Bij ons kun jcnü al kiezen uit heel veel schoolagenda's 'Het gaat allemaal erg gemakkelijk' [Ï^ÜHi!33F Russen wel naar Spelen voor Gehandicapten Succesje actiecomité In New York.. 1 Promotieteam steunt Tineke Hidding VROOM^DRËESMANN SERVIEZEN Driehoek Goebel Thomas Johnson Seltmann Rörstrand Wedgwood Arzberg Melitta Villeroy Boch Midwinter Ter Steege KOOKSETS SNELKOOKPANNEN Flssler W.M.F. Tefal Slgg Lagostlna GLASSERVIEZEN Zwlesel Chrlstlnenhütte Leerdam Crlstal d'Arques Thomas De grootste kollektie van de Randstad en... uit voorraad leverbaar. HAARLEMMERSTRAAT 165 LEIDEN. TEL. 140892 ROOSENDAAL (GPD) - Wanneer op 16 juni in New York de Olym pische Spelen voor Gehandicap ten worden gehouden, dan zal een Russische delegatie aanwe zig zijn op de openingsceremo nie. Sterker nog: alsof er niets aan de hand is zullen de Russi sche gehandicapte topsporters tot en met 30 juni vertegenwoor digd zijn op vele nummers van de gehandicapten spelen. In de periode waarin alle aandacht is gevestigd op de boycot van de Spelen in Los Angeles, is geheel uit het oog verloren dat de Sow jet-Unie kennelijk wel meedoet in New York. En niet alleen de Russen komen, maar ook vele andere Oostbloklanden hebben zich ingeschreven voor de Olym pische Spelen voor invaliden, die traditiegetrouw in hetzelfde jaar en land worden georganiseerd als de spelen voor validen. Nuchter deelde de organisatie van de Olympische Spelen voor Ge handicapten in New York mee niets te weten van een boycot: „We zijn er van overtuigd dat de Russen naar New York komen. Het gehele Oostblok komt trou wens". Het heeft er alle schijn van dat de Russen de Olympische Spelen voor Gehandicapten niet belang rijk genoeg vinden als politiek pressiemiddel, omdat het evene ment publicitair van weinig of geen waarde is. In die zin kan de gehandicapte sportwereld eerder beledigd dan verheugd zijn over de Russische deelname in New York. Vier jaar geleden gingen de Olym pische Spelen voor Gehandicap ten in de Sowjet-Unie niet door en wierp Nederland zich op als alternatief. Overigens deden er in Arnhem toentertijd geen Rus sische invaliden mee. Voor de Sowjet-Unie is er nu een reden om als soort vergelding jaar geleden de Olympische Spe len voor invaliden te boycotten Aan de Olympische Spelen voo Gehandicapten zullen 66 Nede landse sporters meedoen. De rol stoelers komen in New York trouwens niet aan bod, uit ge brek aan tijd en geld bij de Ame rikaanse organisatoren. BERGEN (GPD) - Voor de deur staat een voertuig dat het midden houdt tussen een busje en een camper. Tiental len namen van bedrijven, particulieren maar ook van verenigingen zijn in witte letters aangebracht op de ca- rosserie. Daarboven prijkt in wat grotere letters „Promo tieteam Bergen Noord-Holland Tineke Hidding, Olympi sche Spelen 1984". Een opvallende verschijning op de Nederlandse autowe gen deze wagen, die echter heel wat meer is dan een verplaatsbare reclamezuil. Nederlands beste zeven kampster, Tineke Hidding, gebruikt deze voor haar aan gepaste kampeerbus namelijk om zich te verplaatsen naar de trainingen en de wedstrijden. Zonodig kan ze er in overnachten en inmiddels is er in de wagen ook al menig uurtje huiswerk gemaakt om binnenkort met suc ces het (avond)mavo-examen af te leggen. Tineke Hidding: "speerwerpen blijft pijnlijk". LOS ANGELES (AFP) - Het Amerikaanse actiecomité „Ban the Sowjets", dat Zich er 0$ voorstaat de oorzaak te zijn van het wegblijven van de Sowjet-Unie bij de Olym pische Spelen in Los Ange les. heeft een succes geboekt. De 35-jarige Russin Irina Mo- zoemder blijkt met de hulp van het actiecomité afgelo pen week politiek asiel te hebben gezocht in de Ver enigde Staten. Jerry Sewell, de adjunct-direc teur van de Amerikaanse im migratie en naturalisatie dienst (INS), heeft verklaard dat de 35-jarige technisch ontwerpster via het actieco mité bij zijn dienst terecht was gekomen. Dave Balsiger, de leider van het actiecomité, heeft verklaard dat Irina Mo- zoemder vorige week, nadat zy uit India in New York was aangekomen contact heeft opgenomen met zijn organi satie. Volgens Balsiger wilde de Rus sin, die gehuwd is met een mijningenieur uit India, poli tiek asiel hebben omdat zij door de Russische autoritei ten tegen haar wil werd gezet tot het geven van keerde informatie en spiona De camper, waarvan ook collega atlete Marjon Wijnsma profiteert, is een van de zichtbare resultaten van de steun die de van oor sprong Deventer atlete Tineke Hidding van de gemeenschap in Bergen krijgt. „Het is eigenlijk ongelooflijk als je bedenkt dat ik hier pas een kleine twee jaar woon. Kun je nu begrijpen dat ik het ten opzichte van al die men sen hier vervelend vind als ik nog steeds aangeduid wordt als de atlete uit Deventer?". Vaardig chauffeuse Tineke Hid ding is in die kleine twee jdar de meest populaire sportvrouw van Bergen geworden. De veelzijdige Bergense want zo zullen we haar vanaf nu maar noemen die in een ruimte achter het huis van haar trainer Wil Westphal woont, kan in Noord-Holland van tal van faciliteiten gratis ge bruik maken. „Ik krijg gratis massage en fysio therapie, kan ook zo in de sauna terecht, heb gratis contactlenzen gekregen. De benzine voor de au to, die overigens van Wil West phal is, maar die het voor mij na tuurlijk niet allemaal kon bekos tigen, is voor rekening van het promotieteam, evenals de verze kering, het onderhoud enzo voort. Zijn er nieuwe onderdelen nodig, dan gaat het tegen in koopsprijs", vertelt Tineke Hid ding. „Dat gebeurt dan uit een pot die tot stand komt uit de bedragen van 150 gulden die de mensen beta len om met de naam op de auto te komen. Neen, met die namen op de wagen heb ik geen pro bleem. Wat meer met mijn eigen naam. Maar de reacties die ik krijg zijn erg leuk. Bovendien is het de bedoeling om dit initiatief in de nabije toekomst uit te bou wen tot iets waarvan de hele Ne derlandse zevenkamptop profi teert. Dan onder het motto 'Olympische Spelen Seoul", klinkt het. niet meer zo dat je naar een be drijf kunt stappen om te vragen 1500 gulden beschikbaar te stel len voor een buitenlandse stage. Zonder sponsoring kun je top sport vergeten. Zeker wat betreft de meerkamp, een verschrikke lijk arbeidsintensief en ook duur atletiekonderdeel. Inderdaad is het zo dat wij als beoefenaars van dit toch in ons land niet zo erg populaire nummer niet tegen sponsors aanlopen zoals de ma rathonlopers", alclus de ook door de NSF en de sponsor van de KNAU ondersteunde atlete, die haar oude vereniging Daventria inmiddels verruild heeft voor het Hera Heerhugowaard. ,Het leukste van alles vind ik dat dit dorp meeleeft en dat de be woners aantonen dat veel kleine sponsors hetzelfde kunnen be reiken als een grote sponsor". In vergelijking met de tijd waarin ze nog in het oosten woonde is er erg veel veranderd. In Deventer legde Arend Karenbeld, de trai ner van Gerard Nijboer, indertijd de basis met het accent op veel zijdigheid. Karenbeld vertrok echter naar Groningen en juist bij de zevenkamp is het belang rijk dat er direct contact is tussen trainer en atlete. In dat licht moet Tinekes verhuizing twee jaar geleden naar bondscoach Wil Westphal gezien worden. In de loop van de tijd kwamen er voor de 24-jarige atlete steeds meer faciliteiten. Indoor kwa men er mogelijkheden op het CIOS in Overveen, waar Wil Westphal doceert. Vlakbij haar huis is er een klein gymzaaltje en 's winters zijn er de trainingen in het juist over de Gelderse grens liggende Rhede. In de buurt van Bergen kwam ook kunststof, na melijk in Heerhugowaard, waar haar nieuwe vereniging huist. En dan dat promotieteam. Eigenlijk parallel daaraan verliep de prestatiecurve met vorig jaar als hoogtepunt die achtste plaats bij de WK in Helsinki met een re cord aantal punten van 6155. „Normaal gesproken moet die op gaande lijn door te trekken zijn. Dat bleek al vroeg in dit seizoen in Japan, waar ik ondanks trai ningsongemakken de 6000 pun ten passeerde en ook het afgelo pen weekeinde in Götzis, waar ik op 6095 punten uitkwam. De om standigheden waren daar lang niet optimaal en bovendien had ik vóór Götzis de training niet te ruggenomen. Normaal doe je dat in de aanloop naar een zeven kamp". „Het gaat allemaal erg gemakkelijk vind ik. Het speerwerpen blijft vanwege die uitgerekte schou derband een pijnlijke handicap. Toch moet ik met technisch wer pen veertig meter kunnen gooi en. Ach, elke zevenkampster heeft wel een minder soepel lo pend nummer. Nu ik al twee keer vormbehoud heb getoond is het voor mij belangrijk om heel te blijven en fit in Los Angeles te starten". Los Angeles. Uiteraard komt het gesprek op de boycot die de ze venkamp hard treft. Met name Oost-Duitsland beheerst dit nummer. „In Götzis heb ik veel contact gehad met de deelneem sters uit de DDR. Ze vinden het verschrikkelijk. Onderling heb ben we afgesproken dat we in september bij een wedstrijd in Frankrijk elkaar willen ontmoe ten. Een sportieve revanche dus voor de zevenkampsters, die in tegenstelling tot de beoefenaars van individuele nummers erg goede onderling contacten heb ben", is de ervaring van Tineke Hidding, die in LA haar achtste plaats van Helsinki een heel stuk kan verbeteren. „Uiteraard missen we het Oost blok. Toch geloof ik dat het een erg goede wedstrijd kan worden. Erg belangrijk is de score die je in LA neerzet. Die is meer re- spresentatief dan de eindklasse ring. Je weet van jezelf natuur lijk dat je normaal in Los Ange les niet zou kunnen meedoen om de eerste drie plaatsen", besluit de Bergense. Spullen voor het nieuwe school- in schoolstemming bent. Plus een supersportieve agenda, die nu nog in jaar, daar moet je toch niet aan Natuurlijk bij Vroom Dreesmann, want daar de aanbieding is ook. Voor wie dat allemaal denken... Alhoewel: als je al die vind je ze nu allemaal. Agenda's met jouw maar niks vindt, hebben we uiteraard ook het nieuwe agenda's ziet, zou je bijna favoriete stripfiguren, zoals de Pink Panther, meer serieuze werk. Agenda's voor H.B.O., willen dat de vakantie maar vast weer voorbij Snoopy of Asterix. Maar ook met popsterren VWO. en zelfs een speciale agenda voor je was.Komzezelfeensbekijken.nujetoch nog of wetenschappelijke artikelen. leraar of lerares.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18