Amateur winnaar Dauphiné Liberé 7»% Jelle Nijdam valt ver terug vrij -ui t Connors en Lendl in kwartfinales Ramirez slaat slag op valreep 'Club moet letten op betalingen' BOUWFONDS HYPOTHEEK. RENTE NU DINSDAG 5 JUNI 1984 Sport DOOR RUUD PAAUW Wielrennen is een tak van sport waar het amateurisme voort durend aan de groezelige kant is geweest. Het werd door opko mende, succesvolle coureurs al in 1920 of daaromtrent gewoon gezien als een stadium dat je moest doorlopen voor je prof kon worden. Die reine Olympi sche gedachte viel daar meteen onder de noemer flauwekul of holle praat. Zelfs in de goeie ouwe tijd toen bij de meeste takken van sport nog wel enige ethiek werd op gehouden (en de kat alleen als het niet anders kon in de diep ste duisternis werd geknepen), rolden de centen bij de wielera- mateurs al vrolijk en openlijk over straat. Bij het onooglijkste rondje om de kerktoren kon je bij de premiesprints heel wat in de wacht slepen. Elke tak van sport heeft zijn eigen ama- teurregels en de wielrennerij had de ruimste van alle. Zo was het én zo is het nog. Wielrennen en geld, die twee ho ren bij elkaar als een bruid en een witte jurk. Deze regels dienen even ter inlei ding van een stukje over het ge- val-Nijdam; zie daarover ook de krant van zaterdag. De 20-jarige Jelle Nijdam is een talent dat zich als een soort rukwind heeft aangediend. Hij reed in Oost-Duitsland voor treffelijk in de achtervolging en manifesteerde zich ook krachtig in Olympia's ronde. Hij lijkt een stevige medaille kandidaat, zeker nu de Oost bloklanden de Spelen van Los Angeles mijden. Maar rond hem zijn nu proble men ontstaan. Het schijnt dat hij al een profcontract op zak heeft voor na de Spelen en het Nederlandsch Olympisch Co mité maakt zich daar nogal druk over. De zaak komt op hoog niveau bij het NOC aan de orde. NOC-bestuurder Bram Leeuwenhoek heeft al gezegd: "Als er een profcontract be staat, laten we hem thuis". Dat zou dan ronduit belachelijk zijn. Iedereen weet dat de meeste topa- mateurs in de wielersport, be houdens die in het Oostblok na tuurlijk, na een evenement als de Olympische Spelen snel naar de rijen der profs over gaan. Of men het leuk of pas send vindt of niet, zo gaat dat nu eenmaal. Of Nijdam zijn handtekening nu al heeft gezet of dat over twee maanden doet, is nauwelijks interessant of van belang. Op dit moment behoort hij nog tot de amateurs - of wat daar in de wielrennerij voor poseert. Als het NOC Nijdam zou afwij zen, loopt het op de kop af zes tig jaar achter de realiteit aan. Ter staving daarvan bezit ik een aardig knipsel. Het is af komstig uit de 'Revue der Spor ten' en dateert van augustus 1924. Een uiterst leerzaam stukje. Het blad schrijft over de Fransman Lucien Michard, kort tevoren in Parijs ge kroond als Olympisch sprint kampioen, het volgende: "Deze Michard oefende zich voor de Olympische wedstrijden door onafgebroken tegen be roepsrenners uit te komen en zulks in wedstrijden waarvoor hij geld zal ontvangen, wan neer hij nd de Olympiade en na de wereldkampioenschappen tot de rangen der professionals zal overgaan. Outsiders meen den dat dit ontoelaatbare toe standen waren in Olympische kringen. De werkelijkheid heeft het evenwel anders bewezen. Niemand heeft tegen deze eu veldaad geprotesteerd". Men ziet het: Michard spekte zijn bankrekening in feite al in zijn amateurtijd, wat men Nijdam, althans officieel, niet kan ver wijten. Deze vorm van amateu risme kreeg in de jaren twintig een naam: het michardisme. Het Frans Olympisch Comité zat er destijds absoluut niet mee en het zou toch even koddig als al lerbedroevendst zijn als het NOC niet zou aanvaarden wat notabene zestig jaar geleden al tot de dagelijkse praktijk be hoorde Chocola? Mysterieuze krachten in de sport - ze zijn er nog altijd. Dat ts verheugend, want ze geven ten minste nog enige fleur aan deze computer-gestuurde wereld. In de derde ronde van de Open Franse tenniskampioenschap pen in Parijs raakte de jonge Zweed Henrik Sundström, on langs nog overwinnaar van Wilander in Monte Carlo, in volstrekt verloren positie tegen de Chileen Gildermeister: 6-2, 6-0, 5-1 en 30.0. De Chileen had dus nog maar twee punten nodig voor de ze ge. Het leek een peuleschil, aan gezien de Zweed op een nacht- merrie-achtige manier stond te knoeien. Toen besloot Sunds tröm, zo meldden de kranten eensgezind, een stuk chocola te nuttigen. En ziet: gedaan was het ineens met het gemiezer, ge nietsnut en gelanterfant. De tijger in Sundströms tank stak brullend de kop op en van de weeromstuit sloop in Gilder meisters gemoed een bange muis binnen. Met 7-5, 6-3, 6-4 in de laatste drie sets sleepte de Zweed de partij uit het vuur. Ik dacht dat alleen Joris-drie- pinter met melk daartoe in staat was. maar Sundström lapt het hem met een reep cho cola. Zat het hem echt in die lekkernij? Artsen zullen ongetwijfeld wel komen aandragen met de stel ling dat een hoeveelheid suiker op een bepaald moment een heel goede uitwerking kan heb ben. Maar dan blijft nog de vraag waarom Gildermeister in heel die derde set op zijn ei gen service niets meer kon klaarmaken. De hemel met name de daar ge stationeerde Joris van de Bergh) mag weten wat het pre cies was - en die zal er hopelijk zijn mond over houden. Pilletje De wonderlijke omkeer in de strijd Sundström-Gïldermeis- ter brengt in mijn herinnering een hoogst komisch en bizar ge val van 'mysterieuze krachten'. De journalist Martin Duyzings verhaalt ervan in het boek 'Sport op twee wielen' (1951). Het betrof de Zeeuwse renner Van der Voorde, die in de Ron de van Spanje 1946 zich aan vankelijk voortreffelijk had ge weerd, maar in de etappe Mur- cia-Valancia, gereden bij een moordende hitte, "tegen een in zinking aanliep, groot genoeg om er een heel peloton royaal Op de sterk keuvelende weg brak de strijd plotseling uit en Van der Voorde kon niet mee. Hij worstelde zich naast de auto van zijn ploegleider en schreeuwde maar één woord: "Atoom". Sinds die "welbekende kleinig heid met Hirosjima" was dat enkele jaren in rennerskringen de codenaam voor doping. (Wellicht ten overvloede: in die tijd kende men nog geen do pingcontroles). "Helaas, er was geen atoom", al dus Duyzings. "Er was m de medicijnkast van de ploeglei der niets dat ook maar in de verste verte op een stimulerend middel leek. De medicijnkast zat voornamelijk vol met DDT- poeder (met het oog op de wandluizen) en met norit (met het oog op de eigenaardige, in olijfolie gedrenkte gewoonten in de Spaanse keukens). Maar Van der Voorde wenste atoom, en wel onmiddellijk". Nu had de soigneur een dag eer der bij de Zwitserse ploeg wat norit geruild tegen een maag middeltje: pilletjes met een "verdacht roze kleur". De ploegleider stopte er een stuk of zes in een papiertje en liet ze via een tussenpersoon heel stie kem aan Van der Voorde over handigen. "Ik vergeet niet gauw hoe Van der Voorde dat halve dozijn maagpillen met éen zwaai van zijn machtige hand achter zijn kiezen gooide, compleet met het papiertje waarin zij gewikkeld waren, met een gulzigheid die duidelijk demonstreerde, hoe hard hij in het wondermiddel geloofde". Korte tijd later kwam Van der Voorde uitgelaten naar zijn ploegleider gereden. Hij was er doorheen. Hij vloog weer. "Een reuze-middeltje! Sarajevo '84 Even een stukje voor specialisten en fijnproevers. Tot de fraaiste Olympische werken die vierjaarlijks van de persen rollen, behoren de creaties die de Olympische Sportbibliotheek het licht laat zien. Deze van bijzondere kleu renfoto's voorziene boeken vin den hun weg overigens niet via de gewone boekhandel, er zijn andere distributiekanalen voor gekozen. De Olympische Sportbibliotheek is van oorsprong Duits. Door de werken aan te passen aan de wensen van diverse landen en door een zekere samenwer king tot stand te brengen met nationale Olympische comités is de laatste acht jaar steeds na de Spelen een boek afgeleverd dat in een groot aantal landen op de markt kan worden ge bracht. Zojuist is uitgekomen 'Sarajeix>- 1984', het relaas van de Olym pische Winterspelen. Behalve een Duitstalige, Italiaanse en Franse lezing biedt het boek ook de Nederlandse kijk op de zaak. Het schaatstoernooi, in clusief onze eigen Hoekse en Kabeljauwse twisten, krijgt ruime aandacht en de bobbers leggen omstandig uit waar het precies fout ging. Verder is er een zeer lezenswaardig over zicht van de Nederlandse chef de mission, Van Wimersma Greidanus. Hij eindigt wat in mineur: "In Olympisch Saraje vo 1984 heb ik tot mijn spijt moeten constateren dat Neder landers hun faxxtrieten erg snel laten vallen". Het is een les die bepaald niet nieuw is. maar kennelijk ie dere chef de mission weer pijn lijk overvalt. 'Sarajevo 1984', een uitgave van de Olympische Sportbiblio theek, Amsterdam. Contacta dres Zuid-Holland: C. Bar- mentloo, Vlietweg 1, Hoog1 de. Prijs f98. NUTH (GPD) - De koplopers in Olympia's Ronde zijn een be langrijke concurrent kwijt: Jelle Nijdam. Toen de tijdwaarnemers aan de rekentafel de schade voor hem opmaakten, lag de stevige Brabander huilend van verdriet en klappertandend van de kou op zijn bed in hotel-pension „Om de Hoek" te Nuth de tegenslag te verwerken. Later kreeg hij per officieel communiqué zijn ach terstand op: 8 minuten en 40 se conden, wat betekende dat hij in het algemeen klassement van de derde plaats duikelde naar een kansloze 67e positie. Bij de reconstructie liepen de me ningen over de oorzaak van die onverwachte instorting van de zo kansrijk geachte Jelle Nijdam uiteen. Zelf schreef hij het toe aan zenuwen, ontstaan door het feit dat zijn beroepsrennersplan- Giro: stilte voor de storm BARDONECCHIA (AFP/RTR) - De Noor Dag-Erik Pedersen zag de aanval in de laatste kilometers van de zestiende etappe van de Ronde van* Italië beloond met zijn tweede ritoverwinning, na in de negende etappe ook al succes vol te zijn geweest. De 25-jarige Skandinaviër demarreerde in de slotfase uit een kopgroepje, met onder anderen de Nederlander Johan van der Velde en had op de eindstreep precies drie secon den over op de Italiaan Alfredo Chinetti. Van der Velde werd derde. In de sprint van het ach tervolgende peloton, dat slechts elf seconden achterstand had, werd Frits Pirard achtste. Francesco Moser, de leider in het algemeen klassement, volstond tijdens de 198 kilometer lange rit van Alessandria naar de winter sportplaats Bardonecchia, die grotendeels in de stromende re gen werd afgelegd, met het scha duwen van de Fransman Lau rent Fignon, die twee keer ver geefs probeerde iets van zijn ach terstand van ruim twee minuten op de werelduurrecordhouder goed te maken. Bij een uitloop poging bouwde Fignon een voor sprong op van 23 seconden, maar zeven kilometer voor de eind streep werd hij achterhaald. Mo- sers landgenoten Visentini en Argentin, die de tweede en derde plaats in de algemene rangschik king bezetten, hielden zich rustig in de wetenschap dat de de las tigste bergetappes nog moeten komen. De uitslag van de zestiende etappe van de Ronde van Italië is: 1. Dag-Erik Pe dersen (Nor) 5 uur 27 minuten en 3 seconden, 2. Alfredo Chinetti (Ita) op 0.03,3. Johan van der Velde (Ned) z.t., 4. Bernard Gavillet (Zwi) op 0.05, 5. Marino Lejarreta (Spa) z.t. 1. Francesco Moser (Ita) 73.15.19, 2. Ro berto Visentini (Ita) op 1.03 min., 3. Moreno Argentin (Ita) op 2.07, 4. Lau rent Fignon (Fra) z.t., 5. Marino Lejar reta (Spa) op 3.25, 6. Johan van der Velde (Ned) op 4.12, 7. Mario Beccia (Ita) op 4.44, 8. Acacio da Silva (Por) op 5.03, 9. Gianbattista Baronchelli (Ita) op 5.15, 10. Giuseppe Saronni (Ita) op 5.24. 1 gaan worden zijn kandidatuur voor de Olym pische Spelen. Op de Slinger- berg in het Limburgse Geulle, was hij zó in moeilijkheden ge raakt, dat hij als een tobber te rechtkwam in een achterblijven de groep. „Ik kreeg m'n benen amper rond", klonk het kreu nend. „Ik blokkeerde helemaal. Zóveel ellende heb ik nog nooit meegemaakt". Hij zocht het in het gedoe rond zijn contacten met de profploeg Kwantum. „Sinds die berichten rondgaan, slaap ik verschrikke lijk slecht. Ik pieker me 's nachts suf over de mogelijke gevolgen voor mijn uitzending naar de Olympische Spelen". Zijn ploegleider Piet van der Kruys had een andere uitleg. „Toen ik hem in de koers eens ging opzoeken, zag ik dat zijn zakken nog vol met eten zaten. Hij was dat vergeten. Ik wees hem daarop, maar hij reageerde niet. Vanuit mijn portierraam heb ik het toen uit zijnachterzak- ken gepeuterd en in zijn mond gestopt. Een jonge renner moet zoiets ooit meegemaakt hebben, maar het is doodzonde dat Nij dam die les op dit belangrijke moment moest leren..." Binnen de ploeg werd de teleur stelling over wat Jelle Nijdam overkwam gecompenseerd door de etappe-overwinning van John Talen. Het was voor deze groep de derde ritzege in vijf dagen. „Hij kan het als wielrenner erg ver brengen", zegt Piet van der Kruys. „John Talen heeft veel ta lent en een enorm karakter. Dat samen maakt klasse". Talen eta leerde zijn mogelijkheden in de laatste 10 kilometer van de rit naar Limburg. Daar begon hij aan de tweede opvallende solo van de dag. De eerste was op naam gekomen van de Rus Jev- geni Korolkov, die na 22 kilome ter ontsnapte en pas op 53 kilo meter van de finish werd achter haald. Gedurende die actie van 89 kilometer bracht hij het tot een maximale voorsprong van 3 minuten en 40 seconden. De solo van John Talen was vooral opvallend vanwege het feit dat hij onderweg de ronde-dokter bij zich moest roepen om zich te la ten behandelen aan zijn linkerk nie, die ernstig geblesseerd raak te door twee valpartijen in de af gelopen anderhalve week. Op weg naar Nuth werd de pijn ge stild door een verdovende spray, die de arts al koersend op zijn knie spoot. De uitslag van de vijfde etappe is: 1. John Talen (Aar) 164 km in 3 uur 45 minuten en 15 seconden, 2. Frank Verleyen (Bel) 3.45.34, 3. Mathieu Het algemeen klassement na de vijfde etappe is: 1. Nico Verhoeven (Gaz) 16.55.16 uur, 2. Asiat Saitov (Sov) op 0.03 min., 3. Toni Rosmia (Sov) op 0.18, 4. Arie Hassink (Ams) op 0.25, 5. Piet Kleine (Uni) op 0.29, 6. Peter Pie- ters (Min) op 0.29, 7. Jos Alberts (Ams) op 0.30, 8. Marco van der Hulst (Ams) op 0.36, 9. Erwin Nijboer (Ams) op 0.36,10. Gert Jakobs (Bat) op 0.37, 11Peter Stevenhaagen (Ams) op 0.43, 12. Jevgeni Korlokov (Sov) op 0.45, 13. Falk Boden (DDR) op 0.47. de Dauphiné Liberé. Naast de gele leiderstrui ook de (foto ANP) VALS-LES-BAINS (GPD) - De sensatie was gisteren compleet in Vals-les-Bains, eindpunt van de 36e editie van de Dauphiné Libéré. Voor het eerst in het be staan van wielerwedstrijd, een van de parels van het Franse cy- clisme, kwam er een amateur op het erepodium. Voor deze histo rische daad zorgde de Colom biaan Martine Ramirez (23), een van de talrijke klimgeiten die dit Zuidamerikaanse land rijk is. Een dreun voor het professionele peloton, die men zich nog lang zal heugen. Beroepswielrenners beschouwen hun metier als een soort blijf- van-myn-lijf-huis, waarin buiten staanders (amateurs) hoogstens een kijkje mogen nemen, maar verder nergens mogen aanko men. Eerder in deze Dauphiné had de Ier Stephen Roche nog la ten weten, dat hij moeite had met gretigheid waarmee de Colom- bianen zich in het gevecht om de hoofdprijzen mengden. „Ze zit ten aan ons brood", klaagde de groene truidrager steen en been. Na het uitvallen van de bergkoning van de Dauphiné, de door een knieblessure gevelde Francisco Rodriguez, leek de weg voor Hi- nault vrij om voor de vierde maal deze koers op zijn naam te bren gen. Zeker met een afsluitende tijdrit voor de wielen. Hinault mag dan weer veel kunnen, zyn oude niveau heeft hij na zijn maandenlange gesukkel vorig jaar nog altyd niet kunnen berei ken. Ach, zo redeneerden de insiders, Hinault wint toch wel, want in een gevecht tegen het uurwerk zou de Franse vedette die lastpak van een amateur uit Colombia wel even een lesje geven. Die vlieger ging echter tot verrassing van Jan en Alleman niet op. Hi nault bleek in beide superzware bergetappes te veel van zijn krachten te hebben gevergd en de Fransen, die in Vals-les-Bains aan de finish waren verzameld, moesten even slikken toen bleek dat Hinault voor de derde achter eenvolgende dag ëen gevoelige klap moest incasseren. Niet alleen werd hij in deze tijdrit, waarin de Col de l'Escrinet (787 meter hoog) nog een pittig obsta kel vormde, slechts vijfde, ook zyn tijd bleek ontoereikend om die dekselse Ramirez van de hoofdprijs af te houden. De Co lombiaan bewees op het geacci denteerde traject tussen Privas en Vals-les-Bains, dat het snelst werd afgelegd door wereldkam pioen Greg Lemond, behalve te kunnen klimmen, ook over meer dan genoeg inhoud te beschik ken om sterk te soleren. Hij was zelfs nog vijf seconden sneller dan zfin Franse rivaal en werd knap derde. Wilde Hinault bewijzen, dat hij nog niet als afgeschreven moet wor den beschouwd, de renners van Post grepen de Dauphiné aan als een eerste goede voorbereiding op de Tour. In het algemeen klas sement speelden ze dan ook geen rol van betekenis mee, maar met drie etappezeges lieten de Pana- sonics zich anderszijds ook weer niet onbetuigd. Post was dan ook niet ontevreden: „De conditie is goed. Alleen het bergop rijden moet nog beter worden. Maar daarvoor waren we hier". Een van Post's kopmannen, Phil Anderson, won niettemin een rit over vijf cols. In Veldscholten, die zelfs nog een dag de gele trui heeft gedragen en de Belgische knecht Guy Nu- lens, gisteren zjjn goede vorm bevestigend met een eerste plaats in het ochtendritje naar Privas, had Post nog twee andere etappewinnaars. En met Peter JVinnen gaat het volgens Post ook de goede kant op. „Hij komt er nu doorheen dankzij deze har de Dauphiné". Verder vielen de onregelmatige prestaties van Rooks in het oog. Verrukt toonde Post zich over de Colombiaanse amateurs, die zelfs hem, als iemand die toch wel alles heeft meegemaakt in deze sport, in extase hebben ge bracht. Post: „Ze hebben enkele schitterende staaltjes wielrennen laten zien. (AFP) - De eindstand van de Dauphiné Liberé is: 1 Martin Ramirez (Col) 35.23.11, 2 Bernard Hinault (Fra) op 0 27 min., 3. Greg Lemond (VST) op 5 07. 4 Pascal Simon (Fra) op 6.33, 5. Niki Ruttimann (Zwi) op 10 41,6. Ste phen Roche (Ier) op 11.59, 7. Phil An derson (Aus) op 13.49, 8. Michel Lau rent (Fra) op 16.36, 9. Gilles Mas (Fra) op 16.59, 10. Dominique Garde (Fra) op 18.19, 18. Peter Winnen (Ned) op 30.04, 19. Gerard Veldscholten (Ned) op 31.00, 22. Steven Rooks (Ned) op 35.14, 28. Henk Lubberding (Ned) op 44.39,43. Albert Wekema (Ned) op 1.16.40. PARIJS (AFP/RTR) - Tussen de buien door hebben gisteren nog drie tennissers de kwartfinales kunnen bereiken van het open Frans kampioenschap in Parijs. De Amerikaanse vechter Jimmy Connors, de als tweede geplaat ste Tsjechoslowaak Ivan Lendl en de Zuidamerikaan Andres Gomez, de geheime favoriet te midden van de toppers, plaat sten zich na McEnroe, Arias en Sundström bij de laatste acht. De Franse titelhouder Yannick Noah, voor wie 25.000 toeschou wers geduldig bleven wachten in het Stade Roland Garros, moet vandaag opnieuw de baan op om de Hongaar Balazs Toroczy de voet dwars te zetten. Na ieder een set te hebben gewonnen, gaf de toernooileiding het sein in rukken, toen de regen aan het eind van de middag voor de zo veelste keer het provisorische wedstrijdschema in de war stuurde. De 31-jarige Connors begon tegen de jeugdige Spanjaard Emilio Sanchez slecht en kwam met 0-3 en 1-4 achter. De linkshandige Amerikaan herstelde zich echter op een bewonderenswaardige wijze en won tien games op ry- Het verzet van Sanchez was daarmee gelijk gebroken, want hij behield nog slechts twee keer de eigen opslag. Ivan Lendl, die drie jaar geleden in de finale op Roland Garros van Björn Borg verloor en nog steeds loert op een zege in een Grand Slam-toernooi, bezat tegen de tijd dat de partij moest worden onderbroken al een comfortable voorsprong op de Zweed Anders Jarryd, 6-4, 6-0, 3-3. Jarryd, die eerder de Nederlander Michiel LEIDEN - Tijdens de algemene vergadering van de BAVL (Be langenvereniging Amateurvoet bal Leiden) heeft Roodenburg- voorzitter Wiggers gisteravond de aandacht gevestigd op beta lingen aan spelers buiten het be stuur om. De afgevaardigden van-de veertien aanwezige verenigingen zegden toe controle te zullen uitoefenen op eventuele giften, waar het be stuur geen hand in heeft. 'Tij dens de overschrijvingsperiode hebben we geconstateerd dat er dingen gebeuren die niet door de beugel kunnen", aldus BAVL-se- cretaris Van der Maal. "Er zijn geen namen genoemd, maar we weten dat er hier en daar gratis tenues worden verstrekt zonder dat het bestuur daar iets van weet. Bestuursleden van clubs vragen zich af waarom een speler plotseling overstapt naar een an dere vereniging. Binnen de ama teur-bepalingen van de KNVB mag er veel. maar dergelijke praktijken moeten de kop in worden gedrukt", aldus Van der Maal, die door de Afdeling Lei den zal worden afgevaardigd naar de algemene vergadering amateurvoetbal in Zeist Hij volgt Koos Ouwerkerk op. Schapers uitschakelde, verklaar de onder de Parijse omstandig heden weinig lol te beleven aan tennis. De Zweed, die contact lenzen draagt, klaagde over het slechte zicht door de regen. Hij slaagde ook niet de partij nog een andere wending te geven en verloor na de hervatting kans loos. Lendl krijgt in de kwartfinale te maken met Andres Gomez, die door de toernooileiding als ze vende is geplaatst De speler uit Ecuador ondervond amper te genstand van de Zweed Jan Gunnarsson: 6-3, 6-1, 6-3. Bolivia zegt af voor LA LA PAZ (SID) - Het aantal landen dat zal deelnemen aan de Olym pische Spelen in Los Angeles is met één verminderd tot 131. Bo livia heeft zich zondagavond laat teruggetrokken, nadat het zich eerder officieel schriftelijk had gemeld. President Hernan Siles Zuazo heeft de stap in La Paz persoonlijk bekend gemaakt. Bolivia gaat uit louter financiële gronden niet naar Los Angeles. Het was de bedoeling dat Bolivia met acht sportmensen op de Spelen zou uitkomen. ADVERTENTIE Inlichtingen: Bouwfonds-infocentrum Leiden, Botermarkt 2, (071) 13 43 43. Haarlem, Anegang 29, (023) 31 38 52. Den Haag, Nassaupiein 13, (070) 65 08 00. n» Bouwfonds Nederiandse Gemeenten

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 11