y Nu mag je moeder eens wat schenken Lastenverlichting en jeugdwerkloosheid centraal SSéSf®' gÖJA— 3§1§SSS= ZACHTE, ZOETE ZOMERTINTEN BIJ P&C. gezellig en krities strips en hoedjes DEN HAAG (ANP) - Het kabinet, wil nagaan in hoeverre de lasten verlichting voor het bedrijfsle ven kan worden gebruikt bij het overleg tussen werkgevers en werknemers over de arbeids voorwaarden voor 1985. Het ka binet denkt daarbij onder meer aan het verlagen van de werk geverslasten. Het kabinet schrijft dit in een brief aan de Stichting van de Arbeid, waarin de stich ting wordt uitgenodigd voor een gesprek volgende week over het beleid voor 1985. Het kabinet wil het streven van vooral de vakbeweging verder te gaan op de weg van arbeidsduur verkorting hiermee ondersteu nen. Veel cao's lopen eind dit jaar of begin volgend jaar af. Het kabinet vindt dat werkgevers en vakbonden dan nieuwe concrete afspraken over arbeidstijdver korting moeten maken. De WD vindt dat in het komende overleg tussen kabinet en sociale partners afspraken moeten wor den gemaakt over een soepeler ontslagbeleid om zo de werkge legenheid te bevorderen. In het Varia Volgende week overleg tussen kabinet en sociale partners kader van de afspraken over ar beidstijdverkorting zou tegen over een soepeler ontslagbeleid voor de werkgevers de vakbond op haar beurt meer duidelijke herbezettingsafspraken mogen eisen. Dit bepleidt het WD-ka- merlid De Korte in een vraagge sprek met Elseviers Weekblad van deze week. In het komende overleg met de so ciale partners vindt het kabinet extra werkgelegenheid voor jon geren het kabinet van groot be lang. Het denkt daarbij aan uit breiding van het leerlingwezen en invoering van werkervarings plaatsen. Bezien moet worden of jongeren geen voorrang moeten krijgen bij de herbezetting van arbeidsplaatsen die vrijkomen door arbeidstijdverkorting. Premier Lubbers wil van de be strijding van de jeugdwerkloos heid zelfs een kernpunt maken van het kabinetsbeleid volgend jaar. Tijdens een spreekbeurt in Almelo riep de minister-presi dent de coalitiepartners en de werkgevers en werknemers op de handen ineen te slaan om het jeugdwerkplan van het kabinet tot een succes te maken. Lubbers vroeg het bedrijfsleven het voornemen van het kabinet om alle 250.000 schoolverlaters voor één jaar te verzekeren van een baan uit te voeren. Boven dien wil het kabinet vaste banen scheppen voor 20.000 langdurig werkloze jongeren. Het jeugdwerkplan zal tijdens het overleg volgende week met de werkgevers en werknemers wor den besproken. Dan komt ook het probleem van de lastenver lichting voor particuliere inko mens aan de orde. Een verlaging van de lasten is nodig, omdat het kabinet ernaar streeft dat werk nemers volgend jaar vrijwillig opnieuw afzien van de prijscom pensatie. Overigens verliet de premier de CDA-bijenkomst zeer geirri- teerd, nadat hij een aantal keren door actievoerders van vredes groepen en uitkeringsgerechtig- den in de rede was gevallen. 'Zo dra in een democratie de schreeuwers het gaan winnen, komen de zwakkeren onder te liggen', voegde hij als slotwoord de demonstranten toe. De Almelose burgemeester Schneiders kritiseerde na afloop de leiding van de Overijsselse CDA-voorzitter Van Beek, die naar zijn mening veel eerder had moeten ingrijpen. 'Een hele slechte avond', aldus Schnei ders. Van Beek zei in een reactie dat het hem was tegengevallen dat Lub bers zo boos was geworden. Hij had nog meer oppositie ver wacht. 'Ik kan best begrijpen dat De Mens Lubbers moe was, maar daar hadden de actievoerders na tuurlijk geen boodschap aan. Die waren geladen met problemen die hen direct aangrijpen'. Raad van Kerken De Raad van Kerken geeft over enige tijd twee rapporten uit om de discussie over de jeugdwerk loosheid te stimuleren en ideeën Na te dragen voor een verande ring in de huidige, voor jongeren vaak uitzichtloze situatie. De rapporten van respectievelijk de sectie voor sociale vragen en de initiatiefgroep jeugdwerkloos heid zijn geen standpuntbepa ling van de Raad, maar dienen als 'een bijdrage die recht op ge hoor heeft'. In het rapport van de sectie voor sociale vragen wordt ervan uitge gaan, dat volgens de Bijbel ieder een de opdracht heeft een aan deel te leveren in menselijke ar beid. Met het oog daarop pleit het rapport voor herverdeling van de bestaande arbeid, het scheppen van nieuw werk, het honoreren van zinvolle menselij ke activiteit en het doorbreken de geijkte rolverdeling, n bespreking van de oorza- WOENSDAG 9 MEI 1984 ken en gevolgen van de jeugd werkloosheid doet het rapport een serie aanbevelingen aan de overheid en de kerken. De kerkelijke gemeenten en paro chies wordt geadviseerd zich goed op de hoogte te stellen van de plaatselijke situatie met be trekking tot de jeugdwerkloos heid. De informatie kan worden gebruikt bfj de catechese en in de kerkdienst. Samen met werk loze jongeren kunnen gemeen ten en parochies ook projecten opzetten of stimuleren. Het rapport van de initiatiefgroep jeugdwerkloosheid is opgesteld door mensen die afkomstig zijn uit met de kerken verbonden jongerenorganisaties. Het rap port doet een aantal suggesties voor het overheidsbeleid, zoals investeringen in de collectieve sector en doorvoering van ar-' beidstijdverkorting. Verder wil len de opstellers van het rapport, dat jongeren van 18 jaar en ouder een inkomensgarantie krijgen en dat de minimuminkomens niet worden aangepakt. KENNEDYLAAN 7 BEVRIJDINGSPLEIN 24 KOPERMOLEN 36 DOEZASTRAAT 6 WINKELCENTRUM LANGEVOORT LANGEVOORTPLEIN 7 (BINNENKORT OOK LISSE) WINKELCENTRUM BLOKHUIS Heb je een zwak voor zachte. Prachtig katoenen zomerse kleurtjes' Kom dan nu T-shirt met vleermuis- kijken bij P&C. Want jouw favoriete mouwen is er in mode is in de nieuwe kollektie ruim wit, geel, en kobalt vertegenwoordigd. Met leuke Maten S-M-L broeken, T-shirts en volop IQ bijpassende accessoires als riempjes, sokjes en sjaals. De salopette is Dit katoenen T-shirt Erbij een echt Apart T-shirt met Luchtige katoenen gemaaktvan heeft een boothals zomerse galgen- fraaie V-hals op de broek met grappige, canvas, valt ruim en èn schouderbandjes, broek met elastieken rug. In lichtgeel, opstaande taille van zitdusperfektOa. in In wit rood, kaki, wit geel, blauw en turquoise en geel. beige Maten 36-40. Maten S-M-L 79.- 13.- lichtrose, bleu en wit elastiek. Kies uit wit katoen. Maten S-M-L. bleu, rose en sisal. O A Maten 36 t/m 42. 49.- taille. In wit roze, marmer en geel kreukkatoen. Maten 36 t/m 40. sSgSEïS- 2S^-^7nateri.- PjSóP

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 10