BAANVAK Aapmens centraal op tentoonstelling Klacht aaimemiiigsbedrijf over gemeente Burgerlijke stand Leiden LEIDEN - John de Vos, conserva tor van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie: "Het is nog niet zo lang geleden dat er van de aapmens altijd een karikatuur werd gemaakt. Men dacht dat het om een oeba-oeba-type ging. Dat is ook niet zo vreemd: men wist eenvoudigweg nog niet zo veel van deze voorouder af'. Aap Mens: dat is de titel van de ten toonstelling die tot en met 23 september is te zien in de Oranje rie van Leidse Hortus Botanicus. Op de tentoonstelling wordt in vo gelvlucht het denken over het onstaan van de mens behandeld. Centraal staat de zogenaamde Homo erectus: de rechtopgaande aapmens. Hoe dacht men over de oorsprong van de mens voordat Homo erectus werd ontdekt? En natuurlijk wordt er ook veel aandacht besteed aan deze be langrijke ontdekking. Een ont dekking die duidelijk maakte dat onze voorvaderen zich wel dege lijk van tak tot tak slingerden en niet de creaties waren van een of ander ondroogrondelijk opper wezen. Dubois De Homo erectus werd ontdekt door een Nederlander: Eugène Dubois (1858-1940). Op de ten toonstelling hangen foto's van hem, documenten van zijn hand, kortom: uit de doeken wordt ge daan wie hij was. Wie was hij? De Vos: "Dat was dus iemand die bezeten was van de idee om de ontbrekende schakel te vinden. De schakel tussen onze aapachti ge voorouders en de mens, om het nog maar eens preciezer te zeggen". Bert Theunissen, bioloog te Utrecht en bezig met een proef schrift over Dubois: "Dus niet de ontbrekende schakel tussen de huidige apen en de mens. Ja, ik zeg dat er maar even bij, want an ders krijg je onherroepelijk mis verstanden". Bezeten Bezeten was Dubois zeker. Hij gaf een baan als lector in de anato mie in Amsterdam op om naar Indië te gaan voor onderzoek. Theunissen: "Dat was in 1887. Hij had geprobeerd geld van het ministerie te krijgen om naar In dië te kunnen, maar dat kreeg hij niet. Ze zagen niet in dat hij met iets belangrijks bezig was". De Vos: "Je moet rekenen: het was in de Victoriaanse tijd. De evolu tie-theorie van Darwin was nog nieuw en veel mensen versleten aanhangers van die gedachten voor onnozel. Het geloof had bo vendien nog een enorme in vloed; dat aspect mogen we ook niet vergeten". Dus meldde Dubois zich bij het KNIL, een handeling die auto matisch inhield dat je naar de gordel van smaragd werd uitge zonden. De Vos: "Hij werd offi cier van gezondheid; hij was im mers van huis uit medicus. Die stap van hem - zich melden bij het KNIL om naar Indië te kun nen gaan - dat noem ik nou nog eens bezetenheid". Vacht Waarom Indië? Theunissen: "Dubois had de keus. Of naar Afrika of naar een ander gebied in de tropen. Kijk, ooit heeft de mens z'n vacht verloren. Dat moet in de tropen zijn ge beurd. Vandaar de tocht van Du bois". In Indië ging Dubois grottenonder- zoek doen. De Neanderthaler was immers ook in een grot ont dekt! Speurwerk deed Dubois op Sumatra. Hij vond veel, maar kwam niet verder. Theunisen: "Vervolgens richtte hij z'n schreden naar Java. Daar had hij meer succes. Bij het plaatsje Trinil, aan de oever van de Solo- rivier vond hij een kies, een sche delkapje en een dijbeen". De Pithecanthropus erectus (te genwoordig dus Homo erectus geheten) was gevonden: de rechtopgaande mens. Het lijkt weinig: een kies, een schedel kapje en een dijbeen, maar deze vondsten waren doorslaggevend. Beter' geformuleerd: bleken op den duur doorslaggevend, want aanvankelijk onderschatte men het belang van de vondst. Negatieve reacties Eenmaal terug publiceerde Dubois een boekwerk over zijn ontdek king. Andere wetenschappers reageerden negatief. Volgens sommigen was het schedelkapje afkomstig van een aap en het dij been van een mens; volgens weer anderen was het precies an dersom. In elk geval lieten niet veel wetenschappers zich in lo vende bewoordingen uit over het pionierswerk van hun collega. 'Dubois was teleurgesteld", aldus De Vos. "Later bleek dat hij het wel degelijk bij het rechte eind had gehad. Er werden soortgelij ke vondsten gedaan in China, Afrika en Europa; vondsten waarmee het gelijk van Dubois werd bewezen". In de dichtbundel 'Kwelrijm' van Wiel Kusters staat een cyclus die is gewijd aan Dubois: 'Het graf van Dubois'. Uit die cylcus is het volgende gedicht afkomstig. Het lied van de Pithecanthro pus (Maboulerie) Het is je broer Het is je zus Het is de Pithecanthropus! Hij heet geen Piet Hij drinkt geen thee Als er wijn is in de kan! Het is je pa Het is je moe Het is je Pithecanthropoe! Hij heet geen Piet Hij drinkt geen thee Er is wijsheid in die man! LEIDEN - Overleden: E. Stikkelorum, geb 9-9-1926 vrl. echtg. van H. Lepelaar, M. de Wekker, geb 25-2-1889 man, I. Kramer, geb 22-6- 1972 vrl., A. van der Luyt, geb 2-9- 1910 man, A.B. Crone, geb 3-12-1901 vrl. geh. gew. met P.M.H. Hendriks, J. Blankenstein, geb 12-4-1984 man, A. van Rossum, geb 8-2-1927 man, C. de Bruijn. geb 13-1-1916 vrl. echtg. van C. van Heijningen, K.O. Gube, geb 20- 4-1912 man, W.J. Holverda, geb 25-10- 1918 man, H.M.J. Sikking, geb 21-3- 1955 man, P. Brinkman, geb 6-4-1904 man, J.F. van Berkel, geb 8-7-1906 man. A.P. Pronk, geb 7-3-1949 man, M.G.L. de Boer, geb 1-11-1913 man, M.M.H.L. Durand, geb 22-2-1922 vrl. echtg. van D.H.T. Deaves, C.J. Boeh- mer, geb 19-3-1913 vrl., N.M.G. Leijer- zapf, geb 18-7-1904 vrl, M.J. de Vrind, geb 20-2-1897 vrl. geh. gew. met P. Meerloo, J. van Klaveren, geb 28-7- 1903 vrl. echtg. van N.H. van Tilburg, J. Ouwehand. geb 16-3-1927 man, J. Th. M. Verplancke, geb 21-2-1941 vrl. echtg. van W.M.G. van den Broek, L. Zaalberg, geb 29-3-1932 vrl, A.J. Ver snel. geb 10-1-1923 man, J.W. Gal- jaard, geb 12-7-1912 vrl. echtg. van M. Hanekamp, H. de Vries, geb 9-7-1926 vrl. echtg. van N.J. Reedijk, F. Ci troen, geb 31-12-1925 man, J.C.M. Hulsbosch, geb 8-9-1916 vrl., A.K. de Jong, geb 11-11-1910 vrl., A. Gossler, geb 29-1-1923 vrl. echtg. van A.W.A. Ulijn, J.B. Krul, geb 29-11-1908 man, W. van Oordt, geb 28-9-1903 man, H. Fikke, geb 5-12-1896 vrl. geh. gew. met A.G. Wessels, M.H. Crispfjn, geb 13-1-1899 vrl. geh. gew. met F.P. Hak kaart, M. Th. Schalks, geb 25-8-1893 vrl. geh. gew. met G. Vlaardinger- broek, H. Kijk in de Vegte, geb 13-11- 1907 man, C.A. Plug, geb 3-2-1929 man, S. Kantebeen, geb 27-5-1909 vrl. echtg. van H. Rijnsburger, J. Jager geb 14-4-1923 vrl. geh. gew. met A. Jansen, B.C.J. Leoné, geb 5-7-1917 man, A. van der Linden, geb 23-1-1924 man, H.G. Lammens, geb 1-6-1920 man, J.C. van Wijnen, geb 19-2-1927 man, E.P. Kruit, geb 15-6-1927 vrl. echtg. van A. van den Berg. LEIDEN - De Handels- en Aanne mingsmaatschappij J.F. Van Vliet B.V. heeft bij de gemeente Leiden bezwaar aangetekend te gen de volgens haar "zeer onge bruikelijke gang van zaken rond een openbare aanbesteding van werk in het recreatiepark Cro- nesteyn". Het bedrijf is van me ning dat zijn goede naam door de handelwijze van de gemeente, in de naaste toekomst belangrijke schade kan ondervinden. Van Vliet zegt zich te beraden over ju ridische stappen die men in dit verband tegen de gemeente zou kunnen ondernemen. Volgens wethouder Peters (ruimte lijke ordening en verkeer) heeft de gemeente na ampele overwe gingen besloten het werk aan een ander bedrijf te gunnen en daarbij geen regels geschonden. De gemeente is dan ook niet van plan op enig besluit terug te ko men. Het polderpark Cronesteyn, dat wat grootte betreft vergelijkbaar zal zijn met de Leidse Hout, komt te liggen tussen het Rijn- Schiekanaal, de spoorlijn Lei Gepasseerd als laagste inschrijver voor werk in Cronesteyn den-Utrecht, rijksweg Amster dam-Den Haag en de Vrouwen- vaart. In maart dit jaar vond de openbare aanbesteding plaats voor de aanleg van fiets- en voet paden en bruggen. Gewoonlijk wordt het werk gegund aan de laagste inschrijver. Bij de opening van de inschrij vingsbiljetten bleek de aanne mingsmaatschappij Van Vliet het laagst te hebben ingeschre ven voor een bedrag van bijna 1.2 miljoen gulden (ongeveer 45.000 gulden lager dan de volgende op de lijst). Zoals gebruikelijk vond na de aanbesteding een gesprek plaats tussen de gemeente en Van Vliet. De aannemer is toen onder meer gevraagd de nodige informatie te verschaffen over het bedrijf, zoals: kredietwaar digheid, gemaakte werken en omzet. Tevens werd gevraagd de naam op te geven van de asfal- teur en van de maker van de hou ten bruggen. Het bedrijf zegt alle gevraagde ge gevens op 2 april 1984 naar het adviesbureau van de gemeente (Heidemij Adviesburo Haarlem) te hebben gezonden. Omdat de onderhandelingen met de asfal- teur en de bruggenbouwer nog niet waren afgesloten zouden de ze gegevens op 19 april zijn mee gedeeld. Het advies, aan welk be drijf het werk gegund moest worden, was op dat moment evenwel al door het adviesbu reau naar Leiden verzonden. Van Vliet nam daarop contact op met de directie groen van de ge meente die het bedrijf verzeker de dat de nadere gegevens nog bij de stukken voor het college van B en W zouden worden ge voegd. Het gunningsadvies was op dat moment nog niet door het college behandeld. Op 16 mei vernam het aannemings bedrijf Van Vliet, na herhaalde lijk naar de stand van zaken te hebben geïnformeerd, dat het werk aan zijn neus voorbij zou gaan. De gemeente was volgens het bedrijf niet bereid het besluit toe te lichten. In een briefje van het adviesbureau wordt Van Vliet enkele weken later wel be dankt voor zijn inschrijving en meegedeeld dat het werk niet aan dit bedrijf wordt gegund. Onfatsoenlijk Volgens het bedrijf heeft de ge meente Leiden met deze gang van zaken de regels van goed fat soen geschonden. In een brief op poten, gericht aan alle gemeente raadsleden, aan rijkswaterstaat en aan het ministerie van bin nenlandse zaken, schrijft Van Vliet dat het voor hem "onver teerbaar is dat met een briefje van drie regeltjes een voor het bedrijf belangrijke zaak als deze kan worden afgedaan". Het be drijf zegt te kunnen bogen op een groot aantal, tot volle tevre denheid van de opdrachtgevers, uitgevoerde werk van diverse aard en grootte. Van Vliet vreest door deze affaire naamschade te zullen lijden en een duidelijke uiteenzetting van de gemeente te verwachten waarom het bedrijf werd gepasseerd. Het CDA-raadslid Van Zijp stelde de kwestie gisteravond aan de orde in een vergadering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en verkeer. De zaak werd evenwel in beslotenheid besproken. Wethouder Peters van ruimtelijke ordening deelde vanmorgen desgevraagd mee dat een aantal zaken die de aanne mer in zijn brief naar voren brengt "feitelijk onjuist zijn". Zo zou het bedrijf drie maal zijn ge vraagd naar zijn onderaanne mers en heeft men pas onlangs aan de gemeente mëegedeeld wie de bruggenbouwer zou wor den en niet, zoals de aannemer in zijn brief stelt, die informatie al op 19 april hebben verstrekt. Omdat een gedeelte van de werk zaamheden nog voor de bouw vakvakantie moet worden uitge voerd was Van Vliet, volgens de wethouder, te laat met deze gege vens. Peters verklaart verder dat de ge meente informatie heeft inge wonnen over werken die Van Vliet elders heeft uitgevoerd en spreekt in dat verband van "wis selende ervaringen". Volgens de wethouder heeft de gemeente dan ook "na ampele overwegin gen" besloten niet met Van Vliet in zee te gaan. "Daarbij is het fi nanciële voordeel afgewogen te gen het mogelijke risico", aldus Peters. "En het staat de gemeen te vrij om in zo'n geval niet voor de laagste inschrijver te kiezen". Volgens de wethouder zijn zowel de provincie als het rijk, die de aanleg van het park voor negen tig procent subsidiëren, met de gevolgde procedure akkoord ge gaan. Reggae De Engelse reggaegroep Jabjab treedt vrijdagavond op in het LVC aan de Breestraat 66. De groep is oorspronkelijk afkom stig van het Caraïbische eiland Grenada, maar de leden wo nen al geruime tijd in Enge land en traden al twee maal eerder in het LVC op. Hun mu ziek wordt omschreven als soc- ca-reggae, een mengeling van reggae, salsa, calypso, funk en soul. Zaterdag is in het LVC de twee wekelijkse swingavond. Beide avonden gaat de zaal om ne gen uur open. Jonge Socialisten De afdeling Leiden van de Jonge Socialisten in de PvdA houdt vrijdag haar jaarvergadering met aansluitend een feest avond. In een verklaring zegt de JS-afdeling dat er volgens haar eigenlijk weinig reden tot feesten is, gezien de werkloos heid en het beleid van de rege- ring-Lubbers, maar de groei van de JS in Leiden is aanlei ding iets te vieren: van 24 naar 43 leden. Het feest begint om half negen in het gebouw van studentenvereniging Catena aan de Kolfmakerssteeg 86. Op het programma staan een speech van de afdelingsvoorzit ter, de film 'La Pelle' en optre den van de tienpersoonsforma- tie 'Wegwerpromance' en de Leidse popgroep Next Crisis. Het feest begint om half negen. Vegetarisch Voor de vegetarische vrijdag in Repelsteel, Breestraat 19, staat morgenavond van half zes tot half acht Frans op het menu. Fietsdag In Zuid-Holland wordt zaterdag de provinciale fietsdag 1984 gehouden. Leiden is één van de startplaatsen. Deelnemers kun nen door het Zuidhollandse polder- en duinlandschap een toertocht van naar keuze der tig of negentig kilometer ma ken. De routes zijn uitgestip peld in samenwerking met de Leidse toervereniging Swifl- toer. De start is tussen negen en één uur ter hoogte van het ge bouw van de Leidse Courant aan de Apothekersdijk. Blauwe tram De Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen organiseert zaterdag een excursie per bus langs objecten die herinneren aan de 'blauwe tram': rozetten, baanlichamen, bruggen enz. De blauwe tram van de NZH reed tot 1961 tussen Schevenin- gen en Leiden. Voorzitter Jan de Wilde van de Leidse afde ling van de NVBS geeft tijdens de exciirsie uitleg. Er wordt bo vendien een bezoek gebracht aan gerestaureerde NZH- trams in Voorburg en Scheve- ningen. De excursie begint om kwart over tien; startplaats is de NZH-busgarage aan de Rijnsburgerweg. Inlichtingen: tel. 071-215802. Handbal Op het terrein achter de Vijf Mei hal wordt zaterdag een hand- baltoernooi voor basisscholen gespeeld. Er hebben zich 69 teams ingeschreven. Er zijn verschillende categoriën, al naar gelang de leeftijd van de scholieren. De wedstrijden be ginnen om negen uur. Bazaar De buurtvereniging van de Vrou- wenweg organiseert aanstaan de zaterdag een bazaar in haar clubhuis 't Weipoortje aan de Kruisherenweg. Er is een rommelmarkt en verder verschillende activiteiten, ook speciaal voor kinderen. De ba zaar begint om tien uur. Duivensport De postduivenvereniging Leider dorp vloog van Orleans. De uit slag: 1-6. D.V. Seggelen; 2-3-7-9. Comb. Reijka; 4. J. van Alphen; 5. J.C. Knijnenburg; 8. B.V. Vliet; 10. P. Sloos. Homo-wandeling De Leidse Werkgroep Homosek sualiteit houdt aanstaande zondag een homo-strandwan- deling. "Voor strandliefheb- bers en degenen die nieuwe mensen willen leren kennen, is dit een buitenkansje. Als je nog maar net weet dat je homo of lesbisch bent en je daarover wilt praten (tijdens de wande ling-red.) kan dat", aldus de werkgroep. De homo's verza melen zondag om 13.00 uur in de Leidse stationshal bij het Grenswisselkantoor en gaan dan met de bus naar het strand. Om vier uur zijn ze te rug in Leiden, waarna er wat kan worden gedronken. Voor meer informatie: 761013. Partiële leerplicht oogst veel kritiek De partiële leerplicht, oftewel de leerplicht voor 15- en 16-jari- gen, moet op de helling. Het is niet te controleren, jongeren hebben er geen belangstelling voor en blijven dan ook steeds vaker weg en het werkt belem merend bij het vinden van werk. Dat stelde de Leidse leerplichtambtenaar H. Nie poth deze week op een congres van de Landelijke Vereniging van Leerplichtambtenaren (LVLA) in Utrecht over de par tiële leerplicht. Jongeren die op hun vijftiende of zestiende jaar van school gaan, moeten twee dagen in de week naar een streekschool, een vor mingscentrum of een ander onderwijsinstelling gedurende de periode dat ze leerplichtig zijn. Tot hun zeventiende le vensjaar dus. In de praktijk blijkt echter dat jongeren niet bereid zijn die twee dagen onderwijs per week te volgen. Als mogelijke reden voor het verzuim voerde Niepoth deze week aan dat jon geren belemmerd worden bij het vinden van werk. Werkge vers willen meestal geen jonge ren in dienst te nemen voor drie dagen.' Dagelijks komen dan ook jongeren bij hem met het verzoek ontheven te wor den van de partiële leerplicht. De jongeren worden zelfs doorgestuurd door het arbeids bureau voor die ontheffing, omdat anders bemiddeling bij arbeid geen enkele zin heeft. De leerplichtambtenaar moet dan proberen de jongere als nog naar school te krijgen, maar meestal lukt dat niet. Veel jongeren blijven ook ge woon weg, zonder ontheffing te hebben gevraagd. Dat ge beurt zelfs op zulke grote schaal dat de speciale streek scholen het verzuim niet meer opgeven, omdat het "toch geen resultaat oplevert", aldus Nie poth. Controle op het school verzuim, de taak van Niepoth en zijn collega, is niet mogelijk. Voor een deel is dat de schuld van het rijk te weinig leer plichtambtenaren omdat er geen geld voor is - en voor een deel de schuld van het onder wijs en de ouders/verzorgers van de jongeren. Als een jonge re van school afgaat, wordt dat pas veel later doorgegeven. Zij hebben dan vaak al een volle dige baan, waardoor ze geen onderwijs meer kunnen vol gen. Bovendien zijn de ouders/ verzorgers verplicht op te ge ven wat leerplichtige jongeren doen, maar ook dat gebeurt vrijwel nooit. Volgens Niepoth zou er dan ook een veel betere registratie moe ten komen van partieel-leer- plichtigen. Bovendien moet het aantal leerplichtambtena ren worden uitgebreid en zal er veel meer voorlichting moeten worden gegeven over de par tiële leerplicht. Hij stelt tevens voor de leerplicht terug te brengen tot een dag per week, waardoor jongeren meer kans maken op een baan. Inventarisatie van monumenten Woubrugge is sinds kort op zoek naar een werkloze die de in ventarisatie van monumentale boerderijen en andere gebou wen in het dorp op zich wil ne men. Volgens de chef sociale zaken en welzijn in Woubrug ge, F. Verweerd, is dit nu ein delijk eens een werkloosheids project dat wél kans van slagen heeft. Maar de gemeente Nieuwkoop heeft andere erva ringen met eenzelfde project. Al maandenlang is de gemeen te daar zonder resultaat op zoek naar de persoon die dit werk wil doen. "We zoeken eigenlijk een schaap met vijf poten. Er hebben wel enige mensen gereageerd op de oproepen, maar uiteindelijk zien ze er toch tegenop en ha ken af', aldus chef afdeling welzijnszaken in Nieuwkoop, G. Kranenburg. De gemeenten Woubrugge en Nieuwkoop zijn op het idee voor het project gebracht door een brochure van de Nationale Contactcommissie Monumen tenbescherming. Dit werkje is samengesteld met medewer king van de stichting Histo risch Boerderijonderzoek. Aan de hand van deze brochure kan een inventarisatielijst met foto materiaal worden samenge steld. De persoon die met be houd van uitkering dit werk op zich wil nemen, behoeft niet per se terzake kundig te zijn. Het gaat tenslotte volgens voorzitter Th. van Wieringen van de Woubrugse raadscom- r Big Ben Uileman, uitgedost in cowboykostuum. Aan hem zal het niet liggen: de coutry western showgroep kan alleen maar een succes worden. missie sociale zaken meer om het 'bezig zijn', het iets te doen hebben. Enig bouwkundig en administratief inzicht is wel gewenst. Overigens kunnen ook meer personen het werk op zich nemen. Het is niet uit gesloten dat later 'iets' met de inventarisatielijst wordt ge daan. Big Benzoekt showdansers Big Ben Uileman zoekt een aan tal enthousiaste jonge mensen die mee willen dansen in een professionele country wes tern-showgroep. De Voorscho- tense vertegenwoordiger in sa lades en delicatessen voorspelt dat er voor zo'n groep mensen best werk is. De 42-jarige 'Big Ben' wil dan ook van zijn hob by een beroep maken. Hij is gediplomeerd leraar Ame rikaanse volksdansen. Zo staat hij althans ingeschreven bij de Leidse Kamer van Koophan del "Ik kan de dansers geen volledige baan garanderen, maar dat ze er mee kunnen ver dienen staat voor mij vast. Er is in Nederland geen enkele pro fessionele showgroep op het gebied van country wes tern", aldus Ben Uileman. Hij heeft tot nog toe steeds zijn neus gestoten. De plannen voor een professionele groep zijn in het november van het vorig jaar' ontstaan. Adverten ties in verschillende kranten, onder meer in dit dagblad, hebben hem al een paar dui zend gulden gekost. De reac ties waren minimaal: "In Rot terdam heb ik een keer een au ditieruimte gehuurd. Maar veel van de mensen die zich hadden opgegeven lieten 'verstek gaan". Uileman heeft ook gepoogd via het arbeidsbureau aan jonge mensen te komen. "Per slot van rekening hoopte ik daar mensen te vinden die enthou siast zouden reageren. Maar niets hoor. En dat begrijp ik helemaal niet. Geen medewer king en geen gegadigden, ter wijl er op dit terrein beslist geld kan worden verdiend", licht Uileman toe, zonder koeien met gouden horens te beloven. Hij heeft zijn zinnen gezet om zo'n 20 jonge mensen tussen de 18 en 35 jaar. Zij moeten veel tijd tot hun beschikking heb ben. "Ik verwacht dat zo'n pro fessionele dans- en showgroep vaak werk zal hebben. Soms een aantal weken achter el kaar, bijvoorbeeld op festivals in Duitsland of België. Maar ook in eigen land. Voor de 1-2- 3-show moest zo'n groep uit Amerika worden gehaald om dat er in Nederland geen pro fessionals op dat terrein zijn". Alvorens zij zich geoefend show danser kunnen noemen is eerst een opleiding nodig van een (foto PR) maand of zeven. 'Big Ben' daarover: "De kandidaten moeten 69 basisbewegingen le ren. Ik heb al een ruimte ge huurd waar dat kan gebeuren. Maar het is wel noodzakelijk dat de deelnemers bijdragen in de kosten. Als er zo'n 20 men sen komen opdraven, dan schat ik de kosten op 25 gulden in de maand voor vier lesavon- den". Een andere investering is de aanschaf van speciale cowboy-kleding waarin wordt gedanst. Daar kan Uileman voor zorgen, maar de kandida ten kunnen dat ook zelf doen. De in Amsterdam geboren Voor schotenaar benadrukt dat alles zuiver is, maar hij realiseert zich dat mensen soms huiverig zijn om de reageren, vooral ook omdat er een bijdrage wordt verlangd als tegemoetkoming in de kosten. Volgens de offi ciële papieren zijn de bedoelin gen van Uileman zeker op recht. Hij staat ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en ook de officiële naam van zijn groep is al gedeponeerd: Country Western Music Ne derland. 'Baanvak' is zo'n beetje de laat ste strohalm voor Big Ben Ui leman. Hij roept jonge mensen met doorzettingsvermogen en enthousiasme te bellen of te schrijven: Ben Uileman. Steenbergenlaan 48, 2253 LM Voorschoten, tel. 's avonds (071) 763548.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4