U betaalt pas na december. Lente '84: Renault begint Lampe RENAULT 11 Jozefkerk is laatste tijd weer wat voller -121210/143163. Leiden; Elam B.V., Haarlemmerweg 2-4, Tel. 07' Filiaal: Leidseweg 422, Voorschoten, Tel. 071-763854. Katwijk; Auto Bierman Katwijk, Valkenburgseweg 2, Tel. 01718-71704. Hollandse Nieuwe 4 juni in Katwijk AARDAPPELHANDEL SPRUITENBURG B. van der Plas, 25 jaar priester: ST Renault doet u een meer dan aan trekkelijk financieringsaanbod op alle versies van de Renault 11. De kerstactie noemen we dat, want als u vóór 30 juni tot aankoop beslist, hoeft u pas na Kerstmis 1984 te betalen. Het betreft hier een auto-finan- cieringsregeling waarbij gedurende de periode t/m 2 januari 1985 Renault de rente vóórhaar rekening neemt Daarmee verdient u dus een Financieringsactie in samenwerking met Renault Credit Nederland B.V. half jaar rente en dat zijn honderden guldens, die u dan bijvoorbeeld aan een riante zomer vakantie kunt besteden. Uiteraard kunt u na december ook nog normaal doorfinancieren. De Renault 11: Fel, stoer en chic. U heeft de keuze uit 15 vernies, waarvan de unieke, nieuwe Türbo uw speciale aandacht verdient De Renault 11 Hirbo levert pure power. Maar wat wilt u met een motor- inhoud van 1397 cm3, met 105 paardekrachten en een acceleratievermogen van 0 tot 100 km/h in 9 seconden. Tbch heeft ie voor deze prestaties maar weinig nodig. De Renault 11, met 3 of 5 deuren, is ook leverbaar als felle 82 pk GTX, als stoere Diesel, als chique TXE Electronic en als top- comfortabele 11 Automatic. De Renault 11: Meer dan de moeite waard! Renault 11 v.a. f 18.200,-. AfL kosten f 388,-. Prjjzen incl. B.TW Wijzigingen voorbehouden. Bij deze regeling geldt de wettelijk verplichte aanbetaling. Maximaal kredietbedrag 111.000.- (Van een onzer verslaggever) KATWIJK - De eerste officiële afslag van deditjaaraa maatjesharing is op 4 juni in Katwijk gepland. Zoals bekend begint de jacht op de 'Hollandse Nieuwe' op I juw. Verwacht wordt dat een groot deel van de Nederlandse hektrawlervloo' die bestaat uit 27 schepen, aan de haringrace zal deelnemen. Ook twaalf kotters zullen om de aanvoer van de eerste haring strij den. Omdat de haringstand in de Noordzee zich najaren can vangstbe perkingen heeft hersteld, mogen de Nederlandse vissers dit jaar een grotere hoeveelheid aanvoeren. Tot 31 juli mag 11.000 ton worden gevangen. Over de hoeveelheid haring die daarna mag worden aangevoerd, wordt nog overlegd in EG-verband. Het haringseizoen wordt traditioneel ingeluid roet V in Scheveningen op zaterdag 26 mei. Geregracht 25 Leiden ZEEUWSE BINTJES10 kg 11,80 BONKEN BINTJESlOkg 13,40 ZEEUWSE IRENE10 kg 16,25 BRIELSE IRENE10kg/17,85 NIEUWE ALFA5 kg 10,95 NIEUWE MALTA5 kg 12,75 NIEUWE KRIEL VERS GESCHRAPT Geopend van 8.30 tot 17.30 uur Op zaterdag tot 16.30 uur - op maandag gesloten - De zomer wordt wit Maar dan wel wit mèt, zegt Lampe. Wit met beige. Wit in talloze opwindende combinaties, die je bij Lampe alle maal voor extra voordelige prijsjes kunt vinden. - Neem bijvoorbeeld deze katoenen bloes met opgestikte borstzakken. In wit rood en zand. Mt M L KLISS - Met daarbij een pantalon met heupstuk en afstekende zakken. Mt 36 t/m 40 fejgl NOORDWIJKERHOUT - De Jozefkerk is de laatste tijd wat voller dan voor heen. Er komen weer meer mensen naar het kerkgebouw. Of dat nu per se de verdienste van pastor B.van der Plas is? In ieder geval laat de pas toor - want zo blijft hij in Noordwijkerhout gewoon heten - weinig gelegenhe den voorbijgaan om te be klemtonen dat hij kerkbe zoek belangrijk vindt. De herder van de 5000 zielen tellen de Noordwijkerhoutse Jozefpa rochie hoort het ook van zijn pa rochianen: oude gezichten keren weer terug. "Dat vinden de men sen leuk, want ze willen elkaar Volgende week is Van der Plas een kwart eeuw priester. Hoewel pas anderhalf jaar werkzaam in Noordwijkerhout, wacht hem de komende dagen een groot feest. Vanavond wordt een jubileum viering gehouden in het verzor gingstehuis Munnekeweij. Zater dagavond heeft een eucharistie viering plaats met medewerking van het jongerenkoor 'Evolutie'. En zondag wordt een feestelijke mis gehouden om 10.30 uur, waarna het cadeau van de paro chie wordt aangeboden. Die dag wordt van 13.00 tot 15.00 uur een receptie gehouden, bij mooi weer in de open lucht. Wassenaar De bijna 52-jarige B. van der Plas is geboren in Wassenaar. Daar volgde hij de lagere school en kwam vervolgens op het in Heemstede gevestigde klein-se- menarie Hageveld terecht. Aan sluitend studeerde hij op het groot-semenarie te Warmond. Op 23 mei 1959 werd hij tot priester gewijd en vervolgens tot kape laan benoemd in Reeuwijk. Na driejaar, in 1962 dus, werd hij ka pelaan in Rotterdam, nabij de Oostzeedijk. Van de Maasbrug gen verhuisde hij via de Meer burgparochie in Zoeterwoude - alwaar hij slechts één jaar werkte - naar het Westland. Zijn opdracht daar was een nieuwe vorm van katechese op te zetten voor het lager onderwijs, want in die jaren was de katechismus - het standaardwerk over geloof zoals vele katholieken dat uit het hoofd hebben moeten leren - al min of meer in onbruik gebraakt. Na een paar jaren kwam Van der Plas als godsdienstleraar terecht in het voortgezet onderwijs. In het begin van de jaren zeventig werd hij eveneens belast met het opzetten van een parochie in Maasdijk en de bouw van een kerk daar. door Henk van der Post In het Westlandse Maasdijk heeft Van der Plas meer dan 12 jaar ge werkt. Hij koos in 1982 uiteinde lijk voor parochiewerk in Noord wijkerhout. "Dat was een vrije keuze. Vroeger werd gewoon ge zegd waar je naar toe moest. Ik had de keuze uit vier plaatsen. De grote plaatsen heb ik meteen geschrapt. Noordwijkerhout bleef over. Ik vind het prettig in een kleine, overwegend agrari sche plaats te werken en wo nen", licht de jubilerende pries ter toe. Het werken in een stad - daarmee heeft hij ervaring opgedaan in Rotterdam - beviel hem minder: "In een kleine plaats ken je bij wijze van spreken alle honden en katten". Aanvankelijk keerde hij het onder wijs de rug toe, maar geeft nu toch weer een paar lessen op de Leeuwenhorst-MAVO. "Mede in verband met de werkloosheid en het feit dat steeds meer leken in staat zijn hetzelfde te doen op scholen als ik, besloot ik mijn baan in het Westland op te zeg gen en te veranderen van werk. Daarin speelde ook mee dat ik na zoveel jaar in Maasdijk te hebben gewerkt, daar geen meubelstuk wilde worden". Van der Plas kwam met zijn huishoudster An- nemiek Vijverberg, die dit jaar l2Vz jaar bij hem is, naar de Noordwijkerhoutse Jozefparo- chie. En zonder het geven van dagelijk se lessen op een school, heb je een zee van tijd, zo constateerde Van der Plas na zijn komst in de bollenstreek. En hij is geen man die zijn tijd verdoet, want hij volgt de aloude spreuk van zijn vader dat je je moet schamen als je niet bekaf de eeuwigheid in komt. Huisbezoek staat de pastoor hoog in het vaandel geschreven. Daar bij staan zieken en bejaarden voorop. Maar ook de overige pa rochianen kunnen zich in bezoek van Van der Plas verheugen. "Zondag komen zij in de kerk, dus in zekere zin naar mij. En dan ga ik doordeweeks bij de pa rochianen op bezoek", zo rede neert hij. Het is vooral tijdens die bezoeken dat Van der Plas een vurig pleidooi houdt voor bezoek aan de eucharistievieringen. Pastoor B.van der Plas in zijn moestuin nabij de jaar geleden was het nog een wildernis, maar hij hei tuin van gemaakt. Tuinieren is een imstgevende h

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 23