Lisse ziet licht in de duisternis Michael van den Berg stuit op fel verzet Amsterdamse sportraad vreest Spelen Geflatteerde triomf Elinlwijk Feyenoord polst Adelaar Thomas Koemans verrast in Hillegom Het zaalvoetbalteam van Van Duuren won gisteravond, de hoofdprijs van het Lugdunum-toemooi, het officieu ze kampioenschap van Leiden. Namens de organiserende vereniging overhandigt voorzitter Phil Verstraaten hier de beker aan aanvoerder Ted van Berkel. (foto Holvast) 'Groots' afscheid De Boer VOLENDAM (GPD) - Het afscheid nemen viel hem uiteindelijk toch nog zwaar. Dick de Boer (35) en 15 jaar onafgebroken spe lend voor betaald-voetbalclub Volendam. Onopgemerkt ging het in ieder geval niet voorbij, getuige de 5500 toeschouwers die op de voor hem georganiseerde benefiet wedstrijd tegen Feye- noord waren afgekomen. En die elf treffers konden aanschou wen. Vijf voor Volendam; zes voor de Rotterdammers. „Als je op zo'n manier afscheid kunt nemen is dat toch groots. Dan vraag je je echt af waaraan een eenvoudige voetballer als ik dat toch allemaal te danken heeft", zo sprak De Boer net nadat hij diep in de tweede helft voor de laatste maal in zijn voetballoop baan de kleedkamer van Volendam had opgezocht. Het scoreverloop: Runderkamp 1-0, Houtman 1-1, Runderkamp 2-1, Gullit 2-2, De Boer (strafschop), Runderkamp 43* Hout- manm 4-3, Houtman 4-4, Gullit 4-5, Van de Korput 4-6 en Mole naar 5-6. Na vijftien jaar trouwe dienst bij Volendam zette rechtsback Dick de Boer rechtseen punt achter zijn carrière. Feyenoord gunde hem overi gens geen af scheidsoverwinninghet duel werd met een 5—6 score afgeslo ten. Johan Cruijff speelde niet mee, hij had last van een dijbeenblessure. DONDERDAG 7 JUNI 1984 Strafschoppen beslissen zaaltitelstrijd LEIDEN De zaalvoetbalploeg Van Duuren mag zich officieus Leids kampioen noemen, na de winst gisteravond in het achtste zaalvoetbaltoernooi van Lugdu- num. Van Duuren hield in de fi nale Zwarte Wolf (voorheen VWL) op 0-0 en nam vervolgens de strafschoppen beter. Zaal- voetbalvereniging Simeco, dat in de voorronden verrassend Inter Ju/de Singel achter zich had ge laten, werd derde door na een on besliste 'kleine' finale (0-0) UVS van de penaltystip af terug te wij- Het door Lugdunum georganiseer de evenement, ter afsluiting van het seizoen, is niet meer weg te denken. Het toernooi werd onder andere opgeluisterd met de aan wezigheid van de Leidse profes sionals Ron de Roode en Al- phons Groenendijk, die gisteren, net als Marco van Alphen overi gens, een nieuw contract kregen aangeboden bij FC Den Haag. Belgen komen zeer goed weg BRUSSEL (SID/DPA) - Het Belgi sche voetbalelftal, dat in de strijd om het Europees kampioen schap, die volgende week begint, in groep 1 speelt met Denemar ken, Joegoslavië en Frankrijk, heeft woensdagavond gelijkge speeld met 2-2 tegen Hongarije. België begon in het Heizelstadion voor 12.000 toeschouwers veel belovend. De Belgen combineer den uitstekend en de treffer van Ceulemans in de achttiende mi nuut was een verdiende beloning voor het spel. Belgie bleef in de meerderheid maar strandde voortdurend op de uitstekende Hongaarse doelman Kovacs. Toch kwam Hongarije vlak voor de rust door een treffer van Hajs- zan op de rand van buitenspel op gelijke hoogte. In de tweede helft bleken de tech nisch zeer vaardige Hongaren zich beter op het Belgische spel- te hebben ingesteld. Nyalisi bracht Hongarije in de 58ste mi nuut aan de leiding. België speel de de laatste 27 minuten met tien man omdat Czernatynski, die na een uur voor Voordeckers was ingevallen na een zware overtre ding tegen Varga van het veld werd gestuurd. Twee minuten voor het einde behoedde Ceule mans zijn ploeg voor een neder laag: 2-2. Uitslagen Duindigt: EERSTE KOERS, 2100 meter: 1. You Stanley Dean (L. Schoonhoven) 2.58,3 - 1.24,9; 2. Wodan Volita; 3. Yilma Star. Toto: winnend f. 2,50, plaats f. 1,20. f. 2,10, f. 2,80, koppel f. 18,10, trio f. 289,10. TWEEDE KOERS. 2500 meter: 1. Vedan (R.L. Pools) 3.28.4 - 1.22,7; 2. Yardly; 3. Ybina Juweel. Toto: winnend f. 4,70, plaats f. 1,30, f. 1,10, f. 2,00, kop- pelf. 5,90, trio f. 176,30. DERDE KOERS. 2040 meter: 1. Yla Oostland (J. van Dooyeweerd) 2.45,6 - 1.21,2; 2. Ypco Oostland; 3. York Pe tulance. Toto: winnend f. 3,60, plaats f. 1,70, f. 1,90, f. 1,20, koppel f. 14,80, trio f. 76,10. VIERDE KOERS, 2000 meter: 1. King (P. Vandekeere) 2.20,4; 2. Miomo; 3. Markino. Toto: winnend f. 1,40, plaats f. 1,00, f. 1,30. koppel f. 1,70, trio f. 5,60. VIJFDE KOERS, 2040 meter: 1. Yo Yo (A. de Wrede) 2.45,4 - 1.21,1; 2. Yna Wielinga; 3. Wish of Thijssen. Toto: winnend f. 4,00, plaats f. 1,50, f. 1,20, f. 4,00, koppel f. 3,10, trio f. 32,70. Koersen ZESDE KOERS, 2120 meter: 1. Wiet G. (C.P.M. Roodenrijs) 2.50,6 - 1.23,6; 2. Vuno W; 3. Waterden du Bois. Toto: winnend f. 9,50, plaats f. 4,00, f. 2,10, f. 2,60, koppel f. 45,60, trio f. 366.30. EERSTE KOERS Niet gestart: Yon- kers Fortuna. DERDE KOERS: Niet gestart: Yessica. VIERDE KOERS: Niet gestart: Redress. VIJFDE KOERS: Niet gestart: Worthy Weber. ZESDE KOERS: Km-tijd winnaar is 1.20.5 in plaats van 1.23.6. De uitslagen van de volgende koersen zijn: ZEVENDE KOERS, 1800 meter: 1. Ger- ritt's Pride (J.H.M. Luyten) 2.06,0; 2. Tango; 3. Lady Anna Livia. Niet ge start: Figaro Raaphorst, Dancing La dy en Summerbreeze. TOTO: win nend f. 2,30, plaats f. 1,40 f. 1,60 f. 1,50, koppel f. 7,90, trio f. 149,50. ACHTSTE KOERS. 2040 meter: 1. Uro- sa Maire (M.W. Eeken) 2.46,8 - 1.21,8; 2. Vincent D; 3. Volando Jonker. Niet gestart: Uropina D, Verawood du Bois. TOTO: winnend f. 3,30, plaats f. 1,90 f. 2,10 f. 1,30, koppel f. 17,20, trio f. NEGENDE KOERS, 1609 meter: 1 Up Road (F.T. Vogelesang) 2.03,3 - 1.16,6; 2. Us Rudi; 3. Tommy. TOTO: win nend f. 1,20, plaats f. 1,00 f. 1,00, kop pel f. 3,50, trio f. 23,80. TIENDE KOERS, 2040 meter 1. Schie- wago (Mej. M.S. Poort) 2.39,7 - 1.18,3; 2. Ukkie Supreme; 3. Titus Wester- horn. Niet gestart: Sandor en Sergio Fortuna. TOTO: winnend f. 2,30, plaats f. 1,20 f. 1,20 f. 1,40, koppel f 15,50, trio f. 88,70. ELFDE KOERS, 2040 meter: 1 Wina Oostland (A.H. Suykerbuyk) 2.42,0 - 1.19,4; 2. Vic Hanover; 3. Upperpride. TOTO: winnend f. 1,90, plaats f. 1,10 f. 1,50 f. 2,70, koppel f. 7.50. trio f. 154,90. TOTALISATOROMZET: f. 317.978,00. LEIDEN - Michael van den Berg. no 2 geplaatst in de groep jon gens tot en met 16 jaar van de districtsjeugdkampioenschap pen, heeft gisteren hard moeten werken om niet voortijdig van het toneel in Hillegom te ver dwijnen. Mark Post bood hem geduchte tegenstand en capitu leerde met minimale marge, 4-6, 5-7. Voor een verrassing zorgde in deze groep Thomas Koemans die Phi lip Nagtegeller in twéé sets uit schakelde, 6-2, 6-4. Maar zij ken nen elkaar van haver tot gort en Philip Nagtegeller, die in de he rencompetitie bij Zee en Duin (overgangsklasse) ongeslagen bleef in het vierde enkelspel, had meer te verliezen dan zijn rivaal en dat scheelt. Kees Jan Schui- lenburg, no 1 geplaatst in de groep jongens tot en met 12 jaar, wandelde de kwartfinales bin nen door tweemaal 6-0 tegen de overigens dapper volhoudende Emile du Croix. Met hem kwamen gisteren ook Jan Pieter Hartwijk, 6-1, 6-2 tegen Michiel Varekamp, en Peter Paul Scheerder, 6-4, 6-4 tegen Patrick de Jong, in de kwartfinales. Kwartfinales bij de jongens haal den gisteren ook Onno van Pari don (tot en met 14 jaar) en Rogier Liefbroer en Rene van der Wilk (tot en met 18 jaar). Het verst kwam Jeroen Vink, no 1 ge plaatst bij de jongens tot en met 10 jaar. Via 6-1, 6-0 tegen Jeroen de Pijper bereikte hij de halve fi nale. Bij de meisjes haalde Heieen van den Berg (de Boekhorst) de kwartfinale in de groep tot en met 12 jaar via Lonneke van der Mey, 6-1, 6-0 en de kwartfinale in de groep tot en met 14 jaar via Esther van der Knaap, 6-2, 6-1. Kwartfinales waren er verder voor Jacqueline Pauw, no 1 in de groep tot en met 14 jaar, twee maal 6-0 tegen Annette Hoog houdt, en Margot van Overloop, no 1 in de groep tot en met 16 jaar, 6-1, 6-2 tegen Florike West hof. De beste prestatie bij de meisjes le verde gisteren Nathalie van der Voort, die ten koste van de no 2 geplaatste Saskia Pauw. 6-2, 1-6, 7-6 de halve finale bereikte. Za terdag ontmoet zij in die halve fi nale Annemarie van Overschot, die Marleen Vriesedorp klopte, 4-6, 6-2, 6-3. Merenwijk In het 'dubbeltoernooi' van de Me renwijk is de inloop van de verre gende partijen zuinig te noemen. Dat komt, aldus Anneke Wijn- veld van de wedstrijdleiding, omdat in dit toernooi allemaal mensen aan bod komen die over dag niet vrij zijn. „We hebben vandaag 40 partijen gespeeld en dat is eigenlijk niet voldoende". Dat betekent dat er zaterdag voor degenen die dan nog in het toernooi zitten dat zij meerdere partijen zullen moeten spelen. Voor 'vuurwerk' zorgden gisteren bij de heren M. Buys en M. Hoek stra die Leo van Tongeren en van Zee met 6-0, 6-1 uitschakelden. Spruyt en Walenkamp leken ook met een forse winst uit de bus te zullen komen maar na 6-0 in de eerste set beten Zevenhoven sr. en jr. zo fel van zich af dat eerst genoemd koppel tenslotte met 7- 5 opgelucht van de baan stapten. In C wonnen Jan Baan en Erik de Graaf in een pittige partij van Taco Janzen en Hans van Tonge ren, 6-2. 7-6. FRANK BONTE UTRECHT (ANP) - Elinkwijk en Zwolsche Boys heb ben gisteren de in groten getale opgekomen toe schouwers een aangename avond bezorgd. In een van beide kanten aanvallend gespeelde wedstrijd, behaalde de thuisclub een verdiende maar geflat teerde zege. De Utrechtse ploeg speelde wat makke lijker en technisch verzorgder dan Zwolsche Boys, dat moest het vooral hebben van inzet en zo nu en dan hardheid. Elinkwijk startte sterk. Reglero en Godee faalden ech ter in het eerste half uur bij uitstekende mogelijkhe den. In de dertigste minuut kwam de thuisploeg toch op voorsprong. De sterk spelende Godee om zeilde knap de buitenspelval en doelman Aartsen van Zwolsche Boys en scoorde beheerst. Zwolsche Boys kwam in het begin van de tweede helft verras send op gelijke hoogte. Na een vrije trap van Bouke Pot verzuimde doelman Van Rooyen van Elinkwijk in te grijpen. Prins benutte deze kans vaardig. De thuisploeg kwam binnen tien minuten weer op een terechte voorsprong. Een schot van Van de Merkt werd door de Zwolse verdediging niet goed wegge werkt. Reglero pikte de bal op en liet doelman Aart sen kansloos. De thuisploeg verzuimde na dit doel punt door te drukken. Het het zich te veel terugval len op eigen helft. Weer een grove fout in de verdedi ging van Elinkwijk werd door Jan Pot uitgebuit om de gelijkmaker te maken. Wat Elinkwijk in de eerste tachtig minuten had ver zuimd te doen, deed het wel in de laatste tien. Het trok het initiatief in de wedstrijd naar zich toe. Dat resulteerde snel in een doelpunt van Da Graca na goed werk van Godee. Het aangeslagen Zwolsche Boys raakte totaal het overzicht kwijt. Elinkwijk probeerde daar via Reglero, Testa la Muta en weer Reglero goed van. Degradatie dreigt voor SJC LISSE - Niets werd aan het toeval overgelaten. Hoewel een schraal zomeravondzonnetje het sportpark Ter Specke gisteravond ruimschoots in het licht zette, werden de 'kunst kaarsen' op het hoofdveld al bij de aftrap van FC Lisse-GSV ontstoken. Wat die, op dat moment, nutteloze kunstverlichting tot doel had, zal altijd wel een raadsel blijven. Wellicht wilde de electriciteitsopzichter het belang van het degradatieduel in de tweede klasse zondag extra onderstrepen door een aantal 'kunstzonnen' op FC Lisse te richten. In elk geval begreep de thuisploeg de boodschap want met de 1-1 uitslag manoeuvreer de het elftal van trainer Wahlen zich in een goede uitgangspositie. Want SJC kreeg door het gelijkspel de rode lantaarn van 2A in han den geduwd. Alleen door een overwinning komende dinsdag kan de Noordwijkse ploeg het vege lijf redden. Bij een 'onbe slist' kan FC Lisse in Zeist zijn lidmaatschap van de tweede klasse met één seizoen verlen gen. Plicht UTRECHT (GPD) - Feye noord heeft morgen een on derhoud met Frans Adelaar over de eventuele overgang van FC Utrechts linker-mid- denvelder naar de Kuip. Feyenoord is gecharmeerd van Adelaar en zeker nu de prijs voor de Utrechter kan worden gedrukt via een ruil met Mario Been of Pierre Vermeulen, de spelers die bij Feyenoord overbodig zijn geworden. Bij FC Utrecht staat een vleu gelspits hoog op het verlang lijstje, nu Rob de Wit naar Ajax is vertrokken en Ge rard van der Lem door een blessure is gestopt. ning geloofd. Die voorspelling was gebaseerd op de uitspraken van enige GSV'ers, die toezeg den "hun sportieve plicht te ver vullen". Immers, SJC zou door een Goudse zege aan een gelijk spel in de beslissende wedstrijd genoeg hebben vanwege het be tere doelgemiddelde. Nu wekten de voetballers uit de kaarsen/ stroopwafelstad gisteravond niet de indruk de poort voor Lisse te willen openzetten, hoewel een groep Lissenaars 'niet te missen' kansen in de schoot kreeg ge worpen. Nee, GSV kwam om 'mooi' te voetballen, wilde de bal het werk laten doen en geen stap teveel te veel verrichten. Voor FC Lisse was dat maar goed ook, want indien GSV de ener giekraan fors had opengedraaid, had het er somber voor de thuis club uitgezien. Tegen de tech nisch oppermachtige Gouwe naars kwamen de tekortkomin gen van FC Lisse pijnlijk aan het licht. Gisteravond kon door in zet, vechtlust en karakter veel, zo niet alles worden gecompen seerd, maar daarmee kon het te kort aan kwaliteit niet worden verhuld. Slechts vier veldspelers (Jack van Ruiten, Mart Meiland, Ruud van der Voort en Ron Mes man) reikten tot een aanvaard baar niveau, de overigen vertoef den in de grauwe middelmaat. Met name rechterspits Wim van Beek leverde voor de ogen van 700 toeschouwers slecht werk af. In de 34ste minuut had hij voor 1-0 kunnen zorgen, toen hij van Laurens van der Voort de bal op een presenteerblaadje kreeg aan geboden. Van Beek faalde. Geër gerd door het stuntelwerk van de voorhoedespelers besloot voor- stopper Mart Meiland het vijf mi nuten voor het theeintermezzo zelf maar op te knappen. Bij een corner zette de jeugdige Lisse- naar zijn hoofd achter een door Meevaller Een belangrijke meevaller voor FC Lisse, want de ploeg had tot dus ver geen echte vuist kunnen ma ken. In de tweede helft werd Wim van Beek wederom een mo gelijkheid geboden om te scoren. Maar zelfs voor een leeg doel kreeg de langharige vleugelspits het niet voor elkaar de bal in het net te schuiven. Terwijl de Goud se verdediging voor vermeend buitenspel was blijven staan, struikelde Van Beek met de bal aan zijn voeten over zijn eigen benen. Hij was daarvan zo onder de indruk, dat de Lissenaar in het verdere verloop van de strijd niet meer voorkwam. Na 25 mi nuten 'stevende Wim Bouckaert vogelvrij op doelman Van der Most af. Inplaats van een schot poging, besloot de Lissese spits tot een solo. Evenals ploegmaat Van Beek maakte Bouckaert door een onhandige beweging van de eigen ledematen een smak tegen het gras. Als 'dank' mocht hij ten behoeve van Chris van Damme de bank opzoeken. Tegenstander GSV legde onder tussen de technische manke menten van de tegenstander bloot en ontrafelde de Lissese verdediging met de regelmaat van de klok. Daarop wierpen de Lissenaars angstige blikken, na dat Cock Starreveld zes minuten voor het slot de gelijkmaker ach ter de overigens sterk keepende Mark van Berkel had gedepo neerd. Een Lissese nederlaag zou immers SJC weer in de kaart spelen. Terwijl de zon het gaan deweg voor gezien hield en de kunstverlichting daarom toen wél functioneerde, liet FC Lisse het echter niet verder dan 1-1 ko- ROB ONDERWATER AMSTERDAM (GPD) - De Am sterdamse Sportraad, het over koepelend orgaan van de sport bonden die in Amsterdam actief zijn, ziet met grote vreze de toe komst tegemoet als Amsterdam straks de Olympische Spelen krijgt toegewezen. Voorzitter Ni co van Pelt (Landsmeer) van de Sportraad zegt dat de 175.000 le den van de veertig aangesloten bonden die Spelen pas in Am sterdam willen als daar de garan tie tegenover staat dat de kosten ervan niet worden afgewenteld op de amateursporters in de hoofdstad. „Wij hebben nu al het mes op de keel om ruim anderhalf miljoen te bezuinigen op de begroting voor sportzaken. Als dan ineens de wethouder naar voren komt met een bedrag van één miljoen gulden dat besteed kan worden aan de presentatie van Amster dam in Los Angeles, dan kunt u zich voorstellen dat we ons niet zo gelukkig voelen", aldus de heer Van Pelt. De voorzitter van de Sportraad wijst erop dat de Spelen de ge- meerite Amsterdam alleen al aan investeringen ruim 75 miljoen gaat kosten. „Dat betekent, dat vanaf 1992 de begroting van Am sterdam jaarlijks zeker zo'n acht miljoen extra zal moeten opleve ren. Want dat is ongeveer de jaar lijkse kapitaallast van dat be drag. Wij hebben grote vrees dat die acht miljoen zal gaan druk ken op de sportbegroting. Dat betekent dan enorme tariefver hogingen". Wethouder Roel Walraven, die ook de sport in zijn portefeuille heeft, heeft intussen al enkele malen kennis kunnen maken met de te gensputterende amateursportbe oefenaars. Op recepties en verga deringen waar hij vol trots de Amsterdamse voornemens toe lichtte, werden zijn denkbeelden veelal met hoongelach bejegend. „Natuurlijk hebben die Spelen een heel grote economische waarde. Dat zal niemand ontken nen", beaamt Van Pelt. „Maar we zijn in principe ook niet tegen die Olympische Spelen. Alleen, het mag niet ten koste gaan van de amateursportbeoefening. En wat we zeggen is dan ook: Ho, ho, wacht even. Eerst praten en vaststellen wie straks dat extra geld moeten opbrengen". delijk geworden dat. waar het om de kosten van de Spelen gaat, de middelen daarvoor niet alleen in het hoofdstuk sport van de be groting gevonden moeten wor den, maar over de totale begro ting van de gemeente uitge smeerd zullen worden. Daarbij komt dat ook het bedrijfsleven om een aanzienlijk offer ge vraagd zal worden. Lugdunum-jeugd promoveert DEN HAAG - De jeugd van Lugdunum mag het in seizoen in de interregionale competitie proberen. Dank zij een 2-0 overwinning gisteravond op Overmaas won het A-team de promotie-competitie met de hoofdklasse-kampioenen uit de af delingen Den Haag, Rotterdam en Dordrecht. Lugdunum had gisteravond op het neutrale Westlandia-terrein aan één punt ge noeg om het vorig seizoen verloren gegane terrein te herwinnen. Bij de rust was het nog 0-0. Na de doelwisseling zorgden Gijs Collé en Albert Siera voor de 2-0 zege. Mart Meiland (midden) kopt voor FC Lisse de 1-0 in tegen GSV, dat later nog langszij zou komen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15