Aloysiusschool ademt de sfeer van vroeger c Gemeentelijke tarieven voor flatbewoners lager? Europese nacht in Voorschoten Lezers schrijve Zestigjarig jubileum uitgebreid gevierd OEGSTGEEST - Oegstgeeste- naren die wonen in een flat of een bejaardenwoning hoeven wellicht straks minder reini- gings- en rioolrechten te be talen. Wie in een 'gewoon' huis woont, moet dan méér voor deze gemeentelijke diensten gaan neertellen. Dat zou gebeuren wanneer de ge meente besluit om, net als in Voorschoten, voor verschil lende soorten woningen ook verschillende tarieven te gaan berekenen. Burgemeester en wethouders voe len daar echter niets voor, zo schrijven ze in een discussiestuk aan de raad, omdat niet is hard te maken dat bewoners van een eengezinswoning méér afval pro duceren dan flatbewoners. Tijdens de afgelopen begrotings behandeling werd een balletje opgegooid over verschillende ta rieven voor verschillende soor ten huizen (tariefdifferentiatie), met name voor bejaardenwonin gen. Het Oegstgeester college heeft echter zijn bedenkingen, schrijft het, omdat daarbij de vraag rijst in hoeverre de ge meente met bevoordeling van bejaarden bezig is met een stukje Stad en rand DINSDAG 5 JUNI 1984 Oegstgeester raadsleden voor, college tegen inkomenspolitiek. B en W zijn het geheel eens met de regering dat inkomenspolitiek een zaak is voor de rijksoverheid en 'tarief stelling op grond van het draag krachtbeginsel verdraagt zich in het algemeen daarmee niet'. De enige mogelijke grond voor een differentiatie is, vindt het colle ge, het aanbod van huishoudelijk afval en afvalwater. Maar ook dan is geen duidelijke relatie te leggen tussen bijvoorbeeld flat woningen en eengezinswonin gen in een straat. Menige eensge zinswoning wordt immers be woond door maar één of twee mensen, aldus het college. Voor het rioolrecht geldt hetzelfde be zwaar: "Een eengezinswoning produceert per definitie niet Ongedierte 5 Waarschijnlijk zijn er al genoeg reacties gekomen op de inhoude lijke kant van het ongediertever- haal van de 'grappige' Jan Jan sen uit Leiderdorp (uw krant van 29 mei). Onze kritiek richt zich vooral tot de journaliste van uw krant. Waarom juist het zinnetje 'werkende vrouw hoofdschuldi ge' uit het verhaal gelicht als sap pige kop? Op de voorpagina nog tussen aanhalingstekens, maar op pagina twee zelfs dat niet meer. Het L.D. heeft kennelijk geen wetenschappelijk onder zoek nodig om tot opzienbaren de uitspraken te komen. Voor oordelen tussen de regels: 1. Werkende vrouwen m.a.w. huis vrouwen werken niet. 2. Alle buitenshuis werkende vrou wen zijn viezerikken. 3. Mensen uit het buitenland heb ben vaak insecten en zijn dus 4. Als je buitenlanders als buren hebt, zal je ook wel last van in secten hebben. U weet toch hoeveel mensen nog geloven in het geschreven woord; wat in de krant staat is waar. Natuurlijk geeft een jour nalist alleen weer wat gezegd wordt, maar door zo'n kop werk je mee aan het bestendigen van vooroordelen. Het zijn juist deze onopvallend verborgen vooroor delen en discriminerende uit spraken die zich nestelen in broeierige hoeken van onze sa menleving. Als krant heb je de keuze om al dan niet aan iemand met zulke uitspraken een halve pagina te besteden. Paulien de Hart Maija Rondeel-Bavelaar Wevershof 31 Leiden Ongedierte 6 Het feit dat sommige (buitenshuis én betaald) werken is in de ogen van een aantal men sen de oorzaak van velerlei kwaads in onze maatschappij. Nu volgens het Leidsch Dagblad van 29 mei is de werkende vrouw ook al één van de hoofdschuldi gen aan het groeiend insectenle gioen in Leiderdorp. Weliswaar wordt hier een ambtenaar uit Leiderdorp aangehaald, maar de redactie van het LD vindt dit zo belangwekkend dat ze het be richt én op de voorpagina en op pagina 2 (over de volle breedte nota bene) opneemt. Hopelijk geeft de redactie t.z.t. ook zoveel aandacht en ruimte wanneer zich echt belangrijke zaken met be trekking tot vrouwen aandienen. E.Y. Hesselink Van Slingelandtlaan 6 Leiden Ongedierte 7 Ik vind het behoorlijk racistisch om te zeggen dat mensen die uit het buitenland komen de schul digen zijn van het ongedierte in flats. En het is heel onbehoorlijk om de werkende gehuwde vrouw als een vuilak te bestem pelen. Heeft de heer Jansen soms zelf een werkende echtge note? Nu nóg een vraag aan de heer Jan sen: hoe denkt u over de buiten landse gehuwde werkende in een flat wonende vrouw? E.N. Zalme Lisdoddekreek 34 Leiderdorp Zoeterwoude kan niets doen aan wachttijden bij Europaweg ZOETERWOUDE - Bij de ver keerslichten op de Europaweg, ter hoogte van de afslag Amster dam, loopt de het de laatste tijd niet altijd even soepel. Vooral tij dens spitsuren kan het voor het verkeer uit de richting Zoeter woude lang duren voordat de lichten weer op groen springen. De stoplichten zijn namelijk zo afgesteld dat er in ieder geval geen stilstaand verkeer op de (opritten van) de rijksweg staat. En zo kan het gebeuren dat ook verkeer dat rechtdoor de Euro paweg over wil lang moet wach ten totdat de op- en afritten 'leeg' zijn. Dat verklaarde burgemees ter Houdijk gisteravond tijdens de raadscommissie voor onder meer ruimtelijke ordening naar aanleiding van vragen vanuit de leden. Volgens de burgemeester kan de gemeente Zoeterwoude er niets aan doen: de wegen zÜn eigendom van provincie en het rijk. Houdijk: "Maar het is wel een probleem waarmee ze zit ten". En dat het lange wachten frustrerend is voor automobilis ten begreep hij ook. Geduld is het enige dat de geïrriteerde au tomobilist voorlopig kan 'red den'. meer vuil water dan een flatwo ning of bejaardenwoning" De gemeente Voorschoten heeft wél een tariefdifferentiatie, waar bij een onderscheid wordt ge maakt in vier soorten: bejaarden flat, bejaardenwoning, flat en 'overige huizen'. In deze gemeen te gaat men ervan uit dat er wel degelijk een relatie is tussen het soort woning en de aangeboden hoeveelheid huisvuil. In Oegst- geest betaalt momenteel ieder een 11,85 gulden per maand Zouden de Voorschotense ver houdingen worden ingevoerd, dan zouden de bejaarden en flat bewoners er aanmerkelijk op vooruit gaan. Voor bejaarden flats wordt het tarief dan 7,42 gulden en voor bejaardenwonin gen of flats 9,28 gulden. Het wo nen in een eengezinshuis gaat dan echter aan reinigingrechten 12,37 gulden per maand kosten. Voor het rioolgebruik is het tarief momenteel 4,85 gulden per maand. In de gemeente Leider dorp moet per gebruikte hoe veelheid kubieke meter water 33 cent worden betaald. Dat sys teem spreekt het college op zich wel aan. maar het stuit op prakti sche bezwaren. Oegstgeest be trekt zijn water van de Leidsche Duinwater Maatschappij en die zou dan de heffing voor zijn reke ning moeten nemen. Als het wa terbedrijf dat al wil doen, dan zal die dat zeker niet voor niets doen, veronderstelt het college. Het betekent bovendien een administratieve romps lomp. niet m het minst vanwege de vele verhuizingen die in een jaar plaatsvinden Wordt bij de heffing van rioolrech ten (ook) gekozen voor differen tiatie ló het Voorschotense rei nigingsrecht, dan is ook hier de bewoner van de eengezinswo ning duurder uit (5,22 gulden per maand) en de overige Oegstgees- tenaren ongeveer een gulden goedkoper. Het Oegstgeestse college voelt er echter niets voor om met ver schillende tarieven te gaan werken. Het onderschrjft het principiële bezwaar dat gemeen ten geen inkomenspolitiek mo gen voeren omdat daardoor de oneerlijke situatie ontstaat dat mensen die in precies dezelfde omstandigheden verkeren een hoger of lager inkomen hebben, alleen omdat ze in een bepaalde gemeente wonen. En verder is het op geen enkele manier hard te maken dat mensen meer of minder huisvuil of afvalwater aanbieden omdat ze toevallig in een ander soort huis wonen, vin den B en W. "Een wijziging van de heffingsgrondslag heeft dan ook niet direct onze voorkeur", aldus het college. Het plan wordt vanavond in de raadscommissie financiën behandeld. Boer Bolleboom gaat nog door voor zijn varkens ZOETERWOUDE - Boer Bolle- boom heeft zich nog niet neerge legd bij het bevel van de gemeen te om zijn varkens van het ter rein aan de Slootweg te verwijde ren. Gisteravond tijdens de raadscommissie ruimtelijke or dening deelde burgemeester Houdijk van Zoeterwoude mee dat Bolleboom tegen het bevel tot sluiting in beroep is gegaan bij de Raad van State. Houdijk noemde deze poging "de aller laatste mogelijkheid om de pro cedure te verlengen". Zoals bekend moest de illegale var kensstal van veehouder Bolle boom op last van de Raad van State worden afgebroken. Dit rechtsorgaan vond dat de ge meente Zoeterwoude Bolleboom terecht een bouwvergunning had geweigerd. De stallen wer den vorige maand afgebroken, maar de beesten - voor wie geen hinderwetvergunning was aan gevraagd - zouden begin deze maand het veld moeten r Dat is dus nog niet gebeurd. VOORSCHOTEN - Om Voorschotenaren te stimuleren volgende week donderdag hun stem uit te brengen voor de Europese verkiezingen, wordt morgenavond een 'Nacht van Europa' gehouden in het cultureel centrum. Het gebeuren wordt georganiseerd door de plaatselijke verte genwoordigers van WD, CDA, D'66, PvdA, PSP en PPR. Politiek en verstrooiing gaan hand in hand tijdens de avond die om acht uur wordt geopend door burgemeester P. Cannegieter. Naast een fo rumdiscussie in de grote zaal, met politici als Schelto Patijn, de nieuwe commissaris van de koningin in Zuid-Holland, staan optredens op het programma van de Leidse volksdansgroep Achalay en de Europa jazz band, een plaatselijke formatie. Tijdens deze programma-onderdelen worden in de ronde hal video's ver toond over het Europese parlement. In de koffiekamer krijgen de be zoekers de kans Europese biertjes en EEG-hapjes te nuttigen. De 'Nacht' zal vermoedelijk om ongeveer twaalf uur afgelopen zijn. De forumdiscussie moet een uur eerder worden afgerond door de forum- leider J. Metselaar, hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad. Hopelijk zullen de forumleden dan, na twee maal drie kwartier praten, meer duidelijkheid hebben verschaft over de invloed van het Europese Par lement en de doelmatigheid van deze instelling. Overigens zijn de forumleden uitgekozen omdat zij ofwel in het Europese Parlement hebben gezeten, ofwel op de lijst staan bij de komende ver kiezingen. Zo staat Roel van Duyn, ex-voorzitter van de Provo- en Ka bouterbeweging, momenteel vierde op de (PPR/PSP/CPN)lijst voor de Europese verkiezingen. Forumlid Aart Geurtsen, van 1967 tot 1981 Tweede Kamerlid voor de WD, zit vanaf 1979 in het Europese Parle ment. Hij is niet herkiesbaar. Tweede Kamerlid Schelto Patijn (PvdA) evenmin. Hij is per 15 juli benoemd tot Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Patijn heeft echter van 1973 tot 1979 in het Europese Parlement gezeten. Jean Penders heeft vanaf 1979 in dit parlement gezeten voor het CDA. Nu staat Penders vierde op de lijst. Het vijfde forumlid, Pauline van Tets (D'66). staat twee plaatsen hoger op de lijst van haar partij. ZOETERWOUDE - Als er iets meteen opvalt bij het betre den van de Aloysiusschool aan de Zoeterwoudse Schen- kelweg is dat het hier nog he lemaal naar vroeger ruikt. Trouwens, niet alleen de geur doet de herinneringen aan de schooltijd weer bovendrij ven, het uiterlijk van het nu zestigjarige gebouw doet dat ook: het doet nog echt ouder wets aan. De bijna antieke garderobehaken, met daar boven nummertjes. De ste nen vloer. De hoge plafonds. Kortom, de Aloysiusschool is een echte school. Dat roepen ook de Zoeterwoude- naren die ter gelegenheid van dit lustrum voor een gesprek met de krant bij elkaar zijn gaan zitten: ex-schooljuffrouw Toos Schou ten (68), Mies van der Krogt van de oudercommissie, schoolhoofd Joop Vink en Johan Berg (67), die ooit tot de eerste lichting schoolkinderen behoorde die het toendertijd gloednieuwe gebouw mochten inwijden. Een hele eer natuurlijk om van dp verouderde lokalen bij het huidi ge Don Bosco te verkassen naar de nieuwbouw. Voor de school kinderen betekende het wel op passen, zo herinnert Berg zich. Men was trots op de nieuwbouw en de gebruikers konden er niet voorzichtig genoeg mee om springen. Zo werden dat eerste jaar stroken karton over de schoolbanken heen gedrapeerd om te voorkomen dat inktvlek ken zich in dat maagdelijke hout zouden nestelen. Die houten banken, compleet met inktpotje en griffelkoker zijn al lang verdwenen. De toiletten zijn ook aan de eisen van de jaren tachtig aangepast. En de klom penbakjes onder de kapstokken konden in de loop der jaren wor den gesloopt en het kolenhok werd vergaderruimte. Maar voor de rest is het opvallend hoe wei nig er in die zestig jaar aan het uiterlijk van de school werd ge sleuteld. Zo wordt veel meer dan vroeger het doorleren aangemoedigd. Berg 9ver vroeger: "Nee, er was geen sprake van datje na de lage re school doorleerde. Je had een enkeling die naar het seminarie ging, of naar de ULO, en spora disch iemand voor wie het HBS werd, maar dat was alles. Dat kwam ook doordat Leiden geen katholieke middelbare school had. Je had er heel wat die zei den: dan maar niet. Maar de hoofdoorzaak was dat er in Zoe terwoude werk zat was. Heel wat kinderen konden bij boeren en tuinders terecht. Toen de leerplichtige leeftijd in de jaren veertig van 14 naar 16 jaar ging kwam, wat men al snel "de uittocht" ging noemen, op gang. De jeugd trok dagelijks naar Lei den, om daar een school te be zoeken. De Aloysiusschool zelf kwam met een zevende en acht ste leerjaar op de proppen om het gat te vullen. Bovendien had je nog zuster Veronica met haar naai- en modevakschool in de Zuidbuurt, herinneren de ge sprekspartners zich. Keus ge noeg, zoveel zelfs dat uit het na- BOTSING - Een bromfietser uit Leiden heeft gisteravond ernstig beenletsel opgelopen bij een bot sing met een fietster op de Zoe terwoudse Rijndijk. Met een ambulance moest hij wor den overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. De botsing ontstond doordat de twee rijwielers elkaar raakten bij het passeren. De fietster, die af komstig is uit Leiden, liep bij de ze manoeuvre op het fietspad en kele oppervlakkige schaafwon den op. burige Stomp wijk een zekere zuster Leonie het waagde om in Zoeterwoude zieltjes voor haar school te winnen. Ze zou 'advie zen' als: laat Marietje maar niet naar de Mulo gaan, breng haar liever naar mijn huishoudschool, tot in de jaren zestig blijven ge ven. Successievelijk moesten die kleine schooltjes op last van de overheid worden gesloten en verdween de zuster uit het dorpsbeeld. Ook het Voortgezet Lager Onderwijs, een aparte af deling van de Aloysiusschool, werd opgedoekt. Vermenging Natuurlijk mag ook de vermenging van de sexen niet in de geschied schrijving van de school ontbre ken. Was de Aloysiusschool er aanvankelijk alleen voor jon gens, in 1966 kwamen er ook meisjes bij die tot dan in de Zuid- buurt onderwijs kregen. Dit tot opluchting van schoolhoofd Vink. "De sfeer werd meteen veel beter", herinnert hij zich. "Bovendien zijn meisjes in het algemeen ijveriger, en dat werk te stimulerend op die knullen". Achteraf is het maar goed ook dat het vrouwelijk geslacht er ook een plaatsje vond, want met de huidige aanwas is het niet al te rooskleurig gesteld. Zoeterwou de heeft momenteel drie katho lieke scholen, tot ongenoegen van schoolhoofd Vink. "Ik heb altjd al gezegd dat het dorp te klein is voor drie katholieke scholen", zegt hij, en juffrouw Schouten is het volmondig met hem eens. Maar ja, Sjaloom werd van noodgebouw tot een echt ge bouw veranderd in de tijd dat de gezinnen wat groter waren, Aloy- sius negen klassen groot was en er zelfs kinderen waren die in de voetbalkantine les kregen. Bo vendien was er veel nieuwbouw in aantocht. Het bestuur van de stichting katholieke scholen sloeg aan het tellen en kwam tot een totaal van achttien klassen: drie scholen dus. "Maar men is met die berekeningen te enthou siast geweest", concludeert Vink Gevolg was een jarenlang getouw trek om 'zieltjes'. Die concurren tiestrijd is nu begraven. De ou ders en hun kinderen mogen te genwoordig ook zelf uitmaken welke school ze kiezen. Niet lan ger wordt de schoolkeuze be paald door de geografische lig ging van de ouderlijke woning. De verdeling was het afgelopen schooljaar als volgt: Aloysius 122, Klaverweide 150 en Sjaloom 95 leerlingen. Het ministerie van onderwijs zou kunnen beslissen om die drie scholen naar twee te rug te brengen. Maar daarover is volgens het schoolhoofd nog niets zeker. Project Voorlopig gaat de Aloysiusschool dus rustig door op de ingeslagen weg en tracht ze nieuwe paden niet over te slaan. Zo is er al sinds 1955 een oudercommissie, die heel wat inspraak heeft (juf frouw Schouten: "Ouders heb ben tegenwoordig net zoveel te zeggen als de onderwijzer") en ook het uiterlijk van de rappor ten werd aan de jaren tachtig aangepast. Balletjes in plaats van cijfers, dat hadden juffrouw Schouten en voormalig school- leerling Be rg ook nooit kunnen denken. Een groene bal is een goed cijfer, een gele betekent 're delijk' en de rode is het onver mijdelijke 'zwak'. De leerlingen werken tegenwoordig ook in ni veaus. Oud-leerling Berg ten slotte over de veranderde onder wijsmethoden: "Spreekbeurten, kringgesprekken, dat had je vroeger allemaal niet. Je zat je mond te houden. Nu moetje pra ten in de klas. Mijn kleinkind Alex van vijf heeft al een projéct. Nou vraag ik je". Het feestprogramma van de zestig jarige Aloysiusschool ziet er voor leerlingen, ouders en belangstel lenden als volgt uit: WOENSDAG 9.15 uur - Optocht in kleding uit de jaren '20 door de oude dorps kern, vanaf de Schenkelweg. 10.45 uur - Oude kinderspelen op het Loetheveld. 19.30 uur - Receptie van school hoofd J.W. Vink (25 jaar hoofd) in Don Bosco aan de Zuidbuurtse- DONDERDAG 9.15 uur - Kinderprogramma met muziek, dans, toneel etc. ip het Mu ziekcentrum. 11.00 uur - Toneelspel door ou ders in het Muziekcentrum. 13.45 uur - Playbackshow door kinderen, kleuters en teamleden in het Muziekcentrum. VRIJDAG 9.00 uur - Puzzeltocht vanaf de Schenkelweg. 11.00 uur - Zwemmen en picknic ken op Haasbroek. 19.00 uur - Eucharistieviering in de St. Jan. 21.00 uur - Barbecue voor ouders en genodigden. Zo stond de Aloysiusschool er zestig jaar geleden op de Schenkelweg bij. Niet de school, maar wel de weg is ingrijpend veranderd. Er stond anno 1924 nog geen enkel huis op deze weg. De school werd toen door een sloot en een hek van de rest afgescheidenm. (eigen foto) Meisje aangereden LEIDERDORP - Een 10-jarig meis je uit Leiden heeft gistermorgen een zere knie opgelopen by een botsing met een personenauto op de Leiderdorpse kruising Vronkenlaan/Lijnbaan. De twee botsten op elkaar op het moment dat het meisje de Lijn baan verliet en linksaf richting Engelendaal wilde fietsen. Pre cies op dat moment reed een au tomobilist, die uit de richting van de Engelendaal kwam, de Lijnbaan op. De knieblessure viel mee: er hoef de geen ambulance aan te pas te komen. Jongerenbeweging - Koppenhinksteeg 2. aktiebyeenkomst tegen de 1 juli- maatregelen, 20 uur. Parkeerterrein Groenoordhallen - start avondfietsvierdaagse, 18.30-19.30 uur. v.a. kantine VTL - Voorschoterweg, avondwandelvierdaagse. 18-19 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor bui tenlandse jongeren, 19-20.30 uur, aan sluitend soos, muziek of Film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14-16 uur en di ook van 20-21 uur. Leiderdorp K&O-gebouw - Splinterlaan 91, lezing over de Loire, 20 uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, open brid- ge-avond, 19.45 uur. Zoeterwoude 't Watertje - braderie, 19-22 uur. Gemeentehuis - raadscommissie wel zijn, 20 uur. WOENSDAG Parkeerterrein Groenoordhallen avondfietsvierdaagse, 18.30-19.30 uur. v.a. kantine VTL - Voorschoterweg, avondwandelvierdaagse, 18-19 uur. Kapelzaal K&O - Oude Vest, tekenfilms voor de jeugd, 14.30 uur. Hooglandse Kerk - pauzeorgelconcert door Rijk Jansen, 12.30 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, soos en sport, 15-17 uur. Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein, kin- dermiddag, 15 uur. Poppentheater - Churchillweg, kinder voorstelling, 14.30 uur. Zoeterwoude 't Watertje - braderie, 15-22 uur. Don Bosco - Zuidbuurtseweg, receptie schoolhoofd J. Vink van de Aloysius school, 19.30-21 uur. Schenkelweg - optocht Aloysiusschool, 9.15 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in regio Leiden, wordt waargenomen van: 1 tot 8 juni door: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222 Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Lezing Volksuniversiteit K&O in Leider dorp houdt vanavond en vol gende week dinsdag lezingen met dia's over de Loire, het his torische hart van Frankrijk. De lezingen worden gegeven door mevrouw C. Timmers. Ze begi- nenn om acht uur in het K&O- gebouw aan de Splinterlaan 91. Poppentheater Een brievenbus die kan brullen. Dat wonder kunnen kinderen morgenmiddag aanschouwen in het poppentheater aan de Chur chillweg in Voorschoten. De kindervoorstelling begint om half drie. Graag van tevoren re serveren via telefoonnummer 01717-8361. Kinderitniddag Ook het Voorchotense jongeren centrum De Lindehoeve biedt morgenmiddag onderdak aan kinderen. De jeugd van zes tot twaalf kan er lekker knutselen, sieraden maken en tekenen. Aanyang drie uur in het jonge rencentrum aan het Burgemees ter van der Haarplein. Avond Kringloop De Leiderdorpse stichting 'De Kringloop' organiseert morgen een avond met als thema veilig heid in en om het huis/veilig heid op vakantie met kinderen tot 12 jaar. De heer Dorresteijn van het Veiligheidsinstituut uit Amsterdam zal deze avond in leiden. De avond wordt gehou den in de Sjelter aan de Heem raadlaan 67 in Leiderdorp. Aan vang acht uur. Bridge-drives De Oegstgeester bridgeclub Rijn land organiseert in de komende drie maanden elke dinsdag avond open bridge-drives voor leden en belangstellenden uit Leiden en omgeving. Deze avonden beginnen steeds om kwart voor acht. Inschrijving in de zaal van het Gemeentecen trum aan de Lijtweg (bij win kelcentrum Lange Voort) in Oegstgeest. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Geen krant ontvangen tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorgmg na 19 30 uur) zaterdag v incassokosten abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen volgt automatische verlenging W E Metselaar Rubriekchefs J Kroon (stad) B W T Jungma H I J Veldhuize M Hoenson-de Graaff (randgem P C Rosier (radio, televisie, kunst) S J de Groot (geesteli)k leven) Redactie stad en randgemeenten tel 071-144941. 219 16 30-18 00 u Tientsgelden bij etalmg te voldoen e is met toegestaan e Tombe (sport) Bonn. Rome. Madrid. Men

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2