'Iedereen knokte voor de punten' S D T Aanwijzing Florijn voor Los Angeles dubieus LZ eerste in Den Haag 'Voor promotie van de bokssport' Jackman aan basis van zege Ajax L. AZC-jeugd sterkste in polotoernooi Zijl Bramble onttroont 'Boom Boom' Kampioenschap Unicum 2: Amazone verongelukt PAGINA 16 DO/ST Sport MAANDAG 4 JUNI 1984 Vanavond gala van BV Leiden LEIDEN - Of Rudi Koopmans van avond wel of niet naar de 5 Mei hal komt ziet Chris Lantrok van zelf. De oud-Europees kampioen heeft min of meer de verzekering gegeven als mentaal begeleider van enige jonge boksers op te treden tijdens het boksgala van Lantroks Boksvereniging Lei den. Pedro van Raamsdonk deed ook zijn toezegging en nestor Theo Huizenaar zal zeker aanwe zig zijn. Op zich zal dat gala-coördinator Lantrok een zorg zijn. Hij maakt bewust niet teveel reclame voor de komst van de prominenten, omdat hij niet de garantie kan geven dat zij ook echt zullen ko men. En wel of geen Koopmans, of Van Raamsdonk, "de zaal zal zeker niet volstromen", erkent hij ruiterlijk. "Daarvoor is het programma, nationaal bezien, niet interessant genoeg. Maar voor ons en voor Leiden is het uniek. We zijn een jonge vereni ging en het is de eerste keer dat wij zoiets organiseren". Chris Lantrok gaf zo'n anderhalf jaar geleden de bokssport in Lei den een impuls met de oprich ting van een nieuwe boksvereni ging, naast DTS de tweede in de Sleutelstad. Boksvereniging Lei den herbergt nu zo'n zeventig, vooral jeugdige, pugilisten en daaruit destilleerde Lantrok een complete formatie wedstrijdbok sers, die zich vanavond (vanaf acht uur) voor eigen omgeving zal presenteren. "Voor de promo tie van de bokssport in Leiden", aldus Lantrok. "De jongens zijn bokstechnisch rijp en goed ge traind. Vooral dat technische, hè. Want ik hou niet van dat ramp en stampwerk". De organisatie van BV Leidens' boksgala heeft voorlopig geleid tot een verbetering van de ver standhouding tussen de i club van Lantrok en zijn oude vereniging, DTS, waar de Leide- naar in zijn actieve loopbaan car rière maakte. Sinds Lantrok zijn eigen plan trok, leefden hij en DTS-baas Dik Snik op slechte voet. "We praatten niet meer met elkaar", aldus Lantrok, "maar laatst heeft Snik mij gebeld. Ik vind het klasse dat hij dat heeft gedurfd. We hebben samen de puntjes op de i gezet. Maandag boksen ook drie van zijn jon gens". Lantrok heeft zo'n 225 tot 250 beta lende bezoekers nodig om uit de kosten te komen, al staat een sponsor garant voor eventueel verlies. Twee jaar geleden schoot DTS bij de organisatie van een identiek evenement er voor dui zend gulden bij in. Lantrok: "De organisatie klopte niet. Als twee van de vijf bestuursleden er niet achter staan, gaat het fout. Nu ik het zelf heb gecoördineerd, merk ik pas hoeveel werk er in zit. En voor alle duidelijkheid: niet ik organiseer het, maar het bestuur van BV Leiden. Ik coördineer het allemaal een beetje". Lantrok brengt vanavond de vol gende boksers in de ring. "En ze worden allemaal gekeurd door mijn eigen huisarts dokter Mas tenbroek en zijn zoon", prijst hij in hen alle medewerkers. Hoofd schotel vormt het duel van Zuid hollands B-kampioen Frits Knegt in het halfzwaargewicht. Verder komen in de ring: C-klas- ser Ger Gorree, (kampioen van Zuid-Holland in het bantamge- wicht), Clemens Bontje (nieuwe ling, zwaarwelter), Robert Zand vliet (C-klasser, welter), Jacob Krijgsman (nwl, bantam), Hans Koomen (nwl, halfzwaar), Roel Veenstra (nwl, zwaarwelter), B- klasser Richard van der Zwan (kampioen van Zuid-Holland in Chris Lantrok: 'Uniek'. het lichtgewicht) en Jan Devilee (C-klasser, lichtgewicht). DTS vaardigt de nieuwelingen Steen voorden (weiter), Zandbergen (licht) en C-klasser Ravensber- gen (veder) af. De overige tegen standers komen van boksscho len uit Roosendaal, Vlissingen, Den Haag, Rotterdam, Delft, Hoensbroek en Standaard-Bui ten. LEIDEN - Het jaarlijkse jeugdwaterpolotoernooi dat de Zijl/LGB zaterdag weer organiseerde is een succes geworden. De Zijl/ LGB was er opnieuw in geslaagd de acht sterkste jeugdploegen naar Leiden te halen. De enige jeugdploeg van importantie die ontbrak was Het Ravijn uit Nijverdal. Mede door het uitsteken de weer was een redelijk aantal toeschouwers naar De Zijl geko men. Zij zagen dat AZC uit Alphen evenals vorig jaar de sterkste was. In de finale werd Merwede duidelijk verslagen. In eerste instantie waren de acht ploegen over twee poules ver deeld. In poule A vochten Zian/Vitesse, Merwede en LZ'86 een verbeten strijd uit. Rotterdam was hier kansloos. Het doelsaldo viel tenslotte in het nadeel van de Leidenaars uit. Zij werden daardoor uitgeschakeld voor de finales. In de andere poule was AZC onbetwist de sterkste. De Zijl/LGB en HZC/De Robben vochten om de tweede plaats die recht gaf op deelname aan de finales. De Hilversummers bleven met 5-6 de baas. Hierdoor eindigde De Zijl/LGB ook op de derde plaats, waardoor de beide Leidse ploegen elkaar ontmoetten in de strijd om de vijfde en zesde plaats. LZ'86, onder leiding van Hans Parrel, toonde zich na een goede wedstrijd met 6-4 de sterkste. In de halve finales had AZC, dat met André de Jeu, John Janssen, Remco Pielstroom en Ewoud v. Winsen een sterke basis had, verrassend veel moeite met Zian/Vitesse. De Alphenaren won nen pas na het beter nemen van strafworpen. Dat de Alphenaren beter konden bewezen zij in de finale tegen Merwede. Geen mo ment kwamen zij in gevaar, en konden zo voor de tweede achter eenvolgende maal de toernooiwinst naar zich toe trekken. Eind stand: 1. AZC, 2. Merwede, 3. HZC/De Robben, 4. Zian/Vitesse, 5. LZ'86, 6. Zijl/LGB, 7. ZPB en 8. Rotterdam. BUFFALO (AFP/Reuter) - De Amerikaan Livingstone Bramble heeft in Buffalo de wereldtitel boksen in het lichtgewicht (WBA-versie) veroverd. Bramble versloeg zyn landgenoot Ray „Boom Boom" Mancini. Arbiter Marty Denken stopte het ge vecht in de veertiende ronde. De partij was op vijftien ronden vastgesteld. De nieuwe titelhouder in het wel- tergewicht is Gene Hatcher, evereens een Amerikaan. Hat cher won door interventie van de scheidsrechter van zijn landge noot Johnny Bumphus. Arbiter Johnny Lobianco staakte de strijd in de elfde ronde. De Leon Carlos de Leon uit Porto Rico heeft zijn wereldtitel boksen in de op een na zwaarste gewichtscatego rie (WBC-versie) behouden. Car los „Sugar" De Leon won in Oak land op punten van de Nigeriaan Bashiru Ali. Het gevecht in het lichtzwaargewicht, de klasse bo ven het halfzwaargewicht, ging over twaalf ronden. POWERLIFTEN Powerlifter Cees de Vreugd heeft na een langdurige blessure de wed strijddraad weer opgepakt. De Katwijkse zwaargewicht zag gis teren tijdens een vierlandenwed strijd in België weliswaar een aanval op zijn eigen nationale re cord kniebuigen mislukken, maar kwam wel tot een verbete ring van zijn beste deadlift pres tatie. De Vreugd bracht in dit on derdeel het Nederlandse record van 345 naar 352'^ kilogram. Bij het kniebuigen bleef hij in zijn streven om de 400 kilogram- grens te halen, nog op 380 kilo steken. LEIDEN - Unicum 2 heeft gisteren nog eens duidelijk aangetoond waar momenteel in het district Leiden het sterkst wordt geten nist. De reserves pakten het kampioenschap in de over gangsklasse A door een 4-4 score tegen Bastion Bazelaar. De buit was al binnen na het herendub belspel van Frans Grimbergen en Anne Jan van der Meer. Het Unicum koppel won met 5-7,6-3, 7-5 en bleef met die winst als dubbel ongeslagen in de compe titie. Frans Grimbergen over het kam pioenschap: "We hebben het wel getroffen met de indeling. Er wa ren andere, beduidend sterkere groepen. Dat neemt niet weg dat we als collectief sterk hebben ge speeld. Iedereen heeft geknokt voor de puntjes. Vorige competi tie hadden we met Ivar de Jong, Marijke Guyt, Henny Fehling en ikzelf zeker net zo'n sterke ploeg als nu, maar toen zaten we alle maal met examens en was tennis een bijzaak. Nu zat iedereen er Marijke Guyt, Carla Quack, Anne Jan i overgangsklasse A. bij ons bovenop. En het kam pioenschap, waar niemand toch eigenlijk echt rekening mee had gehouden, heeft steeds binnen ons bereik gelegen. Dan ga je ook anders tennissen. Ik heb zelf altijd gespeeld met de gedachte: "Ik geef geen puntje weg. Het kan goud zijn". Unicum 2 was in deze competitie een sterk collectief. Frans Grim bergen scoorde zestien punten van de maximaal haalbare acht tien, Anne Jan van der Meer 14 en de dames Marijke Guyt en Carla Quack beiden 10. Geen ge sneden koek dus, het kampioen schap van Unicum 2, maar, vond aanvoerder Anne Jan van der Meer "daarom dubbel zoveel waard". Tean kon zich gisteren ook echt gaan opmaken voor de promotie- strijd om een plaats in de-over- - gangsklasse A. Het kampioen schap in de overgangsklasse B werd een feit omdat Leeuwen- bergh gisteren tegen Castricum, de versterkingen ten spyt, toch bezweek onder de druk geen puntje te mogen laten liggen. Ca stricum deed meer dan zijn spor tieve plicht door uit de enkelspe len twee punten te pakken en daarmee al het rekenwerk onno dig te maken. Roomburg heeft nog enige zorg omdat Soest en Iduna met nog één wedstrijd voor de boeg in punten nog boven Joost van Leeuwen cs. kunnen komen. Maar dan moeten beide ploegen wel winnen van de kampioen in Vierde overwinning debutant OEGSTGEEST - Het had niet veel gescheeld of de wedstrijd Hercu- les-Ajax was verregend. Geluk kig voor Ajax, dat eerder 212 runs had gescoord en de tegen stander al snel op de knieën had gekregen (25 voor 6), konden na V/2 uur onderbreking wegens de regen kort voor 20.00 uur nog 3 overs worden gebowld. De bat- tinginnings van Hercules duurde derhalve 35 overs, hetgeen net genoeg is om een geldig wedstrij dresultaat te kunnen behalen. Aangezien Hercules niet veel verder was gekomen dan 64 voor 8, betekende dit de vierde Ajax- overwinning in vijf wedstrijden in de eerste klasse. Ajax batte eerst en kwam redelijk uit de startblokken met Meinder- Jan Taalman Kip 15 en Hiiib Schotte 15 (48 voor 2). Aridy Jackman was ook ditmaal erg op dreef en legde met 81 persoonlij ke runs de basis voor het uitein delijke Ajax-totaal. Met uitste kende bijdragen van Johan Gor- dinou de Gouberville 27, Dirk- Jan Rijks 19, Ton Eldering 21 en Ray v.d. Berg 13 not out kwamen de Oegstgeester cricketers na 60 overs op 212 runs voor 9 wickets. Op het slechtlopende veld in Utrecht een prima resultaat. De Utrechtenaren hadden een zeer slechte start. Het was ditmaal Frits de Jongh die gèen spaander heel liet van de Utrechtse bat- tingside. Via 7 voor 4 en 25 voor 6 werd het na 35 overs spelen uit eindelijk 64 voor 8. De Hercula- nen zijn niet bij machte geweest om met het bat ook maar iets te presteren. De Jongh bowlde haarscherp met 5-17 in 12 overs, Ton Eldering 1—9 in 8 overs, Jo han Gordinou 1-12 in 6 overs, Dahny Eldering 1-2 in 1 over. A.s. weekend speelt Ajax een dub bel. Zodnag thuis tegen Sparta (11.00 uur) en maandag 2e Pinsk- terdag uit tegen HCC 2. DEN HAAG - De zwemplbeg van LZ'86 heeft ter voorbereiding op de resterende onderdelen van de kringkampioenschappen deelge nomen aan een achtkamp in het Haagse Zuiderparkbad. De LZ- ploeg eindigde in het totaalklas sement van de door Startge meenschap Den Haag georgani seerde ontmoeting op de eerste plaats, voor onder andere het Haarlemse DWT en Geul. Antoine van Weerde bewees zijn goede vorm van de laatste weken door een goede tijd te zwemmen op de 200 meter vrije slag. Als derde finishende zwemmer liet hij een tijd van 2.12.7 noteren. Op de 200 meter wisselslag jongens onder de 16 jaar kwam hij uit op een tijd van 2.29.6, waarmee hij tweede werd. Opmerkelijke tijden werden er ook geklokt voor Winny van Deelen bij de meisjes onder de 12 jaar. De 100 meter vrije slag zwom ze in de winnende tijd van 1.09.2 en de 100 meter rugslag in de snel ste tijd van 1.25.6. De 200 meter wisselslag dames kwam op naam van Silvia Bakker met een tijd van 2.38.8. De 100 meter vrije slag jongens on der de 12 jaar werd gewonnen door Bas Willemsen met een tijd van 1.11.9. Martin Bartels kwam uit op een tijd van 1.15.4 en werd derde. De 100 meter schoolslag kwam wel op z'n naam met een tijd van 1.31.7. Ronald Thierry wist beslag te leggen op het brons met een tijd van 1.33.1. Beertje Wilco van der Zeeuw zwom zich naar een eerste plaats op de 100 meter rugslag heren in een tijd van 1.07.6. De 50 meter vrije slag zwom hij in een tijd van 26.3 waarmee hij tweede werd. Karin Stastra was het snelst op de 50 meter vlinderslag met een tijd van 41.0 en de 100 school zwom ze in 1.50.0 (3). Zus Pauline finishte als tweede op de 200 me ter wisselslag meisjes onder de 14 jaar: 2.47.6. Brons was er ver der nog voor Jacco de flaas op e 100 meter vrije slag jongens on der de 10 jaar (1.29.3), Hans van Hees op de 100 meter vlinderslag jongens onder de 16 jaar (1.11.9) en Trees van Leeuwen op de 100 vrij meisjes onder de 12 jaar (1.15.2). spé, het Amsterdamse Jaagpad. En dat zou op zijn minst een heel merkwaardige zaak zijn. "We gaan in ieder geval op tweede Pinksterdag kijken naar Jaag pad-Iduna", zei aanvoerder Joost van Leeuwen. "Er moeten geen punten worden weggegeven". Dat deden Rijnkanters en WOC gisteren wel. Kampioen Rijnkan ters stond met 2-4 achter toen re gen verder spelen onmogelijk maakte. Het uiteindelijke resul taat was voor niemand meer van belang en daarom werd besloten beide gemengd dubbelspelen te delen: 5-3 dus voor WOC. FRANK BONTE ACHSELSCHWANG (SID/DPA) - De 24-jarige amazone Sonja Ster- zinger is zaterdag in het zieken huis overleden aan de gevolgen van een val tijdens de internatio nale military in Achselschwang. De Wèstduitse werd uit het zadel geslingerd, toen haar paard Top House tijdens de cross met de voorbenen in een hindernis bleef hangen. Het dier liep haar ver volgens onder de voet. Sterzin- ger, die een schedelbasisfractuur opliep, werd met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht, waar zij twee uur later aan haar verwondingen bezweek. Zesde zege in Alien van Jongejans AKEN (ANP) - Edwin Jongejans uit Badhoevedorp heeft zaterdag voor de zesde keer het internatio nale toernooi van Aken voor schoonspringers onder 20 jaar gewonnen. - De jonge Nederlander, die nog al tijd in het ongewisse verkeert over uitzending naar de Olympi sche Spelen van Los Angeles, bleef de nummer twee, Kokalev uit de Sowjet-Unie, met miniem verschil voor. Derde werd de Ita liaan Bertone. De uitslag: 1. Jongejans (Ned) 588.51 punten; 2. Kokalev (SU) 588.30; 3. Bertone (Ita) 559.98. GRUNAU - De plaats van Ronald Florijn binnen de Nederlandse afvaardiging naar de Olympische Spelen in Los Angeles is op de tocht komen te staan. De Leidse skiffeur wist tijdens de tweede en tevens laatste selectiewed strijd, afgelopen weekeinde in het Oostduitse Grünau, op geen van beide dagen de finales te be reiken. Florijn was door het Ne derlands Olympisch Comité (NOC) als mogelijke kandidaat bestempeld naar aanleiding van zijn negende plaats op de wereld kampioenschappen. De defini tieve aanwijzing voor LA is na 'Grünau' echter dubieus gewor den. Hoewel de eerste toernooidag, met slechts één bronzen medaille voor de ongestuurde twee Cor- net/Ettekoven en voor de rest uitschakeling voor de finales, weinig hoopvol was, gaf de twee de toernooidag, bij windkracht acht. een beter beeld van de ver- Optimisme De ongestuurde twee Hoekstra/ Adema werd gisteren derde ach ter de wereldkampioenen uit Oost-Duitsland Ertel/Sauerbreij en de wereldkampioenen van 1982 uit Noorwegen. Reden tot optimisme was er ook bij de he ren dubbel-vier van trainer Bert- Jan Michels die zaterdag zesde werd in de finale tegen de Sow jet-Unie, de Duitse Democrati sche Republiek, Noorwegen en Frankrijk. Gisteren, tijdens de echte race, liep het Nederlandse schip beter. Na een gewonnen voorronde werden zy tweede achter de Oostduitse wereldkam pioenen. Zij bleven echter Polen, Denemarken, Noorwegen en Bulgarije ruim voor. In het damesveld blijken de kaar ten ten gunste van de Nederland se equipe wat duidelijker ge schud. Henriëtte Ettekoven en Linda Cornet in de ongestuurde twee, kunnen bogen op een der de plaats achter de wereldkam pioenen uit de Duitse Democra tische Republiek en Roemenië, doch voor de gevreesde Canade se Craig/Smit. Een dag later pak te het tweetal zilver achter de Oostduitsen Gasch/Fröhlich. Greet en Nicolette Hellemans in de dubbel-twee gaven in ieder geval blijk te beschikken over een on gelooflijke vechtmentaliteit. Zondag, terwijl de roeibaan op dat moment een binnenzee leek, lagen de twee Groninger roei- sters op een royale tweede plaats achter de Oostduitse wereldkam pioenen Schröter/Kirst. Een mis slag van Greet Hellemans ge combineerd met het van de rol- bank afschieten, wierp hen vrij kansloos terug op een vierde plaats op 200 meter van de finish. Slechts met grote tegenwoordig heid van geest kon de Groningse ploeg hierna de race hervatten en net beslag leggen op de derde plaats. Zorgelijker lijkt de positie voor de nationale dubbel-vier. Na de zes de plaats bij de wereldkampioen schappen en twee gewonnen ra ces in Vichy kwam het kwartet zaterdag niet verder dan een zes de plaats in de finale, doch bleef zondag al in de voorronde ste ken. De roeibond zal zich deze week beraden over de voor dracht aan het NOC, dat de defi nitieve equipe zal samenstellen. Bosbaan De Leidse roeiers hebben by wed strijden van de Amsterdamse roeibond op de Bosbaan knap geprofiteerd van de afwezigheid van Nederlands beste roeiploe- gen, door liefst 22 maal winnend over de streep te gaan. Njord mocht elf keer aan het erevlot aanleggen, Die Leythe achtmaal terwijl Asopos/De Vliet met drie overwinningen wat achterbleef. De oude vier van Njord, bestaande uit Ruud Wessel, de broers Ma- rijn en Gijs Algie en Willem Jan de Widt, liet goed roeien zien. Reeds eerder dit seizoen had de ze ploeg, gecoached door Njord- praeses Hogendoorn, laten zien dat ze in goede vorm verkeerden, door de voor studentenvereni gingen erg belangrijke Varsity te winnen. Op de daarop volgende Hollandia roeiwedstrijden in Al phen aan de Rijn liet de ploeg een steekje vallen door van de nog jonge oude vier van Nereus te verliezen. Dit echter werd vol ledig rechtgezet door op zaterdag de vier-zonder-stuurman te win nen in de snelle tyd van 6.08.75, daarbij de geduchte Triton com binatie ploeg uit Utrecht, en de oude vier van Nereus achter zich latend. In de vier-met-stuurman moest de Njord ploeg, doordat de eindsprint te laat werd inge zet, net de vier van Triton voor laten gaan. Op zondag werd dit boottype door Njord ruim ge- De lichte Asopos de Vliet roeier Frans van der Steen werd twee de in het nummer lichte senior-A vier, achter de ploeg van Gyas/ De VrieS Nereus/Theta. In de acht daaren tegen wist de Asoposroeier wel te winnen, de Skadi/Njord ploeg naar de tweede plaats verwij zend. voorbereid. Njord wist zowel de lichte vier met stuurman als de lichte twee zonder te winnen, ter wijl de Njord dames van zich de den spreken door de senior-B acht te 1 De Die Leythe skiffeuze Liesbeth van der Veld zag kans om op de snelle Nelleke Donkervoort na, het hele dames senior-A veld voor te blyven. Daarna won ze samen met Heieen Hekman zelfs de dames senior-A dubbeltwee. De overgangs dubbeltwee werd gewonnen door de Leythe roeiers Peter Bongers en Douwe Atsma, ook al waren deze roeiers niet optimaal op deze wedstryd Tijdens de eerste internationale ju nioren-wedstrijden in Macon (Frankrijk) het afgelopen week einde, heeft Die Leythe-roeier Arold de Vries tweemaal suces geboekt. Met zyn Voorschotense ploeggenoot Hans Martin Has- selbach won de Die Leythe-ju- nior zowel zaterdag als zondag het nummer dubbeltwee in een veld met o.a. Franse, Zwitserse, Belgische, Spaanse en Tunesi sche ploegen. De andere Die Leythe-deelnemer, Volkert Post, werd in een combinatie-dubbel- vier op beide dagen tweede ach ter de Franse selectieploeg.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16