Nieuweweg krijgt fietspad; gas in de Weipoort 'Er is een heel vies spelletje gespeeld' Na jarenlange touwtrekkerij Verhuizing Oegstgeester peuterspeelzaal onzeker Uitkijktoren weer veilig speelobject Marokkaan mag niet ouder zijn Oegstgeester partijen moeite met opknappen Haarlemmerstraatweg Stad en rand WOENSDAG 27 JUNI 19 LEIDERDORP - Er is een vuil spelletje gespeeld. Daarvan is Leiderdorper C.H.M. Mentink, directeur van de door Michael Jackson aangeklaagde Monty Suikerwerkfabrieken, overtuigd. Want: hij was eigenlijk helemaal niet van plan om naam en hoofd van de Amerikaanse ster te ge bruiken op plakplaatjes. Hij zag er eerst niets in, omdat het visu eel geen haalbare kaart zou zijn. Kijk, zo'n rage als de A-Team, die is leuk in actieplaatjes vast te leg gen. Maar steeds datzelfde hoofd? Mentink antwoordde dan ook ontkennend op een brief van ad vocaat Huizenga van de Ameri kaanse kauwgum fabrikant Topps Chewing Gum ine. Dit be drijf was Monty op het spoor ge komen toen het hoorde dat de Directeur door Michael Jackson aangeklaagde bedrijf: firma een campagne voor de ver koop van Jackson-plaatjes voor bereidde. Via stromannen vroeg het toen om offertes. Het Leider- dorpse bedrijf ging hierop niets vermoedend in. Mentink: "Ik dacht toen: hé, blijkbaar is er toch belangstelling voor. En op zo'n moment treedt het spel in werking. Want het is heel gebrui kelijk om eerst de markt af te tas ten. dan vrijblijvend offertes uit te brengen aan je klanten en als je weet dat die belangstelling er is pas de rechten vragen. Die rechten vraag je altijd, want je weet dat er gedonder van komt als je illegaal bezig bent. En zo is het ook heel normaal dat je op vragen van klanten zegt dat het gevraagde artikel beschikbaar is. Ik wist natuurlijk niet dat het een opgezette val was. Zo'n sme rig spelletje met stromannen is in ons bijna veertigjarig bestaan nog nooit voorgekomen. Het is allemaal buitengewoon onfris. Dat terwijl we de auteursrechten nog nooit hebben geschonden". Mentink zwaait met telexen, waaruit blijkt dat hij en zijn dis tributeur, Hanka uit Ridderkerk, de afgelopen weken wel degelijk serieus aan het werk zijn geweest om een officiële sub-licentie te verkrijgen voor de plakplaatjes met Michael Jackson. Alleen: zo'n telex kan niet echt als be wijsstuk dienen. Bovendien had hij die stukjes papier maandag tijdens de zitting bij de Haagse rechtbank niet bij zich. Waarom eigenlijk niet? Mentink: "Dat kwam doordat ik pas een uur van tevoren van dat kort geding hoorde. Ik was namelijk net tien dagen naar een beurs in het buitenland geweest. Ik moest dat kort geding maan dag dus in een half uurtje voor bereiden. Pas later kwam ik op die telexen. En dat is heel jam mer, want achteraf mag je alleen maar dergelijke eventuele be wijsstukken indienen als de te genpartij het daarmee eens is. Nou, je begrijpt: dat zullen ze echt niet zijn". De Leiderdorper is verder niet ontdaan over het feit dat hij door de ster wordt aangeklaagd. Hij heeft toch geen plaatjes? Topps Chewing Gum mag op elk tijd stip komen binnenvallen in zijn bedrijf aan de Van der Valk Bou- manweg. Aangeslagen is hij wel door de wetenschap dat één van de stromannen een heel goede vriend van hem is uit Libanon. "Veertien jaar trouwe vriend schap in één klap teniet gedaan. Dat is het ergste van alles". Maar nerveus vooruitblikken op de uitspraak (3 juli) doet Men tink niet. Hij kijkt verder voor uit. "Weet je wat de nieuwe rage in plaatjes wordt? De Pink Pan ter. Echt. Ja, waarom? Dat fi guurtje bestaat al twaalf jaar, ik weet het. Maar als kunt zeggen waarom iets straks een rage wordt, nou, dan verdien je een hele dikke boterham". p LE boi boi we da< mo zei wil kif ZOETERWOUDE - Het fietspad langs de Nieuweweg in Zoeterwoude komt er. Medio september zal de eerste spade daarvoor al de grond ingaan. Veel sneller dan hot zich de laatste tijd liet aanzien is er een akkoord bereikt met de grondeigenaren Belt en Versteegen. Burgemeester en wethouders stellen de gemeente raad dan ook voor om de grond voor het fietspad aan te kopen. Morgenavond wordt het voorstel behandeld in de raadsvergadering. missie ruimtelijke ordening staat positief tegenover deze transactie. Nu het fietspad er komt hoeft ook de Weipoort niet lang meer te wachten op aansluiting op het aardgasnet en riolering. De combi natie van deze werkzaamheden maakt het plaatje financieel haal baar. Alleen de aanleg van het fietspad al komt op ruim een mil joen gulden. De gemeente Zoeter woude betaalt hiervan ongeveer 266.000 gulden, het overige gedeel- Het ziet er niet naar uit dat er dan nog protesten zullen rijzen, want via besloten commissievergaderin gen zijn de raadsleden al van een en ander op de hoogte gesteld. Te gelijk worden morgenavond de plannen voor de aanleg van gas en riolering naar de Weipoort behan deld. Zoals bekend hangt de aan leg van het fietspad samen met de komst van de nodige gen voor de Weipoort. Dit een einde gekomen aan een al ja ren slepende zaak, die de gemoede ren in Zoeterwoude danig bezig hield. Er wordt al bijna tien jaar over gepraat. Vanaf 1978 is er met Belt en Ver steegen onderhandeld. In dat jaar werden er ook ruim 2000 handteke ningen aan burgemeester en wet houders overhandigd van veront ruste Weipoortbewoners. Deze be langrijkste verbinding tussen het dorp en de Rijndijk is immers ge- vaaarlijk voor fietsers door de hoge snelheid waarmee auto's over deze smalle weg rijden. Meermalen zijn er ongelukken geweest, sommige met dodelijke afloop. De grondeigenaren hadden aan vankelijk grote moeite met de ver koop van hun grond. Versteegen heeft een beginnend bedrijf dat grond nodig heeft om een boter ham te kunnen verdienen, zo liet hij vorig jaar in een interview we ten. Het fietspad zou een strook grond van twaalf meter opslokken. Er blijft op de betreffende kavel twaalf meter over en dat is volgens de grondeigenaren erg weinig. Bo vendien waren ze geenszins bereid om 'over zich heen te laten fietsen'. Ontheffing De zaak liep hoog op. De ge meente overwoog in april dit jaar om maar tot ontheffing van de grond over te gaan. Burgemeester Houdijk zei toen te blijven hopen op een normale oplossing. Hij ont kende toen dat de gemeente de grondeigenaren andere dan finan ciële tegemoetkomingen had toe gezegd. Later lekte uit dat die toezeggin gen er wel degelijk waren in de DEN HAAG/VOORSCHOTEN vorm van alternatieve schadeloos- De Voorschotense Marokkaan M. stellingen. Het ging hier om een zo- Arabi mag voorlopig niet drie jaar geheten artikel 19-procedure, die ouder worden. De waarnemend ontheffing mogelijk maakt van de voorzitter van de Raad van State, bepalingen van het bestemmings- mr. Boukema, heeft gisteren de plan Landelijk Gebied. Er konden aanvraag om met ingang van 1 juli hierdoor twee bouwvergunningen 62 te worden in plaats van 59, zoals r rekening van de pro- Kruithof toont zich opgelucht over het behaalde resultaat. "Het fietspad is een langgekoesterde wens van zowel de gemeente als de bevolking. Niet voor niets heeft el ke politieke partij de aanleg ervan in het programma staan. De raad zal morgenavond dus ook wel te vreden zijn", zo laat de gemeente secretaris weten. OEGSTGEEST - De verhuizing van de peuterspeelzaal aan de Oegstgeester Apollolaan is onzeker geworden. Het CDA heeft zich gis teravond tijdens een gecombineer de commissievergadering uitge sproken tegen een verhuizing, die gewenst is omdat het Rijnlands Lyceum de lokalen van de Maria- school per augustus wil gebruiken. De andere fracties staan even min te juichen om de peuters on der te brengen in een nieuw ge bouwtje op het terrein van ASC, te genover de Boonstraat. Zij vinden het een onelegante oplossing om dat de peuters voor het blok wor den gezet door het Lyceum, dat met nijpend ruimtegebrek kampt. Tevens vinden de partijen het een kwalijke zaak dat de speelzaal twee keer in vijf jaar moeten ver huizen. Over vijf jaar loopt het huurcontract met Rijnlands Ly ceum namelijk af en zou de peuter speelzaal weer terug kunnen naar de Mariaschool aan de Apollolaan. Het leegkomende gebouwtje op het terrein van ASC kan dan wor den gebuikt door sportverenigin gen. Het CDA wees er gisteravond op dat wanneer de gemeente kiest voor deze oplossing, ze eigenlijk vooruitloopt op de behandeling van de veldennota. In. deze nota worden verschillende oplossingen aangedragen voor de accommoda tieproblemen van verenigingen als ASC. De gemeenteraad heeft nog geen keuze gemaakt uit de varianten. Het CDA wil dan ook enkele maan den bedenktijd. Omdat de partij wel beseft dat het Rijnlands niet zo lang kan wachten, stelde het voor om op het terrein van het Lyceum een gebouwtje neer te zetten. Bootjes en groen van Mauritssingel moeten snel wijken LEIDERDORP - Jaren is er over) gepraat, honderden uren over ge-I discussieerd, maar nu staat het dan i toch te gebeuren: de Leiderdorpsej Mauritssingel wordt doorgetrok ken. Al over enkele dagen zal aan nemer NBM/Gebr. Schouls BV uiti Leiden/'s Gravenhage er een begin mee maken. Dat gebeurt zodra GS, het bestuur van de provincie Zuid- Holland, het raadsbesluit van de gemeente Leiderdorp heeft goed gekeurd. De aannemer zal beginnen met het dempen van sloten en het aan-1 brengen van bergen zand voor de opritten van de brug, die deel uit maakt van het toekomstige tracé. Maar, zo waarschuwt de gemeen-1 te, als er eenmaal een begin wordt gemaakt gaat het snel. Mensen die in de sloten bij de Mauritssingel een bootje bezitten doen er dan j ook verstandig aan deze zo snel mogelijk weg te varen. De kans be- i staat anders dat ze jammerlijk ten onder gaan tijdens de werkzaam- j heden. Ook de beplanting moet, als men er prijs op stelt, zo gauw mo- I gelijk worden verwijderd. Anders I gaat de bulldozer er overheen. Wethouder liet zwemmers staan OEGSTGEEST - Zenuwachtig ke-I ken ze gisteravond naar de klok, de j vele deelnemers aan de avond- zwemvierdaagse in het Oegstgees- I ter zwembad Poelmeer. Half zeven, vijf over half zeven, negen over half zeven: waar bleef wethouder A. Kohlbeck (PvdA) met zijn startpistool? Niemand 1 wist het en om tien over half zeven nam de organiserende zwemver eniging Vivax het heft in handen: de zwemmers verrichtten zelf de opening. Kohlbeck, de vermiste wethou der, spreekt vanmorgen van "een merkwaardig misverstand". Gerui me tijd geleden had wethouder Th. van Hazel (CDA) hem gevraagd of hij de vierdaagse wilde openen. Hazel had vakantieplannen. "Ik nam aan dat ik er nog wel eens wat van zou horen", vertelt Kohlbeck. LEIDERDORP - De uitkijktoren in de Leiderdorpse Bloemerd staat weer stevig op de poten. Een tijdlang stond het speelobject er nogal wiebelend bij. Het viel zelfs volwassenen op. Zo vroeg fractievoorzitter Stam van D'66 zich tijdens een raadscommissievergadering af of de toren nog wel veilig was. "Hij vertoont een niet onaanzienlijke uitslag", zo meldde het raadslid. Daar op beloofde de voorzitter van de vergadering de direc teur openbare werken om een onderzoek te vragen. En WOENSDAG zo geschiedde. Ter plekke bleek dat door het gewicht van de aan de toren hangende jeugd de aarde was ingeklonken. Daardoor waren tussen de grond en de palen gaten ontstaan. Openbare werken heeft het pro bleem inmiddels verholpen: de gaten zijn volgestort met zand. De Leiderdorpse jeugd kan de uitkijktoren weer met een gerust hart gebruiken. (foto Holvast) worden afgegeven. Gemeentesecretaris Kruithof wil niet bekendmaken wat i het geboorteregister staat, af. De Voorschotenaar wil die drie jaar erbij hebben omdat hij met de de overeenkomsten met de VUT wil. B en W van Voorschoten grondeigenaren komt te staan. Hij vinden echter dat hij daar geen OEGSTGEEST - De Oegstgeester politieke partijen hebben moeite) met het voorstel van B en W om geld opzij te leggen voor een op knapbeurt van de Haarlemmer straatweg, tussen het M.E.O.B. en de grens met de gemeente Sassen- ka£ bewijzen dat de tering, die 83.000 gulden bedragen. Wethouder A. Kohlbeck (PvdA) kon hem "niet helemaal ongelijk geven", maar vroeg zich af hoe de gelooft dat dat de privacy van Ver steegen en Belt teveel zou aantas ten. Duidelijk is dat Versteegen zijn bouwvergunningen wel zal krijgen: als hij daarvoor een aan vraag doet zal de gemeente daar aan haar medewerking verlenen, zo meldt Kruithof. De raadscom- Diefstal in Wassenaar snel opgelost WASSENAAR - Tien minuten na dat een bewoner van de Wasse- naarse Zijllaan bij de politie meld de dat in zijn straat een auto werd opengebroken door twee heren, hielden agenten de twee Haagse rovers aan op de Lange Kerkdam. Het was zes uur en in de auto van de rovers bevonden zich twee auto radio's. Dat dit gestolen exempla ren waren werd snel duidelijk: de eigenaars van de twee opengebro ken auto's deden aangifte van dief stal. Tegen de twee dieven, 51 en 24 jaar oud, is proces verbaal opge maakt. recht op heeft, gezien de datum het geboorteregister. Ook uitspra ken van een Marokkaanse rechter konden het gemeentebestuur niet op andere gedachten brengen. Uit eindelijk besloot de man een be roepsschrift in te dienen om ?r langs die weg voor te zorgen dat in het bevolkingsregister komt te staan dat hij in 1922 is geboren. De staatssecretaris van binnen landse zaken wees dat beroeps schrift echter af, en dat heeft nu dus ook de Raad van State (afde ling schorsingen) gedaan. Mr. Bou kema gaf vorige week tijdens de behandeling al aan dat het voor hem allesbehalve gemakkelijk is om met zo'n wijziging toe te stem men. Wanneer namelijk in de toe komst bij de definitieve behande ling van de kwestie door de Raad van State blijkt dat hij een opjuiste" beslissing zou hebben genomen kunnen de uitbetaalde VUT-gel- den niet worden teruggevorderd. DIEFSTAL SIGARETTEN -' Uit de Albert Heijn-vestiging aan de Oegstgeester Irislaan is gisternacht voor 4.500 gulden aan sigaretten gestolen. De dieven hadden de alumi- nium-deuren aan de voorkant met een koevoet opengebroken. Kunstwerk voor Noord-Hofland VOORSCHOTEN - Alles wijst er op dat de Voorschotense wijk Noord Hofland er nog dit jaar een kunstwerk bij krijgt. Het kunstwerk is ge maakt door de kunstenaar D. Müller en bestaat uit een flink rotsblok. Dit blok is van binnen hol en van boven glad. Het staat in een bak met water en kost 25.000 gulden. De sectie cultuur, een adviescommissie van B en W. heelt dit er graag voor over en heeft het ontwerp inmiddels goedgekeurd. Alleen commis sie-lid J. Peeters heeft er moeite mee. Hij vindt het nou niet bepaald kunst en heeft moeite met de werkwijze van de kunstenaar. B en W buigen zich deze week of volgende week over het kunstwerk. Zij moeten de beslissing nemen. Het valt te verwachten dat zij het advies ti de commissie zullen opvolgen. (foto Holvast heim. De opknapbeurt is volgens het college hoognodig omdat de weg zeer slecht is en onmogelijk nog drie jaar kan worden gewacht tot de provincie over de brug komt. Tijdens een gecombineerde com missievergadering gisteravond zei PPR-raadslid A. van Eisen dat hij het idee heeft dat de Amsterdamse Aannemersmaatschappij (AAM) er te gemakkelijk vanaf komt. De vrachtwagens van de maatschappij hebben volgens hem de weg voor 80 procent kapot gereden, terwijl ze maar voor enkele procenten de len in de kosten van de wegverbe- AAM de weg heeft kapot gereden. De commissie adviseerde vervol gens nog eens goed te onderzoeken of het bod van de AAM inderdaad zo laag is. De wethouder moet te vens de boer op gaan bij andere aannemers, om te kijken of zij meer willen bijdragen in de kosten van de weg. CDA-raadslid der Bend had nog een ander plan. Zij wilde de provincie onder druk zetten door deze de vraag te stellen hoeveel waarde zij hecht aan de provinciale route voor gevaarlijke stoffen. Deze route gaat namelijk over de Haarlemmerstraatweg lo pen. Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Corrida' van Olav Neuland, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'La Provinciale' van Claude Goretta, 20 en 22.15 uur. PSP-pand - Lange Mare 37a, t.g.v. opening nieuwe pand avond met onder werp de abortuswet, 20 uur. Theater In De Klinker - Berlagestraat, Theater Koffer met het programma 'Knikkende knieën', 12 tot 15 jaar, 19.30 Woongroepencafé - Rapenburg 100, open van 20-22 uur. Leiderdorp Zwembad De Does - zwemvierdaag- se, staft vanaf 18 uur. Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, informatie avond VOS-cursus met optreden vrou wentheatergroep Kabaal(t), 20 uur. Zwembad Haasbroek - zwemvier- daagse, 17-19 uur. Oegstgeest Zwembad Poelmeer - zwemvierdaag- se, 18.30 uur. Wassenaar Gemeentehuis - raadscommissie ruimtelijke ordening en openbare werken, 19.30 uur. DONDERDAG Leiden Stats jongerencentrum - Haarlem merstraat 73, soos met films en informa tieprogramma's, 15-17 uur. Leiderdorp Zwembad De Does - zwemvierdaag- se, vanaf 18 uur. Oegstgeest Zwembad Poelmeer - zwemvierdaag- se. 18.30 uur. wordt waargenomen van: vr 22 tot 29 ju ni door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 763134. Apotheek Boehmer, Florijn 19, Lei derdorp, tel. 894400. BOTSING - Een 64-jarige automo biliste uit Arnhem heeft gistermid dag twee gekneusde knieën en een gekneusde voet opgelopen bij een botsing op Zoeterwoudse Rijndijk. Ter hoogte van een plaatselijk jachtbouwbedrijf schoof zij achter op een voor haar rijdende auto, die snelheid minderde omdat hij in een file terecht kwam. De Arnhemse had dit te laat in de gaten. Zij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Haar auto was zwaar beschadigd. LEI DSC H -£L DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bij automatische overschr-jving Kwartaalabonnement 63.10 Commentaren geen administratie- en Per post 85,50 W F J Wirtz e incassokosten Maandabonnement 21,21 A A van Bruss (Autom betaling) Rubr.ekche». Losse r Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen, tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging-na 19.30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan Indien e verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt Hoofdredacteur ürs J W E Metselaar Ad| Hoofdredacteur J Kroon (stad) B. W T Jungman (plv) H I. J Veldhuizen (regio) H vd Post (plv) W F J Wirtz (bin buit 'ec P J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W. C. H Schrama (feature) M. Hoenson-de Graaft (randgem.) P. C. Rosier (radio, televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2