c y Unicum nog ongeslagen Roomburg gedegradeerd Van der Steen roeit weg van concurrentie Trotters sluit af met verlies OASE dwingt Hellas punt af 3[rlJ\:J Randstad regatta hinderlijk verstoord Laterveer kringkampioene In Azië poging tot omkoping van arbiter Meere grijpt naast tweede wielersueees Sport MAANDAG 30 APRIL 1984" LEIDEN - Na de inhaalwedstrij den hockey in het afgelopen weekeinde is de herenploeg van Roomburg gedegradeerd uit de eerste klasse en heeft Alecto genoeg aan een gelijk spel tegen Rijswijk om het tweedeklasserschap te behou den Roomburg - Kraaien 0-3. De Leidenaars verzuimden te scoren uit goede mogelijkhe den in het eerste speldeel. Vijf minuten na de doelwisseling kwam het matte Roomburg op achterstand door een benutte strafbal van Kraaien. De fel aanvallende bezoekers spoed den zich daarna naar 0—2 door een tip-in die onhoudbaar was voor invaller-doelman Henk- Jan Dokter. Enkele minuten voor het einde liep Kraaien nog uit naar 0-3. Dopie - Alecto 1-2, Badhoeve dorp - Alecto 0-0. De belangrijke winst op Dopie werd zaterdag door Alecto al in de eerste minuut ingezet door uitstekend doorgaan van Ro land de Jongh, dat werd be loond door Marco Koeken: 0—1. Het net als Alecto in de degradatiezone verkerende Dopie kwam met nog tien mi nuten spelen gelijk uit een ti p-in na een harde vrije slag. Nog juist op tijd scoorde Rein Jansen de Leiderdorpse win nende goal. In Badhoevedorp ontmoette Alecto een uiterst defensief in gestelde tegenstander die een punt nodig had om zich in de tweede klasse te handhaven. Ondanks enkele Leiderdorpse strafcorners waren de 33 minu ten die moesten worden inge haald te weinig om Badhoeve dorp te verslaan en werden zonder treffers beëindigd Noordwijk - Haarlem 1-1. Goede Noordwijkse combinaties lagen ten grondslag aan tal van doelkansen die echter niet werden afgemaakt. Halverwe ge de eerste helft kwam de eni ge Noordwijkse treffer tot stand. Ralph Wisperen werkte samen met Erik Verdoorn die Kees Vermaas liet afronden. Haarlem kwam in de laatste fa se uit een strafbal nog op 1—1. Alkmaar heeft de beste kansen op de derde-klassetitel doordat het nog een duel meer moet spelen dan het gelijkstaande Noordwiik. Hisalis - Alkmaar 0-1, Reigers - Hisalis 2-1. De door blessures geplaagde bol- lenstreekploeg moest zaterdag toestaan dat Alkmaar in een slechte wedstrijd de volle winst pakte. Gistermiddag kwam Hisalis bij Reigers op 2-0 achterstand. De thuisclub had met de lange klap op het harde veld een goede tactiek gevonden, waar Hisalis onvol doende antwoord op had. Mare Kaptein scoorde de Lissese te gentreffer. Dames Alecto - HDS 0-3. De Haagse hockeysters openden na een kwartier de score. Een HDS-aanvalster anticipeerde goed toen de bal van een Lei derdorpse stick sprong. Alecto benutte de strafcorners niet om de gelijkmakende treffer te produceren. Het in degradatie nood verkerende HDS ver grootte de voorsprong uit een strafbal waar Heieen van Ham net niet bijkon. Nog voor rust stelde HDS de belangrijke buit veilig door een derde goal van af cirkelrand tegen de plank te jagen. Alecto kwam er in aan vallend opzicht niet aan te pas. HU P AMSTERDAM - Zelden is een roeiwedstrijd zo hinderlijk ver stoord door de wind als het afge lopen weekend op de Bosbaan de Randstad regatta. De harde tegenwind, die schuin over de baan stond zorgde voor een on gekend boeiverschil en een ver traging in het overvolle program ma, die wachttijden aan de start van meer dan een uur opleverde. Een en ander was bijzonder na delig voor de prestaties van de die op deze eerste echte LEIDEN - In de basketbalcompe titie werden de laatste wedstrij den afgewerkt. In de eerste klas se rayon heren verloor Spaar bank Trotters van kampioen Ar gus met 115—85 en legde Leider dorp via een 92—100 zege op het Haagse Jumpers definitief be slag op de tweede plaats. Een klasse lager maakte Grasshop pers korte metten met ASV. 112-53. De dames van Elmex Leiden kregen met 141-53 een verschrikkelijk pak slaag van Red Stars. Argus-Trotters 115-85. Argus was al kampioen en geloof de het in de eerste helft wel. De verdediging werd verwaarloosd en de Leidenaars maakten daar knap gebruik van. Vooral door scores van Wim van Niekerk bleef het door Hennie Nijssen ge coachte Trotters lange tijd bij: 33-34 na achttien minuten. Toen gingen de Hagenaars even pres sen en brak er bij de Trotters pa niek uit hetgeen resulteerde in een 46-35 ruststand. Na de pau ze kwamen de Totters niet meer in hun spel en kon Argus soepel naar het einde spelen. 115—85. Jumpers-Leiderdorp 92-100. Zonder Sjaak Weststrate en de ge blesseerde Peter Paulides en met drie vermoeide junioren vanwe ge het onlangs gehouden Leider dorp-toernooi, was de ploeg van coach Ben van Cleef niet in staat Jumpers van zich af te schud den. Halverwege leidde Leider dorp pas met 46—50. Ook na de pauze kwamen de gasten niet echt los, al kwam de zege nooit in gevaar. Vooral door goed spel van Tony Lamping, die samen met Peter Paulides na dit seizoen stopt, werd het uiteindelijk 92-100. Grasshoppers-ASV 112-53 Door deze overwinning zijn de Katwijkers in de tweede klasse rayon op de vierde plaats geëin digd. Met deze opponent, toch vijfde op de ranglijst, had de ploeg van coach Ed Zaal geen en kele moeite. Anton Nijgh met 29 en Elgin Zaal met 24 punten zorgden voor de hoge 112-53 score. Red Stars-Elmex Leiden 141-53. Het reeds gedegradeerde Leiden kon voor dit duel maar vijf speel sters op de been brengen. Tegen stander Red Stars uit Soest rook zijn kans tegen deze verzwakte formatie en presste de hele wed strijd. Via een 69—23 ruststand werd het 141—53 en Hennie Le pelaar en Ilona Luursen waren met 16 punten de beste schut ters. krachtmeting van het seizoen uitzendingen konden verdienen naar Vichy en Breisach. Toch sleepten vijf Leidse roeiers een internationaal startbewijs uit de golven. Ronald Florijn in de skif en Steven van Groningen in de dubbelvier waren reeds zeker van een startbewijs in Vichy. Frans van der Steen roeide als slag van de onlangs opnieuw ge formeerde nationale lichte acht de niet geringe concurrentie op vele lengten en spoelde daarmee de nare nasmaak van de misluk te Head volledig weg. Bij de ju nioren besloot de KNRB Volkert Post en Peter Venekamp af te vaardigen naar de Duitse Brei sach. Zij zullen daar beiden star ten in de dubbeltwee, elk met een partner van een andere ver eniging. Van Florijns race in de skiffinale hing niet een uitzending van Vi chy af en dat was maar goed ook. Op een van de minder gunstige boeien had de Leidse skiffeur niets in te brengen tegen de voor treffelijk varende Nico Rienks. Direct na de start nam de Arfi- sterdamse student afstand van Florijn, die ook de onbekende Bëkker op de beschutte zesde Lot Leidsche Hout al beschoren LEIDEN - Unicum is ook op de tweede speeldag van de tenniscompetitie ongeslagen gebleven. De Leidse eer steklasser ontmoette DDH uit Zwijndrecht en vooral de heren hebben de sterkte van de opponent ondervonden. Ivar de Jong verloor van Rik Maaskant (4-6,1-6) en Freek van der Capellen van Jan Willem Dop (5-7, 3-6). Maar de dames Jacqueline van Wijk en Henny Fehling waren on genaakbaar. Jacqueline van Wijk diende wel al haar atletische vermogens te bundelen om overeind te blijven, maar in de derde set troefde zij Barbara Kamp duidelijk af: 6-4, 3-6, 6-2. Henny Fehling had met Christine Kamp minder proble men: 6-2, 6-2. Met verlies van het herendubbelspel, Herman van der Capellen en Ivar de Jong, en het verlies van het damesdubbel spel stonden beide ploegen weer gelijk (3-3). De gemengd dubbel spelen werden echter beide door de Leidse tennissers gewonnen en dat betekende een kostbare 5- 3 zege. Noordwijk kon het niet bolwerken tegen Haren: 3-5. Het waren de heren van Haren die de doorslag gaven. Tjerk Bogstra gaf Erik Jan Schreuder geen kans (6-2, 6- 0) en John Asselbergs had niet genoeg in zijn mars tegen Gert Bolk: 6-1, 6-2. De Noordwijkse dames Trudy Wal hof en Els^Veentjer beten fel van zien ai." Trudy Walhof verloor weliswaar maar de score, 6-4,3-6. b-l voor Janneke van der Woude, biedt perspectieven voor de re turn. Els Veentjer blies Nienke Ebben in de eerste set van de baan met 6-0, moest toen gas te rugnemen (4-6), maar hield vol doende stoom over om de derde set met 6-4 te winnen. Met de winst van het damesdubbelspel en het eerste gemengd dubbel spel kwam Noordwijk nog erg dicht bij een puntenverdeling. Het tweede gemengd dubbelspel ging echter met minimale marge verloren: 4-6, 4-6. In de overgangsklasse A is het nu al wel zeker dat de Leidsche Hout een kort verblijf in deze klasse is beschoren. Gisteren kon alleen Ellen de Groot tegen Rapicitas een punt scoren. Zij won haar enkelspel van Zwols- man met 4-6, 6-3. 6-4. Unicum 2 won met 5-3 van Bastion Bazelaar. Frans Grimbergen en Marijke Guyt zorgden ervoor dat de Leidenaars met een 2-2 stand aan de dubbelspelen konden be ginnen. En daarin schuilt de van der Capellen, Henny Fehling, Ivar de Jong en Freek van der Capellen boei nog voor zich moest dulden. Aan de andere kant wist de Ley- the-roeier Frans Göbel Mark Em- ke makkelijk voor te blijven, het geen er ten overvloede op duid de, dat er van eerlijke wedstrij den geen sprake was. Dat het boeiverschil ook bij de roeiers en roeisters bekend was, bleek overduidelijk in een der voorwedstrijden van de dames skif. Een derde plaats zou een gunstige startplaats in de finale opleveren. Vlak voor de finish van die voorwedstrijd probeer den nationaal kampioene Jos Compaan en Wietske Fokkens van Die Leythe krampachtig om geen tweede te worden. De beide roeisters hielden nagenoeg op met roeien en onder een onge bruikelijk fluitconcert vanaf de kant wist Compaan als derde de finale binnen te gaan, die zij later overtuigend won. Ook Steven van Groningen be hoefde geen prestaties te leveren om in Vichy te komen. De dub belvier, waarin hij gevraagd is de boegplaats in te nemen van de zieke Van den Eerenbeemt, had geen tegenstand en kwam alleen in kleine nummers in actie. Van Groningen debuteerde in de overgangklasse-skif niet slecht met een tweede plaats, maar kon de twijfel bij sommigen omtrent zijn verkiezing in de nationale dubbelvier nog niet wegnemen. Bij de junioren kwam Die Leythe gewoontegetrouw sterk naar vo ren. Volkert Post won zowel in de skif als in de dubbeltwee met zijn Zwolse partner Rob Verwey. Peter Venekamp werd met Bart Breuk in dezelfde race tweede. Beide ploegen verdienden hun uitzending naar Breisach. Bij de jongere junioren won Kyrill Ot- ten eveneens de skif en de dub beltwee. De jongste telg uit het Leythe-scullers-circus heet Mar- tijn Blansjaar. Hij won zijn aller eerste roeiwedstrijd op overtui gende wijze. Ook veel andere Leidse roeiers mochten aanleggen aan het ere- vlot. Njord won met de roeiers Dullaart en Van Bronswijk de lichte twee zonder stuurman. Leon Ouwendorp won, evenals op de Varsity de lichte nieuwe lingen skif. Ook Njords over gangsklasse vier prolongeerde de overwinning van twee weken geleden, zij het ditmaal in de stuurmanloze boot. Asopos-de Vliet won bij de dames de begin nelingen acht en vier, evenals de Overgangsklasse vier. Ruud Wessel, de slag van de winnende Varsityvier, probeerde met suc ces de skif uit terwijl zijn ploeg genoot De Widt in de Over gangsklasse twee won met Hey- meyer. De gebroeders Algie be haalden een tweede plaats in de Senior-A-twee en een derde plaats in de stuurmanloze twee. JAN KLERKS GOUDA - In het zwembad De Tobbe werd gistermiddag het kringkam pioenschap van de kring Gouwe Rijnstreek op de lange afstand ver- zwommen. Op het programma stond voor alle leeftijdsgroepen de 400 meter vrije slag. Bij de heren ging het grootste gedeelte van het ereme taal naar de zwemmers van het Alphense AZC. Bij de dames konden enkele ereplaatsen worden genoteerd voor de Leidse zwemsters. Bij de dames tikte Silvia Bakker van LZ'86 als eerste aan. Zij liet een eindtijd van 5.28.2 noteren. Clubgenote Meriam Haagendijk wist beslag te leggen op het brons met een tijd van 5.44.1. Jolanda Laterveer van De Zijl/LGB bracht de 400 meter vrije slag bij de meisjes onder de 16 jaar op haar naam. In een overtuigende 5.36.4 werd ze kringkampioene. Pauline Stastra (LZ'86) zwom zich met een persoonlijk record van 5.47.0 naar het zilver bij de meisjes onder de 12 jaar. Een ander persoon lijk record werd er gezwommen door Antoine van Weerden. Hij reali seerde een goede tijd van 4.35.0. Ingrid van Veen (Zijl/LGB) zwom eer >.54.6 en werd daarmee derde bij de meisjes onder de 14 jaar. kracht van het team. Alleen het tweede gemengd dubbel ging door Unicum verloren. In de overgangsklasse B moesten Forescate en de OLTC een ne derlaag incasseren. Roomburg, De Munnik, Dekker Tennis en TEAN wonnen, laatstgenoemde met de beste score: 6-2 tegen Lucky Strike. Dekker Tennis heeft het verre van gemakkelijk gehad tegen Holy: 5-3. Berry Janse en Anneke van Overloop verloren hun enkelpar tij. Door het verlies van het da mesdubbelspel en het eerste ge mengd dubbelspel (Joke Ritman en Berry Janse) moest het duo Anneke van Overloop en Karei de Bruin de winst veilig stellen. Geen gemakkelijke opgave, maar zij klaarden het karwei na de nodige zenuwslopende mo menten met 8-6, 6-4, 4-6, 7-6. Roomburg had tegen Iduna 2 een grotere winst kunnen bereiken als Juliette Grimbergen bij de stand 6-4, 2-6, 6-6 en 3-0 in de tie break niet even volledig het spoor bijster was geraakt. Daar profiteerde haar tegenstandster Jacqueline Scheepens dankbaar van: 7-6. De heren waren kenne lijk zo in hun sas met hun inder daad voortreffelijke optreden in de enkelspelen dat zij het dub belspel lieten voor wat het Bub van der Zee stond in zijn en kelspel tegen Steunenberg bij 3- 5 in de derde set en twee match- punten tegen op de rand van de nederlaag. Twee alles of niets passeerslagen lukten en die ble ken voor Steunenberg fataal: 3-6, 7-5, 7-5. Joost van Leeuwen was twee sets onbespeelbaar voor Lex Scheepens en won royaal: 2- 6, 6-0, 6-3. Voor de verrassing zorgde Jossie van den Hoeve door haar enkelspel t^gen Emery van der Meer te winnen: 6-2, 7-6. Het werd nog spannend door het verlies van het dames- en het he rendubbelspel maar de heren waren in het gemengd dubbel spel weer wel bij de les. De Munnik had in het damesduo Margot van Overloop en Christel Verwoerd weer een ijzeren een heid. De dames wonnen drie par tijen en daaraan dankte de Mun nik een kostbare 5-3 winst op Eg- mond. Oegstgeest verloor met 2- 6 van Brederode. Evelien Krul trok weer de aandacht met een nipt verlies in het enkelspel en een zege in het damesdubbelspel met Agnes Rogge. Waldo Jansen verloor met 6-7, 5-7 eveneens op het nippertje van Eenk Krijger. Marcel Gerritsen zorgde voor het tweede winstpunt voor Oegst geest in het tweede herenenkel spel. Voor Forescate is het doek in de overgangsklasse nu al gevallen. Gisteren werd kansloos verloren van Alta 3: 1-7. In de herencompetitie is lands kampioen Unicum op weg naar de finale. Alleen Willem Pufkus moest tegen Overwaard zijn en kelspel inleveren. In de overige enkel- en dubbelspelen bleken de landskampioenen onaantast baar: 5-1. In de overgangsklasse klopte Zee en Duin concurrent Voorhout met 4-2. Veteraan Jan de Groot bleef ongeslagen, zowel in het enkelspel als in het dubbelspel. In de tweede klasse won Rijnkan- ter met 5-3 van Hillegom 2. Me- renwijk verloor van Oude Eik (1- 7) en Zeen en Duin won ten twee de male. Nu van ALTV uit Zoe- termeer: 5-3. In de derde klasse presenteert Voorhout zich als kampioenskandidaat. Sluipers 1 sloop met een 1-7 nederlaag stil letjes huiswaarts. FRANK BONTE SINGAPORE (SID) - Bij het kwa lificatietoernooi (voetbal) voor de Olympische Spelen, dat in Singapore voor de Aziatisch/ Oceanische groep wordt gehou den, is een poging tot omkoping van een scheidsrechter gedaan. Een arbiter heeft toegegeven, dat hem een bedrag van ongeveer 40.000 gulden is geboden, wan neer hij de uitslag van de wed strijd Saoedi Arabie - Zuid-Ko- rea (5-4) zou beïnvloeden. De scheidsrechter was niet op de omkoop-poging ingegaan. Hamzah Abu Samah, de voorzitter van de Aziatische voetbalbond heeft de poging tot omkoping be kend gemaakt. Hij noemde ech ter niet de naam van de betrok ken scheidsrechter. Volgens Sa mah zou het aanbod zijn gedaan door een vertegenwoordiger van één van de tien landen, die aan het toernooi deelnemen. Het be drag zou worden uitbetaald wan neer één van de twee ploegen met een verschil van meer dan drie doelpunten zou winnen. De Aziatische bond zal de poging tot omkoping verder onderzoeken en dan de zaak in handen geven van de FIFA. Samah verklaarde te vermoeden dat achter de poging tot omko ping een internationaal wed-syn dicaat schuilgaat met vestigin gen in Singapore, Koeala Loem- poer, Djakarta en Hong Kong. Het probleem bestaat al langere tijd. Alleen kunnen wij geen be wijzen aanvoeren", aldus Ham zah. In Singarpore namen Bah rein, Irak, Japan, Koeweit, Malei sië, Nieuw-Zeeland, Qatar, Saoe di Arabie, Zuid-Korea en Thai land deel. Drie landen kunnen zich kwalificeren voor Los Ange les. Saoedi Arabie en Qatar zijn reeds zeker. tijd van 5.54.6 en werd daarmee derde bij de meisjes onder de 14 jaar. belspel lieten voor wat het was. geest in het tweede herenenkel- flMI BEIDEN - In de eerste klasse van de veld- handbalcompetitie hebben de dames van OASE een goede prestatie geleverd door Hellas in Den Haag een gelijkspel af te dwingen 9-9, na een 7-4 achterstand bij rust. MMO werd door een fanatiek West- landia weggespeeld: 10-21 (rust 5-10). In de tweede klasse verloor een versterkt HVS met 9-10 van AHC'28. De heren van Saturnus waren gisteren vrij. In de afdelings eerste klasse verloren de da mes van Olympia'72 uit Wassenaar in een hard duel met 8-9 van EHC. De dames van Saturnus klopten Hercules met 7-5 na een 1-5 achterstand met de rust. Twee breaks, twee afstandsschoten en een on berispelijke strafworp van Maija de Graaff velden de Rijswijkse oppositie. Foreholte, met Hannie Boskamp. Elly Hoek. Ellen van Dam en Olga Almekin- ders leed geen centje pijn tegen EDH: 15- 3 (rust 7-1). "Kunst", schamperde af gevaardigden van de Delftse ploeg. "Eer ste divisie speelsters tegen speelsters uit de afdelings klasse. Dit is gewoon compe titievervalsing". Ook de heren van HW'70 kregen in de afdelings eerste klasse tegen Quinlus t Quintus eerste zaalteam, gedegradeerd uit de eredivisie, en Quintus 2 tegenover zich. Maar de Voorschotense ploeg bleef wel overeind: 14-14 na 14-13 met nog circa een minuut te spelen.. OASE werd er door Hellas in de eerste helft op tempo uitgelopen en kreeg zelf geen kans tegen de agressieve 4-2 defensie. Na de hervatting bracht OASE Hellas in de problemen door van de 6-0 defensie over te schakelen op een 5-1 verdediging. De Haagse aanval stokte en OASE kwam on der leiding van Helma van der Geest dichterbij, Het werd 8-6 en 9-7 maar in de laatste vijf minuten dicteerde niet Hellas maar OASE het spel. Dat bleef niet zon der beloning. Roos van der Poel boorde zich dwars door de Haagse defensie (9-8) en Helma van der 'Geest zorgde met een sprongworp voor de meer dan verdiende gelijkmaker. Het zal volgende competitie wel even wen nen zijn om OASE te zien aantreden met Helma van der Geest als trainster/coach op de bank, inplaats van op de rechterop- bouwplaats. De motor van OASE heeft namelijk besloten om een punt achter haar actieve handbalperiode te zetten. In de wedstrijd tegen MMO op 13 mei zal zij haar laatste wedstrijd voor OASE spelen. Ook MMO zal in de volgende competitie een vertrouwde figuur missen. Keepster Riekie Brunt heeft laten weten dat zij niet meer zal spelen. Of dat gisteren op de prestatie van MMO drukte is de vraag. Zeker is dat de pupillen van Caron tegen Westlandia op alle fronten tekort schoten. Waar Westlandia van meet af aan alles uit de kast speelde, leek MMO bezig aan een verplicht nummer. Vooral in aanvallend opzicht bleek MMO niet bereid om ook maar een stapje teveel te doen. Een kolfje naar de hand van het gretige Westlandia, dat de ene na de andere break uit de 4-2 defensie toverde. Riekie Brunt moet zich in een schiettent op de kermis hebben ge waand, zo vaak verschenen Westlandia- speelsters in volkomen vrije positie voor haar op de cirkel. Het werd tenslotte 21- 10, maar als zij niet in het doel had ge staan zou de score aanmerkelijk hoger in het voordeel van de tegenpartij zijn uitge vallen. Wat routine betekent, hebben Ank van der Bosch, Lenie van Rijn en Tineke van San ten gisteren bij HVS laten zien. AHC'28 mocht beide handjes dichtknijpen met de 10-9 winst. Een gelijkspel zou de krachts verhouding beter hebben weergegeven. Met het genoemde trio in de gelederen kwam HVS tot een hecht verweer dat vooral defensief zoden aan de dijk zette. Uit de sterke defensie putte de tweede garde van HVS zoveel zelfvertrouwen, dat AHC'28 in de slotfase met de rug te gen de muur kwam. Gelukkig voor de Haagse ploeg dat HVS toen een strafworp niet wist te benutten, anders zou het hek van de dam zijn geweest. Het bleef nu 9- 10. Verdere uitslagen: Dames Afdelings tweede klasse: HW'70-Hercules 2 11-3; vierde klasse: Fairplay-Quintus 2 15-1, MSV-AHC'28 4 12-8. Heren Afdelings tweede klasse: MMO-Quintus 2 12-19, SOS 2-Rijnsoever 10-22, DIOS 2- MSV 13-18, Foreholte-OASE 16-12; derde klasse: Olympia'72-EHC 2 18-10. FRANK BONTE LEIDEN - Amateurwielrenner Mi chel Meere zat gisteren niet ver naast een tweede zege in het nog prille criteriumseizoen. Na zijn overtuigende optreden vorige week in Rotterdam, kwam de Al- phenaar ook in Lieshout sterk voor de dag. Meere ontfermde zich over de leidersprijs en leek tijdens de finale over goede pa pieren te beschikken. De kop groep van 15 renners was voor de Du Prie-coureur echter te groot om de koers te kunnen controle ren. Verschillende renners gin gen gedurende de laatste ronden aan de haal, waarna Meere het met een vijfde stek moest doen. Plaatsgenoot Leen Janszen sleepte zaterdag in Heeijansdam een tiende plaats uit het vuur. In De Rijp was gisteren een negen de positie voor Hazerswoude- naar Piet de Groot weggelegd. Tijdens de zaterdag over de af stand van 210 kilometer verre den A-klassieker "de ronde van Zuid-Friesland" vielen Jan van Straaten en Gert-Jan Zwaan net buiten de prijzen. De overige renners van de Van der Horst équipe dienden in deze vanwege de harde wind selectieve koers voortijdig af te haken. De liefhebbers uit de Leidse regio weren zich momenteel goed in de open koersen. In Diemen zag Lissenaar Gerrit Kleinveld zijn actieve rijden zaterdag met een overwinning beloond. Achter de Bollenstreek-renner waren Piet Kralt (Rijnsburg) en Adrie Krü- ger (Katwijk) goed voor een res pectievelijke vierde en zevende stek. Voorschotenaar Jan Zwaan werd bij de veteranen zesde. Liefhebber Pieter Evelein kwam gisteren m Culemborg als zeven de over de meet.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16