c SD T Meen UEFA al zeker van winst 'Doorgaan tot ik terug ben op af Morales op hoogtepunt Cruijff en Neeskens toch tegen Duitsland Negen ploegen in 'Tour de Femme' 3- 'Manoio de fanatiekste Spaanse fan KNVB: 'Buitenlanders' moeten beschikbaar blijven voor selecties Zwemrecord op 100 meter vlinderslag Sowjet-schakers leiden WOENSDAG 27 JUNI 1984 Sport Plezier in tennis staat voorop bij Lodewijk Kallenberg en Rotiald Blommendaal LEIDEN I love Tennis Die sticker kunnen Ronald Blommen- daal en Lodewijk Kallenberg, vas te deelnemers aan de districtskam pioenschappen met recht op de achterruit van hun auto plakken want zo is het met hen gesteld. Tennis is niet uit hun leven weg te denken. Op de baan maar ook op het bestuurlijke vlak, slurpt tennis een heel groot deel van hun vrije tijd op. Zij hebben beiden de B- status verloren, maar dat mag de pret voor hun niet drukken. Terwijl Lo dewijk Kallenberg in C 1 nog wel tot de favorieten wordt gerekend, wordt de 'oude' soldaat Blommen- daal, zo'n tien jaar geleden nog een geheide B-topper, zelfs die 'eer' niet meer gegund. Kallenberg en Blommendaal zijn bij hun verlies aan status echter niet stil blijven staan. Lodewijk Kallenberg lacht olijk als het gaat over de reputatie die hij in C 1 toch nog te verdedigen heeft. "Ik een reputatie Die heb ik bij mijn weten nooit gehad. Ook niet in mijn jongere jaren. In elk geval heb ik daar nooit wakker van gelegen. Evenmin trouwens dat ik er ooit wakker van zou liggen dat ik niet tot de gereputeerde spelers behoor. Ik vind tennis gewoon een lekker spel waarin ik me helemaal kan uitleven, kan rennen en daar bij ook nog een tegenstander de loef af kan steken. Winnen wil ik altijd en ik zet me er ook voor in om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Nederlagen hebben me ook nooit veel gedaan omdat ik van mezelf weet dat ik er alles aan heb gedaan. Als de tegenstander dan toch wint is hij gewoon beter De bibbers in de benen heeft hij dus nooit? "Toch wel", zegt de man die op de districtskampioen schappen niet alleen op het gravel in actie is maar ook achter de wed strijdtafel, "als ik competitie speel kan ik ook gespannen zijn. Maar dan speel ik niet alleen voor mezelf maar voor alles voor anderen. In toernooien kan ik lekker m'n gang gaan. Zien hoever ik kom. wat ik er uithaal. Ik hou van strijd leveren. Dat is een onmisbare eigenschap als je in tennis hogerop wil Mentaliteit kan de Unicummer zeker niet worden ontzegd, maar zoals hij zelf vindt "ik heb de tech niek niet om een topper te zijn. Die ambitie kan ik dus ook niet heb ben". Gisteren verloor hij in B 2 van F. Liefbroer, 6-2, 0-6, 2-6, maar in C 1 hield hij tegen L. v.d. Geest zijn blazoen ongeschonden, 6-3, 6- 0. Blommendaal heeft de eerste winst in C 1 ook al binnen. Hij won van J. van Overloop, 7-5, 6-1. Wie hem met zijn 52 jaar heeft zien zwoegen om elke bal zo goed mo gelijk te raken en hoort hoe hij zichzelf corrigeert bij de fouten die hij maakt denkt of "Hoe is het mo gelijk dat je op die leeftijd nog zo op kan gaan in je spel" Blommen daal zelf wil eruit halen wat er nog in zit. Dat is de overeenkomst tus sen hem en Kallenberg waar het gaat om hun favoriete sportbeoefe ning. "Ik ga door tot ik weer terug ben op af' zegt de Noordwijkse tennis- reus."Of ik nu in B, C, of straks misschien D speel, maakt voor mij niet zoveel uit als het maar een pot is waar ik strijd kan leveren. Win Lodewijk Kallenberg: "Ik heb nooit nooit een grote winnaar heeft hij in het verleden al eens betoogd. Hij doet er erg veel aan om de slijtage slag met de jaren te kunnen blijven voeren. In de winter speelt hij zo'n vier uur per week en in de zomer "elke dag dat dat kan". En voor tennis kan bij Blommendaal nog steeds erg veel. "Ik heb tennis nodig om me fit te voelen. Als ik een goeie pot heb ge speeld kan ik dat aan m'n lijf wel merken maar het brein werkt dan optimaal. Door m'n tennis hou ik ook zo lekker contact met de jeugd. Neem nou die partij tegen die jongen van van Overloop. We hebben samen op de baan gestaan. Dan is de brug open voor een ont spannen babbel. Hij ziet niet meer mijnheer Blomméndaal met jas en das maar zijn tegenstander. Het contact met alle leeftijdsgroepen is nog zo'n aparte en grote waarde die tennis voor mij heeft. Op de weg terug ben ik nog net zo nieuwsgie rig naar wat er voor mij nog in het vat zit als vroeger op de weg heen. Ik ben blij dat ik nog tennis en ik hoop dat nog heel lang te doen. Dat kan met tennis....". Blommendaal en Kallenberg zijn spelers van een voorbije periode, die hun beperkingen onderkenden en het plezier in het spel voorop stelden. Hoeveel zijn er nog die dat doen Hoeveel raken niet onbe wust verzeild in het status- effect van een toernooizege Ongeacht of dat nu op B-C- of D- of zelfs het veteranen-niveau gebeurt Op die niveaus immers is tennis in wezen weinig meer dan recreatie. De ou deren wisten en weten dat, de jon geren ook Gisteren viel er in ieder geval geen onvertogen woord op Uni cum en werd het racket alleen ge hanteerd voor het doel waarvoor het moet worden gebruikt. En toch waren er partijen waar op het scherp van de snede werd gestre den. Zo ging bij de heren B 2 de no 2 geplaatste Charles Asselbergs on deruit tegen Leon Damen, die het Alphense geweld onbewogen op ving, 7-5, 3-6. 4-6. "Ik was na afloop wel kapot", zei Damen, "eerst die driesetter tegen Rene v.d. Wilk en dan alles nog eens dunnetjes over tegen Asselbergs". Arnold van der Capellen speelde in B 1 naar zijn zeggen "een lekkere par tij" tegen Kees Heemskerk. "Ik heb de kansen die ik kreeg niet be nut. Jammer, maar in B 2 kan ik dat herstellen". HEB J W Lugthart- M. v.d. Berg. 6- 2. 4-6, 6-2. M. Vink- S. Faas. 6-2. 4-6, 6-2, F. Tams- J.P. Noordermeer, 6-4. 5-7 na 5-2 6-3. HEB 2 J. Baan- M. Pieters. 6-0. 6-4. M. Steensma- H. Meijer, 6-0, 3-6, 6-1, R. Cardinaal- R. Liefbroer. 6-3, 5-7, 7-5 op het achtste matchpuntHEC 1: R. Booy- B. Krans. 6-2, 6-3. H. v. Bijster- veldt- E. Arbman, 6-4, 7-5. M. Krans- R. Schouten, 6-0, 6-0, J. Baan- E. Adn- chem, 7-6, 6-7, 7-5, H. van Offeren- L. Verhees, 6-4, 6-0. HEC 2: M. Hoekstra- J v.d. Gen. 6-3, 6-2, R. Oskam- J. Mens, 6-4, 6-4. DEC 1 L. Hoogervorst- M. de Beer, 6-2, 6-0, J. Pauw- M.v.d Haak. 6-0, 6-1. A. v. Overloop- R.v.Balen. 2-6, 3-6, D Knott- H. Rother. 1-6, 6-0.6-4. N. Ben- nink- I. Chaudron. 6-4. 6-2, S. den Hol lander- N. Weijermans. 5-7, 6-2, 4-6. I.v. Seeters- W. den Hollander. 6-3. 1-6, 3-6. DEC2. L. Voorham- A. Renaud. 7-5. 6-3, M. Oostlander- M. Leunissen. 7-6. 6-0. A. Jongkind- W.v.d.Meer. 6-1. 6-2 HED J Raap- H. Schoelink, 6-2,6-2, D v.d. Wa ter- J. Gijsman, 6-4, 6-4. H. Hartevelt- M.Jong A Tai, 6-1, 6-2, J. Gerla- W. Aert- se. 6-2. 6-1, W. Steggerda- R. Schilpe- roort, 6-2, 6-2, P. v. Overloop- K. Kuil- wijk, 6-1, 1-6, 6-2, M. Smit- M. Kallen berg. 1-6.1-6, J. Raap- D.v.d. Velden. 6-1, 6-2, G.J. Onvlee- L.v. Mosselveld, 6-3, 6- 3, J Gerla- P. Challik, 6-2, 6-1, M. Baan - H. Hartevelt, 6-4, 6-2, A. Hartwijk- B.v. Overloop, 0-6,0-6. HEV M van Marwijk- P. Cardinaal, 6-3, 6-3. DEV: M. Lief- broer- H. van Balgooy, 6-2, 6-1, S. Huiskamp- T. Tonjann, 6-4, 7-5. FRANK BONTE ZEIST (GPD) - Johan Cruijff en Johan Neeskens spelen toch mee met het Nederlands elftal van 1974, dat volgende week dinsdag in Muenchen aantreedt voor de WK- revanche tegen West-Duitsland. Cruijff had eerder laten weten van wege zakelijke beslommeringen geen tijd vrij te kunnen maken voor deze met veel sentimenten omgeven wedstrijd. Deze week echter liet hij Jan Huijbregts, de secretaris betaald voetbal van de KNVB, weten enkele afspraken verzet te hebben, waardoor hij toch in Muenchen aanwezig kan zijn. Aangezien ook Johan Neeskens op tijd bereikt kon worden, is het Ne derlands elftal, dat in '74 de WK- finale tegen West-Duitsland ver loor met 2-1, compleet. Men treedt derhalve in de volgende opstelling aan: Jongbloed, Suurbier, Rijsber- gen. Haan, Krol, Jansen, Neeskens, Van Hanegem, Rep, Cruijff en Rensenbrink. WIELRENNEN - Jacques Ha- negraaf is winnaar geworden van de Ronde van Made. De beroeps wielrenner uit Schijf was de snel ste van een kopgroep van zes man. SAINT-LAMBERT-DES-BOIS (GPD) Manuel Amoros kan zich de haren wel uit het hoofd trekken. De rode kaart die hij in de EK-ou- verture tegen Denemarken opliep leverde hem niet alleen een schor sing van drie wedstrijden op. het kost hem bovendien vanavond zijn plaats in het Franse elftal. Geen EK-finale voor 'Manu' Amoros in het Parijse Pare des Princes. Zijn plaats wordt ook nu weer ingeno- door Jean-Francois Domer- PARIJS - Vlak voor de finale van de Europese voetbalstrijd is alleen de UEFA verzekerd van winst. De gisteren officieel tot voorzitter van de Europese voetbalunie benoem de Fransman Jacques Georges, heeft becijferd dat het toernooi een netto bedrag van vijftien miljoen Zwitserse franken (20 miljoen gul den) zal opleveren. De verkoop van 588.377 toegangskaarten bij 14 wedstrijden, gemiddelde ruim 42.000, de televisie- en reclame- rechten, brachten ieder vijf mil joen franken in het laatje. Dat geeft de voetbalunie het vertrouwen om over vier jaar de achtste titelstrijd op dezelfde wijze te organiseren. Vier jaar geleden, toen de eind ronde voor het eerst door acht lan den werd betwist, sloot de voetbal- boekhouding af met een verlies van enige miljoenen. „Italië heeft pionierswerk verricht", zegt Geor ges, die de voorzitterstermijn van de overleden Artemio Franchi tot 1986 afmaakt. „De ervaringen van Een opmerkelijke verschijning in het Pare des Princes, een ge wild object voor de camera mensen van de ORTF, zal op nieuw Manoio „del Bombo" zijn. Zonder twijfel de méést fa natieke supporter van de Spaanse selectie, die geen gele genheid voorbij laat gaan om het Spaanse elftal luidruchtig aan te moedigen. Manoio is een 35-jarige kel ner uit Zaragoza, die getooid met het Spaanse shirt met rug nummer 12 en een grote Baski- sche pet, de txapela, gedurende 90 minuten op zijn trommel ramt en zijn longen leeg schreeuwt. Geen afstand is Ma noio te gek om de equipe van Munoz achterna te reizen. Tij dens de WK legde hij ruim 15.000 kilometer af. Zo ver gaat zijn aanhankelijk heid voor het nationale team, dat hij zich financieel volledig geruïneerd heeft. Zijn bars in Huesca heeft hij moeten slui ten, omdat hij als baas meer op weg was met de selectie en an dere Spaanse clubs dan dat hij achter de tap stond. Ook met zijn café in Zaragoza, vlak naast het voetbalstadion, gaat het om dezelfde reden minder floris sant. Over al zijn wederwaardighe den heeft hij intussen een boek geschreven, dat zeker een ver volg zal krijgen, want na deze EK met de verrassing van de Spaanse finaleplaats zal Mano io aan kopij beslist geen gebrek hebben. En mocht Spanje de Europese titel halen, dan is Ma noio van een financieel succes verzekerd. 1.24 DEN HAAG (ANP) - Geen van de deel nemers aan lotto 25 heeft in een kolom kruisjes op de goede plaats gezet. Het resultaat le prijs: geen 2e prijs: geen 3e prijs: 3.084.30. 4e prijs: 4 5e prijs: 75.665 Cijferspel 25: 6 cijfers goed: geen 5 cijfers goed: 1 4 cijfers goed: 14 3 cijfers goed: 149 2 cijfers goed: 1.556 Amoros: 'Nu kan ik mezelf wel een kopstoot geven' zelf als een uitstekend plaatsver vanger manifesteerde. Manuel Amoros: „Het is allemaal mijn eigen stomme schuld dat ik er nu in Parijs naast sta. Een fractie van een seconde verlies je even je zelfbeheersing en meteen is het he le EK-toernooi naar de knoppen. Achteraf kan ik mezelf wel een kopstoot geven. Een goede les voor me om in het vervolg minder im pulsief te reageren, wanneer ik weer eens een keer word uitge daagd". toen hebben wij nu gebruikt. Daar om is Euro 84 een succes". De Zonnekoning van de jaren tachtig, Michel Platini, kan van dat uiteindelijke succes nog slechts dromen. „Ik wens Europees kam pioen te worden en vervolgens in het beloofde land Brazilië voetbal len meldde de Franse superstar dinsdag na de laatste training. Aan een nederlaag moet Platini maar niet denken. „Ik zal al mijn kracht en mijn verstand deze negentig of hondertwintig minuten in het spel brengen", laat de Europese voet baller van het jaar weten. Naast de feiten uit dit toernooi - acht treffers van Platini in vier duels is slechts één gegeven, dat Frankrijk tot fa voriet in het treffen met Spanje stempelt -, weet de Franse midden velder zich bij de prognoses ge sterkt door de cijfers uit het verle den. Frankrijk kan er op bogen sinds 1969 (Noorwegen 0-1) geen officiële landenwestrijd meer op eigen ter rein te hebben verloren. „Allez les Bleus" lijkt niet anders dan een sti mulerende uitwerking op de voet ballers van Michel Hidalgo te kun nen hebben. De bondscoach bena drukte nog eens, dat de finale in het Pare des Princes - de 75e inter land onder zijn regie - echt zijn laatste zal zijn. Hidalgo, nu be geerd door clubs als Barcelona, Tottenham en Fiorentina, wordt ly risch als hij over de eindstrijd spreekt. „Tweede worden zou nu het ergste zijn wat mijn ploeg kan overkomen. Mijn spelers moeten boven zich zelf uit groeien om de droom te verwezenlijken. Bezie ling en hartstocht hebben wij mor gen nodig om het Franse voetbal met iets moois en blijvends te be kronen". Miguel Munoz pleegt zich aan zienlijk minder pathetisch uit te la ten. Uiterlijk reageert de grijzende Madrileen nuchter op de voetbal problemen, die zijn ontstaan door dat het scharnier van zijn team (Maceda - Gordillo) zal ontbreken. „De denfensie is normaal gespro ken het beste deel van de ploeg. Plotseling zijn slechts twee verde digers volledig fit: Urquiaga en Ca- macho. Uitgerekend tegen Frank rijk, dat het beste elftal uit de ge schiedenis in het veld brengt, moet ik improviseren". De onderlinge balans tussen Frankrijk en Spanje slaat duidelijk door in het voordeel van de under- Michel Platini in gesprek: "Ik wil Europees kampioen worden dog. Maar het gewicht van dat feit moet niet worden overschat, ge zien de omstandigheid dat de voet balhistorie tussen beide landen te rug gaat tot 1922. De laatste Spaan se overwinning werd geboekt op 18 februari 1981 in Madrid: 1-0. Ruim twee jaar eerder (8 november 1978) toonden de Fransen zich in Parijs met dezelfde cijfers de meer dere. De laatste confrontatie ein digde onbeslist (Parijs, 5 oktober 1983: 1-1). In negentien ontmoetin gen zegevierden de voetballers van onder de Pyreneeën tien keer, vier keer werd verloren en vijf keer ge lijk gespeeld. Het doelsaldo is 46- 18 in Spaans voordeel. De vermoedelijke opstellingen zijn: FRANKRIJK: Bats. Battiston, Le Roux. Bossis en Domerque; Gi- resse. Platini, Tigana en Fernandez (of Genghini); Lacombeen Bellone (of Ferreri). SPANJE: Arconada, Urquiaga, Camacho, Salva, Alberto, Senor, Victor, Gallego, Fernandez, San- tillana en Carrasco. Scheidsrechter: Votjek Christov (Tsjechoslowakije). ZEIST (ANP) - Nederlandse spe lers, die een nieuw contract afslui ten met buitenlandse verenigin gen, zullen beschikbaar moeten blijven voor nationale selectieploe- gen. Het standpunt, al eerder inge nomen in bestuursvergaderingen en bekend gemaakt op de leden vergaderingen, is deze week ook onder aandacht gebracht van de andere Westeuropese bonden. De KNVB schrijft aan de zuster organisaties en aan de UEFA en de FIFA dat, met ingang van heden, slechts een certificaat voor transfer naar het buitenland zal worden af gegeven wanneer zowel de nieuwe vereniging, de speler als de natio nale bond zich akkoord verklaart met deze bepaling. De brief, met het model contract, spreekt over nationale selecties, dus niet alleen het A-elftal. Geëist wordt een vrijgave te beginnen op zes dagen voor de wedstrijd voor alle ontmoetingen uit door de UE FA of de FIFA georganiseerde wedstrijdseries. Bovendien dient de speler beschikbaar te zijn voor andere wedstrijden van de nationa le ploeg zo lang een totaal van zes ontmoetingen per seizoen niet is overschreden. In overleg tussen buitenlandse club en KNVB kan de periode van zes dagen worden ingekort. Wanneer de buitenlandse vereni ging in gebreke blijft, zal de KNVB een boete ontvangen van 50.000 gulden. Het nieuwe contract houdt ook rekening met het door-verko pen of uitlenen van de spelers in kwestie. Ook in die gevallen zal de toestemming voor de transferhan deling slechts worden gegeven in dien de KNVB de beschikking heeft over de bereidverklaring uit te komen voor wedstrijden van Ne derlandse selectieploegen. SPELEN - Diny Weststrate heeft gisteren tijdens de Olympische Spelen voor Gehandicapten in New York de honderdste Neder landse medaille veroverd. De atlete uit Goes werd tweede bij het dis cuswerpen (klasse CP 8) met 18,26 meter. Daarna veroverde Weststra te brons met de speer. Ans Bouwmeester en Gert-Jan Bestebreurtje voerden het aantal veroverde medailles op tot 105. De Nederlandse ploeg oogstte 46 keer goud, 38 keer zlver en 19 keer brons. WOERDEN (ANP) - Negen ploe gen zullen deelnemen aan de Tour de Femme, de Ronde van Frank rijk voor dames, die tegelijk met de echte Tour op een ingekort par koers wordt gehouden. Naast de Nederlandse ploeg starten ook zestallen van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Canada, de Sov jet-Unie, Zweden, Oostenrijk/Zwit serland (gecombineerd) plus Frankrijk A en B. INDIANAPOLIS (RTR/AFP) - De 19-jarige Pablo Morales zorgde gis teren tijdens de Amerikaanse se lectiewedstrijden voor de Olympi sche Spelen in Indianapolis voor het hoogtepunt door een wereldre cord te zwemmen op de 100 meter vlinderslag. Morales tikte na 53,38 seconden aan, zestiende seconde sneller dan zijn landgenoot Matt Gnbble vorig jaar augustus in Clo- vis. Gribble eindigde als tweede in 54,07 seconden en plaatste zich eveneens voor Los Angeles. Het was de tweede maal dat een wereldrecord er tijdens deze selec tiewedstrijden aan moest geloven. Maandag leverde John Moffet op de 100 meter schoolslag met 1.02,13 een nieuwe toptijd af. Morales, in Chicago geboren uit Cubaanse ou ders en nu woonachtig in Santa Clara, zei na afloop dat hij niet de bedoeling had gehad het wereldre cord te breken. „Het voornaamste doel was dat ik de Olympische ploeg zou halen. De rest was bij zaak". De student aan de Stanford universiteit beschouwt zichzelf niet als topfavoriet voor Olym- BASKETBAL - Doeltreffende schoten vanachter een nieuw in te voeren lijn, gelegen op 6,25 meter van de basket, worden in de toe komst beloond met drie punten. Dat heeft de twaalfde vergadering van de internationale amateurbas- ketbalbond, bijeen in Munchen. besloten. Tot nu toe was de belo ning voor geslaagde schietpogin- gen, ook van grote afstand, twee punten. LONDON - Het schaaktiental van de Sowjet Unie heeft de achterstand in de ontmoeting met de rest van de wereld omgebogen in een 11-9 voor sprong. In de afgebroken partijen uit de eerste en tweede ronde, zorgden Beljavski (tegen de Amerikaan Sereiwan), Toekmakov (tegen de Joego- slaag Ljubojevic), Solokov (tegen de Filipijn Torre) en Karpov voor de Russische winst. Karpov versloeg de Zweed Andersson. Alleen Smislov verloor van Ljubojevic. Razoevajev en Hubner kwamen tweemaal remise pisch goud. „Volgens mij is de Westduitser Michael Gross snel ler", zei hii. Bij de dames zorgde Sue Rapp voor een nieuw Amerikaans record op de 200 meter schoolslag met een tijd van 2.31,54 Het oude record stond met 2.32,41 op naam van Jeanne Childs. Andere winnaars waren gisteren oud-wereldrecord houdster Cynthia Woodhead op de 200 meter vrije slag (2.00,11) en Jeff Kostoff op de 400 meter wisselslag (4.21,37). Op de eerste dag had Mike Heath de 200 meter vrije slag gewonnen (1.47.92), zegevierde Nancy Hog- stead op de 100 meter vrije slag (56.03) en won Tracy Caulcins de 400 meter wisselslag in 4.41.72. Ploegleider Ben Scheperkamp, die in Parijs vertrekt met Petra de Bruin, Rita Timpers, Hanneke Lie- verse, Heieen Hage, Mieke Havik en Connie Meijer, beschouwt deze eerste Franse Ronde als een leerpe riode. „Ik heb geen idee wat ons in Frankrijk te wachten staat. De in formatie, die wij tot nu toe hebben gekregen is absoluut minimaal. Wij hebben alleen het voordeel dat twee dames. Mieke Havik en He- leen Hage, ervaring hebben opge daan in de Coors-Classic in de Ver enigde Staten, waar ik ook ben ge weest. Die wedstrijd lijkt mij veel zwaarder. Dat is een wedstrijd van veertien dagen met ritten van ne gentig kilometer, de grootste af stand in Frankrijk is zeventig kilo meter." Binnen zijn ploeg zal Scheper kamp geen captain aanwijzen en i beschermde rijdster „Dat is niet mijn gewoonte. Ik wil kijken hoe de strijd zich ontwik kelt." Scheperkamp vertrekt met een groep, die uit drie Nederlandse ploegen is opgebouwd, maar de re clame voert van zijn sponsor. Tij dens het onderzoek van de KNWU naar de mogelijkheden zowel een ploeg naar Frankrijk als naar de Coors-Classic af te vaardigen, bleek de hulp van sponsors nood zakelijk. Dextro, dat dit seizoen rond 150.000 gulden in het dames- wielrennen steekt, bleek bereid bij te springen voor Frankrijk, Shima no doet het in de Verenigde Staten. Pas nadat die principe afspraak was gemaakt, vonden de selecties plaats, waardoor m Frankrijk nu drie dames rijden van de sponsor, die bijdraagt in de Amerikaanse reis en in de Coors geen vertegen woordigsters van die sponsor- Kroep.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13