'Grote kans op conflict' vrij Het succes van Unitas en Sip: tweede bedrijf -uit VanderSmissen en Tahamata tekenen Michels bondsmanager Sponsor voor schaakbond Feyenoord slaat slag Kohn in Ajax-staf LEIDEN VOORSCHOTEN Meijer en Volendam akkoord DINSDAG 15 MEI 1984 Sport PAGINA 9 DOOR RUUD PAAUW Unitas en Cor Sip waren nu niet direct verrukt over het stukje dat ik vorige week wijdde aan het door de Boshuizerkade-club behaalde kampioenschap van de Afdeling Leiden. Eerst kreeg ik een buitengewoon verbolgen Unitas-secretaris Hoek aan de lijn. Het werd een nogal woelig gesprek. "Voor het eerst sinds jdren zijn we kampioen en dan schrijft u op deze negatieve manier. Daar mee probeert u ons de kroon van het hoofd te nemen". De opmerkingen over Sip vond hij "laag, gemeen en zeer on eerlijk". Een dag daarna stond Sip zelf op de stoep. Eveneens zeer ont stemd en ook een beetje verdrie tig. Ik had hem met dat stukje op allerlei manieren schade be rokkend. Maar het ergst van al les vond hij dat ik zijn club te grazen had genomen en in een totaal verkeerd daglicht had gesteld. "De mensen denken nu dat het een troep is bij Unitas en dat is pertinent niet waar". Waarom toch zo zuur over Uni tas, wilde hij weten. Ik heb hem daarop nog maar eens uitge legd dat ik weinig zie in een club die staat of valt met de aanwezigheid van één man (Sip is voorzitter, coach, elftal begeleider en kantinebeheer der) en dat een kampioenschap behaald door een team met zo veel van buiten komend spe lersmateriaal mij allesbehalve imponeert. Sip: "Hoe denkt u eigenlijk dat die spelers naar Unitas toeko- Tjameneer Sip, hoe moet ik mij dat voorstellen. U steekt een toverstokje omhoog en uit holen en spelonken komen de spelers toegesneld?" Sip: "Nu drukt u zich in elk geval wat aardiger uit dan in dat zu re stukje. Kijk, het zit zo. Ik ben gek op voetbal en ik heb veel vrienden in die sport. Iedereen weet: waar Sip is, daar is het gezellig. Toen ik naar Unitas ging, zeiden een hoop voetbal lers: dan gaan we met je mee, want bij jou is het altijd plezie rig. Ze weten ook dat Sip ze niet in de steek laat. Als ze moeilijkheden hebben, help ik ze. Inderdaad, in dat soort si tuaties kun je me de geestelijke vader noemen, maar die uit drukking is van de krant en niet van mij. Van heel wat spelers weet ik nu al dat ze straks overschrijving naar Unitas zullen aanvragen. Dat gebeurt gewoon, daar doe ik verder niets aan. Maar dat gelooft u natuurlijk niet". - "Meneer Sip, ik vrees dat het geloof iemand niet gegéven kan worden". Sip met de deur in de hand: "Ik zal u nog eens wat zeggen. Ik ben van plan nog jdren met Unitas door te gaan. Het is niet het laatste kampioenschap dat we hebben behaald. Reken daar maar op". Ik geef het allemaal maar even door, opdat er in de diverse kantines over kan worden na gekaart. Zuur of niet zuur. Cruijff Hoe zal Johan Cruijff in de voet balhistorie voortleven? Als een grandioze speler natuur lijk, vermoedelijk als de beste voetballer van zijn tijd, met een ongeëvenaard in- en door zicht. In de komende jaren zal die grootheid nog menigmaal in de herinnering worden geroepen met fraaie tv-beelden van zijn acties. Het aannemen van de bal bij de zijlijn en het meteen passeren van ADO-doelman Ton Thie in 1970 of daarom trent, dat prachtige doelpunt tijdens de WK-1974 tegen Ar gentinië, de boogbal tegen Haarlem bij zijn rentree in Ajax ze zullen klassiek blij- Maar de bewondering zal, denk ik, gevoelsmatig toch iets kils houden. De warmte die nog al tijd zo aanwezig is als de naam Willem van Hanegem valt, zal hem nimmer ten deel vallen. Daarvoor ging er te weinig sfeer en 'kleur' van hem uit, maar bovenal: er is buiten het veld te veel gedonder en gerommel met hem geweest. Het dieptepunt wat dat laatste betreft vond ik de manier waarop hij in 1981 het Nederlands elftal liet bar sten bij de kwalificatie voor het WK. Ik zou niet willen beweren dat Cruijff nooit wat voor anderen deed, dat is ook niet zo, maar het aspect van de pure bereke ning beinvloedde zijn daden op den duur zozeer dat er nau welijks ruimte overbleef om sympathie voor hem te voelen. Het financiële fiasco dat hij in Spanje leed, zal hem wel zo hebben gemaakt. Pure berekening - de manier waarop hij afscheid van Feye- noord nam, was daar weer een voorbeeld van. Het bestuur van de club die hem volgens eigen zeggen "heel netjes" heeft be handeld, werd tot het laatst toe in de veronderstelling gelaten dat er nog een contractverlen ging inzat. Pas vrijdagavond heel laat werd voorzitter Ker- kum ervan op de hoogte gesteld dat Cruijff er een punt achter zette. En dat alles om de pri meur van zijn afscheid in han den te spelen van een Amster dams ochtendblad, ongetwij feld voor een niet onaardige stuiver. Dat is natuurlijk niet verboden. Maar fijn is anders. Harmonie Rinus Michels (met die zo moei zaam omschreven KNVB-func- tie) en bondscoach Kees Rijvers streven naar harmonie, zo zeg gen ze. In de voetbalwereld is dat altijd het duidelijkste voorteken dat de samenwerking in een guer rilla zal eindigen. Marathon Die darmstoornis van Cor Vriend in de marathon van Amsterdam was er natuurlijk de oorzaak van a) dat Gerard Nijboer zich ge dwongen zag er als een haas vandoor te gaan en b) dat nr. 3 in de race op 'veilige' afstand van Vriend bleef. Grapje Ik heb nogal wat mensen horen klagen dat het niet erg kies van de tv-makers was dat zij in de samenvatting van de mara thon-race het poep-gedoe van Vriend zo ruim in beeld brach ten. "Wat doe je zo'n atleet Het was inderdaad verre van smakelijk. En had Vriend nou nog een zwarte broek aan ge had, maar nee.... iets glanzend geels. Dat liet zo'n treffende af druk achter. Noodzakelijk waren die beelden niet, je kunt als verslaggever gewoon melden dat iemand last heeft van ernstige darm stoornis. Dan weet iedereen wel genoeg. Maar ja, we leven in een tijd dat alles aanschouwe lijk moet worden gemaakt, dus vooruit maar. Ik heb in het Journaal en sommige reporta ges trouwens wel vreselijker dingen gezien. Het incident toonde anderzijds aan hoe hard marathon-lopers voor zichzelf zijn. De poep kan nog zo hoog opgestapeld liggen, het oog blijft gericht op het be reiken van de fimsh. Spelen Sinds 1976 hebben de Olympische Spelen steeds met boycot-acties te maken gehad. In Montreal bleven tal van Afrikaanse lan den weg uit protest tegen de aanwezigheid van Nieuw Zee land, waarvan de rugbyploeg een toernee door Zuid-Afrika had gemaakt. In 1980 meden de V.S., West-Duitsland, Japan en nog heel wat landen de Spelen van Moskou vanwege de Russi sche inval in Afghanistan. En nu gaan de Russen niet naar Los Angeles, officieel omdat hun veiligheid daar gevaar zou lopen. Opnieuw devalueren de Spelen op tragische wijze. Van een mondiale krachtmeting is geen sprake meer, het wordt nu grotendeels een westelijk onderonsje. Niet leuk, maar aan het eind van het lied zal De Olympisch eenheid, gesym boliseerd door de vijf fameuze ringen: steeds meer in handen van politieke kunstenmakers. het voor de wegblijvende atle ten toch een stuk beroerder zijn dan voor de deelnemende. Dat is steeds gebleken. Zal deze derde achtereenvolgen de boycot "de doodskus" voor de Olympische beweging zijn, zoals ik ergens las? Ik geloof er niets van. De Olympi sche Spelen hebben al zo veel rampen overleefd: twee wereld oorlogen, in 1956 de Suez-crisis en de Russische inval in Hon garije, in 1968 de Russische in val in Tsjecho-Slowakije, in 1972 het bloedbad van de Pale- stijnen in Miinchen. Ze zullen ook deze klap te boven komen. De belangstelling ervoor is groter dan ooit. Niet omdat de Spelen een bijdrage leveren tot de ver broedering van de volken: dat sprookje werd tn feite al in 1914 ten grave gedragen. Maar puur als vierjaarlijks sport- feest waar het menselijk kun nen op sportgebied wordt ge meten. Het Internationaal Olympisch Comité zal nu wel gedwongen worden wat maatregelen te ne men. De eerste vijftig jaar moe ten de Spelen maar niet meer georganiseerd worden door een Russische of Amerikaanse stad, want de regeringen van die superstaten krijgen dan de bibberatie. Voorts zou het IOC er goed aan doen de Spelen in het Olym pisch jaar in drieën te hakken: de Winterspelen uitbreiden met tal van binnensporten, een at- letiek-gedeelte met wat aanvul ling (hockey, voetbal e.d.) en pakweg een watersport-gedeel te. Te houden in drie) steden in verschillende landen. Dat haalt de focus weg van die ene Olympische pleisterplaats en het daarmee gepaard gaande enorme prestige. De politieke druk wordt dan ook minder. Bijkomend voordeel: de kleine naties hebben in die opzet ook weer een kans een stukje Olym pische Spelen te organiseren. Voor het weer opduikende voor stel van de Grieken om het Olympisch festival daar per manent te houden, zoals in de oudheid, ben ik nimmer warm gelopen. De Spelen van het mo derne tijdperk horen niet op een vaste plek thuis, zij zijn niemands eigendom. Ze zijn door en door internationaal. Ze horen toe aan de gehele we reld. ZEIST (GPD) Rinus Michels heeft het niet betreurd dat de besprekingen met de KNVB-bonzen maanden ge duurd hebben; het gaf de internationaal gelouterde coach de gelegenheid nog eens na te denken over zijn toekomst. Werd het een nieuwe club met zijn keer op keer terugkerende katers na een slecht resultaat of de functie achter de schermen, die de voetbalbond hem aan bood en die de verschillende media hem toedachten. Mi chels in de positie van de generaal aan het front die een bureaufunctie aangeboden krijgt. Het denk- en praatwerk resulteer de in een tweejarige overeen komst als bondsmanager, die gisteren in Zeist getekend werd. „Ik heb als laatste mijn handte kening gezet", grapte de voorma lige Ajax-trainer, daarmee aange vend dat hij zelfs nu nog twijfels heeft. „Het was nog moeilijker geworden als ik een aanbieding op zak had van bijvoorbeeld Real Madrid, er waren welcontacten met clubs, maar die waren min der dan deze functie". De ommezwaai van Michels („trai nen is een vak van weinig woor den en veel daden, nu wordt het omgekeerde verlangd: veel pra ten en weinig daden") is eigen lijk te vroeg gekomen, maar om dat de mogelijkheid zich nu voordeed om het zweet van de kleedkamer te ruilen voor een bureaustoel in de Zeister bossen hapte hij toe. De toekomst moet leren of de generaal van 1974 niet Gewonden bij voorverkoop finale EC I ROME (RTRJSID) - Bij de voorverkoop van AS Roma- Liverpool, de finale van het voetbaltoernooi om de Euro pa-Cup 1 in Rome, is het tot ernstige ongeregeldheden gekomen. Daarbij vielen zes tien lichtgewonden. De poli tie, die gebruik maakte van waterkanonnen en traangas, arresteerde zes personen. Volgens een schatting van de politie stonden reeds 15.000 mensen in de rij, toen de lo ketten 's morgens open gin gen. Vele honderden aan hangers hadden 's nachts in slaapzakken kou en regen getrotseerd om een kaartje te bemachtigen. Grote woe de brak uit onder de suppor ters die er na lang wachten niet in waren geslaagd een toegangsbiljet te verkrijgen. De club en de politie moes ten bet daarbij ontgelden, omdat zij zouden hebben verzuimd de verkoop in goe de banen te leiden. AS Roma bad in totaal 45.000 kaarten tot zijn beschikking. De helft daarvan ging naar sei zoenkaarthouders. het ene front ingeruild heeft voor het andere. Michels lichtte zijn werkzaamhe den toe, enkele meters verder werden zijn woorden gewogen door de coach van de sectie be taald voetbal Kees Rijvers en in de zaal ontging de chef van de afdeling opleidingen Jan Kas pers, Michels noemde hem con stant Karstens, geen punt en komma. Winkeltje Brabantse Kees werd zaterdag ge confronteerd met de taakom schrijving van de nieuwe bonds manager en vond daarin vol doende aanleiding om zijn vriend en vakbondsleider Jaap van der Leek in te schakelen. Het contract werd vervolgens op en kele punten gewijzigd, de huidi ge coach wenste duidelijker on derstreept te zien dat Rinus Mi chels zich niet mag bemoeien met het Nederlands elftal, het winkeltje van Rijvers. „Ik be grijp dat een trainer die drie jaar werkzaam is, die een beleid Uit gestippeld heeft, met Oranje aan de weg timmert, die zijn terrein afgebakend heeft en de lijnen naar boven zo kort mogelijk wil hebben, achterdochtig wordt bij de komst van een nieuwe man. Alles wat hij heeft bereikt, kan in één beweging ongedaan ge maakt worden. Nou, die bedoe ling heb ik niet", zei Michels, die toch wel vindt dat zijn ideeën op technisch gebied overeen moe ten komen met de ideeën van Rijvers. Bij zo'n laatste uitspraak sluipt de achterdocht binnen bij de huidi ge technische staf: zal het dan toch. Rijvers, Blok en de overige coaches kunnen het maar moei lijk verkroppen dat ze de naam baas uit de krant hebben moeten lezen en dat het door hen uitgebrachte plan voor een beter functioneren van de technische staf als een vod pa pier behandeld werd. Daarbij komt dat men nu akkoord moet gaan terwijl er alleen maar een summiere taakomschrijving op papier staat. Stapt Rinus Michels ook in het vliegtuig als het Ne derlands elftal half november naar Wenen vliegt voor de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Oos tenrijk, dat is zo'n vraag waarop geen antwoord te krijgen is. Kessler „Tot in details is de taakomschrij ving niet uitgewerkt", zei bonds voorzitter Jo van Marie, die mee deelde dat de open sollicitatie geen serieuze gegadigde had op geleverd en dat de commissie vervolgens Kessler, Zwartkruis en Michels benaderd had. De eerste koos voor een Grieks avontuur, de tweede moest het afleggen tegen Michels. „Het is allemaal nog zo vaag", klaagde Rijvers. „Mijn collega's en ik hebben ingestemd met de komst van Michels omdat we ho pen dat het uitgroeit tot een goe de werkverhouding. Je hebt kunnen horen dat aan myn posi tie niet getornd wordt; mijn taak staat op papier, maar ik geef toe, de mogelijkheden tot conflicten zijn er bij de vleet". Drie jaar geleden bij zijn benoe ming vroeg Rijvers om een tech- nisch-directeur naast zich en liet daarbij zelf de naam van Rinus Michels vallen, nu heeft hij wat zijn hartje begeert en staat hij niet te juichen. Trouwens, Mi chels zei in februari 1981: „Ik kan niet zonder enige verantwoorde lijkheid voor het Nederlands elf tal met Kees Rijvers werken" en dat juist moet in de eerstkomen de twee jaren wel. Michels over zijn taak, het zijn niet meer dan wat grote lijnen. De prestatie en ontwikkeling van het voetbalgebeuren in al zijn ge ledingen oppakken. „Het gaat niet goed met ons voetbal, terug val in de publieke belangstelling, terugval in kwaliteit. Daar moet iets aan gedaan worden. Ja, dat is werk op langer^ termijn, daar doe je niet iets aan in een hand omdraai. Om die reden kon de KNVB me snel overhalen om een tweejarig contract te teke- "Begrip" Michels gaat in overleg met zijn collega's zijn inbreng leveren bij de opleiding van nieuwe trai ners, een administratief apparaat opzetten om alles zo optimaal mogelijk te laten functioneren en heeft de verantwoording over al le vertegenwoordigende elftal len, het A-team uitgezonderd. Michels: „Het is mijn taak te zor gen dat mijn collega's in een ge zond arbeidsklimaat kunnen werken. Ik verwacht daarbij be grip voor mijn ideeën en de uit werking daarvan. Bij een goed functioneren van het Nederlands elftal hebben we allemaal baat, persoonlijk prestige en achter docht moeten weggeschoven worden". Michels gelooft dat het best zal kriebelen als Rijvers de uitnodi gingen voor Oranje verstuurt en hij het eigelijk wat anders gewild had. „Daar zal ik dan mee moe ten leven", zei de vorig jaar bij FC Kóln opgestapte trainer die hoopt dat hij via een goede sa menwerking een dikke lepel in de pap krijgt. Officieel begint hij zijn werkzaamheden 1 juli, maar al donderdag schuift hij aan bij de werkbespreking van de tech nische staf. „Ik ben een spons, ik moet alles opnemen, ik moet in formatie hebben", aldus de bondsmanager. Michels, die niets voelde voor de naam technisch-directeur, om dat coördineren maar een deel van zijn werk is, moet verant woording voor zijn daden afleg gen bij een commissie van drie, bestaande uit bondsvoorzitter Jo van Marle en een vertegenwoor diger van de sectie amateurvoet bal en een afgevaardigde van de betaalde sectie. De poppetjes worden binnenkort van een naam voorzien. De Beleidscom missie Technische zaken moet de plannen van de technische staf toetsen en als scheidsrechter fungeren bij problemen binnen de technische staf. De vrees be staat dat vooral die taak van de veel tijd gaat vergen. Argumenten Sowjet-Unie 'onzuiver' WASHINGTON (Reuter) - De Amerikaanse president Ronald Reagan heeft tijdens een pers conferentie in het Witte Huis ver klaard „niets te kunnen onderne men" om de Sowjet-Unie terug te laten komen op het besluit de Olympische Spelen in Los Ange les te mijden. „Dit is geen pro bleem tussen twee regeringen", aldus Reagan. Eerder noemde Reagan de bewee gredenen, zoals die door Moskou werden gegeven, om niet te gaan „absoluut onzuiver", met name waar het de veiligheidsmaatrege len voor de atleten uit de Sowjet- Unie betrof. „In de geschiedenis van de Spelen heeft niemand zich zoveel moeite getroost voor de veiligheid als wij", liet Reagan weten. Henry Kissinger, minister van bui tenlandse zaken in de regering- Nixon, zei het wegblijven „een dom en gevaarlijk spel" te vin den. In Belgrado bevestigde Joe goslavië deelneming aan de Spe len. AMSTERDAM (ANP) - De verze keringsmaatschappij Ohra zal de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) gedurende zeven jaar sponsoren met een be drag van drie miljoen gulden. Het contract is gisteren in Am sterdam getekend. Ohra zal de bond met jaarlijks oplopende be dragen financieel ondersteunen. In 1985, het jaar dat de sponso ring ingaat, ontvangt de bond 325.000 gulden. Het bedrag loopt in 1990 op tot 550.000 gulden. De besteding van de gelden buiten het naar de sponsor genoemde schaaktoernooi, dat in de plaats komt van het IBM-toernooi, zal nog nader worden bepaald. Het ligt in de bedoeling uit de spon- sorpot schaaktoernooien en jeugdactiviteiten (mede) te finan cieren, alsmede de beoefening van het schaken in Nederland te propageren. Hieronder vallen onder andere het corresponden tieschaak, het computerschaak, het probleemschaak en het scha ken voor visueel gehandicapten. De computerschaakvereniging Nederland is in zijn categorie de grootste ter wereld. Andere activiteiten waarvoor de KNSB nu meer armslag krijgt, is de bouw van een nationaal denk sportcentrum. Dat plan zal wor den verwezenlijkt in samenwer king met andere denksportbon den, de Nederlandse Bridge bond, de Koninklijke Nederland se Dambond en de Nederlandse Go Bond. Michels en Rijvers broederlijk naast elkaar na de ondertekening van de tweejarige overeenkomst. (foto anp> ROTTERDAM (GPD) - Morgen middag ondertekenen Simon Ta hamata en Guy VanderSmissen in de Kuip de contracten die hen voor respectievelijk drie en één jaar aan Feyenoord zullen bin den. De ploeggenoten van Stan dard Luik willen de schorsing ontlopen die hen in België is op gelegd vanwege hun aandeel in het omkoopschandaal en de Ne derlandse kampioen heeft daar van gretig gebruik gemaakt om het vertrek van Johan Cruijff enigszins te compenseren. Tahamata wordt gekocht door de Rotterdamse club; Vandersmis- sen wordt voor een jaar geleend. De Belgische international zag eerder een overgang naar FC Köln afketsen door het besluit van de Duitse voetbalbond om de geschorste Belgen te weren. Ook zijn komst naar Rotterdam staat, evenals die van Tahamata, nog niet definitief vast. Wat de clubs betreft is alles rond, maar als de FIFA zaterdag besluit de Belgische straffen over te nemen zal de KNVB wel genoodzaakt zijn het voorbeeld van West- Duitsland te volgen. Dat laatste is echter niet te verwachten, want de Belgische voetbalbond heeft al laten weten geen be zwaar te hebben tegen een optre den van de „geschorsten" in het buitenland. Met vrij grote zekerheid haalt Feyenoord met VanderSmissen dan een middenvelder naar de Kuip, die een niet zo sterk sei zoen achter de rug heeft. Na het vertrek van Arie Haan uit Luik, viel de nu 26-jarige voetballer zo danig terug bij zijn club dat hij de laatste keer dat hij nog ge rechtigd was te spelen, gepas seerd werd voor het nationale elftal. In de vriendschappelijke interland tegen West-Duitsland deed VanderSmissen niet mee met het team van de Rode Dui vels, waarvoor hij voordien twaalf keer uitkwam. Hij is ook AMSTERDAM (ANP) - Spitz Kohn heefl gisteren een contract gete kend bij Ajax. Met ingang van 1 juli zal Kohn by de Amsterdam se club fungeren als hulptrainer. De overeenkomst heeft een loop tijd van een jaar. Beide partijen hebben daarna een optie van twee jaar. Of Kohn langer dan een jaar bij Ajax in dienst zal zijn, is sterk afhankelijk van het herstel van Hassie van Wijk. Van Wijk, de hulptrainer onder Aad de Mos, raakte tydens het „du gout- ongeluk", ernstig gewond. De 50-jarige Kohn was als trainer werkzaam bij FC Twente, Go Ahead en Club Brugge. Met FC Twente bereikte hij de finale van het toernooi om de UEFA-beker en won hij de KN VB-beker. Voor zijn geboorteland Luxemburg speelde Kohn 22 interlandwed strijden. Via West-Duitsland kwam Kohn in 1959 naar Neder land, waar hij onder meer bij Fortuna '54 voetbalde. niet te beschouwen als een echte spelverdeler. Vandersmissen heeft wel de techniek om die rol te vervullen (hij passeert bijvoor beeld zeer gemakkelijk op de kleine ruimte) maar hij mist het daarvoor benodigde zelfvertrou- Vandaar dat Feyenoord, ook als de twee nieuwelingen definitief zijn ingelijfd, nog niet is uitgekeken op de spelersmarkt. De Neder landse kampioen zal zich blijven orienteren: op zoek naar nog een middenvelder, waarbij gedacht wordt aan Utrechter Frans Ade laar. Feyenoord kan dat doen omdat vermoedelijk op de vraag prijzen voor Tahamata en Van dersmissen kon worden afgepin geld, nu Standard het geld hard nodig heeft. Niet alleen om de schulden af te lossen, maar ook om versterkingen aan te trekken om de door het omkoopschan daal uitdunde spelersgroep weer op niveau te brengen. Tahamata en VanderSmissen rei zen donderdag overigens nog niet met Feyenoord mee naar het Verre Oosten. Ze moeten in Bel gië nog een keer gehoord worden over de affaire waarbij ze betrok ken waren en hebben bovendien de noodzakelijke inentingen met gekregen. Wel mee gaat Pierre Vermeulen. De linkerspits van Feyenoord (dat bereid is Mario Been uit te lenen aan Volendam) kwam nog niet tot overeensteming met Lu- ton Town, de club waarbij de ge hele vorige week vertoefde. Ver meulen speelde in Engeland twee oefenwedstrijden tot volle tevredenheid van Luton, dat nu „de mogelijkheden gaat bekij ken om me te kopen", aldus Ver meulen. „Ze willen me graag hebben". ADVERTENTIE Hedenavond 19.00 uur BESLISSINGSWEDSTRIJD kampioenschap Ie kl. LVB za Sportpark de Voscuyl (OegstgeestterTein) VELSEN (GPD) Volendam heeft gisteravond overeenstemming bereikt met Hennie Meyer van Telstar. De veel scorende spits van de Velsense eerste divisie- dub tekende een contract van 1 jaar. Met de transfer van Meijer is een bedrag gemoeid van 150.000 gulden.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9