Festiviteiten rond Koninginnedag 1984 Eigen 'stads'post voor Voorschoten WD Leiderdorp: geen spelbreker Zoeterwoude krijgt trefcentrum ZATERDAG MAANDAG Inwoner Oegstgeest verongelukt AGENDA Fietspad weer 'open' Ruim baan voor invaliden PAGINA 2 Stad en rand ZATERDAG 28 APRIL 1984 28 april LEIDERDORP Eerste dag van de kermis op het parkeerterrein van De Does (Hoogmadeseweg), vanaf 10.00 uur dagelijks, behalve zondag. Optocht van paarden, wagens, ruiters en muziek vanaf de ge- meentewerf aan de Simon Smitweg naar de Kastanjelaan, vanaf 13.30 uur. Muzikale wandeling met rui- tervereniging Liethorp, route van Kastanjelaan naar Simon Smitweg, vanaf 13.50 uur. Ringsteekwedstrijd bij Eiken laan, 14.15 uur. OEGSTGEEST Veronica's drive-inn show in de tent aan de Lijtweg, 20.30 Larapionoptocht, start op drie plaatsen: Terweeschool, Bor- neostraat en Greet Koeman plein, 20.30-22.00 uur. Einde optocht bij hoek Lange Voort/ Lijtweg. VOORSCHOTEN Zwemwedstrijden in recreatie- bad 'Het Wedde' voor kinderen die zich hebben opgegeven. 16.30 uur. Disco-avond in Cultureel Cen trum (Marijkelaan), voor jeugd v.a. 16 jaar, 20 uur. WA'SSENAAR AVRO's Toppop Disco-Show in de sporthal, 20.30 uur. ZOETERWOUDE Oranjebal in de Eendenkooi met muziek van 'Pleasant Af fair*. 21.00 uur. LEIDERDORP Kinderoptochten naar het ge meentehuis aan de Statendaal- der, leerlingen alle basisscho len, vertrekpunten Van der Marckstraat, Hubrechtplein en Kwikstaartplein 8.30 uur. Showoptreden door deelne mende korpsen aan kinderop tochten voor het gemeente huis, 9.15 uur. Aubade bij het gemeentehuis. 9.30 uur. Muzikale wandeling drumfan fare Tamarco vanaf Karolus- gulden naar Hoogmadeseweg, vanaf 9.45 uur. Oranje-voetbaltoernooi voor D- en E-junioren, RCL-terrein, De Bloemerd, 10.30 uur. Kleutervoorstellingen in ge bouw Zijlkwartier mmv pop pentheater Devile, 10.30 en 14.00 uur. Puzzeltocht voor leerlingen ba sisscholen, start bij kerk aan Gallaslaan voor klassen 4 om 10.15 uur, klassen 5 om 10.30 uur en klassen 6 om 10.45 uur. Geranium-markt in RCL-kanti- ne (De Bloemerd), 10.30 uur. Kindervoorstellingen in het Dorpshuis om 11.00 en 14.00 Oranje-fietscross-wedstrijden van 'De Rakkers' in De Bloe merd, 12.00 uur. Prestatieloop over 5 kilometer voor jong en oud. Start en fi nish bij winkelcentrum Sant horst, aanvang 17.00 uur. Bingo-dansant in gebouw Zijl- kwaartier, Van der Marck straat, m.m.v. duo De Lions. 20.15 uur. OEGSTGEEST Clownsoptreden van kinder: theater 'Bon Bon', op het plein bij het raadhuis, 9.30 uur. Vlaghijsen en aansluitend au bade m.m.v. operettevereni ging 'De Troubadours' en een koperkwartet, raadhuis Wilhel- minapark, 9.55 uur. Kindertheater op het plein voor het raadhuis. 10.20 uur Gezellig samenzijn voor 60- plussers in het Gemeentecen trum, met muziek van zang koor 'Viva la Musica', 10.00- 11.30 uur. Ouderwetse paardentram rijdt door Oegstgeest. Instappen 's ochtends aan de Lijtweg, 's middags aan de Lange Voort (Floraschool), 10.00-17.00 uur. Schaaksimultaanwedstnjd op het Lange Voortplein. 10.20 Ringrijderij met paarden en rij tuigen in de omgeving van 'Het Witte Huis', 10.30-12.00 uur Tonknuppelen voor Oegstgees- tenaren boven de 16 jaar, gras veld Jelgersmakliniek aan Rhijngeesterstraatweg, 10.30 Touwklimmen, kruiwagenra ces, ringsteken op de fiets en parapluhangen voor jeugd tot 16 jaar, terrein Jelgersmakli niek Rhijngeesterstraatweg, 10.30 uur. Optreden van de show-girls in het Wilhelminapark, Jelgers makliniek, 11.00-11.30 uur. Kinderspelen met ballonnetjes voor kinderen 5-10 jaar, terrein Jelgersmakliniek Rhijngees terstraatweg, 11.00-12.00 uur. Fietspuzzeltocht door het dorp. voor jong en oud, inschrijven vanaf 11.00 uur bij het Ge meentecentrum, Lijtweg, fiet sen tussen 11.00-18.00 uur. Trottoirtekenen voor 10-16 jari gen, winkelcentrum Lange Voort, 14.00-15.00 uur. Autobehendigheidswedstrijd op de Irislaan, 14.00-16.00 uur. Touwtrekken voor volwasse OEGSTGEEST - In heel wat regiogemeenten zijn de oranjefeesten gisteren al voorzichtig ingezet. Zo werden i Voorschoten. Oegstgeest en Zoeterwoude onder meer klaverjaswedstrijden gehouden. In Oegstgeest wordt er zelfs een hele week lang feest gevierd. Gisteren en vandaag werd het spits van de festiviteiten in Oegstgeest afgebeten meteen rommelmarkt aan de Lange Voort. Heel wat kooplustige kinderen kochten daar spullen bij kinderen met koopmansbloed f0|o nen op Hofdijck-terrein, aan melden vanaf 13.30 uur, wed strijd om 14.00 uur. Demonstratie team Rijkspoli tie (Algemene Verkeers Dienst) op de Lijtweg van 14.30-15.00 uur. Electric Boogie Break Dance kampioenschappen en play back act op het Lijtweg-ter- rein, 15.00-16.00 uur. Penalty-schieten voor pupillen mmv. keeper Formannoy van Sparta, 15.00-16.30 uur. Kinderdisco 8-12 jaar in Ge meentecentrum, Lijtweg, 19.00-20.00 uur. Oranje Bridge Drive in 'Het Witte Huis', 20.00 uur. Optreden Lee Towers in de tent aan de Lijtweg, 21.00 uur. in het voorprogramma John Rich Band. Oranjebal in Gemeentecen trum, Lijtweg, met band 'New Orleans Syncopators', 21.30- 0.30 uur. VOORSCHOTEN Concert op de beiaard van de Dorpskerk-toren door Addie de Jong, 9 uur. Ster-optocht van kinderen door het dorp, vanaf 10 uur, aankomst Voorstraat ongeveer 10.45 uur. Volksdansdemonstratie van de groep 'Gerakina' in de Voor straat,'iedereen kan meedoen vanaf 11.30 uur. Loop-in concert en torenbe klimming in de Dorpskerk en Dorpstoren tussen 11.00 en 13.00 uur. Jeugdrommelmarkt voor de jeugd in de Bloklaan van 12.00 tot 15.00 uur. Spelenkermis voor kinderen van 4-12 jaar in sporthal De Vliethorst, van 12.00 tot 14.00 Toeristische fietspuzzeltocht (ongeveer 2 uur) vanaf het par keerterrein Cultureel Centrum (Pr. Marijkelaan), inschrijven vanaf 13.00 uur, vertrek13.30 Rodeo disco show met touw trekwedstrijden voor alle Voorschotenaren in de Voor straat, vanaf 13.30 uur. Fietscross-wedstrijden op het circuit aan de Adm. de Ruyter- singel voor jeugd 6-16 jaar, vanaf 14.00 uur. Voetbalwedstrijd: Voorscho- tens elftal tegen 'Wilhelmus' uit Voorburg in sportpark Ade- geest, vanaf 16.30 uur. Oranjebal met Down Town Jazz Band in Cultureel Cen trum, 21 uur. WARMOND Optocht schoolkinderen vanaf de Laan van Oostergeest (9.15 uur), vertrek stoet 9.30 uur naar het gemeentehuis, daarna aubade en toespraken. Voetbaltoernooi op sportpark 'Het Overbos' met verschillen de culturele- en sportteams, 12.00-16.00 uur. Kindervoorstelling in Het Tref punt door het Leids poppen theater voor kleuters en eer steklassers, 14.00-15.45 uur. Optreden Warmondse volks dansgroep in de Dorpsstraat, vanaf 14.00 uur. Kinderspelen (behendigheids spel, kruiwagenrace etc.) in de Dorpsstraat voor 7-12 jarigen. 14 30-16.30 uur. Prijsuitreiking kinderspelen op de trap van het Oude Raad huis, 16.30 uur. Oranje-bingo in de kantine van voetbalvereniging Warmunda, 20.30 uur. WASSENAAR Oranje-mars vanaf het Heecke- renhuis (Kerkstraat), afstan den van 4 tot 40 kilometer te voet, fietsend 20, 30 en 40 km, starten vanaf 7.00, sluiting 18.00 uur. Kinderoptocht vanaf het Ge zondheidscentrum, Hofcamp- weg, naar de sporthal Dr. Mansveltkade, vanaf 9.00 uur. Schoolsportwedstrijden leer lingen voortgezet onderwijs op de terreinen van sportvereni ging 'Wassenaar', Kerkehout, vanaf 9.00 uur. Kinderfeest in de sporthal (Mansveltkade) met 'Hocus Pocus Lachen Maar'-kinder- programma, 9.45 uur. Mixed Sex Voetbaltoernooi voor gemengde teams op het terrein van RKSV Blauw zwart, Mansveltkade, van 10.00-16.00 uur. Ceremoniële opening feesten bij Juliana-boom, achter Sop- hiekehuis Berkheistraat, 10.15 Oranje-Sporthal-festijn in de sporthal (Mansveltkade) met kermis en diverse attracties, films, oude ambachten enz. Van 11-17 uur. Prestatieloop door Wassenaar, afstanden van 2500 tot 1000 meter, start bij Sportfondsen- bad, 11.00 uur. Paardentocht van rijvereniging 'Koningin Emma', verzamel punt raadhuis De Paauw om 13.30 uur, door dorp naar Mansveltkade. Demonstraties met springcar- rousel, dressuur, ponyspelen etc. van rijvereniging 'Konin gin Emma' op terrein Mans veltkade, 14.00 uur. Kleurrijk avondprogramma met folkloristische muziek een blues-band in sporthal Mansveltkade, vanaf 20.00 uur. ZOETERWOUDE Kinderoptocht aan de Rijndijk, verzamelpunt Oosthoek 9.00 uur, begin optocht 9.30 uur met muziek van 'De Rijntam boers' naar de Eendenkooi. Rondgang door de dorpskern Zoeterwoude-dorp, muziek van VIOS en Sint Jansfanfare, optocht, vanaf het Muziekcen trum aan de Schenkelweg naar Huize Emmaus, vanaf 9.00 uur. Volleybaltoernooi in twee pou les in Klaverhal, 10.00 uur. Kinderspelen op het Loethe- veld voor kinderen 4-12 jaar, van 10.30 tot 11.45 uur. Prijsuitreiking optocht Rijn dijk in de Eendenkooi, 10.15 Klaverloop op Haasbroek over 4250 meter vanaf 12.00 uur. Schatgraven voor peuters en kleuters bij de kleuterschool aan de Rijndijk, 12.00 uur. Vliegerwedstrijden op sport park Haasbroek, 13.00 uur. Disco in Don Bosco mmv 'Stu dio 17', met demonstraties electric boogie en breakdance, vanaf 14.00 uur. Opdrachtenspel voor kinderen klas 4, 5 en 6 lagere school in de Eendenkooi, 14.00 uur. Film voor klassen 1,2 en 3 lage re scholen in de Eendenkooi. Oranje-races op het Loetheveld voor teams van zes personen, met ski-lopen, touwtrekken en zeephelling, 14.00 uur. Filmmiddag in het Muziekcen trum" (Schenkelweg) met o.a. Kuifje, 14.00 uur. Tonknuppelen aan de Oranje- laan, voor Zoeterwoudenaren van 14 tot 80 jaar, inschrijven tot een half uur voor aanvang, 14.30 uur. Opdrachtenspel in de Eenden kooi voor kinderen klas 1 t/m 3 lagere school, 15.15 uur. Scout-konter-trio-fietsenrally in de Jan van Banningstraat, een knotsgekke rally met hin dernissen vanaf 16.00 uur. Grote gezins-trimtocht, start en finish bij de Eendenkooi i 17.15 uur. Oranjebal in het Muziekcen trum (Schenkelweg) met le vende muziek vanaf 20.30 uur. Bridge-drive in de Eendenkooi o.l.v. Joop Wieten, 20.00 uur. Klaveijasdrive en sjoelwed strijd in de Eendenkooi, 20.30 VOORSCHOTEN - Voorschoten heeft zijn eigen stadspost. Het lo kale brievenbezorgingssysteem is opgezet door de rijwielhande laar C. Kloezen die een gat in markt zag. "Voor grootgebrui kers als artsen, fysiotherapeuten en bedrijven die vaak brieven moeten versturen, maakt het veel uit hoe duur de postzegel is", weet hij. "Vaak moeten ze namelijk honderden brieven per maand versturen". Bij Kloezen hoeven ze minder diep in de buidel te tasten dan bij de PTT. Wanneer ze minder dan 500 ROTTERDAM/OEGSTGEEST (ANP) - De 40-jarige D. Vrij uit Oegstgeest is gisteren door een verkeersongeluk op de Doenka- de in Rotterdam om het leven ge komen. De Oegstgeestenaar die een personenauto bestuurde remde voor een geel verkeers licht. De chauffeur van een achterop komende vrachtauto merkte dit niet tijdig op. Volgens de politie kwam de personenau to tegen een lichtmast tot stil stand. Vrij was op slag dood, zijn 11-jarige zoon is met rug- en her senletsel in een ziekenhuis opge nomen. brieven per maand per stadspost laten versturen, betalen ze 45 cent per bezorgde brief. Van dit tarief gaat een stuiver af wanneer ze meer dan 500 brieven per maand laten rondbrengen. De rijwielhandelaar heeft dit tarief laag weten te houden doordat hij twee personeelsleden op een bromfiets door het dorp laat rij den. Zij doen dit dusdanig snel dat Kloezen zijn klanten de garantie geeft dat de post 24 uur nadat hij is opgehaald, aangeko men is op de plek van bestem ming. Voorwaarde is wel dat het adres zich binnen de gemeente grenzen bevindt. Kloezen is niet van plan ook in andere gemeen ten post te bezorgen. Nadeel van de bezorging per brom fiets is dat de stadspostbodes geen grote pakketten kunnen meenemen. De ondernemer heeft dan ook als leus: "Wij be zorgen alles wat door de brieven bus gaat". De detaillist is tevre den over de resultaten tot nu toe. "Aan het begin van de maand hebben we enkele bedrijven aan geschreven en tien dagen gele den zijn we gestart. De eerste art sen en fysiotherapeuten hebben we al binnen", zegt hij. Hij beaamt dat deze klanten nog niet zorgen voor de gewenste omzet van 10.000 brieven per week. Een omzet die nodig is om "goed rendabel" te kunnen draaien. "Maar ach het is nog nieuw, men moet nog wennen", merkt hij luchtigjes op. Of hij zijn zaak zal opdoeken wanneer de stadspost goed draait durft hij nog niet te zeggen. Toch hoorzitting kernwapens? ZATERDAG VOORSCHOTEN - Zelfde tijd, zelfde plaats. Elk jaar weer installeert een zwaan zich op één van de eilandjes die het Voorschotense Burgemeester Berkhoutpark rijk is. Weken blijft ze daar geduldig zitten. Ook dit voor jaar wordt deze jarenlange traditie in ere gehouden. De vader in spe doet ook wat er van hem wordt verwacht: hij zwemt constant rondjes om het eilandje heen. Wee degene die het waagt te dichtbij te komen.. LEIDERDORP - Het ziet er naar uit dat in Leiderdorp tóch een hoorzitting wordt gehouden over de kernwapenproblematiek. De kans is namelijk zeer groot dat de WD tegemoet komt aan de schriftelijke smeekbede van de besturen van CDA, PvdA, D'66 en PPR om deel te nemen aan de discussie. Deze zou op 8 mei, de tweede dag van de vredesweek, moeten worden gehouden. Dit verklaarde WD-bestuurder P. Prillwitz gisteren desgevraagd. Hij verklapte dat dinsdagavond de definitieve beslissing over deelneming zal vallen, tijdens een gezamenlijke vergadering van fractie en bestuur. Aan de vooravond van deze verga dering verklaart hij dat zijn partij niet als spelbreker wil fungeren: "Als de meerderheid van de ge meenteraad vóór is, moeten wij geen roet in het eten gooien", zegt hij. Ook de houding van de collega fracties heeft de partij gesteund in de overtuiging dat de WD niet mag ontbreken bij de dis cussie. De fracties hebben tij dens de gemeenteraadsvergade ring namelijk besloten dat de hoorzitting over kernwapens al leen moet worden gehouden wanneer alle fracties (dus ook de WD) van de partij zijn. De WD zal echter wel een voor waarde stellen aan de deelname, zo verwacht de bestuurder. "We vinden dat het in geen geval zo mag zijn dat én de fracties én het college van burgemeester en wethouders deelnemen aan de discussie", voert hij aan. "Dan lijkt het wel een gemeenteraads vergadering". Dè WD verafschuwt dat omdat de partij vindt dat het kernwapen- vraagstuk niet thuishoort op het bord van de gemeentepolitici. Politieke partijen mogen daaren tegen wel van gedachten wisse len over het kernwapenvraag- stuk, vinden de liberalen. Deze partijen moeten immers uitein delijk beslissen of de nieuwe kernwapens in Nederland wor den geplaatst. LEIDERDORP - Het fietspad Wil lem de Zwijgerlaari Leiden rich ting Buitenhof Leiderdorp is voortaan berijdbaar voor (brom- )fietsers uit beide richtingen. Het dagelijks bestuur van de provin cie (Gedeputeerde Staten) heeft besloten om in te gaan op het verzoek van de gemeente Leider dorp om het gedeelte van het pad, dat vanaf 1967 éénrichtings-' verkeer was, ook in oostelijke richting weer open te stellen. ZOETERWOUDE - De resultaten van de enquête naar de interesse in Platform Zoeterwoude zijn be moedigend. De zes initiatiefne mers van het Platform zijn tevre den. Van de 750 verspreide en quête-formulieren kwamen er 175 ingevuld terug. Daarvan meldde 62 procent positief te genover de oprichting van zo'n trefcentrum te staan. Het is de bedoeling dat Zoeterwoudena ren die 'tijd over' hebben elkaar daar ontmoeten, vanuit het Plat form gezamenlijk iets aanpak ken of er gewoon met elkaar pra ten De initiatiefnemers zijn dik tevre den met de uitslag. Eén van hen, Zoeterwoudenaar M.H. de Haas, er over: "Het aantal inzendingen is boven verwachting groot. We kunnen er mee uit de voeten, dat is zeker. Maar het belangrijkste is nu dat we een eigen onderko men krijgen". Het zal ongetwijfeld enige tijd in beslag nemen voordat zo'n cen trum er ook echt is. De Haas: "We hebben al zitten denken aan Ons Huis, een accommodatie aan het Kosterspad. Maar het liefst willen we natuurlijk een eigen onderkomen, dat is gewoon het leukst". Het Platform kijkt reikhalzend uit naar aanstaande dinsdag 1 mei. Dan zal tijdens een gesprek met de gemeente de enquête-uitslag worden overhandigd. Daarmee wordt voldaan aan de eis om eerst met cijfers op tafel te ko men, voordat om een ruimte zou worden gevraagd. Om ervoor te zorgen dat het idee achter het Platform Zoeterwou de niet wegzakt willen de organi satoren in de maanden mei en ju ni alvast te beginnen met een aantal aktiviteiten. Zo willen ze één of tweemaal per week een ontmoetingsbijeenkomst organi seren. Verder wordt eraan ge dacht om een bestaande volks dansgroep voor Zoeterwoudena ren boven de 55 op te nemen in de organisatie. Ten slotte zal worden bekeken of er in samen werking met de sportvereniging van het dorp een paar sportmid dagen te organiseren zijn. Overigens vulde bijna de helft van de ondervraagde Zoeterwoude naren in via het Platform "ge woon andere mensen" te willen ontmoeten of samen iets te wil len organiseren, ervaringen uit te wisselen en informatie te ontvan gen. OEGSTGEEST Een kleine 40.000 gulden heeft de gemeente Oegstgeest uitgetrokken om een aantal wegen en stoepen beter begaanbaar te ma ken voor invaliden. Zo zullen er zestig trottoirafritten worden aange legd. Er komen enkele invaliden-parkeerplaatsen en het onderhoud van diverse stoepen krijgt extra aandacht. Slecht bestrate trottoirs en andere euvels worden door de dienst gemeentewerken onder handen genomen. Een en ander in overleg met de werkgroep Oegstgeest Zon der Obstakels (OZO), die een rapport heeft gemaakt over de slechte verkeerssituatie voor invaliden. Kijkhuis - film 'Rocco en zijn broers', 20 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond. 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Waag - informatiemarkt Diabetes Ver eniging Nederland. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur. Leiderdorp Hollandse Tuyn - Hoofdstraat 24, dart- toernooi, 13 uur. Wassenaar Dorpskerk - Dorpsplein, concert Neder lands Studenten Kamerorkest, 20.15 ZONDAG kindéren door het Leids Poppenthea ter Miniatuur, 14.30 uur. Lak-Theater - kindervoorstelling 'Lord Wanhoop' door Damiet van Dalsum poppentheater, 15 uur. v.a. Clubhuis Swifttoer - Oranjefiet stocht, 10.30-J2 uur. Kijkhuis - film 'Rocco en zijn broers', 20 18 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur Voorschoten Voorstraat - jeu-de-boules-toernooi, vanaf 10.30 uur. de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 27 tot 30 april 8 uur door: Apotheek de Aloë, Levendaal 161, Lei den, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482; van 30 april 8 uur tot 4 mei door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den, tel. 121313; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loe- vestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. LEI DSC H -£L DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Geen krant ontvangen tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur) Abonnementsgelden bi| Restitutie is niet toegestaan abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Maandabonnement 21,21 (Autom. betaling) Losse nummers 1 .- R Paauw Alg redactiechef A van Leeuwen Plv Alg redactiechef J Kroon (stad) B W T Jungman (plv H I J Veldhuizen (regio) H v d Post (plv) W.F J Wirtz (bin /buit 'ec J Ruygrok-Hoogeveei M. Hoenson-de Graaff (randgem.) P C. Rosier (radio, televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) randgemeenten tel 071-144941. tst 219 Aangesloten bi| de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington, Cairo. Rome. Madrid, Mexico

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2