Felle protesten van Voorschoten tegen 'asociaal' station Bruid wil niet in Ambachtshuis huwen Sleutelen aan verkeersknelpunten Warmond 'marcheert' goed door 'Platform' houdt enquête AGENDA Sluiting Obdamschool Wassenaar definitief DINSDAG 17 APRIL 1984 \GINA 2 f N 1 Stad en rand 1- 'Sfeer is daar ziekenhuisachtig' VOORSCHOTEN - Omdat zij niet wenst te trouwen "in de ziekenhuisachtige sfeer" van het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat heeft de Voorschotense bruid in spé, M. van Wijk, gevraagd het ja woord te mogen zegpen in de vroegere trouwzaal, de raads zaal van het gemeentehuis aan de Leidseweg. Ambtenaren hebben haar ver zoek echter afgewezen. Reden voor de Voorschotense om bij Warmonds 'burgermoeder' Hen- drickx-Vlaar: waarschijnlijk nog lange tijd ziek. (archieffoto) Ondanks ziekte burgemeester WARMOND De beslissing over de Warmondse brandweer zal nog even op zich laten wachten, maar verder marcheren de ge meentelijke zaken ondanks de ziekte van burgemeester Hen- drickx-Vlaar goeddeels door. Mede dankzij de benoeming van raadslid Shngeland als tijdelijk wethouder kunnen de zaken goed worden afgehandeld. Al leen de vraag of Warmond een ei gen brandweerkorps moet be houden of dat men aansluiting bij de Leidse vuurbestrijders zoekt zal nog even onbeant woord blijven, aangezien het on derdeel 'brandweer' in de porte feuille van de burgemeester thuishoort. Het is nog een raadsel hoe lang de burgemeester nog met met ziek teverlof zal blijven. Vanaf het moment dat de burgemeester zich ziekmeldde, medio januari, heeft men er rekening mee ge houden dat het wel vijf zes maanden kan duren voordat ze hersteld is. Het is volgens ge meentesecretaris Zoetemelk "een psychische kwestie, en der gelijke ziektes laten zich moeilijk in tijd uitdrukken". Overigens laat de gemeentewet de mogelijkheid open om een tijde lijke burgemeester te benoemen. Een verzoek daarvoor zou aan de commissaris van de koningin ge richt moeten zijn. Maar op dit moment is zo'n verzoek nog niet nodig, aldus Zoetemelk, dank zy de drie wethouders die "de kar trekken". Burgerlijke stand Overleden: J.F.Fakkel, geb. 29-8-1918 vrl. geh. gew. met A Deijn. J.M. Kas- bergen, geb. 17-2-1893 vrl. echtg. van A Radder, F. van de Woerd, geb 3-6- 1912, J G van Egmond, geb 11-1-1903, man, H.G. Adriani, geb 9-12-1890, vrl. geh. gew. met A.E. van Arkel, A.M.A. Gemen, geb 13-5-1910 vrl. echtg. van A. Bekooij, J.J. Schoone, geb. 17-10- 1914, H.H Boelens. geb. 30-8-1945, vrl. geh. gew. met M Moutaouakil, P Doctor, geb. 21-1-1909 vrl. geh. gew met R. Duursma, A C. Gregoire, geb. 27-7-1906 vrl. geh. gew. met D. Pon sen. W A.J. van Roijen. geb. 167-7- 1919 vrlJ.W Richters, geb. 30-4-1909 vrl. echtg. van J. van Egmond. P W. van Rooijen, geb 1-11-1909 man, M Ravensbergen. geb. 8-3-1898 vrl. geh., gew. met M.J.H van Hout. C. Ramp. geb. 21-5-1902, vrl. geh.gew. m^t A R. van de Tuin, R. Blankestein, geb. 31- de gemeenteraad haar gelijk te halen. In een brief aan de raad schrijft ze dat in de nieuwe trouwzaal geen mooie foto's te maken zijn: "Het komt zieken huisachtig over en de ingang en gangen zijn niet geschikt voor foto's. De oude trouwzaal beviel haar heel wat beter "omdat in de raadszaal met zijn donkere kleuren een witte bruid ook vi sueel tot haar recht komt". Op de monumentale trap van het Wanneer gehandicapten op de trein willen stappen moeten zij de hulp inroepen van een NS- beambte, zo verklapte H. Ver snel, projectcoördinator van de NS. Hij merkte op dat de NS niet anders kan: "Er zijn grenzen aan onze financiële mogelijkheden. Dit is een te klein station voor al le aanpassingen", merkte hij op over het station, dat nog min stens zeven jaar op zich zal laten wachten. In februari is het plan voor een nieuw station met bijbehorende aanpassingen aangeboden aan het ministerie, met de medede ling dat de spoorbaan tussen Lei den en Den Haag-Mariahoeve één van de knelpunten is van het Nederlandse spoorwegnet. Het stukje spoorbaan is één van de drukste stukjes van Nederland. Doordat het tweesporig is, tre den gemakkelijk vertragingen op, volgens Versnel. Verdubbeling Belangrijkste onderdeel van het plan is een verdubbeling van de spoorbaan. Aan de oostkant van de huidige twee komen evenzo- vele nieuwe sporen. Onder deze vier sporen wordt een tunnelbak aangelegd, iets ten zuiden van de huidige spoorwegovergang. De ze tunnel, die niet overdekt zal zijn, sluit aan op de Papelaan- west, die enkele meters zal wor den verplaatst. Ligt de weg nu nog tussen twee bomenrijen in, straks moet de weg aan de zuid zijde van de bomen gaan lopen, op de plek waar nu nog weilan den zijn. Op de plaats waar eens de waterto ren stond, komt de nieuwe weg uit op de oude weg. Een weg die overigens totaal zal veranderen. Vanaf het Leidse Baan-viaduct tot aan de kruising met de Dob- beweg moet een aparte busbaan komen, naast de weg. Het ge deelte van de weg tot aan het spoor zal worden weggevaagd en vervangen door groenaanplant. Verkeerslichten ter hoogte van de Dobbeweg zullen het verkeers aanbod ter plekke regelen en er voor zorgen dat het verkeer het dorp niet overstroomt. Dit ge vaar dreigt omdat vanaf de Dob beweg de automobilisten geen enkele keer meer behoeven te stoppen: de 14.000 motorvoertui gen die per dag de spoorweg kruisen kunnen met volle vaart de tunnel in en de vernieuwde Wijngaardenlaan over, die in gro te lijnen het tracé zal volgen van de huidige dienweg langs het po ny-parkje. Sluiproute Ook de kruising Wijngaardenlaan/ Rouboslaan zal geen problemen meer opleveren, om de doodeen voudige reden dat deze kruising niet meer zal bestaan. De auto's zullen namelijk pas né dit punt boven de wee komen. Voor au- 12-1901 vrl. echtg. van N. Delfos, M.A.H. Hillebregt, geb. 25-1-1933 man. C.A. Le Large, geb. 23-3-1902 man. P.J.A. de Vrind, geb 23-12- 19078, M.A.T. Vis. geb. 8-10-1908 vrl. geh. gew. met R.J de Graaf, M. de Vries, geb. 22-9-1896 vrl. geh. gew. met D. Endeveld, T W. Hoogerdyk, geb. 28-11-1913 man. G A Baljeu, geb 11-10-1894 man, H.A Steenbergen, geb 12-7-1924 man. P. van Winkel, geb. 12-9-1899 man, M.M Büch geb 28- 6-1885 vrl., R L. Peters, geb. 25-3-1894 man, d. Stravers, geb. 18-11-1914 vrl. echtg. van M de Wit, W. van tier Lans. geb. 9-11-1916, man, J. Verdoes, geb. 17-4-1919. man, J.E. Hollander, geb. 7- 4-1897 vrl. geh. gew. met K.G. Bron. C H. van Velzen, geb. 9-8-1889 man. J van der Meij. geb 17-1-1918 man, C.J Schraven. geb 20-11-1897. AM Schalks geb. 27-4-1905 vrl. geh. gew. met H.A. van Kempen, J.M. Rozier. geb 25-4-1893 vrl. geh gew. met J.P. Ouwerkerk, M. Overduin, geb. 9-8- 1934 vrl. echtg. van W. Kroesemeijer. J. Coert, geb. 25-12-1893 man. oude raadshuis kunnen vol gens haar bovendien prachtige groepsfoto's worden gemaakt. Gemeentesecretaris G. de Graaff deelt haar kritiek op het mou- mentale pand in de Voorstraat niet. "We hebben juist voor het Ambachts- en Baljuwhuis ge kozen omdat het zo'n uitsteken de ambiance is. De Ambachts zaal is een fraaie zaal die uit stekend te bereiken is voor ver keer". Hetgeen van de raadszaal vol gens hem niet gezegd kan wor to's die tóch Boschgeest in wil len, wordt een nieuwe weg aan gelegd. Deze gaat lopen op de plaats waar nu het fietspad loopt langs het John F. Kennedyplant- soen. De weg kan worden be reikt via een kruising ter hoogte van de Stationslaan. Raadslid S. Begeer (WD) vroeg zich af waarom voor deze oplos sing was gekozen. Hij vond het argument dat de route door Boschgeest niet zou moeten gaan dienen als sluipweg "niet zo sterk". Nu krijgen al die bewo ners van de Wijngaardenlaan die auto's op hun brood", mopperde hij. Raadslid F. ten Have (CDA) toonde meer tevredenheid over het plan. Hij vindt het plezierig dat de par keerplaats wordt uitgebreid met vijftig parkeerplaatsen. Deze parkeerplaats komt aan de zuid zijde van de tunnelbak. Naast de ze parkeerplaats zal het nieuwe stationsgebouw worden neerge zet. De NS wil dit gebouwtje ver plaatsen omdat ze aan de zuidzij de meer ruimte heeft om de per rons te bouwen. Perrons die via een tunnel kunnen worden be reikt vanaf het station. Tunnels die geen lift zullen krijgen.... VOORSCHOTEN - De Admiraal de Ruytersingel en Van Beetho- venlaan moeten voorrangswegen worden. Dit vindt een (WD/ CDA) meerderheid van de ge meenteraad, zo bleek gister avond tijdens een gecombineer de commissievergadering. De verkeersmaatregel was door B en W voorgesteld omdat de we gen volgens hen gevaarlijk zijn. Om te voorkomen dat de weg als sluiproute wordt gebruikt, wil len zij in de aansluitende Prins Bernhardlaan eenrichtingsver keer instellen. WD, CDA en PvdA/PPR keurden deze laatste maatregel af. Ze za gen het nut er niet van in en vreesden dat het verkeer overlast zal gaan veroorzaken in de Na- ssauwijk, waar het naar toe wordt gestuurd. G. Both (PvdAyPPR) verklaarde zijn als houding volgt: "Het zou dan wel een heel rare situatie worden. Je verbetert de aanloop route, de sterkste schakel (Admi raal de Ruytersingel/Van Beet- hovenlaan -red) en laat het ver keer bij de Bachlaan verzanden in een moeras". Hij stelde voor de hele route aan te passen aan de zwakste schakel: de Prins Bernhardlaan. Hij pleitte voor versmallingen in de Admiraal de ZOETERWOUDE - De werkgroep 'Platform', die in Zoeterwoude een plaats wil scheppen waar mensen elkaar ontmoeten en van waaruit initiatieven gestalte kun nen krijgen, houdt momenteel een enquête. De werkgroep wil namelijk graag weten hoe groot de behoefte aan een dergelijke voorziening in Zoeterwoude is Mensen die overdag 'tijd over hebben zouden bij het Platform terecht kunnen Ook vrijwilli gerswerk moet via het Platform worden gecoördineerd Inmiddels zijn van de 500 verzon den exemplaren al 120 positieve reacties binnen. den. Hij verklaart de weige ring van de gemeente als volgt: "Om misverstanden te voorko men hebben we besloten één trouwzaal aan te wijzen. An ders weten familieleden, bodes, taxi-ondernemingen, ambte naren van de burgelijke stand en mensen van de beplantings- dienst niet waar ze aan toe zijn". Bij de gemeente zijn nog niet eer der klachten binnengekomen over de nieuwe trouwgelegen- heid, verklaart hij. Belbus hoeft van bejaarden Leiderdorp niet LEIDERDORP - De Leider- dorpse Belbus zal in april niet meer rijden. De Stich ting "De Werkwijzer Leider dorp", organisator van de bustochten, zal de maand ge bruiken om te bekijken of men het project moet opdoe ken dan wel een andere, suc cesvollere, opzet moet kie zen. Duidelijk is in elk geval dat het geen goede zaak was dat de stichting zich alleen richtte op het vervoeren van bejaar den. Een inderhaast ingelaste enquête onder ouderen heeft uitgewezen dat de belangstel ling onder die groep te klein is voor een ritje met de bus, die vanaf 2 april op dinsdag en donderdag op aanvraag heen en weer zou moeten rij den tussen het oude en het nieuwe dorp. "Ze zeiden dat ze er wel positief tegenover stonden, maar dat ze de bus toch nog niet nog nodig hadden omdat ze eigen vervoer hadden", zo ver klaart coördinator A. Hel- misch het feit dat de bus niet één keer is uitgereden. Hij sluit niet uit dat de Stich ting zich in de toekomst meer gaat richten op mensen die slecht ter been zijn. Ook is het mogelijk dat de route tus sen het oude en nieuwe dorp wordt "losgelaten" en de ritjes dus door het hele dorp zullen voeren. Ruytersingel alsmede ribbels en rotondes vóór kruisingen. CDA en D'66 bleken eveneens voorstander van "herprofilering van de weg". Aikens (D'66) gaf het zelfs de hoogste prioriteit. Hij voerde echter aan dat de singel nooit van zijn levensdagen een voorrangsweg zou moeten wor den. Hij voelde wel wat voor de suggestie van CDA-raadslid W. Valkenburg. Deze pleitte voor een wegversmalling, gecombi neerd met een middenstuk bij de voetgangersoversteekplaats voor het winkelcentrum. Onveilig Deze oversteekplaats is volgens ,/Usq/th Huisschakers Schaakvereniging Leiderdorp or ganiseert een huisschakers- toernooi, waar alle belangstel lenden van harte welkom zijn. Het toernooi wordt gehouden in het Dorpshuis aan de Kerklaan. Er worden vijf partijen ge speeld, verdeeld over twee avonden. Vanavond vindt het eerste gedeelte plaats. Volgende week dinsdag de tweede en laat ste. Huisschakers kunnen zich vanavond tot kwart over zeven LEIDERDORP Bij wijze van proef zal de gemeente Leider dorp een snelheidslimiet van 30 kilometer invoeren in de Spieg- heldreef en de Kom van Aaiweg. Behalve via de nodige borden zal de weggebruiker ook door mid del van obstakels worden ge dwongen zich aan de nieuwe ma ximumsnelheid te houden. De gemeente denkt aan drempels en versmallingen in het wegdek. "Deze voorzieningen zijn nood zakelijk, aangezien de politie nog geen apparatuur heeft om 30 ki lometer te meten", zo verklaarde wethouder Meerburg gister avond in de raadscommissie WASSENAAR - De Van Wasse- naer Obdamschool gaat defini tief dicht. Alle Wassenaarse ge meenteraadsfracties zijn gister avond met dit voorstel van bur gemeester en wethouders ak koord gegaan. De sluiting van deze openbare school is "een triest gevolg van teruglopende schoolbevolking", zoals PvdA-er Goulooze het raadsbesluit ty peerde. Het leerlingenaantal van de school, die aan de Van Bellelaan staat, zou het komende schooljaar af zakken naar 39. Er zouden der halve slechts twee onderwijs krachten kunnen aanblijven. Zo- ouders van kinderen die naar school gaan in de scholenge meenschap tegenover het cen trum, zeer onveilig. Bij de krui sing Van Beethovenlaan/Mozart- laan wil de christen democraat middels belijning op de weg au tomobilisten aansporen snelheid te minderen. De kruising Bachlaan/Van Beetho- venlaan zou wat hem betreft moeten worden voorzien van een grotere middenberm. WD- raadslid mevrouw M. van der Kloes Kamsteeg had hier wel oren naar. Ze verkondigde ech ter geen fractiestandpunt, zei de vrouw, die zich als enige WD'er verzette tegen het plan om de Admiraal de Ruytersingel en opgeven als deelnemer. Het toernooi begint om half acht. Poppentheater *Wie niet blauw is, is gezien'. Zo heet de voorstelling die het Voorschotens poppentheater 'Wellus-Nietus' morgenmiddag speelt in het onderkomen aan de Churchillweg. De voorstel ling begint om half drie. Graag even van tevoren reserveren via telefoonnummer 8361. Paas-klaverjassen De Zoeterwoudse evenementen commissie organiseert morgen Niet harder dan 30 Ion in Spiegheldreef ruimtelijke ordening, verkeer en milieu. De wethouder wil de 30 kilometer- limiet in juli of augustus invoe ren. Na ongeveer een half jaar zal dan een evaluatie van de proef plaatsvinden. Daarbij zal de ge meente moeten afgaan op de er varingen van de bewoners. Be valt de proef, dan kan eventueel wel wethouder Greep (PvdA) als het oudercomité vinden dat on verantwoord. De Wethouder Huibregtseschool zal de overblijvende leerlingen opnemen. De drie leerkrachten worden (eervol) ontslagen. Ove rigens zal de openbare kleuter school 'Ons Honk', die een scho lenkoppel vormde met de Van Wassenaer Obdamschool, wel blijven voortbestaan. De Wassenaarse raad loopt met het besluit om de school te sluiten vooruit op het zogeheten scho- lenplah, een spreidingsplan voor de Wassenaarse basisscholen. Van Beethovenlaan uit te roepen tot voorrangswegen. Hoe eenzaam de vrouw was, bleek wel toen haar collega mevrouw J. Hulscher-Boezeman (WD) verklapte dat "de overgrote meerderheid van de fractie" voorstander is van stoplichten op de kruising bij de Bachlaan, wanneer zij de smalle en niet- geasfalteerde Prins Bernhard laan oprijden. Aikens steunde het voorstel, maar vreesde dat de kosten van de lichten te hoog zullen zijn. "In- dat Keval moet in de Prins Bernhard 'aan maar een richtingsverkeer ^rden inge steld", zei hij, met gevoel voor minderheidsstandpunten. een groots opgezette paas-kla- verjasavond in het Muziekcen trum aan de Schenkelweg. Er zijn heel wat (paas)prijzen weg te slepen. Aanvang acht uur. Huis-kunst-huis Beschilderde eieren van diverse kunstenaar zijn morgen (twee tot twaalf uur 's nachts), don derdag (elf tot twaalf uur 's nachts) en vrijdag te bewonde ren op het adres Waterlelie- kreek 1 in Leiderdorp. Deze ten toonstelling heeft de titel 'Huis kunst-huis' meegekregen. een hele zóne zo'n tot 30 kilome ter-gebied worden uitgeroepen. CDA-raadslid Van Jaarsveld vroeg zich af of ook het sport- en re creatiegebied 'De Bloemerd' niet voor zo'n snelheidsbeperking in aanmerking kan komen. Volgens hem is het daar nu zeer gevaar lijk gebied voor het langzaam verkeer. Wethouder Meerburg denkt daar ook al aan, maar vol gens hem is het nu nog te duur om het in 'De Bloemerd' in te voeren. Waarschijnlijk zal het re creatiegebied eind dit jaar of be gin '85 wel aan de beurt komen. Parkeermaatregelen worden er nu al genomen. DINSDAG Waaggebouw - Sempre Crescendo brengt de Johannes Passion, 20 uur. Kapelzaal K&O - film The romantic English woman", 20 uur. Schouwburg - LEST speelt 'Curse of the starving class', 20.15 uur. Kijkhuis - film 'L'Argent' van Bresson, 20 en 22.15 uur. Catena - Kaiserstraat 9, Zuidelijk-Afri- ka-cyklus: algmene inleiding met film en spreker. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor bui tenlandse jongeren, 19-20.30 uur, aan sluitend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14-16 uur, di ook 20-21 uur. WOENSDAG Leiden Waaggebouw - Kindertheatergroep Klef brengt 'Jullie kunnen me wat', 6-12 jaar, 14 uur. Waaggebouw - Jazz-concert door Batida en Passadina Dreamband, 20.30 uur. Lak-Theatpr - 'Obscene vertellingen' van Jan Declair. Stadsgehoorzaal - uitvoering van de Matthaus Passion door Chr. Orato rium Ver. en Jongerenkoor Ex Ani mo. het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Kijkhuis - film 'L'Argent' van Bresson, 20 en 22.15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - film 'Het maken en manoevreren van een grote uitleggerboot op Niutao', 15 Kapelzaat K&O- tekenfilms voor kinde ren, 14.30 uur. Rijksherbarium - Schelpenkade, lezing Kon. Ned. My. Tuinbouw en Plant kunde over het Hoogheemraadschap van Rijnland, 20 uur. Wienerwald - Steenstraat, bijeenkomst Nederlandse Vereniging van Belang stellenden in het Spoor- en Tramweg wezen, afdeling Rijnland, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, soos en sport, 15-17 uur Leiderdorp Waterleliekreek 1 - tentoonstelling be schilderde eieren, 14-24 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, paas- klaverjasavond, 20 uur. Ons Huis - Kosterpad, eieren verven voor de jeugd, 14 uur. Eendekooi - Kooikerspad, jubileum feest voor jeugd van 3-9 jaar. APOTHEKEN Leiden De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 13 tot 20 april door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Posl uitsluitend aan Postbus 54 2300 AB LEIDEN Geen Krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 u Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen volgt automatische verlenging R Paauw Alg redactiechei >on (stad) T Jungman (pi*) I Veldhuizen M. Hoenson-de Graaff (randgem P C Rosier (radio, televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Redactie stad en tel 071-144941.' I 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Pari|s. Washington, Cairt Rome. Madrid, Mexico VOORSCHOTEN - "Ik ben verbijsterd. Moeten wij genoe gen nemen met zo'n asociaal station waar niet eens voor zieningen zijn voor gehandicapten en ouderen? Ik vind dat de NS moeten terugkomen van dit waanidee". Deze harde woorden sprak raadslid J. Aikens (D'66) gister avond onder instemmend geknik van zijn collega's van de gecombineerde raadscommissie. De raadsleden be sloten bij de NS een protest te laten horen tegen het feit dat er geen lift komt bij het nieuwe station. WASSENAAR - De nieuwe markt van Wassenaar is vanmorgen feestelijk ingeluid. Burgemeester Staab verrichtte de opening van het nieuwe marktterrein naast de Berkheistraat in aanwezigheid van alle wethouders en vele belangstellenden. De opening is tevens het begin van een feestmarkt die tot en met 8 mei duurt. Marktbezoekers maken vier dinsdagen kans op allerhande prijzen en cadeautjes. Overigens is het tijdelijk parkeerterrein aan de westkant van de markt niet meer beschikbaar. Marktbezoekers kunnen de auto nu kwijt in de Berkheistraat zelf. Voorschotense bestuurders:

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2