5 D T Liverpool pakt opnieuw titel 'Toch een geslaagd seizoen' Beveren Belgisch kampioen Gouden goal Nanninga Sport Muziekkorps oogst meeste applaus bij PSV-Roda JC EINDHOVEN (ANP) - Het is ty perend dat het meeste applaus tijdens de wedstrijd PSV-Roda JC was weggelegd voor het mu ziekkorps. Over de muzikale prestaties niets dan lof. Datzelf de kan niet gezegd worden van de voetballers die er weinig van bakten. Dat PSV tenslotte met 2- 0 won, was verdiend op grond van het grotere aantal kansen. Poortvliet Poortvliet, die het komend seizoen weer voor PSV zal uitkomen, werd wel duidelijk gemaakt, dat hij dan zal moeten knokken om een plaats in het basisteam. Met name Valke maakte het hem zon dag lastig. Roda maakte aanval lend niet veel klaar en met name schutter Eriksen werd scherp in de gaten gehouden. In de eerste helft waarin niet gescoord werd, was de tengere PSV-verdediger Heintze zelfs nog de beste aan valler. Veel sterker In de tweede helft was PSV veel sterker maar de ploeg bleef kan sen missen totdat Hysen in de 53e minuut na een vrije trap van Valke en doorkoppen van Van den Boogaard de bal met het hoofd voorbij Smits joeg. Een kwartier voor tijd profiteerde Van Aerle van een fout van Drost, hetgeen weer leidde tot een doeltreffende kopbal van Thoresen. Eriksen zag drie minu ten voor tijd zijn enige schot door Doesburg gestopt. Ook scheidsrechter Draaisma impo neerde niet in zijn laatste wed strijd. 1-0, 74. Thoresen 2-0. Scheids rechter: Draaisma. Toeschou wers: 13.000. Ajax-DS'79 7-2 (5-0). 8. Van Basten (strafschop) 1-0,10. Van Basten 2- 0. 22. Van Basten (strafschop) 3-0, 31. Van 't Schip 4-0, 44. Gasselich 5-0. 55. Van der Gijp 5-1. 64. Van Basten 6-1, 66. Van Basten 7-1, 83. Melis 7-2. Scheidsrechter: Hobe. Toeschouwers: 5000. Feyenoord-PEC Zwolle 2-1 (1-1). 4. Booy 0-1, 13. Cruyff 1-1, 76. Houtman 2-1. Scheidsrechter: Se- verein. Toeschouwers: 32.263. Ge le kaart: Riemens (PEC Zwolle). 0. 59. Van der Horst 3-0. Scheids- Go Ahead Eagles-Sparta 5-3 (1-1). 15. Klop 1-0, 16. Holverda 1-1, 52. Small 2-1, 72. Small 3-1, 73. Eyer 3-2,77. Ten Cate 4-2,82. Lengkeek 4-3, 87. Schrijver 5-3. Scheids rechter: De Munnik. Toeschou wers: 2000. Gele kaarten: Jong bloed (Go Ahead Eagles) en Ste vens (Sparta). Haarlem-Willem II (0-0). 48. Keur 1-0, 67. Van Leen 2-0. Scheids rechter: Geurds. Toeschouwers: 2500. Fortuna Sittard-Volendam 5-2 (4- 1). 6. Maessen 1-0, 12. Evers 2-0, 17. Evers 3-0,25. Hoyer 4-0,33. Tol 4-1, 68. Mooyer 4-2, 90. Hoyer 5-2. Scheidsrechter: De Schepper. Toeschouwers: 6500. AZ'67-Excelsior 2-1 (1-0). 7. Stein- mann 1-0, 57. Rutjes 1-1, 72. Log- gie 2-1. Scheidsrechter Smeenk. Toeschouwers: 10.350. Gele kaart: Pattinama en Stroomberg- (Excelsior), Loggie (AZ). EERSTE DIVISIE NEC-RBC 1-0 (0-0). 77. Visser 1-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toe schouwers: 1500. FC VW-Heracles 3-1 (3-0). 17. Rev- nierse (strafschop) 1-0, 31. Ver beek 2-0, 38. Nyssen 3-0, 71. Van Oostrom 3-1. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 2100. FC Twente-Eindhoven 7-1 (2-0). 40. Nederlof (e.d.) 1-0, 41. Koopman (strafschop) 2-0, 51. Ashcroft 3-0, 59. Ashcroft 4-0, 70. McNulty 5-0, 72. Sörensen 6-0, 84. Ashcroft 7-0, 87. Maas 7-1. Scheidsrechter: De Vriese. Toeschouwers: 7100. NAC-Veendam 10-1 (6-1), Goble 0-1, 13. Meijer 1-1, 17. Latchford 2-1, 22. Latchford 3-1, 31. Latchford 4- 1. 43. Latchford 5-1, 44. Van de Borgt 6-1, 63. Cornelissen 7-1, 68. Van der Dungen 8-1, 74. Cornelis- 9-1, 81. De Schepper 10-1. De Graafschap-Telstar 0-1 (0-1). 1. Meyer 0-1. Scheidsrechter: Mul der. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Haverkort (Telstar). 1-1. Scheidsrechter: Roelofsen. Toeschouwers: 1000. rechter: Van Swieten. Toeschou wers: 4000. Gele kaart: Janssen (MW). MAANDAG 14 MEI 1984 Dynamo Berlin eerste in DDR OOST-BERLIJN (DPA) - Dynamo Berlin heeft zaterdag, op de voor laatste competitiedag, voor de zesde achtereenvolgende keer het voetbalkampioenschap van Oost-Duitsland veroverd. Dyna mo verzekerde zich van de titel in de uitwedstrijd tegen het al ge degradeerde Chemie Halle. De Berlijners wonnen met 5-4. De winnende treffer viel pas in de laatste minuut. Dynamo Berlin heeft één duel voor het einde van de competitie drie punten voor sprong op Dynamo Dresden. De beide Dynamo's treffen elkaar nog in de Oostduitse bekerfinale. Ajax laat Van Basten topscorer worden AMSTERDAM (GPD) - De aanhang van Ajax is ken nelijk al zozeer tevreden met troostprijzen dat zij gistermiddag dertien mi nuten voor het einde van de wedstrijd tegen DS'79 massaal bezit nam van het veld om uitgebreid feest te vieren. Daarbij werd Marco van Basten die te gen de Dordtenaren vijf maal scoorde (de Utrech ter nam onder meer het honderdste competitie- doelpunt van Ajax voor zijn rekening) op de schouders genomen als topscorer van het seizoen 1983-'84. Toen Ajax na die werkonderbre king die achttien minuten duur de weer aan de slag kon, was de inspiratie verdwenen en kon DS de marge van zes goals nog enigszins verkleinen: 7-2. Dat zijn ploeg op de valreep nog de produktiefste van de eredivisie was geworden sterkte ook trai ner Aad de Mos in zijn mening dat de Amsterdammers „on danks alles een geslaagd seizoen hebben afgewikkeld". Bij het op maken van de balans liet De Mos een groot deel van de kritiek die hij eerder in de competitie had gespuid achterwege. In plaats van te refereren aan het aan- en verkoopbeleid en het versmallen van de selectie waarover hij kriti sche opmerkingen heeft ge maakt, stond De Mos gistermid dag uitsluitend stil bij de proble men die door schorsingen en ziekten zijn ontstaan: „We zijn met dertien punten uit zeven wedstrijden goed begonnen. Daarna zijn we gaan sukkelen, vooral met Van Basten en Olsen. Met Olsen is het steeds de vraag geweest of hij zou meespelen of niet. Dat heeft veel onrust ver oorzaakt". Jesper Olsen, die op 26 februari te gen Feyenoord zijn laatste wed strijd speelde en enkele dagen daarna aan de enkel werd geope reerd, werd al voor het duel met DS gehuldigd en door de fans op handen gedragen. De inmiddels aan Manchester United verkoch te Deen, zal deze week voor het eerst weer met de bal gaan trai nen. Van Basten Ook Marco van Basten heeft er dit seizoen een lang verblijf in de ziekenboeg opzitten. De veelzij- digste en beste spits van Neder land zou waarschijnlijk Euro pees topscorer zijn geworden als hij niet vanwege de ziekte van Pfeiffer tussen 5 november en 12 februari buitenspel zou hebben gestaan. In die periode moest hij acht wedstrijden missen. Boven dien moest hij ook daarna we gens vermoeidheid vaak voortij dig de kleedkamer opzoeken. Dat hij desondanks op nationaal niveau spelers als Koolhof, Tho resen en Houtman royaal achter zich heeft gelaten, zegt dan ook genoeg over de kwaliteiten van Van Basten die overigens in zijn laatste optreden dit seizoen niet over medewerking te klagen heeft gehad. „De afgelopen dagen is de hele ploeg bezig geweest om me top scorer van Europa te maken. Vandaag zei de trainer nog tegen me dat als er strafschoppen moesten worden genomen dat ik die maar moest nemen, terwijl ik vorige week tegen Sparta pas voor het eerst een penalty had genomen. Vanmiddag heb ik daarom beide strafschoppen ge nomen. Op het veld gaven bo vendien Van 't Schip en Vanen burg bijna iedere keer de bal aan mij". In zijn eerste seizoen als fullprof kon Van Basten daardoor op een totaal van 28 doelpunten komen. Tegen DS begon hij met een hat trick, daarna namen Van 't Schip, Gasselich en Van der Gijp (DS) de produktie even over, waarna Van Basten opnieuw met twee treffers zijn trefzekerheid bewees. Ten slotte bepaalde Me lis de eindstand op 7-2. Na deze uitsmijter begint voor Ajax deze week alweer het nieu we seizoen. In een drietal oefen wedstrijden in Canada wil De Mos gaan experimenteren voor de volgende voetbaljaargang. Weliswaar ontbreekt in Canada de nieuwe libero Walter Meeuws, maar daar staat tegenover dat de andere nieuweling, Ronald Spel- bos, waarschijnlijk wel zal mee reizen. Ajax keert op 1 juni terug. De Mos hoopt dan meer duide lijkheid te kunnen geven over zijn selectie. Op dit moment staat vast dat Ajax verder wil gaan met o.a. doelman Menzo, verdediger Wilco van Buuren en aanvaller Bosman. De drie semiprofs kregen een full- prof-contract voorgelegd dat door Van Buuren al is getekend. Het ziet er naar uit dat van de drie keepers Storm waarschijn lijk mag vertrekken. „Hij heeft daar ook zelf om gevraagd", al dus De Mos. Menzo en Galjé zul len dan de komende maanden met elkaar moeten gaan uitma ken wie de vaste doelverdediger van Ajax wordt. LONDEN (RTH) Voor de derde achtereenvolgende keer, de vijftiende in totaal, heeft Liverpool zaterdag de Engelse titel veroverd. Liverpool behaalde zaterdag het beslis sende punt door een gelijkspel tegen het al gedegradeerde Notts County (0-0). Manches ter United kwam in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook niet verder dan een gelijkspel: 1-1. Southampton, dat nog een theoretische kans op de titel had wanneer zowel Liverpool als Manchester United in de laatste wedstrijden zou falen, verspeelde ook twee punten bij Birmingham. Met nog één wedstrijd te spelen is de Europa Cup 1-finalist onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Met de landstitel behaalde Liver pool al de tweede beker in dit sei zoen naar de stad aan de Mersey. Al eerder in het jaar won Liver pool de League Cup. De formatie Jong Oranje: vierde plaats TOULON (AFP) - Jong Oranje is in het internationale voet baltoernooi van Toulon als vierde geëindigd. Het Neder landse team verloor het duel om de derde plaats, tegen Tsjechoslowakije, met 0-2. Organisator Frankrijk won het toernooi door de ploeg van de Sowjet Unie met strafschoppen te verslaan, nadat het treffen in een 1-1 gelijkspel was uitgemond. Tsjechoslowakije won de ste vige wedstrijd tegen de Ne derlandse jeugd in het Stade de Mayol in Toulon zonder tot grote hoogte te groeien. In de 34ste minuut opende Dostal, de rechterspits van de Tsjechoslowaakse ploeg, de score door Laurs koppend te verslaan (1-0). Tien minu ten voor tijd werd Laurs voor de tweede keer gepas seerd, nu door Kukleta. In de tweede helft drukte Neder land de Tsjechoslowaken vaak terug op de eigen helft, maar de dreiging werd niet omgezet in doelpunten. In de finale waren Frankrijk en de Sowjet Unie volledig tegen elkaar opgewasen: 1-1. Die stand was al bij rust be reikt na goals van Fournier en Roesajcv. De Fransen misten echter vanaf de stip een keer, waar de Sowjets twee keer faalden. van coach Fagan kan 30 mei de kroon op dit toch al succesvolle seizoen zetten, door in de finale van het toernooi van de lands kampioenen, AS Roma in Rome te verslaan. Liverpool veroverde de landstitel, de zevende in negen jaar, niet zonder moeite. Manchester Uni ted bleef tot het einde van het seizoen in de strijd om het lands kampioenschap en ook Notting ham Forest en Southampton be hoorden tot de kanshebbers. Li verpool toonde zich echter de ploeg met de minste zwakke da gen en verspeelde tegen lager ge klasseerde verenigingen weinig punten. Maar ook bij Liverpool lukte het niet steeds. De kampioenen had den echter het geluk dat Man chester United daarvan te weinig gebruik maakte. Ook zaterdag was dat het geval. Liverpool speelde tegen Notts County be neden zijn niveau, maar ook de concurrentie liet weer punten liggen. Manchester United kwam in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur door een doelpunt van Norman Whiteside op voor sprong, maar Tottenhams ge vaarlijke spits Steve Archibald bewees Liverpool een dienst door in de 66ste minuut gelijk te maken. Southampton verspeel de de laatste kans op het lands kampioenschap door tegen het gedegradeerde Birmingham niet verder te komen dan 0-0. Verrassend Door het verrassende gelijkspel van VfB Stuttgart in de thuis wedstrijd tegen Eintracht Frank furt (2-2), is titelverdediger Ham burger SV, met nog twee wed strijden te spelen in de Bundesli- ga, op gelijke hoogte gekomen met de Stuttgarters. De vereni ging van Ernst Happel won een voudig bij het al gedegradeerde FC Nürnberg, 6-1. De striid om de Westduitse voetbaltitel zal daardoor pas beslist worden op de laatste dag van de competitie als Stuttgart Hamburger SV ont vangt. Het duel is al enige weken uitverkocht. In de strijd om de UEFA-cupplaat- sen behaalde FC Köln een be langrijke overwinning op Borru- sia Dortmund. Na een achter stand van 0-2 bij rust zegevierde Köln met 5-2. De grote concur rent om één plaats in het UEFA- toernooi, Bayer Leverkusen, ver loor met 1-2 bij VfL Bochum dat daardoor vrijwel verzekerd is van nog een jaar in de Bundesli- ga. VfB Stuttgart startte voor een uit verkocht stadion tegen Eintracht Frankfurt overtuigend. Via Rei- chert en Allgöwer nam de thuis ploeg binnen 25 minuten een voorsprong van 2-0. Van dat mo ment verkrampten de Stuttgar ters en werd Frankfurt steeds ge vaarlijker. Toch duurde het tot de 85ste minuut voor Frankfurt tot scoren kwam. Berthold kopte een hoekschop van Mohr in. In de laatste minuut zorgde Müller ervoor dat Stuttgart de voor sprong van één punt op Ham burg verloor. Hamburger SV had zaterdag totaal geen moeite met het al gedegra deerde FC Nürnberg. Nürnberg nam door een treffer van Trunk in de twaalfde minuut een voor sprong, maar al bij de rust had de Noorduitse vereniging het duel in haar voordeel beslist. De veel verguisde spits van HSV, Schatzschneider die in de 71ste ■minuut in het veld was gekomen voor Hartwig, scoorde in de res terende tijd twee keer. Schroder, Kaltz via een strafschop, Von Heesen en international Rolff zorgden voor de andere treffers Aan de kop van de ranglijst veran derde verder weinig. Bayern München had thuis geen proble men met FC Kaiserlautern en ze gevierde, mede door twee doel punten van de naar Italië ver trekkende Karl Heinz Rum- menigge, met 5-2. Borrusia Mönchengladbach deed nauwelijks onder voor Bayern. Het won thuis met 6-1 van Bayer Ürdingen door onder meer twee treffers van Matthaus en Mill. Beveren Beveren heeft zaterdag, in de thuiswedstrijd tegen Cerkel Brugge, met gemak de punten gehaald, die de ploeg nog scheid den van de tweede landstitel in zijn bestaan. Al in de eerste helft Steve Archibald (wit shirt) brengt voor Tottenham Hotspur de I-I aan. Gary Bailey (links), doelman van Manchester United heeft geen verweer op de lob van de Schot. (foto ap> kwamen de Waaslanders op een beslissende voorsprong van 2-0, die na rust ongeschonden bleef. De kampioenswedstrijd van Be- veren duurde iets korter dan was voorzien. Enkele minuten voor tijd werd het speelveld bestormd door tientallen toeschouwers, die met de kampioenen wilden meefeesten. De scheidsrechter twijfelde één moment. Hij koos echter niet voor afbreken van het duel, maar floot het eindsignaal. Door de overwinning van Beveren had de winstpartij van Ander- lecht, 4-1 tegen Beerschot, geen waarde meer. Czerniatinsky en Vandenbergh deelden de doel punten voor de finalist uit het toernooi om de UEFA-beker. Met Anderlecht zullen Club Brugge en Standard Luik vol gend seizoen in het derde Euro pese toernooi uitkomen. Stan dard stelde, met zijn gehandicap te elftal, de plaats veilig door AA Gent met 1-0 te verslaan. Aus- sems maakte het doelpunt in de revanche van de bekerfinale, waarin Gent zich het sterkst had getoond. De strijd tegen de twee degradatie- plaatsen blijft onbeslist tot de laatste ronde. RWD Molenbeek haalde een punt bij Antwerp (0-0) en kwam daardoor op gelijke hoogte met Beringen, dat op ei gen veld van Lokeren verloor, 1- NAC heeft zich geplaatst voor de nacompetitie, aanleiding i porters om Danny Schrijvers op de schouders te nemen. DEN HAAG (ANP) - MW heeft zich gisteren in Leeuwarden met een 1-1 gelijkspel tegen Cambuur zeker gesteld van het kampioenschap van de eerste divisie geworden. De Maastrichtse vereniging behield door dit resultaat één punt voorsprong op FC Twente dat in Enschede geen moeite had met Eindhoven. Na een 2-0 ruststand werd het 7-1 met drie doelpunten van Billy Ashcroft. MW kwam in Leeuwarden door een doelpunt van Ype Annema een kwartier voor het einde met 0-1 achter. Acht minuten voor het laatste fluitsignaal zorgde Dick Nanninga voor de gelijkmaker die MW het kampioenschap opleverde. Bij MW trekt Leon Melchior zich overigens terug als voorzitter van het interim-bestuur. Als geldschieter zal hij de zaken bij de Maastrichtse club op de voet blijven volgen. Hij zal deze week nog een gesprek voeren met trainer Clemens Westerhof. De laatste heeft al getekend bij Vitesse, maar Melchior zou genegen zijn dat contract af te kopen. Mocht dat niet lukken, dan is Han Grijzenhout de eerste kandidaat om Westerhof op te volgen. NAC De strijd om de derde plaats op de ranglijst, die recht geeft op deelname aan de na-competitie, werd gisteren beslist in het voordeel van NAC. In Breda was Veendam geen partij. Na een ruststand van 6-1, met vier treffers van Latchford, werd het uiteindelijk 10-1 voor de Bredase ver eniging. Marco van Basten, tegen DS'79 goed voor vijf goals: "De hele ploeg is bezig geweest om me topscorer van Europa te maken". (foto anp»

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12