Met balpen, schaar en envelop krijgt u de gunstigste hypotheek. sC Ss| Amro Bank. De bank waar je wat aan hebt. 31uyssen nu commandeur tf77i meiWW"9' f nne poVses^i feS-i SVi\W\MW kraa9en Ichetteo. I,007«» 138-46 Naarn: man/vrouw' Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Tijdens kantooruren: Geboortedatum: Beroep: Burgerlijke staat: Woont u momenteel in een koophuis/huurhuis?' Hoeveel bedragen de maandelijkse woonlasten? f Hoeveel wilt u gaan verwonen? f per maand. Wilt u een hypotheek op een bestaande woning/nieuwbouwwoning/ premiewoning A of B?' Wat is de koopsom? f kosten koper/vrij op naam" Beschikt u over eigen geld?ja/nee', contant/uitverkoop eigen woning*. Datum: |g Doorhalen wat niet van toepassing is. Afgeven bij 'n Amro Bank of in 'n envelop zonder postzegel opsturen naar ^^\mro Woninghypotheken, Antwoordnummer 441,1000 PA Amsterdarm^ Als u de hypotheek zoekt die voor u 't gunstigst hypotheek aanbieden, die volledig is aangepast aan uw uitpakt, bieden wij u die graag aan. wensen en mogelijkheden. Wilt u de laagste rente? Er is al n Amro hypotheek Een goed begin is de bon invullen, uitknippen met slechts 7,3% rente. en bij een Amro Bank afgeven. Of opsturen naar Amro Wilt u soepele voorwaarden? Wij hebben hypo- Woninghypotheken, Antwoordnummer 441, theken die u zonder kosten kunt aflossen, of kunt 1000 PA Amsterdam. meenemen als u ooit weer gaat verhuizen. Aan de hand van die gegevens kunnen wij ons Wilt u de rente langere tijd vastzetten? Ook dat kan alvast op een gesprek voorbereiden, met een Amro hypotheek. Daarna nemen wij contact met u op om een Wilt u met een eventuele rijkspremie uw maand- afspraak te maken voor nadere informatie en om al uw lasten verlagen? Daar hebben wij een speciale, voordelige wensen te vernemen. U hebt dan snel de hypotheek mogelijkheid voor. Laat ons u daarom een gunstige aanbieding in huis die voor u 't gunstigst is. Bisschop Bluyssen van Den Bosch is zaterdag bij zijn "af scheid onderscheiden met het commandeurschap in de Orde van Oranje-Nassau. Hij was rid der in de Orde van de Nederland se Leeuw, zodat de nieuwe on derscheiding een bevordering in hield. Mr. A. A. M. van Agt, com missaris van de koningin in Noord-Brabant, reikte hem de versierselen uit. In de dienst in de Sint Jan, waar 500 vertegenwoordigers van de 1,3 miljoen rooms-katholieken uit de 387 parochies van het bis dom bijeen waren, was ook de voorzitter van de Nederlandse bisschoppenconferentie, aarts bisschop Simonis, aanwezig. In zijn afscheidstoespraak zag mgr. Bluyssen een rode draad door heel zijn werk lopen: zijn onop houdelijk streven om de christe lijke motieven voor een hoopvol leyen en samenleven te verdui delijken. Maar tot zijn verbijste ring zag hij al kort na zijn optre den als bisschop ook een 'zwarte draad' ontstaan: van onbegrip, misverstand en valse uitlegging. "Het heeft mij pijn gedaan, dat sommige kringen van medech ristenen mijn bedoelingen belas terden en dat tot in de hogere kringen van de kerk vragen wer den gesteld over mijn optreden". De mindere aantallen kerkgangers, doopsels, kerkelijke huwelijken, priesters en religieuzen typeerde bisschop Bluyssen als een 'grijze draad'. Hij zei 'helemaal niet ge rust' te zijn over de uiteindelijke gevolgen van die ontwikkelin gen. Maar hij zag ook een 'groene draad': van dieper geloof en gro tere inzet voor kerkelijk werk, méér studenten theologie, leken- catecheten, pastorale werkers en werksters, vrijwilligers in de pa rochies en actieven vanuit de kerk in maatschappelijk werk van allerlei aard. Dc aanwezigen beloonden de scheidende bisschop met een langdurig applaus. Olieboycot De algemene vergadering van be stuur van de Remonstrantse Broederschap heeft zich zater dag in Oosterbeek uitgesproken tegen terugtrekking van investe ringen in Zuid-Afrika en tegen een olieboycot van dat land. De desbetreffende voorstellen van het dagelijks bestuur ('Commis sie tot de Zaken') werden, we gens het politieke karakter er van, met kleine meerderheid ver worpen. Vel handhaafde de Broederschap haar besluit van 1971 om het an- ti-racismeprogramma van de We reldraad van Kerken te steunen. De vergadering nam een amen dement aan dat de mogelijkheid open houdt om uiting te geven aan solidariteit met slachtoffers van de apartheid. Het 'Hervormd Beraad Vredes vraagstukken' (HBV) heeft de hervormde synode opgeroepen om een eind te maken aan 'de ge dwongen bijdrage van kerkleden aan het Interkerkelijk Vredesbe raad' (IKV). Het HBV hield zater dag een ledenvergadering in Amersfoort. 'De synode", zo zegt het HBV in zijn oproep, "moet een weg zoe ken om de gewetensnood van ve le oprechte kerkleden op te hef fen en de uittocht uit de kerk een halt toe te roepen". Voorzitter jhr. W. H. de Savornin Lohman sprak zich uit tegen inhouding van de kerkelijke bijdrage. "Als wij tegen burgerlijke ongehoor zaamheid zijn, moeten we ook te gen kerkelijke ongehoorzaam heid zijn". "Wij zijn een niet-poli- tiek gezelschap, dat van de Her vormde Kerk vraagt, op te hou den met het bedrijven van poli tiek en het veroorzaken van pola risatie".

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12