Mondale en Hart worden het eens ^ferkgeverseconomeri SER niet consequent? Straf geëist tegen motor rijder die op agent inreed Democraten samen ten strijde Kabel-tv-beschilddng wordt niet veranderd DE NATUUR ALS BUUR Varia WASHINGTON - De twee voornaamste democratische kandidaten voor het Witte Huis, Walter Mondale en Gary Hart, hebben gisteren in New York de strijdbijl begraven. Zij hebben daarmee een belangrijke stap gezet op de weg naar eenheid binnen de Democratische partij, die onder druk van de voorverkiezingen dreigde te exploderen. 'Mondale zal nu in juli tot kandi daat van de Democraten worden benoemd zonder dat daaraan nog een openbare twist met Hart te pas komt. In Washington worden de geruchten steeds sterker dat Hart tenslotte als kandidaat-vice presi dent aan Mondale's campagne gaat deelnemen. Beiden zeggen echter 'dinsdag over die mogelijkheid niet te hebben gesproken. door Henk Kolb De 'speaker' van het Huis van Af gevaardigden, Thomas O'Neill, de hoogste gekozen functionaris van de Democraten heeft nu voorspeld dat Mondale of Hart zal kiezen öf een vrouw als 'running mate'. Zelfs Harts campagne-leider senator Pa tricia Schroeder en het merendeel van zijn belangrijkste medewer kers vindt dat Hart nu maar vice- president moet worden, ook al houdt hij zelf vol in die baan van hoogste ondergeschikte in den lan de, niets te zien. Nijpels niet in Europarlement DEN HAAG (ANP) - WD-fractie- leider Nijpels zal zoals verwacht zijn benoeming tot lid van het Eu ropees Parlement niet aanvaarden. Hij heeft dit gisteren laten weten na overleg met het hoofdbestuur en de Tweede-Kamerfractie van de WD. Nijpels haalde twee weken gele den bij de verkiezingen voor het Europees Parlement ruim hon derdduizend voorkeursstemmen. De verkiezingsraad van de WD had Nijpels op advies van het hoofdbestuur op een -normaal ge sproken onverkiesbare- dertigste plaats op de kandidatenlijst gezet. Het hoofdbestuur is tot de slot som gekomen dat het fractievoor zitterschap in de Tweede Kamer niet te combineren is met een zetel in het Europees Parlement, omdat dit te veel tijd zou vergen. De Tweede-Kamerfractie deelt die conclusie van het bestuur. Edward Kennedy, die zich maan dag achter Mondale stelde nadat hij deze aanvankelijk steun had onthouden, heeft de 'topconferen tie' in New York tot stand ge bracht. De grondslag daarvoor werd gelegd tijdens het beraad over een democratisch verkie zingsprogramma in de Amerikaan se hoofdstad. Hart heeft daar zijn verzet tegen Mondale's kandidatuur ingeruild voor belangrijke toezeggingen ten aanzien van de partijreglementen voor de verkiezingen van 1988. Dit jaar had het partijapparaat die zo in het voordeel van Mondale vastge steld, dat Hart en Jackson veel minder gedelegeerden kregen dan uit de persoonlijke voorkeur van de kiezers zou zijn af te leiden. Tenslotte had Mondale, die maar anderhalf procent meer stemmen kreeg dan Hart, bijna tweemaal zo veel gedelegeerden naar het partij congres achter zich en het is die in vloed waartegen Zowel Hart als Jackson in San Francisco tijdens de conventie in het geweer wilden komen. Voor Gary Hart, die deze verkie zingen vooral wilde gebruiken om zich te profileren voor de verkie zingen van 1988 als met Reagan de finitief geen rekening meer be hoeft te worden gehouden, was het ook een kwestie van eieren voor zijn geld kiezen. Onder de Monda- le-gedelegeerden wier geloofsbrie ven hij wilde aanvechten bevon den zich kopstukken van de partij, zoals New Yorks goeverneur Mario Cuomo, die op het partijcongres in juli de toonzettende rede moet houden. Blijvende tegenstand van het democratisch establishment zou zijn kansen in 1988 bijvoorbaat te niet kunnen doen. Alles koek-en-ei dus nu, bij de Democraten? Geenszins. De vak beweging die Mondale in het zadel hielp vindt dat hij aan Hart teveel concessies heeft gedaan. Jacksons medewerkers betogen dat Hart te snel voor Mondale door de knieën is gegaan. De buitenwereld moet daarvan liefst zo min mogelijk te horen krijgen. De vijand heet Rea gan. Mondale en Hart hebben dan ook verklaard dat beider vrees DEN HAAG (ANP) - Minister Brinkman (wvc) is slechts bereid op kleine onderdelen wijzigingen aan te brengen in de kabelbeschik king die op 1 september zou moe ten ingaan. Brinkman zei gisteren tijdens overleg met de vaste ka mercommissie voor welzijn en cul tuur dat hij bij bepaalde onderde len 'gebalanceerd heeft op het randje van het politieke comrpo- mis'. Ingrijpende wijigingen zijn dan ook niet mogelijk. PvdA en WD stelden zich zeer kritisch op, maar de kritiek van die twee fracties was volstrekt ver schillend gericht. Het CDA maakte kritische kanttekeningen op on derdelen, maar liet blijken met de beschikking te kunnen leven. PvdA-woordvoerder Kosto deed een beroep op Brinkman de be schikking geheel terug te nemen en in de loop van augustus een beschikking naar de Twee- de Kamer te sturen. Brinkman zei daar niets voor te voelen, omdat hij van mening is dat er nu duidelijk heid moet komen over de voor waarden voor abonnee-tv en bui tenlandse zenders in Nederland. Kosto zei dat buitenlandse zen ders door de beschikking veel te ruim toegang krijgen tot de Neder landse kabel. Toen er in het verle den over buitenlands aanbod werd gesproken hadden we vooral het oog op het normale buitenlandse aanbod en niet op „commerciële uitbaters" zoals de exploitanten van Sky Channel, aldus Kosto. Hij noemde Sky Channel een bedrei ging voor de Nederlandse omroep en voor het van de grond komen van abonnee-televisie. De WD-er Keja toonde zich bui tengewoon kwaad over het verbod op ondertiteling van buitenlandse zenders. Keja betoogde dat dat in strijd is met het regeerakkoord. „De minister wil alleen uitvoeren wat het CDA wil en trekt zich geen snars aan van wat zwart op wit is afgesproken", zo beet Keja de be windsman toe. Keja verweet Brinkman regel zucht wat betreft de nieuwe ont- WOENSDAG 27 JUNI 19E wikkelingen op mediagebied. zijn allemaal kunstgrepen en truc^l jes om het omroepbestel overein^^ te houden. Maar in de toekoms. kunnen we het toch wel allemaér zelf ontvangen via onze eigen scho telantenne", zei Keja. Het percenAND tage van twintig procent Nedeinnenl landse cultuur in de programma'iorlof van de abonnee-televisie zoal: Brinkman dat na een aantal jarei voorschrijft, vindt de WD veel t^ hoog. zo Alle kritiek van vooral WD eij„c PvdA bracht Brinkman echter nie*o verder dan het toezeggen van „en-s^c kele redactionele wijzigingen" er^ju, daarbij zei hij ook niet exact op»c welk punt. Brinkman zei dat hij bes» reid was naar de Kamer te luiste'^" ren maar herinnerde de kamerleigowns den er tevens aan dat een meerder" heid van de Kamer hem de. be-J^Jc voegdheid heeft gegeven de kabeltdnoyd beschikking te doen uitgaan. De democratische rivalen Walter Mondale (rechts) klaarden gisteren vrede te hebben gesloten uit vreet ambtstermijn van president Ragan". i Gary Hart ver voor een tweede (foto ANP) Sowjet-Unie wijst geheime wapen-onderhandelingen af MOSKOU (AFP) - Het Sowjet- persbureau TASS heeft gisteren een Amerikaanse voorstel voor .ge heime' hervatting van wapenon derhandelingen afgewezen als .tac tische manoeuvre', die wordt inge geven door .verkiezingsoverwegin gen' en niet door ,de echte wil om de situatie te verbeteren'. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken voor Euro pese aangelegenheden, Richard Burt, had het voorstel maandag onthuld, maar TASS verzuimde te vermelden, dat Washington had voorgesteld onderhandelingen over beheersing van kernwapens te hervatten in een vertrouwelijke sfeer voor het geval Moskou het .moeilijk' zou vinden om naar Ge- nève terug te keren, waar deze on derhandelingen werden gevoerd totdat de Sowjet-Unie deze afbrak na het begin van de plaatsing van nieuwe Amerikaanse raketten voor de middellange afstand in Europa. ,Het voornemen van de VS door te gaan met deze plaatsing .sluit juist de mogelijkheid uit van se rieuze onderhandelingen over be perking en vermindering van kern wapens', aldus TASS. DEN HAAG (ANP) - De werkge versorganisaties VNO en NCW zijn het eens met de constatering van de SER-economen dat de conjunc turele ruimte in de komende jaren moet worden gebruikt voor een versterking van het weerstands vermogen van de bedrijven en voor het terugdringen van het overheidstekort. Daarom is het inconsequent dat de economische deskundigen de nagestreefde lastenverlichting, on der andere bedoeld om het weer standsvermogen van bedrijven structureel te versterken, willen uitstellen naar latere jaren, aldus de reactie van de werkgeversbon den op het gisteren verschenen SER-rapport. Volgens de economen van de So ciaal-Economische Raad valt over twee jaar een terugval in de econo mische opleving te verwachten. Daarom moet volgens hen haast worden gemaakt met de verbete ring van de economische struc tuur, maar ook met het saneren van de staatsschuld. Dan zal er bij een terugvallende conjunctuur ruimte zijn voor enige stimulering, terwijl het bedrijfsleven tegen een stootje kan. VNO en NCW onderschrijven de conclusie van de commissie dat het opheffen van structurele one venwichtigheden in de collectieve sector en de marktsector geboden is, maar willen niet dat de over heidsbezuinigingen ten koste gaan van de lastenverlichting. Bij one venwichtigheden kan gedacht worden aan de lage rendementspo sities, de verstarringen op de ar beidsmarkt, de in ongerede ge raakte overheidsfinanciën en aan de regelgeving. De commissie stelt terecht, aldus het VNO, dat dit soort verstoringen een veel zwaar dere wissel op het aanpassingsver mogen van de particuliere sector trekt dan conjuncturele verande ringen in de bestedingen. De vakcentrale FNV ziet in het SER-rapport een ondersteuning van het pleidooi voor een rege ringsbeleid waarin minder nadruk ligt op ingrijpende bezuinigingen. De stelling van de FNV dat Neder3m land onvoldoende profiteert van" beek het internationale economisch her**^ stel door te weinig aandacht voordoe de binnenlandse bestedingen»** vindt volgens een FNV-woord*^ voerder eveneéns weerklank in hefcc rapport. De vakcentrale is het eens*sw>i met de commissie dat het conjunc-^J1 tureel beleid deel moet uitmaken*^ c van een meeromvattend structu^brniw reel beleid. Het is daarom jammei^ dat de CED geen aandacht heefWc besteed aan het verband tussen hefewc loonbeleid en het beleid gericht herverdeling van arbeid, aldus deamindc woordvoerder. red lyor Kamer verlengt wet trendvolgers r= DEN HAAG (ANP) - De rege ringsfracties CDA en WD (samen een kamermeerderheid) hebben gisteravond ingestemd met de ver lenging van de werkingsduur van de tijdelijke wet arbeidsvoorwaar den collectieve sector (trendvol gers). Met name de WD toonde zich bij monde van woordvoerder De Korte verbolgen over het feit dat de tijdelijke wet uit 1979 op nieuw moet worden verlengd. De linkse oppositiepartijen kondig den aan tegen het voorstel te stern- Alle partijen maanden minister De Koning (sociale zaken) aan snel met een structurele regeling rond de trendvolgers te komen. De be windsman liet de Kamer weten zo mogelijk binnen enkele weken meWna i dat wetsontwerp te komen. Zodra*1*™»1 dat wetsvoorstel de ministerraad i^Ioc gepasseerd krijgt de Kamer het teiessen gelijk met de bijbehorende advie-"»850 zen van Sociaal Economisch^"1^ Raad en van Raad van State. owoh De WD liet de neiging varen te-JJJ gen de verlenging te stemmen nacudoo dat De Koning had laten weten datwf** dat een gat van een miljard gulder^J^ op jaarbasis in de begroting zounemab slaan. De PvdA verweet de minis-e,r»»1 ter dat hij de Kamer niet in staatje stelt af te wegen welke risico's eentje niet verlengen van de tijdelijke wp( met zich mee zou brengen en plotsklaps met een bedrag van een miljard aan komt zetten. T De onderzijde van de drijfblade- ren van de gele plomp en de wit te waterlelie vormt een ideaal substraat voor allerlei waterdie ren. Daar gewoonlijk de boven laag van het water meer zuurstof bevat dan de onderlaag is het niet verwonderlijk dat de dieren graag naar boven kruipen en zo doende de waterlelie en plompe- bladeren gaan bevolken. Bij onderzoek verricht door biologen van de Universiteit van Nijmegen is gebleken dat men op de onderzijde van de drijfbla- deren vertegenwoordigers van de volgende diergroepen kan aantreffen: ééncelligen, zoetwa- tersponzen, hydroidpolieopen, mosdiertjes, raderdiertjes, bor stelwormen, bloedzuigers, spat- wormen, slakken, driehoeks mossels, muggelarven, vliegelar- ven, larven van schietmotten en eendagsvliegen, volwassen ke vers en keverlarven, libellelar- ven, waterwantsen, watermijten, pissenbedden en vlokreeftjes. Veel van deze diergroepen zijn ook in Leiden waar te nemen, wanneer men voorzichtiog enke le bladeren langs de kant van de singels omdraait. Slakken Afgelopen weekend waren er opvallend veel bronslakjes, Phy- sa fontinalis, present op de bla deren. Deze ongeveer V2-I cmr grote slakjes zijn makkelijk tel" herkennen. Het huisje is linksge wonden, hetgeen wil zeggen dat wanneer men het huisje met de mondopening naar zich toe houdt, deze links van het midden ligt, dit in tegenstelling tot de meeste andere (in een ruimtelij-J ke spiraal gewonden) waterslak jes uit de singels. Ook het diepslakje, Bithyniaj tentaculata, werd afgelopen zon dag algemeen aangetroffen. Het| is een klein, torenvormig, buikig slakje, dat zijn huis met een sluit- plaatje kan afsluiten. Als men een diepslakje van een blad haalt, trekt hij zich direct in zijn door J.P.H.M. Adema en H.A.J. in den Bosch Drijfbladeren herbergen vele interessante organismen, waar onder het napslakje dat op de fo to rechts is uitvergroot. huis terug en sluit dit af. If singels komt nog een soort met een sluitplaatje, de r lak Viviparus viviparus; dat is een 3,5 cm hoge, bruin-rood ge streepte slak. Deze soort hebben wij echter nog niet waargeno men op de onderzijde van de drijfbladeren. Het slakje op de foto is mo menteel ook algemeen. Dit is een napslakje, Acroloxus lacustris. Het is een maximaal 5 mm lang slakje in de vorm van een muts. De top van het slakje is spits en wijst, als men de brede rand naar achteren houdt naar rechts. (Bio logisch gezien houdt men hem dan eigenlijk achterstevoren). Het slakje heeft een bijzondere manier van ademhalen. Het stamt af van de groep van longs lakken. Bij deze groep zijn in de loop van de evolutie de kieuwen gereduceerd en is er een orgaan ontstaan dat od een lone liikt en Een aantal longslakken is later ?- in de evolotie weer teruggekeerd naar het water; deze hebben zich opnieuw aan het leven in het wa ter moeten aanpassen. Slakken zoals de poelslak ziet men regel matig tegen het oppervlak van het water kruipen, waarbij de ademhalingsopening goed zicht baar is. Zij bezitten nog een long waar ze mee ademhalen. Het napslakje is echter sterk aan zijn plaats gebonden en kan zodoen de niet naar het oppervlak van het water om adem te halen. Bij deze slak is er een nieuw orgaan ontstaan met een kieuwfunctie. Omdat dit orgaan niet te vergelij ken is met de oorspronkelijke kieuw van de echte kieuwslak ken spreken de biologen van een zogenaamde accessorische kieuw. Soms kan het gebeuren dat er een napslakje tussen zit met een wat stompere top, die bovendien naar links wijst. In dat geval be treft het de soort Ferrissia wau- tieri, een soort die pas sinds 1977 uit Nederland bekend is. Hij is sindsdien op een klein aantal plaatsen verspreid door het land gevonden, waaronder de Zoeter- woudse Singel in Leiden. On danks enkele uitgebreide speur tochten zijn wy er niet in ge slaagd om dit bijzondere slakje in Leiden terug te vinden, maar misschien is er een lezer(es) met meer geluk. Op bijna ieder blad zitten momentele ook stevige, gelatineuze klompjes, waarin bij nadere inspectie bruine bolletjes in te onderscheiden zijn. Dit zijn de eieren van diverse soorten slakken. Bloedzuigers Behalve slakken vonden we af gelopen weekend vele bloedzij- gers op de drijfbladeren. Dit zijn ringwormen, min of meer ver want aan de regenworm, maar onmiddellijk te herkennen aan de zuignappen, die ze gebruiken om zich voort te bewegen en ui teraard om hun prooi vast te hou den en bloed uit het lichaam van de slachtoffers te zuigen. Voor de in Leiden voorkomende bloed zuigers hoeft men niet bevreesd te zijn. De soorten die in de sin gels voorkomen levën voorna melijk van slakken en vissen; ze zijn geen van alle in staat om de menselijke huid te doorboren. DEN HAAG/LEIDEN - Acht maanden onvoorwaardelijke cel straf is gisteren geëist tegen een 28- jarige Leidenaar die uit diverse au to's in de Leidse binnenstad ra dio's en cassetterecorders heeft ge stolen. In totaal werden hem drie van dergelijke diefstallen in maart van dit jaar ten laste gelegd, maar hij heeft er meer bekend. De Leide naar pleegde de diefstallen om aan geld te komen voor heroïne, waar aan hij is verslaafd. Officier van justitie mr. Klein Breteler zei bijzonder verontwaar digd te zijn dat de verdachte de diefstallen pleegde kort nadat hij voor precies dezelfde delicten was Verslaafde: naar kliniek of gevangenis? veroordeeld. "Het is dat ik om juri- disch-technische redenen u de voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden die u nog heeft staan, niet kan opleggen, anders had ik dat Zeker gedaan", zo zei hij. Hij noemde de verdachte voorts een plaag voor zijn omgeving die nu eerst maar eens op de blaren moet zitten. Verdachtes advocaat, mr. Spren- ger, vroeg zich af of deze "patient" eigenlijk wel te straffen is. "Heeft het strafrecht hier een taak? Wel licht moet heroïne wel in het zie kenfondspakket om de maatschap pij van dergelijke diefstallen te ver lossen?", zo pleitte hij. Hij vond daarom een straf alleen maar op zijn plaats als deze erop was ge- richt om deze verslaafde van zijn al negen jaar durende verslaving af te helpen. "We moeten de kans grij pen die hem wordt geboden dat hij op 20 juli in de Amsterdamse Jelli- nek-kliniek kan worden opgeno men", aldus de raadsman. De rechtbank doet 10 juli uit spraak. DEN HAAG/LEIDEN - Twaalf weken gevangenisstraf, waarvan zes weken voorwaardelijk, plus de verbeurdverklaring van zijn motor, eiste officier van justitie Klein Bre teler gisteren voor de Haagse rechtbank tegen een 23-jarige in woner van Zoetermeer die in sep- Botsing tegen lantaarnpaal LEIDEN - Een 24-jarige man uit Utrecht reed gistermiddag kwart over één in de Roemer Visscher- straat tegen een lantaarnpaal. Vol gens de politie omdat de man achteruit reed en niet goed uit keek. De lantaarnpaal lag geheel in gruzelementen. Bouwkeet gestolen LEIDEN - Een schildersbedrijf heeft aangifte gedaan van diefstal van een bouwkeet. De keet stond in de Stevenshofjespolder en moet in de afgelopen dagen zijn gesto len. tember vorig jaar recht op een Leidse hoofdagent was ingereden. Alleen omdat de agent op het laat ste moment opzij was gesprongen heeft deze kunnen voorkomen dat de 115 kilometer per uur rijdende motor tegen hem was opgebotst. De bijna-botsing had plaats tijdens een snelheidscontrole op de Lam- menschansweg. Volgens de Zoetermeerder had hij juist door recht op de agent in te rijden deze duidelijk willen maken opzij te moeten stappen omdat an ders een aanrijding onvermijdelijk was. Hij wilde met zelf uitwijken niet het risico lopen dat de agent in dezelfde richting opzij zou stap pen. Voor remmen was het te laat omdat hij de agent, die midden op de weg een stopteken had ge maakt, te laat had opgemerkt. "Daarvoor reed ik ook gewoon te hard", zo gaf hij gisteren toe. Volgens de politie daarentegen was hij nog 180 meter van de agent af toen deze het stopteken maakte. Ver genoeg dus om ook met die snelheid op tijd stil te kunnen staan. Daarbij hebben getuigen verklaard dat zij hem eerst hebben zien remmen en daarna weer horen optrekken. Maar diezelfe getuigen hebben ook gezegd dat hij slechts tachtig meter van de agent af was toen deze zijn stopteken maakte. Hoewel ook hij vond dat de man met zijn keuze om recht op de agent in te rijden verkeerd had ge handeld, wees raadsman mr. Van Oven, erop dat dit achteraf gezien wel juist was geweest. Tenslotte was dé agent op tijd opzij gestapt en daarmee was een aanrijding voorkomen. "Het was wel een ver keerde keuze, maar hij wilde dui delijk maken wat hij zou doen", al dus de advokaat. Hij vroeg de rechtbank om de motor van de ver dachte niet verbeurd te verklaren omdat die een zeldzaam exemplaar was waarvan het onderhoud de hobby van de verdachte is. De rechtbank doet 10 juli uitspraak. Popdichter in LVC LEIDEN - De Leidse popdichter. Rik van Boekei presenteert vrijdag in het LVC, Breestraat 66, zijn' nieuwe cassette 'Hé, hé, wat moet dat?' Op deze cassette, uitgebracht door Kubuskasettes, staan tien nummers over onderwerpen als 1 vakantie, de crisis, walkman, Mid-1 den-Amerika enz. Tegen een reg- gae/ska-ahetige achtergrond brengt Van Boekei zijn gedichten, bijgestaan door o.a. Vic van Tien hoven (gitaar), Karin Klebbe (bas) en Evertjan Rietbergen (saxofoon). Aanvang vrijdagavond: half elf. Hengelsport De Sportvrienden hield de der de wedstrijd van het seizoen in het Noordzeekanaal. Uitslag: 1 J. Kriek 17.965 gram-33 stuks, 2 J. Jansen 17.400-54, 3 E. Mooibroek 13.610-36, 4 B. Honsbeek 13.000- 31, 5 J. Keyzer 11.540-21, 6 H. Jansen 9850-30, 7 W. Schouten 8620-26, 8 S. Gommans 8480-20, 9 J. Zee 7090-15, 10 D. Schrama 4630-23. TOP viste de derde wedstrijd in de Nieuwe Vaart. Uitslag: 1 D. Schouten 563 cm-25 stuks, 2 F. Oudshoorn 555-25, 3 J. Moenen 505-23, 4 W. van Berkel 477-24, 5 K. Schouten 428-20, 6 T. Hoppen brouwer 392-17, 7 C. Hoppen brouwer 339-18, 8 H. Schouten 288-14, 9 J. Moenen 264-12. SOVPTT hield een wedstrijd in het Noordzeekanaal. Uitslag: 1 R. Kikkert 4725 gram-14 stuks, 2 P. v.d. Voort 3250-8,3 N. Ravensber- gen 2750-10, 4 K. de Bree 2350-3,5 J. Dool 1475-7, 6 T. de Vink 1275- 7, 7 P. Massaar 1125-5, 8 P. de Bree 800-2, 9 M. Gnodde 475-3,10 P. v.d. Bogaard 250-2. Visvereniging Hengelsport hield een wedstrijd in de Rijn. Uitslag: 1 W. Verhoef 1590 gram- 10 stuks, 2 N. Verhoef 1180-11,31. Jansen 1020-6, 4 H. van Amster dam 980-8, 5 E. van Houten 930- 12, 6 T. Blansjaar 900-10, 7 A. Le- vahrt 670-10, 8 A. Beij 610-7, 9 D. Boon 500-6. 10 P. Verhoef 160-1. Duivensport Uitslagen wedvluchten uit Chateauroux. LPC. In concours 82 duiven. 1 W.C. Onstenk2, 5, 7, 9 J. Staffe len; 3, 6 Schouten-Verhagen; 4 v.d. Meer-Hallewijn; 8 F. Gijs man; 10 W. Siera. De Blauwkras. 1, 2 A. van Holst; 3, 9 H. Koone; 4 B. Diers- man; 5,7 R. Verhoogt; 6,8 P. Lan- densbergen; 10 A. Flippo. De Reisduif. 1 G. Jongbloed; 2, 5 G. van Stein; 3, 8, 9 N. de Groot en zn.; 4, 7 G. v.d. Tang; 6 J. Har- tevelt; 10 F. Penseel. De Rijnklievers. In concours 420 duiven. 1 A. de Vries2, 4 J. Zevenhoven; 3 S. v.d. Heyden; 5 P. Jvffermans; 6 G.A. Brandt; 7 J. v.d. Velde; 8 J. v.d. Wal; 9 W. Pielanen10 comb. Koak. Vegetarisch De vegetarische vrijdag in Re- pelsteel staat deze week in het te ken van Israëlisch eten. Tussen half zes en half acht in het vegeta risch centrum aan de Breestraat 19, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18