Leiderdorp gaat sleutelen aan het 'gruwelkruispunt' C Warmonds café mag uitbreiden Bouw van loods stap dichterbij Deurwaarder verdient zich ruimschoots terug WARMOND - Sweilandstraatbe- woner R. Brokking heeft gister avond bij de Warmondse raads commissie ruimtelijke ordening nul op het rekest gekregen met zijn bezwaren tegen de uitbrei ding van café Het Stationskoffie huis. Zijn bezwaren richten zich vooral op de overlast die het café en (vooral) zijn bezoekers al jaren veroorzaken. Maar daarmee was hij, zo oordeelde de commissie, aan het verkeerde adres. Die moest slechts de planologische kanten van de gevraagde uitbrei ding beoordelen. En daartegen bestond bij geen van de commis sieleden enig bezwaar. Eigenaar Haverkort wil in de toe komst ook ruimte bieden aan bruiloften, partijen, recepties en dergelijke. Hij wil daarom zijn uit 1918 daterende café met twin tig vierkante meter vergroten, een uitbreiding van nog geen tien procent. Brokking diende daartegen een bezwaarschrift in Stad en rand Omwonende protesteert tevergeefs waarin hij de aandacht vestigde op de overlast die hij en zijn ge zin van het café ondervinden. In de weekeinden is het tot ver na sluitingstijd (24.00 uur) onrustig in de buurt, cafébezoekers ple gen regelmatig vernielingen in de buurt en urineren in het open baar. En omdat bij het café geen parkeerruimte is, worden de wa gens overal in de buurt neerge zet. Voor de commissieleden memo reerde Brokking nog eens twee voorvallen: in 1981 werd hij mid den in de nacht wakker gebeld door twee radeloze jongelui die de politie wilden bellen vanwege een vechtpartij in het Stations koffiehuis. In 1982 vond hij, toen er 's nachts werd aangebeld, een bloedende man op de stoep. "En er zijn nog wel meer voorvallen geweest", aldus de Sweiland- straatbewoner. Als er straks ook nog bruiloften, recepties en par tijen worden gegeven wordt de geluids- en parkeeroverlast nog erger, vreesde Brokking. Volgens de Warmondse politie valt het echter bij het Stationskoffie huis nogal mee met de ongere geldheden. "Ach, er gebeurt wel eens iets, maar waar is dat niet? Het is in elk geval niet zo dat we elk weekeinde op de stoep staan vanwege een vechtpartij of zo", aldus de woordvoerder. Verkeerd Bij het gemeentebestuur vond Brokking weinig gehoor voor zijn bezwaren. Want, zo oordeel den burgemeester en wethou-i ders, overlast van een café hoort niet thuis bij een commissie ruimtelijke ordening, die alleen de planologische aspecten van een aanvraag moet beoordelen. Ook Progressief-Warmondraads- lid Van Kuijen was die mening toegedaan. "U heeft voor uw ove rigens best wel gemotiveerde be zwaren het verkeerde kanaal ge kozen", oordeelde hij. "Het gaat hierom een bouwvergunning, niet om een hele set van mogelij-, ke geluidswerende maatrege len". Hij riep overigens wel het college op om 'zich te bezinnen op de mogelijkheden om iets te gen de overlast van horecagele genheden te doen'. "Dit is de zo- veélste keer dat het blijkt dat in Warmond problemen met de openbare orde ontstaan in relatie tot de horeca", aldus Van Kuijen. In het geval van het Stationskoffie huis vroeg hij zich af of het colle ge niet aan Haverkort kan vragen zijn klanten tot rustig weggaan te manen. "Bij kleinere cafés als dit is er voldoende persoonlijk con tact tussen de eigenaar en zijn klanten", vond hij. Zijn collega-commissieleden stel den zich evenals het college en de progressief op het standpunt dat Brokkings bezwaren niet ter zake doende waren. Op zijn vraag wat hij dan wél kan doen, kreeg hjj als antwoord dat een gesprek met de burgemeester of de politie (als handhavers van de openbare orde) wellicht moge lijkheden biedt. Daarnaast is er nog de wet op de geluidshinder, hielden de commissieleden Brokking voor. Van Kuijen ten slotte vroeg het college om over het bouwplan nog eens met Ha verkort te praten en deze te vra gen om daarin zo nodig geluids werende voorzieningen op te ne- 'Moet langzaam verkeer blijven voorgaan Wethouder Meerburg: "De vraag rijst of de fietsers en voetgangers te allen tijde moeten blijven voor gaan in Leiderdorp...", (archieffoto) LEIDERDORP - Er daagt een lichtpunt voor auto mobilisten die regelmatig het kruispunt Persant Snoepweg/Van der Valk Boumanweg/Acacialaan in Leiderdorp moeten passeren en daar soms tien, vijftien minuten voor het rode licht staan. Bin nenkort wordt de geheu gencapaciteit van de ver keerslichten uitgebreid. Bovendien komt onder Leiderdorpse gemeente bestuurders een discussie op gang of het nog langer verantwoord is om fiet sers, voetgangers en bus sen te allen tijde voorrang moeten krijgen. Het kruispunt is lang niet alleen voor inwoners van het dorp een gruwel. Een (nog) onbekend aan tal forensen moet het kruispunt dagelijks nemen om van en naar Alphen of Leiden te komen. Zij kunnen beamen dat er dikwijls zo lang moet worden gewacht voor het rode licht dat een vrou welijke automobilist zich er uit gebreid kan opmaken. Anderen kunnen rustig hun krant uitle zen, als ze zich al niet zitten te verbijten. Soms zie je 'keurige' automobilisten elkaar aankijken en woordloos de zin seinen: zul len we gewoon doorrijden? Gere- geld wagen ze de gok en wordt het rode licht genegeerd. Niet ongevaarlijk natuurlijk, maar enigszins begrijpelijk als men bedenkt dat de terreur van de ro de stoplichten op dat punt, vlak voor de Leiderdorpse brug, on verminderd blijft. Lange tijd heette het dat een 'technische fout' in de stoplichtenregeling de boosdoener was. Voor kerst 1983 zou er een nieuw programma worden ingevoerd dat de meer voudige wachttijden de wereld uit zou helpen. door Miep Hoenson Mis. Er veranderde niets. Wachttij den van soms een kwartier ble ven bestaan. Een maand later, januari dit jaar, werd het bericht de wereld in ge-, stuurd dat de problemen groten deels zouden worden veroor zaakt door een slechte afstelling van de verkeerslichten op de Ho ge Rijndijk. Die lichten stonden veel te kort op groen, waardoor er een file ontstond op de oprit van de Leiderdorpse brug. Het gevolg daarvan was weer dat de verkeerslichten bij de Pérsant Snoepweg langer op rood bleven staan. Hoe het nu precies zit met die ge wraakte stoplichten? Feit is dat Het gewraakte kruispunt Van der Valk Boumanweg/Acacialaan/Persant Snoepweg. Wachttijden van tiental len minuten zijn geen uitzondering. Hoe lang nog (archieffoto) de problemen met het kruispunt al jaren oud zijn. De Leiderdorp se wethouder van verkeer, A.H. Meerburg, beseft dat ook terde ge. Zelfs hij krijgt er telefoontjes en brieven over. "Op zich niet meer dan een stuk of wat, maar naar verhouding veel. Het bete kent dat bij gemeentewerken een veelvoud van klachten moet binnenkomen", aldus de wet houder. Het blijkt mee te vallen: gemeentewerken meldt dat er al leen incidnteel wordt geklaagd. Micro-processor Wethouder Meerburg zegt vol ver trouwen uit te zien naar de komst van de micro-processor, die het geheugen van de lichten aan de Engelendaal moet aanvul len. Momenteel kunnen nog niet alle mogelijkheden van de stop lichten aldaar worden benut van wege een te beperkt geheugen. De micro-processor is besteld. Door de nieuwe capaciteit kan in de toekomst worden voorkomen dat automobilisten, komende van de Acacialaan, meer dan één 'beurt' moeten overslaan. Ook gaat men sleutelen aan de stoplichten bij de Acacialaan. Het gebeurt nogal eens dat het rode stoplicht op dat punt een fa se overslaat: in plaats van op groen springt het ding dan met een weer op rood. Dat komt ook doordat er maar één fietser op de knop hoeft te drukken of hup, de lichten springen weer op rood en deze deelnemer aan het lang zaam verkeer kan zijn weg ver volgen. Meerburg: "Tja, de gemeenteraad heeft destijds nu eenmaal beslo ten om het langzaam verkeer overal voorrang te geven. Zodra er een fietser of voetganger in beeld verschijnt kan deze onge hinderd doorgaan. Het is de vraag of je die regel tot in het ab surde kunt volhouden". Volgens Meerburg is daarover een discussie onder raadsleden gaan de. Sommigen willen er hele maal van af, maar anderen vin den dat het moet blijven zoals het is. En Meerburg zelf? Hij zegt best een voorstel te willen doen om het langzaam verkeer van die eerste plaats af te halen. De wet houder wil dat echter alleen doen als het verkeersonderzoek dat DHV binnenkort doet in Lei derdorp hem in die gedachte steunt. Ironisch genoeg zullen zich auto mobilisten bij 'het' kruispunt de komende maanden worden on dervraagd door medewerkers van DHV. Als ze minutenlang staan te wachten hebben ze im mers tijd genoeg om antwoord te geven op vragen als: waar komt u vandaan en waar gaat u heen? Meerburg heeft allesbehalve de be doeling verkeer dat niet in het dorp moet zijn te weren. "Dat kun je niet maken. Maar wellicht dat we de stroom kunnen bijbui- gen. Bovendien, als je weet wel ke kant de meeste automobilis ten heengaan kun je de verkeers lichten daarop afstellen". Vooruitlopende op de uitslag van dat onderzoek wil hij de fietsers en voetgangers al iets laten 'inle veren'. In de nabije toekomst zul len degenen die zich bij Kam steeg opstellen niet meer in één ruk de twee straten kunnen over steken. Meerburg verwacht dat deze opgesplitste oversteekmo- gelijkheid de automobilist iets meer doorrijmogelijkheden geeft. Maar ideaal wordt het daar volgens de wethouder nooit. Ook al om-, dat die brug naar Leiden als fuik fungeert en de beroepsvaart nog altijd voorrang heeft. Tevergeefs heeft de gemeente er bij de pro vincie op aangedrongen de brug pas na negen uur 's ochtends te openen. Meerburg begrijpt niet waarom een dergelijke maatre gel wel kan bij bijvoorbeeld de Hoornbrug in Rijswijk en niet in Leiderdorp. Hoe dan ook: Meerburg hoopt "dat we de ergste irritatie onder auto mobilisten er binnenkort kun nen uithalen". Hoogstwaarschijnlijk hopen velen dat met hem. WARMOND - De Warmondse agra riër C.J. Pennings mag waar schijnlijk een Romney-loods bouwen bij zijn boerderij in de Hellegatspolder. De commissie voor ruimtelijke ordening toon de zich tameUjk positief over de bouwaanvraag na een kijkje ter plaatse van een aantal commis sieleden. Tijdens de vergadering van april was het bouwplan met veel meer scepsis ontvangen. Aangekleed met voldoende groen kan de loods wat betreft de commissie er komen. Het is nu aan de welstandscommissie om een oordeel te vellen. Pennings, wiens boerderij prak tisch op de hoek Ringvaart/Ka- gerplassen ligt, wil de loods bou wen als opslagruimte voor hooi en landbouwwerktuigen. Be paald mooi is een Romney-loods - een plaatijzeren halfronde tun- nelvorm - niet, gaf hij toe, maar het is wel een relatief goedkope oplossing. En meer kan ik niet betalen, liet Pennings de com missie vorige maand weten. Hij toonde zich daarbij bereid om de loods zodanig met beplanting te omgeven, dat de schade aan het landschap beperkt zou blijven. De commissie bleek in dubio, en besloten werd om ter plaatse een kijkje te gaan nemen. Onder meer WD'er De Vos, Progres- sief-Warmondraadslid Van Kuij en en raadslid Vreeken bleken dat te hebben gedaan. Allen wa ren het erover eens dat de loods straks alleen zichtbaar is voor treinreizigers, vanaf de Schiphol- INBRAAK - In het toeleverings bedrijf voor de horeca, Horeca- vo, in Leiderdorp is vannacht in gebroken. De daders forceerden met een breekijzer een raam aan de Weversbaan. De onbekende inbrekers haalden het kantoor gedeelte overhoop en namen de sleutels van de vrachtwagens van het bedrijf mee. Bij hun speurtocht door de bureauladen vonden ze 500 gulden die ze zich ook toeeigenden. lijn. Vanaf het water of de open bare weg is de loods straks niet te zien. De Vos stelde nog steeds geen enthousiasme voor het bouwplan te kunnen opbrengen, maar aangekleed met een dege lijk groenplan 'kan het wat mij betreft'. "Zeker wanneer de loods zelf nog een kleurtje kan krijgen, iets groenigs of zo", voegde hij daar aan toe. Een zelfde mening bleek Vreeken te zijn toegedaan, die daarnaast opmerkte dat een Romney-loods voor Pennings 'de enige econo misch haalbare oplossing is'. "En we moeten het boeren in War mond wel mogelijk houden", vond hij. Van Kuijen was minder overtuigd. Al of niet 'verborgen' in het groen: het blijft een rom melige aanblik bieden 'al besef ik ook wel dit een bedrijfsterrein is en er gewerkt moet kunnen worden', stelde hij. Maar wan neer er èen 'degelijk beplantings plan' komt, kan ook wat hem be treft de loods er komen. Wethouder Van Schagen zei daar op het plan door te spelen aan de welstandscommissie. Pennings heeft volgens hem de toezegging gedaan bij de bouwaanvraag een beplantingsplan te voegen. Dat kan nog aan de wensen van de gemeente worden aangepast. Kaarten sjoelen De Leiderdorpse 'Sfeerjassers' or ganiseren vanavond een klaver- jas- en sjoelavond voor iedereen die daar zin in heeft. Aanvang acht uur in De Muzenhof (Gor dijnsingel). Platform-ochtend De eerste in een reeks informatie ochtenden van Platform Zoeter- woude wordt morgen gehouden in 'Ons Huis' aan het Koster spad. Zoals bekend wil het Plat form alle Zoeterwoudenaren die 'tijd over' hebben bij elkaar brengen. Gezamenlijk zouden allerhande aktiviteiten onder nomen kunnen worden. De bij eenkomst begint morgen om tien uur. Prestatieloop Korfbalvereniging Warmond houdt morgenavond weer een prestatieloop langs het Noord- wijkse strand. Deelnemers kun nen zich om half acht morgen avond melden bij de vuurtoren. Inschrijven kan daar vanaf ze ven uur. Gezonde voeding De Vereniging Gezondheidszorg Warmond verzorgt morgen een thema-avond over gezonde voe ding. In het wijkgebouw aan de Herenweg 77, vanaf half negen. Er wordt gepraat over voeding in de meest ruime zin des woords, onder leiding van een diëtiste en het districtshoofd van de Weight Watchers. Men kan zich voor de avond opgeven via telefoonnummer 01711- 10838. WARMOND - De deurwaarder die de gemeente Warmond samen met een aantal bollenstreekge meenten heeft aangesteld, levert zijn geld dik op. Hoewel de sala riskosten van de man niet geheel op de weigerachtige belastingbe talers kunnen worden verhaald, vangt de gemeente zoveel méér belasting, dat de functionaris zichzelf ruimschoots terugver dient. Vorig jaar 'verdiende' deurwaarder P. Oude-Veldhuis voor Warmond tussen de veertig en vijftigduizend gulden. Warmond heeft een paar jaar geen gemeentelijke deurwaarder ge had om achterstallige belastin gen te innen, omdat dit veel te duur was. Meer gemeenten in de duin- en bollenstreek kampten met dat probleem en na overleg in het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek besloten Warmond, Noord wijkerhout, Valkenburg, Voorhout, Rijnsburg en Hille- gom samen een deurwaarder in dienst te nemen. Dat werd P. Ou de-Veldhuis, die al jaren bij de gemeente Noordwijkerhout (naast andere werkzaamheden) als deurwaarder in dienst is. Volgens de cijfers over 1983 van de gemeente Warmond, kost de functionaris op zichzelf geld. Het rijk stelt namelijk het tarief vast dat een gemeente mag rekenen voor het langs sturen van een deurwaarder. Dat tarief is niet kostendekkend volgens gemeen tesecretaris Zoetemelk van War mond. Zo kostte de regionale deurwaarder de gemeente vorig jaar ruim 5800 gulden, terwijl er maar 2500 gulden binnenkwam aan 'voorrijkosten'. Er kwam via dwangbevelen aan woonforeri- senbelasting, afvalstoffenheffing en hondenbelasting - in die cate- goriën komen de meeste weige raars voor - tussen de veertig en vijftig mille binnen. "En dat maakt de kosten van de deur waarder dus ruimschoots goed", aldus de gemeentesecretaris. Op merkelijk is dat de laatste tijd ook meer dwangbevelen uitgaan voor leges op bouwvergunnin gen en naar campingexploitan ten. De economische teruggang is daarvoor de belangrijkste ver klaring, meent men op het ge- meentenuis. WASSENAAR - B(j het aanleggen van een verkeerslichteninstalla tie op het kruispunt Landschei- dingsweg/Wittenburgerweg in Wassenaar komt een busstrook. Nu het ministerie van verkeer en waterstaat met een subsidie van ruim 37.000 gulden over de brug komt, willen burgemeester en wethouders alsnog het kruispunt ten gunste van het openbaar ver voer aanpassen. Al vorig jaar november besloot de gemeente een verkeerslichtenin stallatie op dit kruispunt aan te Wittenburgerweg krijgt busstrook brengen, maar ze zag daarbij af van een voorrangsregeling voor bussen. Dat zou bijna zeventig duizend gulden extra kosten, en dat vond de gemeente veel te veel. Burgemeester en wethou ders dienden wel een subsdie- verzoek in bij het rijk, maar ze rekenden er niet op dat ze die ook zouden krijgen. Nu dat onverwacht wel gebeurt, wil het college alsnog een voor rangsregeling treffen. Dat bete kent dat de bushalte wordt door getrokken tot het kruispunt (waardoor een busstrook ont staat), dat de rijbaan wordt ver breed, en dat er VETAG-appara- tuur (signaleerstroken voor bus sen) worden aangebracht. Omdat er zoveel rijkssubsidie komt, kosten deze voorzieningen de ge meente Wassenaar nog geen 25 mille. En dat is een acceptabel bedrag, aldus het Wassenaarse college. WOENSDAG 16 MEI 1984 WOENSDAG Lelden Gulden Vlies - raadscommissie volks huisvesting, 20 uur. Energiebedrijf Rijnland - Langegracht 70, Algemene Raad Energiebedrijf, 20 v.a. kantine VTL - Voorschoterweg, wandelsportvereniging Zuid-West or ganiseert zomerwandeltocht, start 18 en 19 uur. The Jam - 2e Binnenvestgracht, optre den van The change of scene', 22 uur. Kijkhuis - film 'La Viuda de Montiel' van Miguel Littén, 20 en 22.15 uur. Schouwburg - 'Don Gil met de groene broek' van Tirso de Molina door To neelgroep Theater, 20.15 uur. Filmhuis LVC - films van Johan v.d. Keuken 'De Tijd' en 'Big Ben', 20 en 'Repelsteel', 20.30 u Warmond Trefpunt - jaarvergadering toneel- en muziekvereniging St. Matthias, 20 Gemeentehuis - raadscommissie verga dering financiën en economische za ken, 20 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, kaart avond Evenementencommissie, 20 Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, klaverjassen en sjoelen, 20 uur. Gebouw Irene - Hoofdstraat, avond- fietsvierdaagse, vanaf 18 uur. DONDERDAG Leiden Stadhuis - commissie huisvesting mi granten, 9.15 uur. Stadsbouwhuis - Raad van Advies voor verkeers- en vervoeraangelegenhe- den, 15 uur. In de VrooUjcke Arke - Pieterskerk- choorsteeg 15, actievergadering Leids Werklozen Komitee, 10 uur. Gebouw Ons Eiland - Kortenaerstraat, dienstencentrum Binnenstad/Zeehel- denwijk wijdt een ochtend aan in braakpreventie, 55-plussers, 10 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, soos met films en informa tie-programma's, 15-17 uur. Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, informatiebij eenkomst Platform Zoeterwoude, 10- APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 11 tot 18 mei door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek Boehmer, Florijn 10, Leider dorp. tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-' 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe. vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op af- Hoogvliet mag niet langer open blijven VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense supermarkt Hoogvliet mag doordeweeks nie.t open blijven tot zeven uur 's avonds. B en W hebben een verzoek hiertoe van de grootgrutter afgewezen. Het mag niet van de wet, zeggen de bestuurders. Hoogvliet is teleurgesteld, maar niet verbaasd door de stap. "We hadden graag een vriendelijk ge baar gemaakt naar onze klan ten", verklaart hoofdadministra teur F. Tijnagel. "Veel van hen zouden het fijn vinden wanneer ze 's avonds, na het werk, nog even boodschappen kunnen doen". "Maar", zo verVolgt hij realistisch, "het is niet anders. Het ziet er ook niet naar uit dat de winkel sluitingswet zal worden aange past". Eind vorig jaar waren de vooruitzichten heel wat zonni ger. Staatssecretaris van econo mische zaken P. van Zeil (CDA) liet toen weten er wel wat voor te voelen de winkelsluitingstijden te verruimen. En Hoogvliet wil de inspelen op de veranderende gedachten. De nieuwe inzichten van de staats secretaris bleken echter van tij delijke aard. Van Zeil is niet lan ger voorstander van ruimere sluitingstijden. Binnenkort wil hij dan ook in een advies aan de Sociaal Economische Raad laten weten het geen goede zaak te vinden wanneer winkels zeven uur 's avonds pas sluiten. Tijnagel laat zich niet geheel ont moedigen: "We blijven de zaak volgen". Per slot van rekening verwacht hij "een stuk omzet- winst" te kunnen behalen wan neer de winkeldeuren 's avonds open mogen. Hoe groot dit stuk is kan hij niet zeggen. Wie adopteert bloembak? VOORSCHOTEN - De gemeen te Voorschoten wil vijftien bloembakken weggeven. Burgers die beloven de bak "rijk te vullen" en aan de openbare weg te zetten, kun nen de bak voor niets thuis bezorgd krijgen. De grond zit er dan al in. Voorschoten heeft deze actie, op poten gezet omdat ze niet langer geld heeft om deze bakken met planten te vullen en te onderhouden. Overi gens blijven de bakken ei gendom van de gemeente. De gebruiker mag echter wel zelf uitmaken welke gewas sen worden gezet in de bak ken, die een doorsnede heb ben van 80 centimeter. Inlichtingen: plantsoenen- dient, tel: 01717-2141, toestel 339. LEI DSC H -£L DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan. Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur), zaterdag v 16 30-18.00 uur Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan Bi| automatische overschr«|ving geen administratie- en incassokosten Abonnementen kunnen dageli|ks ingaan Indien een maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 tnv Dam.ate Holding BV t< Maandabonnement 21,21 (Autom betaling) Lossei j'S J W E Meiseiaar Adj Hooldredacteur R Paauw Alg redactiechef A van Leeuwen Plv Alg redactiechef JMJ. Post i Commentaren. W F J W.nzen A A van Brussel J Kroon (stad) B W T, Jungman (plv) H. I. J Veldhuizen (regio) P J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C H Schrama (feature) M Hoenson-de Graatf (randgem.) P C Rosier (radio, televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs. Washington. Cairo,

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2