c DE KRANT NEEDPI VAKANTIE Met mijn ouders over drugs praten? Wat een maf idee. SAMEN UIT SAMEN THUIS. Leidsch/Alphens Dagblad stel dat er geen krant was KiJK zo WEINIG KUNNEN LEKKERE SPEKLAPJES KOSTEN. KILO 5?^ DEVLEESCHMEESTERS 1 Varia - Towser en Sadie's verjaardag', 'Tow- ser en de Waterratten' en 'Towser en het Vreselijke Ding'. Kleuterboekjes over Towser, een onweerstaanbaar hondje dat niet alleen in Engeland erg populair is. Geschreven en getekend door Tony Ross. De Harmonie, prijs 8,90 per stuk. - 'Kartini', een door Sitisoemandari Soe- roto geschreven portret van een pio nierster van de Indonesische onaf hankelijkheid en vrouwenemancipa tie. Wever, prijs 29,50. - 'Een seizoen in de hel'. George Steiner is in Nederland weinig bekend, toch behoort hij tot de meest scherpzinni ge denkers van Europa. Hij meent dat de westerse beschaving naar zijn ein de loopt, in dit boek probeert hij oor zaken en uitingen op te sporen. De Haan, prijs 21,50. - "De tweede ronde'. Dit lentenummer 1984 van het Tijdschrift voor litera tuur is geheel gewijd aan de 'dichter van de revolutie' Vladimir Meuakovs- ki. Bert Bakker, prijs 12,50. - 'Samen met Hem', nieuw dagboek voor persoonlijke meditatie van ds.J.van den Blink. Met een speciale plaats voor bijzondere dagen. Zomer en Keuning, prijs 29,90. - 'Brieven aan Paus Joannes' door Mi chel van der Plas behandelt een onbe kend stuk recente kerkgeschiedenis: de unieke enquête, die de nog maar pas gekozen, hoogbejaarde Paus Joannes XXIII in 1959 hield onder de bisschoppen van de gehele wereld om vast te stellen, wat zij dachten, verlangden en hoopten van een conci lie. Villa, prijs 24,50. - 'Een mooie melkkoe', dierengedichtjes van Kees Stip. Bert Bakker, prijs 14,90. 'Het verkeerde pannetje' door Willem Wilmink, voor de jeugd vanaf 12 jaar. Bert Bakker, prijs 13.90. - 'Een huis vol dieren' door Ruskin Bond, voor de jeugd vanaf 8 jaar. Bert Bakker, prijs 14,90. 'Vissen op voorn en brasem' door Pier re Bronsgeest en Kees van der Zou- wen, en 'Vissen met plug, lepel en spinner' door Kees Ketting zijn nieuw in de serie Vissportpaperbacks van Elsevier. Prijs 19,95 per deel. - 'In duizend zoete armen', tweede druk van oorlogsaantekeningen in dag boekvorm door Etty Hillesum. De Haan, prijs 22,50. 'Vermogen aanwezig', roman van Willi Heinrich over de wonderlijke vriend schap van de weduwe van een welge stelde zakenman en zijn minnares. Als zij samen de erfenis proberen te regelen stuiten ze op vele vragen. En op een aantrekkelijke bankier. De Kern, prijs 29,50. 'Gezond blijven onderwijzen op de ba sisschool'. Jacques Jacobs en Pieter Kamphuis hebben een informatief en praktisch boekwerkje geschreven over de problemen van leerkrachten in het basisonderwijs. Nelissen, prijs 24,50. 'Willem van Oranje', de 'dienaar van de vrijheid' ditmaal belicht door de Haagse historicus J.J.Mostard. Vol gens zijn zeggen geeft het boek een nieuwe kijk op het bewogen leven van Willem. Kok, prijs 19,90. 'Leopold's Schrikkelboek'. Ivo de Weerd stelde een boek ter gelegen heid van het schrikkeljaar 1984 sa men. Met spannende en avontuurlij ke verhalen. Met gedichtjes. Met spel letjes. Met bijdragen van velen. Nijgh en van Ditmar, prijs 25,-. 'Sprokkelkunst', roman van Siegfried E.van Praag, die zich afspeelt in Bel gië, waar Van Praag al bijna een halve 29,50. 'Ik zou weer zo gek zijn'. Hanny S.R.Meijler schreef een verhaal over de mannen van de Irene Brigade, die in augustus 1944 als onderdeel van de geallieerde strijdkrachten óók m Nor- mandië is geland, maar waarvan de berichtgeving over de prestaties altijd onder de korenmaat is gebleven. De Bezige Bij, prys 34,50. - 'De griezeligste verhalen van Eddy Bertin'. En Eddy Bertin heeft heel wat 'horror' geschreven. Men kan zich voorstellen hoe griezelig de bloemlezing is, die kenner Enk Lan- kester daaruit heeft samengesteld. Loeb, prijs 29,50. 'Wonderlijke, maar waar gebeurde ver halen'. Waaruit weer eens blijkt dat de waarheid soms vreemder kan zijn dan de wildste fantasie. Met ongeloof lijke verhalen uit vele landen. Loeb, prijs 29,50. 'Dochters van de duivel'. Als de psy- chologieleraar Peter Balsam zijn les sen begint, vallen de jonge meisjes van Neishville ineens ten prooi aan een verschrikkelijk zondebesef dat onverbiddelijk leidt tot zelfmoord. John Saul heeft er weer een morbide verhaal van gemaakt. Loeb, prijs 25.-. 'Gesprekken met Mary Zeldenrust'. Op 14 januari is dr.Mary Zeldenrust- Noordanus, psychologe en ex-voor zitter van de NVSH, op 55-jarige leef tijd aan kanker overleden. Zij weiger de memoires te schrijven. Alles, wat zij belangrijk vond, had zij in inter views al eens gezegd, meende zij. Uit geverij De Haan heeft dat verzameld. Prijs 21,50. Overleden. In Katwijk is, 83 jaar oud, dominee D. Bouman overle den. Van 1947 tot aan zijn pen sioen in 1966 is hij predikant ge weest van de hervormde ge meente in Katwijk aan Zee. Daarvóór werkte hij achtereen volgens in Molkwerum (Fr.), Nieuw-Vennep (van 1933 tot 1936), Spannum (Fr.) en Arnhem. In Arnhem maakte hij de oorlog mee. Ook na zijn pensioen bleef ds. Bouman op kerkelijk gebied nog actief, vooral met preken. De begrafenis is morgen om kwart over 12 op 'Duinrust' in Katwijk aan Zee, na een dienst in de Nieuwe Kerk die om half 12 be gint. Overleden. In Leiderdorp is op 76-jarige leeftijd dominee W. B, Bergsma overleden. De her vormde gemeenten die hij dien de waren achtereenvolgens Wa genborgen (Gr.), Lemmer, Hin deloopen, Utrecht en Waterland kerkje (Z.). In 1970 werd hij ge pensioneerd. Daarna ging hij Leiderdorp wonen. Theoloog. De Gereformeerde Zendingsbond in de Hervormde Kerk en de Hervormde Bond voor Inwendige Zending gaan samen een theoloog aanstellen voor toerusting van gemeenten op het gebied van zending en evangelisatie. Dat hebben de twee besturen besloten. De nieu we functionaris wordt de opvol ger van zowel ds. W. J. Bouw bij de bond voor inwendige zending als van drs. W. van Laar bij de zendingsbond, die de toerusting uitgaande van deze instanties in hun werkpakket hadden. Beide bonden zijn tot de overtui ging gekomen, dat zending en evangelisatie een eenheid zijn en dat toerusting onder gezamenlij ke verantwoordelijkheid valt. Wapenuitvoer. Op een landelijke kerkedag heeft de Evangelisch- gereformeerde Kerk van Noord- west-Duitsland eenstemmig een resolutie aangenomen, waarin de Duitse wapenuitvoer wordt ver oordeeld. Het is onverteerbaar, zegt de reso lutie, als de Duitse schuld aan de jodenvervolging nog eens wordt vergroot doordat Duitse wapens in geval van een conflict worden gebruikt tegen overlevenden van deze massamoord. Sowjet-Unie. Op een bijeen komst in Paderborn (West-Duits- land) van 600 in ballingschap le vende baptisten uit de Sowjet- Unie verklaarde de predikant Ja kob Janzen uit Gummersbach, dat de vervolging van baptisten in de Sowjet-Unie nog steeds voortduurt. Bijna 200 voorgan gers zitten in de gevangenis of in een strafkamp. Rond 100.000 baptisten, verdeeld over 2000 gemeenten, verzetten zich tegen staatstoezicht op hun handel en wandel. Wie toch aan een niet tevoren aangemelde godsdienstoefening deelneemt, kan oor, knoto krijeen dip moee- MAANDAG 14 MEI 1984 lijk tot een maandloon oploopt. Hetzelfde geldt voor ouders die hun kinderen naar de catechisa tie sturen of die diakonale hulp aan anderen verlenen. (De grootste emigrantengemeente van baptisten uit de Sowjet-Unie bevindt zich in Paderborn). Over de verdeling van arbeid buitenshuis zijn we 't wel eens Man en vrouw hebben dezelfde rechten. Want ze hebben recht op gelijke kansen. Da's trouwens bij de wet geregeld. Maar hoe zit 't thuis? Huishouden is immers ook arbeid. En dus is 't logisch om ook dat werk eerli/k te verdelen. et de s behing ideele Reclame SIRE Uw krant op uw vakantie-adres Gratis in Nederland en België tot maximaal drie weken. Binnen het verspreidingsgebied van Leidsch Dagblad Alphens Dagblad is toezending over een langere periode ook mogelijk. Voor andere landen (binnen Europa) berekenen wij 2,50 per dag. Toezending via PTT geschiedt voor eigen risico. Wij willen graag foutloos werken en kunnen daarom geen telefonische opgaven accepteren. Vul onderstaande bon dus nu alvast in. Wij wensen u een - j At/% VAKANTIEPERIODE Weg op:Terug op: HUISADRES NAAM VOORL.: ADRES:HUISn.: WOONPLAATS:TEL.: VAKANTIE-ADRES: ADRES: HUISNUMMER: PLAATS: POSTCODE: LAND: Zend uw opgave tenminste 14 dagen voor uw vertrek aan: afd. Abonnementenadministratie Postbus 54 2300 AB Leiden S.v.p. frankeren als brief. Vlug Klaar, ons grote succes. Cordon Blue, heerlijk gekruid elke vierde gratis100 gram 1.99 Verrukkelijke Vleeswaren Fijn Gerookte Ardenner Boterhamworst 100 gram 1.39 200 gram 1.98 PROEF VAN HUN BEKWAAMHEID Leiden: 5 Meiplein, Korevaerstraat, Codi mat mwo Levendaal. Voorschoten: Schoolstraat. Aller grootste kollektie x ROLGORDIJNEN k^nt en klaar op maat gemaakt. Uw vakspecialist Showroom MotenstMg 12-14 (bij d« Ddoustraat) Laldan tal. 071-121375-140006, gaopand ma.'t/m vrij. 0.600-17.30 uur, zaterdag tot 14.00 uur l Vrijblijvend advies en prijsopgaaf aan huls m onze „Doe het zelf" showroom vindt u de allergrootste kollektie zonwering scherp geprijsd. Drugs, 't Is één van die moeilijke, stiekeme onderwerpen. Net zoals sex vroeger. Daar wordt thuis niet over gepraat We volgen de politiek van de struisvogel. We willen niks horen. We willen niks zien. We willen niks weten. En in dit laatste schuilt misschien wel het allergrootste gevaar. Datje inderdaad te weinig over drugs weet Daardoor ontstaat er alle ruimte voor rare praatjes. - En voor overspannen verwachtingen. En voor overdreven angsten. En voor situaties die maar heel moeilijk terug te draaien zijn. En dan te bedenken dat al die narigheid misschien niet nodig is. Datje een hoop problemen kunt voorkomen. Gewoon met een eerlijk feitelijk gesprek Da's natuurlijk makkelijk gezegd, maar.waar moetje het dan precies over hebben? Wat zijn de feiten? Over dat onderwerp is nu een handzaam, nuchter boekje verschenen. Het heet: „Wat iedereen over drugs zou moeten weten." Daarin worden de belangrijkste feiten over drugs en drug gebruik op een rij gezet Zonder vooroordeel. Zonder bangmakerij. Zonder sensatiezucht Vraag 't aan. En lees 't Een gratis boekje over drugs. Om het gesprek wat makkelijker te maken. 1 Ik wil dat boekje graag lezen. Stuur 't me maar. 1 Naam MCEIENVVEJEN I 1 1 Postcode/Plaats 1 Vul de coupon ia plak m op een bnelkaart met f L- 1 extra aan postzegels voor verzendkosten en stuur m op naar FZA burcau Postbus 1711720 AD Bilthoven. sa erlang met de Suchling Ideele Rcclam

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 10