3 Politie verwacht meer arrestaties in sieradenzaak 'Snel oplossing voor Palendorp' Voorschotense boer in de knel door volkstuinen Muzenhof is filmprojector rijkei Vijf man in Leiderdorp bezig Meubel boulevard dichterbij Zwemvierdaagse in regio van start Toch opknapbeurt voor Haarlemmerstraatweg Stad en rand DINSDAG 26 JUNI 1984 DEN HAAG/VOORSCHOTEN - De Voorschotense boer Roden burg vreest dat zijn bedrijf in ge vaar komt wanneer de gemeente 2,5 hectare van zijn weidegrond aanwijst als grond voor volkstui nen. De provincie steunde hem gis teren tijdens een zitting van de Raad van State in zijn strijd te gen het bestemmingsplan 'Volkstuinen en recreatiebad'. In dit plan doet de gemeente uit de doeken doet wat ze wil doen met de grond van Rodenburg, dat achter het zwembad 'Het Wedde ligt, langs de spoorlijn. Een woordvoerder van de pro vincie voerde aan dat de provin cie in het verleden het bestem- Provincie steunt hem in strijd mingsplan heeft goedgekeurd omdat men dacht dat de gemeen te aan Rodenburg andere grond zou aanbieden ter compensatie. "Nu dat nog niet is gebeurd, aar zel ik om die goedkeuring te ver dedigen", sprak hij. "Want wij achten de belangen van de boer zeer hoog". Dat deze belangen in het g ding komen blijkt volgens R denburg uit het volgende reke sommetje: doordat de EEG o langs de superheffing heeft ing steld kan h(j 8,65 procent mind heffingvrije melk producerenl Wanneer hij nog eens 2,5 hectare van zijn land kwijtraakt volkstuinen komt daarbovenop nog eens een vermindering van heffingvrij te produceren melk van 15 procent. De hoeveelheid melk die een boer mag produce ren zonder heffing te betalen, is namelijk afhankelijk van het grondoppervlak van een boer. Wethouder J. van Dalen be streed dat de boer in de knel komt. "We kunnen toch niet ont eigenen als we onze compensatie niet nakomen", zo stelde hij. "Bovendien is de bestemming volkstuinen voor een deel van Rodenburgs land voor hem ook wel voordelig. Hij kan er tenslot te dan zelf ook volkstuinen gaan verhuren en dit brengt dan wel licht meer op dan wanneer hij er koeien op laat grazen". Operette Gezelschap blijft Leiderdorp 'trouw' LEIDERDORP - De Leiderdorp- se Muzenhof is een filmprojector rijker, nu de Zoeterwoudse biergi gant Heineken het sociaal-cultu reel centrum een bedrag van 8000 gulden heeft geschonken. De film- projector zal goed van pas komen. Want, zo verzekert voorzitter J.M. Tieken van de activiteitencommis- sie, met name als er kinderfilms worden gedraaid is het altijd 'volle bak'. Het bierbedrijf heeft geen ban den met de Muzenhof, maar vol gens Tieken beschikt het over een speciaal potje van waaruit wel eens 'iets' wordt gedaan voor een ge meente. En dat is dus de filmpro jector geworden. De gemeenteraad van Leiderdorp heeft deze schen king gisteravond in dank aan vaard. Hoogstwaarschijnlijk had het Leiderdorps Operette Gezelschap liever een gordijn gehad in plaats van een filmprojector. Zoals be- Een rechercheur demonstreert de smeltoven, waarmee de gouden en zil veren voorwerpen hoogstwaarschijnlijk werdLen omgesmolten. (foto Rijkspolitie) (Vervolg van pag. 1) LEIDERDORP - Diverse tips, ook vanuit het 'rumoerige' we reldje van de goud- en zilver- handel, hebben de politie uit eindelijk op het spoor gezet van een uitgebreide heling en diefstal van sieraden. De Lei- derdorpse rijkspolitie, in sa menwerking met het districts bureau in dezelfde plaats, is er inmiddels twee maanden in tensief mee bezig. En het ziet er voorlopig niet naar uit dat het dossier kan worden geslo ten, zo verklaart coördinator L.R.M. Korvers van het dis trictsbureau aan de Van der Valk Boumanweg. Vijf man van de rijkspolitie hou den zich nu met de zaak bezig. Een en ander in samenwerking met de recherchegroep van het districts bureau. kend pleit dit vorig jaar opgerichte gezelschap voor een toneelgordijn, dat het voor uitvoeringen nodig zou hebben. Voorzitter J. Stelck laat echter weten dat hij niet teleurgesteld is over de bestemming van deze I schenking. "Kijk, zo'n gordijn kost een slordige 30.000 gulden. We wis ten gewoon dat de gemeente daar geen geld voor heeft. Dan houdt het op". Overigens kan de voorzitter mel den dat het Leiderdorps Operette Gezelschap juist gisteravond heeft besloten om toch maar niet uit te wijken naar een andere accommo datie. "We gaan nu toch maar zon der gordijn spelen. Want we vin den toch: we zijn een Leiderdorpse vereniging. Dus moeten we hier blijven". De voorzitter wil nu 'positief gaan denken. Samen met inventie ve leden van het operettegezel schap zal hij nu kijken of met kunst- en vliegwerk (verlichting bijvoorbeeld) toch het ontbreken van een gordijn gecamoufleerd kan worden. Wel heeft de Leider- dorpse vereniging nog een subsi- die-aanvraag bij de gemeente lo pen. Wellicht dat daar nog 'iets' uit komt. Volgens voorzitter Tieken van de aktiviteitencommissie is het echter ook om technische redenen onmo gelijk dat de grote zaal van de Mu zenhof met een gordijn wordt verfraaid. "Men vergeet wel eens dat het eigenlijk een muziekzaal is. Je kunt aan die zaal geen eisen tot in het oneindige stellen". Korvers vermoedt dat ze resul taat van hun intensieve speurwerk krijgen: waarschijnlijk zullen er meer verdachten boven water ko men dan de zes die er nu zijn. Te meer daar nu kan worden 'ge werkt' met de sieraden als stille ge tuigen. Om hoeveel nieuwe aan houdingen het gaat is nog niet be kend. Behalve de 36-jarige hoofd verdachte uit Leiderdorp zitten nu vier plaatsgenoten van 21,48, 49 en 17 jaar vast, alsmede een 37-jarige inwoner van Valkenburg. Op ver zoek van de officier van justitie worden de initialen niet prijsgege ven. Woordvoerder Korvers kan ook niet zeggen in welke straten de huizen stonden waar de sieraden boven water kwamen. "Die hoofd verdachte woonde in een hofje. U kunt zich dus wel voorstellen hoe veel rumoer daar werd teweegge bracht tijdens de huiszoekingen. We willen nu graag dat de rust er terugkeert", zo verklaart de politie man deze beslissing. Waarde Ook kan er nog weinig worden gezegd over de totale waarde van de gouden en zilveren sieraden en de horloges. Dat er voor 'tonnen' is opgehaald staat vast. "Maar zoiets is ontzettend moeilijk te schatten. Het is natuurlijk niet allemaal 'goud wat er blinkt", weet Korvers. De politie neemt aan dat de smel toven, die in het huis van de hoofd verdachte is gevonden, werd ge- bruikt voor het omsmelten van de sieraden. Dit oventje kan wellicht een aardig aanknopingspunt vor men, want volgens de politie zijn er niet zoveel van in ons land. worden gelegd in Amsterdam, Een andere 'link' kan wellicht waar de politie vorige week tijdens, een huiszoeking by een 35-jarige man voor ongeveer 750.000 gulden aan sieraden vond. Mogelijk dat de Amsterdammer een deel van zijn waar via de hoofdverdachte in Lei derdorp afzette. Maar dat is nog niet zeker. Voorlopig liggen hon derden kettingen, armbanden, bro ches en gouden en zilveren voor werpen als bekers, bonbonschaal tjes daar op hun mogelijke recht matige eigenaren te wachten. Dat ze daarvoor eerst naar Amsterdam moesten worden vervoerd is vol gens Korvers niet meer dan lo gisch. In de hoofdstad waren al kijkdagen georganiseerd vanwege de eerder gevonden sieraden. LEIDERDORP - De Leiderdorp- se meubelboulevard is weer een stukje dichterbij gekomen. De ge meenteraad heeft gisteravond na melijk besloten voor 6 miljoen de grond voor het meubelgebeuren te verkopen aan de bv Elisabeth. De lap grond is ongeveer 27.000 vier kante meter groot en ligt naast het Elisabeth ziekenhuis, tussen de Persant Snoepweg en de Rijksweg A4. De verschillende partijen waren zeer tevreden over de gang van za ken rond de meubelboulevard. CDA-fractievoorzitter J. den Boeft vond het plan "zeer aantrekkelijk", zowel uit planologisch als uit ste debouwkundig oogpunt. De raadsfracties hadden zich overigens verwonderd over reac ties van 'verliezers' als Leiden en Zoeterwoude. De gemeenten had den gehoopt dat in hun gemeenten de meubelboulevard zou mogen verrijzen. Ze hebben inmiddels la ten weten dat ze vrijwel zeker in beroep zullen gaan tegen de beslis sing van de provincie om de meu belboulevard aan Leiderdorp te 'gunnen'. De houding van de buurgemeen ten drukte de stemming gisteren een beetje. "We moeten niet te uit bundig zijn. Er kan altijd nog een struikeling komen", zei Den Boeft veelbetekenend. CDA en WD: maat is vol LEIDERDORP - B en W van Leiderdorp moeten voor 1 januari 1985 met een oplossing komen voor het terrein naast de Muzen hof, het zogeheten Palendorp. Wanneer dat niet lukt moet het contract worden verbroken met projectontwikkelaar Van der Heijden, de man die met de gemeente heeft afgesproken op de bouwgrond enkele woningen te zullen neerzetten. DINSDAG Leiden Stichting Welzijn - Breestraat 117, werk groep Hogewoerd, 20 uur. De Posthof - Rijnsburgerweg, bijeen komst Leidsche Ver. van Postzegelver zamelaars, 20 uur. PSP-pand - Lange Mare 37a, t.g.v. ope ning nieuwe pand, forum met als onder werp de Centrumpartij, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'West in the wind' van Olav Neuland, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, vrouwen film 'Aicha' van Jillali Ferhati, 20 en 22.15 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur, aanslui tend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, ge opend op werkdagen van 14-16 uur, di ook 20-21 uur, tel. 149987. Wassenaar Gemeentehuis - raadscommissie wel zijn, 19.30 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - raadscommissie wel zijn, 19.30 uur. Zwembad Haasbroek - Nieuweweg, zwemvierdaagse, 17-19 uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lütweg, open brid ge-drive, 19.45 uur. Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein, dar ten en strips lezen. Leiderdorp Zwembad De Does - zwemvierdaagse, vanaf 18 uur. WOENSDAG Leiden Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, soos en sport, 15-17 uur. Hooglandse Kerk - pauze-orgelconcert door Henk Stip, 12.30 uur. Voorschotèn Poppentheater - Churchillweg, kinder voorstelling, 14.30 t REGIO - De zwemvierdaagse is gisteren en vandaag op verschillende plaaatsen in de regio weer opgedo ken. Zo konden zwemliefhebbers gisteren al terecht in Leiderdorp (zie foto) en in Zoeterwoude. De z daagse trok in deze plaatsen respectievelijk i en 300 deelnemers. Voor wie de spelregels nog niet kent: het is de bedoe ling om vier avonden lang telkens 500 meter zwem mend af te leggen. De deelnemers kunnen in Zoeter woude, Leiderdorp en Oegstgeest vijf avonden terecht voor het geval ze een keer niet 'kunnen'. (foto Holvast) Lezers schrijven Muziekueleid Deze krant van vrijdag 15 juni geeft in één krantenopslag een in druk van de richting waarin cultu rele uitingen zich dreigen te ont wikkelen. Twee steekwoorden: muziek maken en televisie consu meren. De streekmuziekschool maakt moeilijke tijden door, en dat geldt met name de Voorschotense vestiging. Het gemeentelijk bezui nigingsbeleid slaat zo radicaal om zich heen dat in 1986 het steeds minder aantrekkelijk wordt voor scholieren om een muziekinstru ment te leren bespelen. Een waar devolle vorming van emotionele uiting wordt zo de pas afgesneden. Daar tegenover staat, zowel let terlijk als figuurlijk, het bericht over het ongenoegen van een vier tal betrokkenen bij de 'regionale kabelklup' met het ontbreken van een kabelbeleid. Zij schuiven de bcstuurderen laksheid in de schoe nen. Nu lijkt ook mij een beleid in dezen geen kwaad te kunnen. Als de opstellers van de nota hun wen sen gehonoreerd zouden krijgen, komt dét neer op aantallen pro gramma's. Het bestuur is eenvou dig vergeten om de nog aanwezige ruimte, die de kabel biedt, in te vullen. Als we op basis van deze twee berichten de stand zouden moeten opmaken kom je tot een omschrij ving van het cultuurbeleid dat in ieder geval niet veel mag kosten, en bovendien de consumenten van tv-programma's ten volle tegemoet komt. Het idee van de kabelnota om wensen en behoeften van consu menten zeer serieus te nemen is mij uit het hart gegrepen. De kwa liteit van dat onderzoek zal bepa lend zijn voor de wijze waarop die wensen worden geformuleerd. Als dat blijft hangen in de sfeer van 'kijkcijfers', dan wordt het verlo ren geld, dat beter naar de Voor schotense muziekschool had kun nen gaan. Laten we werken aan een kabel- cultuurbeleid dat gaat klinken als muziek in de oren. Nog beter: stel de consumenten in de gelegenheid om zélf muziek te maken! Frits Glotze De Hooghkamer 29 Voorschoten (door redactie ingekort) OEGSTGEEST - Het stuk van de Oegstgeester Haarlemmerstraat- weg tussen het M.E.O.B. en de grens met de gemeente Sassen- heim, krijgt nog voor half septem ber een fikse opknapbeurt. B en W vinden het niet verant woord nog drie jaar te wachten tot de provincie met geld over de brug komt voor de reconstructie van de weg. "De toestand van het wegdek is zodanig verslechterd, dat het noodzakelijk is enkele voorzienin gen te treffen om de Haarlemmer straatweg nog een aantal jaren be rijdbaar te maken", schrijven de bestuurders in een brief aan de ge meenteraad. Ze stellen dan ook voor om het gedeelte van de weg tussen de af slag van de rijksweg tot de M.E.O.B. open te breken en het ge scheurde asfalt te vervangen door nieuw asfalt. Op het gedeelte tus sen de afslag van de rijksweg en de gemeentegrens van Sassenheim zou een deklaag moeten komen. Daarnaast wil het college van bur gemeester en wethouders de ber men laten afgraven om zo de afwa tering te verbeteren. De totale kosten van de operatie bedragen 83.000 gulden. De ge meenteraad moet zich 12 juli uit spreken over het voorstel van B en W. Doeshaven: 9Er gebeurt nooit iets LEIDERDORP - Er is sprake van een misverstand rond het bericht van gisteren in de krant over de Leiderdorpse Doesha ven, waar veelvuldig vandalen en dieven hun slag zouden slaan. Volgens adjudant Heij van de Leiderdorpse rijkspoli tie is die melding verkeerd doorgegeven. "Er gebeurt daar juist nooit iets", zo weet de po litieman, die naar aanleiding van het bericht werd opgebeld door verontruste leden van de jachthaven. Wel is afgelopen weekeinde een melding doorgegeven van een diefstal van een mastgiek en zeil. Maar dat betreft een diefstal die in de periode okto ber 1983 tot heden moet zijn ge pleegd en nu pas werd ontdekt. Naar de adjudant bekend is, be treft dat de enige diefstal. Van vandalisme is volgens hem ook geen sprake. Dit vinden CDA en WD, zo bleek gisteravond tijdens de gèmeente- raadsvergadering. Voor de partij en, die samen een meerderheid hebben in de raad, is de maat meer dan vol. Al vanaf 1979 onderhandelt de gemeente met Van der Heijden over de grond. Toen werd afge sproken dat deze zowel de Muzen hof zou bouwen als enkele wonin gen. Vele plannen kwamen in de loop der jaren op tafel. Stuk voor stuk verdwenen ze weer in de afva lemmer. Sommigen op een zeer laat tijdstip. Zo ontstond het palen dorp. Het laatst verschenen plan werd in éipril besproken in de raadscom missie voor ruimtelijke ordening. Het was een weinig concreet idee voor de bouw van 62 premie-huur appartementen voor ouderen en *83 appartementen voor alleenstaan den en twee-persoonshuishou dens. Ondanks al zijn vaagheid noemde wethouder A. Meerburg het destijds "Leiderdorps laatste kans". "Als dit niet lukt moeten we zien hoe we netjes van elkaar kun nen afkomen", zei hij. Gisteren, tijdens de raadsverga dering, beloofde hij er alles aan te zullen doen om voor 1 januari een oplossing op tafel te hebben. Hij zag het standpunt van CDA en WD als steun voor het beleid van Ben W. Zoeterwoude Zwembad Haasbroek - zwemvierdaag-' se, 17-19 uur. Leiderdorp Zwembad De Does - zwemvierdaagse, vanaf 18 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: w 22 tot 29 ju ni door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahipslaan 20, Leiden, teL 763134. Apotheek Boehmer, Florijn 19, Lei derdorp. tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. BRAND - Een Leiderdorpse pa piercontainer is gisteravond laat door brand geteisterd. De brandweer moest er aan te pas komen om de bak, die op het industrieterrein 'De Baanderij' staat, vlak bij de sociale werk plaats, vol water te gooien. Rond middernacht was de klus geklaard. Van eventuele brandstichters ont breekt ieder spoor. LEI DSC H -£L DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bi) automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Maandabonnement 21.21 (Autom. betaling) Lossei Post u Postbus 54. 2300 AB LEIDEN W'tle Singel i 2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen lel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uu' (nabezorgmg na 19 30 uur) zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt verlenging i Commentaren I Wirtz en an Brussel J Kroon (stad) B W T Jungman (plv) H I J Veldhuizen Ad| Hoofdredacteur Alg redactiechef A van Leeuwen Plv Alg redactiechef. M. Hoenson-de Graaft (randgem.) P C Rosier (radio, televisie, kunst) S J. de Groot (geestelijk leven) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941.1st 219 Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2