De verbazingwekkende Skyline van Mazda. Pakistan klopt Oranje 'Iets teveel van het goede' AUTO HOME Leiderdorp B.V. uw ou. Mazda-deaiet. BOOGAARD AUTOBEDRIJF Mazda 323 Skyline. Beperkt leverbaar vanaf f 18.995,- Rusland hakt hockeydames in de pan O/f Mazda-dealer DONDERDAG 10 MEI 1984 Jan Hid.de Kruize in de aanval. De schade bleef dank zij zijn inbreng beperkt tegen Pakistan. In het midden doelman Moin-Uddin, links Quasim Zia. (foto anp> AMSTELVEEN (ANP) - Aan de se rie tegenvallende resultaten van het Nederlands hockey-elftal is gisteren in Amstelveen geen ein de gekomen. Erger is dat tegen Pakistan ook het spel zeer mager bleef, waardoor de score van 4-5 Nederland meer gaf dan de pres taties rechtvaardigden. Minimaal verlies, in de opbouwpe- riode tegen Pakistan is geen ramp, zeker niet zonder Peter van Asbeck, Tim Steens, Ties en Hans Kruize, die door blessures moesten afzeggen. Pijnlijker is dat het hardere hockey van de ja ren tachtig geregeld de inzet van wisselspelers vergt en dat Neder land zoiets niet ongestraft kan doen. Tegen Pakistan sloten gisteravond in het Wagenerstadion de linies niet. Schijnbaar was er weinig krachtsverschil, concreet bleek dat de Nederlandse achterhoede onder druk tegen individueel vaardige tegenstanders fouten maakt. Ronduit teleurstellend was dat de ploeg door zeer slordi ge passes en slechte combinaties geen werkelijk gebruik kon ma ken van de bereidheid van allen er veel voor te doen. Pierik, Doyer, Diepenveen en Den Har- tog vielen keer op keer door de. mand tegen een elftal dat ook niet flonkerend hockeyde. Maar de Pakistani, die de schoonheid van hun spel graag opofferden aan het resultaat, waren aan de bal wel veel sterker dan de Ne derlanders. Rashid ul Hassan, Kalim Ullah, Hassan Sardar en natuurlijk aanvoerder Manzoor Hussain hadden tegenover de Nederlanders een duidelijk streepje voor. Omdat hun vaar digheid ondersteund werd door slagvaardigheid, leidde dat in een half uur tot een wat pijnlijke score van 0-3. Manzoor Hussain, Kalim Ullah en Hanif Khan maakten de doelpunten. Een op leving van de aanval, vooral van Hidde Kruize, maakte door tref fers van Van Grimbergen en Bouwman de ruststand even draaglijk als vertekend. De tweede helft verliep feitelijk identiek. Opnieuw nam Pakistan afstand. Door Hanif Khan en Ka lim Ullah werd het 2-5, zonder dat Nederland in de cirkel werkelijk kansen kreeg. Dat kwam door eigen tekortkomin gen, maar ook door de grimmige onverzettelijkheid van bijvoor beeld Nafir Ali. De tijdelijke uit sluiting van die Pakistaan, na een grove aanval op Diepenveen, ontwrichtte de Aziatische verde diging in de laatste fase van het duel. Van 't Hek en Van Grim bergen maakten daarvan ge bruik. LILLE (GPD) Russische sportmensen zijn over het algemeen nors, gesloten en contac- tarm zodra ze zich in gezelschap van buitenlanders bevinden. Een goede uitzondering vormt de coach van de heren-hockeyploeg, Eduard Airich, wiens ouders van Duitse afkomst zijn en hun zoon hun moedertaal hebben bijgebracht. Airich is een beminne lijk mens, die voor iedere „andersdenkende" openstaat, op het eerste gezicht alle ge wenste informatie spuwt, gezegend is met een computerachtig geheugen en heel snel leert. Airich wendt zijn vermogen aan om de Sowjet-hockeyers het „ka pitalistische" spel geperfectio neerd te laten uitvoeren, maar de dames bleven steken in de Euro pese middelmaat. Vorig jaar keerden ze van het wereldtoer- nooi in Koeala Loempoer terug met een tiende positie op zak, gistermiddag speelden ze we reldkampioen Nederland op het Europees kampioenschap in Lil le met 3-2 kansloos van het kunstgras, zodat Oranje nu van West-Duitsland moet winnen om alsnog tot de finale door te drin gen. In het Sowjet-spel heeft Airich me de de hand. Hij drentelde vorige week in Berlijn op het Vierlan- dentoernooi heen en weer, con verseerde met Jan en alleman, maar liet geen wedstrijd aan zijn aandacht ontsnappen en de daar opgedane ervaringen seinde hij door naar collega Mensjikov, be last met de terugkeer van het da mesteam, dat ten opzichte van het titeltoernooi in Maleisië een aantal wijzigingen ten goede on derging. Fantastisch Natalia Buzunova en Natalia Krasnikova, centrumspits en aanvallende middenvelder. Het tweetal paart een perfecte condi tie aan een uitgebalanceerde techniek en schroomt niet om het afgetrainde lijf bikkelhard in de strijd te werpen. De Neder landse opponenten, die het duo al vier wedstrijden aan het werk hadden gezien en meer dan 20 goals zagen scoren, ondervonden aan den lijve wat er in vrij kort tijdsbestek achter het „gordijn" allemaal wordt gedaan om een gedeukt prestige op te vijzelen. Het Engelse team heeft zich woensdag als vierde en laatste ploeg geplaatst voor de halve fi nales. In Rijssel won de Engelse ploeg met 5-0 van Tsjechoslo- wakije en werd daarmee twee de in poule B achter het al ge kwalificeerde West-Duitsland. In de halve finales, die vrijdag worden afgewerkt, speelt de Sovjetunie tegen Engeland en ontmoet Nederland West-Duits land. Hockey gaat in de westerse landen nog altijd door als een vriendelij ke sport, waarin het respect voor de tegenstander c plaats heeft. De heren hebben bemerkt dat dat aspect met de dag afneemt in de jacht op gou den medailles en de Russinnen hebben in de eerste échte con frontatie in Lille laten zien dat er naast een geweldig loopvermo gen en technisch kunnen het een en ander aan winst valt te boe ken via fysieke hardheid, voor bijgaand aan het lichamelijk wel zijn van de tegenstander, wat keepster Det de Beus na twee mokerslagen op het gezichts masker verbaasd deed opmer ken: „Ik dacht eerst aan een on gelukje. Nu weet ik beter. Ko men we ze zondag in de finale weer tegen, dan weet ik wat me te doen staat". Fieke Boekhorst, de meest struise Nederlandse, vergeleek het spel met ijshockey. „De eerste speel ster hakt er lekker op los, de vol gende profiteert keurig en die zie je niet meer terug zodra het op pure snelheid aankomt". Overtroefd Bondscoach Gijs van Heumen had het spelletje enkele dagen geana lyseerd. Hij gaf Margriet Zegers en Lisette Sevens opdracht het gevreesde duo te schaduwen, maar zij werden overtroefd, ter wijl Sandra le Poole en Marieke van Doorn ervoor dienden te zor gen dat de aanvoerlijnen naar de Natalia's zouden worden afge sneden. Dat plan leek te slagen, maar naarmate de wedstrijd vor derde kwam steeds schrijnender aan het licht dat het Nederlandse koppel het op alle fronten moest afleggen. Fout Marieke van Doorn, de Nederland se dynamische middenvelder, had er wel een verklaring voor. „We hebben tot nu toe alles kun nen doen wat we wilden, konden niet in het toernooi groeien van wege de geringe tegenstand en dat was nodig na drie topwed strijden in Berlijn te hebben ge speeld. Van het ene op het ande re moment word je geconfron teerd met een sterke tegenstan der. Normaal is dat lekker, maar dit was nou net iets te veel van het goede". En Fieke Boekhorst voegde daar aan toe: „Zij willen juist nu be wijzen dat de internationale hoc- keyfederatie een fout heeft ge maakt bij de aanwijzing voor Los Angeles. Voor hen is er juist na het afkondigen van de boycot niets mooiers dan Europees kampioen worden ten koste van de olympische deelnemers West- Duitsland en Nederland". Waar op Margriet Zegers reageerde: „En toch winnen wy de halve fi nale vrijdag van Duitsland en zondag de finale van Rusland" Weversbacm 27 Leiderdorp tel. 071-899349. Koperweg 2 2401 LH Alphen a/d Rijn. Tel. 01720-37790VOOJ* Alpheil e. O. Onze naam is Uw garantie! Zo verrassend mooi en uniek als de contouren van een wereldstad tegen een helderblauwe hemel, zo schitterend en exclusiefis ook de Mazda 323 Sky line, als driedeurs Hatchback of vierdeurs Sedan. Deze speciale versie van de toch al verba zingwekkend complete Mazda 323 is (overeen komstig z'n naam) lichtblauw metallic van kleur. Een oogstrelende tint, waarin ook de twee (van binnenuit verstelbare) buitenspiegels gespoten zijn. Vijfbak, brede stootstrips langs de flanken, brede banden en sierringen op de wielen tekenen het sportieve karakter van de auto. De nieuwe binnenbekleding in smaakvol licht- en donkergnjs completeert het geheel. Overigens heeft de Mazda 323 Skyline de zelfde goede nj-eigenschappen, dezelfde comfor tabele binnenruimte en dezelfde lage onderhouds kosten als iedere Mazda 323 met 13 L motor. Alleen het aantal beschikbare exemplaren verschilt Dus als u houdt van exclusief ga dan snel kijken bij uw Mazda dealer en bewonder de uiterst complete Skyline van Mazda De driedeurs Hatchback kost f18.995,- en de vierdeurs Sedan f20.695,-. Afleve- ringskosten f370,-. Prijzen incl. BTW Wijzi-1 gingen voorbehouden. Méér auto, minder zorgen. Importeur: Auto Palace -De Binckhorst BV, Den Ha:

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 19