c UVS: 'Dit is een hele goede dag' Roodenburg nog in mineur Strohalm wordt boomstam Docos werkt zich uit problemen D- Arbiter blaast streekderby stuk Mutaties leveren Lisse succes op Na 0—2 zege bij Alphense Boys Overlevingskans Lugdunum stijgt ■■■'-- MAANDAG 30 APRIL 1984 Sport AMSTERDAM - Roodenburg is slecht bekomen van het vori ge week verorberde paasdi- ner. Werden tijdens die maal tijd diverse Leidenaars door het puntenverlies tegen DCG en Lugdunum onwel, tegen DWS bleek het smakeloze voedsel nog niet te zijn ver teerd. Met de 1-1 deling mocht de formatie van Laurens Mou ter uiterst tevreden van tafel stappen. Tijdens de dis in Amsterdam werd duidelijk dat dit Rooden burg niets in de kopgroep van de eerste klasse A heeft te zoe ken. Na een opzienbarende de marrage na de winterstop lijkt de Kooiclub tijdens de laatste wedstrijden uitgeteld. Waar de blauwzwarten nog niet eens lang geleden een toonbeeld waren van inzet en karakter, acteerde gisteren in Amster dam een ploeg, die lamlendig heid als kenmerk had. Slechts doelman Sjaak Nievaart en laatste man Hans Koree volde den bij vlagen aan de verwach tingen, de overigen koesterden zich in het voorjaarszonnetje. Daarmee zorgden de Leidenaars, nu weer zonder Richard Klein, voor nogal wat verwarring in de hoofdstad, want aanvanke lijk werd de naam Roodenburg met enig respect uitgesproken op sportpark Spieringerhorn. Naarmate de eerste helft vor derde werden links en rechts de programmaboekjes er nog eens op nageslagen. Was dit nu 'het' Roodenburg, derde op de ranglijst en eigenaar van titel- kansen, vroegen de Amster dammers zich verbaasd af. Hoewel de kleur van de giste ren gedragen shirts overeen kwam met die een andere Leidse eersteklasser, bleek de schijn niet te bedriegen. Dit wés Roodenburg, alleen had den de spelers zich in een an dere gedaante gehuld. Mankementen Vooral in de eerste helft legde DWS de mankementen van de formatie uit de Sleutelstad bloot. Met de krachtige wind als niet onbelangrijke rugge steun verklaarde DWS de helft van Roodenburg tot eigen grondgebied. De voornaamste oorzaak van de verovering was het armetierige aanvalsspel van de Noordbewoners, die er vrijwel nimmer in slaagden de bal in eigen gelederen te laten circuleren. Het veelvuldige balverlies had een aantal vijan delijke aanvallen tot gevolg in de buurt van Sjaak Nievaart. De sluitpost onthield DWS voor de rust hoogstpersoonlijk een terecht doelpunt. Erik Jongbloed, de zoon van de bij Go Ahead Eagles spelende Jan, bleef 100 meter verderop daarentegen werkloos in de eerste helft omdat de aanval lers Jansen en Ciere volledig werden lamgelegd en de takti- sche variant met Richard Gott- mer als hangende linksbuiten niet het gewenste resultaat op leverde. Tegen de verhouding in kwam Roodenburg een kwartier na het theeintermezzo op voorsprong. Alert reage rend op een te laat dichtklap pende Amsterdamse buiten- spelval, zorgde Arno Lancel beheerst voor 0-1. Gelijkmaker In dezelfde minuut werd Sjaak Nievaart geconfronteerd met de gelijkmaker, door Wim Rem uit een strafschop gescoord. De beslissing van arbiter Van Ijzendoorn werd door Rooden burg niet bepaald met gejuich ontvangen, want volgens de Leidenaars was de (forse) schouderduw van Arno Lancel jegens Erik Gerrets correct ge weest. De snel achter elkaar gescoorde treffers gaven het duel in elk geval impulsen, werd er door de ploegen voor elke meter grond gevochten hoewel nauwelijks kwaliteit werd geboden. Amsterdammer Stef Homburg meende dat jacht op de win nende treffer met natrappen gepaard diende te gaan. Te recht mocht hij een kwartier eerder dan verwacht naar de kleedkamers. Bijna was hij door een aantal ploeggenoten vergezeld, want de uitsluiting van Homburg werkte bij DWS als een rode lap op een stier. Bijtijds beseften de Amster dammers evenwel dat de over winning alleen met voetbal was te verdienen. Die kwam niet, maar het was tekenend voor het Roodenburg van gis teren dat tien Amsterdammers elf Leidenaars bijna het zwij gen oplegden. ROB ONDERWATER WASSENAAR - Blauw Zwart en SJC maakten er gister middag bepaald geen fraaie vertoning van. De scheids rechter was de opvallendste man binnen de lijnen en zorgde er met zijn gefluit voor dat de toeschouwers niet in slaap sukkelden. Doelpunten bleven dan ook uit: 0-0. De twee ploegen zijn allebei nog niet vrij van degradatiezorgen en dat was goed te merken. Zowel Blauw Zwart, waar na twintig minuten Frank van der Krogt de geblesseerde Ed Ruygrok kwam vervangen, als SJC wilde voor al les één punt veilig stellen en speelden vanuit een zeer geslo ten verdediging. De offensieve daden van de elftallen werden ook nog eens bemoeilijkt door de straffe wind. die de bal de vreemdste stuiters liet maken. LEIDEN UVS mag nu pas echt aan een feestje gaan denken. Door de buitenwacht op voorhand tot kampioen van 2A uitgeroepen, verzeilde de favoriete formatie van 'kam pioenen-maker' Melbi Raboen de afgelopen weken toch in een lastig parket. Door mis stappen tegen SJC en laatst nog RKAVV, raakte de Leidse ploeg niet 'los' van voor naamste belager Gouda, terwijl gistermiddag ook Alphense Boys zich niet helemaal kansloos hoefde wanen. UVS zag als een berg tegen deze lastige uitbeurt op, maar op het veld van buurvereniging Alphia (door een grootscheepse onderhoudsbeurt is het Boys-hoofdveld niet bespeelbaar) beleefde de titelfavoriet een heuglijke dag. Zelf ont deed UVS zich tamelijk probleemloos van de Alphense concurrent (0-2 winst), tevens verloor Gouda de plaatselijke derby bij Olympia. "Dit is een hele goede dag", glun derde Bert Jansen na afloop. "Al phense Boys is altijd een moeilij ke tegenstander, één van de wei nige ploegen die goed voetbal speelt. Maar we hebben de wed- strijd rustig uit kunnen spelen". Voor zover sprake mag zijn van het traditionele geluk van de kam pioen, had UVS dat na zo'n tien minuten spelen. Tot die tijd had den de bezoekers moeite gehad om het agressief aanvallend ge starte Boysteam van het lijf te WATERINGEN - Onder het mom 'Er moet wat gebeuren' husselde FC Lisse-trainer And- ré Wahlen het elftal door elkaar voor de belangrijke uitwed strijd tegen VELO. De actie van de oefenmeester leverde het gewenste resultaat op want FC Lisse noteerde een belang rijke 0-2 zege in Wateringen. De zege bracht de tweedeklasser overigens nog lang niet in vei ligheid. "Want Olympia blijft de laatste tijd ook maar win nen", zei Andre Wahlen. "Het is grote klasse wat die lui doen. Na negen wedstrijden had Olympia slechts een punt. Ze hebben zich nu helemaal opge werkt". Met als- nadelig gevolg dat FC Lisse punten bijeen moet sprokkelen. Gisteren tegen VELO slaagden de Lissenaars in die opzet. Wahlen ververste voor déze wedstrijd zijn gehele voorhoede. Ruud van der Voort, Wim Bouckaert en Ron Mesman vormden nu de vuur linie, terwijl de verdediging nu door Jack van Ruiten werd ge leid. "Ik ben er uiteraard bang voor geweest", wist Wahlen. "Ten slotte liep iedereen op een vreemde plaats. Maar het liep wonderwel uitstekend. De verdediging bleek nu een hechter geheel te vormen. Toch belangrijk in deze fase van de competitie". Dankzij de inbreng van keeper Mark van Berkel en routinier Van Ruiten werden de Wate- ringse stormen in de eerste helft gepareerd. VELO bleef volhardden in het lange halen, snel thuis spelletje, maar stuit te op een sterke Lisser defen sie. In de tweede helft, toen Wim van Beek in het veld werd gebracht, verliepen de zaken bij Lisse in aanvallend opzicht beter, want in de eerste helft waren de Lissenaars nauwe lijks gevaarlijk geweest. Doelpunt Na een kwartier onderstreepte FC Lisse het betere spel via een schitterend doelpunt van Ruud van der Voort. De geel- blauwen kregen daarna legio kansen in de schoot geworpen, maar de ploeg weigerde te sco ren. Pas een kwartier voor tijd viel de verlossende 0-2. Wim Bouckaert rondde een goed lo pende aanval met Gerard Koo- men beheerst af: 0-2. "Door die overwinning hebben we aansluiting gevonden met de middenmoot. Het verschil tussen de staart en de midden groep is nu niet meer zo groot. Maar we zullen elke week pun ten moeten pakken om het ve ge lijf te redden", was Andre Wahlen zich bewust. houden. De eerste de beste te genaanval die de Leidenaars plaatsten leverde aan de andere zijde een doelpunt op. Een schot van Mario Faber werd door Paul Bahlmann ongelukkig van rich ting veranderd, waardoor de bal over keeper Arie Tollenaar in het doel verdween: 0-1. "En dat speelde UVS natuurlijk aardig in de kaart", besefte de Al phense spits Nick Verwoerd. De Leidse formatie kon het balletje achterin lekker rond laten gaan. Waar Alphense Boys in de eerste confrontatie van dit seizoen een zeer verdedigende houding had aangenomen, begaven de Alphe- naren zich gistermiddag ten overstaan van zo'n duizend kij kers onbekommerd in de aanval. Veel kansen leverde dat niet op. UVS controleerde het spelbeeld, had ook gewoon meer inhoud. Toen Paul Bahlmann ruim tien mi nuten voor het rustsignaal een één tegen één-situatie met Hans van Leeuwen verkeerd inschat te, als gevolg waarvan de Leide- naar 0-2 raak kon schieten, was de wedstrijd zó goed als ge speeld. Alphense Boys maakte niet de indruk nog in een omme keer te geloven. UVS kreeg daar door een ongedacht makkelijke middag. De nu nog enige serieu ze kampioenskandidaat stelde zich in het verdere verloop van de wedstrijd zeer degelijk op. De 0-2 werd al snel mooi genoeg be vonden. Geen der Leidenaars nam enig risico door een groter succes na te jagen. Alphense Boys trachtte amechtig nog iets aan de score te doen, maar kwam nauwelijks gevaar lijk in de buurt van keeper Peter Selier. Invaller Wim Latumanu- way dook éénmaal zeer kansrijk voor hem op, maar zijn naar de grond gerichte kopstoot was net niet zuiver genoeg. Ook schoten van Frank Bakker en een vlak voor tijd rakelings overgekopte bal van Nick Verwoerd konden UVS niet verontrusten, waar door de aanstaande Leidse kam pioen nu serieus aan een fesstje mag denken. Terwijl Alphenaar Ton leder te ontfermen Veel kansen werden er dan ook niet in dit duel geschapen. In de eerste helft was de beste kans voor de Wassenaarder Frank Voorham, maar hij knalde in vrije positie onbeheerst over. Ook de handige jeugdspeler Ruud Luyken verprutste een mogelijkheid. SJC, waar Piet Al ders al vrij snel door Jos Alders vervangen moest worden, kreeg in de eerste vijfenveertig minu ten geen voet aan de grond. De Noordwijkers hadden de wind mee, maar speelden veel te slor dig om dit voordeel uit te buiten. Na de pauze kregen de gasten langzaam maar zeker het beste van het spel en was het Blauw Zwart dat ver terug moest. De thuisploeg kwam helemaal in de problemen toen Hans Grunde- ken, die een boeking uit de eer ste helft wegens hands al op zak had, na een opmerkingen op de leiding van scheidsrechter Van der Heuvel er een tweede boe king bij kreeg en het veld kon verlaten. Dit was één van de opvallendste daden van de referee, die zijn op leiding waarschijnlijk in het wa terpolo gekregen heeft. De erwt in de fluit van Van der Heuvel is ongetwijfeld aan vervanging toe, want de man in het zwart floot constant voor de meest onbenul lige overtredingen. Vooral de Wassenaarders hadden hier de nodige problemen mee. Ondanks het veldoverwicht kre gen de Noordwijkers geen echte kansen. Ruud Alkemade schoot een keer op fraaie wijze in, maar de bal verdween net over de lat en ook de goed spelende Ben van der Zalm zette een paar maal leuk door, maar het leverde alle maal niets op. Het bleef 0-0 en beide teams waren daar, in te genstelling tot de toeschouwers, blijkbaar nog tevreden mee ook. WILL MOERER LEIDEN - Wat voor de Pasen nog een strohalm leek, is ruim een week later veranderd in een boomstam. Een tamelijk stevige wel te verstaan, want het lucratieve paasweekeinde van Lugdunum kreeg gistermiddag een vervolg met een 1-0 overwinning op Aalsmeer. Door de eigen zege en de nederlaag van RKAVIC heeft de Kik- kerpolderploeg meer 'houvast' dan zelfs de grootste groenwitte optimist een paar weken geleden had durven hopen. Goed, Lugdunum moet nog vijf keer aan de bak en in die reeks kan nog het nodige veranderen. Dat weten de Leidse voetballers inmiddels be ter dan wie ook: vergelijk de ranglijst van een paar weken geleden maar met die van nu. De opmars van Lugdunum mag op zich natuurlijk opmerkelijk worden genoemd. Om tot een passend antwoord te komen op de vraag hoe het tij zo plotseling is kunnen keren in de Kikkerpol der, dient te worden gekeken naar de spelers die op dit moment deel uit maken van het eerste elftal. Of beter gezegd: te kijken naar de namen die in de beslissende fase van de competitie ontbreken. Dat zijn die van Ben en Robert de Roo. De eerste sinds jaren en laatstgenoemde de meest recente seizoen vaste keus in het standaardteam. En niet de eerste de beste spelers, weten de Lugdunum-supporters. Maar ook zogenaamde gevestigede krachten dienen te trainen en gebeurt dat niet dan moet een trainer ingrijpen. 'Gelijke monnikken, gelijke kappen', heet het. Het had natuurlijk alle maal verkeerd kunnen uitpakken. Stel dat Lugdunum zonder die twee geen punt meer had gepakt. Dan was Eilander met zijn consequente handelwijze voor gek verklaard. Nu de jeugdige invallers echter boven verwachting presteren, is hij de gevierde held. "Ik heb vertrouwen in deze ploeg", aldus trainer Eilander. "Ik heb nu jongens in de groep waarop ik tenminste kan rekenen. Die twee De Roo's hebben me in de steek gelaten. Die lieten me vallen, toen de nood aan de man was". Dat kan van de ploeg die gisteren tegen Aalsmeer in het veld stond niet worden gezegd. Lugdunum kwam bij vlagen tot aanvaardbaar voetbal, maar grootste pluspunt was de inzet. Van de oude garde, maar vooral ook van Gijs Collé, Jeroen Brussee en Kees Schouten, zij die de open gevallen plaatsen hebben opgevuld en de gemiddelde leeftijd daardoor hebben doen dalen. "Die jongens willen graag en hebben iets voor elkaar over. We redden het als we gemiddeld een punt pakken en ik ga er van uit dat we dat halen". Wanneer Lugdunum in de toekomst dezelfde inzet toont als tegen Aals meer mag inderdaad worden aangenomen dat de ploeg de eerste klas se-status behoudt. Het gaat er om bij de les te blijven. Want verslapt de concentratie, wordt er niet voor de volle honderd procent gewerkt, dan blijft er van Lugdunum niet veel meer over dan een gezelschap middel matige voetballers. Uitzonderingen daargelaten natuurlijk. Rinus van Es bij voorbeeld. Goed weggestuurd door Wim de Roo, scoorde hij na twintig minuten beheerst de enige Leidse treffer, die later goed bleek voor de overwinning. Doelpunten "Maar we hadden veel meer doelpunten moeten maken", stipte Wim Ei lander na afloop aan. "Omdat ze het voorin niet afmaakten, bleef het voor onze defensie toch moeilijk". Hoewel het veldspel van de tegen stander beter verzorgd was, kreeg Lugdunum vooral na de pauze de beste kansen. Nadat Hans van As, Kees Schouten en Gijs Collé in de eerste helft dicht bij een tweede goal waren geweest, stond de paal na rust een doelpunt van Wim de Roo in de weg. terwijl Van Es zijn lobbal door Pieksma van de lijn zag gehaald. Aalsmeer stelde er, vlak na de theepauze, niet meer tegenover dan een schot op de paal van dezelfde Pieksma. Er mag uit blijken dat het team van Bobby Haarms geen vuist kon maken. Ook niet in de slotfase, toen doelman Tap zijn aanvallers te hulp schoot. In tegendeel zelfs, Kooimans (hij werd evenals Aalsmeer- verdediger De Wilt door arbiter Melser opgeschrven) kreeg nog een goede mogelijkheid, maar miste. Bij Lugdunum was er overigens nie mand die daarover treurde. De strohalm was toen al een boomstam geworden. FRED SEGAAR RKDEO en UDO boeken gelijkspel in derde klasse LEIDEN - Hoewel LFC in de be slissende fase van de competitie sterk voor de dag komt, lijkt het kampioenschap aan de neus van de Leidenaars voorbij te zullen gaan. Dat komt waarschijnlijk terecht bij Quick, dat met 2-6 van BTC won. LFC klopte HW met 3-1. In de onderste regionen lijken WSB en Docos aan de gradatie te ontsnappen. De Noordwijkershoutse ploeg speelde met 2-2 gelijk tegen RKDEO, terwijl Docos Schip luiden een nederlaag toediende. Door dit resultaat heeft de Morsclub voorlopig weer wat 'lucht'. UDO speelde met 2-2 ge lijk tegen Celeritas. LFC-HW 3-1 Juist in een periode waarin de prij zen over het algemeen worden verdeeld, speelt LFC op zijn sterkst. Alleen, de achterstand op Quick is te groot om aan aan net einde van de rit alsnog plaats op de troon te kunnen nemen. Daarvoor heeft de ploeg van Cees Vermeulen in het begin van het seizoen teveel punten ver speeld. Gisteren liet LFC zich nog eens van zijn beste kant zien. Vooral dankzij de impulsen van Paul Harteveld behaalden de Ka naries een gemakkelijke over winning. In de eerste helft was er al sprake van een eenrichtings verkeer, maar doelpunten lever de dat niet op. Na de pauze maakte Nico van As 1-0, waarna Jan Kromwijk 2-0 scoorde. Uit blinker Paul Harteveld zorgde daarna voor 3-0. Op de valreep redde HW de eer. Docos-Schipluiden 2-1 Een belangrijke overwinning voor de Morsbewoners, die hard op weg zijn opnieuw een ticket voor de derde klasse te bemachtigen. Van fraai voetbal was gisteren op het veld van Docos geen sprake. Wel waren er twee ploegen aan het werk die voor elke meter grond streden. In de eerste helft kreeg Ronald Hogeboom een goede kans, maar de Leidse spits zag zijn inzet gestopt door de doelman van Schipluiden. De opponent werd in het eerste part overigens niet gevaarlijk. Toen de tegenstander in de tweede helft op 0-1 kwam leek Docos verslagen. Leek, want Ronald Hogeboom maakte er uit een strafschop (toegekend wegens hands) 1-1 van. Kort daarop be zorgde de voor Sjaak van Leeu wen ingevallen junior Pedro Hil- ligers zijn ploeg de overwinning: WSB-RKDEO 2-2 Vooraf zou WSB ongetwijfeld hebben getekend voor dit resul taat, maar achteraf moesten de Noordwijkerhouters conclude ren dat er meer in had gezeten tegen de titelkandidaat. Kees Nulkes maakte er na een kwar tier 1-0 van, maar nog voor de pauze kwam RKDEO, mede dankzij knullig balverlies van John van Elk, op 1-2. In de twee de helft werd de thuisclub aan vankelijk overspeeld, maar lang zamerhand nam WSB het initia tief over. George Oostdam bracht dat in de stand tot uit drukking. Celeritas-UDO 2-2 Voor UDO stond er weinig meer op het spel en dat was in de eerste helft ook te merken aan het spel van de Oegstgeestenaren. Dat de ploeg met een 1-0 achterstand ging rusten was dan ook niet ver wonderlijk. In het tweede part leek UDO zich te hebben hervon den. Dick Witteman scoorde 1-1, waarna Paul Rikken er zelfs 1-2 van maakte. Op de valreep ech ter kwam Celeritas nog op gelij ke hoogte. uomtewiscw VENTILATIE AJRCCMXTIOn f fiSmUws PIAATWERK-STAALKONSTRUK- *1 'pERïTR. 203 -205 V LFC-topscorer Sjaak Rietbergen stuit op de HW-doelman. Gisteren kwam Rietbergen niet tot scoren. (foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13