Syrië: Israëli's krijgsgevangenen Uruguay wil met schone handen toekomst bouwen Iers rapport maakt weinig kans Walen leren vlaams tijdens treinreizen 500 m2 ZONNIGE IDEEËN VOOR HEN DIE IETS MOOIS ZOEKEN DONDERDAG 3 MEI 1984 Diplomaten niet als terroristen behandeld JERUZALEM (GPD) - De officiële bekendmaking in Damascus dat de drie Israëli's die in Libanon zijn opgepakt als krijgsgevangenen zullen worden behandeld, heeft gezorgd voor enige opluchting in Jeruzalem. Eerder had Syrië bekend gemaakt dat het om drie Israëlische terroristen ging. Buitenland De betekenis daarvan was dat het drietal geen status van krijgsge vangene zou genieten en moge lijk zelfs terecht zou moeten staan. Israël houdt zowel Syrië als Libanon verantwoordelijk door Jaap van Wesel Beiroet een soort van Israëlisch liaison-kantoor waar diplomaten van het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken zijn ge stationeerd. Weliswaar heeft Li banon dat verdrag inmiddels op gezegd, maar het heeft tot dusver niet om het vertrek van de Israë li's gevraagd en de sluiting van het kantoor. De Israëlische mis sie heeft dan ook een wettige sta- tus in Beiroet, zo zegt de regering in Jeruzalem, al valt over de di plomatieke status te twisten. voor het welzijn van de diploma- ten, die tot het beveiligingsper- Formeel heeft Libanon de Israëli'; Israël heeft zich tot Amerika, Frankrijk, Libanon, de VN en het Rode Kruis gewend om in Damascus te interveniëren. Maar gezien de slechte betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Syrië lijkt de kans niet groot dat de Israëli's spoedig vrijgelaten zullen worden. Syrië en Israël hebben nog steeds geen krijgsge vangenen uitgewisseld die ge maakt zijn in de oorlog van 1982. Er zijn 300 Syrische officieren in Israëlische krijgsgevangen schap, tegenover drie Israëli's in Damascus. TRIPOLI (Rtr/UPI) - De Libische leider Gaddafi, heeft Groot-Brit- tannië en andere landen die "Li bische terroristen herbergen" ge waarschuwd dat hij hen zal tref fen waar hij kan. Op een persconferentie in Tripoli beschuldigde Gaddafi de Britse regering van "barbarisme zonder weerga". Hij zei dat de Britse po litie de wapens die zij in de voor malige Libische ambassade heeft gevonden er zelf had neer- legd. "Engeland herbergt Libische ter roristen die door Interpol wor den gezocht. Elke regering die terroristen en degenen die zich achter de Britse politie verschui len onderdak verleent zullen wij op dezelfde wijze behandelen. Als we hen kunnen treffen zullen we dat doen. Ieder land heeft zijn eigen problemen en gevoelige plekken waar we druk kunnen uitoefenen en dat is wat we van nu af zullen doen", aldus Gadda fi. De Britse politie had zich, volgens Gaddafi uit dreigementen hem, met explosieven toegang tot het voormalige Libische volksbureau (ambassade) ver- schaft. "Van dat ogenblik af aan vaarden wij geen verantwoorde lijkheid voor wat er in het bureau is gevonden. Als er lege patroon- hulzen waren, wie kan dan met zekerheid zeggen of ze Libisch of Brits waren", zo vroeg de Libi sche leider. Hij noemde de behandeling van Li- biërs in Engeland "schandelijk en barbaars" en zei dat hij het Li bische volk slechts kon vragen de circa 9.000 Britse onderdanen in Libië niet op dezelfde manier te behandelen. "Als er echter ooit vervelende dingen zouden gebeuren waarbij deze Britten worden getroffen ligt de verant woordelijkheid daarvoor bij hun regering". De Libische leider wuifde de kans op een economisch embargo te gen zjjn land als "onbetekenend" weg. Libië zou volgens hem geen nadeel ondervinden als het werd afgesloten' van "dwaze consump tiegoederen". Hij zei dat hij nauwer zou gaan sa menwerken met de tegen het Britse bestuur in Noord-Ierland vechtende guerrillastrijders van het Ierse Republikeinse Leger (IRA). "Wij zullen hun de steun kunnen geven die zij nodig en wij beschikbaar hebben". De Egyptische minister van bui tenlandse zaken Ali, heeft Gad dafi een "krankzinnige" ge noemd, die de hele wereld be dreigt. In een interview in een Oostenrijks blad beschreef hij de Libische kolonel als "onze krankzinnige buurman Gadda fi". Volgens de minister verbleef Gaddafi kort na de Libische re volutie van 1979 twee maanden als patient in een psychiatrische inrichting in Egypte. soneel behoren van het Israëli sche verbindingskantoor in Bei roet. Volgens het akkoord van mi tussen Israël en Libanon i Radioactief ijzer zoek SZlSÏ'j? Intussen lijkt het erop dat alle gro- internationaal-rechtelijk geen di plomatieke onschendbaarheid genieten. Maar aangezien zij met medeweten en goedvinden van de Libanese autoriteiten opere ren, is de Libanese regering des alniettemin verantwoordelijk voor hun welzijn. Israël hoopt op zyn minst dat de drie de status van krijsgegevan- gen krijgen, iets wat gezien de of ficiële Syrische bekendmaking twijfelachtig is. Hun aanhouding als 'terroristen' duidt erop dat Syrië ze mogelijk die status zal ontzeggen. Zelfs is het mogelijk dat ze terecht moeten staan. EL PASO (UPI) - Bij iedere grens overgang tussen de Verenigde Staten en Mexico zullen geiger tellers worden geplaatst om 600 ton radioactief ijzer te achterha len dat nog steeds zoek is. Men wil hiermee voorkomen dat het Pessimisme overheerst besmette ijzer de Verenigde Sta- ten binnenkomt. De geigertellers, die de aanwezig heid van radioactieve straling signaleren, zullen in kistjes gein- stalleerd worden, terwijl andere verplaatsbaar zullen zijn. Zij zul len een jaar op hun plaats blijven of korter als de Mexicaanse auto riteiten de hele partij van 600 ton hebben achterhaald. Jeruza lem. Gevreesd wordt ook dat het verbindingskantoor in Beiroet zijn langste tijd gehad heeft. Want de nieuwe Libanese rege ring, die het vertrek van alle Is raëli's uit Libanon hoog in zijn vaandel heeft, heeft zich direct by alle argumenten van Syrië aangesloten en verkondigd dat de aanwezigheid van de Israëli's en hun missie onwettig is. te terreuraanslagen op Palestij- nen in de bezette gebieden van de afgelopen jaren zijn opgelost. Volgens de Israëlische staatstele visie hebben leden van de onder grondse terreurgroep die de vori ge week werden gearresteerd by een poging vijf Arabische bussen op te blazen, bekend bijna vier jaar geleden een aanslag ge pleegd te hebben op drie Pale stijnse burgemeesters. Ook heb ben zij bekend verantwoordelijk te zijn voor de aanslag op de isla mitische universiteit van He- bron, vorig jaar, waarbij ver scheidene Arabische studenten gedood werden. Onder toezicht van de politie hebben de daders gisteren in Hebron die aanslag gereconstrueerd. De bewoners van nederzettingen in de bezette gebieden blijven volhouden dat er geen sprake is van joodse terreur, en dat het gaat om eem kwaadaardig kom- plot en provocatie, die tot doel hebben de nederzettingen en hun bewoners in diskrediet te brengen. *Terwijl zijn enig overgebleven koe door het puin loopt, kijkt een boer in het Italiaanse Gubbio naar de resten van zijn boerderij. Mid- den-Italië werd afgelopen zon dag en maandag door aard schokken getroffen. Tientallen mensen raakten licht getoond en ongeveer zesduizend Italianen werden dakloos. De materiële schade was zeer groot, (foto anp» Bliksemgesprek Reagan en paus FAIRBANKS (DPA/UPI/AFP) - Naar schatting 10.000 mensen waren gisteren aanwezig bij.de begroeting op het vliegveld van Fairbanks in Alaska van presi dent Reagan en paus Johannes Paulus II, de een op doorreis naar huis, de ander aan de voor avond van een reis naar Zuid- Oost-Azië. Het tweetal, dat el kaar eerder in 1982 in Rome ont moette, sprak een klein half uur. De paus werd toegejuicht toen hij zei: „Ik vind het erg fijn weer in Alaska te zyn en vanuit deze noordelijk staat alle burgers van de Verenigde Staten warm en hartelijk te groeten". Tijdens het gesprek heeft de Amerikaanse president aangeboden een dele gatie naar Rome te sturen die met vertegenwoordigers van het Vaticaan zou moeten overleggen over mogelijke samenwerking bij de bestrijding van honger en ziekte in de wereld. Ook zou moet worden bekeken hoe de zaak van de wereldvrede het bes te gediend kan worden. Media Suriname hervatten taak PARAMARIBO (ANP) - Een aan tal Surinaamse kranten en ra dio's zullen deze week onder streng toezicht van de overheid hun werk hervatten. Dagblad De West zou vandaag weer uitko men en de particuliere radiosta tions Apintie en Radio Paramari bo gaan morgen weer de ether in. De media staakten hun werk zaamheden na 8 december 1982, toen vijftien critici van het be- wind-Bouterse werden doodge schoten. De media hebben zich moeten on derwerpen aan een 'instructie' van premier Udenhout. Volgens die instructie moeten de media zich onthouden van "publicaties en programma's die het natio naal belang en veiligheid, dan wel het wettig gezag op welke wijze dan ook kunnen schaden". De radiostations ABC en Radika en het dagblad De Vrije Stem, waarvan de gebouwen indertijd door militairen in brand werden geschoten, hervatten hun werk niet. ADVERTENTIE Het Noordierse drama kan in enke le cijfers in zijn volle gruwelyk- heid worden weergegeven: sinds 1969 zijn er 43.000 aanslagen ge weest, waarbij 2300 doden en 24.000 gewonden vielen. De kos ten van vijftien jaar geweld be dragen 50 miljard gulden. Deze getallen zijn afkomstig uit het eindrapport van het 'New Ire land Forum'. Dit „forum voor een nieuw Ierland" dat bijna driekwart van alle Ieren en Noordieren vertegenwoordigt, bestaat uit leden van de grote po litieke partijen in Ierland, Fine Gael, Fianna Fail en de Labour- partij, plus de gematigde natio nalistische partij in Noord-Ier land, de Social Democratic and Labour Party (SDLP). door Henk Dam Aan het rapport is elf maanden van beraadslagingen voorafgegaan. Het resulaat is zonder twijfel een belangrijk document, al was het alleen maar om dat het de eerste keer sinds de Ierse onfhankelijk- heid (1922) is dat de Ieren zich zo duidelijk en zo gemeenschappe lijk over Ulster hebben uitge sproken. Het rapport dwingt de Britse rege ring bovendien weer eens na te denken over de politieke toe komst van Noord-Ierland. Dat is de laatste jaren nauwelijks ge beurd, geconcentreerd als de Britten zich hebben op de veilg- heidssituatie in dit gewelddadige stukje van het Verenigd Konink rijk. Er is daarmee in Noord-Ierland een toestand van „politieke verlam ming" ontstaan, aldus het Fo rum, dat waarschuwt: „Als er niet spoedig iets fundamenteels in Noord-Ierland gebeurt, dan dreigt de huidige trend van steeds meer onlusten onomkeer baar te worden, met verder ver lies van levens en meer lijden als gevolg". De lijn die het rapport volgt, is kortweg dat de huidige politiek van de Britse regering niet werkt, omdat de nationalistische gevoelens van de katholieke minderheid in Noord-Ierland niet voldoende onderkend wor den, die daarom wel op geweld dadige wyze tot uiting moeten komen. Immers, bij wet heeft de Britse re gering in 1973 laten vastleggen, dat pas afstand zal worden ge daan van Noord-Ierland als de meerderheid van de bevolking daar dat ook wil. Aangezien tweederde deel van de Noordier se bevolking uit protestanten be staat die bij het Verenigd Ko ninkrijk willen blijven (en der halve Unionisten worden ge noemd), hebben de nationalisten geen enkele kans hun verlangens ooit bewaarheid te zien worden. Het rapport gaat verder, en ver diept zich vervolgens in de vraag waarom de Unionisten zo graag deel willen blijven uitmaken van Groot-Brittannië. De voor de hand liggende conclusie: omdat de zich Brits' en protestant voe lende Unionisten bang zijn op hun beurt in een Iers en katho liek Groot-Ierland niet tot hun recht te zullen komen. En dus, aldus het New Ireland Fo rum, moeten we de protestanten hechte garanties geven dat zij niets te vrezen hebben. We zijn bereid te grondwet te herschrij ven en daarin die rechten vast te leggen; de protestanten zullen hun Britse staatsburgerschap kunnen behouden; we willen de rol van de katholieke kerk in het staatsleven terugdringen, aldus enkel suggesties van de Ierse po litici. Dit alles getuigt van een positieve opstelling: de Ierse politici tonen zich bereid zich niet alleen te ver plaatsen in de protestantse angstgevoelens, maar bovendien de grondslagen van hun eigen staat te wijzigen teneinde aan die angst tegemoet te komen. Maar het rapport gaat voorbij aan een stukje historische en psycho logische realiteit. De angst bij het protestantse volksdeel in de zes graafschappen die samen Ul ster vormen, is zo -groot en zo diep geworteld, dat men altijd al le pogingen tot verandering te vuur en te zwaard zal bestrijden. De scheiding van Noord-Ierland en de Ierse Republiek dateert van 1922, toen de bevolking van Ul ster (in meerderheid bestaande uit de nakomelingen van protes tantse boeren uit Schotland en Engeland die in eerdere eeuwen met steun van de Britse regering dit stuk Ierland hadden gekolo niseerd) niet mee wilde met de in het zuiden zo zwaar bevochten onafhankelijkheid. Deze protes tanten wantrouwden en haatten hun katholieke medemensen diep na eeuwen van vechtpartij en, oorlogen en andere geweld daden. Eén rapport, hoe welwil lend en positief ook, neemt der gelijke sterke gevoelens niet weg. Het rapport van het New Ireland Forum schrijft, dat constitutio nele veranderingen met instem ming van alle partijen, ook de Unionisten, tot stand dienen te komen. Die ene regel geeft tege lijk de kracht en de zwakte van het rapport aan. De kracht, om dat het een democratische oplos sing voor de Noordierse proble men zoekt, waarbij ook de stem van de minderheid wordt ge hoord. De zwakte, omdat de Unionisten met hun versteende denkbeelden, dominee Paisley voorop, zo'n toestemming nooit en te nimmer zullen geven. In het verleden is al duidelijk ge bleken dat proberen een politie ke oplossing te bedenken voor het Noordierse treurspel zoiets is als met propjes papier schieten op een olifant: niets wordt door veranderd. De Fein, de politieke arm van het verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA), bij successievelijke verkiezingen wist te boeken. de bommen en de machinegewe ren blijven inmiddels gewoon hun sinistere gang gaan. Eén lichtpuntje valt evenwel te sig naleren: het feit dat de Ierse poli tieke partijen zoveel moeite heb ben gedaan zich over Noord-Ier land uit te spreken, moet de ka tholieken in Noord-Ierland weer enig vertrouwen in de reguliere nationalistische politiek geven. Daar ontbreekt het de laatste maanden steeds meer aan, getui ge de stemmenwinst die Sinn met Die winst ging ten koste 1 i de SDLP, de stem van de gematig der katholieken in Ulster, die door het rapport (dat geweld in de meest duidelijke bewoordin gen van de hand wijst) nu wel licht weer wat meer geloofwaar digheid krijgt. Dat zou zeer toe te juichen zijn, want als er één ding is waarover alle politici in Ier land en Engeland het met elkaar eens zijn, dan is het wel dat Sinn Fein dagelijks bezig is de weg voor de burgeroorlog verder te plaveien. BRUSSEL - Het was een opmer kelijk geluid in de uitsluitend door Franstalige Belgen gebruik te ochtendtrein van Bergen naar Brussel. Luid en massaal klonk daar het Nederlands door de ach terste coupé. Vlijtige Walen pro beerden in soms hakkelend Ne derlands te vertellen waar ze vandaan kwamen en zeiden ge zamenlijk Nederlandse teksten op. door Ferry Mingelen Het schouwspel maakte deel uit van een proef van de Belgische Spoorwegen om mensen die ie dere dag heen en weer naar Brus sel reizen, iets nuttigs in hun reistijd te laten doen. En wat kan er in dit door de taalstrijd zo ver deelde land nuttiger zijn dan de taal van de andere helft van de bevolking te leren? Tot verrassing van de organisato ren verzamelden zich dinsdag ochtend niet minder dan zestig leergierige forensen in de specia-' le taalafdeling van de ochtend trein. .Aanvankelijk vreesden we dat een aantal mensen alleen maar voor een zitplaats had inge schreven, maar dat bleek niet het geval", zegt woordvoerder Feron van de Belgische Spoorwegen. Volgens hem is de economische crisis een belangrijke reden voor Walen om Nederlands te gaan le- De crisis treft Wallonië harder dan het Nederlandstalige Vlaande ren, en in de hoofdstad Brussel wordt voor de meeste banen de kennis van Nederlands en Frans verplicht gesteld. „De Walen hadden veel vroeger al Neder lands moeten leren, en omge keerd, dan hadden we nu geen taalprobleem gehad", zegt Fe ron, die overigens van Waalse af komst is. De proef van de Spoorwegen, die wordt gehouden in navolging van de Britse Spoorwegen, zal twee maanden duren. Bij vol doende belangstelling wordt de taalcursus tussen de rails perma nent HANDELSONDERNEMING JAN VAN DER MEER B.V. Tel. 01713-9008 Roelofarendsveen Noordeinde 45-53 Het politieke beeld wordt in Uru guay in grote lijnen beheerst door drie groeperingen. Al sedert de onafhankelijkheid in het be gin van de vorige eeuw zijn de landeigenaars en boeren ver enigd in de conservatieve Parti- do Nacional, gewoonlijk de 'Blancos', de 'Witten' genoemd. Kandidaat voor het president schap van de Witten is de grote hereboer Wilson Ferreira Aldu- nate, die sedert de militaire staatsgreep vrijwillig in balling schap is gegaan. Uit het buiten land voert hij echter een zeer ac tieve politieke propaganda. Als hy terugkeert naar Uruguay, wordt hij zonder meer gearres teerd. door Jan van Beek De militaire machthebbers heb ben een op de lachspieren werkende aanklacht tegen hem ingediend. Volgens hen heeft hy zich schuldig gemaakt aan sa menzwering tegen de staat, aan steun aan subversieve groeperin gen, heeft hij de republiek bloot gesteld aan oorlogsdreiging van de buurlanden en heeft hij de strijdkrachten belasterd. Wilson Ferreira zal zich eerst bij de justi tie moeten melden en zich aan een gerechtelijk vonnis moeten ondedrwerpen, omdat presi dentskandidaten volgens de grondwet van onbesproken ge drag moeten zijn. Algemeen wordt echter aangenomen dat hij in dit stadium van het democrati seringsproces door de rechter zal worden vrygesproken. De handelseüte en de belangen groepen in de steden, hebben de iets meer progresssieve Partido Colorado gesticht en noemen zich de 'roden'. Zij wonnen de laatste presidentsverkiezingen in 1971. Het was de 'rode' president J. Bordaberry, die sedert 1972 steeds meer macht gaf aan de mi litairen. Omdat hij in functie bleef, verleende hij legaliteit aan het onmenselijke optreden van de strijdkrachten. Hy stemde er in toe in 1973 het Congres naar huis te sturen. Door zijn aanwe zigheid werd Uruguay een dicta tuur zonder dictator. Dat heeft een groot deel van de bevolking de 'rode' partij bijzonder kwalijk genomen. Bij interne verkiezin gen in 1982 bleek dat veel meer kiezers zich bij de 'Witten' meld den dan bij de 'Roden'. Secreta ris-generaal dr. Julio Sanguinetti is de vermoedelijke presidents kandidaat van de Colorados. Hy voelt zich erg aangetrokken tot de realistische sociaal-democra tie van een man als Helmuth Schmidt. Sedert de presidentsverkiezin gen van 1971 kent het land een derde politieke groepering, het Frente Amplio, het Brede Front, dat is voortgesproten uit de lin kervleugels van zowel de Blan cos als de Colorados, uit de chris ten-democraten, de socialisti sche partij en de communisten. De onbetwiste leider is de ex-ge neraal Liber Seregni, die een maand geleden werd vrijgelaten uit een gevangenschap die tien jaar heeft geduurd. Dit linkse front haalde in 1971 achttien procent van de stem men. Met de gestigmatiseerde Seregni aan het hoofd, is het niet uitgesloten dat links in de ko mende verkiezingen voor verras singen kan zorgen. Vooralsnog is Seregni voor twee jaar van het actief en passief kiesrecht uitge sloten. Hij is tegen die uitspraak in beroep gegaan. Hy is ervan overtuigd dat geen van de poli tieke partijen de verkiezingen in zal gaan, wanneer zy niet vrij zul len zijn in de aanwijzing van hun presidentskandidaten. Nadat in Argentinië de democra tie is hersteld, zijn de meeste ge neraals die deel hebben uitge maakt van de militaire junta's en van het onderdrukkingsapparaat in staat van beschuldiging ge steld. Een speciale onderzoeks commissie onderzoekt de dui zenden aanklachten over schen ding van de mensenrechten. Het blijkt dat alle beschuldigingen van Amnesty International volle dig bewaarheid zijn geworden. Ik vraag aan de minister van bin nenlandse zaken van Uruguay, generaal Julio Cesar Rapelo of de militairen in zijn land er de voorkeur aan zullen geven de macht in handen te houden om aan vervolging te ontkomen? Hij vindt dat deze beschuldigin gen moeten worden bekeken te gen het licht van de ware gebeur tenissen in het begin van de ze ventiger jaren. „Er was toen sprake van een openlijke oorlog. Je moest als soldaat doden, an ders werd je gedood. Dat was de realiteit. Als je achter de waar heid wilt komen in zo'n situatie, als je iemand ondervraagt, dan doe je dat niet met handschoen tjes aan. Die ondervragingen zijn moeilijk, die zijn zeer hard. Maar daarna zijn de mensen aan de justitie overgegeven, zijn zij ver oordeeld, gevangen gezet en cor rect behandeld. Vraag het Rode Kruis maar". En hij vervolgt: „De militairen hebben zich altijd aan hun woord gehouden. Zij hebben de macht overgenomen omdat bleek dat de zittende regering de problemen niet aankon. Zij heb ben president Bordaberry in functie gelaten. Toen zijn termijn afgelopen was in 1976, hebben wy een overgangsregering ge vormd, die een nieuwe grondwet heeft opgesteld. Die Grondwet is by referendum in 1980 verwor pen. Wij hebben de wil van het volk gerespecteerd en een nieuw plan gemaakt. Daar geven wij nu uitvoering aan, met alle moeilijk heden die wy daarbij ondervin den. Maar wij willen het herstel van de democratie. Niemand kan voorspellen wat er in de komen de maanden gebeurt, maar wij gaan ervan uit dat de verkiezin gen inderdaad gehouden zullen worden". De vraag of na de verkiezingen hard zal worden opgetreden te gen de militairen die verant woordelijk zijn geweest voor de onderdrukking, heb ik voorge legd aan de leiders van de drie belangrijkste politieke stromin gen. Tijdens een recent bezoek aan Nederland hield de aanvoeder van de 'Blancos', Wilson Ferreira Aldunate, zich op de vlakte. Hy is voorstander van een genereuze amnestie en geeft toe dat hij ge matigder op zal treden dan de Argentijnse president Raul Al- fonsin. Hij vindt wel dat harde maatregelen moeten worden ge nomen tegen degenen die in de toekomst zullen proberen de de mocratie te ondermijnen. Julio Sanguinetti, de kandidaat van de 'Roden', bepleit een on middellijk rechtsherstel voor alle politieke gevangenen en voor al len die verbannen zijn. Geen am nestie a priori, voor de militairen noch voor degenen die in naam van de guerrilla gewone misdrij ven hebben gepleegd. Hij wil geen speciale tribunalen voor de militairen die verdacht worden van misdrijven tegen de mensen rechten. Evenals in Argentinië wil hy dat de krijgsraden worden ingeschakeld by de berechting van de militairen. De vonnissen van deze militaire rechtbanken zullen wel door de burgerrechter moeten worden bekrachtigd. De leider van het Frente Amplio, Liber Seregni: „Wij willen geen wraakacties en geen haatcam pagne. Er zullen ongetwijfeld aanklachten komen over schen dingen van de mensenrechten. Die zullen niet van het niveau zyn als in Argentinië. Wy weten vrij goed wat hier gebeurd is. Er zyn hier doden gevallen, er zijn enkele tientallen mensen ver dwenen. er is gefolterd. Wij wil len dat het recht zyn loop krygt. Wy moeten met schone handen aan een nieuwe toekomst begin- (Deel een in deze serie verscheen gis teren. morgen volgt het derde en laatste deel: Verzet Uruguay is strijd zonder wapens).

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 7