Meer animo voor fietsvakanties Zowel dames- als herenfiets Als u altijd al een écht goeie vW trommelremfiets wilde hebben, kunt u die nu het beste kopen o. Handige en leuke snufjes omfiets aan te kleden vrij op de fiets 599,- RAI PRIMEUR HANS van der LOUW VALUAS VROOM&DREESMANN PAGINA 28 Extra WOENSDAG 11 APRIL 1984 k De belangstelling voor een fietsvakantie neemt snel toe. Vooral fietskamperen is 'in'. In 1983 verdubbel de het aantal fietskam- peerders en het ziet er naar uit dat die enorme groei ook dit jaar zal door zetten. Daarmee is de vooroorlogse draad weer opgenomen, want in de pe riode tussen de beide wereldoor logen waren fietskamperen en het maken van trektochten op de fiets ook bijzonder populair. De exploitanten van kampeerter reinen hebben op deze ontwik kelingen natuurlijk ingespeeld. Reeds enkele jaren geleden ont stond de Stichting Gastvrije Fietscampings, waarin een groot aantal, over het gehele land ver spreid liggende, kampeerterrei nen samenwerkt om het de fiets- kampeerders zoveel mogelijk naar de zin te maken en steeds ruimte voor hen in reserve te houden. Niet alleen de fietsvakanties in ei gen land zijn in trek, veel fiets- kampeerders trekken ook de grenzen over. Vooral Frankrijk, Engeland, Duitsland en Dene marken staan hoog genoteerd, maar zelfs een zware tocht naar samengesteld, waarop maar liefst 6400 tochten voorkomen. Voor de doe-het-zelvers is er bij de Stichting Fiets in Amsterdam (Europaplein 2 - telefoon 020- 440944) een handleiding te krij gen over de juiste verzorging van de fiets. Bij deze uiterst actieve stichting kan men trouwens voor tal van brochures terecht. Zo is er ook een boekje verkrijgbaar 'Neem de fiets mee'. Voor vakantiegan gers derhalve, die erover denken de fiets mee te nemen naar de zon. Het gaat goed, maar men moet wel aan een aantal dingen denken. En die staan opgesomd in dat boekje. Ten slotte: de O.A.D. in Holten gaat op stap met een zogenaam de 'fietsbus'. Aan de bus zitten aanhangers om maar liefst vijftig fietsen te kunnen meenemen. Voorlopig staan Frankrijk en Scandinavië op het programma. En ook Bike Centennial in Woer den (de stichting voor internatio nale fietstoers) heeft een uitge breid programma voor mensen, die met hun fiets met vakantie willen. Fietsarrangementen voor individuelen of groepen naar meer dan twintig landen. Tot Ha waii toe. En fietsbusmogelijkhe- den ook naar Frankrijk en Scan dinavië. Er zijn talrijke mogelijkheden om een fiets 'aan te kleden'. De stroom handige en leuke snuf jes houdt niet op. We doen ge woon een greep. Fietscomputer - moderne snel heidsmeter aan het stuur, waarop men ook de gemiddel de snelheid kan aflezen, de af gelegde afstand en dergelijke. Fietsaccu - ook verlichting als de fiets stil staat. O-O-safe - reflecterende strip tussen de spaken. Halogeenlamp drie tot vier maal zoveel licht. Hellingmeter - voor degenen, die graag in de bergen fietsen. Fietshoes - van kunststof. Voor opbergen van fiets of als jas bij parkeren in de regen. Fietspompen - in alle soorten en maten, tot zelfs een opvouw baar pompje van 30 centime ter. Spatlap - met verbeterde beves tiging. Kan niet meer glijden. Heet 'Clic'. Bagagedrager - ook voor race fiets verkrijgbaar. Met speciale montageset. Fietstassen - zijn er ook al in ve le maten., Nu ook een pakaftas, die er uit ziet als een attaché- Union in Nieuwleusen heeft een fiets ontwikkeld, die door een simpele ingreep van dames fiets herenfiets kan worden. En omgekeerd. De fabriek heeft er patent op aangevraagd. Het 'geheim' schuilt in het ont wikkelen van een mogelijkheid om het frame spanningsloos in elkaar te zetten. Dat gebeurt in de Nieuwleusense fabriek met behulp van robots, uniek in de geschiedenis van de framefa- bricage. Daardoor wordt het mogelijk de bovenhuis te verstellen, een zeer eenvoudige handeling. Derhalve kan deze 'Innova', zo als de fiets is gedoopt, zowel als dames- als als herenfiets wor den gebruikt. de Noordkaap wordt ook vaak gemaakt. Het behoeft geen betoog dat zo'n soort vakantie grondige voorbe reiding vergt. Niet alleen moet de fiets volledig in orde zijn, ex tra aandacht voor het vervoer van de bagage is al evenzeer no dig. Speciale fietstassen zijn daarbij natuurlijk onmisbaar. Er is op dit gebied vandaag de dag een zeer ruime keuze, vooral in lichtgewicht tassen. Belangrijk is om de bagage zoveel mogelijk gelijkmatig over de fiets te verdelen. Dat is mogelijk door naast tassen op en aan de achterbagagedrager ook gebruik te maken van tassen op een op vrijwel elke fiets aan te brengen voordrager en eventueel een stuurtas en een zadeltas. Wie daaraan nog niet genoeg heeft: er zijn ook verscheidene aan- hangwagentjes voor fietsen ver krijgbaar. Natuurlijk is er uitvoerige lectuur voorhanden voor degenen die overwegen aan een fietsvakantie te beginnen. Zo schreef Paul Aandewiel het boekje 'Fietskam peren', dat een uitvoerige en erg overzichtelijke handleiding biedt. 'Vrijwielen' is een fraai nieuw woord. Men vindt het in de bro chure 'Vrijwielen in eigen land'. uitgegeven door een groep in stellingen. te weten de Hartstich ting, de Stichting Fiets, de Spoorwegen, de ANWB en het Nationaal Bureau voor Toeris me. In deze brochure vindt men kort gezegd duizend en één mo gelijkheden om vrij te zijn met de fiets. Om te genieten van vrije tijd en natuur. Van de veertien miljoenen Neder landers trekken er vier miljoen geregeld urenlang met de fiets er op uit in weekeinden en vakan ties. De Nederlandse Spoorwe gen hebben niet voor niets spe ciale arrangementen gemaakt voor fietstochten. De ANWB geeft een kaart uit met alle fietspaden in ons land: zo'n 21.000 kilometer fietspad voor bijna 7.000 fietstochten. Daarvan wordt jaarlijks door anderhalr miljoen fietsers gebruik maakt. De Nederlandse Rijwiel Toer Unie in Veenendaal heeft een fietseve- nementenprogramma voor 1984 koffertje van zwaar nylon met waterdichte coating. Thermo Ready Bag - drink- kruik van één liter. Voor dege nen, die geregeld langere fiets tochten maken. Fietsophangset - voor de doe- het-zelvers. Twee kettingen, voorzien van twee ophangha- ken en beugels voor stuur en zadel. Wielrichthufpstuk - eenvoudig, goedkoop apparaatje om zelf het wiel te richten. Citadel-slot - met diefstalgaran tie tot duizend gulden. Zo ze ker is de fabrikant ervan, dat dieven bij dit slot geen kans maken. Het citadel-slot, gegarandeerd tegen diefstal. Fietstassen (deze van Agu Sport) in alle soorten en maten te koop AANBIEDING UNION JUBILEUMFIETS trommelnaven met 3 versnellingen, roestvrij stalen wielen. ANWB Basta- slot. kogellagers in trapas 1 jaar gratis verzekering HENK VIS Van Nesstraat 37 Alphen aan den Rijn Tel. 01720-74651 0e Unikip Innova in „dinwswrsie De „Innova'' is nieuw, omdat de bovenhuis op een eenvoudi ge wijze is le verstellen van „dames"- naar herenstand en omgekeerd. Mei een simpele handgreep kan de fiets worden omgetoverd lol herenmodel. Alle Innova-fletsen zijn uitge voerd met: Trommelremmen Kogellagers in de bracket Spieloos crankstel Roestvrijstalen velgen met zijreffektie! Halogeen verlichting Fraaie kunststof kettingkast Tweetint band Exclusieve kleur: metallic zeegroen' Basta slot Particulier prijs 699,- Voor informatie over deze Union fiets naar: Hooftstraat 160, Alphen a/d Rijn. Tel. 01720-93637 Trommelremsysteem De Valuas Excellent is uitgerust met de echte Sturmey Archer trommelremmen voor en achter en met 3 Sturmey Archer versnel lingen. Topkwaliteit frame Frame en vork van hoogwaardig materiaal en met Nederlands vak manschap gekonstrueerd. Roestbestendig alle gelakte delen gefosfateerd en voorzien van 3 laklagen roestvrij stalen velgen zwaar verchroomd stuur roestvrije koplamp en dynamo Met alle komfort gepolsterd zadel voor prettige zit geprofileerde stuurhand- grepen met reflector swallow banden (28x 15f8x 13/8) met witte lijn geheel gesloten hardkunststof kettingkast afneembare pick-up snel binders pomp met veilige 1-haaks- bevestiging jasbeschermers, spatlap en standaard Voorzien van het bekende, op de fabriek aangelaste Basta-slot. 1 Jaar verzekering Tot 1 jaar na aankoop verzekerd te gen diefstal en totall loss, met een eigen rislko van slechts f 50.-. Werkplaats Vroom&Dreesmann heeft een eigen werkplaats met vak bekwame monteurs. i Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. De Valuas Excellent is een sportieve, eigentijdse fiets van uitmuntende kwaliteit. Met Nederlands vakmanschap gekonstrueerd. Een topklasse trommelremfiets voor weinig geld. 5 Jaar garantie Een garantie van 5 jaar op kwali teit en konstruktie van frame en vork en van 12 maanden op alle onderdelen. Voorzien van Vroom&Dreesmann kwaliteitswaarborglabel. Metallic kleuren Dames- en herenuitvoering in 3 metallic kleuren: bruin, antraciet en goudbrons.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 28