5 0 T VWL laat titel nog en Clerc stelt orde op zaken in damstrijd glipp neuu LMHC ldopt Catalaans elftal Marcel Piket tweede bij NK jeugdschaken Liverpool deelt Fair Play weer ronde verder Silva Boys voldoet wel aan sportieve plicht: 4-4 Basketbalteam van Bonaventura plaatst zich voor eindstrijd Eén winnaar in lotto HET VERGETEN SCHANDAAL VAN DE KINDERONTVOERING. Spanjaarden, met vijf olympische kandidaten, ten onder: 4-3 DONDERDAG 19 APRIL 1984 HILVERSUM (ANP) - In de strijd om de nationale jeugdschaakti- tels in Hilversum is de situatie aan de kop bij de jongens wat on overzichtelijk geworden omdat Friso Nijboer en Sjoerd de Vries wegens het afleggen van tenta mens in de vierde ronde niet in actie kwamen. De partijen Je roen Piket-Nijboer en De Vrie- s-Peelen werden uitgesteld. Niettemin bleef Nijboer alleen aan de leiding met drie punten uit drie partijen. Marcel Piket die van Johan Quist won en Jan de Wit, door een fraaie overwinning op Yvo Volman, kwamen even eens op drie punten, maar uit vier duels. Jeroen Piket is met 2,5 uit drie vierde. Bij de meisjes handhaafde Jessica Harmsen haar score van honderd procent. In de vierde ronde won ze met wit van Henriette de Greef. Het gat met nummer twee, Els van der Vegt, is nu ge groeid tot één punt. De standen aan de kop zijn na vier ronden: jongens: 1. Nijboer 3 (uit 3), 2. M. Piket en De Wit 3, 3. J. Piket 2,5 (uit 3), 4. Snoek, Henseler en Vol man 2,5 7. Peelen en de Vries 2 (uit 3) meisjes: 1. Jessica Harmsen 4, 2. Els van der Vegt 3, 3. Jacqueline van de Berg 2,5 4. Karin Prins, Annemarie Benschop en Mariet- te Drewes 2 en 1 afg. LONDEN (Reuter) - In de hoogste divisie van de Engelse voetbal competitie zijn gisteravond twee wedstrijden vooruit gespeeld. Lijstaanvoerder Liverpool kwam in en tegen Leicester niet verder dan een gelijkspel: 3-3. De rege rend Engels kampioen heeft, nu 70 punten vergaard. Manchester United staat op 68 met een wed strijd minder gespeeld en krijgt derhalve andermaal een kans de koppositie over te nemen. Tot tenham Hotspur won voor eigen publiek met 2-1 van Aston Villa. Athletic Bilbao en Barcelona be reikten de cupfinale in Spanje. Tegen resp. Real Madrid en Las Palmas namen de teams de pa- nalty's beter. Didier Six midden) in duel met Briegel. (foto ANP) STRAATSBURG (DPA/SID) - Frankrijk heeft de vriendschappe lijke interland tegen West-Duitsland in Straatsburg verdiend met 1-0 gewonnen. Het enige doelpunt kwam elf minuten voor tijd op naam van middenvelder Genghini, die het uitstekende werk van Didier Six een doeltreffend vervolg gaf. In het met bijna 50.000 toeschouwers gevulde stadion, was bij de Westduit sers doelman Harald Schumacher de enige uitblinker. Het pu bliek had voor hem niettemin slechts fluitconcerten over, we gens de nog allerminst vergeten en bovendien door Charles Kör- ver destijds onbestraft gelaten grove overtreding tegen Battis- ton tijdens het laatste wereldkampioenschap in Spanje. Schu macher werd voor het duel zelfs met een moordaanslag be dreigd. Het Oostenrijkse voetbalelftal bleef gisteravond in het Hanappi- stadion in Wenen voor slechts 9700 toeschouwers in een vriend schappelijke wedstrijd tegen Griekenland op 0-0 steken. Het duel werd gespeeld ter gelegenheid van het 80-jarige bestaan van de Oostenrijkse voetbalbond. Oostenrijk is in de voorronde van het toernooi om de wereldtitel met Nederland, Cyprus en Hongarije in groep vijf ingedeeld. HUISSEN (ANP) - Drievoudig landskampioen Rob Clerc heeft in de tweede ronde van het natio nale damtiteltoernooi orde op za ken gesteld. De Hagenaar liet als enige speler winst aantekenen. Omdat enkele andere gegadig den voor een zege het op het laat ste moment lieten afweten, ver overde Clerc de eerste plaats die hij deelt met oud-wereldkam pioen Van der Wal. Titelverdediger Rob Clerc was ui termate ontevreden na afloop van zijn eerste partij en het leek er in deze ronde op of hij zijn gram wilde halen op de 21-jarige Ron Heusdens. HOOGMADE - De Zoeterwoudse handbalclub Fair Play blijft het goed doen in het bekertoernooi. In Hoogmade (de jonge vereni ging heeft zelf nog geen verhard veld) versloeg Fair Play in de tweede ronde tweede divisionist Kwiek Sport met 12-9, na een ruststand van 7-5. Aardig détail hierbij is, dat Fair Play afgelopen zondag van het derde team van diezelfde tegenstander nog ver loor. In de derde ronde stuit Fair Play op Animo. Jannes van der Wal leek ook op winst af te stevenen in het duel tegen zijn streek- en clubgenoot Auke Scholma, die een ingeno men voorpost op 27 na hardnek kige aanvallen moest prijsgeven. Van der Wal kreeg overwicht op het centrum èn behoorlijk wat terreinwinst, maar had voor die opbouw weer zoveel tijd ge bruikt dat hij het uiteindelijk te kwaad kreeg met de klok. Aan vankelijk meende de oud-we reldkampioen dat hij in die fase de zege uit handen had gegeven, maar onderzoekingen na afloop toonden dat voorlopig nog niet aan. Scholma bewerkstelligde een puntendeling en kon daar meer dan tevreden mee zijn. Evert Bronstring leek vanuit een onregelmatige opening tegen Evert Dollekamp in het midden spel naar een voor hem voordelig klassiek partijgedeelte te sturen. De vele toeschouwers maakten zich al op om de felicitaties aan de Leidenaar te doen toekomen. In de tijdnoodfase vergiste hij zich echter en na vijf en een half uur spelen moest hij zich alsnog met een puntendeling tevreden stellen. Ook Jos Stokkel en Ge rard Jansen leken op een over winning af te stevenen. Stokkels doorbraak naar dam bleek even wel te duur en de winstaspiraties van de Huissenaar werden door Johan Bastiaannet hardhandig getemperd. Jansen had na een la- veerpartij tegen Jeroen Goudt wel een heel voordelig eindspel maar ook hier manoeuvreerde de Huissenaar niet goed genoeg om tot winst te komen. De uitslagen van de partijen voor de tweede ronde zijn: Van der Wal-Scholma 1-1, Dollekam- p—Bronstring 1-1, Vermin—Van der Borst 1-1, Heusdens-Clerc 0-2, Janse- n—Goudt 1-1, Stokkel-Bastiaannet 1- 1. Stand na twee ronden: 1. Van der Wal en Clerc 3 punten, 3. Scholma, Dollekamp, Bronstring, Van der Borst, Jansen, Goudt, Stok kel en Bastiaannet 2, 11. Heusdens en Vermin 1. Dames De strijd om de nationale damtitel voor dames is voor het derde achtereenvolgende jaar in de voorlaatste ronde beslist. Tot ie ders verrassing werd de twaalfde nationale damestitel veroverd door de 18-jarige Beekbergense debutante Leunie Otten. Zelf won zij haar partij tegen vijfvou dig titelhoudster Barbare Graas en haar enige concurrente Lenie Toonen kwam niet verder dan re mise. De onderlinge afstand kwam daardoor op drie punten, welk verschil in de slotronde niet meer te overbruggen is. Otten verzekerde zich van uitzending naar he volgend jaar te houden WK in Frankrijk. LEIDEN - Geruime tijd heeft VWL gisteravond geflirt met de interregionale zaalvoetbaltitel, maar uiteindelijk moest het geplande kampioensfeest worden geschrapt. Geen Leidse VTeugdetonelen der halve in de Groenoordhallen, waar het Haagse Silva Boys gis teravond voldeed aan zijn spor tieve plicht door de Leidenaars een 4-4 gelijkspel af te d wingen. De consequentie van die uitslag was dat FC Datarex, afgelopen maandag getuige de 17-2 tegen De Rozet wel uiterst opmerkelijk op schot, met de hoogste eer van de interregionale klasse ging strijken. Tot hun genoegen vernamen de zaalvoetballers van Van der Plas dat Huug van Es een 6-3 neder laag bij FV Snoekie opliep, zodat de Katwijkers ook volgend sei zoen op interregionaal niveau mogen blijven uit komen. In de hoofdklasse beschikte Bahl- mann over het lot van UVS; de 3-5 uitslag betekende degradatie voor de Leidenaars. Cleijn Duin, als derde van onderen geëindigd, moet binnenkort een beslissings wedstrijd spelen tegen de num mer drie van de eerste klasse (In- tercredit of ROAC '79) met als in zet een plaats in de hoofdklasse. In de Lisser THB-hal wachtte SRV Boys tevergeefs op het al gedegradeerde Landwer. De zaalvoetbalcommissie van de af deling Leiden overweegt twee punten in mindering te brengen Standen Interregionaal: FC Dat. 22-31 De Rozet 22-22 (kampioen) FC Lisse 22-21 VWL 22-31 Lugdunum 22-20 Ceverbo 22-29 FC Grovo 22-18 FV Snoekie 22-28 v.d.Plas 22-15 Silva B. 22-26 Huug v. Es 22-14 Rott.Stud 22-10 FC Datarex (doelsaldo 53), VWL (doelsaldo 40). Huug van Es en Rott. Stud, degraderen naar de hoofdklasse. Topscorers Hennle Koet (VWL) 30 Mario Faber (Lisse) 19 Ben Heemskerk (VWL) 18 René Griffioen (Lisse) 18 Hoofdklasse: Ju/Singel 22-37 V.Duuren THB Boys 22-31 Noordwijk Menken/L 22-30 SRV Boys Glasb. 22-29 Bahlmann Bax 22-27 Cleyn D. UVS Landwer VWL-Silva Boys 4-4 Getergd door de veel besproken 17-2 monsterzege van concurrent FC Datarex op De Rozet leek VWL in de volgepakte Groenoordhallen in eerste in stantie druk bezig aan de organi satie van een kampioensfuif. De Leidenaars waren in de ope ningsfase van het duel met Silva Boys baas in eigen huis; alles wees er gisteravond op dat VWL zichzelf zonder inmenging van buitenaf tot beste zaalteam van de interregionale klasse ging be noemen. Binnen 7 minuten kon de keuze van coach Frans Stou ten immers wijzen op een 2-0 voorsprong. In de zesde minuut promoveerde Cees de Roode een van de paal teruggekomen inzet van Hennie Koet alsnog tot 1-0, zestig seconden later fopte die zelfde De Roode vanuit een moeilijke hoek de toen matig keepende Ton Enk. Nadat Hennie Koet zijn ploeg mei medewerking van Enk aan een 3 0 voorsprong had geholpen, blik te menig aanhanger van VWL gretig naar de aangerukte cham pagneflessen. Goed, Janna Grünholz had met een paaltref- fer dan wel duidelijk gemaakt dat Silva Boys niet geheel en al als yeldvulling dienst wilde doen, erg veel indruk maakte die oppositie van de Hagenaars niet op de titelpretendent. Zelfs de 3- 1 van Jan Schoon werd in de Leidse gelederen opgevat als een smetje op de aanstaande kam- Bennie Heemskerk r) scoorde nog wel pioensviering. Maar het zelfver trouwen maakte vlak na rust plaats voor vrees, toen Schoon ook zorgdroeg voor 3-2. VWL raakte overmand door zenu wen, bovendien hoefde er niet langer hulp te worden verwacht van de aanvankelijk schutteren de goalie Enk. Hij herstelde zich gaandeweg de wedstrijd, hield bijvoorbeeld Koet van scoren af. Mèt Enk reikte trouwens heel Silva Boys na de doelwisseling naar een beter niveau. Henna Grünhol2 hield VWL met een schot op de paal een waarschu wende vinger voor; even later moesten de Leidenaars de voet ballers uit de Haagse Schilders wijk naast zich dulden na een goal van Koos Wezenaar. Tot vreugde van de aanwezige 'Data- rex-clan' raakte Silva Boys na die 3-3 ontketend. Hoewel kam pend met een numerieke min derheid (Wezenaar was naar de strafbank verwezen) vond Joop Ludwig de 3-4. De radicaal gewijzigde veldver- houdingen noopte VWL-coach Frans Stouten tot het nemen van een gok. Hij liet Ben de Roo als extra-veldspeler opdraven voor doelman Wim Visser; massaal ging VWL in het offensief om te redden wat er te redden viel. Meer dan een doelpunt van Ben Heemskerk leverde het beleg op het doel van Enk niet op, zodat de champagneflessen onaange roerd bleven en de aanhang van FC Datarex zich in ijltempo naar Moordrecht kon spoeden om aan te zitten aan een feestelijke rijst tafel. UVS-Bahlmann 3-5 De ranglijstpositie dwong UVS tot het voldoen aan twee eisen: win nen en dan nog met drie goals verschil. De blauwwitten troffen in Bahlmann evenwel een oppo nent die het hoofdklasserschap wilde veiligstellen. Al bij rust verzoende UVS zich met de de gradatie naar de eerste klasse, want Frank Bakker had zijn team met twee treffers toen al in het goede spoor gebracht. Na de pauze lieten de Alphenaars UVS .voortdurend achter de feiten aanlopen. De 1-2 van Hans Ver- kuylen werd beantwoord door Nic. Verwoerd (1-3), de 2-3 van Hans van Leeuwen door Ton van der Laan. De 2-5 van Nic. Ver woerd beroofde UVS van de nog latent aanwezige illusies, dat Hans Verkuylen nog 3-5 wist aan te tekenen was nog slechts van statistisch belang. Bax-Noordwijk 11-0 Na een 0-0 ruststand stelde de schutterij van de thuisclub zich in de tweede helft in slagorde op. Kees van der Lans (4), Cor van Steyn (3), Harry van Dam (2), Jan Homan en Theo van Kampen schoten een elftal goals bijeen. Menken-Van Duuren 6-7 Net als Bax-Noordwijk was dit een van belangen gespeend onder onsje. Niettemin gaven de talrij ke goals dit zaalvoetbalgebeuren een onderhoudend karakter. Na mens Van Duuren scoorden Fred van Haarlem (2), Theo van Seggelen, Jan van Duijn, Ted van Berkel, Leen Struyk en Mat Kantebeen. Bij de 'landbouwers' getuigden Rob van Kersbergen (3), Peter Ruygrok (2) en Piet Al ders van hun schuttersbe- kwaamheden. DEN HELDER - Het basketbal team van Bonaventura heeft zich gisteren dankzij een kleine zege op de scholieren van Boom ge plaatst voor de finaleronde van het internationale toernooi van "Nieuwediep". Een goed gemikt schot van gastspeler Wim van Niekerk in het eindsignaal van de wedstrijd tegen de Belgen bracht uiteindelijk de beslissing tussen beide ongeslagen ploe gen: 42-40. Het meisjesteam van Bonaventura moet vandaag win nen van Aarlen om de verwachte plaats in de kruisfinales veilig te stellen. Bonaventura, dat vorige week voor het tweede achtereenvolgende jaar de Leidse titel aan Louise de Coligny moest laten, verscheen in Den Helder zonder ex-interna- tional Paul van der Maas, maar met enkele spelers gerecruteerd uit de succesvolle jeugdploeg van bekerhouder Leiderdorp. Nauwelijks twaalf uur na het beha len van de Nederlandse beker moesten de Leiderdorpse kern spelers Henk Jan Piket en Ro bert Jan Rijsbergen aantreden voor de openingswedstrijd van het Helderse toernooi. Tegen stander was titelverdediger Bra tislava, dat door de Leidenaars met verrassend gemak werd ver slagen: 37-30. In de tweede wedstrijd was er van strijd weinig sprake. De jongens van het Hongaarse Krüdy gym nasium kwamen er niet aan te pas (66-18), zodat Bona een vroe ge beslissing kon afdwingen in het treffen met de eveneens on geslagen Belgen. De vermoeidheid ging bij Leiden een rol spelen en de met scherp schietende Boom spelers namen al snel een voorsprong op het slordige Bonaventura. Halverwe ge de tweede helft leek het team van coach Bert van der Mark ge klopt (22-28), maar tijdig over schakelen naar een zone verdedi ging bracht uitkomst. Henk Jan Piket durfde te schieten, terwijl Rijsbergen en Monkhorst onder de borden hun straatje schoon hielden. Bij 37-36 stond Bona weer op winst en alert reageren van topschutter Van Niekerk be zorgde de Leidenaren de kwalifi catie in de slotseconde: 42-40. De ontmoeting met het Noorse Ei- keli die voor vandaag op het pro gramma staat is alleen nog be langrijk voor de paring in de kruisfinales, waarin het sterke Bremerhaven eveneens zal uit komen. Brno bleek bij de meisjes te sterk voor het door MS V-speelster Re- nate Sluys geleide Bonaventura: 28-51. De Leidse kampioenes lie ten zich echter niet ontmoedigen en kwamen in een weinig fraaie, maar uiterst spannende twee strijd met Nottingham tot de eer ste winst: 40-39. Ook in de vol gende wedstrijd hield Bona de spanning erin. Kildegard uit De nemarken moest pas in de slot minuut capituleren voor de Leid se dames (38-37) die nu de twee de plaats in de groep bezetten achter het ongeslagen Brno. De Tsjechische ploeg heeft zich sa men met Bratislava en Henri Martin (Frankrijk) reeds ge plaatst voor de eindronde. Bona kan zich daar vandaag bijvoegen door het slottreffen met Aarlen in winst om te zetten. Bij verhes is de ploeg afhankelijk van het resultaat van de wedstrijd Not- tingham-Aarlen. Standen: groep C (jongens): Bonaventura 3-6, Boom 3-4, Eikeli 2-2, Bratislava 3-2, Krüdy Nylregyhéza 3-0; groep B (meisjes): Brno 3-6, Bonaventura 3-4, Nottingham 3-2, Kildegard 3-2, Aar len 2-0. Lotto 15: Eerste prijs: 1 winnaar, bruto f344.608,00; Tweede prijs: 11 win naars, bruto f 13.636,30; Derde prijs: 247 winnaars, f697,20; Vierde prijs: 6.264 winnaars, f27,50; Vijfde prijs: 85.259, krijgen f 5,00. Toto 15: Eerste prijs: f39.899,80; Tweede prijs: 13 bruto f2.046,10; Derde prijs: 90 s, f738.80. Toto-gelijk 15 Eerste prijs: geen winnaar; Tweede prijs: 1 winnaar, bruto f 1.923,80; Der de prijs: 44 winnaars, f 104,50; Vierde prijs: 828 winnaars, f7,90; De jackpot voor toto-gelijk nr. 16 is: f 1.254,52. Cijferspel 15: Het winnende nummer was 890354 Er was geen enkele speler met alle zes cijfers goed. Voor de overige vaste prijzen was er één speler voor de tweede prijs, waren er negentien voor de derde, 226 voor de vierde en 2028 voor de vijfde prijs. ADVERTENTIE 22-21 22-18 21-17 22-17 22-16 22-13 21-6 Jasmina is één van de 196 kinderen die in de laatste jaren, na de echtscheiding van hun ouders, werden gekidnapped en naar het buitenland gesleept. Nieuwe Revu vond Jasmina terug in Casablanca. Een schokkend verhaal. Dat kan ook worden gezegd van het interview met Dynasty- ster Joan Collins. Aktueel en all-round: dat is de nieuwe sportbijlage van Nieuwe Revu. Wekelijks aandacht voor voetbal, wielrennen, motor- en autosport. - En nog een primeur-. Joop Klepzeiker, een nieuwe strip die even populair gaat worden als de familie Doorzon. slngsduel met nummer drie (Intercre- dit of ROAC'79) van 'de eerste klasse om een plaats in hoofdklasse. NET ZO NIEUWSGIERIG ALS U OEGSTGEEST - LMHC heeft in een vriendschappelijke wed strijd gisteravond zijn krachten beproefd tegen het Catalaanse elftal. De Leidse mixed hockeu- club won met 4—3 na een enerve rend scoreverloop. Het openingsdoelpunt kwam van de Spaanse international Bordas uit een strafcorner. Enkele minu ten later scoorde Boele van Hensbroek uit een lange corner de gelijkmaker in de aanvanke lijk tamme wedstrijd. De lange tijd geblesseerde Harmen Jansen Schoonhoven verrichtte in de halve wedstrijd die hij mee deed een knappe redding door de hal liggend te stoppen toen re serve-doelman Tom van der Meer al was gepasseerd. De Spanjaarden scoorden toch 1-2 door Geminez, nadat Van der Meer zijn doel bij een halve actie had verlaten. LMHC deed niets met de vijf strafcorners en ook de Spaanse gasten konden uit zo'n mogelijkheid niet meer sco ren. De Oegstgeester ploeg, met Bob- Jan Dietrich op de plaats van de door een huishoudelijk ongeluk aan zijn hand geblesseerde Joan van Marwijk Kooy, schoot in ploegverband tekort door de te ver doorgevoerde technische hoogstandjes. De scherpte in de aanvalslinie ontbrak, getuige de veelvuldige missers bij het schie ten op de met een ijshockeyhelm uitgeruste Spaanse goalie. Na de pauze kwam er meer vaart in de wedstrijd. Het leidde toto pit tige duels die de wedstrijd tot dan had moeten ontberen. Lin kerspits Dirk Drijver was attent bij een misser van de Catalaanse doelman en lepelde 2-2 binnen. Een opspringende bal van de ei gen stick verwondde Martin Bennis in het gezicht zodanig dat hem verder spelen werd ontra den. Hans Wagener nam de rech terspitspositie over en deed dat met veel allure. Hij zette met een mooie actie de aanval in die door Boele werd benut om de eerdere 2-3 te nivelleren. De derde Spaanse goal kwam voort uit on begrip in de LMHC-defensie, waar de gasten gretig van profi teerden. De opponenten streden in de laat ste fase in een hogere versnelling om de winst naar zich toe te trek ken. LMHC was in die laatste pe riode veruit de meerdere van de Catalanen, met vijf geselecteerde spelers voor de Spaanse Olympi sche ploeg in de gelederen. De Leiden-combinaties vlotten be ter en Croll stelde, met een ge richte push, Dirk Drijver in staat de 4-3 winst vijf minuten voor het einde te pakken.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 17