DESHOW mM jZÓffiiag.-*3 |p«iTr»f StÉSï uKfitecke Predikantenbond lucht boosheid ^mw Vederlichte zomerduster. Elegant lang en heel mooi bedrukt. Polyester crêpe-jersey. 38-48*%* fraa/e schoudertas. Twee ruime vakken en 'n ritsvakje. ik Kunstleer met reptielprint. Mooie wit leren schoudertas. Dubbel vak en tussenvak met rits. j Modieuze kanten handschoentjes. Ss» Zwart of wit Als u bij ons een artikel beeft gekocht en u merkt binnen een week dat bij een andere winkel da tzélfde artikel van dezélfde kwali teit voordezélfde of'n lagere prijs te koop is, dan betalen wij u het prijsverschil terug plus nog eens 10% van de prijs die de andere winkel rekent Vraag naar de spel regels bij-de klantenservice. Op die manier betaalt u bij C&A dus altijd 10% minder dan bij wie ook Leuke net-colsjaal fvan acryl, Leren duo-riem in vele modekleuren. C&zAutbcA\knïde£i^e\i HAARLEMMERSTRAAT 165 LEIDEN. TEL. 140892 Driehoek Goebel Thomas Johnson Seltmann Rörstrand Wedgwood Arzberg Melitta Villeroy Boch Midwinter Ter Steege BESTEK Gero I K00KSETS Lagostina B.K. Baumann W.M.F. Flssler Gero Sillt Demeyere Sigg Sola SNELKOOKPANNEN Fissier W.M.F. Tefal GLASSERVIEZEN Zwlesel Chrlstlnenhütte Leerdam Crlstal d'Arques Thomas Breestraat 15I -153 telefoon071 - 124586 WINKELEN IN EEN PERSOONLIJKE SFEER V. De Bond van Nederlandse Pre dikanten is verontwaardigd over het feit dat de gerefor meerde predikantenvereni ging aansluiting heeft gezocht bij het Chr. Nationaal Vakver bond zonder dit officieel aan de bond mee te delen. Dat ver klaarde de voorzitter van de bond, ds. L. de Liefde, vandaag op de jaarvergadering in Utrecht. Het hoofdbestuur van de bond - tot nu toe voornamelijk een hervormde aangelegenheid - had met de gereformeerde pre dikantenvereniging over aan sluiting bij de bond gesproken. Daarmee zou het draagvlak van de bond als vertegenwoor digende instantie voor predi kanten worden vergroot. Het bestuur juichte aansluiting van de gereformeerde predikanten toe, ook met het oog op 'Samen op weg', het streven van her vormden en gereformeerden naar een herenigde kerk. Ds. De Liefde zei geen bewonde ring 'voor deze stijl van hande len' te kunnen opbrengen. Ook in het kader van 'Samen op weg' vond hy het een 'gemiste kans'. In de toekomst zal het toch tot een gemeenschappelij ke traktementsregeling voor hervormde en gereformeerde predikanten moeten komen. De Liefde bestreed ook de argu menten van de vereniging dat de bond de deskundigheid ten aanzien van het arbeidsvoor waardenbeleid mist en dat de contributie voor gereformeer de predikanten te hoog zou zijn. Vredesbeweging Op een studiedag van het Inter kerkelijk Vredesberaad en Pax Christi, zaterdag in Amers foort, verdedigde dr. Th. Velt- hoven, hoogleraar namens de Radboudstichting aan de Uni versiteit van Amsterdam, de stelling dat het IKV het recht en de plicht heeft de politiek te beïnvloeden. De kracht van de kerkelijke vre desbeweging ligt, volgens Velthoven, in haar ethische vasthoudendheid. Ze neemt kritisch afstand van het politie ke bedrijf. "Anders dan een po litieke partij hoeft ze geen compromissen te sluiten en mag ze dat ook niet doen". Velthoven achtte de eisen van de vredesbeweging misschien wel voor correctie vatbaar, "maar", zei hij, "er kan niet over onderhandeld worden". "De ethische keuze moet als eis aan de politiek worden ge steld, en het beleid van de poli tici moet eraan worden ge toetst". De hervormde kerkelijke hoogle raar dr. W. E. Verdonk ver wierp de traditionele scheiding tussen ethiek en politiek. De hoop, zei hij, moet richtsnoer worden voor het omgaan met macht. Broederschapdag. Op een ont moetingsdag van de Remon strantse Broederschap (1200 bezoekers), gisteren in Amers foort, hield mevrouw G. Witte- Rang, lid van de gereformeer de commissie voor de bestude ring van het oorlogsvraagstuk, een referaat over het 'spreken van de kerk'. "De kerk moet spreken voor hen die geen stem hebben. En dat kan in sommige tijden beteke nen, dat ze heel veel moet spre- ken en protesteren. Dat hangt van de situatie af. Niemand vindt dat leuk, maar wie het niét doet legt het geloof het zwijgen op". "Wie gelooft in de God van het Oude en Nieuwe Testament, die mensen vrij maakt, zal niets in onze samen leving voetstoots accepteren. Niemand mag leven ten koste van een ander". Mevrouw Witte pleitte voor een helder en onderbouwd getui genis in woord en daad, dat ook niet-gelovigen kunnen verstaan. Beroepen. Gereformeerde Kerken: beroepen te Leiden (wijk Staalwijk/Vredeskerk) H. E. Schouten streekgemeente Midden-Betuwe (wonend in Ochten). Hervormde Kerk: aangenomen de benoeming tot pastoraal medewerker te Leer- sum (deelwerk) J. G. Zomer Barneveld. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: beroe pen te Zeist A. de Snoo Har derwijk. Op woensdag 9 mei showen wij voor u de nieuwe zomermode. De aanvangstijden zijn 10.00,13.30 en 15.30 uur, de toegang is gratis. Dit alles natuurlijk onder het genot van een kopje koffie! De nieuwe zomermode is er. Mooi, kleurrijk, met enorm veel ideeën. Een inspirerende hoogzomermode, waar u veel plezier aan zult beleven. Kom maar kijken.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 6