C Muller bedankt voor Mannschaft y 'Nooit meer opslakkenjadit!' Isolatie: warm aanbevolen! Tweede zege voor Ju Zaalvoetbalteam dichtbij promotie Afdeling geeft geen gehoor aan protest Derwall in de problemen Sensatie in Gelsenkirehen USA contra USSR in Pasadena Keizer fluit eerste ronde Titel voor Bordeaux =8= bleyle Kom en geniet van een bonte en vrolijke zomer. DONDERDAG 3 MEI 1984 LEIDEN - De Leidse hoofdklasse-kampioen zaalvoetbal Inter Ju/de Singel heeft gister avond een nieuwe stap in de richting van de interregionale competitie gedaan. In de Groenoordhal klopten de Leidenaars, gehandicapt door het ontbreken van John Jan sen, de Haagse kampioen De Bombers met 4-0. Ju voert met de maximale winst Na de 7-3 overwinning van vorige week bij Cosy Corner, dat de Dordrechtse afdeling vertegen woordigt, kwam Inter gister avond voor eigen publiek geen moment in moeilijkheden tegen uit twee wedstrijden nu de rang lijst aan. De nummers één en twee ontvangen voor volgend seizoen een startbewijs voor de interregionale competitie. LEIDEN - Het protest van een aantal zaterdagclubs tegen de verschui ving van het competitieprogramma van de eerste klasse Afdeling Lei den, heeft niets opgeleverd. Vanwege het hoger beroep dat Leiden naar aanleiding van de straf (twee punten in mindering, de zaak dient 8 mei) heeft aangespannen, worden de wedstrijden Voorschoten-ZLC, MVKV-Kagia en Leiden-Sleutels nu definitief op donderdag 10 mei (19.00 uur) gespeeld. En dus niet aanstaande zaterdag. De clubs wilden liever dat de commissie van beroep eerder dan 8 mei bijeen kwam, om de competitie normaal te laten verlopen. Dat bleek evenwel niet mogelijk, waardoor het speelplan van de zaterdagcompe titie aangepast zal moeten worden. Hoogstwaarschijnlijk wordt de pe- riodestrijd door de vertraging teruggedraaid naar een halve competitie. Voorschoten, Leiden, MVKV, TAVV en ZLC komen in aanmerking voor die strijd, die zal worden afgewikkeld tussen drie ploegen. De sterkste van dat drietal vergezeld de kampioen naar de vierde klasse van de KNVB. de Hagenaars, die alleen bewon- derinbg oogstten met hun faire spelopvatting. Richard Klein en Jan van der Reyden zorgden voor een 2-0 voorsprong bij rust. Een schot van Dick van de Wulp dat p de paal strandde was het enige wapenfeit voor rust van De Bombers. Na de doelwisseling ontnam Richard Klein de Hage naars het laatste beetje hoop op een goed resultaat door al snel van afstand de 3-0 in te schieten. Het duurde tot een minuut of vijf voor het einde, aleer Piet Sloos een van zijn probeersel achter de Haagse keeper in de goal zag be landen, waarmee de eindstand op 4-0 werd bepaald. De Goudse kampioen Bouw Mij kwam gisteravond voor het eerst in actie. Afgaande op het 4-8 ver lies tegen Cosy Corner lijkt deze club geen onoverkomelijk obsta kel voor Inter Ju, dat met de Rot terdamse kampioen De Maas voorlopig de beste promotie-pa- pieren in handen heeft. De stand na gisteravond in de promo tie-poule is: 1. Inter Ju (afd. Leiden) 2-4(11-3) 2. De Maas (afd. R'dam)1-2 9- 5) 3. Cosy Corner (afd. Dordr.) 2-2(11-11) 4. Bouw Mij (afd. Gouda)1-0 4- 8) 5. De Bombers (afd. Den Haag) 2-0 5-13) Sport BONN (Reuter) - Hansi Müller, de middenvelder van Inter Milan, keert niet terug in het nationale voetbalelftal van West-Duitsland. Müller bracht bondscoach Jupp Derwall gisteren telefonisch op de hoogte van zijn desinteresse. Derwall was van plan de in Ita liaanse dienst voetballende Stuttgarter op te stellen in de herhaling van de WK-finale van 1982, Italië - West-Duitsland, op 22 mei. Derwall zou dan beslis sen of hij Müller zou selecteren voor de eindronde van de strijd om het Europees kampioen schap, in juni in Frankrijk. Door de afzegging van Müller („dat boek is nu definitief gesloten", zei Derwall) komt de Westduitse coach in de problemen voor de bezetting van het middenveld. In de laatste oefen-interland tegen Frankrijk, die voor de Westduit sers een nederlaag van 0-1 ople verde, bleek de verbindingslinie tussen verdediging en aanval be neden elk niveau. Voor die wed strijd moest Derwall de spil van zijn team, Barcelona-speler Bernd Schuster, missen door een teenblessure. De gebroken teen hindert Schuster nog steeds en er zijn gerede twijfels over zijn herstel vóór de EK-eindronde. Eerder zegden de middenvelders Allgöwer en Augenthaler al af voor het nationale elftal. De uitnodiging aan Muller lag klaar, toen Derwall van zijn as sistent Koppel te horen kreeg, dat het „enfant-terrible" weinig GELSENKIRCHEN (SID/DPA) - Een dag na de sensationele halve finale uit de Westduitse beker strijd tussen Mönchengladbach en Werder Bremen (5-4 na ver lenging) hebben Schalke'04 en Bayern München in het andere duel uit de halve-eindstrijd voor nog meer spektakel gezorgd. Na 120 minuten voetbal was de stand nog gelijk: 6-6. Op 8 of 9 mei zal het duel tussen de drie voudige Europa-Cupwinnaar en de ploeg uit de tweede Bundesli- ga opnieuw worden gespeeld. De jeugdige Olaf Thon was de gro te man van de wedstrijd in het met 70.000 toeschouwers volge pakte Park-stadion in Gelsenkir ehen. Thon zorgde in de regle mentaire speeltijd al twee keer voor de gelijkmaker van Schalke (2-2 en 3-3). In de laatste minuut van de tweede verlenging, waar in Bayern München door Honess twee keer een voorsprong had genomen, was de hoofdrol weer voor Thon, die met een schot uit een onmogelijke hoek de 6-6 op het scorebord kreeg. De voor Bayern spelende Deen Lerby ac teerde zwak en kreeg een gele kaart trek had. Een telefoongesprek met de Westduitser in Milanese dienst bevestigde dat. Volgens Italiaanse kranten was Müller kwaad op Derwall, die hij van oneerlijkheid beschuldigde. De Westduitse bondstrainer oor deelde onlangs hard over Müller, nadat hij hem slechts in één duel had zien voetballen. Derwall: „In die wedstrijd van zes weken ge leden bleek Müller in een slechte lichamelijke conditie. Hij kan de kranten wel andere verhalen ver tellen, maar als hij een week later weer op de bank zit bij Inter, dan wordt mijn indruk bevestigd. Hansi Müller heeft nooit een greintje zelfkritiek gehad." „Dat bewijst dit voorval wel weer. PASADENA (DPA) - Bij de lo ting voor de eindronde van het Olympisch voetbaltoer nooi, dat deze zomer in de Verenigde Staten wordt ge houden, zijn gisteren de elf tallen van de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten in de zelfde poule ingedeeld. Titel verdediger Tsjechoslowakije treft in groep A Chili, Frank rijk en Qatar als tegenstan ders. De vier locaties voor het toer nooi zijn de „Rose Bowl" in Pasadena (104.700 plaatsen), de Universiteitsstadions van Stanford/Californië (84.500) en van Harvard/Massachu setts (37.300) en het Marine stadion in Annapolis/Mary land (30.000). De wedstrijden om de medailles worden af gewerkt in Pasadena. De indeling van de vier groe pen is: Groep A (Harvard): Tsjecho slowakije (titelverdediger), Chili, Frankrijk en Qatar. Groep B (Annapolis): Joego slavië, Kameroen, Canada en Irak^ Groep C (Stanford): Oost- Duitsland, Marokko, Brazilië en Saoedi-Arabië. Groep D (Pasadena): Sowjet- Unie, Egypte, Verenigde Sta ten en Costa Rica. Vaak meldde hij aan mij fit te zijn. Ik stelde hem dan op, maar wist vaak vooraf wel beter. Tij dens het WK-toernooi in Spanje was dat zo, maar in september vorig jaar, tegen Hongarije, kwam dat nogmaals aan het licht. Müller is blijkbaar bang tij dens de Europese titelstrijd op de bank te zitten. Ik wil wel stel len, dat het gedrag van spelers als Müller de voetbalsport kapot maakt", aldus een ongemeen fel le Derwall, die gisteren ook ge confronteerd werd met het be richt, dat Gerd Strack, de libero van Köln en het nationale elftal, zes weken uitgeschakeld is door een liesblessure. Strack, de eer ste keus van Derwall, zal niet be schikbaar zijn voor de EK-eind ronde in Frankrijk. ZURICH (SI) - Jan Keizer fluit in de eindronde van het EK-voetbal de wedstrijd West-Duitsland- Roemenië, op 17 juni in Lens. De Volendammer is één van de veer tien arbiters, door de UEFA aan gesteld voor het leiden van de twaalf wedstrijden uit de groe pen en de twee halve finales. De openingswedstrijd Frankrijk- Denemarken op 12 juni wordt gefloten door de Westduitser Roth. Voor de halve finales zijn de Italiaan Bergamo en de En gelsman Courtney aangewezen. Voor de finale is nog geen beslis sing genomen. PARIJS (AFP) - Bordeaux heeft 34 jaar moeten wachten op zijn tweede landskampioenschap. Door een overwinning (2-0) bij het al gedegra deerde Rennes kon de champagne gisteren op de laatste speeldag wor den uitgeschonken. Monaco eindigde als tweede door Nantes met 3-0 te verslaan, met even veel punten als Bordeaux, maar kwam elf treffers tekort om zich kam pioen te mogen noemen. Met Auxerre en Paris Saint Germain mag Monaco wel meedoen aan het toernooi om de UEFA-beker. Nimes en Rennes degradeerden naar de tweede divisie. Saint Etienne, de voormalige werkgever van onder anderen Johnny Rep. moet in de hoogste afdeling zien te blijven door het promotie/degradatieduel tegen Nice of RC Parijs. ALPHEN A/D RIJN HOZEMAN, De Aarhof 55. KATWIJK KATWIJKS MODEHUIS, Princestraat 23. LEIDEN RIËL COUTURE, Breestraat 135. NOORDWIJK DE WOLF MODE. Lindenplein 14. SASSENHEIM MELMAN MODE. Hoofdstraat 244. De kleurige zomer-sets van bleyle brengen u alvast in de stemming. De afgebeelde modellen ijri van super- veredelde katoen. Puur natuur dus. Glanzend als zijde, krachtig van kleur. Hier en daar lekker sportief of juist heel elegant. Voor elk wat wils. Een driewerf hoera voor dit nieuwe mode-idee van bleyle. Uw bleyle-dealer toont u graag de uit gebreide zomerkollektie. Bijvoorbeeld luchtige katoenen pullovers met lage v-hals, extra zonvriendelijk f 85,-. De afgebeelde jumpers kosten f145,-. Heeft u liever een rok? Geen probleem. De prijzen variëren van f185,- tot f245,-. Een bandplooi-pantalon heeft u al voor f155,-, terwijl een piratenbroek f145,- kost Wilt u de zomerfolder? Schrijf een briefkaart aan Het Huis met de Groene Lantaarn bv Kon. Wilhelminaplein 13 1062 HH Amsterdam. Vóór haar woning geïsoleerd werd kampte mevrouw Boog met twee problemen: hoge stookkosten en vochtoverlasL "Onze achterkamer heeft een enkelsteens muur. En je leunt me geloven of niet: 's nachts kropen daar de slakken over de vloer!" Nu de woning dubbelglas en muurisolatie heeft geleregen, heeft mevrouw Boog geen last meer van vocht 'n Hele verbetering! Maar hoe staat het met de stookkosten? "Dat lean ik pas over een heel jaar goed bekijken. Maar nu al weet ik dat ik in twee maanden 200 m3 minder aardgas heb verstookt Bovendien is het nu veel behaaglijker in huis." Mevrouw Boog is zeer benieuwd naar de eindafrekening van het energiebedrijf. Hoe dan ook: ze hoeft nooit meer op slakkenjacht! Nog niet geïsoleerd? Trek aan de bel! Neem meteen contact op met uw verhuurder en vraag hoe het met de isolatieplannen staat Meer informatie? Verstuur vandaag nog deze bon! Minder stookkosten - prettiger wonen BON VOOR GRATIS INFORMATIE In gefrankeerde envelop opsturen naar het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordeningen Milieubeheer, Postbus 20951, 2500 EZ Den Haag. Nationaal Isolatie Programma Stuur mij uitgebreide informatie over de isolatie van huurwoningen. I I postcode/plaats: I Mevrouw G. A. Boog, Weverskade 32, Maassluis.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 17