LMHC sluit af met nederlaag Unicum op één punt afstand van kampioenschap Mireille Correljé weer kampioene KZ pakt wéér titel Van Heumen wil selectie uitbreiden Drukke receptie Voorschoten Oranje Groen wint toernooi Van den Berg succesvol Tweede plaats Hans Keijzer Schaatsbond organiseert toernooien Triomf voor Van Heugten Bakker jr. jeugdkampioen Ajax (L) verliest Sport DEN HAAG (ANP) - Wim van Heumen, de coach van het natio nale herenhockeyteam, denkt er hard over zijn voorlopige selectie uit te breiden met enkele spelers. „Het zou kunnen zijn dat ik naar het trainingskamp in Barcelona, dat van 20 tot 24 juni wordt ge houden, meer spelers meeneem dan er nu in de selectie zitten", aldus Van Heumen, die overi gens gisteren bij de wedstrijd Klein Zwitserland - Amsterdam met vreugde constateerde dat de gebroeders Ties, Hans en Hidde Kruize behoorlijk meedraaiden na een blessureperiode. „Een en ander is nog wel afhankelijk van de ontwikkelingen rond de bles sure van Tim Steens". Van Heu men wil dan na het trainings kamp, waarin ook twee wedstrij den tegen Spanje op het pro gramma staan, de definitieve se lectie voor de Olympische Spe len in Los Angeles kiezen. De na tionale selectie speelt zondag 3 juni in Den Haag een oefenwed strijd tegen landskampioen Klein Zwitserland en treedt ver moedelijk woensdag 6 juni in Amstelveen aan tegen Kampong. LEIDEN - SV Voorschoten-voorzitter Hans Toor en KNVB-be- stuurslid Albert Klunder heffen het glas op SV Voorschoten, dat vorige week na een 1-0 overwinning op Leiden kampioen van de Afdeling werd. Ter gelegenheid daarvan hield de twee jaar jonge vereniging zaterdag een receptie, die heel wat belangstellenden trok naar het onderkomen van de zaterdagclub. BODEGRAVEN - Afgelopen weekeinde zijn de jaarlijkse kringkampioenschappen van de Kring Gouwe Rijnstreek van start gegaan. In een cyclus van zes ontmoetingen, waarvan vier in zwembad De Wiet, zullen de beste zwemmers van de Kring Gouwe Rijnstreek op de ver schillende afstanden aan de start verschijnen. In het buitenbad De Kuil werd zaterdag werkelijk on der Siberische omstandigheden de eerste ontmoeting afgewerkt. Het ijskoude water, waar een pinguin zich prima thuis in zou voelen, zorgde ervoor dat vele zwemmers hun race niet voltooi den. Een afgelasting door de zwemcommissie had zeker niet misstaan. Op het programma stonden onder meer de 200 meter schoolslag en de 100 meter vlin derslag in de verschillende leef tijdsgroepen. Bij de meisjes onder de 10 jaar werd de 100 meter rugslag ver- zwommen, die op naam kwam van het LZ-lid Nancy Kijk in de Vegte. Zij tikte aan in een tijd van 1.26.6. Amerentia Verkade werd tweede in 1.31.3. Nancy Kijk in de Vegte wist eveneens de 100 meter vlinder te winnen. Voor haar werd een tijd van 1.24.2 geklokt. Clubgenote Sjim- my van Deelen tikte als tweede aan in 1.31.6 en Amerentia als derde in 1.32.7. Mireille Correljé (Zijl/LGB) werd kringkampioene op de 200 school meisjes onder de 14 jaar met een tijd van 2.58.0. Gralda Boekwijt (LZ'86) pakte het brons met een tijd van 3.01.8. Mireille was eveneens het snelst op de 100 vlinder. Zij liet een tijd van 1.16.8 noteren. Jolanda Laterveer werd tweede in 1.18.1 en Patricia Distelveld derde in 1.18.3. Antoi- ne van Weerde (LZ'86) finishte als eerste op de 200 meter school slag jongens onder de 16 jaar in een tijd van 2.42.3. Hans van Hees werd hierop derde in 2.55.8 en op de 100 vlinder jongens 68 tweede in 1.14.1. Reinier Haas noot van De Zijl/LGB tikte op de 100 meter vlinder heren als twee de aan in een tijd van 1.05.0. Op de 200 meter school werd wel voor hem de snelste tijd geklokt: 2.51.6. Hans la Lau won het zilver in een tijd van 2.53.6 en Bart Ha- meter (LZ'86) het brons in 2.54.5. Reinier werd in een close finish op de 50 vrij derde in 26.7. Bij de dames was Rianne den Duik (Katwijk) de snelste sprinter: 29.1. De kringkampioene op de 100 vlinder meisjes 73 werd Yvonne Laterveer (Zijl/LGB) met een tijd van 1.27.7. In een tijd van 1.13.1 werd Silvia Bakker (LZ'86) eerste op de 100 vlinder meisjes 68, nadat ze de tweede tijd had gezwommen op de 200 meter schoolslag meisjes onder de 16 jaar: 3.13.6. Bij de dames 100 vlinder ging de overwinning naar Rianne den MAANDAG 28 MEI 1984 Duik (Katwijk) 1.09.8 en werd Helga Lasschuit (LZ'86) derde in 1.16.8. Laurens van Kampen (Zijl/LGB) was het snelst op de 100 vlinder jongens 73. Hij liet een tijd van 1.21.3 noteren. Niels Joor werd tweede in 1.25.0. Bij de jongens 72 was het Niels Ou- werkerk (Zijl/LGB) die op het hoogste schavot eindigde met een tijd van 1.15.0. Clubgenoot Leon Luyten won het bij de jon gens 70 in 1.12.9. Tot slot werd de Katwijkse Janny Dijkstra kring kampioene bij de dames op de 200 meter schoolslag met een tijd van 3.08.8. Tijdens Nationale zwemwedstrij den in het Haagse Zuiderpark wist de herenploeg van De Zijl/ LGB beslag te leggen op de wis selbeker van Zian Vitesse. Ook nu weer wisten de Leidse zwem verenigingen LZ'86 en De Zijl LGB het grootste gedeelte van het eremetaal in de wacht te sle pen. Overwinningen waren er voor LZ-zwemster Nancy Kijk in de Vegte op de 100 vrij: 1.13.9, Niels Ouwerkerk van De Zijl op de 200 wissel met een goede tijd van 2.49.7, Robert Jansen (Zijl/ LGB) op de 100 rugslag 1.06.8 en Leon Luyten van De Zijl op de 200 vrij met een tijd van 2.20.0. LEIDEN - Oranje Groen kan te rugzien op het vlekkeloos verlo pen 25ste jeugdtoernooi, dat af gelopen weekeinde aan de Bos- huizerkade werd gehouden. Jan Duivesteyn, hoofd van de dienst Sport en Recreatie, overhandig de de prijzen, waaronder een 1.05 meter hoge wisselbokaal voor E- junioren, die in bezit bleef van de organiserende vereniging. De uitslag: A-jeugd: 1. Oranje Groen al, 2. Rijnsburgse Boys a2, 3. Alkma- nia a2; C-jeugd: 1. LFC cl, 2. VNA cl, 3. Oranje Groen cl; D-jeugd: 1. ZLC dl, 2. DWO dl, 3. Docos dl; E-jeugd: 1. Oranje Groen el, 2. MMO el, 3. Leidse Boys el; F-jeugd: 1. Lugdunum, 2. ASC, 3. Oranje Groen. Boonstoppel en Van der Moolen in selectie LEIDEN - Cees Boonstoppel en Ivar van der Moolen zijn opgeno men in de nationale waterpolose- lectie onder 16 jaar. Beide LZ-le- den komen onder de hoedé van oud-LZ trainer Gijs van der Leeden. Volgende week oefent het zevental in Woerden tegen West-Duitsland. Wim van Zijl wordt de nieuwe trai ner van Vivax. In het afgelopen seizoen had Van Zijl Katwijk on der zijn hoede. LEIDEN De Leidse taekwondo- ka Gerard van der Berg is voor de zesde achtereenvolgende keer Nederlands kampioen gewor den. De sportschooleigenaar ver sloeg gisteren in de eindstrijd Je roen Nicker uit Den Bosch. Bij de dames werd de Leidse Sonja Pool tweede. LEIDEN - Bij het Nederlands kampioenschap driebanden klein derde klasse heeft Hans Keijzers uit De Zilk van biljart- veréniging 't Bubsie met tien punten een tweede plaats ge haald. In de finale verloor hij in 22 beurten van Gerard Lakerveld uit Maarssenbroek, die hem twee caramboles voorbleef. COLORADO SPRINGS (ANP) - De Internationale Schaats Unie (ISU) heeft drie titeltoernooien voor het komend seizoen aan Ne derland toegewezen. De KNSB organiseert in 1985 de wereldti telstrijd short-track (Amster dam), het mondiale sprinttoer- nooi (Heerenveen) en de Europe se titelstrijd voor dames. Voor het laatste evenement was Ne derland de enige kandidaat. Het is nog niet bekend waar dat toer nooi wordt gehouden. In 1987 is Nederland weer aan de beurt voor het lucratieve toer nooi om de wereldtitel bij de he ren allrounders. De ISU zal erbij het IOC op aandringen de 5000 meter voor dames op te nemen op de Olympische agenda. Een motie daartoe werd tijdens het veertigste congres van de we reldschaatsbond in Colorado Springs aangenomen. KNSB-voorzitter David Meijer om schreef het jaarlijkse congres gis teravond als „vriendelijk en wei nig spectaculair". De vijf perso nen sterke KNSB-delegatie was naar de Amerikaanse stad ge reisd om de Nederlandse invloed in de ISU te versterken. Volgens Meijer, voor wie de bijeenkomst een internationaal debuut als praeses betekende, is dat gelukt. Charisius is gekozen in de tech nische commissie hardrijden, Oostheim in de technische com missie short-track. Verder be hielden Van Laer (algemeen be stuur), Quarles van Ufford (com missie van beroep) en Hermans (medisch commissie) hun func tie. In de voor Nederland belangrijke commissie hardrijden hebben SALO (ANP) Ton van Heugten heeft het afgelopen weekeinde met zijn bakkenist Frits Kiggen een opmerkelijke triomf ge boekt. Het Nederlandse zijspan- crossduo won de Grote Prijs van Finland. Op het circuit in Salo liepen Van Heugten en Kiggen daardoor aanzienlijk uit op de Zwitserse concurrentie Hansi Bachtold en diens bijrijder Fuss. Kees van der Ven heeft zijn huidi ge goede vorm zondag tijdens de motorcross in de 500 cc-klasse, tellend voor het Nederlands kampioenschap in Heeswijk- Dinther, bevestigd. Hij won bei de manches voor Peter Herlings. naast Charisius ook Zimmer- mann, de directeur van de baan in Inzeil, en de vroegere wereld kampioen Oleg Gontsjarenko uit de Sovjet Unie zitting. OEGSTGEEST - De rommelig heid voerde gistermiddag de bo ventoon in het hockeyduel tus sen LMHC en HDM dat alleen door het scoreverloop nog enigs zins kon boeien. De Hagenaars trokken op de valreep aan het langste eind met 3-4, waardoor zij op de laatste speeldag de ze vende plaats overnamen van het Oegstgeester collectief. De door LMHC aangetrokken nieuwe trainer Nol Baarschers karakteriseerde het gebodene kortweg met: "Een wedstrijd met vlagen van goed en van slecht hockey, wat alles te ma ken had met de concentratie". Martin Bennis was na vijf minu ten echter nog uitstekend bij de les toen hij zich aan de rechter kant goed vrijspeelde en Martijn de Kempenaer op maat bediende die de openingstreffer voor LMHC verzorgde. De arbiters werden ook in deze wedstrijd weer eens getest door Wouter Eikenhout met zijn 'wok- kei' waar hij patent op heeft. Na de sinds kort ingevoerde chip (een gesneden slag over grote af stand) sloeg Eikenhout nu de bal over alle linies nadat deze even omhoog is gewipt. Scheidsrech ter Lutz was nog niet bekend met dit fenomeen en blies on middellijk voor een strafcorner, waar HDM overigens niets mee deed. De gelijkmaker kwam toch al vrij spoedig toen Peter Westerink zijn aanvoerder Edwin van der Heide aanspeelde die temidden van LMHC-verdedigers stond, maar niettemin Rients Henstra van dichtbij klopte: 1 1. Met goed hockey bedoelde Êaar- schers ongetwijfeld de prachtige aanval die Kooy inzette en door 'Hans Wagener werd voortgezet om te worden afgerond door Dirk Drijver wat 2-1 voor de thuisploeg tot gevolg had. Uit een buitenspelsituatie (scheidsrechter Lutz zag het niet) en een daardoor weifelende Hen stra die halfslachtig ingreep, kon Jaap Kooreman HDM na een kwartier weer op gelijke hoogte brengen. De door doelpunten tot dan aardige wedstrijd zakte daar na af naar het peil waar de af scheidnemende Oltmans tever geefs met aanwijzingen nog eni ge orde in probeerde te brengen. Bij HDM, dat deelde in de malai se, gingen kort achter elkaar twee spelers voor vijf minuten op de strafbank wegens ruw spel. De stand bleef tot de rust ongewij zigd, mede door toedoen van Paul van der Meer die bij de tweede strafcorner van specialist Jeroen Kamil op de lijn redde. Direct na de hervatting kwam de HDM-defensie er niet aan te pas toen Eikenhout en De Kempe naer vlot combinerend voor in valler-doelman Richard Lemaire opdoken. Eikenhout faalde ech ter in de afwerking door naast te schieten. Even later pakte HDM de voorsprong uit een strafhoek slag die zeer beheerst door Kamil langs Henstra tot 2—3 werd ver zilverd. Waar alle spelers een vrije op dracht leken te hebben en van strakke opdrachten geen spoor was te bekennen, werd er nog wél gebikkeld wat weer veel overtredingen tot gevolg had. Met name Eikenhout leefde zich uit in solo's waarvan De Kempe naer een keer profiteerde en 3-3 liet aantekenen. Oltmans kon de werkwijze van Eikenhout echter niet waarderen en ruilde hem in. De voor Obbe Siderius op de bank zittende verdediger Klop werd toen voor het laatste half uur ingezet. Nadat de afscheid nemende Joan van Marwijk Kooy feestelijk werd gewisseld en beloond met cowboyhoed (hij gaat naar Ame rika), zaten daar zeer ongebrui kelijk twee vaste krachten op de bank. Het kortste eind was voor LMHC dat nog een doelpunt (Kooreman) moest toestaan na een afgeslagen strafcorner. Voor de Oegstgeester debutant kon dit seizoen een paar weken geleden al niet meer stuk toen bleek dat zij het huzarenstukje, het behoud van het hoofdklas serschap voor een nieuwkomer, hadden volbracht. NIEK FAAS VOLLEYBAL - De Nederlandse herenvolleybalploeg is tijdens een internationaal toernooi in het Franse Roncq tweede gewor den. Het Joegoslavische Mladost Zagreb won de finale van Oranje met 3-1. VOLLEYBAL - Het Nederlands damesteam is in het vierlanden- toernooi met West-Duitsland, Zuid-Korea en Canada als laatste geëindigd. De Nederlandse ploeg verloor alle wedstrijden. VOLLEYBAL - Geert Trompet ter, trainer/coach van de Neder landse herenselectie, wordt in het nieuwe seizoen trainer van de dames van Delta Lloyd/ AMVJ. SCHOONSPRINGEN - Edwin Jongejans heeft tijdens interna tionale schoonspringwedstrijden in het Westduitse Sindelfmgen bij het springen van de 3-meter- plank de eerste plaats bereikt. Hugo Jonkman (r) tilt uitblinker bij Klein Zwitserland Tjeerd Borstlap omhoog nadat hij de stand op 4-1 heeft gebracht. (fotoANP) DEN HAAG (ANP) - Klein Zwitserland heeft gisteren voor de achtste achtereenvolgende maal bij de he ren de nationale titel voor clubs veroverd. De Hage naars wonnen op eigen veld de laatste competitie wedstrijd voor de hoofdklasse van concurrent Am sterdam met 5-3. Daardoor eindigde KZ met 38 pun ten uit 22 wedstrijden, één meer dan de Amsterdam mers. Bij de rust stond Klein Zwitserland met 4-1 voor. Er waren ongeveer 3.000 toeschouwers. Het score verloop was: 7. Bob Jan Hillen 0-1. 10. Ties Kruize 1-1, 22. Tjeerd Borstlap 2-1, 31. Hidde Kruize 3-1, 34. Borstlap 4-1, 40. Ewout van Asbeck (strafbal) 4-2, 56. Ewout van Asbeck (strafbal) 4-3, 62. Ron Steens 5-3. Naast Geel Zwart degradeert ook Hattem, dat gisteren met 3-7 van Oranje Zwart verloor. Het 3-0 verlies tegen Bloemendaal kon Laren daardoor niet meer deren. HAZERSWOUDE DORP - Ge rard Bakker jr. is dit weekeinde in Culemborg met overmacht kampioen van Nederland bij de aspiranten geworden. In de fina le werd Frank Boute van Val- kenswaard met 21-15 en 21-15 overtuigend verslagen. Frank Boute, die het afgelopen seizoen in de ereklasse heeft gespeeld, kon totaal geen vat krijgen op het snelle spel van Bakker, die een prima vorm aan de dag leg de. Rob Turk, speler van Avanti en teamgenoot van Bettine Vriese- koop, is vanaf 1 mei voor een half jaar geschorst voor het spelen van toernooien. Aanleiding voor deze forse straf is de wijze waar op Rob Turk begin april een scheidsrechter zou hebben beje gend tijdens de halve finales van de Nederlandse kampioenschap pen in Hengelo. Rob Turk:"Die scheidsrechter kwam al veel te laat bij de tafel, want wij waren al begonnen met spelen. Vervolgens stelde hij zich formeel op en droeg mij op een balletje te gaan pakken dat was weggesprongen. Toen dat ik dat in mijn eigen tempo zou doen kreeg ik prompt een officiële waarschuwing. Ik zei daarop dat hij er wel tien mocht geven." Naar aanleiding van dat voorval heeft de tuchtcommissie Rob Turk voor een half jaar gestraft. Een te zware straf volgens Turk: "Het zal wel te maken hebben met het feit dat ik bij Avanti speel. De tuchtcommissie heeft het niet zo op spelers van Avan ti." Zowel Avanti als Rob Turk zelf gaan in beroep tegen deze schorsing. LEIDEN - Unicum 1 staat op een puntje afstand van het kam pioenschap van de eerste klasse in de gemengde competitie. Gis teren wonnen de Leidse eer steklassers in Breda met 6-2 van BTCI 2. Concurrent DDH kan nog roet in het eten gooien als de inhaalwedstrijd op Hemelvaarts dag tegen Volley met 8-0 wordt gewonnen. Dat lijkt niet erg waarschijnlijk. Verloren gingen voor Unicum gis teren het eerste herenenkelspel van Freek van der Capellen te gen Peter Vaarties, 5-7, 3-6, en het herendubbelspel van Ivar de Jong en Herman van der Capel len tegen Vaarties en Redelijk, 2- 6, 4-6. Voor de snelste partij van de dag in deze wedstrijd tekende Jacqueline van Wijk. Zij joeg Li- sette de Haas met tweemaal 6-0 van de baan. Ivar de Jong klopte Marcel Redelijk, 7-5, 7-6 en Hen- ny Fehling rekende resoluut af met Mieke Vermeeren, 6-3, 6-2. - Noordwijk speelde gelijk tegen kampioen Topspinners, 4-4. Maar bij de Noordwijkse winst zitten drie papieren punten. Top spinners miste namelijk een tweede dame en wenste de ande re teams niet aan te tasten om dat manco te herstellen. Trudy Wal hof won gisteren haar enkelspel. Piet Veentjer verloor van Marcel Lasonder, 4-6, 6-7. "Wat heeft Unicum gedaan", wilde Veentjer weten. "Het zal een spannende pot worden tegen Topspinners", vervolgde hij toen hij het resul taat van Unicum hoorde. "Maar Unicum heeft zeker een goede kans. Het lijkt mij net zo'n homo gene ploeg als Topspinners. Na deel is dat Unicum uit moet spe len. Ik ben benieuwd". In de overgangsklasse A ging de Leidsche Hout roemloos onder tegen het sterke Aemstel Spelers met Jaap Temminck in de gele deren. Het werd 0-8. Unicum 2 verloor met 3-5 van Tilburg en dat vermindert de kansen op een kampioenschap aanzienlijk. De Unicum-punten kwamen uit het eerste herenenkelspel van Frans Grimbergen, 6-3, 6-3 tegen de In- dier Prawir Wilson, het heren- dubbelspel en het tweede ge mengd dubbelspel. Marijke Guyt had de dag voor Unicum kunnen redden. Zij had zeker kansen in haar enkelspel tegen Ilonka Top- penberg, 6-2, 0-6, 4-6. In de overgangsklasse B is Tean zo goed als kampioen. De Alphena- ren wonnen gisteren van concur rent Castricum met 5-3 en alleen Leeuwenbergh zou het Alphense feest nog kunnen bederven maar dan moeten de Voorburgers wel drie inhaalwedstrijden in winst omzetten. En dat is niet waar schijnlijk. De winstpunten kwa men voor Tean uit de enkelspe len van Charrel Asselbergs, Tine Langeveld en Margot van den Oudenrijn, het damesdubbelspel en het tweede gemengd dubbel spel. Terwijl Tine Langeveld haar enkelspel met tweemaal 6-0 afwerkte, moesten Charrel Assel bergs en Margot van den Ouden rijn tot op het bot gaan om te winnen. Charrel Asselbergs won met 3-6, 6-3, 6-4 en Margot van den Oudenrijn met 7-6, 2-6, 7-6. De Munnik won met 7-1 van Met selaars 5. Alleen Rene van der Wilk moest een punt prijsgeven. Hij verloor het eerste herenenkelspel van Ronald Koppelle, 6-7, 6-2, 5-7. Een dubbeltje op zijn kant. In de eerste set had hij twee setpunten om tenslotte toch nog in de tie break de set te verliezen. Margot van Overloop klopte Mieke van Nugteren met 5-7, 6-0, 6-1 en Christel Verwoerd was met 6-0, 6-1 te goed voor Xandra Witte- kamp. Het reeds gedegradeerde Foresca- te verdween niet puntloos van het tapijt in de overgangsklasse B. Tegen DDV 3 wonnen Liselot- te van der Bijl en Alice Mouen het damesdubbelspel en dat be tekende 1-7. Oegstgeest was met 6-2 sterker dan Bilthoven. De score uit de enkelspelen was ove rigens maar 2-2. Waldo Jansen won zijn enkelspel van Hans Scholten, 6-1, 6-0 en Agnes Roe- ge speelde Wapper met 6-1, 6-2 van de baan. Marcel Gerritsen en Eveline Krul gingen in drie sets eervol tenonder tegen respectie velijk Arthur van der Linde en Ineke van der Meer. Maar in de dubbelspelen pakten de Oegst- geestenaren de volle winst. Dek ker Tennis kwam tegen Alta 4 niet verder dan 4-3. Het heren dubbelspel zal op Hemelvaarts dag niet hoeven worden ge speeld. Concurrent Holy werd gisterenkampioen via een 8-0 ze ge op de Kuil. Roomburg stond tegen Soest op 2- 1 toen verder spelen niet meer mogelijk bleek. Donderdag wordt vervolgd met het tweede damesenkelspel van Jossie van den Hoeven. Bub van der Zee en Joost van Leeuwen zorgden voor de Roomburg voorsprong door hun enkelspelen te winnen. In de tweede klasse won kampioen Zee en Duin met 6-2 van Leimo- nias 4. Verloren gingen de twee gemengd dubbelspelen, 4-6, 4-6 en 4-6,3-6. De stand was toen dus al 6-0 voor Zee en Duin. Com mentaar overbodig. De Meren- wijk handhaafde zich in de twee de klasse ondanks verlies. WGA won met 5-3 maar de drie winstpunten van de Merenwijk waren genoeg voor het behoud van de plaats in de tweede klas se. Rijnkanters kwam tegen WOC niet aan spelen toe. In de derde klas se won Voorhout weliswaar van Unicum, maar 5-3 was niet ge noeg om Unicum 4 van de titel af te houden. In de herencompeti tie is Unicum door een ondub belzinnige 6-0 zege op Bas-Don gen kampioen in de eerste klasse geworden en dat betekent dus weer spannende dagen. Meijer zorgde met Pufkus voor de af ronding. Voorhout heeft in de overgangsklasse toch nog betere papieren voor het kampioen schap dan de gedoodverfde kam pioen Zee en Duin. De Voorhou- ters wonnen gisteren met 5-1 van Lucky Stroke en Zee en Duin bleef tegen Toeg Hillegersberg op 4-2 steken. FRANK BONTE ROTTERDAM - In een tot aan het eind spannende wedstrijd heb ben de Oegstgeester cricketers van Ajax in de uitwedstrijd tegen het Rotterdamse VOC 2 uiteinde lijk aan het kortste eind getrok ken. Eerst battend kwam Ajax tot een totaal van 200 runs voor het ver lies van 8 wickets in 60 overs. Dit bleek uiteindelijk te weinig. Met het bat waren de volgende Aja- cieden succesvol: Meindert-Jan van Erp Taalman Kip 27, Johan Gordinou de Gouberville 45, Dirk-Jan Rijks 11, Danny Elde- ring 38, Ton Eldering 22 en Ray v.d. Berg not out. De Rotterdamse battingside heeft veel te danken gehad aan een van hun openingsbatsmen die met een century zijn bat door de innings droeg. Eerst in de voor laatste over van de wedstrijd sloeg hij de winnende run. De Ajax-bowlers hadden het erg moeilijk en moesten dan ook met de volgende cijfers genoegen ne men: Frits de Jongh 2-52 in 15 overs, Ton Eldering 1-36 in 10, Danny Eldering 1-32 in 9, Johan Gordinou uitstekend bowlend 1- 26 in 12, Hans-Reier de Wit 1-22 in 4. VOC 2 derhalve 201 voor 6. Op Hemelvaartsdag speelt Ajax thuis tegen het sterke Kieviten. Aanvang 11.00 uur, Hofbrouc- kerlaan Oegstgeest.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14