In Leiderdorp zijn oven visje en spiïngstaart kind aan huis Schoolkinderen aan computer Proef 30 Ion nog niet rond Werkende vrouw één van de schuldigen Crèche 't Hummeltje voorlopig onder dak Auto te water jllZZffK Stad en rand DINSDAG 29 MEI 1984 (vervolg van pagina 1) LEIDERDORP - Hapsnuittor, meelkalander, ovenvisje, springstaart, vleugelloze sluipwesp, pissebed en zil vervisje. Zal de gemiddelde propere Hollander zich bij deze benamingen niets kun nen voorstellen, in Leider dorp zijn deze beesten kind aan huis. Na vier jaar de bin nengekomen klachten zorg vuldig geregistreerd te heb ben constateert hoofd ge meentewerken Jan Jansen dat het Leiderdorpse insec tenlegioen groter en groter, maar vooral gevarieerder wordt. Het merendeel van de driehonderd klachten die jaarlijks aan de Si mon Smitweg binnenstromen gaan nog steeds over muggen, muizen en mieren. Maar er ko men tegenwoordig varianten binnen waarmee gemeentewer ken geen raad weten. Die wor den in een plastic zakje opge stuurd naar de Hoofdinspectie Milieu Hygiëne Afdeling Bestrij ding van Ongedierte in Wagenin- gen om daar te worden gedeter mineerd (lees: ontleed). En steeds vaker is Jan Jansen ge noodzaakt de hulp van Wagenin- gen in te roepen. Het laboratorium kwam er ook aan te pas na vele klachten van een mevrouw die, altijd in het holst van de nacht, Jan Jansen uit zijn bed belde omdat ze overal beest jes zag en hoorde. Gemeentewer ken troffen een kraakhelder huis aan. Zelfs de deskundige speur neuzen uit Wageningen werden erbij gehaald. Maar ook zij kon den geen spoortje vinden. "Ik vermoed dat ze met haar sherry- kuur is gestopt, want na een tijd je hoorden we niets meer van haar", lacht Jansen. door Birgit Broekhuyse De beestjes van de Leiderdorpse mevrouw bleken alleen in haar brein te krioelen. Maar meestal zijn de oorzaken van oprukken de insecten duidelijk aan te wij zen. Jan Jansen heeft een hele lijst: "De inrichting van woningen met veel plantjes, fliebeltjes en flab- beltjes, die moeilijk zijn schoon te maken. En de rotanmeubelen die tegenwoordig zo in de mode zijn: je veegt de kruimels van het tafelblad zo tussen het riet. waar het voorgoed blijft plakken. Houten vloeren, dat is ook zo'n manie. En wat dacht je van riet tegels, daarbij kan je wachten op REGIO - Volgens de Oegstgeester ambtenaar Molenaar, bij wie alle klach ten over ongedierte binnenkomen is het dorp vrijwel gevrijwaard van ongedierte. "Een sporadische kakkerlak steekt zo af en toe de kop op, verder blijft het bij de gewone ratten en in de zomer vooral wespen en vlooien". Voorschoten daarentegen heeft sinds een maand of drie steeds vaker te maken met onbekende soorten. "We hebben zelfs al een paar keer Wage ningen ingeschakeld om het beestje een naam te geven", aldus G.H. Preu- ter, chef reiniging. In een Voorschotense woning vonden de gemeente werkers bijvoorbeeld een minuscuul kleine keversoort die zich in alle hoeken en gaten van het huis had genesteld. "Uiteindelijk vonden we op de zolder grote voorraden tuinbonen waarin dat kevertje een ruim voor ziene voedingsbodem vond. We hadden dit beestje nog nooit gezien, dus dat ging ook naar Wageningen. Na onderzoek bleek het een bonenkever te zijn". Hij vreest dat recessie de grote boosdoener is. "Vroeger werd de groente die uit de tuin over was, geschonken aan familie en kennissen, tegenwoordig zijn de mensen wat zuiniger en houden het zelf'. De rattenvanger van Warmond moet er steeds vaker op uit om ratten en muizen uit te roeien. Van Velzen noemt de nonchalance van de mensen als eerste oorzaak. Maar wat erger is: de muizen zijn immuum geworden voor gif. "Als de mensen gifkorrels strooien, voeren ze de muizen in plaats van ze te bestrijden". Maar met een nieuw middel van de altijd inventieve chemische industrie hoopt hij het probleem eronder te krij gen. Wassenaar hoeft "de noodvlag niet uit te hangen", klinkt het geruststellend uit het keurige villadorp. "Zo af en toe reist een zogenoemde Duitse kak kerlak mee met de toeristen", zegt ambtenaar Westgeest geruststellend, "maar dat geeft geen reden tot ongerustheid". Ook de inwoners van het landelijke Zoeterwoude hebben nog geen kennis kunnen nemen van vreemdsoortige leden van de insectenfamilie. Direc teur van Wijk van de Zoeterwoudse gemeentewerken is tot nu toe alleen "het gewone huis-tuin-en-keuken-gebeuren" tegengekomen. luizen en mijten. En dan is er de centrale verwarming, die voor een aangename temperatuur in alle hoeken en gaten zorgt". Luizen De werkende vrouw wordt ook als grote schuldige aangewezen. "Die vrouwen hebben geen tijd meer om de koelkast eens opzij te halen. Vooral de altijd lekker warme achterkant is een echt broeinest", aldus het hoofd ge meentewerken, dat het liefst de grote schoonmaak weer in ere hersteld zou zien. "Vroeger werd alles uit het huis gesleept en gin gen vrachten chloor over de vloer, tegenwoordig wordt er wat Ajax overheen geveegd. Wat heb je daar nou aan?". Kakkerlakken zijn zo langzamer hand ook een bekend verschijn sel, vooral in flats. "Meestal heb ben de mensen die met dergelij ke beesten zitten opgescheept er niet zo'n moeite mee. Ze komen uit een land waar insecten hui zen, die wij niet eens in onze erg ste nachtmerries tegenkomen. Die mensen liggen niet wakker van een kakkerlak. De buren meestal wel, want die beesten kruipen via leidingen naar ande re woningen." De drukste tijd voor de ongedierte- bestrijding komt nu snel in zicht. "Zo vlak na de zomervakantie krijgen we de vlooienplagen. Die vlooien hebben dolle pret als be- i op vakantie gaan. Gordij- dicht, niet luchten, niet stof- De kakkerlak is in Leiderdorp al lang geen zeldzaam voorkomende insect meer. Ook de hapsnuittor, de meelkalander, het ovenvisje en de vleugelloze wesp kruipen of vliegen er geregeld rond. zuigen, dat vinden ze zalig. Als ze dan thuis komen dan zijn de mensen verbaasd dat binnen de kortste keren hun bruinverbran de kuiten zwart zien van de vlooien". Muizen De verdelging van de insecten laat gemeentewerken meestal aan de geplaagde bewoners zelf over. Gemeentewerken geeft adviezen over hoe de Leiderdorpenaren het beste te werk kunnen gaan. Meestal is het een kwestie van al leen de rotzooi opruimen. De bestrijding van muizen en rat ten valt wel onder de gemeente lijke verantwoording. De ratten vangers van Leiderdorp hebben de ratten goed onder de knie, volgens Jansen. De muizen wor den vooral een probleem als het vooijaar nat is. "We zitten aan de rand van een agrarisch gebied, en als het regent houden de mui zen liever droge poten en trek ken naar de stad. Een handje korrels en je bent er zo weer van af'. Ooit belde iemand op of de bestrij. dingsdienst iets kan doen aan - wat ze noemde een menselijke variant van ongedierte - kinde ren. Volgens de vrouw aan de an dere kant van de telefoon gooi den kleine plaaggeesten iedere avond rond de klok van elf uur de flessen om die ze bij de ach terdeur had gezet. "We gingen dus 's avonds op de loer liggen. Inderdaad hoorden we om elf uur de flessen rinkelen. Wat bleek: een egeltje gooide flessen om, doelbewust, om alles wat er uit droop op te likken". OEGSTGEEST - De leerlingen van de Oegstgeester Joris de Witte- school kunnen sinds een paar da gen aan de slag met de computer. Om de kinderen alvast wat ver trouwd te maken met het op de middelbare school onvermijde lijke werken met de computer, heeft de lagere school aan de Kamperfoelielaan er sinds vorige week twee staan. Bij wijze van experiment, want niet alleen voor de leerlingen, ook voor het zes leerkrachten tellende leer- team van de school is de compu ter in het onderwijs volgens schoolhoofd B. Moolenaar een nieuw fenomeen. Het initiatief om als eerste school in Oegstgeest met computers te gaan werken is afkomstig van leerkrachten en bestuur. Begin dit jaar werd een werkgroep ge vormd met vertegenwoordigers uit het bestuur, het leerteam, de onderwijsbegeleidingsdienst en de ouders. Het resultaat: twee computers, het doel: kinderen la ten kennismaken met de compu- Bussen rijden weer gewoon in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Met het afron den van de riolerings,- gas- en elektriciteitswerkzaamheden aan de Miening is ook de wegom- legging voor het openbaar ver voer in Zoeterwoude opgeheven. De lijndienst van West-Neder land gaat sinds gisteren weer ge woon zijn oude route. De bus rijdt via de Noordbuurtseweg. Miening, provinciale weg, Vrou- wenweg, Lammenbrug naar Lei den-centrum. OPEN DAG - De Wassenaarse ren baan Duindigt (Waalsdorper- laan) houdt zaterdag van tien tot één uur open huis. Het hele com plex, inclusief stallen en tribu nes, zijn die dag vrij toeganke lijk. Vanaf de hoofdingang wor den rondleidingen verzorgd. ter op hun eigen niveau. De ach terliggende gedachte is, aldus Moolenaar, dat kinderen kunnen ervaren dat een computer geen macht op zichzelf is, maar 'een gewone machine' die je kunt be sturen en beheersen. Daarnaast is er de onderwijskundi ge inzet van de computer voor hulponderwijs ('remedial tea ching'): via speciale program ma's kunnen kinderen individu eel oefenen op moeilijkheden die ze met een bepaald onderdeel van een vak hebben, zoals het vervoegen van werkwoorden of het rekenen met breuken. Die programma's zijn door de grote vlucht die de computer sinds een paar jaar in het onderwijs heeft genomen, al kant en klaar te koop. Maar ook gaat men op de Joris de Witteschool proberen om met hulp van 'computerdes kundige' ouders eigen program ma's te maken, vertelt Moole naar. De leerkrachten zorgen voor het didactische deel, de des kundige ouders voor de techni sche uitvoering ervan. Experiment Niet alleen voor de leerlingen, ook voor de leerkrachten is de com puter (nog) iets nieuws. Om daar iets aan te doen gaan zij bij de WASSENAAR - De Wassenaarse crèche 't Hummeltje is voorlopig onder dak. De gemeentelijke commissie voor onderwijs ging gisteren akkoord met het colle gevoorstel om het kinderver blijf voorlopig voor een jaar onder te brengen in twee lokalen van de Van Wassenaer-Obdamschool, die deze zomer leegkomt. Onderwijswethouder Greep kreeg echter zijn zin niet zonder slag of stoot. WD-raadslid Tamboezer benadrukte de tijdelijkheid van de oplossing: "In 1985 zullen we de situatie opnieuw moeten be- DINSDAG Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, kwis voor buitenlandse jon geren over verblijfsrecht en optreden van een Marokkaanse muziekgroep, 20 uur collegezaal neurologie AZL - lezing "Vincent van Gogh, de mens, de kunstschilder, de patiënt'. Centrale Voorzieningengebouw - Cleve- ringaplaats, actualiteitencollege over de deelname van 'groene partijen' aan de Europese verkiezingen. 20 uur. Korte Mare 24 - basisgroep Leiden houdt informatiebijeenkomst over de blokkade van de kruisrakettenbasis in Woensdrecht, 20 uur. De Regenboog - Meren wijk, informatie bijeenkomst over het Montessori-on- derwijs, 20 uur. Leidse Volkshuis - informatiebijeen komst Stedelijk Volwassenwerk over de houden Europese verkiezingen, 20 Grote zaal Technische Dienst Hoog heemraadschap - Breestraat 48, lezing met als onderwerp 'De uitwaterings sluizen van Katwijk', 20.15 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht, informatie bijeenkomst Het Vrouwen Emanci patie Steunpunt, 20 uur. Kapelzaal K&O - film 'Ucellacci en ucel- lini' van Pasolini, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Nostalgia' van Andry Tarkowsky, 20 18, tel. 149987, geopend van 20-21 uur. Leiderdorp Zijlkwartier - v.d. Marckstraat, discus sie-avond Europese verkiezingen met o.a. Bram van der Lek, 20.30 uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Ljjtweg, receptie 75-jarige Oranjevereniging, 19-19.30 laan, inschrijven avondvierdaagse, 19-21 uur. Wassenaar Schaapskooi - Duinrell, vergadering Vrienden van Wassenaar met lezing milieu en zure regen, 20 uur. WOENSDAG Leiden Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, soos en sport, 15-17 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - Hazewind- steeg, kinderfilmmiddag met de ko mische film 'Het Spookhuis' en te kenfilms, 14.30 uur. Leiderdorp Houtkamp - kinderboerderij, schapen scheren, volksdansen, puzzeltocht e.d., 14 uur. Voorschoten Theater Churchillweg - voorstelling poppentheater 'Wellus Nietus', 14.30 19-21 i APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 25 tot 1 juni door: Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439; Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Voorschoten - Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. dat i i dit Pedagogische Academie in Oegstgeest, die door het ministe rie van onderwijs is aangewezen om een voortrekkersfunctie te vervullen op het gebied van in formatica, een speciale cursus volgen. Ook is met deze school de afspraak gemaakt dat het leer team altijd met problemen kan aankloppen. Overigens wordt de computer niet alleen voor het on derwijs zelf gebruikt: ook de ad ministratie wordt erin onderge bracht. Voorlopig blijft het echter allemaal nog een proef, zegt Moolenaar. Er resten nog maar zes weken tot het einde van het schooljaar, en die periode is sowieso te kort om de computer al een plaats te kun nen geven in het lesprogramma. Het komende schooljaar moet dat wel gebeuren: dan worden de twee beeldschermen 'ingeroos terd', zodat alle leerlingen er re gelmatig mee kunnen werken. Of het voorlopig nog uiterst be scheiden aantal van twee compu ters wordt uitgebreid, zal voor een groot deel afhangen van het verloop van het experiment, al dus het schoolhoofd. jaar 't Hummeltje het beste naar een vaste huisvesting kan gaan". Een opmerking die alles te ma ken had met de mogelijke vesti ging van een deel van 'The Ame- rican school of The Hague' in LEIDERDORP Op de Achthove- nerweg in Leiderdorp is van nacht een auto te water geraakt. Een 31-jarige inwoner van Ha- zerswoude reed met zijn wagen richting Kouderkerk toen hij de macht over het stuur verloor. Hij schampte een lantaarnpaal, knal de tegen een boompje en reed de sloot in. De man klom zelf uit zijn auto waarna de politie hem een blaasproef afnam. Omdat hij teveel had gedronken, kreeg hij een rijverbod van 8 uur opge legd. Wassenaar. Burgemeester en wethouders zijn van plan om ook deze school voor Amerikaanse jongeren onder te brengen in het vrijkomende gebouw aan de Van Bellelaan. Volgens wethouder Greep hebben beide scholen zich inmiddels wel bereid verklaard om in elk geval één jaar samen in het gebouw te trekken. Ook commissielid Nieuwenhoven £^JKVERPLEGING (D'66) had de nodige bedenkin- Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 e gen tegen het voorstel. Zo bekri- -- tiseerde hij het feit dat de notitie over de peuterspeelzalen geen rol speelt in het collegeplan. De ze notitie is onlangs verschenen met als doel om het aantal van zeven peuterspeelzalen te sane ren. De stichting peuterspeelza len heeft zich in een brief ook be klaagd over het negeren van haar ideeën. "In het vervolg kan de oproep om mee te denken mis schien beter achterwege worden gelaten", aldus het bestuur. Greep verdedigde zich met de op merking dat het in het geval van de verhuizing van 't Hummeltje uit de Schoolstraat gaat om een spoedeisend geval, terwijl de no ta duidelijk een veel verstrek kender en langlopender aard heeft. Van der Poels 'feestvarkens' Het is de bedoeling van het college dat 't Hummeltje uitgroeit van een crèche, tot een volwaardig kinderdagverblijf, dat vier dagen per week van acht uur 's mor gens tot zes uur 's avonds open Discussie-avond 'De zin en onzin van de Europese verkiezingen'. Daarover praat Bram van der Lek, lijsttrekker van het groen progressief ak koord van CPN, PPR, PSP en Groene Partij Nederland, van avond in Leiderdorp. Van der Lek zal het ook hebben over de mogelijkheden van klein links in Europa, over het milieu en over de kernbewapening. Deze verkiezingsavond wordt gehou den in het Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat. Aanvang half negen. Toerfietsen Fietsliefhebbers kunnen zich don derdagochtend in alle vroegte melden bij het Avanti-clubhuis aan de Raadhuislaan in Voor schoten voor een 110 kilometer lange tocht. Verdere inlichtin gen zijn verkrijgbaar via tele foonnummer 071-760844. Vrienden vergaderen De Vereniging van Vrienden van Wassenaar houdt vanavond de jaarlijkse vergadering in de Schaapskooi (Duinrell). Na be handeling van het huishoude lijk gedeelte zal prof. dr. D.J. Kuenen, voorzitter van de Raad voor Milieu- en Natuuronder zoek, praten over natuur en zure regen. Poppentheater 'De brullende brievenbus', zo heet de kindervoorstelling die het Voorschotens poppentheater 'Wellus-Nietus' morgenmiddag geeft in het onderkomen aan de Churchillweg. De voorstelling begint om half drie. Graag van tevoren reserveren via telefoon nummer 01717-8361. LEIDERDORP - Bij het kruis punt Persant Snoepweg/Van der Valk Boumanweg/Acacia- laan in Leiderdorp zat het ver keer vanochtend weer pot dicht. Door een fout in de se- rieschakcling raakte het stop licht bij de Persant Snocpweg tijdens de ochtendspits op tilt De weggebruikers van de twee rijstroken voor bus- en au toverkeer (komende uit Lei derdorp) kwamen langdurig voor rood licht te slaan. De wachttijden liepen op tot twin tig minuten. Een motoragent van de Leidse politie zette het 'rare' verkeers licht bij de Hoge Rijndijk op knipperen. Even later schakel de hij het weer in en functio neerde het licht weer normaal. 'Verhitte' toestand bij Leiderdorps kruispunt In Leiderdorp begon de ellende toen pas goed. Doordat het stuk weg Persant Snocpweg Leiderdorpse brug (richting Leiden) vol stond met auto's trad de automatische file-bc veiliging in werking. De toe voerwegen naar de brug kre gen daardoor het 'stop' sein. Ook hel stoplicht op de Acacia laan stond vrijwel constant op rood. Twee gemeente ambte naren probeerden de file-be veiliging te onderbreken. Ze rommelden in het beveili gingssysteem in de hoop groen licht te krijgen. Maar net als het lukte en er enkele auto's re den, raakte de toevoerweg naar de brug weer vol en sprongen de lichten weer op rood Een aantal 'verhitte' automobi listen reed onder luide claxon salvo's door de rode lichten. Enige bestuurders reden prompt de verkeerde weghelft op. De Leiderdorpse politie moest eraan te pas komen om het verkeer uiteindelijk in goe de banen te leiden. LEIDERDORP - Hoe er precies de proef met een maxi mumsnelheid van dertig kilome ter per uur op de Leiderdorpse Kom van Aaiweg en de Spieghel- dreef begint, is nog onduidelijk. De commissie voor ruimtelijke ordening werd het gisteren niet eens over de maatregelen die voor deze twee wegen genomen moeten worden. Ook een veiliger Staringpad laat nog even op zich wachten, zo bleek gisteravond. Het college wil op de Kom van Aai weg voor de één jaar durende proef met dertig kilometer niet alleen borden neerzetten, maar ook verkeersdrempels aanbren gen. Zowel PvdA, PPR hadden echter twijfels over deze als goedkoop en effectief aangepre zen oplossing. De linkse partijen zagen meer versmallingen zodat het verkeer door de straat moet zigzaggen, gecombineerd met wat groenvoorzieningen. Want, aldus Molkenboer (PvdA) en Boin (PPR), als je ergens een maal bekend bent kun je een ver keersdrempel met een behoorlij ke snelheid nemen. Hun voorstel is echter wel een stuk duurder dan dat van het college. Ook het comité Kom van Aaiweg, dat zich inspant voor een veiliger straat, kwam met een plan. Dat mede was gëinspireerd door con tacten met de Vereniging tot be scherming van voetgangers. Het college besloot alle suggesties nog eens te bekijken en dan met een (nieuw) plan te komen. Op de Spiegheldreef is de nood minder hoog. De verkeersover last beperkt zich vooral tot het weekeinde, wanneer sporthal Op Dreef druk wordt bezocht. De beperkende maatregelen voor deze weg worden nog apart be keken. De problematiek rond het Staring- pad, dat het Van Alphenplein met de Heinsiuslaan verbindt, bleek ook tamelijk ingewikkeld Het voetpad, dat de kortste ver binding vormt tussen de wijk Binnenhof en de Winkelhof. wordt ook veel gebruikt door fietsers en bromfietsers. B en W stelden voor sluisjes aan te bren gen, zodat fietsers slechts met enig wringen, en bromfietsers er nog slechts na lang heen en weer gebruik van kun- Behalve met de varkenshouderij houdt Van der Poel zich ook met ZOETERWOUDE Twee rasechte Zoeterwoudenarende heer en mevrouw Van der Poel-Dobbe (77 en 76) vieren vandaag hun 50-ja- rig huwelijksfeest. Beiden zijn geboren en getogen in het 'oude' dorp. De heer van der Poel is zelfs nooit van de Miening afgeweest. "Ik ben er geboren, heb er leren lopen, fietsen en een meisje leren kennen. Ik ben ook niet van plan hier weg te gaan. Dan zouden ze mij en m'n vrouw met een politie korps moeten wegslepen", zegt hij. Zo lang als Van der Poel zich kan herinneren heeft hij iets met var kens gehad. Hij heeft ze zijn hele leven vetgemest. Ook vandaag de dag heeft hij er 50 onder zijn hoe de. '"'Afgelopen weekeinde was het nog vechten. Hoe dat komt weet je nooit. Ze vallen er één aan, bijten zich vast en vechten zich dood. Ik heb de dader geluk kig kunnen pakken. Die zit nu apart in een hok en daar blijft 'ie. want als ik 'm weer tussen de anderen zet, begint het vechten van voren af aan", vertelt Van der Poel over zijn beesten. nen maken. Aangezien dat ook problemen oplevert voor moe ders met kinderwagens en invali- denwagens, wil de commissie het pad nu splitsen in een voet en een fietspad. Maar dat is vol gens wethouder Meerburg weer moeilijk omdat dat een extra uit rit betekent op de toch al met veel uitritten belaste Heinsius laan. Uiteindelijk bleek alleen de WD met het hele voorstel akkoord te kunnen gaan. De overige com missieleden willen dat met name de verkeerssituatie op de Hein siuslaan opnieuw wordt beke ken. Wethouder Meerburg zegde toe de problematiek nogmaal on der de loep te nemen en dan op nieuw met voorstellen te komen. hazen en konijnen bezig. Een c... dere liefhebberij steekt hier de kop op: jagen. Zijn vrouw houdt zich liever bezig met de dagelijk se beslommeringen van het huis houden. De 'feestvarkens' hebben best zin in het feest. Er zijn 106 uitnodigin gen verstuurd. Zussen, broers, kinderen en petekinderen, kort om, alle familieleden zullen van daag van de partij zijn. Ook de broer van mevrouw Van der Poel, die speciaal uit Canada is overgekomen, komt naar het feestgebeuren in 'Ons Huis'. Bur gemeester Houdijk van Zoeter woude feliciteerde het jarige echtpaar gistermiddag. LEI DSC H -£L DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Geen Krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabejorging na 19 30 u tel 071-144941. tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn, Brussel. Londen, Washington. Cairo.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2