'Nieuwe banen bij kleine bedrijven' NS'er steeds meer bloot aan agressie Doorbraak bij DAF over 86-u ren week RSV: Verwijten aan kabinet Den Uyl Reactie Lubbers op managersenquete Argentinië vraagt banken om extra tijd Wanbetaling aangepakt met moderne muntmeter Minder jeugd is werkloos "Dichtbij het niet nakomen van toezeggingen" Wilton-Fijenoord: kans Schiedam-optie gestegen AUTO LEITHON Jeugdplan loopt goed DONDERDAG 19 APRIL 1984 Kort geding Vier ambtenarencentrales, die de belangen van 700.000 ambtena ren en trendvolgers behartigen, hebben een kort geding aange spannen tegen minister Rietkerk van binnenlandse zaken. Zij ei sen dat de bewindsman alsnog een bedrag van 690 mihoen gul den beschikbaar stelt voor de herbezetting van arbeidsplaat sen. Het geding dient 26 april voor de president van de Haagse rechtbank. De ambtenarenbonden ACOP, CCOOP, Ambtenarencentrale en CMHA, vinden dat Rietkerk zich niet aan zijn toezeggingen houdt. In het centraal overleg tussen be windsman en bonden was over eengekomen, dat de prijscom pensatie per 1 januari niet zou worden uitbetaald. In ruil daar voor zou de minister 1 procent van de loonsom (690 miljoen gul den) ter beschikking stellen voor een volledige herbezetting van arbeidsplaatsen. Martinair Minder restricties van de nationale overheden in het luchtvaartpoli- tieke beleid komen de gehele luchtvaart ten goede. Dit heeft Martinair-directeur Martin Schroder gisteren gesteld bij de presentatie van het jaarverslag over 1983 van de luchtvaartmaat schappij. Schroder pleitte voor grotere concurrentiemogelijkhe den, met name voor wat betreft de mogelijkheden van vluchten vanuit Europa door andere dan de nationale maatschappijen. Schroder toonde zich duidelijk op timistischer over de nabije toe komst dan in april 1983 bij het verschijnen van het vorige jaarverslag. Dat jaar leverde de maatschappij overigens wel een nettowinst van 7,1 miljoen gul den op. Computerfestival Ongeveer 35 zeer uiteenlopende bedrijven en organisaties doen mee aan een groot computerfes tival (eind mei) in het Amster damse centrum De Meervaart. Een overzichtstentoonstelling vormt het hoofdbestanddeel van dit festival. Deze expositie krijgt een plaats in een tijdelijke hal op het dak van het gebouw van De Meervaart. Beginners en gevor derden kunnen daar tientallen computers beproeven, aldus gis teren Meervaartmedewerksters Nelly Wegeling en Melissa de Vreede. Door middel van veel activiteiten en deeltentoonstellingen wordt de computer op het festival met onder andere de volgende invals hoeken benaderd: Amsterdam computerstad; de geschiedenis van de computer; de computer in het huishouden, op kantoor en in de kunst; de "intelligente" com puter; fraude; privacy; program meren; spelletjes; de krant en de computer enzovoorts. Nucon Hoogovens en de Utrechtse pro jectontwikkelaar Bredero heb ben van RSV elk een belang van 33,3 procent gekocht in het Am sterdamse bedrijf Nucon. RSV heeft gisteren meegedeeld dat in principe overeenstemming is be reikt over deze transactie. Nucon bouwt krachtinstallaties voor de opwekking van electriciteit. 33,3 Procent van het bedrijf is en blijft in handen van de Amster damse machinefabriek Compri- Loodsen De gemeente Rotterdam gaat on derzoeken of het mogelijk is om alle loodsen die werkzaam zijn in het Waterweggebied in gemeen telijke dienst te nemen. Daarmee Economie DEN HAAG (ANP) Van de 400 grootste bedrijven in Nederland verwachten er maar 56 (veertien procent) dit jaar een groei van de werkgelegenheid. Dat bleek gisteren in Den Haag, waar premier Lubbers het eerste exemplaar van een opiniepeiling onder topmanagers in ontvangst nam. Lub bers zei naar aanleiding van de resultaten, dat de toename van werkgelegenheid naar zijn ver wachting vooral zal plaatsvinden bij de kleinere ondernemingen. AMSTERDAM - Een maquette van de nieuwe brug-tunnel door het Buiten-IJ bij Amsterdam. De bouw van deze brug-tunnel, dicht bij de oude Schellingwoude-brug, zal in september beginnen. De nieuwe oeververbinding is een van de laatste schakels in de Ringweg rond Amsterdam <Foto ANP) UTRECHT (ANP) De agressie van het publiek tegen NS-personeel en met name conducteurs is met bijna de helft toegenomen. In '83 turfde de Spoorwegpolitie 101 gevallen waarbij NS'ers bloot stonden aan agressie van het pu bliek. In '82 waren het er nog „maar" 71. Dat heeft een 'zeer verontruste' Vervoersbond CNV gisteren bekend gemaakt. Op een ledenvergadering in Utrecht zei voorzitter E. Jongs- ma van de bedrijfsgroep spoor wegen van de CNV-bond dat het NS-personeel steeds meer pro blemen heeft met de stijgende agressie. Hij voegde er aan toe dat het bij de door de Spoorweg politie geregistreerde gevallen gaat om het „topje van de ijs berg. Het totaal aantal inciden ten is een veelvoud. Maar het leeuwendeel daarvan is net niet erg genoeg om de sterke arm er bij te halen en haalt dus niet de NS-statistieken. Maar feit blijft dat door de toenemende agressie het werk steeds zwaarder wordt, met name voor de 2100 NS-con- ducteurs. NEW YORK (UPI) - Argentinië heeft de banken waarbij het in het krijt staat gevraagd om twee maanden uitstel voor de aflos sing van een bedrag van 750 mil joen dollar dat deze week had moeten worden voldaan. Het land wil meer tijd hebben om zijn economische programma rond te krijgen. De aflossing heeft betrekking op een overbruggingskrediet van 1,1 miljard dollar dat de banken in december 1982 hebben ver strekt. De betaling had uiterlijk op 16 april moeten plaatsvinden. Argentinië wil uitstel tot 16 juni. Het land heeft Citibank als leider van een stuurgroep van banken laten weten dat het meer tijd wil hebben voor het voltooien van de besprekingen over zijn econo mische programma met het In ternationale Monetaire Fonds (IMF). Wel is er bij NS het zogeheten „te- lerailsysteem" op komst waarbij de machinist vanuit z'n cabine rechtstreeks met de verkeerslei ding kan gaan bellen. Maar vol gens Jongsma is de invoering van die Telerail een zaak van lan ge adem en zijn op korte termijn noodmaatregelen nodig, zoals de aanschaf van een mobilofoon. NS deelt de zorgen van de CNV- bond over het feit dat het NS- personeel steeds meer mikpunt wordt van de agressie van het publiek. De grote vraag is echter hoe je de zaak oplost, zo liet een NS-woordvoerder weten, die ook geen oorzaak kon aangeven. Voor draagbare mobilofoons voelt NS overigens niets. Dat loont de moeite niet want het Te- lerail-systeem moet in '88 in het hele land zijn ingevoerd. „Onze financiële mogelijkheden zijn nu eenmaal zeer beperkt", aldus de NS-woordvoerder. Ook uitbrei ding van het 450 man sterke korps spoorwegpolitie is geen oplossing. "Het is onmogelijk op alle 4300 treinen die dagelijks rij den politie mee te laten gaan. Jongsma heeft het idee dat de agressie zich langzamerhand ver plaatst van de probleemtreinen naar het „gewone" publiek. „Als een conducteur vroeger bijvoor beeld een zwartrijder betrapte, kon hij nog wel eens een veront schuldiging verwachten, nu kan hij een dreun krijgen", aldus de vakbondsbestuurder. Aan de vakbondsacties van eind vorig jaar - toen NS wekenlang het doelwit was van stiptheidsac ties en stakingen - is de stijgende agressie niet te wijten. Want tij dens de actiemaanden oktober en november turfde NS zelfs minder incidenten dan tijdens de andere maanden van '83. ROTTERDAM (ANP) - Het Ge meente Energiebedrijf (GEB) in Rotterdam onderzoekt de mogelijkheid van invoering van een elektriciteitsmeter die werkt volgens het vroege re principe van de muntme ter, maar waarbij de munt door een kaartje wordt ver vangen. Het kaartje moet van tevoren bij het GEB worden gekocht voor een bedrag van bijvoor beeld honderd gulden en dan thuis in de gecomputeriseer de meter worden gestopt. Als het kaartje op is wordt de elektriciteit afgesloten. Achterliggende gedachte is vol gens het GEB dat veel men sen door de stijgende woon lasten in betalingsproblemen komen als ze achteraf een te genvallende rekening voor verbruikte energie krijgen gepresenteerd. Het van tevo ren kopen van het kaartje sluit dat soort verrassingen uit. Het is volgens het Rotterdamse GEB niet de bedoeling dat het kaartjessysteem verplicht wordt ingesteld aan wanbeta lers. Installatie gebeurt op basis van vrijwilligheid. Het onderzoek naar het sys teem richt zich voorlopig al leen op elektriciteit en niet op gas. Dit komt omdat het GEB in Rotterdam momen teel bij wanbetalers in eerste instantie ook alleen maar elektriciteit afsluit. Het af grendelen van de warmte bron gas wordt door het ener giebedrijf sociaal niet meer gewenst geacht. De premier zei zich te realiseren dat door de invoering van nieu we technologie en de daarmee gepaard gaande verhoging van de arbeidsproduktiviteit bij een grotere omzet, niet onmiddellijk nieuwe werkgelegenheid ont staat. Dat is echter een tijdelijke zaak. Als de ondercapaciteit in de bedrijven is weggenomen, komt er weer vraag naar arbeid, zo zei hij. Uit de opiniepeiling, die is uitge voerd door de Rijksuniversiteit Utrecht in opdracht van het or ganisatiebureau Egon Zehnder International, blijkt verder dat 60 procent van de topmanagers voor 1984 een groeiende omzet en bijna een even groot percenta ge een groeiende winst ver wacht. Voor de investeringen ligt dat percentage op 37. De 400 managers blijken niet veel van arbeidstijdverkorting te moeten hebben. Tweederde van de ondervraagden vindt dit voor het eigen bedrijf niet wenselijk. Bij een arbeidstijdverkorting van tien procent per week met evenredige inlevering van loon, zou dat de onderneming er niet toe aanzetten meer personeel in dienst te nemen, zo antwoordde 52 procent van de ondervraag den. Ongeveer de helft denkt dat arbeidstijdverkorting wel een bijdrage kan leveren aan het ren dement van het bedrijf. Premier Lubbers noemde het niet oninteressant dat volgens het on derzoek vooral oudere managers het meeste moeite hebben met arbeidstijdverkorting. Jongere managers zien er meer in. De premier benadrukte dat arbeids tijdverkorting zo flexibel moge lijk moet worden ingevoerd. Hij noemde het een belang van het bedrijfsleven zelf om mee te DEN HAAG (ANP) - De jeugd werkloosheid (werklozen onder 23 jaar) is in maart afgenomen. Bij de mannen daalde zij met 7,5 procent tot 121.900 en bij de vrouwen met 4,8 procent tot 109.100. De daling vindt vooral zijn oorzaak in een vermindering van de werkloosheid bij jonge ren onder de 19 jaar. Voor de helft is de daling van de jeugd werkloosheid toe te schrijven aan een afneming van het aantal werkloze schoolverlaters. werken aan programma's die voor jongeren werk willen scheppen. Tevreden zijn de ondervraagde managers met de huidige rege ringssamenstelling, zo blijkt uit het onderzoek. Een CDA-WD- kabinet heeft de voorkeur van 59 procent van de ondervraagden, terwijl 27 procent kiest voor een nationaal of zakenkabinet. Geen enkele topmanager sprak zich uit voor een regeringscoalitie van CDA, PVDA en 'klein links'. Lubbers werd 148 keer als be kwaamste politicus genoemd, gevolgd door Van Aardenne (43 maal) en Ruding (33 maal). De belangrijkste eigenschappen van de Nederlandse manager zijn volgens de ondervraagden dat deze commercieel inzicht heeft (57 procent) en onkreuk baar is (41 procent). De kwalifica tie initiatiefrijk scoort slechts 16 procent en de aanduiding crea tief 12 procent. Als sterkste pun ten van het Nederlands bedrijfs leven worden de internationale oriëntatie (113 maal genoemd) en de handelsgeest (41) aangegeven. De zwakke punten zijn dat het bedrijfsleven te statisch en inge slapen is 83 maal genoemd) en dat de arbeidskosten te hoog zijn (63). EINDHOVEN (ANP) - De bonden en Daf-Trucks in Eindhoven hebben alsnog een principe-ak koord bereikt over de wijze waarop de 36-urige werkweek moet worden ingevoerd. Alleen de Unie BLHP en de Vereniging van hoger Daf-personeel maak ten een voorbehoud. Dat bleek woensdag na afloop van het overleg tussen bonden en Daf- Trucks. Het akkoord houdt in dat het per soneel op de produktieafdeling gewoon acht uur per dag blijft werken en dat de arbeidstijdver korting volledig wordt gereali seerd door middel van gemid deld twintig roostervije dagen. Het overgrote deel van het kan toorpersoneel gaat zeven en een half uur per dag werken en krijgt aanvullend acht roostervrije da gen. Onlangs ontstond een conflict tus sen de bonden en Daf, omdat het bedrijf volgens de bonden op veel meer afdelingen dan strikt noodzakelijk was de arbeidstijd verkorting tot stand wilde bren gen door dagelijks minder te werken. De bonden hebben zich steeds op het standpunt gesteld dat invoering zoveel mogelijk zou moeten worden gerealiseerd in blokken van tenminste vier Frans Westenbrink van de indus triebond FNV kon zich na afloop van het overleg wel vinden in het bereikte resultaat. „Het was no dig knopen door te hakken zodat keert de gemeente zich tegen de De nieuwe burgeijegenng van pre- plannen van minster Smit-Kroes 13 i het minsterie van verkeer en waterstaat, dat voorstandster is van volledige privatisering van het loodswezen. Zij wil dat de be- loodsing met ingang van 1 juli van het volgend jaar in particu liere handen komt. Het gemeentelijk havenbedrijf van Rotterdam vindt dat de belood- sing tot het takenpakket van de havenbeheerder behoort, net als de zorg voor de veiligheid en het beheer van de kades. sident Raul Alfonsin heeft half december gevraagd om een mo ratorium van een half jaar voor de betaling van aflossing over de buitenlandse schuld van 43,6 miljard dollar teneinde de gele genheid te krijgen orde op zaken te stellen. Alfonsin heeft herhaal delijk gezegd dat Argentinië zijn verplichtingen zal nakomen. Hij heeft zich echter wel verzet tegen de uitvoering van een door het IMF gewenst bezuinigingspro gramma. ROTTERDAM (ANP) - De ondernemingsraad van de werf Wilton-Fij enoord in Schiedam verwacht in de loop van volgende week een beslis sing over een reddingsplan, dat gebaseerd is op de zogenoemde Schie dam-optie. Volgens woordvoerder Rodenburg heeft de directie van de werf goede hoop dat na het bereiken van een akkoord over de Schiedam-optie het plan eind volgende week aan minister Van Aardenne kan worden ge presenteerd. Daarna zal de bewindsman beslissen of Wilton in aanmer king komt voor financiële steun voor de reparatie-sector en onder wel ke voorwaarden die steun kan worden gegeven. Bij de ondernemingraad bestaat de indruk dat de ambtenaren van het ministerie akkoord zijn gegaan met de berekeningen van de directie over de toekomstige bezetting van de werf. Volgens de bedrijfsleiding kan het aantal gedwongen ontslagen "be perkt" blijven tot ongeveer 160 (reparatie, nieuwbouw en algemene dienst). Aanvankelijk werd door Economische Zaken getwijfeld aan dit betrekkelijk lage aantal, omdat overname-kandidaat Damen had bere kend dat gedwongen onslag van minstens 500 werknemers noodzake lijk zou zijn. ADVERTENTIE Peugeot en Talbot dealer voor Lelden en omgeving Oegstgeesterweg/Maredijk 175 te Leiden tel. 071-212911. Do.avond koopavond DEN HAAG (GPD) - Het kabinet- Den Uyl, met daarin de huidige premier Lubbers als minister van economische zaken, heeft er in 1976 toe bijgedragen dat het Rijn-Schelde-Verolmeconcern de mogelijkheid kwijtraakte om zich een plek te veroveren op het gebied van de bouw van kern centrales. „De regering is heel dicht bij het niet nakomen van toezeggingen geweest", aldus gisteren de zich voorzichtig uit drukkende ir. Van Veen, voor malig lid van de raad van bestuur van het concern, in zijn verhoor door de Parlementaire Enquête commissie RSV. RSV deed mee in een internatio naal consortium dat dong naar de opdracht voor de bouw van een kerncentrale in Zuid-Afrika. Het Rotterdamse bedrijf zou er onder meer het reactorvat voor bouwen. Dat het een politiek moeilijk liggende kwestie was, wist men bij RSV. Men had im mers eerder al problemen gehad met een contract voor de leve ring van marineschepen aan Zuid-Afrika. Daarvoor had RSV geen exportvergunning gekre gen, waarna de Zuidafrikanen de order aan Frankrijk gaven, dat er later nog een aantal vervolgor- ders achteraan kreeg. RSV meende echter met het kern centraleproject te kunnen verder werken nadat van de minister van economische zaken de me dedeling was gekomen dat het kabinet zich positief zou opstel len als aan bepaalde voorwaar den werd voldaan. Zo zou Zuid- Afrika zich moeten houden aan het Non-proliferatieverdrag (te gen de verspreiding van kernwa pens). De Zuidafrikanen deden die toe zegging maar de RSV hielp het echter nog niet. Het kabinet kwam niet met een eindbeslis sing. RSV had al geprobeerd de zaak te omzeilen door uit het aandeel dat het concern in het to tale project had, het reactorvat te Ir. M.C. van Veen wordt voorafgaand graf en onder schot genomen. schrappen. Dat zou dan eventu eel elders gebouwd moeten wor den. Zonder het vat was voor de leveringen van RSV in het ge heel geen exportvergunning no dig. De Zuidafrikanen hadden echter toch meer zekerheid verlangd. Ook zij wisten dat de kwestie in Nederland gevoelig lag en wen sten daarom vooraf een uit spraak van de regering dat - hoewel geen exportvergunning nodig was positief zou worden gereageerd op een aanvraag van RSV om een (door de Nederland se staat gegarandeerde) krediet- verzekering. „We wisten dat in het kabinet men sen zaten die pertinent niet wil den dat wij in het project meede den. We wisten ook dat de meer derheid voor was", aldus Van Veen gisteren. „Maar een beslis sing werd niet genomen". Er werd echter ook niet gezegd dat niet was voldaan aan de voor waarden die er waren gesteld. Formeel heette het dat de Neder landse beslissing afhing van de Verenigde Staten. „De Amerika nen zouden eerst hun houding moeten bepalen, maar dat was een slap verweer", aldus Van Veen. Het ging volgens Van Veen bij de Amerikanen allang niet meer om een politieke beoordeling of om de vraag of het Non-proliferatieverdrag in het geding was. Het hing nog slechts op een soort veiligheids keuring door een ambtelijke groep. „Daar verschool de Ne derlandse regering zich achter". Van Veen verweet het toenmalige kabinet gisteren ook een aller minst consequente houding. „De export van een reactorvat naar Spanje had totaal geen probleem opgeleverd. En dat land had het non-proliferatieverdrag toen ook niet ondertekend". Ir. Van Veen, die eind 1977 bij RSV opstapte nadat hem was ge vraagd toe te treden tot de raad van bestuur van Estel (de samen werking van Hoogovens met Hoesch), spaarde gisteren ook de Raad van Commissarissen van RSV niet. „De commissarissen hebben een grote psychologi sche fout gemaakt door Stikker als president binnen te halen". Volgens Van Veen was Stikker precies het verkeerde type mens. Het bleef naar het oordeel van Van Veen niet bij de „psychologische fout". „Men had ook nooit Bout en Teschmacher mogen laten gaan". Deze twee waren vice-pre- sidenten in de raad van bestuur. Vooral Bout kon volstrekt niet met Stikker overweg. Ze ver schilden ook grondig met Stik ker van mening over de strategie die RSV moest volgen. Uiteindelijk bood Bout aan het veld te ruimen, waarna Teschma cher het ook voor gezien hield. De opmerkingen van Van Veen, gisteren, gaven de indruk dat hij liever had gezien dat de raad van commissarissen in het conflict tussen Bout en Stikker een ande re weg had gekozen. Teschmacher was er gisteren zelf ook. Achteraf maakt hij het be stuur waarvan hij indertijd deel uitmaakte, één echt verwijt: „In het doorzetten van de herstruc turering zijn we te zwak geweest. Die hadden we erdoor moeten drukken, maar we hebben het toen niet aangedurfd". Angst voor stakingen weerhield de toenmalige bestuurders ervan ri goureus in de organisatie te snij den. Dat er gesneden moest worden, was toentertijd duidelijk. De op leving die zich in de scheeps bouw voordeed, kon niet anders dan tijdelijk zijn; de overcapaci teit die er al was, moest worden weggewerkt. „En dat hebben we toen niet gedaan", aldus Tesch macher. Hij meende echter dat er enige ver zachtende omstandigheden bij in aanmerking genomen moeten worden. „Ten eerste zaten we met het rapport-Winsemius. Dat verlangde weliswaar een grondi ge herstructurering maar eiste tegelijkertijd dat het niet met ge dwongen ontslagen gepaard mocht gaan. Daarbij kwam dat we in die tijd nog goed geld ver dienden en dat we flink in de or ders zaten". „Dan ziet het er wat tegenstrijdig uit als je gaat inkrimpen. Maar we hadden het moeten doen". Dan was tegelijkertijd voorko men dat monstrueuze stroppen werden geleden als nu zou ge beuren doordat men schepen was gaan bouwen om het bedrijf aan de gang te houden, zonder dat er klanten voor konden wor den gevonden. de roosters op 1 mei kunnen wor den ingevoerd. Op een paar plaatsen is het nog niet geregeld zoals wij dat graag zouden wil len. Daar praten we de komende maanden nog wel eens over". Ger van Os van de Unie BLHP zei grote moeite te hebben met de verkorting van de dagelijkse werkdag voor het merendeel van het kantoorpersoneel tot 7,5 uur. „Dat is in strijd met de afspra ken. Ik kan daar geen ja tegen zeggen en zal de overeenkomst dan ook niet op mijn ledenverga dering verdedigen". De voorzitter van de Raad van Be stuur van Daf-Trucks ir. A. van der Padt, toonde zich tevreden met het principe-akkoord. „Ik ben voldaan omdat de werkgele genheid is gehandhaafd en om dat het rendement is verbeterd". De bonden en Daf-Trucks kwamen al voor medio vorig jaar overeen om de arbeidstijd terug te bren gen tot 36 uur per week. Dat was nodig omdat het bedrijf anders achthonderd werknemers zou moeten ontslaan. Vanaf 15 au gustus vorig jaar werken alle me dewerkers van Daf-Trucks zeven uur en twaalf minuten per dag. DEN HAAG (GPD) - Voor het eerst sedert jaren van terugloop vertoont het aantal leerlingen dat bij elektrotechnische installatie bedrijven een opleiding volgt een stijging. Die groei is voor een belangrijk deel te danken aan de werking van het zogenaamde Jeugdplan voor de elektrotech nische bedrijfstak, dat vorig jaar als eerste in ons land startte. Inmiddels zijn de ervaringen met dit project dermate bevredigend dat de werkgevers- en werkne mersorganisatie in het elektro technische bedrijf hebben beslo ten voort te gaan met het jeugd plan in 1984 en 1985. Ze willen de opnamecapaciteit voor leerlin gen aanzienlijk uitbreiden. Het aantal praktijkopleidingscentra zal van 20 tot 23 stijgen. Het to taal aantal leerlingen zal tot 550 worden opgevoerd. Omdat in het eerste jaar bijna 400 leerlingen werden aangemeld komt dan het totaal volgend jaar ruim boven de 900. Het Oplei- dings- en Ontwikkelingsfonds voor de bedrijfstak, waarin werk gevers en werknemers voor dit doel samenwerken, heeft een brochure gemaakt om jongeren beneden 23 jaar (zowel meisjes als jongens) bekend te maken met deze mogelijkheden. Gemikt wordt vooral op schoolver laters van LTS en MAVO. Ze kunnen voor twee dagen per week worden geplaatst op een van de opleidingscentra. Daar naast kunnen ze twee dagen „werkend leren" in een bedrijf onder leiding van een ervaren chef-monteur als werknemer met een arbeidsovereenkomst voor twee dagen. De vijfde dag wordt doorgebracht op een streekschool voor theoretisch onderwijs. ADVERTENTIE Leiden: Zoeter* oudse» eg 7 (bij Bouwmarkt Bouwvaria). 071-769302. Alphen a/d Rijn: Prinses Margrietlaan 12 (bij Rijnhaven Oost). 01720-45041.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9