Dat de Nissan Stanza zo zuinig is, hééft alles te maken rrietzijn fraaie lijn. GELUK OVERSTEKEN 0 l4.*rVj: Veel schrijfwerk Nissan.Gebouwd voor minder onderhoud. De10.000e Hyundai in Nederland Dat betekent voor die fraaie 5-deurs Pony een feestelijke prijsverlaging tot zelfs f1.1000,-! Perfecte aërodynamica. Warmbloedige prestades. Onge looflijk zuinig en comfortabel. Dat zijn de belangrijkste pluspunten van één van de fraaist gelijnde middenklassers van vandaag: de Nissan Stanza, het origineel. De stanza is de eerste van een nieuwe generatie. Lever baar in drie modellen: 3-, 4- en 5-deurs De 5-deurs uitvoering is ook leverbaar met automaat Alles is in het werk gesteld om zuinigheid te combineren met felheid. TWee motorversies van ultramodern ontwerp (1.6 en 1.8 liter), aërodynamische lijn, ver zonken ruitewis- sers. De Stanza NISSAN 1.8 5-bak sprint van 0 naar 100 km/h in slechts 10.7 seconden en verbruikt toch maar 1 op 17,9 bij 90 km/h constant (ECE-norm). Bij 120 km/hconstant1 opl3,7enstadsrit 1 op 10,5. Zo compact als de Nissan Stanza oogt, zo ruim is hij van bin nen. Het interieur is luxueus en comfortabel uitgevoerd. Zoals elke Nissan is ook de Nissan Stanza gebouwd voor hoogstaande produktkwaliteit minder onderhoud. Door opval- De Nissan stanza iq rnr lend betrouwbare techniek en inclusief BTW v.a. Prijs af importeur. Wijzigingen voorbehouden. Informeer bij uw dealer naar het Nissan Profijt Plan. Nissan is ook de maker van de Micra, Cheny, Sunny, Bluebird, Laurel, Prairie, 280 ZX, Patrol, Urvan en vanette. Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Leijden B V.. Frederik Hendrikstraat 2. tel. 01720-91344. Leiden, Auto Heemskerk B.v, Herengracht 79, tel. 071-146741. Usse, Autobedrijf Broertjes B.V.. Oranjelaan 74, tel. 02521-14616. Noordwijk, Garage Abswoude B.V, Nieuwe Offemweg 2. tel. 01719-13150 Noordwijkerhout, Auto-Centrum Bollenstreek B.V. (service-dealer). Dorpsstraat 12, tel. 02523-2395. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866. Sassenheim, Autobedrijf Broertjes B.V. (fit). Hoofdstraat 158, tel. 02522-12921/10041. Voorburg, Valkenbosch Voorburg B.V, Looierslaan 93-99, tel. 070-871610. HYUNDAI, MOOI EN NIET STUK TE KRIJGEN Afgebeeld Pony 1200 GL. Prijzen inkl. BTW, af importeur. a TIJDELIJKE 1000HI f Grijp de kans van deze (tijdelijke) feestelijke Y prijsverlaging, op de LE zelfs f 1000,—, f en koop nu extra voordelig zo'n fraaigelijnde 5-deurs Pony. Een ruime, komfortabele gezinswagen met een sterke, zuinige motor, betrouwbare konstruktie en lage onderhoudskosten. Maar óök met een maximale zekerheid van 3 jaar garantie op techniek en 6 jaar carrosseriegarantie. U heeft nu 0^^ mm al zo'n fraaie Pony I W f#H M f HYUnDHI LEIDEN: Jonk Automobielbedrijf B.V., Haven 5 - 7, telefoon 071-131700. OPTIMALE ZEKERHEID: 3 JAAR GARANTIE OP TECHNIEK-6 JAAR CARROSSERIEGARANTIE Spaanse correspondentie is een meao-vak waarin op weinig scholen examen wordt gedaan. De animo onder de leerlingen is te klein. Op de meao Zaan streek-Waterland in Wormer- veer deden gisteren zeven stu denten examen Spaans. De op dracht was van dezelfde aard als die bij Franse, Engelse en Duitse correspondentie. De leerlingen moesten twee brie ven schrijven; een als ant woord op een Spaanse brief en een brief waarvoor een aantal richtlijnen was gegeven. Het viel leerlinge Nicolien Goe- ken op dat de opdrachten erg kort waren. „Daardoor kwam het veel op eigen initiatief aan en dat was wel prettig", aldus Nicolien, die het examen niet moeilijk vond. Als een van de weinigen had zij voor Spaans gekozen. Op de middelbare school had ze alleen Engels in haar pakket. Op de meao moest ze nog een vreemde taal doen, omdat ze voor de com merciële richting had gekozen. Volgens docente mevrouw Borchers waren de opgaven qua moeilijkheidsgraad van een gemiddeld niveau. Bij de opgaven voor het meao- examen Statistiek was afgewe ken van de gangbare vraagstel ling. De leerlingen kregen in de eerste opgave een kaartje van Nederland met wat gra fiekjes. Naar aanleiding daar van werden wat feiten ge vraagd zoals het aflezen van het migratieoverschot. Nieuw was dat de leerlingen bij enke le vragen een verklaring moes ten geven. Dat betekende dat er eigenlijk sprake was van 'open vragen'. Volgens leraar Olivero van de meao Zaanstreek Waterland is dat niet gebruikelijk op een meao-examen. „Het werd daar door een examen dat niet moeilijk was, maar dat wel veel schrijfwerk met zich mee bracht. Open vragen wekken bij leerlingen vaak het idee dat ze zo veel mogelijk moeten op schrijven. Dan is er altijd wel iets goed". Remco Rekoert deed voor de tweede maal examen. Hij had er moeite mee. „De vragen wa ren zo vreemd gesteld. Het was helemaal niet wat ik verwacht had. Ik had de volle tijd wel no dig. Na het examen kon je kij ken wat de uitkomsten onge veer waren en dat zag er voor mij niet zo best uit". Over het algemeen vonden de leerlingen van de meao Zaan streek-Waterland de tweede zitting Frans makkelijker dan de eerste, vorige week. „Er za ten minder moeilijke woorden in", vond Paqui Fernandez- Gomez. Zij was de enige op de school die ook in het Spaans moest kunnen stenograferen. Het examen bestaat uit het op schrijven in steno van een tekst die door een leraar wordt gedicteerd. Docente mevrouw Morabito had nauwelijks moeite met het dic teren in vier verschillende ta len. „Van Spaans heb ik per soonlijk weinig kaas gegeten maar wij mogen de opgaven een uur van tevoren inkijken. Zodoende kon ik met mijn col lega Spaans overleggen hoe ik de tekst moest dicteren."

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16