5 0 T Hockeysters Noordwiik kampioen c Schalkers 'beroofd' van districtstitel Unicum stipt kandidatuur voor tennistitel aan: 8-0 D- Einde aan bekerstrijd voor dames van Leython Zoetemelk wint gedecideerd Record Njord in Ringvaart Regatta Alecto handliaaft zich in tweede klasse j x LMHC en Bloemendaal wisselen stuivertje Sport MAANDAG 7 MEI 1984 'LEIDEN - De dames van Ley thon gingen volgens verwach ting onderuit in het vooruitge- speelde duel voor de nationale volleybalbeker tegen eerste di visionist Smash. Novo bleef districtskampioen Ovra 2 ge makkelijk met 0-3 de baas. In de promotie/degradatiecompe titie bleef Gemini het afgelo pen weekeinde tweemaal aan de goede kant van de score. De dames van Leython toonden aan dat met wilskracht veel be reikt kan worden. Zoveel zelfs dat de ploeg de eerste set in winst om kon zetten (15-10). In de volgende set werd de winst maar net uit handen gegeven (13-15). Nadat de derde set met ruime cijfers verloren was ge gaan (1-15), bleek Smash ook in het laatste spel over de lang ste adem te beschikken (14-16). Het naar de derde divisie gepro moveerde OVRA 2 kon tegen NOVO alleen in de eerste set redelijk tegenstand bieden (13- 15). De tweede set ging lange tijd gelijk op, maar uiteindelijk sloeg NOVO toe (12-15). In de derde periode serveerde Joke v.d. Bent de Noordwijkers naar de overwinning (6-15; 0-3). De dames van Gemini 2 kwamen het afgelopen weekeinde twee maal in het veld. Eerst moest WW, de nummer twee van de promotieklasse, worden be streden. Nadat Gemini de eer ste set met ruime cifers had ge wonnen (8-15), geloofde WW het verder wel. De ploege ken de in de volgende sets dan ook gen enkel probleem (nog twee maal 8-15). In de tweede ont moeting tegen PVC/Blokkeer 2 was er van echte strijd nog minder sprake, nu PVC tech nisch veel te zwak bleek. In een tijdbestek van een uur be sliste Gemini de strijd (15-5,15- 4 en 15-6). Wanneer de ploeg ook volgende week wint van MVC uit Maasdijk, mag wor den aangenomen dat Gemini zich handhaaft in de derde di visie. LEIDEN - De zaterdag in de nabij heid van het Vijf Mei-plein verre den dernykoers bleek op de na tionale bevrijdingsdag geen Van essa nodig te hebben om de be langstelling bij het talrijk opge komen publiek te wekken. Der- nies vormen altijd al een spekta kel, maar de deelname van de immer populaire Joop Zoete melk stond er toch borg voor dat niemand een traan om het gemis van de verlate "gelegenheids ronde-miss" liet. Toen "Joopie", voorgegaan door gangmaker Joop Zijlaard, bovendien ook nog eens als gedecideerd win naar over de meet ging konden de handen helemaal over elkaar. De koers rond het winkelcentrum vormde voor Zoetemelk een aparte en even geslaagde "war- ming-up" voor de gisteren te ver rijden klassieker "De grote prijs van Zürich". De ex-Ripper wipte vanuit Parijs naar Nederland over om zich vlak voor het ver trek naar Zwitserland nog los te rijden in de zuiging van de derny van Zijlaard, altijd een prima training voor de snelheid. Voor min of meer het eigen publiek deed Zoetemelk dat gelijk goed. Gedurende het eerste half uur verschool hij zich nog in de staart van het uit negen renners en tien gangmakers bestaande mini-peloton (De Australiër Wig- gens arriveerde wegens auto pech te laat), maar daarna liet Zoetemelk zich nadrukkelijk gelden. Hij demonstreerde dat het derny- werk hem uitstekend ligt, niet voor niets veroverde hij vorig jaar de Nederlandse titel in deze specialiteit. Het was dan ook de oud Tour-winnaar die gedurende de laatste ronden samen met twee andere cracks, 'zesdaagse prins' René Pijnen en voormalig wereldkampioen achter de grote motoren René Kos, definitief aan de haal ging. Dit drietal sloeg al snel een flink gat, dat zelfs voor geduchte krachten als Martin Venix en Westduits-kampioen Werner Betz niet meer te over bruggen viel. In de eindsprint was het vervolgens Joop Zoete- DELFT - Roeivereniging Njord is gisteren haar lustrumweek goed begonnen met een overwinning in de Ringvaart Regatta, een wedstrijd voor achten over hon derd kilometer. De ploeg van de Leidse Studentenvereniging, die het komend weekend tijdens de Hollandia-wedstrijden haar 110- jarig bestaan viert, vestigde bo vendien met de tijd van 6 uur en 46 minuten een nieuw record. De wedstrijd begon om half negen bij de Kaag-Sociëteit en voerde over de Kaag en de Kever naar de Ringvaart om de Haarlem mermeer. Er stond een stevige noordenwind, die de roeiers van af Haarlem tot aan Delft in de rug hadden. Njords ploeg ging ra zendsnel van start om als eerste de Ringvaart te bereiken. Twee de lag een Noorse ploeg van Christiana Roklub. De strijd ging tussen deze beide ploegen. De Leidse roeiers Jeroen Timmer man, Luis Duterloo, Bert Hoe- bée, Ruud Deykers, Marcel d'An- gremont, Erik Meijer, Alexander Roëll, Niek Broeijer en stuurman Lex Kwee hielden de Noren ech ter steeds op een paar minuten achterstand en finishten ook met deze marge. De eerste ploeg van Asopos-de Vliet kwam als zeven de binnen, Njords tweede acht als achtste, terwijl de dames- ploeg van Asopos-de Vliet met een tiende plaats de beste da mes-ploeg was. ZOETERWOUDE - Hetgeen in de wielerkoers al dan niet geoor loofd is tijdens een eindsprint, staat momenteel danig ter dis cussie. Tijdens de gisteren in de Zoeterwoudse "Grote Polder" verreden kampioenschappen van district Zuid-Holland 1 droe gen de amateurs daar weer een steentje toe bij. Een geprikkelde Martin Schalkers voelde zich van de zege beroofd, omdat winnaar Chris Koppert te veel van zijn lijn zou zijn afgeweken. "De jury-leden zitten allemaal aan één kant van de weg, waardoor bewegingen zoals die van Kop pert hen weieens kunnen ont gaan. Dat is kennelijk nu ook het geval geweest, anders zouden ze mijn protest niet hebben afgewe zen". Aldus de teleurgestelde Noordwijker, die zich weliswaar met zijn tweede plaats verzekerd zag van recht op deelname aan de nationale kampioenschappen, maar de districtstitel toch aan zijn neus voorbij zag gaan. Chris Koppert hield er uiteraard een andere visie op na: "Dat protest valt niet serieus te nemen. Ik heb volledig in rechte lijn gespurt. Schalkers zat na de bocht dom weg lange tijd opgesloten. Rechts kon hij me niet voorbij, terwijl links van hem Kouwen- hoven reed. Dat is jammer voor hem, maar niet mijn schuld". Al met al bevestigde de nog net 19- jarige Koppert gisteren op het parkoers van organisator Swift opnieuw zijn talenten. Eerder reeds won de jongere broer van René Koppert de amateureditie van de omloop "Het Volk" en de zware Limburgse klassieker de "Hel van Het Mergelland". In Zoeterwoude had zich onder t gangmaker Zijlaard. De Chris Koppert (2e van links) kijkt zorgelijk na het binnen halen van de districtstitel. Er kwam een protest tegen zijn spurtzege, al viel dat volgens JAN KLERKS hem niet serieus te nemen (Foto Holvast) auspiciën van de kleine Westlan der al snel een kopgroep van acht renners geformeerd, met daarin ook Kopperts ploeggeno ten Ammerlaan en Schmidt. De sterksten bleken elkaar gevon den te hebben, zodat het peloton reeds halverwege koers met een nauwelijks te overbruggen ach terstand werd geconfronteerd. Vervolgens waren het Koppert. de na een schorsing alweer opval lend sterk rijdende Martin Schal kers, Dirk-Jan van Reek en de verrassende clubrenner Joost Kouwenhoven die de andere helft van de vluchtersgroep in steek lieten. Voor Koppert het sein om gas terug te nemen om dat hij immers twee ploeggeno ten achter zich had. De eindspurt leek voor de Poeldijker op die manier al bij voorbaat een ge-i wonnen zaak, maar hij moest uit eindelijk nog wel Schalkers, die uit ongunstige positie erg dicht bij kwam, van zich afschudden. Kouwenhoven finishte als derde, terwijl Lissenaar Dirk-Jan van Reek het met de vierde stek moest doen. Karei Teeuwen won de spurt van het tweede groepje. Bij de junioren zagen Swift-ren ners René Guyt, Wim van der Voort en Roland Koornstra moe dige pogingen in het zicht van de haven stranden. Hagenaar Ruud Wennekes won vervolgens de massaspurt, voor Hans van Eg- mond (Rijnsburg) en favoriet Er- win Sengers. Pieter Evelein (Oegstgeest) eiste bij de liefheb bers de titel voor zich op. Harry van Leeuwen (Zoetermeer) be toonde zich de rapste veteraan, voor Arie van der Burg (Noord- wijkerhout). en Arie Ravensber- gen (Voorschoten). Lissenaar André van Reek won de massa spurt bij de nieuwelingen, terwijl Wesly Post bij de dames mede- vluchtster Wendy Lisser het na kijken gaf. De Du Prie-leden Gijs Nederlof en Aad Verplancke veroverden gis teren de districtstitels van res pectievelijk Utrecht en Zeeland. te. Tijd om voor de huldiging op ron de-miss Vanessa te wachten had de winnende veteraan vervol gens niet meer. Anderhalf uur na de finish stond de vlucht naar Zürich op het programma en zelfs voor Joop Zoetemelk heeft een vliegtuig geen geduld. Dank zij Manja Riethoven kon de win naar echter alsnog snel in de bloemetjes worden gezet, om daarna vliegensvlug naar Schip hol af te reizen. De uitslag: 1. Joop Zoetemelk (gangmaker Zijlaard), 2. René Pijnen (gangmaker Noppie Koch), 3. René Kos (gangmaker Bruno Walrave); 4. Werner Betz; 5. Martin Venikx; 6. Henry Roo- vers; 7. Rob Costermans; 8. Co Moritz; 9. Peter Heeren. Dokter Simon Kooyman won de vooraf gaande prominenten-koers, door zich de rapste van het uitgedun de peloton te betonen. RUUD DOBBELAAR LEIDEN - LMHC wisselde gis termiddag stuivertje met Bloe mendaal. Door de 2-0 neder laag in het uitduel verruilde de Leidse hockey-hoofdklasser met Bloemendaal de zesde plaats voor een zevende note ring. Na een kwartier kreeg LMHC de beste mogelijkheid om de thuisploeg een slag toe te bren gen. Joannes Boele van Hens broek mocht aanleggen om uit een strafbal de Leidse formatie op voorsprong te zetten. De middenvelder, die de gebles seerde strafbalspecialist Kooy verving, knalde echter tegen de paal. In de gelijkopgaande wedstrijd (de strafcornerverhouding was 5-4) bracht Ronald-Jan Heijn uit een strafcornertreffer Bloe mendaal daarna op 1—0. Waar de verdediging van LMHC goed werk verrichtte, faalde de aanvalslinie bij de enkele kan- Bloemendaal-doelman Jaap Bonjer keerde met een uitste kende redding vlak na de pau ze een schot van Martin Ben nis. Irritaties bij LMHC, die werden veroorzaakt door het niet geven van strafcorners voor de bezoekers, leidden er toe dat Wouter Eikenhout een bankstraf van vijf minuten op liep. Een goede kans op de ge lijkmaker in de laatste minu ten werd niet benut. Martijn de Kempenaer was al langs de verslagen keeper maar kon niet afronden. Bij de tegenaanval lukte dat Hendrik-Jan Kooyman wel. Nadat Rients Henstra de bal niet kon wegpushen, werd het nog 2-0 voor de Bloemenda lers die het volgend seizoen Worden getraind door de huidi ge LMHC-coach Oltmans. LEIDEN - Het damesteam van de Noordwijkse hockeyclub is gis termiddag kampioen geworden in de tweede klasse B. Dat ge beurde door 1-1 te spelen Groen Geel. Belangrijkste concurrent Myra won met 3-1 van het gede gradeerde Roomburg. De dames van LMHC verloren van Spirit (1—2) én daarmee hun kam pioenskans in de eerste klasse A. Victoria pakte de titel door met 1-3 van Forescate te winnen. De hockeyers van Alecto zijn door de puntendeling bij Rijswijk ver zekerd van de tweede klasse. De Dommel - Forescate 0-1 Het al gedegradeerde De Dommel wilde zijn laatste wedstrijd in de eerste klasse behoorlijk voor de dag komen. De thuisploeg speel de met grote inzet, maar kon het de defensie van Forescate niet echt moeilijk maken. Het grote probleem bij de Voorschotena ren lag in de afwerking. Diederik v.d. Berg scoorde de enige treffer voor Forescate, dat als derde ein digde, uit een afgeslagen aanval. Alliance - Roomburg 1-0 Met goed hockey werd door Room burg afscheid genomen van de eerste klasse. Jammer dat het vi zier niet goed stond afgesteld, ge tuige de vele malen dat er rake lings naast werd geschoten. De gastheren uitten hun ontevre denheid over de arbiters hardop en zagen dat bestraft met drie maal een straf van vijf minuten achter het eigen doel. Vlak na de helftwisseling kwam Alliance uit een strafbal op winst. Rijswijk - Alecto 1-1 De laatste wedstrijddag in de twee de klasse B was nog zeer span nend voor zowel Rijswijk als Alecto die beide degradatiekan didaten waren en tegen elkaar speelden. Alecto had echter aan een gelijkspel genoeg om zich te handhaven. Na een kwartier nam Rijswijk de leiding door uit een De kampioensploeg van Noordwijk met staand v.l.n.r. Catherine Kingmans, Loki Faasse, Brigitte van Kimme- naede, Jacqueline de Groot, Marianne Tit, aanvoerster Nicole Brouwer, Monique Tenholter en Marinanne Gnir- rep. Zittend v.l.n.r. Margaret Basten, Renate v.d. Bent, Sophie Kingmans, trainer/coach Gijsbert Tit, Alexandra van Kan, Karin Kersbergen en Josette Beuk. strafcorner raak te schieten. De ploeg van Felix Zweegers kreeg loon in de tweede helft voor het gedisciplineerde werken en scoorde door Maarten Coppes 1-1. Twintig minuten lang hield Alecto stand in het met veel inzet gespeelde duel. Noordwijk - Uitgeest 1-1 Uitgeest gebruikte de strafcorner om pas in de tweede helft de sco re te openen en dat terwijl de thuisploeg zich de meeste kan sen creëerde. Ralph Wisperen zorgde met zijn doelpunt dat zijn ploeg Noordwijk nog een punt in huis hield. Alkmaar - Hisalis 1-0. Hisalis - Terriers 4-2 Zaterdag werd door Hisalis een uit stekend duel gespeeld in en te gen Alkmaar. De opponenten hielden elkaar heel lang in even wicht met aan twee kanten goed keeperswerk. Alkmaar pakte de volle winst door vijf minuten voor tijd raak te schieten uit een rebound. Tegen het harde Terriers was Hen drik-Jan Kaptein in aanvallend opzicht de grote man: hij scoorde viermaal. Pas toen het 4-0 stond voor de gastheren strafte Ter- Dames Leiden - Spirit 1-2 Winst van Leiden tegen Spirit was noodzakelijk om kampioen te worden, omdat Victoria en Ring Pass met evenveel punten en een iets minder doelsaldo op de loer lagen. Gemma van Schaick liet een scoringskans uit een strafbal liggen in de eerste helft waarin LMHC zijn hevig aandringen niet in treffers zag beloond. Na rust counterde Spirit een keer met succes 0-1. Leiden kwam langszij door een nu wel benutte strafpush van Gemma van Schaick, maar kwam niet verder door het goede werk van de Spi- rit-doelvrouw. Met nog enkele minuten te gaan maakte Spirit 1-2. Forescate - Victoria 1-3 De jonge Victoria-ploeg is kam pioen geworden in de eerste klasse A door het falen van LMHC en door zelf te winnen. Voor de pauze was het 0—2 voor de bezoeksters. Mascha van Grieken zorgde voor de Voor- schotense tegentreffer: 1—2. Vic toria maakte van de kansen nog een keer gebruik om 1-3 aan te laten aantekenen. Groen Geel - Noordwijk 1-1 Al heel vroeg in de wedstrijd werd het 0—1 voor Noordwijk door een voorzet van Nicole Brouwer die werd verzilverd door Josette Beuk. Het tegendoelpunt kwam vijf minuten later uit een Wasse- naarse strafcorner die via een verdedigende stick werd inge schoten. Er ontspon zich een ge lijkopgaande strijd waarin niet meer werd gescoord, wat Noord wijk de titel opleverde. Roomburg - Myra 1—3 Het door veel blessures geplaagde Roomburg moest optornen te gen Myra dat nog fors moest win nen om nog een kans te maken om Noord wijk-voorbij te komen en de titel te pakken. Het werd 0-3 voor Myra dat nog een Leid se tegentreffer moest toestaan van Arienne Rietveld. Room burg degradeert naar de derde klasse. Alecto Rijswijk 1-1 Alecto overheerste in het eerste part, maar moest toestaan dat Rijswijk vlak voor rust de score openbrak. Na de hervatting was het weer Alecto dat zich veruit de meeste kansen verwierf. Een keer slechts werd er raak gescho ten en dat deed Iris Zwollo: 1-1. LEIDEN - Unicum gaat in de eerste klasse van de tenniscompetitie recht op het kampioenschap af. Een 8-0 overwinning op BTCI 2 liet gisteren geen enkele twijfel bestaan over de kracht van het Leidse team. Noord wijk, de tweede eerste klasser uit de Leidse regio, krijgt het moeilijk om zich te handhaven. Topspinners won in Noordwijk met 6-2. Bij Unicum-BTCI 2 vestigde vooral Ivar de Jong de aandacht op zich met een zege in het eerste herenenkelspel op Peter Vaarties: 4-6, 6-1, 6-2. Coach Pe ter Klein die Unicums eerste formatie begeleidt, was over zijn pupil duide lijk zeer tevreden. Maar hij stak zijn lof over de prestaties van de anderen toch ook niet onder stoelen of banken. De winst van Freek van der Capellen op Michel van Swol (6-0, 6-4) deed hem evenveel plezier. De dames Jacqueline van Wijk en Henny Fehling kenden gisteren geen problemen. Eigenlijk bracht alleen het herendubbelspel wat spanning voor de kijkers. Het duo Herman van der Capellen en Ivar de Jong stuitte op onverwachte sterke te genstand van het BTCI-koppel Rede- lijk/Vaarties maar na tweeeneenhalf uur verbeten strijd wonnen zij met de veelzeggende score 7-5, 5-7, 7-6. In Noordwijk waren de heren Erik Jan Schreuder en John Asselbergs niet be stand tegen het geweld van respectie velijk Marcel Lasonder en Martin van Dalen. Erik Jan Schreuder verloor met 2-6, 2-6 en John Asselbergs met 1-6,2-6. Bij de Noordwijkse dames was Els Veentjer niet bij de les. Een on dubbelzinnige nederlaag was tegen Esther Wender het resultaat: 6-3, 6-0. Trudy Walhof zorgde feilloos voor Noordwijks eerste en enige winstpunt uit de enkelspelen. Zij klopte Loes Oosterveld met 6-2, 6-1. In het dames dubbelspel won zij met Els Veentjer simpel van het duo Wender/Ooster- veld (6-1, 6-3) en samen met Piet Veen tjer was zij dicht bij haar en Noord wijks derde winstpunt. Toch verloren zij het tweede gemengd dubbel: 3-6, 6- 2, 3-6. In de overgangsklasse A ging Tilburg- Unicum 2 niet door vanwege de regen. De Leidsche Hout slikte de derde ne derlaag op rij. In Amsterdam won Aemstelspelers met 6-2. Ellen de Groot wjhi het eerste damesenkelspel van Wieber (6-7, 6-0,6-4), een hele pres tatie, want zij is eigenlijk meer dubbel- speelster dan enkelspeelster. De heren Benjamin Ruysenaars en Wouter Kuyk waren in hun enkelspelen ook gisteren niet opgewassen tegen de concurrentie, maar bewezen dat het 'dubbelen' iets heel anders is. Zij won nen van Temminck/Noltens: 6-4, 6-4. In de overgangsklasse B vonden de wed strijden Metselaars 5-De Munnik en Bilthoven 2-Oegstgeest geen door gang. Forescate scoorde geen punt te gen DDV 7. De degradatie van het vroeger zo roemruchte team is al beze geld. Zelfs Liselotte vaan der Bijl gaat in de malaise tenonder. Zij verloor haar enkelspel met 1-6, 0-6. Het is erg lang geleden dat van haar zo'n neder laag werd genoteerd. Roomburg won met 6-2 van Soest. De dames Juliette Grimbergen en Jossie van den Hoeve verloren hun enkelspe len, maar de heren Bub van der Zee en Joost van Leeuwen veegden alle te genstand resoluut van de baan. Noch in hun enkelspelen, noch in de dub belspelen behoefden zij een set af te geven. Daarmee zijn zij verantwoörde- lijk voor de sterke opmars van Room burg, na een zorgwekkende begin van de competitie. TEAN moest het eerste gelijke spel toe staan aan concurrent Castricum. De heren Charles Asselbergs en Frank van der Donk lieten het gisteren afwe ten. De dames redden de show. Tine Zwaan deed wat van haar wordt ver wacht: winst met 6-2, 6-0. Voor de sur prise zorgde Margot van den Ouden rijn, die haar enkelspel in drie sets wist te winnen. Met Tine Zwaan won zij ook het damesdubbelspel. Voor het vierde winstpunt van TEAN tekenden Charles Asselbergs en Tine Zwaan in een ijzersterke gemengd dubbel: 4-6, 6-3. 6-2. Bij Dekker Tennis was Berry Janse gis teren goed voor drie winstpunten. An neke van Overloop verloor driemaal, maar zij begint te wennen. In haar en kelspel tegen Korthals was zij dicht bij haar eerste setwinst in de tweede set: 0-6, 5-7. Joke Ritman en Karei de Bruin wonnen hun enkelspel en haal den ook nog een punt uit de dubbel spelen. Heren In de herencompetitie won landskam pioen Unicum met 4-2 van Bas van Dongen. Har Meijer verloor zijn enkel spel en het duo Arnold van der Capel len en Philip van der Kwast het eerste herendubbelspel. In de over gangsklasse won Voorhout met 4-2 van Lucky Strike. Eytel Homan en El- bert van Rijn verloren hun enkelspel, maar in de dubbelspelen bleven de Voorhouters sterk overeind. In de tweede klasse verloor de Meren- wijk met 1-7 van WGA. Rijnkanters won met 5-3 van WOC en Zeen en Duin bewees een kampioenskandi daat te zijn met een probleemloze zege op Leimoniar 4: 6-2. Jan Willem Lug- thart klopte Dankelman, zogenaamd een versterking, met 6-2, 6-1. Jeanine Junger knokte zich naar een twee sets winst tegen Van de Brande (6-4,7-5) en Kees Heemskerk was te sterk voor Boertje: 6-4, 6-3. In de derde klasse verloor Voorhout van het sterke Unicum 4 met Lodewijk Kallenberg, die overigens van Jan van der Geest verloor (6-7,4-6), Joost Roo- - denburg, Maureen Meijer en Helma Kallenberg. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18