C D Laatste nachtclub vecht tegen faillissement Peiper wint proloog contactlenzen, das pas fijn. Leids team vol vertrouwen Ritzege Gayant na solo Dauphiné Libéré testcase Maradona naar Italië Het verschraalde nachtcluhleven in Amsterdam DINSDAG 29 MEI 1984 Afscheid van Bram Lepelaar LEIDEN - De Leidse afdelings club De Sleutels neemt van avond afscheid van doelman Bram Lepelaar. De poortwachter trad 10 seizoenen lang als sluit stuk van de Vlietclub op. Als te genstander fungeert om 19.00 uur Roodenburg, een wedstrijd in het kader van de jaarlijkse wisselbeker. Die wedstrijd zou oorspronkelijk op 20 mei worden gespeeld, maar kon door slechte weersomstandigheden niet door- gaan. Verlies Volle Bak LEIDEN - Het damesteam van softbalvereniging Volle Bak tim mert nog niet erg aan de weg in de eerste klasse rayon, waarin de Leidse vrouwen dit jaar debute ren. Gisteravond verloor Volle Bak met 11-4 bij Wassenaar 2, na overigens met 3-4 de leiding te hebben gehad. Het veldwerk was goed verzorgd en er werd door beide partijen goed geslagen (voor Volle Bak sloeg Nelleke Mineur tweemaal een driehonk- slag). Sport Demonstratie LEIDEN - The Gentlemen van Centenary college uit Shreveport in de Amerikaanse staat Louisia na spelen morgenavond in de Vijf Meihal een demonstratie wedstrijd tegen het basketbal team Holland Lions. Het in de Trans America conference uitko mende universiteitsteam maakt op dit moment een toernee door Nederland, België en West- Duitsland. Centenary mist All- American en topscorer Willie Jackson, die kans heeft op een profcontract in de NBA, maar heeft desondanks toch een ster ke ploeg. Het gelegenheidsteam Holland Lions zal een beroep doen op de nieuwe Elmex Amerikaan Tom Lockhart om de formatie, met daarin Jim van Dam, Peter Paul Maassen en Richard van Poel geest te versterken. Het duel be gint om 19.30 uur. ISERNIA (ANP) - De ploeg van Laurent Fignon heeft de tien de etappe van de Ronde van Italië beheerst. Zowel de win naar van de rit, Martial Gayant, als nummer twee, Charles Mottet, maakt deel uit van de equipe van de Tourwinnaar. Een solo over vijftig kilometer bracht de 21- jarige Gayant de zege. De om standigheid dat twee bergen in het ritschema waren opge nomen heeft geen verschui vingen van betekenis in de al gemene rangschikking tot gevolg gehad. De Italiaan Francesco Moser behield de rose leiderstrui. Gayant demarreerde vijfhon derd meter voor de top van de tweede berg, de Sella Per- rone. In de afdaling vergroot te de jonge Fransman zijn voorsprong. Twintig kilome- ter voor de streep in Isernia bedroeg het verschil met de hoofdmacht 1.54. Gayant, die als tijdrijder enige reputatie geniet, had op op de finish nog negentien seconden Tijdens de afdaling van de Sel la Perrone kwam de Deen Steen Pedersen ten val. Mi nutenlang bleef Pedersen lig gen voordat de eerste hulp ar riveerde. Bij onderzoek bleek dat de verwondingen niet van ernstige aard waren. Een aantal renners heeft vorig week geprotesteerd tegen de slechte omstandigheden waarin het wegdek in deze Giro verkeert. Sommige ploegleiders overwegen de protesterende renners te be boeten als zij tot langzaam- aan-acties overgaan. Het algemeen klassement: 1. Fran cesco Moser (Ita) 44.14.37, 2. Mo reno Argentin (Ita) op 39 secon den, 3. Roberto Visentini (Ita) op 49 seconden, 4. Laurent Fignon (Fra) op 54 seconden, 5. Marino Lejarreta (Spa) op 1.35, 6. Johan van der Velde (Ned) op 2.04, 7. Acacio de Silva (Por) op 2.06, 8. Beat Breu (Zwi) op 2.10, 9. Gio vanni Battaglin (Ita) op 2.14, 10. Mario Beccia (Ita) op 2.16,91. Re ne Koppert (Ned) op 40.24, 116. Frits Pirard (Ned) op 51.35, 141. Martin Havik (Ned) op 1.09.24. Bert Oosterbosch, het snelheidska non van Peter Post, was een van de favorieten die het moest afleg gen tegen de niet op zijn mondje gevallen Peiper. De Brabantse tijdrijder moest liefst acht secon den toestaan aan de onstuimige Peiper. Een groot verschil, maar terug van even weg geweest was liggen er in het over acht dagen uitgesmeerde traject tussen Vil- leurbanne en Vals-les-Bains. Met name in het weekeinde is het van dik hout zaagt men planken, wanneer gevreesde cols als de Mont-Revard, de Granier, de Cu- cheron, de Porte en de Rousset overwonnen moeten worden. BARCELONA (GPD) Alleen een bankgarantie van 6 miljoen dollar en de handtekening van Diego Maradona ontbreken nog voordat de blik- semtransfer van de Argentijnse vedette van de FC Barcelona naar Na- poli zijn beslag krijgt. Voor de rest is de verrassende overgang van Maradona naar het Italiaanse voetbal in kannen en kruiken. In Barcelo na verwacht men dat voorzitter Nunez aanstaande donderdag na zijn terugkeer uit Italië de transfer officieel bekend zal maken. Maradona wond er een dezer dagen in New York (waar Barcelona giste ren een vriendschappelijke wedstrijd speelde tegen Cosmos) geen doekjes om dat hij op korte termijn Barcelona zal verlaten. In verklarin gen aan de Spaanse pers toonde Maradona zich teleurgesteld over de recente ontwikkelingen bij Barcelona. Toch was het voor de Panasonics van Post zeker geen beroerde ou verture, want wat Oosterbosch Winnen: „Dat wordt afzien, dat niet voor elkaar kreeg, lukte het duo Anderson-Rooks wel: een plaats op het erepodium. Precies het tweetal waarop Post voor de ze koers zijn kaarten heeft gezet, want van de derde pur-sang klas sementsrijder in deze zo succes volle equipe, Peter Winnen, mag niet al te veel worden verwacht. Hij krijgt alle gelegenheid aan de vorm te schaven, die hem over een maand in de Tour de France op de eerste rij moet brengen. De Dauphiné Libéré is daarvoor ui termate geschikt, want er zal in deze ronde stevig moeten wor den geklommen. staat vast. Er zit niets anders op dan dat ik door deze zure appel heen moet bijten". Toch ziet Winnen deze Dauphiné niet puur als training, „Het blijft natuurlijk een wedstrijd, want voor de mo raal is het natuurlijk nooit goed als je ver achterop raakt". Niet alleen Winnen onderwerpt zich straks in de Alpen aan een eerste grote test, ook toppers als Bernard Hinault, Greg Lemond, Pascal Simon en de Colombia- nen Edgar Corredor en Patroci- nio Jimenez, beiden in dienst van een Spaanse formatie, willen weten hoe de vlag er bij staat. KATWIJK - Het Leids zaalvoetbalteam reist zaterdag vol vertrouwen af naar Nijmegen voor de strijd om het Nederlands kampioenschap voor afdelings teams. Gisteravond bewees het collectief van trainer Jan Schoen in de Katwijkse sporthal Cleyn Duin de stijgende lijn te pakken te hebben. Achtereenvol gens werden Van Duuren (5-2) en Landwer/Johan (5-1) verslagen. "Met technisch, goed aanvallend voetbal", constateerde Schoen tevreden. Het is ove rigens de vraag of hij zaterdag in Nijmegen de be schikking heeft over Hennie Koet en Jan van der Reyden, die gisteravond wegens blessures niet van de partij waren. Tegen Van Duuren scoorden Hans van Leeuwen en Mario Faber tweemaal. Bennie de Roo doelpuntte één keer. Van Leeuwen kwam tegen Landwer op nieuw tot twee treffers. Peter Schalk, René Grif- fiopn pn Mario Faber maakten de vijf vol. In Cleyn Duin oefende gisteravond ook het dames team van de afdeling Leiden, dat zich voor het Ne- 'derlands kampioenschap zaterdag in Groesbeek bij voorbaat kansloos weet. In de voorronden ontmoet het gezelschap van coach Jos Vlasveld namelijk Den Haag en Noord-Holland, de sterkste teams van Nederland. Dat gegeven kon de vrouwen er gister avond echter niet van weerhouden er het beste van te maken. En met twee overwinningen (8-2 tegen Yellows uit Leidschendam en 5-4 tegen Be Fair) luk te dat aardig. Er was een belangrijkke rol voor Lia Piket weggelegd. Zij scoorde tegen Yellows vier maal. Liesbeth Brand gaf met drie goals weinig op haar toe. Met één eigen goal kwam het Leidse totaal op 8. Tegen Be Fair was Piket driemaal productief. Debutante Ria Groeneweg en Yvonne Zwaan scoor den in die partij elk éénmaal. VILLEURBANNE (GPD) - Alvorens de klimmers in het professionele wielerpeloton aan hun trekken komen, mochten gisteren eerst de proloogspecialisten zich uitleven in de 36ste Dauphiné Libéré. Volgens goed gebruik liep deze zware Franse etappewed strijd van stapel met een mini-tijdrit, ditmaal in de straten van Villeurbanne, een grote voorstad van Lyon. De Australiër Allan Peiper, lid van de Franse Peugeot-ploeg, greep deze gelegenheid aan om zijn buitengewone klasse in dit explosieve werk te demonstre ren. Met proloogzeges in de Ster van Besseges en de Tour de l'Oise had de 24-jarige Australiër reeds zijn visitekaartje in deze specialiteit afgegeven, maar die triomfen haal den het niet bij die van gisteren, toen hij heel wat gereputeerde concurrenten te snel af was. Oosterbosch toch niet bijster Liefst twaalf pittige Alpentoppen verrast. „Deze proloog was voor mij wat aan de korte kant, hoe wel ik moet toegeven dat ik ook niet al te best reed. Maar wat wil je, na mijn val in de Ronde van Midden-Zeeland heb ik drie da gen niet op de fiets kunnen zit- Zaalvoetbal: Noordwij kers hebben beste papieren voor districtscup NOORDWIJK Menken/Land- bouw heeft goede papieren voor winst in de halve competitie om de districtszaalvoetbalbeker. De Noordwijkse formatie hield op eigen bodem de interregionale kampioen Datarex op 1-1 en blijft daardoor met nog één wed strijd voor de boeg de Molukse vereniging dankzij een beter doelsaldo voor. De 1-1 deling met de Moordrechtse balgoochelaars klinkt op zich als een hele verdienste voor Men- ken/Landbouw, maar de Noord- wijkers speelden gisteravond bij na boven eigen kunnen en had den de zeer aantrekkelijke partij met wat meer geluk winnend kunnen afsluiten. Het treffen tussen beide koplopers in de districtsbekercompetitie was een topper van formaat. Bei de formaties showden zaalvoet bal van de bovenste plank. Er werd alleen aanvallend gedacht, al is dat moeifijk te rijmen met de 1-1 score. Leiwakabessy opende in de 19de minuut de score voor de bezoekers. Rob van Kersber gen zorgde een kwartier na de doelwisseling tijdens een heuse belegering van de vijandelijke veste voor 1-1, waar het bij zou blijven. Gisteravond won De Maas, de laat ste tegenstander van Menken/ Landbouw met 8-4 van SBW. De stand is nu: 1. Menken/Land- bouw 3-5 (+13), 2. Datarex 3-5 (+6), 3. De Maas 3-4 (+5), 4. FV Snoekie 3-2 (+12) en 5. SBW 4-0 (-41). AMSTERDAM (GPD) - Het gaat bar slecht met het zo typische nachtclubleven in Amsterdam. Neem nu het Thorbeckeplein, ooit het hart van uitgaand Am sterdam met een grote keus aan nachtclubs. Heden ten dage telt dat zelfde plein nog slechts één echte nachtclub, de laatste van Amsterdam. En daar doet Rolf Perotti de. nieuwe .koning' van het plein zijn uiterste best het be drijfje uit een surseance van be taling te halen. De glamour van champagne, variété en een strip tease is op een haar na verleden tijd. door Huub Klompenhouwer „Nachtclubs? Ach meneer, die tijd is voorgoed voorbij. Als het niet door de overheid kapot gemaakt is, dan wel door het publiek. Een hele avond teren op een pilsje. En maar kijken en genieten. Maar besteden... Niks hoor". De portier van een toplessbar aan het Thorbeckeplein schudt mis troostig het hoofd. Hij heeft de nadagen van het echte nachtclu bleven nog meegemaakt. Zijn ei gen baas zag het niet meer zitten. Stuurde het vaste orkestje de straat op, verwees de variété-ar tiesten terug naar het arbeidsbu reau en de stripteuses mochten voortaan halverwege hun act, dus topless, achter de bar onder de schreeuwende klanken van een discotheek de bezoekers van bier voorzien. „Van die disco hebben ze na het dansen in elk geval meer dorst dan na een slo me quick-step", gniffelt de por tier nog even. Het Thorbeckeplein. Ooit het klop pend hart van uitgaand Amster dam. Het roemruchte rijk van 'koning' Kees Manders. De klad is erin gekomen. De laatste echte nachtclub staat aan de rand van een faillissement. Alle andere clubs zijn ten prooi gevallen aan discorages, moddervechtende dames of grovere seks-exploita- ties. De chic van het nachtcluble ven, waar is het nog te vinden? De gewiekste zakenman Rolf Pe rotti is als een Don Quichot in de weer tegen de teloorgang van zijn plein. En door de al even goedwillende andere nering doenden is hij nu reeds uitgeroe pen tot de nieuwe koning van het plein. Notitieboekje Hij staat om half tien 's avonds voor zijn Picadilly. De houding van een beroepsmilitair, de snor van een Italiaanse charmeur. Ga lant, gedecideerd. De 'r' spreekt hij rollend uit. „Ik zit nu van fe bruari af in deze zaak. Ik weet dat iedereen zegt, dat het tijd perk van de nachtclubs voor goed voorbij is. Maar ik geloof daar niet in. Dat is allemaal on zin. Alleen, je moet je ook in dit vak aanpassen aan de tijd. Kijk, ik zorg bijvoorbeeld dat ik zelf al tijd als eerste op de zaak ben. Ik heb een klein boekje, daar hou ik in bij hoe laat iedereen van het personeel binnenkomt. Want ik wil een team hebben waar ik op bouwen kan. Een keer te laat ko men, dat kan nog, maar dan houdt het op. Je moet zorgen dat je klaar bent als de eerste gasten komen. Die mogen niet de in druk hebben dat ze te vroeg zijn, omdat alle mogelijke klusjes nog niet gedaan zijn". Met een royaal armgebaar wijst hij de weg naar binnen. Hal, garde robe, gedempt licht, veel goud kleur en pluche rond een cirkel vormige piste, alias dansvloer. Een struise blonde zangeres zingt een reeks Spaanstalige suc cessen. Ze blijkt de show van vanavond ook aan elkaar te pra ten. Conférencière dus. Een Spaanse. Wie binnenkomt wordt gevraagd naar de nationaliteit. „Uit Amsterdam? Holland? Oh yes, kijke kijke, nie kope..." Maar gezegd moet worden, ze heeft een fantastische stem. Is door de wol geverfd en werkt al jaren in alle beroemde nachtclubs in heel de wereld. Rolf Perotti. Op zijn goudkleurige visitekaartje staat dat hij direc teur is van Expl. P.R.E.S. Hol land BV. Het blijkt een exploita tiemaatschappijtje te zijn. Perot- ti's Real Estate Service, om pre cies te zijn. Via de koopvaardij, de hotelvakschool, een wijnim- portbedrijf en commissionair, werd hij adviseur bij Westland Utrecht Hypotheekbank in hore- ca-technische aspecten van de krediteringen en exploitaties. Een mond vol, maar een gevulde beurs. Dat was vijf jaar terug en Perotti leerde snel, dus begon zelf ook met beleggingen. Ontredderde zaak „Toen ik hier in februari kwam, trof ik eigenlijk een totaal ont redderde zaak aan. De klad zat er goed in. De eigenaar had meer dan een zaak en zijn fout was waarschijnlijk, dat hij met de winsten van de ene zaak de ver liezen van de andere zaken dek te. In elk geval vergat hij om het geld te stoppen in het bijhouden en vernieuwen van deze club. Er staat 1,6 miljoen gulden schuld op deze panden. En alles bij el kaar is het pand misschien net 4,5 ton waard. Maar ik wil het pand niet overnemen. Alleen de zaak. Voor het pand heb ik wel een gegadigde, zodat ook dat wel goedkomt". De zangeres kondigt een variété nummer aan en er verschijnt een meisje in beeld dat als stand beeld in een park in het midden van de dansvloer staat. Een als zwerver verklede danser komt binnengewaggeld. De danser haalt het beeld uit de betovering en er volgt een heel knap num mer ballet en acrobatiek. „Ja, wat had ik verstand van nacht clubs? Ik wist alles van de hore ca. Ik heb zes jaar les gegeven op de hotelvakschool. En ook exa mens afgenomen. Dus het gast heerschap, daar kon ik wel mee overweg. Dat is ook het eerste dat ik hier aangepakt heb. Nu ja, vergeet niet, die mensen hier ver keerden natuurlijk al een hele tijd in onzekerheid. Wel failliet, niet failliet, wel of niet baan kwijt. Ik heb ze gezegd dat ik de club wil redden. Maar dat kan al leen als zij zich ook allemaal vol ledig inzetten. Keihard werken. En wie dat niet wil, die zoekt maar iets anders. Ze weten nu waar ze aan toe zijn. Als een van de gasten roken wil, dan hoeft de ober maar een wink te geven en komt er een meisje met zo'n blad met sigaren en sigaretten langs. De klant krijgt ook nog een vuur tje. Een van die meisjes verdom de het om met zo'n blad te lopen. Pech, maar dan is er voor haar geen plaats". „Met John Wardell, de impresario, die door de jaren heen altijd de attracties voor nachtclubs heeft verzorgd, ben ik stad en land af gereisd op zoek naar variété nummers en stripteuses. John was als een soort vader voor mij. Wist precies waarop ik moest let ten, wat de mogelijkheden en on mogelijkheden waren. Er is waarschijnlijk geen nachtclub in Europa die ik niet bezocht heb". Steun bedrijfsleven Perotti laat de ober bier brengen. „Je zult het niet geloven, maar ik heb ineens alle steun. Ik ben ook alle grote jongens afgeweest. Philips, Akzo, Sikkens, Sony, die willen allemaal dolgraag dat ik doorga. Het is voor hen van ont zettend belang dat ze hier hun re laties naartoe kunnen sturen. En wat denk je als er van die studie dagen zijn, van die kadertrainin gen. Dan wordt er heel hard ge blokt. Dan wil je 's avonds wel even je zinnen verzetten. Zo'n groot bedrijf stuurt zijn mensen dan bijvoorbeeld naar een nacht club". Praatpoezen Hij lacht naar een van de meisjes in de zaak. De animeermeisjes. Pe rotti noemt ze 'praatpoezen'. „Je kunt ze een glas champagne aan bieden en dan kun je er heel ont spannen mee praten. Maar meer ook niet". „Het zijn praatpoezen. Als er hier klanten komen voor meer, dan verwijzen we ze vriendelijk doch beslist door naar Yap Yum. En omgekeerd, als er bij Yap Yum klanten zijn die geen zin in de be taalde liefde hebben, maar wel tegen iemand aan willen praten, dan worden ze naar hier verwe zen. Dat gaat prima zo". Perotti's verhalen. „Een paar we ken terug hadden we hier een ge zelschap Japanners. Vraagt een van die mensen wat onze duurste wijn is. Maar die was hem niet duur genoeg. Champagne dan, stelde ik hem voor. Ook goed, maar zelfs dat was hem niet prij zig genoeg. Nu had ik nog een negenliterfles champagne boven staan. Maar die kost u dan wel drieduizend gulden, vertelde ik hem. Het maakte hem niet uit. Alleen zei hij erbij dat ik het ge zelschap moest vertellen wat die fles heeft gekost. Zo probeerde die man indruk te maken op dat zakengezelschap van hem". Communisten „Je moet er toch niet aan denken, een internationale stad als Am sterdam zonder nachtclub. Dat zou toch onvoorstelbaar zijn". Zijn armen ten hemel geheven. Er verschijnt even een boosaardige flikkering in zijn ogen. Maar ja, we hebben de vraag ook gesteld of het gemeentebestuur wel opti maal meewerkt. Perotti: „Over het gemeentebe stuur wil ik het niet hebben. Wel over dat arbeidsbureau hier in Amsterdam. Communisten zijn het. Die willen het bedrijfsleven echt kapot hebben. Als ik voor een paar dagen wat personeel wil hebben, dan krijg ik dat niet via het arbeidsbureau. Daar willen ze niet aan. Dan word ik verwe zen naar een eigen uitzendbu reau van dat arbeidsbureau, maar niemand die daar voor een paar dagen wil komen helpen. Een stelletje schurken. Ze probe ren ons de nek om te draaien". Orkestjes De overheid dus weer als zonde bok. „Alleen al met het krijgen van ar beidsvergunningen voor de mu zikanten hebben we de grootste moeilijkheden. We moeten die bandjes meestal uit het buiten land halen, omdat je Nederland se orkesten nu eenmaal niet krijgt. Nog afgezien van de kwa liteit. Die Nederlandse orkestjes willen een of twee dagen spelen en dan verder van hun uitkering genieten en er zwart wat bijrom- melen. Dat is het beeld van de markt. Daar word je gewoon doodziek van. Dan moet je wel met een buitenlands orkestje ko men. En dan loop je bijna stuk tegen een muur van onwil om de werkvergunning te regelen. Ter wijl het op het Leidseplein we melt van de muzikanten die zich van geen vergunning of hinder wet wat aan hoeven trekken". „Maar ik moet er ook bij zeggen dat we met de politie in het kader van de drankwet en de vreemde- lingenpoltie wel prima overweg kunnen. Zij zien gelukkig de noodzaak in van een zaak van de ze allure voor Amsterdam". Een nieuw optreden van de blonde Spaanse zangeres wordt afgewis seld met een volgende striptease. Die is ditmaal verpakt in een se rie spagaten en pirouetten. Een vrije oefening, die met veel en thousiasme ontvangen wordt door het publiek. Perotti: „De eerste stelling is, datje de mensen waar moet bieden voor hun geld. Ze betalen nu eenmaal een goede prijs voor hun glas bier of champagne en dat moetje dan ook waarmaken. We hebben Mitterrand hier bin nen gehad. Verschillende sjeiks zijn hier te gast. En ik moet je zeggen, als er hier iemand bin nen zou komen om een hele avond op een glas bier te blijven zitten, mij een zorg. Want ik weet dan, dat wanneer die man wel weer geld zou hebben, dat hij dan toch ook hier terugkomt". Veilig Weer buiten, op het Thorbecke plein, kijkt hij achterom naar de grote neonreclame. „Dit plein is toch schitterend. Al die verhalen over onveiligheid. Ik zeg je dat dit nog een van de veiligste plei nen van Amsterdam is. Moet je zien. Elke zaak heeft hier een portier voor de deur staan. Denk je dat die het toelaten dat er hier rottigheid op straat komt? Nou dan...". ADVERTENTIE maar dan wel van een fi g I I li"? I ANVC-contactlensspecialisl mhmhm Nieuwe Rijn 62 l/\f 1 I™ 1 Leiden - 071-124108 f JLJLjJLl

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15