Yan Weers slaat slag Echt sparen doe je bij de Rabobank. Bijvoorbeeld met de Spaar-Groei-Rekening. Rabobank S Pi Ju komt niet verder dan 2-2 Broer Zico bondscoach Twaalf teams in Oostenrijk Op de Steenstraat Lewis komt ver geld en goede raad DINSDAG 15 MEI 1984 De leiders in de wielerzesdaagse: Gerard Looyestein, winnaar Henk van Weers en Peter Hoogervorst lemaal anders uit. De te verwach ten demarrages bleven lange tijd uit, totdat Peter Hogervorst met nog enkele ronden voor de boeg via een flitsende versnelling het hazepad koos. De coureur uit Pij- nacker leek meteen een beslis send gat te hebben geslagen, maar verkeek zich op de door de verenigde concurrentie ingezette achtervolging. Met het ingaan van de slotronde zag Hogervorst zich teruggepakt. Voor de opmerkelijk goed rijdende Gerard Looyenstein betekende dit het sein om er op zijn beurt vandoor te gaan. De, na een aan tal jaren van betrekkelijke rust, naar de amateurs overgestapte cyclo-crosser uit Noordwijker- hóut leek met die actie op weg naar de winst. Terwijl de ande ren niet meer in staat waren tot een reaktie, had Van Weers het gevaar echter doorzien. De Hage naar bleek over veel reserves te beschikken en slaagde erin om Looyenstein op het allerlaatste moment te achterhalen. Licht ge hinderd door een achterhaalde derde groep, betoonde Van Weers zich in de eindpurt vervol gens de rapste. De favoriet voor de eindzege in de gehele Wieler- avondzesdaagse was daarmee gelijk bekend. De Leidse renners lieten het gister avond, mede vanwege materiaal- pech, voor eigen publiek enigs zins afweten. Vanavond krijgen zij in Scheveningen een nieuwe kans, tijdens de op de boulevard te verrijden tweede etappe. De eerste tien in Leiden: 1 Henk van Weers (Den Haag); 2 Gerard Looyenstein (Noordwykerhout); 3 Peter Hogervofst (Pijnacker); 4, Carlo van der Berg (Den Haag); 5 Wil van Montfoort (Jaarsveld); 6 Michel Meere (Alphen a/d Rijn); 7 Huub de Vries (Haarlem); 8 Herman van der Hoef (Baam); 9 Dick Soek (Amkeveen); 10 Bob Razenberg (Ter Heijde). RUUD DOBBELAAR Nog één punt nodig LEIDEN - Het zaalvoetbalteam van Ju/De Singel staat op de drempel van de interregionale competitie. De Leidse ploeg speelde gisteravond met 2-2 gelijk tegen De Maas en heeft nog een punt nodig om zich te plaatsen voor de hoogste afdeling. Ju speelt de laatste wedstrijd uit tegen Boumij. Cosy Corner en De Maas spelen nog tegen elkaar. Jan van der Reyden zette Ju op voorsprong, maar Hans Koster scoorde snel de gelijkmaker, waarna Ad Stam De Maas zelfs op voorsprong zette. Nog voor de rust schoot Piet Sloos zijn team echter weer naast de opponent. In de tweede helft kwam er geen verandering meer in die stand. In dezelfde promotiecompetitie won Boumij met 7-8 van De Bombers. De stand is: Ju 3-5 Boumij 3-2 De Maas 3-5 De Bombers 4-0 CosyC. 3-4 De technische zaalvoetbal probeert door een goede voorbereiding de prestatie van 1983 (brons) tijdens de afde lingskampioenschappen die op zaterdag 2 juni in Nijmegen wor den gehouden zeker te herhalen. Voor de komende weken staan Dusee-bokaal voor WSB LEIDEN - De jeugd van WSB is gisteravond in het bezit geko men van de Ad Dusee penalty-bokaal. Op het sportpark van FC Lisse lieten de Noord wij kerhouters Ajax-doelman hans Galjé het meest vissen. WSB klopte Alphense Boys en JAG, die zich via de voorronde eveneens voor de eindstrijd hadden geplaatst. WSB kon de bokaal pas in ontvangst na een barrage met Al phense Boys, dat derhalve tweede werd. er een aantal oefenwedstrijden op het programma tegen clubs als De Griffioens (Haarlem), een combinatie uit Lisse en Van Duuren. Woensdag wordt eerst begonnen tegen Lugdunum in Sporthal De Gaasbak in Voor hout, aanvang 20.00 uur. Coach Jan Schoen speelt met de vol gende selectie. Nico Groenen weg (Bax), Wim van Harskamp (FC Lisse), Mario Faber (FC Lis se), Hans van Leeuwen (UVS), Jan van der Reyden (JU), John Jansen (Ju), Bennie de Roo (VWL) en Hennie Koet (VWL). ER zal nog één speler aan de se lectie toegevoegd worden. Ron Veenstra wint op punten LEIDEN - Drie boksers van sport school Leiden kwamen gister- avond in actie tijdens wedstrij den in de Houtzagerij in Den Haag. Jacob Krijgsman (veder c- klasse) moest in de tweede ronde tegen zijn opponent De Haas op geven. Clemens Bontje (midden gewicht nieuwelingen) verloor, zij het met miniem verschil, op puntenvan Koenen uit Delft. Ron Veenstra zette zijn partij te gen Timmermans uit Vugt wél in een overwinning op punten om. PAGINA 10 LEIDEN - Tijdens de gisteravond in het Leidse centrum verreden eerste etappe van de Internationale Wieler- avondzesdaagse is de strijd tussen de ploegen van Du Prie en Martkhof/De Wit reeds in volle hevigheid losge brand. Op het snelle en sfeervolle rondje over ondermeer de Steenstraat en de Haarlemmerstraat eindigde het duel voorlopig in een onbeslist. Henk van Weers (Markthof) eiste dankzij een sterk gereden finale de eindzege voor zich op, maar daartegenover ontfermde de ploeg van Harry van der Horst zich met een voorsprong van tien punten op zijn Haagse rivaal over de leiding in het algemeen ploegenklassement. Kende de door Joop Riethoven en Swift georganiseerde ronde vo rig jaar nog de handicap van een nat wegdek, dit keer kwam de omloop van een ruime kilometer volledig tot zijn recht. Na de start snelden de 110 renners renners een kleine zestig maal over het door de gemeente gedegen van alle obstakels ontdane parkoers. De hoge snelheid en de verschil lende ontsnappingen deden de toeschouwers daarbij volledig aan hun trekken komen. Ondanks die snelheid ontworstel de een negental renners zich al snel aan de greep van het pelo ton. Het was meteen ook de be slissende ontsnapping. Aanstich ter tot de vlucht was Du Prie-ren- ner Herman van der Hoef. Na eerst alleen voorop gereden te hebben, verzette hij in de ontsta ne groep het meeste werk. De coureur uit Baarn verzekerde zich daarmee over de leiders- prijs, maar moest later de tol voor zijn inspanningen betalen. Wel sloeg het negental mede door Van der Hoefs toedoen eer» dermate groot gat, dat een latere achtervolging van een tweede groep bij voorbaat gedoemd was om te mislukken. Inmiddels leek de Van der Horst- equipe zich met de aanwezigheid van een drietal renners in de kopgroep (Van der Hoef, Meere en Peter Hogervorst) van uitste kende perspectieven op de eind zege verzekerd te hebben. De ri valen van Hans Jansen moesten het immers met één renner doen (Van Weers), terwijl daarbuiten alleen de clubploeg van het Gouwse Excelsior met een twee tal renners (Van Montfoort en gastrenner Gerard Looyenstein) was vertegenwoordigd. Dat pak te, nadat de vluchters het pelo ton hadden gedubbeld, echter al- Schema Oegstgeest LEIDEN - Zaterdag vierdeklasser Oegstgeest moet donderdagavond al 'aan de bak' voor de strijd om één plaats in de KNVB met Jodan Boys en Zwam- merdam. Het trio verenigingen eindigde gelijk on deraan in de vierdeklasse en moet om die reden een degradatiecompetitie spelen. Oegstgeest treedt in Zwammerdam aan tegen de gelijknamige vereni ging (aanvang 19.00 uur). Zaterdag ontvangt de ploeg in eigen huis Jodan Boys (14.30 uur), waarna volgende week dinsdag Jodan Boys tegen Zwam merdam speelt. Waneer er twee of meer ploegen ge lijk eindigen, is het doelsaldo van de competitie doorslaggevend. Zwammerdam heeft het beste doelsaldo. RIO DE JANEIRO (SID) - Eduardo Antunes Coimbra, een oudere broer van de speler Zico, wordt voor drie interlandwedstrijden coach van het Braziliaanse na tionale voetbalelftal. De positie kwam vrij toen Car los Alberto Parreira zich in maart terugtrok. De broer van Zico, bekend onder de naam Edu, heeft aangekondigd Brazilië het ouderwetse aanvallende voetbal te laten spelen. Edu is op het ogenblik trai ner van Vasco da Gama, de club met de meeste doel punten voor. Na de wedstrijden tegen Engeland, Ar gentinië en Uruguay beslist de Braziliaanse voetbal bond over een eventuele vaste aanstelling van Edu. De door Pele aanbevolen Didi, de trainer van Bota- fogo, blijft eveneens kandidaat. WENEN (SID) - Met ingang van het seizoen 1985/86 zal de hoogste afdeling van het Oostenrijkse voetbal twaalf clubs tellen. Financiële overwegingen heb ben tot die beslissing geleid. Sinds drie jaar hebben zestien clubs een plaats in de eerste hoogste voet balklasse. Daarvoor waren dat er tien. De formele beslissing zal tijdens de algemene vergadering van de Oostenrijkse voetbalbond volgende maand in Wenen worden genomen. Het is de bedoeling dat eerst een volledige competitie wordt afgewerkt, waarna de acht best geplaatste ploegen een eindronde spelen. Punten en doelpun ten uit de voorronde tellen in de eindronde mee. De laatste vier uit het eerste gedeelte van de competitie spelen een degradatieronde met de vier hoogst ge klasseerde van de Tweede Liga spelen. Ook die Tweede Liga wordt tot twaalf verenigingen geredu ceerd. LOS ANGELES (AFP/Reuter) - De eerste poging van Carl Lewis het zestien jaar oude wereldrecord ver springen scherper te stellen is mislukt. De drie-vou- dige wereldkampioen bleef in het Drake Westwood- stadion van Los Angeles op negentien centimeter van Bob Beamons 8.90 meter steken. De 8.71 meter van de Amerikaan betekende wel een beste wereld- seizoensprestatie. Lewis gokte bij de internationale atletiekwedstrijden duidelijk op één bijzondere sprong. Nadat Larry Myrricks met 8.45 meter de leiding had genomen, leverde Lewis alleen ongeldige sprongen af. Zijn derde bracht de 12.500 toeschouwers in vervoering. Het leek een verbetering van het wereldrecord, maar het jurylid bij de afsprongbalk verklaarde de sprong ongeldig. Bij zijn vierde poging kwam Lewis tot 8.71 meter. De eerste aanval van Lewis op het record van Beamon mocht weliswaar mislukt zijn, de wedstrijden in Los Angeles gaven wel de indicatie aan, dat de 8.90 me ter de langste tijd heeft gehad. Zege voor Volle Bak LEIDEN - Het damesteam van softbalvereniging De Volle Bak leverde gisteravond een goede prestatie door VUC in eigen huis te verslaan (14-3). De over winning hadden de de Leidse dames vooral te dan ken aan June Boertee, die een home run sloeg. De Rabobank introduceert de „Nieuwe Kijk op Sparen". Duidelijke en vooral aantrekkelijke spaarvomnen, waarbij u snel over uw eigen geld kunt beschikken en een aantrekke lijke rente krijgt Eén ervan is de Spaar-Groei-Rekening. De naam zegt 't al: stap voor stap naar meer rente. Een duidelijk systeem: tot f 2.500,- 3,5% rente, van f 2.500,- tot f 5.000,- 5% rente en over het saldo boven de f 5.000,- 6'/.% rente. Daar komt als belangrijk voordeel nog bij, dat u op elk moment tot f 3.000,- per kwartaal vrij over uw geld kunt beschikkea Wilt u hogere bedragen opnemen? Dan kunt u kiezen uit opzegtermijn of boete rente U kunt uw geld dan over laten maken of 't zo halen bij •Huidige adviesrente Tussentijdse wijzigingen voorbehouden uw eigen Rabobank. Bij de Rabobank kunt u kiezen uit een overzichtelijke serie spaarvormen. Naast de Spaar- Groei-Rekening is dat de Spaar-Vrij-Rekening, de Spaar- Plan-Rekening en de Spaar-Vast-Rekening. Kies de spaarvorm die het beste bij u past Kom naar de Rabobank. En laat u informeren over duidelijkheid in spaar- land: de Nieuwe Kijk op Sparen van de Rabobank. Want écht sparen doe je bij de Rabobank.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 10