Belasting steeds vaker niet inbaar Plaats voor 800 man bij Hoogovens Nog genoeg Duitse auto's in voorraad VNO vreest niet voor loonexplosie Opbrengst half miljard lager Bankroet dreigt nu voor Creusot-Loire NOM voor eerste keer in tien jaar op winst De Jijt: veiligste toestel ter wereld DONDERDAG 14 JUNI1984 Economie PAGINA 9 DEN HAAG (ANP/GPD) - De belastingdienst heeft vorig jaar 100 miljoen gulden aan belastingen en sociale premies kwijtgescholden. Het bedrag lag 20 miljoen gulden hoger dan in 1982. De totale belastingopbrengst daalde in 1983 met 490 miljoen gul den, een half procent. Een en ander blijkt uit het jaarverslag dat de belastingdienst gisteren heeft uitgebracht. Als belangrijkste oorzaak van de toegenomen kwijtschelding wordt de economische situatie genoemd. Die maakt het voor veel mensen (in het bijzonder kleine zelfstandigen) onmogelijk hun belasting en premieschuld te voldoen. Meer nog dan uit het aantal kwijtscheldingen blijken de gevolgen van de economische inzinking uit de post 'oninbare vorderingen'. In die gevallen heeft de belastingdienst zijn po gingen opgegeven om het geld binnen te krijgen, aldus direc teur-generaal C.J. Sleddering van de belastingdienst. Vorig jaar ging het om een totaal van 3,6 miljard gulden. Aan omzetbelasting (btw) alleen al, ging het om 1,4 miljard. Het be treft hier uitsluitend belastingen en premies waarvoor aanslagen zijn uitgegaan. Belastingen en premies die zijn ontdoken, zijn hierbij niet aan de orde. Dat het aantal kwijtscheldingen scherp toenam, schrijft de belasting dienst voor een deel toe aan de ruimere voorlichting die er is ge geven over de mogelijkheden om kwijtschelding aan te vragen. Met name in het bedrag dat aan Werkloosheid daalt beetje DEN HAAG (ANP) - Eind mei stonden bij de arbeidsbu-" reaus 807.200 personen als werkloos geregistreerd, het geen een daling met 7400 be tekent ten opzichte van eind april. Dat blijkt uit de giste ren gepubliceerde voorlopige werkloosheidscijfers van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De da ling, veroorzaakt door het aantrekken van de werkgele genheid in bijvoorbeeld bouw, horeca en landbouw onder invloed van het sei zoen, is normaliter groter. Vandaar dat na correctie van deze cijfers sprake is van een stijging met 5700 personen. De ontwikkeling van de werk loosheid volgt overigens nog steeds het beeld van de laaste maanden: een lichte stijging van de gecorrigeerde werk loosheid en een stevige da ling van de feitelijke werk loosheid. In december be droeg de absolute werkloos heid ruim 855.000 personen, tegen 807.000 thans. De ge corrigeerde werkloosheid liep op van rond 830.000 eind vorig jaar tot 847.800 thans. Autokeuring Shell start met ingang van 1 janua ri volgend jaar in tachtig service stations met periodieke keurin gen van personenauto's. Hier mee wordt ingehaakt op de ver plichte autokeuring die volgend jaar in Nederland van kracht wordt. De tachtig servicèsta- tions, verdeeld over het hele land, zijn verkooppunten die met Britse Uniparts-produkten wor den bevoorraad door de impor teur Shop Service Center (SSC) uit Alphen aan de Rijn, een doch ter van Shell. Pruimtabakfabriek De Eindhovense machinefabriek PMB heeft van het Algerijnse staatsbedrijf Société Nationale des Tabacs et Allumettes op dracht gekregen voor de levering van machines en installaties voor een pruimtabakfabriek. Het Eindhovens bedrijf zorgt ook voor de nodige technische bege leiding. Met de order is een be drag gemoeid van 10,6 miljoen gulden. PMB verwacht ook een tweede order voor de levering van een snuiftabakfabriek te kunnen binnenhalen. Daarmee zal een bedrag zijn gemoeid van 16,8 miljoen gulden. p&c De resultaten van de P&C Groep (Peek Cloppenburg, Lampe, Mac Maggie en P&C België) bewegen zich weer in opwaartse richting. Het verlies dat in 1982/ 83 nog 7,3 miljoen bedroeg, is vo rig jaar gedaald tot 3,3 miljoen gulden. Het verlies van het afge lopen jaar is geflatteerd door een bijzondere opbrengst van 2,3 miljoen uit de verkoop van on roerend goed. Ondanks berich ten over herstel van de economie constateert P&C nog steeds te rughoudendheid in de bestedin gen. Op korte termijn wordt geen verbetering van de koopkracht verwacht en het gevecht om de consumptieve bestedingen zal derhalve hard blijven, aldus P&C. onroerend-goedbelasting is kwijtgescholden, blijkt de in vloed van die voorlichting duide lijk. Het nam met ongeveer 50 procent toe en kwam uit op 4,2 miljoen (1982: 2,8 miljoen). De belastingdienst liet vorig jaar bovendien 30 procent meer aan opgelegde onroerend-goedbelas ting als 'oninbaar' zitten. In 1982 werd nog 6,6 miljoen als niet meer te innen beschouwd, vorig jaar zag de dienst voor een be drag van 10,5 miljoen af van ver dere pogingen om het geld bin nen te krijgen. De belastingopbrengst was vorig jaar een half miljard gulden klei ner dan in 1982. Er kwam 92,5 miljard gulden binnen. Daarvan GRONINGEN-AMSTERDAM (ANP) - De Noordelijke Ontwik kelingsmaatschappij NOM gaat een actiever participatiebeleid voeren. De basis hiervoor wordt gevormd door de betere gang van zaken bij de huidige deelne mingen alsmede de betere voor uitzichten voor de economie. Na dat de deelnemingen van de NOM vorig jaar voor het eerst een positief saldo opleverden (bijna f 6 miljoen) leverden zij in de eerste vier maanden een saldo van f 4 miljoen. Directeur H.A. Wisman durfde bij de presentatie van het jaarverslag niet zover te gaan, dit saldo voor het hele jaar zonder meer met drie te ver menigvuldigen. Maar het resul taat van de deelnemingen zal in 1984 zeker dat van 1983 evenaren en vrijwel zeker overtreffen. Ver der is het waarschijnlijk dat over het lopende jaar substantiële di videnden zullen worden ontvan gen. De intensivering van de partici patieactiviteiten heeft intussen al tot resultaat gehad, dat er vier nieuwe deelnemingen zijn ver kregen. Het gaat om een deelne ming in Scantech in Heerenveen (produktie van scanners voor su permarkten, in samenwerking met de Amerikaanse Xebec), de Buitendijkse Assemblageplaats in de Eemshaven (samen met een aantal Groningse werven), Oserco in Heerenveen (produk- ten voor de offshore, samen met A.P. van den Berg in Heeren veen), en de Groot Automotives in Hoogezand (toelevering van houtprodukten voor de auto-in dustrie, samen met De Groot in Vroomshoop). Wisman kijkt met een zekere tevre denheid terug op de tien jaren dat de ontwikkelingsmaatschap pij nu bestaat. In die tien jaar ging de NOM 49 participaties aan, waarvan er nog 36 functio neren. In tien ging het NOM-aan- deel verloren. Vier participaties werden beëindigd door terug koop van de aandelen door het betreffende bedrijf, feitelijk het bereiken van de doelstelling van maakte de zogenoemde kost- prijsverhogende belastingen (met name de btw) 45,2 procent uit. In 1982 was dat nog 42,4 pro cent. Deze belastingen leverden vorig jaar 41,6 miljoen gulden op, 2,3 miljard meer dan in 1982. De belastingen op inkomen, winst en vermogen brachten 50 miljard op (drie miljard minder dan in 1982). Aan premies voor de volksverzekeringen haalde de belastingdienst vorig jaar 48,5 miljard gulden op, een stijging ten opzichte van 1982 met 16,5 procent. Volgens Sleddering vraagt uitvoe ring van de nieuwe tweeverdie- nerswet overigens om 550 extra ambtenaren. de NOM. De nog bestaande 22 deelnemingen zorgden voor het positieve resultaat van 1983. Aan de gunstige ontwikkeling van 1983 hebben vrijwel alle deelne mingen van de NOM bijgedra gen. Bij de deelnemingen waren eind vorig jaar 3576 mensen in dienst. In de afgelopen jaren is de NOM betrokken geweest bij zeker 5000 arbeidsplaatsen, zo schat de heer Wisman. UTRECHT (ANP) - De gevolgen voor Nederland van de stakingen en uitsluitingen in de Westduitse automobielindustrie vallen mee. De importeurs van de grote Westduitse merken hebben over het algemeen nog voldoende au to's in voorraad, ondanks de soms wat pessimistische gelui den die zij ruim drie weken gele den lieten horen. Ook de belangrijkste Nederlandse bedrijven die onderdelen leveren aan de autofabrieken kunnen de gevolgen nog zonder grote pro blemen opvangen. De stakingen in West-Duitsland, die invoering van een 35-urige werkweek als inzet hebben, duren nu bijna een maand. De importeurs van Volkswagen/ Audi, Opel, BMW en Mercedes hebben niet de indruk dat de voortdurende stakingen ertoe leiden dat veel klanten op een auto van de concurrentie over stappen. De merkentrouw speelt een belangrijke rol, wat tot ge volg heeft dat men zonodig liever nog even met de oude auto door rijdt of kiest voor een andere uit voering of een andere kleur, al dus de importeurs. De Volkswagen-dealers hebben volgens importeur Pon in de meeste modellen nog voldoende PARIJS (Reuter) - Het Franse staalconcern Creusot-Loire, met 30.000 personeelsleden, heeft uit stel van betaling aangevraagd nadat de besprekingen over een reddingsplan voorlopig zijn mis lukt. Deze dramatische ontwikkeling werd gisteren door president-di recteur Didier Pineau-Valen- cienne bekend gemaakt. Hij zei dat de belangrijkste aandeelhou der, Empain-Scheider, en de Franse regering het niet met el kaar eens zijn geworden. De twee partijen beschuldigen el kaar ervan Creusot-Loire om zeep te willen helpen. De rechter had tot gisteren de tijd gegeven voor het bereiken van overeen stemming, nadat in april de eer ste schuldeisers al op de stoep stonden. Volgens eigen berekening heeft voorraad, al wordt de keuze bij de populaire modellen Golf en Jetta wel steeds beperkter. Bij de Opel-importeur, waar men drie weken geleden binnen een maand toch problemen ver wachtte, blijkt de voorraadposi- tie toch mee te vallen. Met alle modellen kan men nog wel een maand voort, bijzondere uitvoe ringen daargelaten. Vrees Bij BMW-Nederland denkt men het met de meeste modellen „nog wel enkele weken te kun nen uitzingen, maar veel langer moet het niet duren", aldus een woordvoerder. De populaire nieuwe 3-serie is echter niet meer leverbaar. Bij Mercedes Benz wordt gemeld dat de le veranties nog weinig problemen kennen, maar dat de voorraad van de meest verkochte kleinere types van de 190- en 200-serie over enkele weken wel op zal zijn. Ook wat de bedrijfswagens betreft kent het merk nog geen problemen. De vrees is hier ech- AMSTERDAM (ANP) - De lift is - bij normaal gebruik - nog altijd het veiligste toestel ter wereld. Ongevallen zijn er nau welijks. Relatief gevaarlijk en nog altijd onderbetaald is het beroep van liftmonteur. Hoofdinspecteur A. Lenskens van het in Amsterdam-Noord gevestigde Liftinstituut zegt dit naar aanleiding van het 50- jarig bestaan van deze officiële keuringsinstantie. Staatssecretaris Kappeyne van de Coppello - verantwoordelijk voor het overheidstoezicht op liften opent vandaag in de Rai ter viering van dit jubi leum een tweedaags interna tionaal symposium over dit on derwerp. Deze bijeenkomst met ongeveer 200 deelnemers uit 21 landen is de eerste in zijn soort ter wereld. Mede-organi sator is de TH in Delft, die on der andere een testschacht ex ploiteert. De liftindustrie in ons land biedt werk aan ongeveer 2.500 men- AMSTERDAM (ANP) - Bij het staalconcern Hoogovens is mo menteel, door de meevallende produktie en afzetmogelijkhe den, volgens de vakbonden be hoefte aan ongeveer 800 nieuwe werknemers in vaste dienst. Dat heeft de Industriebond FNV be rekend, onder meer op grond van gegevens over overwerk, ziekteverzuim en de aantallen mensen die bij Hoogovens op tij delijke basis werken. Bestuurder W. Peperkamp maakte dat giste ren, mede namens de andere bonden by Hoogovens, bekend na een gesprek met de Hoogo- bet concern drie miljard Franse francs (ruim een miljard gulden) nodig om te overleven. Volgens de regering was er vier miljard nodig en was alleen bereid met geld over de brug te komen als Schneider ook met 800 miljoen frans over de brug zou komen.De (genationaliseerde) banken zou den Schneider daarbij helpen door 500 miljoen te lenen in ruil voor aandelen. ter wel groter dat bedrijven die hun vervoersmiddelen over eni ge tijd moeten vervangen van merk zullen veranderen, als de gewenste Mercedes-vrachtwa- gen niet meer voorradig zou zijn. Alle importeurs zeggen wat be treft de leverantie van reserve onderdelen voorlopig geen enkel probleem te verwachten. Bij Polynorm in Bunschoten, dat autoplaatwerk aan de Westduitse auto-industrie levert, is de terug loop van de produktie opgevan gen door een klein deel van de 900 man personeel eerder met vakantie te sturen en de produk tie voor een deel te verschuiven naar andere orders. Met deze maatregelen verwacht het be drijf in ieder geval tot half juli uit de problemen te zijn. Een kleine 20 procent van de produktie gaat normaliter naar de oosterburen. Texas Instruments in Almelo, dat onder meer brandstofregelappa- ratuur maakt, heeft de stakings effecten ook door verschuivin gen in de produktie opgevangen. Dit ging zonder moeite omdat sen, onder wie 1.000 liftmon- teurs. Elk jaar wordt voor circa 100 miljoen gulden aan nieuwe liften in Nederland door de in dustrie omgezet. Wat de fabri kanten aan onderhoud verdie nen, weet Lenskens officieel niet. Zijn vermoeden daarom trent wil hij niet openbaar ma ken. Ongevallen met liften komen nauwelijks voor: gemiddeld nog geen dode per jaar. Slacht offers zijn vaak jongelui die bij voorbeeld op de liftkooi gaan staan. Liftmonteurs lopen sta tistisch gezien volgens Lens kens wel een groter risico dan vens-directie. Bij Hoogovens is een reorganisatie aan de gang die uiteindelijk moet leiden tot een afstoting van 1.400 van de 17.400 arbeidsplaatsen tussen nu en 1986. Dat streven is volgens de vakbonden geba seerd op verouderde gegevens, nu blijkt dat Hoogovens 5,2 mil joen ton staal op jaarbasis produ ceert, een miljoen ton meer dan oorspronkelijk was geraamd. Volgens Peperkamp verrichtten al le werknemers bij Hoogovens sa men in de eerste drie maanden van dit jaar 90.000 overuren. Die uren worden voor de helft ver- Pineau-Valencienne beschuldigde de regering er woensdag op een persconferentie van uit te zijn op overneming van de groep Em- pain-Schneider, die in feite de touwtjes in handen heeft bij zo wel Creusot-Loire als Schneider. „Sommige voorstellen die ons zijn gedaan maken duidelijk dat het werkelijke oogmerk van de regering was Empain-Schneider DEN HAAG (ANP) - Voorzitter mr.C. van Veen van het Verbond van Nederlandse Ondernemin gen vindt dat Haagse politici zich niet met de onderhandelingen over de arbeidsvoorwaarden in het bedrijfsleven moeten be moeien. Hij zei dit gisteren in Den Haag op zijn maandelijke persconferentie in een reactie op de door PvdA, CDA en WD geuite vrees voor loonexplosies in sterke bedrijfstakken. Ter voorkoming daarvan pleitten de fracties voor winstdelingsrege- lingen of het geven van aandelen aan werknemers. Van Veen zei het gevoel te hebben dat er nog steeds Haagse politici zijn die moeten afkicken van tien jaar overheidsbemoeienis met loononderhandelingen. Hij sprak van de verslaafden aan loonmaatregelen. Daar moet snel een eind aan komen, zo zei hij. Van Veen heeft er alle vertrou wen in dat via decentrale onder handelingen een gematigde loonontwikkeling wordt bereikt. Het gros van het Nederlandse be drijfsleven klimt nog steeds uit het bedrijf niet meer dan onge veer tien procent van de produk- ten aan de Westduitse automer ken levert. Aanvraag van werk tijdverkorting voor een deel van het 700 man tellende personeel wordt niet meer overwogen, al dus een woordvoerder. Effect Andere bedrijven die aan de West duitse automobielindustrie leve ren, zoals Vredestein, Kom en SKF, ondervinden nog steeds geen noemenswaardige nadelige effecten van de stakingen. Vol gens de Industriebond FNV zijn er tot dusverre geen meldingen geweest van besmet werk in Ne derlandse bedrijven. De werkgevers en werknemers xn de Westduitse metaalindustrie zijn overigens wederom niet na der tot elkaar gekomen. Een nieuwe overlegronde werd giste ren zonder resultaat afgebroken. De al vijf weken durende staking in de Westduitse metaal, die de belangrijke autoindustrie ver lamt, gaat daarmee door. mensen met andere beroepen. TNO becijferde in 1979 dat de kans dat een liftmonteur door een ernstig ongeluk wordt ge troffen, 1,7 per duizend mon teurs is. Alleen de bouwnijver heid is gevaarlijker, aldus het Liftinstituut. Lenskens verwacht dat de Ar beidsinspectie binnenkort de opdracht krijgt een nieuw lif- tenbesluit voor te bereiden. In dat nieuwe besluit zullen - met terugwerkende kracht - Euro pese richtlijnen worden ver werkt betreffende de verhou ding vloeroppervlakte-belas ting en kooiafsluiters (binnen deuren). goed in vrije tijd, maar door de grote drukte bij het bedrijf zou het vaak onmogelijk zijn die vrije tijd op te nemen. Bovendien heeft Hoogovens volgens de In dustriebond op dit moment 185 mensen in dienst op basis van een tijdelijk arbeidscontract, va riërend van een maand tot een halfjaar. Die mensen komen, al dus Peperkamp, ook in aanmer king voor een deel van de 800 nieuwe - vaste - banen bij Hoogo vens. Een woordvoerder van Hoogovens bevestigde gisteren dat de Hoog ovens-directie erkent dat er dit te nationaliseren onder het voor wendsel dat dat de enige manier zou zijn om Creusot-Loire te red den", verklaarde hij. Pineau-Valencienne zei dat de nu ontstane situatie ernstige gevol gen zal hebben. Hij noemde in dat verband het missen van or ders. het gevaar voor de 22.000 arbeidsplaatsen die volgens het afgewezen reddingsplan hadden kunnen worden behouden en het mogelijke verlies van nog eens 10.000 banen bij toeleveringsbe drijven en onderaannemers van Creusot-Loire. Creusot-Loire heeft in de periode 1978-1983 een totaal verlies gele den van omstreeks drie miljard frank, waarvan 1,8 miljard frank alleen al in het afgelopen jaar. De belangrijkste oorzaak van de ver liezen was de malaise in de staal sector. het dal omhoog en de arbeids kosten kunnen derhalve nauwe lijks hoger. „Den Haag" moet zich volgens Van Veen met het eigen huishoud boekje bezighouden en het parle ment moet het kabinet op de hui dige koers laten. Hij pleitte voor een voortgezette evenwichtige sanering van het overheidste kort. Hij waarschuwde ervoor de ombuigingen voor 1985 nu al uit te geven aan belasting- en pre mieverlagingen. Het financie ringstekort mag daar niet de du pe van worden. Ook de „striptease" van het 1 juli- pakket (korting van de daglonen in plaats van procentuele korting en het intact laten van de wwv) kon in zijn ogen geen genade vin den. Van Veen hekelde verder het standpunt van staatssecreta ris De Graaf (Sociale Zaken) dat werkgevers en werknemers in de cao-onderhandelingen afspraken moeten maken over de boven wettelijke aanvullingen op de uitkeringen. Werkgevers vullen een aantal uit keringen thans aan tot honderd procent van het laatstverdiende loon. Gaan de uitkeringen om laag, dan wordt de bovenwette lijke uitkering hoger en stijgen de ondernemerslasten. Van Veen vindt dat De Graaf de bovenwettelijke aanvullingen te bevriezen op het huidige niveau. „Als een wao-er in december 200 gulden aanvulling krijgt, dan moet hij dat in januari ook krij gen. Maar het moet niet zo zijn dat hij dan 250 gulden krijgt en de werkgevers in een ongelijk waardige onderhandelingsposi tie maar moeten zien dat ze dat geld ooit terugkrijgen," aldus VNO-directeur Dortland. Van Veen: bovenwettelijke uit kering bevriezen (foto anpi Op het symposium in Amster dam wordt deze week veel aan dacht besteed aan een tech nisch probleem dat de laatste jaren volgens Lenskens nogal eens voorkomt: slijtage van de grote draaischyven in de nok van de liftschacht. Onderzocht wordt nog wat de oorzaak is van dit probleem, maar Lens kens vermoedt dat het gebruik van andere materialen de re den is. Liftpassagiers hoeven zich echter geen zorgen te ma ken. Slijtende draaischijven veroorza ken hoogstens stilstand maar ook een „gestoorde lift" is vei lig, aldus Lenskens, die niet nalaat de aandacht te vestigen op sinds vyfjaar in Alphen aan de Rijn gevestigde Liftmu- seum. Dit museum wordt nu nog betaald door de industrie, maar hoe lang nog. aldus Lens kens. Het liefst ziet hij dit mu seum fuseren met een even eens technisch gericht mu- jaar bij het staalbedrijf behoefte is aan 500 nieuwe werknemers. Hy ontkende echter dat het zou gaan om extra banen als gevolg van de hogere produktie. „Het blijft de bedoeling om het aantal werknemers tot 1986 terug te brengen tot 16.000. De mensen die we dit jaar nodig hebben en van wie er al 250 in vaste dienst zijn genomen, moeten we aan trekken omdat het personeels verloop by Hoogovens sneller gaat dan was verwacht. Per saldo gaat ook dit jaar het personeels bestand, precies volgens plan, achteruit". ADVERTENTIE Nederland. Westerhoven/ Brabant. 5Sterren bung, park in prachtig gebied bij de Belg. grens. Per bung. 4 pers) A H C p.w.v.a.Hs865.-Ls T-/J." Italië. Malosco/Dolomieten. Prettigfamiliehotel bjj de bossen. Zwembad, excursies. Haf- pension. P.p.v.a. O f\ Hs 45- Ls JU." BOEK BU DE ANWB. DAT VOORKOMT VERRASSINGEN. België. Jupille/Ardennen. 6-Pers. bungalows in interessante om geving. Ook voorkinderen. Per bungalow. Q p.n.Hs 107.-Ls LV T Spanie. Torroella/Costa Brava. 5-Pers. bungalows by strand. Compleet vakantiedorp. Per bungalow A1 p.n.v.a. Hs 99.-Ls HL" Frankrijk. St. Georges/Vendèe. 4-Pers. huidjes in voor excursies ideaal gelegen park. Per huisje per nacht v.a. OQ Hs7o.-Ls Lyr Duitsland. Kirchzarten/Zwarte Woud. 4-Pers. bungalowtent. Volledig ingericht. 4Sterren- camping. P.w.v.a. ^QA Hs77o.-Ls Ly\jr Zwitserland. Saas A Imaged/ Wallis. 4-Pers. app. op één van de meest romantische plekjes van Wallis. Per app. O Q p.n.v.a.Hs63.-Ls J/ Noorwegen. Aseral/Zuidkust. 5-Pers. bungalows. Uniek wandel gebied. Georganiseerde activitei ten. Per bungalow C Q p.n. Hs 81.- Ls D O Oostenrijk. AnnabergAViener- wald. Zeergeschikt hotel vor familie met kinderen. Vervelen uitgesloten! Ha[fpension O "5 p.p.v.a. Hs 44.- Ls DD Joegoslavië. Umag/Istrië. 4-Pers. appartementen. Dicht bjj zee en uitgaanscentrum. Per apparte ment, p.n.v.a. A/ Hs 88.- Ls ZO." ANWB-Leiden, Stationsweg 2, tel. 071-146241. ANWB UW GEZINSVAKANTIE IS BELANGRIJK GENOEG OM M TE BOEKEN BIJ HET REISBUREAU VAN DE ANWB. (HS Hoogseizoen. Ls Laagseizoen) 40759 Industriebond FNV wil saneringsplan herzien Gevolgen metaalstaking in Nederland gering 3&P £)/{- 6 Mr MafTvj, Van Veen waarschuwt politici Haagse PTT-ers zetten hun verzet tegen de verhuizing naar Groningen voort. Gistermiddag demonstreerden ze voor het ministerie van verkeer en waterstaat in Den Haag. (foto gpd»

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9