Onbegrijpelijke houding van Beveren zit op fluweel Van Basten laat publiek smullen AAV36 i Sp°" Irak ook naar de Spelen Talan velt vonnis: 3-0 Na nederlagen van Anderlecht Juventus kansrijk Bilbao kampioen verslaat Holland PAGINA 12 MAANDAG 30 APRIL 1984 MA SINGAPORE (Rtr) Irak heeft zich zondag door een overwinning van 1-0 op Zuid-Korea geplaatst voor het Olympische voetbal toernooi. Muttar maakte in de 43ste minuut het enige doelpunt. Met de kwalificatie van Irak zijn alle deelnemers aan het Olympi sche toernooi bekend. De deelnemende landen zyn Tsjechoslo- wqkije (titelverdediger), Verenigde-Staten (organiserend land), Frankrijk, Sovjet-Unie, Oost-Duitsland, Joegoslavië, Brazilië, Chili, Egypte, Marokko, Kameroen, Saoedi-Arabië, Qatar, Cana da, Costa Rica en Irak. Zweden heeft zich zaterdag geplaatst voor de finale van het eerste toernooi om het Europees voetbalkampioenschap dames. De tweede wedstrijd in de halve finale tegen Italië werd zater dag in Linkoeping met 2-1 gewonnen. Zweden won in Rome de eerste wedstrijd ook, met 3-2. Pia Sunhage maakte zaterdag bei de doelpunten in Linkoeping. Carolina Morcace scoorde tegen. Er waren 5162 toeschouwers. Feyenoord - FC Utrecht 3-0 (0-0) 59. Gullit 1-0, 88. Gullit 2-0, 90. Hoekstra 3-0. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: 31.038. AJax - Excelsior 4-0 (3-0), 11. Van Basten 1-0,33. Schoenaker 2-0,38. Gasselich 3-0, 54. Van Basten 4-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 6.000. FC Den Bosch - Volendam 1-2 (1- 0), 2. Brands 1-0, 60. Steur 1-1, 72. Runderkamp 1-2. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschouwers: 4500. Helmond Sport PEC Zwolle 2-6 (0-2). 1. Mulder 0-1, 40. Van Moorst 0-2, 54. en 63. Van Roon 0-3 en 0-4, 65. Lubse 1-4, 68. Van Breemen 2-4, 69. en 89. Van Roon 2-5 en 2-6. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 2500. FC Groningen - Sparta 4-0 (2-0). 4. Roossien 1-0, 11. Koeman 2-0, 80. Van Dyk 3-0, 82. Broeken 4-0. Scheidsrechter: Bakker, toe schouwers: 11.000. AZ '67 - PSV 3-0 (2-0), 16. en 34. Talan 1-0 en 2-0, 89. Loggie 3-0. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 5000. Fortuna S - Willem 2 7-0 (3-0), 17. Hoyer 1-0,27. Bux 2-0,40. Koever mans 3-0, 58. Hoyer 4-0, 64. Smeets 5-0, 75. Hoyer 6-0, FC Groningen - Sparta 4-0 (2-0), 4. Roossien 1-0, 11. Koeman 2-0, 80. Van Dijk 3-0, 82. Broeken 4-0. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 11.000. Go Ahead Eagles - Roda JC 1-2 (0-1), 27. en 73. Eriksen 0-1 en 0-2, 78. Hanssen (eigen doel) 1-2. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 2500. Haarlem - DS '79 2-2 (0-0), 64. Böckling 1-0, 71. Van der Waart 2-0, 72. Gorter 2-1, 76. Gorter 2-2. Scheidsrechter: Dolstra. Toe schouwers: 2500. Wageningen - Heracles 3-0 (2-0), 5. Ursem 1-0, 40. Oosterhuis 2-0, 55. Ursem 3-0. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschouwers: 2500. De Graafschap - MW 2-2 (0-0), 51. Roosendaal 1-0, 63. Nanninga 1-1, 74. Kelderman 2-1, Merk 2-2. FC Twente - Heerenveen 2-1 (1- 0), 36. Sorensen 1-0, 55. Ashcroft 2-0, 63. Van de Wildenberg 2-1. Scheidsrechter: Oetelmans. Toe schouwers: 6500. SW - Veendam 0-3 (0-2), 2. Rudy Metz 0-1, 3L Goble 0-2, 89. Brou wer 0-3. Scheidsrechter: Roelof- sen. Toeschouwers: 800. Eindhoven - Vitesse 3-1 (1-0), 28. en 57. Lemmens 1-0 en 2-0, 69. Jonkers 3-0, 78. Borgen 3-1. Scheidsrechter: De Schepper. Toeschouwers: 1500. NEC - Telstar 1-0 (1-0), 21. Hoek man 1-0. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 1600. Gele kaart: Nann (Telstar) en Willemse (NEC). NAC - FC Den Haag 1-0 (0-0), 52. De Schepper 1-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 7500. SC Cambuur - FC VW 3-3 (0-1). 14. Verbeek 0-1, 53. Groote 1-1, 57. Groote (eigen doel) 1-2, 58. Groote (strafschop) 2-2, 77. Brandts 2-3, 88. Groote 3-3. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 8500. ALKMAAR (GPD) AZ'67 heeft PSV zaterdagavond definitief onderuit gehaald in de race om het kampioenschap. De Alkmaarse ploeg won voor 6000 toeschouwers overtui gend met 3-0, en omdat Feyenoord zondagmiddag met dezelfde cijfers FC Utrecht versloeg, werd de achterstand van PSV op de Rotterdamse koploper onoverbrugbaar. De manier waarop PS V-trainer Jan Reker commentaar leverde op de wanprestatie van zijn ploeg kwam aardig overeen met de wy- ze waarop PSV AZ'67 tegemoet was getreden. Alsof het een on gelukkige nederlaag in een vriendschappelijke ontmoeting betrof wekte de Eindhovense trainer de indruk geen conse quenties aan het duel te willen verbinden. Reker repte met geen woord over de verspeelde kam pioenskansen. Die zelfde onverschillige indruk maakte PSV in het veld. Van de dik betaalde PSV-profs mocht worden verwacht dat ze in elk geval nog zouden strijden voor de minimale kans die ze voor het duel nog op de titel hadden. Maar zelfs dat kon PSV niet op brengen. De Eindhovenaren straalden geen enkele strijdlust uit, speelden uitermate zwak en hadden geluk dat AZ (en dan met name Rick Talan) slordig met de kansen omsprong, anders had de nederlaag desastreuze vormen aangenomen. \Z was het werktuig van de ge rechtigheid, want gezien het voetbal dat PSV dit seizoen speelde, kon de ploeg eenvou digweg geen aanspraak maken op het kampioenschap. Het spel van de Eindhovenaren was te wisselvallig en te vaak nam PSV in een uitwedstrijd genoegen met één puntje. „Het is de ene week een acht en de andere week een vier", zei Jan Reker na het duel tegen AZ. De Brabantse oe- fenmeester weet dat prestatie- verschil aan de zwakke mentali teit van zijn spelersgroep. „Voor volgend seizoen moet de menta liteit verbeteren. Maar ik weet al- AMSTERDAM (ANP) De vorm die de Ajacied Marco van Basten aan het saaie slot van de voetbalcompetitie toont, kan hem alsnog aan de top van de nationale top- scorerslijst brengen. Van Basten kende gisteren een vijf tig procent aandeel in de winst (4-0) van Ajax op Excel sior en heeft op de door een knieblessure uitgeschakelde ranglijstaanvoerder Koolhof (23 treffers) nog een achter stand van twee doelpunten. Toch had de Amsterdamse interna tional, dit seizoen lange tijd uit geschakeld door de ziekte van Pfeiffer, niet alleen oog voor de rubriek van produktiefste speler. De tweede helft wenste Van Bas ten de hoofdrol in het circus- Ajax dat Excelsior volledig dol- draaide, maar in doelrijpe situa ties wilde hij het publiek soms iets te fraaie dingen voorschote len. Ajax, verlost van alle competitie- druk, draaide uiterst soepel en had naast Van Basten de dit sei zoen louter tegenvallende Oos tenrijker Felix Gasselich als uit blinker. Excelsior stelde zich op Pattinama en Waslander na niet al te fanatiek teweer. Trainer Ja cobs zag voor het duel met Ajax het nut niet om het als tegen Feyenoord loopgravenvoetbal te propageren. "Het spel van Feye noord is te ontregelen, dat van Ajax in deze vorm zeker niet. Feyenoord is vandaag kampioen geworden, maar als Rotterdam mer zeg ik toch dat Ajax de beste ploeg heeft", aldus Jacobs die net als collega De Mos en de zes duizend kijkers had genoten. In de elfde minuut zorgde Van Basten voor de heel fraaie ope ningstreffer. Gasselich lanceerde de lange spits, die de bal met het hoofd doodmaakte en vervol gens met de rechtervoet langs Excelsior-doelman Stroomberg liet suizen (1-0). Nadat Vanen burg en Waslander om beurten voor beide clubs op de lat had den gericht, nam Ajax na 32 mi nuten meer afstand van de Rot terdamse werkers. Boeve glipte in zijn enige sterke moment van de wedstrijd naar de achterlijn en mikte de bal precies op het trefzekere hoofd van Schoenaker (2-0). Nog voor de rust heten Van Basten en Gasselich een staaltje vierkante-meter-bal zien rond de strafschopstip. Gasse lich bond het Amsterdamse pu bliek aan zich door raak te prik ken: 3-0. Na de pauze kon Excelsior vooral op de linkerflank van de verdedi ging de gaten niet meer opvul len. Ajax wervelde, maar zag Boeve voortdurend uit de door Van Basten bepaalde toom val len. Tien minuten na rust koos Van Basten voor sofistisch werk. leen niet hoe. Dat is mijn grote probleem. Alleen Ernie Brandts toonde tegen AZ karakter. De rest werd gewoon afgebluft". AZ-trainer Piet de Visser zit na de laatste wedstrijden met een pro bleem. Hij staat voor de taak zijn te dure, uit 19 man bestaande se- lectiegroep, terug te brengen tot 16 spelers, maar hij weet niet meer waar hij precies het mes in de selectie moet zetten. AZ speelde tegen PSV, door blessu res van Arntz, Treytel, Tol, Haar en Heus, met een half tweede elf tal, maar dat betekende aller minst dat AZ verzwakt was. In tegendeel, de Alkmaarders voet balden de beste thuiswedstrijd van het seizoen. De Visser: „Er moeten er nog een paar afvallen, maar ik zou op het moment niet weten wie. Ieder een is erop gebrand goed te spe len en het blijkt dat de invallers uitstekend voldoen. Een jongen als Gijs Steinmann bijvoorbeeld heeft al in maart te horen gekre gen dat hij waarschijnlijk weg moet. Daarbij werd hem echter verteld dat hij nog wat kansen zou krijgen om aan te tonen dat wij het mis hadden. Nou, tegen PSV heeft hij die kans gegrepen. En dat geldt eigenlijk voor meer spelers. En dan wil ik ook nog de aan Cambuur uitgeleende Ype Anema terug hebben, die het daar goed heeft gedaan. En mis schien Peter van der Waart, die aan Haarlem is uitgeleend". De opvallendste speler aan AZ-zij- de was Rick Talan, die twee keer scoorde. De Katwijker bracht AZ Rick Talan is Ernie Brandts opnieuw te snel af. De Katwijker voor rust op een 2-0-voor- sprong, door doelpunten in de 15e en in de 34ste minuut. Daar mee bracht hij zijn seizoentotaal op 20 treffers. Hij had eredivisie- topscorer Jurrie Koolhof (hij speelde door een verdraaide knie niet mee met PSV), die 23 maal het net vond, dicht kunnen nade ren, maar Talan liet in de tweede helft nog vier riante mogelijkhe den liggen. Dat was typerend voor het spel van de razendsnelle AZ-spits. De Visser over Talan: „In het begin van het seizoen heb ik me geregeld boos gemaakt over zijn wisselvalligheid. Het is alles-of-niets met hem. Maar op een gegeven moment heb ik ge zegd: fladder maar een eiiid heen. Wij weten niet wat we aan hem hebben, maar voor de te genstander is hfi helemaal onbe rekenbaar. Niemand weet wat hij gaat doen. Dat is zijn kracht". Het leek er tegen PSV op, dat Ta lan liever een moeilijke kans kreeg dan een eenvoudige moge lijkheid. „Misschien is dat ook wel zo", grinnikte hij na afloop. „Bij een moeilijke kans heb je vaak maar één mogelijkheid om te scoren. Als het een gemakke lijke kans is, ga je denken en dan is het vaak al te laat", aldus Ta lan, die nog een jaar te gaan heeft by AZ. Het 4-4-2-systeem dat AZ enkele wedstrijden na de winterstop in voerde, is de Katwijker op het lijf geschreven. Daarvóór speelde AZ 4-3-3 en had daarmee aan merkelijk minder succes. Talan: „Ik ben geen type dat de hele wedstrijd op de vleugel blijft hangen. Ik voel me daar niet lek ker bij. Een beetje zwerven voor in bevalt me veel beter". AZ speelde aanvankelijk 4-3-3, om dat de aanvallende patronen af gestemd waren op David Loggie. De Brit moest vanaf de zijkanten voorzien worden van hoge voor zetten, die hij koppend zou moe ten afronden. AZ stapte daar vanaf toen dat systeem niet werkte. Loggie werd het slacht offer van die verandering, maar door de blessuregolf kreeg hij weer een basisplaats. Ook tegen PSV kon Loggie op voetbaltechnisch gebied niet meekomen, maar zijn verdienste lag in het feit dat hij de PSV-ver dedigers door zijn grote inzet constant bezig hield. Zijn ijver werd twee minuten voor lijd be loond, toen hij de eindstand op 3-0 bepaalde. Marco van Basten Vlak daarna schoot de frêle spits na de fraaiste aanval van de wed strijd, in samenwerking met Vanenburg en Schoenaker, te gen de paal. In het vervolg van het duel bepaalde uitblinker Van Basten zich tot fraai hak- en schuifwerk, maar zijn teamgeno ten misten uit de fraaiste posi ties. Door die lankmoedigheid van Ajax ontkwam Excelsior zondag aan een gevoelig pak slaag. BRUSSEL - In de Belgische com petitie verkeert Beveren twee wedstrijden voor het einde in de zelfde luxueuze positie als Feye noord en Juventus. Met nog twee wedstrijden te spelen staan de Waaslanders vier punten voor op Anderlecht en mogen zich sinds gisteren dus officieus kampioen Beveren, dat de laatste weken zijn voorsprong op Anderlecht zag slinken tot een magere twee pun tjes, verdubbelde dit weekeinde die marge. Zelf wonnen de Waas landers met 0-2 van Lokeren, ter wijl concurrent Anderlecht de boot in ging bij Lierse: 1-2. Na dertien minuten nam Beveren in Lokeren de leiding door een doelpunt van Edwin Albert op aangeven van de Pool Kusto. Pès twee minuten voor tijd stelde de koploper door een goal van Schonberger de zege veilig. Op datzelfde moment verspeelde Anderlecht zijn kansen bij Lier- se. De Europa Cup finalist keek ROME (ANP) - Het is vrijwel zeker dat Juventus de Italiaanse voetbaltitel van AS Roma overneemt. Twee wedstrijden voor het einde van de competitie heeft de miljoenenploeg een voorsprong van vier punten op AS Roma, dat het seizoen sterk startte maar vervol gens terug viel. Bovendien ligt Juventus ruimschoots voor in doelsaldo (55-26 tegen 43-24), hetgeen zeker in het Italiaanse voetbal, waar doelpunten schaars zijn, goed is voor een punt. Tegen Inter maakte Juventus gisteren in Milaan geen fout. Door doelpunten van Cabrini en Platini nam de Turijnse ploeg een vlotte voorsprong (2-0), waarna de thuisclub nog voor rust via een strafschop de achterstand verkleinde. Na rust werd niet ge scoord. Titelhouder AS Roma, dat op eigen terrein Florence met 2-1 terug wees, had slechts mogen hopen op een misstap van Juventus tegen de voormalige topploeg uit Milaan. al na tien minuten tegen een ach terstand aan door een treffer van Eddy Snelders. Zonder aanvoer der Vercauteren verkreeg Ander lecht daarna een veldoverwicht en een paar seconden voor rust resulteerde dat in een doelpunt van Czerniatinsky. In de tweede helft was Anderlecht, gelijk PSV hier, niet meer vooruit te bran den. Twee minuten voor tijd diende Bosch de Brusselse plpeg de genadeslag toe. Engeland Manchester United verzuimde in de Engelse League te profiteren van een misstap van lijstaanvoer der Liverpool. De Mancunians kwamen niet langs West Ham United: 0-0. Het vermoeide Li verpool verspeelde een punt aan degradatiekandidaat Ipswich Town. Ipswich stelde een jonge ploeg op voor de uitwedstrijd tegen Liver pool, maar veteraan Eric Gates werd toch de grote man. Met twee fraaie doelpunten stelde hij het punt veilig. Kennedy en ui teraard Ian Rush scoorden voor de thuisclub. Southampton rukte op naar de vierde plaats door een 8-2 mon sterzege op Coventry. Acht goals vielen in het laatste half uur. Der de staat Queens Park Rangers dat de baas bleef over stadgenoot Tottenham: 2-1. Bij Watford te gen Luton vlogen Rostron en El liot elkaar aan. Beide spelers mochten naar de kleedkamer vertrekken. Voor Rostron bete kent dit dat hij niet van de partij is tijdens de Cup-final waarin Watford op lq9 mei uitkomt te gen Everton. Ook bij Arsenal te gen Leicester werden twee spe lers verwijderd. Charlie Nicholas en Peake waren de boosdoeners. In de tweede divisie kwam het bij Chelsea tegen Leeds United tot een botsing tussen de suppor ters. Op de tribune braken vecht partijen uit waarbij 27 mensen waaronder drie politiemannen gewond raakten. Chelsea won met 5-0 en keerde samen met Sheffield Wednesday terug in de eerste divisie. Newcastle, de club van Keegan, zit na de nederlaag tegen Cambridge in de wachtka- West-Duitsland ier competitieronden voor het eind geven de vier kandidaten voor de Westduitse voetbaltitel elkaar geen strobreed toe. Stuttgart, met één punt voorsprong de kop- MADRID (Reuter) - Athletic de Bilbao heeft gisteren het Spaanse voetbalkampioen schap geprolongeerd. Bilbao versloeg op de laatste speel dag Real Sociedad in een Baskische derby met 2-1. Real Madrid finishte met evenveel punten als Bilbao en had zelfs voordeliger doel- cijfers. Bilbao werd toch tot kampioen uitgeroepen door betere onderlinge resultaten. Bilbao versloeg Real thuis en speelde in Madrid gelijk. Bil bao kan volgende week door winst in de bekerfinale tegen FC Barcelona zelfs de dubbel behalen. De Britse sportpers heeft Ian Rush van Liverpool gekozen tot voetballer van het jaar. Rush, Welshman in Engelse dienst, scoorde dit seizoen al 41 keer. voor de Europese bekerfinalist. Hij is de zevende speler van Li verpool in elf jaar, die deze eer ten deel valt. loper, leverde een overtuigende demonstratie af door met 6-0 bij FC Nurnberg te winnen. In een poging om voor de derde maal in successie de titel te vero veren nam HSV de hindernis die FC Köln vormt op stijlvolle wij ze. De Hamburgers beslisten het duel in de eerste helft. Eerst scoorde Kaltz uit een strafschop waarna Schatzschneider voor 2-0 zorgde. Binnen tien minuten ma- nouvreerden Schroder en Rolff de voormalige topploeg uit Keu len vervolgens in kansloze posi tie. Het werd tenslotte vlak voor tijd 4-1. Bayern kan nog een paar wedstrij den genieten van Karl Heinz Rummenigge. Zaterdag scoorde Kalle in het duel met Eintracht Frankfurt tweemaal en bracht zijn totaal op 23. Bij het derde en laatste doelpunt van Mathy was hij de aangever. Borussia Mönchengladbach, de vierde kanshebber, had tegen Kaiserslautern niet over geluk te klagen. De gevierde man was Frontzeck die in blessuretijd de 3-2 liet aantekenen. De wissel speler had daarbij wel de hulp nodig van de scheidende doel man Hellstrom die zijn kopbal door de benen liet glippen. Komende zaterdag staat in de Bun- desliga de topper HSV Hamburg tegen Bayern Munchen op het programma. Dat zal mogelijk verhelderend werken. LEIDEN - De atletiekteams van het Leidse AV Holland en het Al- phense AAV'36 bleken zaterdag op de kunststofaccommodatie in de Leidse Hout aan elkaar ge waagd. In hun jaarlijkse twee kamp waren de Leidenaars de sterksten bij de senioren terwijl de Alphense vertegenwoordi ging het best scoorde bij de ju nioren. In totaal ging de zege naar AAV'36 met 232 tegen 211 punten. Voor beide clubs was de ontmoe ting een aardige 'wapenschouw' voor de landelijke competitie die over twee weken van start gaat. Bij de heren kan Holland de loop- en springnummers met vertrouwen tegemoet zien, de werpnummers daarentegen zijn zwak bezet. AAV'36 staat er juist bij het werpen goed voor maar zal nog flink moeten sleutelen aan vooral de kortere loopnum mers. Drie jeugdige talenten traden op de voorgrond in de Holland-he- renploeg. Menno Swier won de 400 m horden in 54.9, Hans Baljet was de snelste op zowel de 200 m (22.8) als de 400 m (50.8) terwijl Gerfjan Palm debuteerde op de 'hoge horden' (110 m in 15.8) en het hoogspringen won met 1.85 m. Opvallend was ook het optreden van Rob Ultzen van wie dit zomerseizoen bij het ver en hinkstapspringen veel ver wacht mag worden. De Oegst- geestenaar noteerde twee gede gen series sprongen waarbij vooral zijn hinkstapspringen in druk maakte: 13.96 m. Het ver springen leverde 6.56 m op. Bij het polsstokspringen klopte Aijan de Haan zowaar clubge noot Mare van Vliet (beiden 3.90 m) en dat was nog niet eer der voorgekomen. Op de 800 m won Michel Moll van kop af in 1.55.6 met Jek Persoons in zijn kielzog: 1.55.8. Verdienstelijke tijden scoorden drie Hollanders op de 1500 m, t.w. Martien van de Hoorn 4.07.7, Niek Klinkenberg 4.08.4 en Robin Pearson 4.09.5, maar zij waren bij lange na niet bestand tegen het eindschot van AAV'er Ed van Gemeren die naar 3.56.4 stoomde. Eenzelfde beelde op de 5 km waar Theo van de Veer in de slotfase zijn Al phense concurrent Aart Stigter liet gaan: 14.57.3 tegen 14.55.4. Andere aardige Holland-presta ties kwamen op naam van Roel Hendriksen (400 m horden in 36.3) en Eric Taal (1 OOm-zege met harde tegenwind in 11.6 en een 200 m in 23.1). Bij AAV'Jö verliep zoals gezegd het werpen tamelijk goed. Paul Boere haalde met de speer bijna zestig meter (59.06) en Jos Bos man voegde daar een tweede plaats aan toe met 54.48 m. Eer ste werd Bosman bij het kogel stoten met 12.57 m terwijl Boere nog eens behoorlijk uithaalde met de discus: 37.40 m. Ruud van Maurik kwam driemaal voor de Alphenaren in actie en drie maal werd het een eerste plaats. Bij ver met 6.76 m, bij hinkstap- sprong met 14.18m en op 110m horden in 15.5. Op laatstgenoem de afstand liep een nauwelijks getrainde Aya van Gemeren ver rassend naar eveneens 15.5. Ook zijn vertesprong van 6.47 m mocht er zijn. Kim Nieuwland was niet tevreden met haar verrichtingen op discus (35.58 m) en speer (41.94 m) maar behaalde wel twee zeges voor de Alphense equipe. Overwinnin gen boekten eveneens Marian Goedhart (800m in 2.19.2) en An nette Jongeleen (hoog met 1.70 m). Trudie van Deuren liep een verdienstelijke 100 m (12.8) maar moest uiteraard het hoofd buigen voor Holland-atlete Yvonne van Dorp die 12.5 scoor de en op de 400 m ontspannen lo pend 58.1 liet noteren. By de B-jeugd bevestigde Cristoph Grard (Holl) zijn aanleg voor het lopen. Trok hij twee weken gele den voor het eerst de wedstrijd- spikes aan om een sprintje te trekken, zaterdag probeerde hij de 400 m uit en dat leverde direct een tijd op van 51.6. Aan Alphen se zijde bij de B-jeugd redelijke kogelstoten van Ton Erik Wilde man (12.32) en Karin Boere (10.48). Weinig aansprekende prestaties werden gisteren in Lisse neerge zet tijdens kampioenschappen van de Nederlandse Katholieke Sportbond met deelname van De Spartaan Lisse en het Leidse De Bataven. Wel goed was de 1500 m-zege van Jan Verloop (B) in 3.59.21 met voor Paul Grim bergen (S) 4.02.22. Kees van Klink (B) draaide sterk op de 5 km: 15.06.27.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12