Onzekerheid over voortgang woningbouw in het Vinkeveld Noordwijk akkoord met aanleg voetbalvelden BEKENDMAKING M MOEDERS ZI.I1Y HBELBIJJ MET ^^■IETS BUJVENDS^^H chauffeur -L J- Na bezwaarschrift van stichting Zuidduinenen Afsluiting Hoofdstraat Valkenburg leidt tot ontslagen Energiebedrijf Rijnland administratief medewerker PROPER familie Dagelijks over de krant WOENSDAG 9 MEI 1984 NOORDWIJK - De kans bestaat dat de plaats waar de gemeente Noord wijk in de nieuwbouwwijk Vinkeveld goedkope huur- en koopwoningen wil bouwen, uit het plan wordt geschrapt. Het wo ningbouwprogramma voor 1985 zou daardoor in grote moeilijkheden ko men. Dit bleek gisteren tijdens de vergadering van de gemeenteraads commissie voor ruimtelij ke ordening. e adviseur van de Raad van State heeft voorgesteld gedeeltelijk te gemoet te komen aan de bezwa ren van de Noordwijkse stich ting De Zuidduinen die heeft ge vraagd een deel van het Vinke veld onbebouwd te laten. Moge lijk is dit nu net het deel waar Noordwijk volgend jaar haar 'so ciale woningbouw' wil verwe zenlijken. De stichting Zuidduinen, waarin onder meer de Noordwijkse bier magnaat A. Heineken is verte genwoordigd, wil dat het Vinke veld niet wordt bebouwd maar bollengrond blijft. De stichting heeft bezwaar gemaakt tegen het bestemmingsplan waarin de wo- Varia ningbouw is geregeld. Dit be zwaarschrift moet nog worden behandeld door de Kroon. De vermoedelijke reden van de eventele 'tegemoetkoming' aan de stichting Zuidduinen is dat de gemeente Noordwijk in het Vin keveld nu 1400 woningen wil bouwen in plaats van de 1000 die eerst waren gepland. Dat was no dig om het plan financieel haal baar te houden. De raadsadvi seur gaat er nu vanuit dat als Noordwijk meer woningen per hectare bouwt, zij toe kan met minder grond. A. Boering, chef van de gemeente lijke afdeling voor ruimtelijke or dening, lichtte vanmorgen toe dat het zeer moeilijk is snel een andere plaats in het Vinkeveld aan te wijzen voor de woningen. Vooral ook omdat door het schrappen van het bewuste wo ningbouwgebied de hele opzet van de wijk wordt aangetast. En het is niet alleen onzeker welk gebied wordt geschrapt, maar ook of de Raad van State het ad vies overneemt. De uitspraak is pas over een jaar. De gemeente ontdekte de proble men nadat de provincie een be slissing over een zogenaamde 'verklaring van geen bezwaar' voor zes 'zelfbouwkavels' had uitgesteld. Deze woningen, die de toekomstige bewoners voor een groot deel zelf bouwen, ko men ongeveer in hetzelfde ge bied te liggen. De inspecteur voor de ruimtelijke ordening ontraadde het dagelijks bestuur van de provincie deze 'verklaring van geen bezwaar' voor de zes woningen af te geven omdat niet zeker was of het gebied ook in derdaad kan worden bebouwd. Burgemeester en wethouders heb ben tot dusver nog niet met ze kerheid kunnen vaststellen of het bewuste gebied ook inder daad in het geding is. Wethouder C. van Duijn verklaarde gister avond dat er maar één kaart is waarop de adviseur heeft aange geven welk woningbouwgebied hij wil schrappen. En die kaart is het college vooralsnog niet op het spoor gekomen. Wethouder Van Duijn heeft overigens bin nenkort een gesprek met gede puteerde Borgman. Op deze ma nier hoopt Van Duijn meer dui delijkheid te krijgen. Bovendien wil hij Borgman vragen zich niets aan te trekken van de ad viezen van de adviseur van de Raad van State en toch een ver klaring van geen bezwaar af ge ven voor de zes woningen. Ook is het zijn bedoeling wethouder Van Duijn het woningbouwpro gramma voor 1985 veilig te stel len. De leden van de gemeenteraads commissie voor ruimtelijke or dening noemden het gisteren 'ontstellend' dat Noordwijk vol gend jaar geen woningen in het Vinkeveld zou kunnen bouwen als de Kroon het voorstel van de adviseur overneemt. Zij konden zich ook niet voorstellen dat de stichting Zuidduinen dit met haar bezwaarschrift zou willen bereiken. Zij drongen er daarom bij de wethouder op aan dat de gemeente de stichting verzoekt haar bezwaarschrift in te trek ken. Het bestemmingsplan zou dan automatisch zijn vastge steld. Overigens heeft de gemeente Noordwijk ook zelf een bezwaar schrift tegen het bestemmings plan ingediend. Dit omdat zij het niet eens is met de plaats waar de provincie de aanleg van een weg op het oog heeft. Ook dit be zwaarschrift zal moeten worden ingetrokken om het plan hele maal veilig te stellen. K. Rubingh (WD) zei zich niet te kunnen voorstellen dat Borgman niet weet welk gedeelte de raads adviseur wil laten vervallen. De commissieleden uitten gister avond hun medeleven met de zes 'zelfbouwers' die door de proble men zijn getroffen. Deze mensen zijn met name gedupeerd omdat zij hun huidige woning al heb ben verkocht of de huur ervan hebben opgezegd. Dit mede om dat B en W van Noordwijk hen vanaf het begin hebben laten we ten geen enkel probleem te ver wachten. Enige commissieleden drongen er bij wethouder Van Duijn op aan dat de gemeente de bewoners te hulp schiet als de bouw van hun woningen voor langere tijd wordt uitgesteld of zelfs hele maal van de baan is. Lokale omroep Katwijk maakt bezwaar tegen uitzending van 'Rijnland' KATWIJK - De vereniging voor lokale omroep in Katwijk (VLOK) vindt dat het program ma dat de vereniging streekom- roep Rijnland op zaterdag 12 en zaterdag 26 mei uitzendt alleen in Leiden mag worden ontvan gen. Hoewel het gemeentebe stuur van Leiden 'Rijnland' re presentatief acht, betwijfelt de VLOK of die representativiteits- verklaring ook geldt voor de ove rige gemeenten waar het pro gramma te ontvangen is. Volgens voorzitter J. Walenkamp van de omroep 'Rijnland' berust een en ander op een misver stand. Volgens hem is de toe stemming voor de uitzending on- ververwacht snel door het minis terie van wvcafgegeven, zodat de tijd ontbrak om alle gemeenten tussentijds nog te benaderen. Volgens hem is de situatie nu goed te vergelijken met een uitzen ding van de bijvoorbeeld de KRO die ook in België kan wor den ontvangen. "Wij hebben er geen zeggenschap over wat er met het signaal gebeurt, maar het maakt ons natuurlijk ook weinig uit dat het programma nu als het ware doorlekt naar andere gemeenten". Volgens Walenkamp voldoet 'Rijn land' aan de twee vereiste voor waarden, te weten dat de omroep rechtspersoon is en over een re- presentativiteitsverklaring van de gemeente Leiden beschikt. Hij betreurt het dat de VLOK over deze kwestie vooraf geen contact heeft opgenomen met 'Rijnland'. Nabij voormalige vuilnisbelt NOORDWIJK - De aanleg van zes velden voor de voetbalvereniging Kat wijk nabij de vuilnisbelt aan De Krom in Noord wijk, is een flink stuk dichterbij gekomen. Bur gemeester en wethouders van Noordwijk geven bin nenkort een zogenaamde aanlegvergunning voor de velden. Dit bleek gisteren tijdens de vergadering van de gemeenteraads commissie voor ruimtelij ke ordening. In een brief aan het Katwijkse ge meentebestuur laat het Noord wijkse college wel weten dat zij Katwijk verantwoordelijk acht als door de aanleg van de velden en het gebruik ervan risico's ont staan voor de volksgezondheid. In de vuilnisbelt aan De Krom zijn giftige verontreinigingen aangetroffen. De gemeenteraadscommissie voor ruimtelijke ordening heeft er vo rige maand nog op aangedron gen dat het college overleg voert met de commissie, voordat het de de vergunning afgeeft. Dit omdat zij eerst zekerheid wilde hebben dat de gemeente Katwijk aansprakelijkheid erkent voor de eventuele sanering van de belt en de mogelijke gevolgen voor het milieu door de aanleg van de velden. B en W hebben de com missie echter niet geraadpleegd. Het college mag overigens zelf beslissen of zij wel of geen ver gunning afgeeft. Teleurgesteld De leden van de gemeenteraads commissie op de vertegen woordigers van het CDA na waren teleurgesteld over de ma nier waarop Katwijk verant woordelijk wordt gesteld voor de eventuele gevolgen voor het mi lieu door de aanleg van de vel den. Zij hadden liever gezien dat Katwijk eerst had erkend dat zij verantwoordelijk is voor de belt, alvorens de vergunning zou wor den afgegeven. Die garantie heeft de gemeente nu niet, zo vinden de commissieleden. Het CDA dacht er anders over. L. Alkemade (CDA) verklaarde dat de gemeente Noordwijk het meest haalbare resultaat had we ten te verkrijgen."Bovendien, wij zijn al lastig genoeg geweest. 1 Laten we nu weer proberen de relatie met onze buurgemeente te verbeteren", aldus de CDA'er. Alkemade voerde ook aan dat Kat wijk wat zijn partij betreft, juri disch gezien schuld heeft erkend door de twee ton voor het sane ringsonderzoek te betalen. A. Bos (PvdA) was het daar in feite mee eens. "De brief van de ge meente Katwijk waarin zij elke aansprakelijkheid afwijst, was alleen maar een leuke verpak king voor de gemeenteraad zei hij. VALKENBURG - Garagebedrijf De Jong in Valkenburg houdt rekening met grote verliezen wanneer de gemeente over gaat tot het afsluiten van de Hoofd straat tijdens de reconstructie van deze verbindingsweg tus sen Katwijk en Leiden. Direc teur De Jong sluit niet uit dat hij zich genoodzaakt ziet enige van zijn personeelsleden voor die periode op straat te zetten. Bij De Jong in Valkenburg werken dertien man. Hoeveel van hen mogelijk tijdelijk zon der werk komen is nog niet dui delijk. Directeur De Jong zegt dat hij in middels de BOVAC heeft inge schakeld om te onderzoeken of tegen het voornemen van de ge meente bezwaar kan worden aangetekend. "Ik houd mijn personeel liever in dienst. Maar als er niemand meer door de Hoofdstraat mag kan ik mijn bedrijf net zo goed sluiten. Al leen de mensen die per se bij mij terecht willen komen dan nog. De anderen verlies ik". Een half jaar geleden heeft De Jong een tankstation bij zijn be drijf geopend. "Dat begon juist lekker te lopen en nu krijg je dit en nog wel midden in het sei zoen", aldus een gebelgde De Jong. Maar ook de verkoop van auto's zal stagneren, zo vreest hij. De gemeente Valkenburg over weegt een pasjesregeling in te stellen, zodat een deel van de plaatselijke bevolking nog van de Hoofdstraat gebruik kan blijven maken. Burgemeester N. van 't Wout betreurt de hele situatie. "Maar ik heb geen keus", zegt hij. "Ik vind het af schuwelijk voor het bedrijf, ook al omdat het er nog niet zo lang zit. Maar de weg moet een keer worden opgeknapt". Openbare vergadering van de Algemene Raad op woensdag 16 mei 1984 te 20.00 uur in de vergaderzaal van het Energiebedrijf Rijnland, Langegracht 70 te Leiden. AGENDA Vaststelling notulen vorige vergadering. Ingekomen stukken en mededelingen. Bespreking meerjarenperspectief. Bespreking automatiseringsnota. Voorstel tot vaststelling van de tarieven elektriciteit voor kleinverbruikers. Voorstel tot vaststelling van de aansluitkosten gas en elektriciteit. Benoeming plaatsvervangend lid College van Beheer en benoeming lid Commissie Personeelszaken. Voorstel tot deelneming in de op te richten Verzekeringsmaatschappij Electrorisk. Voorstel tot machtiging van het College van Beheer tot het aangaan van geldleningen. ~TVoorstel tot wijziging van het delegatiebesluit aan het College Êl van Beheer betreffende de aan- en verkoop van gronden en de B vestiging en beëindiging van zakelijke rechten. y Voorstel tot vaststelling van de Medezeggenschaps- verordening. A.H. van Schie en zonen b.v. vraagt met spoed nette ervaren i.b.v. groot rijbewijs en chauffeurs-diploma. Sollicitaties Narcisstraat 10 Katwijk Tel. 01718-12792. Uitsl. tel. te bereiken van 9-12 uur en van 2-6 uur. Stichting Centrale Akkommodatie Katwijk Hoornesplein 155 Katwijk ZH In verband met het vertrek van de huidige functionaris roept het bestuur sollicitanten op voor de functie van BEHEERDER van het multifunctioneel centrum "Tripodia" Voor deze functie is vereist: middenstandsdiploma, di ploma Café en Aanverwant bedrijf, zelfstandigheid en initiatief, commerciële en organisatorische ervaring, goede contactuele eigenschappen, leeftijd boven 30 jaar. Bekendheid met de culturele sector en ervaring op horecagebied strekt tot aanbeveling. Telefonische inlichtingen worden gaarne verstrekt door de voorzitter van de stichting tel. 01718-13393 na 19.00 Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te richten aan het Bestuur Postbus 96, 2220 AB Katwijk m/v op makelaarskantoor Opleiding: Havo met typediploma en liefst ervaring met tekstverwerkende apparatuur of genegen dit te leren. Diploma handelskorrespondentie strekt tot aanbeveling. Funkties: telefoon, receptie, adm. werkzaamheden Leeftijd: 25-35 jaar Onze gedachten gaan uit naar een enthousiaste mede werker met initiatief die zelfstandig kan werken in een klein teamverband, inzet en belangstelling is vereist. Wij verzoeken u uw schriftelijke sollicitatie te richten aan: B.V. makelaardij o.g. OEGSTGEEST. PASSAGE 12 TEL 071-170741'

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 23