Connors LONDEN (GPD) - De officials op Wimbledon hebben voor bet eerst laten blijken dat bet ben ernst is wat betreft de strengere naleving van de ge dragscode bij tennissers. Gis terochtend vroeg werd aan de band van videobeelden beke ken of Jimmy Connors niet te ver was gegaan in zijn eerdere partij tegen de Zweed Stefan Simonsson. De Amerikaan zou „you piss me off" (ofwel: jullie zetten me voor jokertegen umpire Malcolm Huntington en referee Alan Mills hebben gezegd toen ze moesten oorde len over een dubieuze bal. „Als jullie denken dat-ie uit was, dan zouden jullie ontsla gen moeten worden", voegde Connors daar nog aan toe, maar Mills vond dat uiteinde lijk niet ernstig genoeg om maatregelen te nemen. De offi cials kwamen gisteren na het aanschouwen van de video beelden tot dezelfde conclusie. Connors won het duel met Si monsson overigens vrij een voudig, waarmee hij het re cord van Arthur Core - die van 1888 tot 1927 64 enkelspel zeges had geboekt op Wimble don - evenaarde. maar liefst 36.000 mensen op het immense complex bevonden, ook gisteren was de rij wachtenden, on danks de druilerige regen, weer enorm. Maar niemand die dringt of duwt. Iedereen wacht keurig en ge duldig zijn beurt af, al zijn er nog 5000 wachtenden voor je. Het pu bliek houdt zich strikt aan de re gels. Het schijnt inherent aan Wim bledon. Tweede jeugd Met de eerste regenbuien op Wimbledon spoelden gisteren ook de eerste twee geplaatste speel sters uit het Londense tennisbolk- werk. Kathy Horvath en Zina Gar rison genoten deze twijfelachtige eer, waarbij laatstgenoemde haar tranen nauwelijks kon bedwingen. Ze was dan ook na drie sets versla gen door de 38-jarige Virginia Wa de, die het Centrecourt-publiek bij na tot extatische vreugde bracht door de derde ronde te bereiken. Wade lijkt bezig aan haar tweede tennisjeugd. De Engelse verschijnt nota bene voor de 23ste achtereen volgende keer op het gras van Wimbledon, waar ze in 1977 de fi nale won ten koste van Betty Stö- Wade maakte de Britse victorie compleet, want ook Jo Durie, An ne Hobbs en de pas 18-jarige junio- re Julie Salmon bereikten de laat ste 32, evenals John Lloyd bij de mannen. Diens succes wordt in de Engelse pers echter vooral aange grepen om uitgebreid zijn op han den zijnde definitieve scheiding van Chris Evert te belichten. Reden tot vreugde had ook de Westduitse afvaardiging in Lon den. Naast de derde-rondeplaats van Rolf Gehring sloegen Steffi Graf, Claudia Kohde-Kilsch en Bettina Bunge zich gisteren verder in het schema. Hoewel, Bunge heeft nog geen week in de Bonds republiek gewoond. Ze werd in Zwitserland geboren, leefde daar na 14 jaar in Peru en resideert mo menteel in Florida. Ze beschikt, dank zij haar ouders, weliswaar over de Westduitse nationaliteit, maar heeft eveneens een Ameri kaans paspoort. Bunge lijkt weer volledig her steld van haar gezondheidsproble men. Ze heeft zes maanden rust achter de rug wegens geelzucht en een ooroperatie, waardoor ze zakte naar de 29ste positie op de wereld ranglijst. „Ik heb nog een heleboel wedstrijden te gaan voor ik echt te rug zal zijn", beseft Bunge, die in ieder geval al een stap in de goede richting heeft gezet. Haar overwin ning op Kathy Horvath (8ste ge plaatst) mocht er zijn. De 24-jarige Amerikaanse, die samen met Hana Mandlikova als enige Martina Na- vratilova de laatste anderhalf jaar één keer wist te kloppen, werd met 0-6, 6-4 teruggewezen. t zijn pols geblesseerde Wi- ADVERTENTIE Een spaarrekening waarbij het tarief is gekoppeld aan de rente op de kapitaalmarkt. Dit tarief wordt maandelijks vastgesteld. Het tegoed is dagelijks op vraagbaar met 3% retourrente. Het minimum-saldo bedraagt f2500,-. Het rente percentage voor de maand juli is: Jlll-bcUUVJ UCU1 del NUTSSPAARBANK DE DICHT BIJ HUISBANK. leidse spaarbank 5 VEENENDAAL Geldrop heeft gisteravond in Veenendaal de na tionale amateurtitel veroverd. De Brabanders wonnen het beslis singsduel tegen Elinkwijk met 2-1 Het is op het neutrale DOVO-ter- rein in Veenendaal geen spranke lende confrontatie geworden. Elinkwijk had technisch meer in houd en kwam na dertien minuten op 1-0 door een doelpunt van Eddy da Graca. Die 1-0 was tegen de veldverhouding. Geldrop toonde veel meer vechtlust en was dan ook allerminst aangeslagen door die openingsgoal. Al duurde het twintig minuten, de verdiende ge- lijkkmaker kwam. Uit een corner van Van Vroenhoven scoorde Ma- rius Methorst fraai 1-1. Direct na de hervatting scoorde Geldrop opnieuw. Methorst rond de een snelle uitval doeltreffend af: 1-2. De Brabanders trokken daarna een muur voor eigen doel op, maar kreeg in de counter uiteindelijk nog de beste kansen (Scheepers, Brouns) op een doelpunt handsbeentje, de Italiaan liep een rugblessure op, terwijl hij daar naast zijn hand zwaar kneusde. Maar waar de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging (KNMV) onmiddellijk Van Dul mens medische paspoort innam, deed de Italiaanse bond dat bij Un cini niet. „Ze hebben mij gevraagd of ik mij voldoende fit voelde om te rijden, meer niet", doet Uncini uit de doeken. „Natuurlijk heb ik ja gezegd", vervolgt hij, „ook al is dat dan niet waar Ik voel mij momen teel hooguit 60, 70 procent". Waarmee de wereldkampioen in de 500 cc van 1982 ongevraagd aan toont dat de doorsnee motorcou reur. ook al is het dan eigenlijk niet verantwoord, toch in het zadel van zijn race-monster wil plaatsnemen Tijdens de training bleek Uncini toch over enige discipline te be schikken. Hij bleek niet in staat om voluit te gaan en besloot om mor gen niet in de wedstrijd van start te gaan. Wanneer Jos Vaessen de proble matiek inzake het ontbreken van uniformiteit inzake de medische controle wordt voorgelegd, oor deelt de KNMV-secretaris als volgt: „Iedere bond heeft zijn eigen richtlijnen en eigen verantwoorde lijkheden. Wij nemen het medisch paspoort in als een rijder gevallen is en geven het pas weer af als hij weer goedgekeurd is. Die lijn vol gen wij al meer dan tien jaar. Dat andere bonden er andere regels op nahouden, is hun verantwoorde lijkheid. De FIM moet zorgen voor een uniforme regeling, dat ligt niet op onze weg. Daar wordt momen teel trouwens wel aangewerkt Er wordt met de gedachte gespeeld om te komen tot een internationaal medisch paspoort, waar de ver wondingen die bij valpartijen wor den opgelopen, in worden bijge schreven. Dan zou de zaak rond zijn. Het is de bedoeling dat het in ternationaal medisch paspoort in de loop van volgend jaar wordt in gevoerd. Bij de FIM hebben ze ove rigens het systeem dat wij hante ren als voorbeeld genomen". PARIJS De Italiaanse sprint- speciahst Guido Bontempi is vanmiddag met aan de start gekomen voor de proloog van de 71ste Tour de France. De winnaar van de klassieker Gent-Wevelgem kwam dinsdag ten val. Niet in een wedstrijd, maar toen hij op de terugweg was van een bezoek aan zijn schoonouders Bontempi ma noeuvreerde tijdens dit tochtje zo onhandig met een plastic tas je. dat hij hardhandig tegen het wegdek smakte. Met fikse hoofdwonden moest de sprinter naar een ziekenhuis in zijn woonplaats Brescia aan het Gardameer worden vervoerd. Zijn plaats in de formatie van ploegleider Boifava wordt in genomen door Carlo Tonon. Bagnolet [v]T Gournay Zaterdag 30 juni: le etappe Bondy- Seine St. Denis (118,5) km). Par cours zonder noemenswaardige moeilijkheden. Drie hellingen van de vierde categorie zorgen ervoor dal de bolletjestrui kan worden uitgereikt. sprmtrrs ktinn.n zich oitleven in vier bonificatie- OSLO (SID/DPA) - De Noorse atlete Ingrid Kristian sen heeft gisteravond in Oslo het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd en gebracht op 14 minuten 58,89 seconden. De 28-jarige Noorse was op het nog incou rante damesnummer bijna tien seconden sneller dan de tweevoudige wereldkampioene Mary Decker, die twee jaar geleden in Eugene (Oregon) tot 15.08,26 was gekomen. Kristiansen, die op 13 mei in Londen een Europees record (2.24.26) liep op de marathon en naast Grethe Waitz een belangrijke kandidate is voor Olympisch goud. was tevens sneller dan de nu voor Groot-Brit tanniè startende Zola Budd. De toen nog Zuidafri kaanse liep begin dit jaar in haar vaderland de vijf kilometer in 15.01,87. Deze tijd Budd is niet erkend als wereldrecord. In Oslo trad ook de Brit Sebastian Coe op de voor grond. De 27-jarige atleet won de 800 meter in 1 mi nuut en 43.87 seconden, waarmee hij de beste s tijd benaderde en zijn Olympische kandidatuur bena drukte. Een andere goede verrichting kwam op naam van hordenloper Sam Turner De Amerikaan versloeg op de 110 meter horden in 13,51 seconden de Fin Arto Bryggare, tweede bij het wereldkampioenschap, die wel dezelfde tijd kreeg toegewezen. Bryggare evenaar de daarmee de beste Europese seizoentijd van de Oostduitser Thomas Munkelt De Portugees Fernando Mamede won in Oslo de 5000 meter in 13 minuten en 12.83 seconden. Dat is de op twee na beste tijd, die een atleet dit seizoen over de afstand liep. De ranglijst van dit jaar wordt aange voerd door de Marokkaan Said Aouita met 13.04,78 Wereldrecordhouder Steve Ovett kwam op zijn spe- een winnende tijd van

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13