c Big Mac' wil slechts racket laten spreken Op één troon met Platini vrij -uit 9 Straffen van Belgen ingekort Angola niet naar Spelen Laatbloeier Domergue: Uitslagen Waterpoloploeg voor LA DINSDAG 26 JUNI 1984 Sport DOOR RUUD PAAUW Wimbledon viert dit jaar het feit dat honderd jaar geleden de da mes vrouwen moet je tegenwoor dig zeggen) voor het eerst de groe ne kathedraal betraden om er te spelen. Nou ja, spélen. Ze raakten af en toe de bal, want ze waren van nek tot teen bedekt met jurk en daarmee viel nauwelijks hard te lopen. Koningin Vicoria leefde nog, dus kuisheid bleef de hoogst bereikbare deugd voor een vrouw. Van immense betekenis voor de ontwikkeling van het eh, vrou wentennis is de Franse speelster Suzanne Lenglen- geweest, 'la grande Suzanne'. In de periode 1919-1925 toonde ze zich op Wim bledon een klasse apart. Nauwgezet begeleid door haar vader de enige man in haar le ven naar wie ze luisterde) toonde Suzanne al heel jong haar uit zonderlijke talent. Papa Lenglen liet haar voornamelijk oefenen tegen mannen, wat toen onge bruikelijk was. Aan de Rivièra deed zijn voortdurende vraag "wilt u met mijn dochter spelen?" op den duur dienst als grap. Suzanne maakte voor vrouwen van tennis spórt. Ze sloeg veder licht, uiterst stijlvol en bewoog zich gracieus over de baan; de Pavlova van het tennis. Buiten het veld was ze veeleisend, gril lig, hooghartig. Zomer en winter gekleed in kostbare bontjassen, omringde ze zich voortdurend met modieuze jonge mannen, die een luidruch tige, lacherige sfeer verspreid den. Op het publiek had ze de uit werking van een magneet. Waar ze zich bevond, was beroering. Ze hield van show. Er bestaan vele tennisfoto's van haar met idiote sprongetjes. Alleen de ingewij den weten dat ze die pas na de slag uitvoerde. Er kon nooit ge noeg aandacht voor haar zijn. Ook voor de tennismode was Suzanne baanbrekend. Haar 'bandeau' werd wereldberoemd en veelvuldig nagevolgd. Ze was de eerste die speelde met ontblote armen, haar rok rukte op tot ver boven de enkels. Haar kousjes waren zo kort dat bij een spron getje een stuk bloot been zicht baar werd. Oh, my God. De Engelse high society huiver de, maar bleef natuurlijk wél kij ken. In 1926 werd ze prof na een op geblazen incident op Wimbledon. Tussen haar en de organisatie ontstond onenigheid over het 'La grande Suzanne' aanvangstijdstip van een partij. Van beide zijden werd de zaak op de spits gedreven. Het gevolg was dat de Engelse koningin, die speciaal voor haar was gekomen, een tijdlang op een lege baan uit keek. Als het vorstenhuis in het ge ding is, krijgt een groot deel van publiek en pers in Engeland een aanval van delirium. Zo ook nu. Met grote vijandigheid keerde men zich tegen de Franse speel ster. "Ze heeft de koningin bele digd". Suzanne, altijd nerveus en fysiek niet sterk, spoedde zich over haar toeren huiswaarts. Dit voorval en krappe financiële middelen deden haar overstap pen naar de rijen der profs. Ze stierf plotseling in 1938, 39 jaar oud. Er voer een schok door Frankrijk en ze kreeg de begrafe nis van een vorstin. Een nieuwe stap voorwaarts deed het vrouwentennis in de persoon van de Amerikaanse Ali ce Marble, Wimbledon kampioe ne 1939. Ze serveerde en volleerde met de vaart van een man en toonde zo aan dat het net niet langer het gebied was waar de vrouw ver vandaan diende te blijven. En ten slotte moet in dit over zichtje Billy Jean King worden genoemd, die in de jaren zeventig het initiatief nam om het vrou wentennis (financieel) onafhan kelijk van dat van de mannen te maken, kortom het vrouwenten nis leerde op eigen benen te staan. Mode Honderd jaar vrouwentennis is uiteraard honderd jaar tennis mode én een gevecht tegen de ge vestigde orde over wat wel en niet door de beugel kan. Het mooiste oproer op dit ter rein deed zich in 1949 voor. Gussie Moran, behorend tot de />- Tennisspeelster in 1884... beste tien speelsters van de V.S., vroeg Teddy Tinling, de Dior van de tennismode, voor Wimbledon iets leuks voor haar te maken. Hij deed het, waarop Gussie zei: "Wat draag ik daar nu onder?" Tinling vond dat dat haar zaak was. "Ik bemoei me niet met uw ondergoed"Maar Gussie riep dat het wel degelijk zijn zaak was en dat hij maar wat aardigs moest verzinnen. Tinling ont wierp iets dat er nogal saai uit zag. Er was geen tijd meer voor wat anders. En min of meer uit wanhoop deed Tinlings Franse assistente er een stukje kant aan. Kant-an-de-broek op Wimble don. Negen komma vier op de schaal van Richter. Fotografen boorden zich als mollen in de grond om toch dat stukje kant maar op de gevoelige plaat te krijgen. Geen modeblad zonder Gussie en haar kanten dinges. Tinling, die een officiële func tie had op Wimbledon, werd door het bestuur van de All-England Club niet eens meer met de nek aangekeken. Mocht de royal fa mily dit wel onder ogen krijgen, vroeg men zich met grote vrees in die kring af In zijn memoires vertelt Tinling daar uiterst sma kelijk over. Aan het eind van het toernooi, op de afscheidsborrel, maakte voorzitter sir Louis Greig zich nog eens enorm woest op de mo de-ontwerper. "Het centre-court zal nooit de plaats worden voor stuntwerk van mode-ontwer pers", riep hij uit, terwijl de ade ren in zijn nek opzwollen. De sfeer was zo verpest dat Tin ling zich gedwongen zag zijn functie op Wimbledon er aan te geven. Voor een stukje kdnt Stelling Bij vele wedstrijden van het EK voetbal had het aanbeveling verdiend de eerste negentig mi- Tennisspeelster in 1984.... LONDEN (GPD) De anti-reclamecampagne, die in Engeland en dan met name door de Britse pers nadrukkelijk is gevoerd tegen John McEnroe, heeft de nukkige Amerikaan bepaald niet koud gelaten. Hij greep de ouverture tijdens de tenniskampioenschappen op Wimbledon - zelden eerder in een zo geladen sfeer geopend wegens de aangekondigde strenge naleving van de gedragsregels - onmiddellijk aan om zijn tegenstrevers buiten de baan met gelijke munt terug te betalen. Op het vrijwel uitverkochte centre- court. waar hij zich vrij moeizaam in vier sets langs Paul McNamee worstelde, bleef McEnroe welis waar de rust zelve ondanks enkele dubieuze beslissingen, maar na die BRUSSEL (BELGA/ANP) - De beroepscommissie van de Bel gische voetbalbond heeft giste ren besloten de straffen van de voetballers, die in verband met de omkoopaffaire Standard- Waterschei werden geschorst, te verminderen. De hoofdrol speler Eric Gerets, die door de Belgische voetbalbond als hoofdschuldige werd gezien, zag zijn schorsing van twee jaar worden teruggebracht tot vijf tien maanden. Gerets is op 1 ju li 1985 weer 'speelklaar'. De schorsing van Roland Jansen werd van anderhalf jaar inge kort tot een uitsluiting van twaalf maanden. Negen spelers (Daerden, Meeuws, Tahamata, Plessers, VanderSmissen, Poel, Preud'homme, Janssen en Vliegen) mogen met ingang van 3 januari 1985 weer hun be roep uitoefenen. Dat betekent dat hun schorsing van een jaar is teruggebracht tot negen maanden. Daerden (Roda JC), Meeuws (Ajax) en Tahamata (Feyenoord) hebben contracten getekend met Nederlandse clubs, maar de FIFA besloot vorige maand de straffen van de Belgische voetbalbond over te nemen. De zogenaamde Tweede-Ka mer van de strafcommissie had tevens clementie met trainer Raymond Goethals. Indien hij dat wenst mag hij met ingang van 3 april 1986 weer in dienst treden bij een voetbalclub. Speler Coenen ("Waterschei) en Standard-secretaris Petit wa ren niet in beroep gegaan. partij werd wel zonneklaar dat de felle uithalen naar zijn persoon hem dieper hebben getroffen dan hij wilde toegeven. De tweevoudig Wimbledon-kampioen verklaarde tijdens de persconferentie daarom min of meer de oorlog aan enkele Londense kranten, die een hetze in de berichtgeving inderdaad niet kon worden ontzegd. „Gooi hem eruit", schreeuwde een kop in een van de bladen zelfs, onder andere gevoed door een op merking die Buzzer Hadingham had geplaatst. „Mijn hoofd ligt op een hakblok en als we nu niets on dernemen rolt het straks", aldus de nieuwe voorzitter van de organise rende All England Lawn Tennis Club, die beslist niet van een „hek senjacht" wilde spreken. McEnroe had dergelijke reacties aanvanke lijk wat gebagataliseerd. „De men sen denken dat Engelsen me ha ten, maar daar komt nu juist de meeste fanmail vandaan. En de ko mende jaren zullen ze me nog be danken voor wat ik allemaal óp tennisgebied heb betekend en aan de sport heb toegevoegd". Volgens 's werelds beste tennis ser zijn veel journalisten inmiddels echter te ver gegaan in het benade ren van en zoeken naar de achter gronden van z'n wangedrag. Voor al de man, die opperde dat de 25- jarige Newyorker wellicht onop houdelijk beledigt om zichzelf „wakker" te houden nu hij in het profcircuit zo nadrukkelijk domi neert. Als dat zo is, schrijft de au teur, dan moeten we vrezen voor z'n geestelijke gezondheid; daarbij een familievriend citerend, die meent dat McEnroe een diepe psy chologische analyse nodig heeft omdat hij met een „radicaal per soonlijkheidsprobleem" te kam pen zou hebben. De bekende laatste dnippel voor de inwendig kokende Amerikaan, die na zijn duel met McNamee gis termiddag de bijeenkomst met de media volledig naar z'n hand zette of liever gezegd terroriseerde. Er mocht absoluut niets op Film wor den vastgelegd de cameramen sen moesten zelfs hun post verla ten, terwijl McEnroe duidelijk maakte dat hij „alleen was geko men omdat weigeren nu eenmaal verboden is. Ik wil eigenlijk slechts mijn racket laten spreken". Toch kwam McEnroe niet nala ten enkele aanwezigen uit te dagen voor een persoonlijk man-tegen- man-gesprek. „Dan heb ik de boel zelf in de hand. Er is hier gewoon geen begrip voor het feit dat ik ook maar een mens ben. Dat begrijp ik niet en ik heb er geen goed woord voor over. Maar we groeien er wel overheen", bitste „Big Mac" die in middels een oplossing voor zijn „probleem" heeft gevonden. Hij vult in samenwerking met een journalist een soort roddelcolumn in het grote dagblad The Sun. „Enerzijds omdat ik ervoor word betaald, anderzijds omdat het ken nelijk de enige manier is om cor rect te worden geciteerd". „Over tennis praat men niet meer, slechts mijn gedrag krijgt aandacht", vatte McEnroe zijn kri tiek nog samen. Maar het een hangt nu eenmaal nauw samen met het ander, zo bleek ook giste ren. Heeft de regerend Wimbledon- titelhouder geen uitlaatklep of wordt-ie in grote mate beperkt ge houden. dan gaat het toch ten kos te van zijn spel. Al hoewel hij zelf ontkende dat dreigende strenge strafmaatregelen bij eventuele (verbale) uitbarstingen, die hij dan ook prompt steeds braaf inslikte invloed hadden gehad op zijn op treden, was McEnroe soms toch opvallend ongeconcentreerd, voor al aan het net. De hetze in de Engelse kranten liet John McEnroe niet koud. Dat was duidelijk te merken aan zijn spel in de eerste rond. McNa mee werd met moeite verslagen. De kampioen speelde slecht, on getwijfeld mede door de voelbaar gespannen entourage waarop hij zich nauwelijks kon en wilde afrea geren. „Er werden wel arbitrale fouten gemaakt, maar het leek me beter niets te zeggen", aldus McEn roe, die nota bene gekozen is in het bestuur van de Vereniging voor Tennisprofs (ATP) en tot wiens ta ken het behoort om spelers te ver tegenwoordigen in zaken die varië ren van gedragsregels tot klachten rond toernooien. Ik hoop dat wij door mijn verkiezing meer te zeg gen krijgen. Ja, ik zou graag voor zitter willen worden". Dat McEnroe, voor zijn partij gis teren na de kleedkamer terugge stuurd omdat hij in een blauwe broek inplaats van een voorge schreven smetteloos wit verscheen („dat was ik vergeten"), niet kon overtuigen op het centre-court, kwam zeker ook door de tegen stand van Paul McNamee. De 29- jarige Australiër, vooral succesvol als dubbelspeler, bereikte door zijn aanvallende instelling in elk geval waar het hem vooraf om te doen was geweest. „Nog veel moeilijker dan, McEn roe had zijn volgens de plaatsings lijst belangrijkste concurrent Ivan Lendl het op baan één. De 33-jarige onbekende Amerikaan Dick Stockton, nota bene via een „wild card" tot het hoofdtoernooi toege laten hield zijn Tsjechoslowaakse tegenstander ruim tweeëneenhalf uur bezig alvorens met de cijfers 4-6, 6-0, 6-3, 5-7 en 6-4 te capitule- LUANDA (AFP) - Angola zal niet deelnemen aan de Olympische Spelen. Dit heeft het Angolese persbureau Angop maandag in de hoofdstad Luanda bekendge maakt. Het organisatiecomité van de Spelen in Los Angeles had op 4 juni aangekondigd dat Angola een afvaardiging zou sturen. Drie da gen later liet de algemeen-secreta ris van het Olympische comité van Angola, Fernando Matos Fernan- des, weten dat de inschrijving een voorlopig karakter had en de deu- nitieve beslissing weldra zou wor den genomen. Van de 158 bij het IOC aangesloten landen zullen 141 deelnemen aan de Spelen van Los Angeles. Trautmann De Duitse tv zond zondagoch tend de sportdocumentaire 'Da- mals war's' uit, waarin vier toonaangevende sporters op hun loopbaan terugkeken: Bubi Scholz. de bokser; Georg Thoma, de skiëer; Hans-Günther Winkler, de ruiter en als voetballer niet Fritz Walter, Uwe Seeler of Franz Beckenbauer, maar de hier waarschijnlijk in het geheel niet bekende Bert Trautmann. Van 1951 tot 1965 had hij, als Duitser, het doel verdedigd van Manchester City. Een unicum, want tot een jaar of tien geleden wilde Engeland nauwelijks iets weten van buitenlandse voetbal lers. Trautmann kwam ook op een hoogst merkwaardige manier in het doel van Manchester City te recht. Als parachutist was hij in de oorlog door de Britten krijgs gevangen gemaakt. In 1948 lieten ze hem vrij. Hij bleef in Enge land, "omdat ik thuis niets meer te zoeken had" en om op zijn ei gen wijze iets te doen aan wat nu 'Wiedergutmachung' heet. Hij blonk uit bij een amateur club en het grote Manchester City zag wel wat in hem als opvolger van de held Frank Swift, die er na zestien jaar een punt achter wilde zetten. Toen het nieuws bekend werd, brak er een hevig protest in Man chester uit. Duizenden gingen de straat op. Hoe haalde de club het in zijn hersens om een rotmof in het elftal te halen? Aanvankelijk kwam Traut mann voor de reserves van Man chester City uit. Bij zijn eerste wedstrijd zaten er 30.000 mensen op de tribunes; zoveel heeft Man chester City 2 er nooit meer ge had. Trautmann werd bespot, ge hoond en uitgescholden. Hij speelde toch rustig verder. De stad bleef razen totde rabbi van Manchester tussenbeide kwam. 'De wandaden van duizenden behoren niet op de schouders van één te worden gelegd. Hij dient een faire kans te krijgen om te to nen dat hij een fatsoenlijk mens is". De combinatie Trautmann- Manchester City hield veertien jaar stand. Aan het eind was hij net zo populair als eens Swift ge weest was. Trautmann, een ambassadeur die door niemand was gezonden. Laman Vorige week overleed op 79-ja- rige leeftijd een UVS-er van bij na het eerste uur: Henk Laman. Hij werd lid in 1920, speelde een heel behoorlijke partij voetbal, maar verkreeg zijn grootste be kendheid als secretaris van zijn club, een functie die hij 39 jaar (tot 1964) uitoefende. Negenendertig jaar. Zo'n hon- detrouw tref je nog maar hoogst zelden aan. Laman was wars van alle op smuk, hij timmerde hoogst on gaarne aan de weg; een man van weinig woorden, even bescheiden als toegewijd en precies. Het type van de stille werker, maar er ontging hem niets, of het nu de voetballerij, de cricket-af deling of de zorg voor het club blad was. 'Herengracht 49' was niet voor niets jarenlang een begrip bij UVS. Ik weet het: hij zou dit stukje hebben ontraden, ja, het 't liefst met beide handen hebben tegen gehouden. Te veel drukte en poe ha. Heren enkelspel, eerste ronde: John Lloyd (Gbr)-Andreas Maurer (Wdl) 3-6, 6-3, 3-6, 6-4, 6-3. Derek Tarr (ZAf)- Christophe Roger-Vasselin (Fra) 6-4,1-6, 6-2, 6-1. Zoltan Kuharszky (Hon)-Gene Mayer (Vst) 7-6, 6-2, 4-6, 1-6, 8-6. Jimmy Connors (Vst, 3)-Lloyd Bourne (Vst) 7-5, 7-5, 6-4. Kevin Curren (Zaf, ll)-Steve Denton (Vst) 6-4, 3-6, 4-6, 7-6, 6-4 Tim Gullikson (Vst)-Russell Simpson 7-6, 4- 6, 6-7, 6-1, 6-2. Michiel Schapers (Ndl)- Shizas (Vst) 2-6, 6-7, 7-6, 1-2. Party we gens invallende duisternis afgebroken. Chris Lewis (Nzl)-Roland Stadler (Zwi) 6-3, 6-2, 6-2. Ben Testerman (Vst)-Colin Dowdeswell (Gbr) 6-4, 6-3, 6-3. Mouka Ozidor (Nig)-Jeff Turpin (Vst) 6-2, 7-5, 7- 6. Marty Davis (Vst)-Bruce Manson (Vst) 6-3, 7-6, 6-3. Henrik Sundström (Zwe, geplaatst als negende)-Bernard Boileau (Bel) 6-4, 7-6, 7-5. Stefan Edberg (Zwe)- Brad Drewett (Aus) 6-4, 3-6, 7-6, 6-2. Ja kob Hlasek (Zwi)-Wojtek Fibak (Pol) 7- 5, 4-6, 6-2, 6-1. Tom Gullikson (Vst)- Hank Pfister (Vst) 6-3, 6-4, 5-7, 6-2. Hans Schwaier (WdD-Vyay Amntraj (Ind) 6-3, 6-4, 6-2. Joakim Nvstrom (Zwe)-Tim Wilkinson (Vst) 5-7, 7-6, 6-4, 7-5. Ivan Lendl (Tsj, 2)-Dick Stockton (Vst) 4-6, 6-0, 6-3. 5-7, 6-4. John McEnroe (Vst, 1)- Paul Mc Naniee (Aus) 6-4, 6-4, 6-7, 6-1. Craig Miller-José Luis Clerc (Aus, 8) Clerc teruggetrokken. Pavel Slozil (Tsj) - Rolf Gehring (Wdl) 4-6. 7-6. 5-7. 2-4. af gebroken wegens invallende duisternis. Stephan Shaw (Gbr)-Claudio Panatta (Ita) 6-4, 6-2, 6-4. Francisco Gonzalez (Par)-Bnan Gottfried (Vst) 6-2, 1-6, 6-2. 6-7, 6-2. Larry Stefanski (Vst)-Tomas Smid (Tsj. 15) 4-6, 7-6, 6-0, afgebroken wegens invallende duisternis. Tim Mayotte (Vst, 16)-Marcus Hocevar (Bra) 7-5, 7-6, afgebroken wegens invallende duisternis. UTRECHT (ANP) - De KNZB heeft dertien waterpoloërs geselecteerd voor de Olympische Spelen van Los Angeles. Nadat de Nederlandse ploeg vorige week als laatste eindigde in het toernooi om de Tungsrambe- ker in Boedapest, wordt de Olympische voorbereiding deze week voort gezet met een toernooi in Duisburg. De Olympische ploeg wordt gevormd door: Ruud Misdorp, Tony Buunk, Eric Noordegraaf, Nico Landeweerd, Dick Nieuwenhuizen. Aad van Mil, Ronald van Noort, Woulie de Bic, Ed van Es, Stan van Belkum, Anton Heiden, Remco Pielstroom en Johan Aantjes. SAINT-GERMAIN-EN-LAYE (GPD) - Een paar weken geleden nog was Jean-Francois Domergue volslagen onbekende voetbal ler, die als voorstopper van FC Toulouse een anonieme rol in het Franse voetbal vervulde. Sinds zijn twee doelpunten tegen Portugal zaterdag is Domergue tot onderko ning uitgeroepen en op één troon gezet met Michel Platini, nog altijd de absolute heerser in het rijk der „tricolores". De twee treffers in het Stade Velodrome van Marseille hebben immers Frankrijk voor een debacle behoed, want een EK-fina- le zonder de Fransen zou ondenk baar zijn geweest. Toch is het nog altijd niet zeker of Jean-Francois Domergue zijn opmerkelijk optre den tijdens dit Europees kam pioenschap voor landenteams woensdagavond in het Parijse Pare des Princes met het spelen van een finale mag bekronen. Vanuit Hotel Cazaudehore in Saint-Germain-en-Laye liet de Franse bondscoach Michel Hidal go gisteren namelijk weten voor de eindstrijd tegen Spanje weer een beroep te willen doen op Manuel Amoros. De linkerverdediger van het nationale Franse elftal werd in de EK-openingswedstrijd na een door Jesper Olsen uitgelokte kop stoot via een rode kaart voor drie wedstrijden aan de kant gezet. Nu die schorsing voorbij is lijkt een rentree van „Manu" Amoros in het Franse elftal waarschijnlijk. Mi chel Hidalgo: „Bij een finale tellen geen sentimenten. Amoros is een van de beste verdedigers die wij in Frankrijk hebben. Het zou onver standig zijn om een speler met der gelijke capaciteiten voor een zo be langrijke wedstrijd als een EK-fi- nale aan de kant te laten zitten". Duel Schapers gestaakt LONDEN (GPD) - Wegens de in vallende duisternis en de steeds gladder wordende baan heeft Mi chiel Schapers zijn verblijf op Wimbledon in elk geval nog even kunnen verlengen. Rond de klok van negen uur werd de partij van de Nederlandse tenniskampioen tegen de Amerikaan Leif Shiras, bij de stand 6-2. 6-7, 7-6 en 1-2 voor Shiras, gisteravond gestaakt De enige nationale mannelijke vertegenwoordiger in Londen ser veerde goed en liet zich ook aan het net niet onbetuigd, hetgeen hem de tweede set opleverde. Daarna gaf Schapers echter een 3- 1-voorsprong uit handen tegen Shiras, die wisselvallig acteerde en zijn in korte tijd opgebouwde repu tatie niet kon waarmaken. Shiras, De finalist van het Queens Club- toernooi, die in de eerste ronde Ivan Lendl had uitgeschakeld en pas tegen John McEnroe ten onder ging na een set te hebben gewon nen, klom dank zij die prestaties van de 105e naar de 48ste plaats op de wereldranglijst. Harde taal van de Franse bonds coach aan het adres van Jean-Fran cois Domergue, die de laatste drie wedstrijden Amoros meer dan uit stekend heeft vervangen. „Heb ik dan gezegd dat Domergue defini tief niet speelt tegen Sparye?", houdt Hidalgo een slag om de arm. Domergue in plaats van de tegen Portugal licht geblesseerd geraak te Le Roux als voorstopper? Hidal go: „Dat zou een van de mogelijk heden kunnen zyn". Jean-Francois Domergue (27) sinds dit weekeinde de redder van het chauvinistische voetbalvader land, bereidt zich inmiddels voor alsof hij morgen in het Pare des Princes een van de uitverkoren Franse voetballers zal zijn die te gen Spanje mag spelen. „Inder daad, mag spelen", aldus Domer gue. „Begin dit jaar, voor de oefen wedstrijd tegen Oostenrijk, werd ik voor de eerste keer bij de natio nale selectie gehaald." Jean-Francois Domergue speel de van 1975 tot 1980 voor de huidi ge landskampioen Girondins Bor deaux. In die vijfjaar haalde hij 107 keer het eerste elftal. Daarna ver trok Domergue voor twee seizoe nen naar het Noordfranse Lille, speelde vervolgens een seizoen voor Lyon en werd begin vorig sei zoen aangetrokken door Toulouse. Sinds zijn debuut in 1975 met Bor deaux tegen Bastia speelde hij 257 wedstrijden in het Franse prof voetbal en scoorde 33 doelpunten. Niet onaardig voor een verdediger. Een overwinning op Portugal dank zij het collectief, vindt Do mergue nog altijd, al beschouwt hij de wedstrijd waarin uiteindelijk de EK-finale werd bereikt als de mooiste dag van zijn leven. De ze ker niet ongetalenteerde Jean- Francois Domergue heeft lang op die dag moeten wachten. Hij ver trok een aantal jaren geleden bij zijn jeugdliefde Bordeaux, omdat hij zich elders sportief kon verbete ren. Domergue: „Spelend bij Bor deaux, bij Lille, bij Lyon en vooral bij Toulouse onder trainer Daniël Jeandupeux hebben mijn ervarin gen enorm verrijkt. Ik heb er altijd naar gestreefd bij een vereniging terecht te komen waar ik wat kon leren. Mijn ambitie is nog steeds erg groot. Wat mij betreft mogen die vijf interlands die ik tot nu toe speelde door nog heel wat wed strijden gevolgd worden". Franrijk-Sparye wordt morgen avond in Parijs de afseheidswed- strijd van Michel Hidalgo als bondscoach van het Franse natio nale team, dat hy als Europees kampioen hoopt over te dragen aan zijn assistent Jean Michel. De (eventueel) laatste wedstrijd voor Domergue zeker niet. Het Franse elftal was voor my lange tijd als een prachtige appel, die net iets te hceg in de boom hing. En nu kan ik die appel niet alleen plukken, ik mag er nog in byten ook".

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9