Oegstgeestenaar maakt bouwplan voor 55-plussers yaiMdiW Meldingsplicht JAC Warmond Aantal belangstellenden groeit snel Tv-actie voor oüfantenverblijf OEGSTGEEST - Als het aan Oegstgeestenaar W.H. Beenen ligt, staat er begin 1987 in het nieuwbouwplan Haaswijk een complex van rond de zeventig terrasappartementen. Wo ningen die speciaal bedoeld zijn voor 55-plussers, een in de volkshuisvesting nogal vergeten groep woningzoekenden. Nog vorige week gaf een rapport van het ministerie van volkhuisvesting aan dat voor deze mensen veel te weinig woningen worden ge bouwd, en Beenen wil daaraan iets veranderen. Oegstgeestenaar W.H. Beenen wijst het stuk grond in Haaswijk aan waar de woningen voor 55-plu33eTSinQe?e7i Beenen, zelf 55-plusser en sinds twee jaar gepensioneerd, loopt al langer met zijn plannen rond. Vier maanden geleden werd hij aan zijn knie geopereerd. "En ik loop nog steeds als een halve manke rond. Dat is gelukkig maar van tijdelijke aard, maar je gaat toch wel denken: hoe moet dat in de verdere toekomst", zegt hij. Die toenemende kwetsbaar heid, gevoegd bij het feit dat veel van zijn leeftijdsgenoten de rompslomp van een groot eenge zinshuis met een tuin als een toe nemende last gaan ervaren, leid den tot zijn huidige plan: het bouwen van een (koop)apparte- mentencomplex voor 55-plus sers in Haaswijk. Hij ging in zijn kennissen- en vriendenkring eens polsen en zo werd een groep van een man of vijf gevormd die de plannen verder ging uitwer ken. De zeventig appartementen wor den, zo schetst hij het idee, be slist geen veredeld bejaarden- Eerste paal j ongerengebouw in Oegstgeest OEGSTGEEST - Directeur L. van Rooyen van de Stichting Leidse studentenhuisvesting heeft gis termiddag in de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk de eerste paal geslagen voor een complex van 175 wooneenheden voor studenten en werkende jon geren. Het complex, dat volgens het hoofd van de afdeling plan ning Stikkelorum rond volgend jaar om deze tijd kan worden op geleverd, gaat woonruimte bie den aan 202 jongeren. De éénpersoonseenheden, die het leeuwedeel van het vier etages tellende gebouw gaan uitmaken, worden zo gebouwd dat iedere bewoner met een buurman/ vrouw over een keuken en een sanitaire voorziening beschikt. Het complex bestaat uit een hoe fijzervormig hoofdgebouw met langs een van de poten twee los se flatcomplexen. De Stichting Leidse studenten huisvesting, die momenteel ook bezig met nieuwbouwprojecten aan de Hooigracht/Middengracht en het Rapenburg in Leiden, be schikt al over ongeveer vierdui zend kamers en wooneenheden. De toewijzing van de huizen in Haaswijk gebeurt in samenwer king met het bureau woonruim tezaken van de gemeente Oegst geest. In het complex worden zo wel werkende jongeren als stu denten gehuisvest. Om ervoor te zorgen dat studenten en werkende jongeren met hun vaak verschillende leefgewoon ten elkaar geen overlast bezor gen, wordt elk van de drie delen van deze nieuwbouw geheel toe gewezen aan werkende jongeren of studenten. Hoe de verhouding werkende jongeren/studenten wordt, is nog niet bekend. Vol gens Stikkelorum geschiedt de verdeling als regel of fifty-fifty basis. Hij kon overigens nog niet zeggen hoe hoog de huur precies wordt. Ruwe berekeningen heb ben geleerd dat de flats uitko men op een kale huur van rond de 240 gulden per maand. Container druk bezocht WARMOND - In een container bij de nieuwbouw aan de Warmond- se Lommerlustlaan is in twee da gen tijd tot tvvee maal toe inge broken. Daarbij werd voor onge veer vijfduizend gulden aan ge reedschap gestolen. Eerst werd gedurende het weekeinde het hangslot van de container ver broken, waarna gereedschap werd weggenomen. Vannacht werd opnieuw ingebroken in de container. Tot het gereedschap dat is gestolen behoren onder meer een boormachine, twee slijptollen, een tecker, een kango en een cirkelzaag. LEIDERDORP - Een 13-jarige Lei- derdorpse is gistermorgen ge wond geraakt toen ze met haar fiets over de kop sloep op de kruising Persant Snoepweg/Van der Valk Boumanweg. Op de kruispunt raakte een van de spatborden los van de fiets waar centrum. "Het zijn gewoon vol waardige woningen, en zo moet u het ook zien. We gaan bijvoor beeld geen centrale keuken be ginnen of zoiets", zegt hij na drukkelijk. Wel komt er een aan tal gemeenschappelijke voorzie ningen, zoals een zwembad, een gymnastiekzaal en een hobby- ruimte op de parterre. "Juist op onze leeftijd krijg je vaak van art sen het advies om te gaan zwem men en wat aan gymnastiek te gaan doen. Daarom leek het ons een goed idee om dergelijke voorzieningen in dit project op te nemen. Het kan ook op een be taalbare manier, omdat je met ze ventig mensen betaalt en onder houdt", aldus Beenen. In het plan is ook een huismeester 'op genomen' voor het onderhouds werk en kleine reparaties. Eigen huis De Oegstgeestenaar heeft al een eerste gesprek met de gemeente gehad over het bouwplan, en WASSENAAR - De TROS gaat donderdagavond proberen door middel van een quiz geld bijeen te sprokkelen voor een olifantenverblijf in dierenpark Wassenaar. Dit verblijf kost ongeveer 600.000 gulden. Vanaf kwart voor negen zal pre sentator Ron Brandsteder vijf tien minuten lang beelden uit het dierenpark aan elkaar pra ten. Tussendoor zal hij enkele vragen stellen over de olifan ten. Kijkers die denken de ant woorden te weten op de vra gen, kunnen een briefkaart op sturen met een ruime hoeveel heid extra postzegels. Een woordvoerder van het die renpark durft niet te voorspel len hoeveel de actie zal opleve ren. "Je weet nooit hoe het uit pakt", zegt hij. Wel benadrukt hij dat de vooruitzichten zon- Kaartavond Zocterwoudenaren zijn morgen avond welkom in het Muziek centrum aan de Schenkelweg. Daar wordt vanaf acht uur een kaartavond georganiseerd door de Evenementencommissie. Men verwacht een 'volle bak', dus wees op tijd. De zaal is om half acht open. Kindermiddag Jongerencentrum De Lindehoeve op het meisje reed en draaide het met het wiel mee naar voren. Het meisje sloeg daarop met haar fiets over de kop. Ze werd voor observatie overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den, maar daar bleken de ver wondingen beperkt tot schaaf wonden. daar reageerde men positief. Over de plaats die Beenen in ge dachte heeft, in deelplan 10 van Haaswijk, heeft men op het ge meentehuis nog geen ja of nee gezegd. Het gemeentebestuur bekijkt momenteel of er alterna tieven in Haaswijk zijn, maar Beenen hoopt dat 'zijn' plaats het uiteindelijk wordt, ook al vanwe ge de gunstige ligging. Nog deze week krijgt hij, hoopt hij, uit sluitsel van de gemeente. Het plan wordt geheel in de koop- sfeer gerealiseerd, vertelt Bee nen, waarbij de belangstellenden kunnen kiezen uit drie- of vierka- merappartementen met een ter ras, die in grootte variëren van 120 tot 160 vierkante meter en verdeeld zijn over drie verdiepin gen plus een parterre. Centraal in de terraswoningen staat een woonkamer van veertig vierkan te meter. Uit die omvang blijkt wel, vindt Beenen, dat het om volwaardige huizen gaat 'want nig zijn. Niet alleen is de TROS een massa-omroep met een zeer groot publiek, ook heeft Ron Brandsteder de beelden van Ivo Niehe "gezellig aan el kaar gebabbeld". Het idee voor het tv-programma 'Een pand voor een olifant' is afkomstig van Henri Rem mers. Deze media-zakenman en maker van portretten van bekende Nederlanders is voor zitter van de Stichting Vrien den van Dierenpark Wasse naar, een organisatie waarin mensen zitting hebben die die ren in het park hebben geadop teerd. De woordvoerder vindt het niet vreemd dat de man die voor Veronica vele programma's heeft gemaakt 'zijn' dierenpark in handen geeft van een con currerende omroep. "Het is ge in Voorschoten wil voortaan el ke woensdagmiddag reserveren voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Morgen wordt daarmee een begin gemaakt. Er zijn allerhande aktiviteiten zo als kleien, gipsen, papier maché maken enzovoorts. De Linde hoeve staat aan het Burgemees ter van der Haarplein 8 in Voor schoten. St. Matthias De Warmondse toneel- en muziek vereniging St. Matthias houdt morgen de jaarlijkse vergade ring. Een van de belangrijkste agendapunten is de verkiezing van een nieuwe voorzitter. De vergadering begint morgen avond om acht uur in 't Tref punt. Poppentheater Het Voorschotense poppentheater 'Wellus-Nietus' geeft morgen middag weer een voorstelling van 'Wie niet blauw is, is gezien' in het theatertje aan de Chur- chillwcg. De voorstelling begint om half drie. Graag van tevoren reserveren via telefoonnummer 01717-8361. dat zijn toch bepaald geen kleine flatjes meer". De prijzen zijn daar overigens ook naar. Exclusief de grondkosten heeft een ruwe berekening prij zen opgeleverd van rond de an derhalve ton voor de kleinste ap partementen tot ongeveer 220.000 gulden voor de grootste. Voor de meeste belangstellen-, den hoeft dat niet zo'n probleem te zijn, denkt de Oegstgeeste naar, omdat die al een eigen huis hebben en dat kunnen verkopen bij aankoop van een flat. 'Goedkoop' Bovendien liggen die prijzen erg woon zo gelopen, en ik k^an u verzekeren dat wij er al veel te blij mee zijn op een dergelijke manier in het nieuws te ko men, 11 dagen voor Hemel vaart", verklaart de man van het dierenpark. Hij hoopt dat rond de christelijke feestdag vele bezoekers de weg weten te vinden naar het park, dat op dit moment grondig wordt ge renoveerd en de beschikking krijgt over een safaripark. In dit park krijgen de wilde die ren zoveel mogelijk de vrij heid. Belangrijke attractie van dit park is een apeneiland. De ze week zijn de eerste bewo ners van het onlangs gereedge komen eiland gearriveerd: vier Katta's. Deze halfapen komen uit Madagaskar en hebben op vallend lange en fraai zwart wit-geringde staarten (zie foto). laag vergeleken met soortgelijke plannen die in Emmen en Pa- pendrecht zijn gerealiseerd. Voor terraswonigen die zelfs nog iets kleiner dan die in Beenens initiatief moet daar een dikke vier ton worden neergeteld. Dat zijn plan zo (relatief) goedkoop kan worden, komt volgens Bee nen vooral omdat er geen pro jectontwikkelaar in de arm wordt genomen, maar de kopers de bouw in eigen beheer laten uitvoeren. In de 55-plusgroep zit ten nogal wat (vervroegd) gepen sioneerden en, aldus Beenen, 'die hebben ruimschoots de tijd en de gelegenheid om het werk WARMOND - Als een kind uit War mond wegloopt van huis en aan klopt bij het Jongeren Advies centrum (JAC) in Leiden, dan moet deze dat melden bij het al gemeen maatschappelijk werk. Een maatschappelijk werker kan dan op zijn beurt de ouders van het kind gerust stellen. Onder die voorwaarde wil de gemeente Warmond een subsidie van vijf honderd gulden geven aan het JAC. In eerste instantie zou het Jonge ren Adviescentrum dit jaar geen subsidie krijgen van de gemeen te Warmond. Niet omdat het ge meentebestuur het werk geen warm hart toedraagt, maar om dat het JAC op straat dreigde te komen te staan zonder uitzicht op nieuwe huisvesting, aldus het Warmondse college. Bij andere regiogemeenten bestond - ook al vanwege het begrotingstekort van het JAC van ruim 22.000 gul den dit jaar - weinig animo voor subsidiëring. De gemeente Lei den is echter in de bres gespron gen door ruim tien mille subsidie te geven en op zoek te gaan naar nieuwe huisvesting. Leiden wil ook de kosten van dit nieuwe on derkomen, geraamd op elfdui zend gulden, voor zijn rekening nemen. De regiogemeenten heb ben daarom besloten alsnog over de brug te komen. Wanneer echter het hele resteren de tekort door Leiden, Zoeter- woude, Voorschoten, Warmond, Leiderdorp en Oegstgeest wordt betaald, wordt de bijdrage naar de mening van een aantal ge meentebesturen te hoog. daarom is gekozen voor een subsidiëring van de helft van het tekort. Voor Warmond komt dat neer op bijna vijfhonderd gulden. De project groep specifiek welzijn, die het college adviseert, heeft aanbevo len deze subsidie te geven. Deze groep heeft ook voorgesteld om aan de subsidie de voorwaarde te verbinden dat het JAC de namen van Warmonders die zich bij hen aanmelden, doorgeeft aan het al- te doen dat normaal gesproken door een projectontwikkelaar wordt gedaan'. Over belangstelling heeft de Oegst geestenaar niet te klagen. Nog geen week nadat hij voor het eerst irv de openbaarheid trad met zijn bouwplannen is het aan tal belangstellenden al gegroeid van vijf tot twaalf. "Dat bewijst wel hoeveel behoefte er aan wo ningen voor 55-plussers is en hoe weinig er tot nu toe aan hen is gedacht", vindt hij. En hij voegt er schertsend aan toe: "Ik ver koop tenminste nog sneller dan het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten". gemeen maatschappelijk werk in de gemeente. Deze kan dan weer contact opnemen met de ouders om hen gerust te stellen. De gemeentelijke commissie voor welzijnszaken stelde zich gister- avond in grote meerderheid ach ter het collegevoorstel om het ad vies van de projectgroep in zijn geheel over te nemen. Alleen raadslid Vreeken gaf zijn fiat nog niet aan het collegevoorstel. Hij wil, zo liet hij weten, eerst zelf nog spitwerk doen voordat hij een definitief standpunt in neemt. Zoeterwoudse vredesgroep geschrokken* ZOETERWOUDE - De werkgroep Zoeterwoude van Vrede wil met het gemeentebestuur overleg gaan plegen over de "de ontstane situatie" nu de borden met het opschrift 'kernwapenvrije ge meente' zijn vernield. Zoals be kend werden deze borden, don derdagavond door de werkgroep geplaatst, dit weekeinde vernield of gestolen. De werkgroep verklaart dat ze niet zelf Zoeterwoude tot kernwa penvrije gemeente heeft uitge roepen. Dat heeft de gemeente-, raad gedaan middels een motie tijdens zijn vergadering van 26 november 1981. De werkgroep heeft door het plaatsen van de borden de bedoeling van deze motie naar buiten zichtbaar wil len maken. Ze verklaart een andere mening over kernbewapening te respec teren, maar vindt de manier waarop men deze mening heeft geuit "teleurstellend". Zoeter woude voor Vrede betreurt het ook dat het simpel plaatsen van een symbool deze reactie heeft opgewekt en is hiervan ook erg geschrokken. een pand van 1.700 vierkante me ter, waarin ook de Leidschen- damse vestiging wordt onderge bracht. Het pand aan de Konin gin Julianalaan staat te koop. Werknemers van de Voorschoten se vestiging benadrukken dat er geen ontslagen zullen vallen bij het bedrijf. "Iedereen gaat mee", zegt hij krachtig. Bij de indus triebond FNV is overigens niets bekend van de verhuisplannen. "We hebben geen enkel contact gehad", zegt een woordvoerder. DINSDAG 15 MEI 1984 AGENDA DINSDAG Leiden Kapelzaal K&O-gebouw - film The se cret agent' van Hitchcock, 20 uur. Lak-Cinema - film 'II federale' van Lu ciano Salce, 20 uur; film 'Identifica- tione di una donna' van Antonioni, 22 Kijkhuis - film 'Glissements progressifs du plaisir' van Alain Robbe-Grillet, 20 en 22.15 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14-16 uur, di ook van 20-21 uur. Leiderdorp v.a. Irene-gebouw - avondfietsvierdaag- se. 18-19.30 uur. Warmond Gemeentehuis - raadscommissie ruim telijke ordening, 20 uur. WOENSDAG Hooglandse Kerk lunchconcert door Johan Akerboom, 12.30 uur. v.a. Kantine VTL - avondwandeltocht, 18-19 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde film 'Tijdperk van de bizon', 14.30 uur; film Trobiand cricket', 15 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - tekenfilms voor de jeugd, 14.30 uur. Willem de Zwijgerschool - "Willem de Zwijgerlaan 44, fancy fair, 14-17 uur, 18.30-21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, soos en sport, 15-17 uur. Zoeterwoude Sportpark Haasbroek - circusvoorstel ling, 15.15 uur. Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein, kin dermiddag, 14 uur. Poppentheater Churchillweg - voorstel ling, 14.30 uur. APOTHEKEN Dè avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 11 tot 18 mei door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek Boehmer, Florijn 10, Leider dorp. tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma fm do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op af spraak. Platform Zoeterwoude slaat aan organiseren ZOETERWOUDE - Platform Zoeterwoude, een trefcen trum voor mensen die 'tijd ovef' hebben, krijgt steeds meer gestalte. Er worden al lerhande voorbereidingen ge troffen om de organisatie of ficieel per 1 september van dit jaar op te richten. De initiatiefnemers willen de Zoeterwoudenaren, die van uit het Platform gezamenlijk iets kunnen aanpakken of el kaar er kunnen ontmoeten, de komende tijd al 'iets' aan bieden. Er zijn tien ontmoe tingsbijeenkomsten georga niseerd in 'Ons Huis'. Die bij eenkomsten zijn de donder dagen 17 eri' 24 mei, 7 en 14 juni van tien tot twaalf uur, op de dinsdagen 22 mei en 5 en 12 juni van half twee tot vier uur en de woensdagen 23 mei, 6 en 13 juni van acht tot tien uur 's avonds. Het Platform zal tijdens deze bijeenkomsten voorlichting geven over de in de enquête naar voren gekomen behoef te aan informatie over sociale wetgeving, maatschappelijke hulpverlening en cursusmo gelijkheden. Bovendien wordt aan belangstellenden de mogelijkheid geboden om met elkaar in contact te ko men in een gezellige en ont spannen sfeer. Schoolverlaters en jeugdige werklozen kunnen zich bij het Platform of bij de ge meente Zoeterwoude melden voor een mogelijke stage plaats ten behoeve van zoge heten 'werkervaringsprojec ten'. Overigens melden de initiatief nemers dat zowel de Zoeter woudenaren zelf als de ge meente positief hebben ge reageerd op het Platform. Zo als wij onlangs meldden wa ren de resultaten van de en quête naar de interesse in Platform ronduit bemoedi gend. De gemeente op haar beurt verleent ook medewer king. VOORSCHOTEN - Opel-dealer bv. Het Motorhuis vertrekt in no vember uit Voorschoten. Het pand aan de Koningin Juliana laan is te klein en heeft te weinig parkeergelegenheid, aldus direc teur A. Voordouw van het filiaal. In de spitsuren is het bovendien moeilijk te bereiken. De files staan dan tot voorbij de inrit van het pand. De benzinepomp van het Motorhuis, de laatste pomp in het centrum, is hierdoor nooit een succes geworden. In Leidschendam hoopt Voor- Motorhuis vertrekt uit Voorschoten douw meer geluk te vinden. Op de plek waar eens de loods van Louwman en Parqui stond, te genover Schakenbosch, is op 8 mei de eerste paal geslagen voor LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorgmg na 19 30 uur), zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bi| Restitutie is niet toegestaan Abonnementen kunnen dageli|ks ingaan Indien éen maand voor hel verstrijken van de abonnementsperiode geer opzegging is ontvangen, vi automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op gir 3203571 I n v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 63. IQ Per post 85,50 Maandabonnement 21.21 (Autom betaling) Ad| Hooldredactei R Paauw Alg redactiechef, Plv Alg redactiech M. Hoenson-de Graaft (randgem.) P C Rosier (radio, televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Redactie stad en randgemeenten tel 071-144941, tst 219 Aangesloten bi| de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington. Cairc Rome. Madrid, Mexico en Wenen De eerste bewoners van het onlangs gereedgekomen apeneiland zijn gearriveerd in Wassenaars Dieren park. Het zijn vier Katta's. (foto pr> Leiderdorpse (13) over de kop

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2