over kinderdagverblijf vooruit geschoven Voorschoten geeft huisvuil niet uit handen Warmond krijgt toch groennota Fietsenbewaker laat moed niet zakken Milieu-educatief centrum wordt 'ontmoetingsplaats jong en oud' Medische diensten 'Badhuisstraat moet geen tzJam tweedeLeidseweg worden' Stad en rand Vlooienmarkt ZOETERWOUDE - Wordt de vlooienmarkt, die morgen in het Don Boscohuis plaats vindt, een regelmatig terug kerend evenement in Zoeter- woude? Als het aan organisa tor Jan van der Geest ligt wel. Hij denkt dat dergelijke markten, waar particulieren een kraampje kunnen huren om allerhande spulletjes te verkopen tegenwoordig zo 'in' zijn dat ze ook in Zoeter- woude een succes kunnen worden. Voorlopig zijn de blikken ge richt op de vlooienmarkt die morgen wordt gehouden. Liefhebbers kunnen vanaf half tien tot half vier terecht in het Don Boscohuis aan de Zuidbuurtseweg. VRIJDAG 8 JUNI 1984 VOORSCHOTEN - Voorscho tenaren hoeven er niet op te rekenen dat straks bedrijven het huis- en grofvuil komen ophalen. De meerderheid van de gemeenteraad (CDA en PvdA/PPR) is het eens met B en W dat de gemeente niet beter uit is wanneer de reinigingsdienst het werk uit handen geeft. Alleen de WD denkt hier anders over. Dit bleek bleek gisteravond tij dens de vergadering van de raadscommissie voor open bare werken, woningbouw en economische zaken. WD-raadslid M.' ider Kloes-Kamsteeg noemde het stuk waarin B en W de voors en tegens van het afstoten van de ophaaldiensten op een rijtje zet ten "dom en tendentieus": "Dit stuk is wel heel erg toegeschre ven naar niet-doen. Dat werkt averechts en is dus dom. U zou voorzichtiger moeten zijn", zo merkte zij op over het rapport. In het rapport wordt niet alleen ge keken naar de financiële gevol gen van het afstoten maar ook naar de praktische. Zo vragen de opstellers zich af of een particu lier bedrijf zich wel net zo strikt aan wettelijke voorschriften en snelheidsbeperkingen houdt als een gemeentelijke diensten. En: geeft het evenveel bijvoorbeeld bejaarden en zie ken, die het vuil niet bij de weg kunnen zetten? Verder wordt ge vreesd dat de bedrijven onver antwoord jonge werknemers in dienst nemen, omdat deze krach ten zo goedkoop zijn. Dit wordt het "gymschoentjes-effect" ge noemd. De VVD-fractie vroeg vervolgens om offertes van bedrijven die ge specialiseerd zijn in het ophalen van vuil. "Pas dan kunnen we een goede afweging maken", merkte mevrouw Van der Kloes- Kamsteeg op. CDA en PvdA PPR waren het niet met haar eens. "Het heeft geen zin prijsop gaven op te vragen wanneer we weten dat we de reinigingsdien sten niet willen afstoten", zo ver tolkte F. ten Have (CDA) de ge voelens van de beide fracties én die van wethouder Van Leeu- G. Both (PvdA/PPR) vond dat de nota een beetje defensief is ge schreven. "Een waar woord", zo begon de wethouder. "Want als je een goed draaiende reinigings dienst hebt, zoals in Voorscho ten, heb je nogal wat te verdedi gen". De bewindsman wist zich bij deze woorden gesteund door de Nederlandse Vereniging van Reinigingsdirecteuren. Zij stel len dat een efficiënt opererend gemeentebedrijf goedkoper kan werken dan het gemiddelde par ticuliere bedrijf. een bedrijf toch goed koper werkt dan een gemeente lijke dienst, dient een gemeente op haar hoede te zijn. Is de servi ce nog wel goed?, moet men zich afvragen. Werkt het bedrijf met te jonge mensen? Of dropt men het vuil wellicht bij een boer?. Een goede controle is dan ook broodnodig, aldus het gemeente lijke rapport. De woorden van de wethouder de den het duidelijk goed op de pu blieke tribune van de Ambachts zaal, waar enige werknemers van de reinigingsdienst een plekje hadden gevonden. Voor het op halen van huisvuil zijn van maandag tot vrijdag zes mannen in de weer. Voor het ophalen van grofvuil, op maandag en vrijdag, nog eens twee heren extra. Leiderdorpse wethouder op matje geroepen LEIDERDORP - De Lei derdorpse 'Belangen groep Kinderdagverblijr moet waarschijnlijk tot na de zomer wachten voordat er meer duidelijkheid is over de komst van een kinderdagverblijf. De groep is teleurgesteld dat ze nog steeds niet kan be ginnen doordat wethou der Gehner zich niet aan het vergaderschema heeft gehouden. De wethouder werd gisteravond op het matje geroepen door le den van de raadscommissie voor sport- en welzijnszaken. Zij toon den zich ontstemd dat de wet houder zich niet aan eerder be loofde afspraken heeft gehou den. Met name het hete hangijzer 'kinderdagverblijf Leiderdorp' is daardoor nog steeds niet op de agenda verschenen. Volgens de planning zou deze zaak begin mei al worden behandeld. Sinds maart is echter al niet meer ver gaderd. Gehner verontschuldigde zich met de opmerking dat ze had ver wacht de planning wel te zullen halen. "Er waren waren echter teveel lopende zaken die moes ten worden afgewerkt. Ook het ministerie kwam nog eens met extra zaken waaraan prioriteit moest worden verleend omdat anders bepaalde subsidies de mist in zouden gaan", aldus de wethouder. Commissielid van der Klaauw zei gisteravond: "Wanneer mensen zich voor niets voorbereiden, hebben ze het gevoel dat hun in spanning verppjjd,e energie is". Teleurgesteld Zo voelt de Belangengroep het ook een beetje. Een woordvoerster van die groep: "We zijn natuur lijk teleurgesteld. Wij hebben ons aan de afsDraak gehouden onze plannen binnen een bepaal de termijn uiteen te zetten en nu blijkt dat de wethouder zich niet aan haar afspraken houdt. Op de ze manier duurt het maanden langer voordat het kinderdagver blijf er komt. Ik hoop dat de ge meente ons project nu snel gaat bespreken, dat zijn ze wel een beetje aan ons verplicht". De Belangengroep heeft de plan nen voor een kinderdagverblijf helemaal rond. Ze is nu zo'n drie en een half jaar bezig om in Lei derdorp een kinderdagverblijf op te zetten. Voordat werd beslo ten tot oprichting hielden de ini tiatiefnemers in oktober '83 in sa menwerking met de Leidse Uni versiteit een behoeften-onder zoek in Leiderdorp. Dat was no dig om de gemeentemolen aan het draaien te krijgen én omdat een kinderdagverblijf nogal wat geld kost. De Belangengroep wil de de gemeente de garantie ge ven dat er wel degelijk vraag naar een kinderdagverblijf is in het dorp. Ledent Het behoeften-onderzoek werd grotendeels vóór de begrotings behandeling van 1984 (in novem ber 1983) afgesloten in de hoop dat bij die gelegenheid al een be slissing over het kinderdagver blijf zou worden genomen. Wet houder Gehner meldde toen dat ze een voorstel tot het opzetten van een kinderdagverblijf in de raad zou doen. In maart van dit jaar bracht de groep ook een notitie, 'Kinder dagverblijf in Leiderdorp', uit waarin het belang en de financië le kant van zo'n opvangcentrum uitvoerig zijn beschreven. Die zelfde maand verscheen, weer in samenwerking met de Leidse Universiteit, een aanvulling op het behoeften-onderzoek. Deze werd toegespitst op een groep buitenlandse vrouwen in Leider dorp om een nog vollediger 'be- hoeftenbeeld' te krijgen. Klaar In mei van dit jaar diende de groep bij de gemeente een subsidie aanvraag in voor de oprichting van het dagverblijf. Met de be hoeften-onderzoeken, de notitie en het nodige enthousiasme in de achterzak werd het hele plan van de belangengroep nog eens overzichtelijk op papier gezet. De kosten, de behuizing en de werkkrachten, kortom, alle bij behorende zaken staan erin. De groep is klaar: het wachten is op de politieke partijen. "Bij de begrotingsvergadering in november zei wethouder Gehner dus dat ze in dit voorjaar een voorstel in de raad zou doen. We vroegen ons steeds af waarom dat nog steeds niet was ge beurd", aldus een woordvoerster van de groep. Het antwoord is er nu, maar het is allesbehalve be vredigend. Maar de vrouwen blij ven optimistisch over de komst van een kinderdagverblijf: "Als het licht op groen gaat, zijn we binnen een half jaar begonnen". WARMOND - De gemeente War mond krijgt een 'groennota'. Bu reau Oranjewoud zal zo'n nota vervaardigen voor het bedrag van 31.000 gulden. Dat heeft de Warmondse gemeenteraad giste ren beslist. In zo'n nota zal al het Warmondse groen onder de loep worden ge nomen. Er kunnen bijvoorbeeld aanbevelingen in worden gedaan op welke wijze er minder of hele maal geen gif kan worden ge bruikt bij het onderhouden. Er werd in de Warmondse raad gis teravond heel wat afgepraat over de nota. Alle partijen waren het erover eens dat de groennota er moet komen, maar dat het boek werkje 31.000 gulden moet gaan kosten ging sommigen te ver. Zo hield WD-raadslid Saris haar collega's voor dat er ook een of ferte is van bureau DHV, dat 'maar' 12.000 gulden rekent. Het rapport van Oranjewoud mag dan zeer gedegen en gedetail leerd zijn, Saris vond dat voor zo'n kleine gemeente als War mond een bedrag van 31.000 gul den 'absurd' is. Temeer daar een groennota geen enkele garantie geeft dat er daadwerkelijk door kan worden bezuinigd. Sterkste man De Zoeterwoudse KPJ is dezer da gen druk doende de sterkste man van het dorp te vinden. Ook vanavond (acht uur in de Westender) en maandag worden voor deze verkiezing weer wed strijden gehouden. Maandag (tweede Pinksterdag) vindt van af elf uur de finale plaats in het Loethe-veld. Een feestelijke om lijsting van de verkiezing zal natuurlijk niet ontbreken. Informatiemarkt In winkelcentrum Winkelhof kun nen inwoners van Leiderdorp morgen allerhande informatie krijgen over de Europese ver kiezingen. Deze informatie markt is zowel vanavond als morgen tijdens openingsuren in Winkelhof te vinden. Volksdansen In de Leiderdorpse Miizenhof wordt aanstaande dinsdag de laatste volksdansinstuif van dit seizoen gehouden. Deze instuif is bedoeld voor mensen boven de 50 jaar. Aanvang twee uur op het adres Cor Gordijnsingel 4. VOORSCHOTEN - Bezoekers aan de Voorschotense markt kunnen tot 1 oktober hun fiets toch bewaakt neerzetten. De gemeente heeft, samen met de vrij williger die de fietsen beheert, besloten de moed niet te laten zakken na de teleurstellende ervaringen vorige week vrijdag. Tijdens de markt wisten weini gen de weg te vinden naar de stalling, die er toen voor het eerst stond. Ook vanmorgen liep het niet storm bij de bewaakte fietsenstalling op het plein van de kerk. (foto Holvast) Voorstraat. Belangrijke reden voor de gemeente om de proef voort te zetten is de gedachte dat de men sen rustiger kunnen winkelen wanneer ze weten dat hun fiets veilig staat. Ook zullen zij het plezierig vin den wanneer zij waardevolle spullen bij hun fiets kunnen achterlaten, zo opperde wethouder J. van Leeuwen gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor openbare werken, economi sche zaken en woningbouw. Helemaal vreemd is dit niet. Weinigen zullen van tevo- Overigens bestaat de kans dat de gemeente de stalling ren geweten hebben dat een nieuw fenomeen zijn iets verplaatst. De marktmeester zal de komende intrede had gedaan bij het marktgebeuren aan de weken op zoek gaan naar de meest ideale plek. VOORSCHOTEN - De Voorscho tense fracties van CDA, WD en PvdA/PPR zijn "erg geschrok ken" van de plannen voor de re constructie van de Badhuis straat. Een reconstructie die hard nodig is omdat de huidige klinkerbestrating erg is verzakt en buschauffeurs hierdoor niet harder dan 30 kilometer per uur durven te rijden. De partijen vin den dat de weg, die een asfaltlaag krijgt, te smal wordt. Ze vinden 5V& meter te weinig. "Er moet in ieder geval 50 centime ter bij komen", aldus CDA- raadslid J. Franken. "We moeten uitkijken dat het geen tweede Leidseweg-Noord wordt", zei raadslid mevrouw M. van der Kloes-Kamsteeg (WD) gister avond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor openbare werken, woningbouw en economische zaken. Wethouder J. van Leeuwen (PvdA/ PPR) weerlegde de kritiek door te verklaren dat een wegbreedte van 5,5 meter zeer aanvaardbaar is voor de NZH. Hij voerde aan dat veel straten in Voorschoten slechts zes meter breed zijn. "En daar wordt dan vaak nog aan bei de zijden geparkeerd", voegde hij toe. Hij had bezwaren tegen het breder maken van de weg. "Dan wordt het misschien een racebaan", opperde hij. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt maandag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwanenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Kloprogge: zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. zo 8 uur tot ma 8 uur: H. Klaassen. Zwa- rienzyde 27, tel. 213546. ma 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaum, teL 120266; spreekuur Hogewoerd 138. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg: E. Fogelberg, de Voorts voelde Van Leeuwen wei nig voor het voorstel van me vrouw Van der Kloes-Kamsteeg om het trottoir een beetje smaller te maken. Het voetpad is name lijk in het plan van de gemeente al een beelje te smal. De wethouder wees erop dat de weg door de reconstructie veel veiliger wordt doordat de bussen niet langer op de rijbaan stop pen. Zij krijgen aparte haltes tot hun beschikking, die tussen het fietspad en de stoep worden aan gelegd. De gemeente moet eind deze maand beslissen over de, recon structie van dit gedeelte "van de busroute Vlietwijk. Het plan kost in totaal 557.000 gulden. B en W willen dit geld uit het potje onderhoud straten halen. In het verleden heeft de gemeente raad zich hard gemaakt voor de reconstructie. En op 30 maart 1978 besloot de gemeenteraad 460.000 gulden opzij te leggen voor een ander deel van de bus baan, namelijk het gedeelte dat over de Professor Einsteinlaan loopt. Deze straat, die nu zeven meter breed is, krijgt een breedte van 8.30 meter. Van de busroute wordt gebruik gemaakt door de lijdiensten 45/46 en 63. Sitterlaan 18, tel. 132877. zo 8 uur tot ma 8 uur: J. v. Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. ma 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 146096; spreekuur He rensingel 3. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: E. Nieuwenhuis- Smalbraak, tel. 768918; spreekuur Be- vrijdingsplein 60. zo 8 uur tot ma 8 uur: A. v. Ryn, Pagani- nistraat 1. tel. 314349; spreekuur Ken- nedylaan 24. ma 8 uur tot 24 uur: P. Arnou, tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52, Stevenshof. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, Hammerstein, Kortmann: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, teL 123752. zo 8 uur tot ma 8 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. ma 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noordelndsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp za, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; zo, L. Middendorp, Hoofd straat 40, tel. 410070; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op hetzelfde adres; ma, M.B. Landsmeer, Drake- stein 2, tel. 413913; spreekuur van 12.30-13 uur op Floryn 10, tel. 891000. Oegstgeest za, zo, E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747; ma, J.W. de Haan, Oraiye- laan 26, tel. 170605. Voorschoten za, C. Meijer, Rouwcooppark 11, tel. 2493; zo, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960; ma, F. Koopmans, Chur- chillweg 19, tel. 6352. Warmond za, zo, L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140; ma, A. de Gyzel, Oranje Nassaulaan 10, tel. 01711-10834. Zoeterwoude A.J.A. Barendse, Stompwyk, tel. 1952. de apotheken wordt waargenomen van: 8 juni tot 11 juni, 8 uur door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. Van 11 juni tot 15 juni door: Apotheek De Aloë, Levendaal 161, Lei den, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. DIERENARTSEN Leiden Voor de praktyk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelynvlinder 36, Lei- Leiden, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten C. Westgeesf, Leidseweg 560, tel. 768616; C.E. Bimie, Kon. Wilhelmina- Iaan 27, Leidschendam, tel. 070- 275450. R. Koster,' Narcisstrpat 47, tel. 01717- 3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: za, J.H. Goudsmit, Rynsburgerweg 48, Leiden, tel. 172828; zo, T. Domburg, Loevestein 42, Leiderdorp, tel. 891039; ma. H.A.J.M. Middelweerd, Herenweg 77, Warmond, tel. 01711- 11738: SDreekuur om 13 uur. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Floryn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lytweg 7, tel. 177444. v.d. Waalslaan, LEIDERDORP - Niets lijkt de Wethouder I. Gehner (WD) komst van een milieu-educatief centrum in het Leiderdorpse park De Houtkamp meer in de weg te staan. Nadat eerder de raadscommissies voor onderwijs en financiën met de plannen hadden ingestemd heeft gister avond de commissie welzijn ook groen licht gegeven voor de plan nen. Kritiek bleef daarbij echter niet achterwege. Zo was het CDA tegen een jaarlijk se bijdrage van 2000 gulden, die uit het budget van welzijn zou moeten komen Via de onder wijsbegroting worden de voor de exploitatie resterende 6000 gul den per jaar bekostigd. CDA-raadshd P. van der Kwaak had moeite met deze verdeel sleutel, omdat deze via 'natte vin gerwerk' tot stand is gekomen. Liever zag hij de kwestie op nieuw behandeld als de subsidie- pot onder alle sociaal-culturele aktiviteiten in Leiderdorp wordt verdeeld en er een duidelijke be groting is voor het centrum. dat het redelijk was deze toezegging aan de biologie-werk- groep nu vast te doen. Dit omdat alle 'buitenschoolse aktiviteiten' onder het sociaal-cultureel werk vallen. Zoals H. Wals namens de werkgroep zei: "Het wordt een ontmoetingsplaats voor jong en oud. We kunnen misschien wel honderden of duizenden mensen te pakken krijgen". Gedacht wordt aan exposities en andere projecten, waarvan ook ouderen gebruik zullen maken. WD-raadslid T. Stuivenberg had gisteravond als architect moeite met het uiterlijk van het te bou wen centrum. "Bij het plan dat hier ligt schieten de tranen me in de ogen", zo merkte hij op. Stui venberg meende dat de ruimtes, die bestemd zijn voor kantoor en toiletten, te groot zijn en de les ruimte daarentegen te klein. Hij dacht dat via een werkgelegen heids- of leerlingenproject met dezelfde middelen een veel gro ter gebouw kan worden neerge zet. Werkgroep-woord voerder Wals legde uit dat het kantoor ook op slagruimte wordt en er grote be hoefte is aan toiletten in De Houtkamp. Een lesruimte van 36 vierkante meter is volgens hem inderdaad klein, "maar net groot genoeg". Maar vanzelfsprekend had hij geen enkel bezwaar tegen een groter gebouw. i Arie Visser, 20 i lat 66, optreden rockgroep Dark Wizard, 21 i Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Les Ca- rabinies' van Godard, 20 en 22.15 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare, open bare vergadering Groen Progressief Akkoord in het kader van de Europe se verkiezingen, 20 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Aloysiusschool, 19 u Leiderdorp Winkelhof - informatiemarkt Europese verkiezingen, 19-21 uur. Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein. dis- z*G tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 i By de Hartebrugkerk - Haarlemmer straat, verkoop asperges. 9.30 uur. Hartebrugkerk - wandelorgelconcert verkiezingen, 9-17 door ïjeerd van der Ploeg, 15-15.30 de geheime opdracht' door Ploef, 14.30 uur. VW-kantoor - Stationsplein, toeristi sche wandeling door het centrum van Leiden. 10.30 uur. Stadhuisplein De Burcht - Festival of Fools, 11-17 uur. Stadsgehoorzaal - Breestraat, schaak- toerooi van de Schaakvereniging Phi- lidor. 8.30-18 uur. Zoeterwoude Don Boscohuis - Zuidbuurtseweg, vlooienmarkt, 9.30-15.30 uur. Leiderdorp Winkelhof - informatiemarkt Europese LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur), zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden b<i vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan Indien een maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt e verlenging abonnementsgelden op gin Kwartaalabonnement 63,10 Commentaren Per post 05.50 W F j Wirtz e Maandabonnement 21,21 A A van Bruss (Autom betaling) Losse n Graaft (randgem.) P C. Rosier (radio, televisie, kunst) S J de Groot (geesteli|k leven) Redactie stad en randgemeenten tel 071-144941. tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid Mexico en Wener

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2