c Russen moeten kleur bekennen' 'Hier speelde de ware kampioen Blessures bij United Clough niet zeker van z'n zaak D- Voor EC-duel met Juventus Organisatie Spelen wil duidelijkheid Feyenoord mept Haarlem moeiteloos van zich af 'Kneet' weer hersteld WOENSDAG 11 APRIL 1984 Sport MANCHESTER (GPD) - In de halve finale van de Europa Cup II moet Manchester Uni ted vanavond Juventus bestrij den met een tweedehands mid denveld. Engels international Ray Wilkins ontbreekt omdat hij in de confrontatie met Bar celona zijn tweede gele kaart ontving en voor een wedstrijd geschorst is. Arnold Muehren haakte af met een slepende blessure aan het kuitbeen en daar kwam de vrijwel zekere afmelding bij van Bryan Rob- son. Engelands beste voetbal ler van dit moment scheurde op de training een spier. Mana ger Atkinson, raakte van zo veel pech niet in paniek. „We hebben op Old Trafford meer dan elf goeie voetballers". Voor Bryan Robson is zijn ab sentie extra zuur omdat hij in de vriendschappelijke inter land tussen Frankrijk en Enge land door Michel Platini over troefd werd en op revanche aasde, maar vooral omdat de Italiaanse topclub te kennen heeft gegeven dat het veel geld over heeft voor een transfer van Robson naar Turijn. Rob son werd door United voor tien miljoen gulden gekocht van West-Bromwich Albion, Ju ventus heeft een bod gedaan van 15 miljoen gulden waarbij het de vraag is of het een se rieus aanbod is of een poging onrust te zaaien in het vijande lijke kamp, De blessure van Robson en de berichten over het onderzoek dat Manchester United had ge vraagd naar de handel en wan del van scheidsrecher Jan Kei zer haalden de voorpagina van de Britse kranten. De Engelse club schakelde de UEFA in na dat men op de hoogte gebracht was van een ontmoeting op Schiphol tussen Keizer en een official van Juventus. De Euro pese voetbalbond verzocht bondsvoorzitter en UEFA-be- stuurder Jo van Marle een on derzoek in te stellen. Dat lever de geen belastend materiaal op en dus reisde Jan Keizer giste ren met de grensrechters Bou- ke Draaisma en Jan Severein naar Engeland. Keizer: „In Nederland zijn men sen die me deze wedstrijden niet gunnen, ze zullen niet na laten mijn benen te breken als de mogelijkheid zich voordoet. Ik zou wel eens willen weten waar deze verhalen vandaan komen. In de lounge van het Hilton hotel op Schiphol heb ik alleen met Peter Stephan ge sproken, ik kom daar vaker. Het is tien minuten van m'n werk. Hij had nog souvenirs voor me uit Roemenië en kran tenverslagen van de wedstrijd van Dynamo Boekarest die ik gefloten heb. Ik kan iedereen recht in de ogen kijken, Jan Arnold Muhren. Keizer is van binnen 18 karaat goud". Manchester United legt zich neer bij de beslissing van de UEFA om Keizer toch naar de belang rijke Europacup-confrontatie te sturen. In tegenste'ling tot Manchester United kent Juventus voor vanavond amper blessurezor- gen. Alleen over het meespelen van international Antonio Ca- brini (knieblessure) bestaan nog wat twijfels. LOS ANGELES/MOSKOU (SID/RTR) - Het organisatie-comité van de Olympische Spe len in Los Angeles heeft zijn terughoudendheid laten varen en Moskou gevraagd wat de voortdurende aanvallen in de Sowjetpers ten aanzien van de komende zomerspelen te betekenen hebben. De al enkele maanden aan de gang zijnde campagne werd gisteren onverminderd voortgezet. Het thema van de dag was de wyze waarop de Amerikaanse ambas sade zich in weerwil van het Olympisch charter bemoeit met de accreditaties van Russische sportlieden en officials. Daar naast werd de oude kwestie van de Amerikaanse steunzenders in West-Duitsland 'Radio Free Eu rope/Radio Liberty' opgerakeld. Peter Ueberroth, de voorzitter van het organisatie-comité (LAOOC) riep de Russen op de „revanche wedstrijd voor Moskou 1980 ein delijk te beeindigen". Wij we ten hoezeer U destijds door de Amerikaanse boycot getroffen bent. Wij weten ook, dat de Sow- jet-Unie alleen zelf over wel of niet deelnemen heeft te beslissen en dat de statuten daartoe tot 2 juni ruimte laten. Maar wij roe pen de Sowjet-Unie op in het be lang van deze en toekomstige spelen eindelijk kleur te beken- In zijn commentaar wees Ueber roth op de tweeslachtige hou ding van de Sovjetunie. De Olympische voorbereidingen gaan gewoon zonder enige ver traging door. De noodzakelijke HAARLEM - Nu het er echt op aan gaat komen, lijkt Feyenoord zijn draai pas goed te hebben gevonden. De manier waarop de Rotterdamse voetballers gister avond Haarlem van zich afmepte in de replay van de halve bekerfinale, toonde aan hoezéer ze in vorm zijn. In de cijfers 1-4 die na het treffen in de Spaarnestad op lichtten, weerspiegelde zich het juiste verschil. Het pas gereviseerde Feyenoord was gewoon een maat te groot voor de tegenstander en twist op 2 mei terecht met Fortu- na Sittard om het bezit van de KNVB-beker. „We hebben hier vanavond de kampioen van Nederland zien spelen", sprak Haarlem-trainer Hans van Doorneveld nader hand bewonderend. „En die kampioenen hebben laten zien waarom ze kampioen worden". ligheid. Ik wyt dat toch aan te grote spanning", aldus Doorneveld. Het gevolg van „die twee knallen" was dat alle taktische plannen overboord gezet konden worden dat Haarlem met Bert van der De oefenmeester overdreef daarbij zoals verliezende coaches wel va ker doen als ze hun team niet wil len afkraken, maar zijn woorden bevatten toch wel degelijk een kern van waarheid. In vergelij king met het weer veel te lieve Haarlem (acht overtredingen) was Feyenoord (twintig overtre dingen) gisteravond uiterst pro fessioneel bezig. Agressief „Rustig als het nodig was en op de juiste momenten agressief', stip te Van Doorneveld wel terecht aan. „Er gaat wat uit van dat elf tal". Die uitstraling miste Haar lem gisteren in het voor het eerst sinds lange tijd weer eens uitver kochte eigen huis. Het had alles te maken met de spanning die het team kende nu het voor de derde maal in drie jaar in de hal ve finale van de bekerstrijd stond. De nervositeit brak met name Chris Verkaik, Wim Balm en Piet Huyg snel op. De eerste twee boden Ruud Gullit al na twee minutén de 0— 1 aan door el kaar kinderlijk in de weg te lo pen; de voorstopper moest na vijf minuten met een blessure worden vervangen. Zijn zenu wen waren zo strak gespannen dat er een spiertje in zijn been scheurde. „Dan blijkt zijn gevoe- Kuyl als gelegenheidsvoorstop- per opnieuw op zoek moest het evenwicht dat daarvoor zo ernstig verstoord was. De juiste balans werd nooit gevonden. In tegendeel, hoewel het tot vijf mi nuten voor rust duurde eer Duut met een afstandspegel 0-2 vond, werd het Feyenoord zeer gemak kelijk gemaakt. Opzet WASMUEL (ANP) - Gerrie Knetemann heeft gisteren de Belgische semi-klassie- ker, de Grote Prijs Pino Ce- rami, op zijn naam gebracht. De Brabander uit de Belgi sche ploeg van Ronald de Witte ontsnapte vijf kilome ter voor het einde van de 214 kilometer lange koers uit de kopgroep. In de rug ge steund door twee ploeggeno ten, de Belgen Wayenberg en Dierickx, slaagde Knete mann er in met lichte voor sprong solo de finish te be reiken. Knetemann maakte in de GP Pino Cerami zijn rentree na een blessure, die hem buiten de Vlaamse klassiekers en Parijs-Roubaix had gehou den. Met Knetemann ver scheen ook Bernard Hinault aan de start. De Breton, die dezelfde klassiekers even eens aan zich had laten voor bijgegaan, eindigde in het grote peloton op ruim tien minuten achter de winnaar. Hinault toonde zich na af loop tevreden over het ver loop. De Fransman, die vo rig jaar deze rit op zijn naam bracht, beschouwde de se- mi-klassieker als eeh goede voorbereiding op de Ar- dennnen-klassieker, de Waalse Pijl, die morgen wordt gereden. „Dat is onze hele opzet altijd", keek trainer Thijs Libregts ver genoegd achterom. „We moeten vol gas van aquit gaan om snel te scoren. Dan breekt er iets bij een tegenstander. En zo'n tweede goal vlak voor rust, komt er dan lekker bij". Vooral als de tegen stander daarbij ook nog zo vrien delijk is riante mogelijkheden te laten liggen. Böckling deed dat in het eerste duel in De Kuip al op een 1 1-stand; gisteravond deden hij en Van der Waart dat op 0-1 nog eens over. „Als we die kansen benutten, wordt het anders", sprak Van Doorneveld. „Maar ja, dat is alleen maar leuk gezegd; de sterkste heeft gewoon gewonnen", legde de trainer („We hebben het maximale eruit gehaald met die replay") zich neer bij de overmacht. Zijn hele elftal had het al eerder gedaan. Feyenoord dat in de eerste helft nauwelijks tot een vloeiende combinatie was gekomen, maar alleen dankzij individuele klasse had toegeslagen, plukte er in de tweede helft de vruchten van. De Rotterdammers domineerden op fysieke kracht. Waar de enige te gentreffer van invaller Piet Keur (ondanks een zeurende liesbles sure ingezet voor Kleton) mede tot stand kwam omdat een in het - Ruud Gullit is langs de Haarlemmers Verkaik (liggend) en Leysner gesneld en zal vervolgens het eerste Rotterdamse doelpunt intikken. veld geworpen voetzoeker de aandacht afleidde, daar zorgden de Rotterdammers zelf voor vuurwerk met een veel grotere felheid. Hoekstra ontfutselde Verschoor en Verkaik de bal, liet ze zomaar staan en bood Gullit de kans op 0-3 aan en invaller Carbo werd de 1-4 (na de 1-3 van Keur) tenslotte op een pre senteerblaadje aangeboden. Dat die huurling zijn eerste treffer in Rotterdamse dienst kon sco ren, toonde direct aan waar de zwakke punten lagen binnen Feyenoord. Bij Brard op de lin kervleugel en bij Houtman in de punt van de aanval. De spits werd pas wakker op het moment dat hij vervangen ging worden; voordien leek hij in gedachten el ders te vertoeven. „In een tegen een situaties kwam hij er niet langs, maar liep hij tegen zijn te genstanders aan. En als je dat dan merkt kun je nog proberen de laatste man van je tegenstan der (Verschoor af te gaan stop pen. Maar ook dat deed hij niet. Het was vlees nog vis met Hout man, Carbo was veel agressie ver", bekritiseerde Libregts zijn voetballer. starten. „Want van Doorneveld kan nu wel zeggen dat hij de kampioen hier heeft gezien, we krijgen nog heel wat hinderlijke duels. Tegen Sparta en Excelsior in de derby-sfeer en daarna tegen tegenstanders die mikken op de vierde plaats. Mij hoor je dat woord kampioen dan ook nog niet in de mond nemen". PAUL DE TOMBE NOTTINGHAM (GPD) - Het is niet de eerste keer dit seizoen dat Nottingham Forest en An- derlecht op het voetbalveld te genover elkaar staan. De ploe gen die vanavond in het City- Groundstadion van Notting ham de eerste halve finalewed strijd van het UEFA-Cuptoer- nooi afwerken, namen in de aanloop van dit seizoen deel aan het Eindhoven-toernooi. Het Belgische Anderlecht, houder van de UEFA-Cup, ze gevierde toen met 4-2 over de Forest van Brian Clough. Ook PSV behoorde begin augus tus vorig jaar vanzelfsprekend tot de deelnemers, speelde een redelijk goed toernooi, maar Clough achtte het niet nodig om de Eindhovenaren, in no vember tegenstander in de tweede ronde van de nu lopen de UEFA-Cupcompetitie, tevo ren nog eens te gaan bekijken. Clough was op voorhand vrij zeker van zijn zaak, hetgeen door zijn ploeg met twee over winningen werd onderstreept: 2-1 in Eindhoven en 1-0 in Not tingham. Diezelfde Brian Clough is nu - te gen Anderlecht - veel minder zeker van zijn zaak. Niet alleen is Clough nog altijd onder de indruk van de manier waarop Anderlecht in Eindhoven Not tingham naar een 4-2-neder- laag speelde, maar bovendien heeft de Brit vorige week vrij dagavond met toenemende verbazing naar de toekomstige UEFA-Cupopponent zitten kij ken in het Brusselse Astrid- park, waar Anderlecht een 7-0- overwinning behaalde op Cer- cle Brugge. Clough: „Ander lecht deed me herinneren aan het Real Madrid in zijn glorie periode. De ploeg barst van ta lentvolle voetballers. Met na me in de tweede helft werd su pervoetbal gespeeld". De vrees van Brian Clough voor Anderlecht lijkt ditmaal niet gespeeld. De voetbaltovenaar echt onder de indruk ge raakt, zo is ook de stellige in druk van Forest-doelman Hans van Breukélen. Clough is echt geschrokken van het spel van Anderlecht, dat via Frank Ver- cauteren de dieptepass op Vandenbergh en Czerniatins- ky als een dodelijk wapen kan hanteren", aldus de toekomsti ge PSV-goalie. Hans van Breu- kelen gelooft desalniettemin dat Nottingham over twee wedstrijden gezien toch een kans heeft de finale te berei ken. „De laatste wedstrijd te gen Celtic hielden we het thuis op 0-0, waarna we het in Glas gow konden afmaken. Ook on ze uitwedstrijd tegen PSV was duidelijk beter dan hier op Ci ty Ground. Respect hebben voor een tegenstander wil niet zeggen dat je er ook bevreesd voor moet zijn". Hans van Breukelen, die door blessures enkele UEFA-Cup- wedstrijden (o.a. thuis tegen PSV) heeft moeten laten lopen. elk geval tegen Ander lecht present. Minder zeker is het meespelen van Frans Thijs- sen, die vóór 1 mei moet beslis sen of hij een nieuw driejarig contract bij de Vancouver Whi- tecaps accepteert, en Gary Bir- tels, de topscorer van Notting ham, die met een rugblessure tobt. Anderlecht kan weer een beroep doen op Frank Vercauteren. De Brusselse middenvelder miste door een knieblessure de return tegen Spartak Moskou en kon pas afgelopen vrijdag tegen Cercle Brugge weer wor den opgesteld. De pas 18-jarige Italiaan Scivo, die recentelijk in beide wedstrijden tegen Spartak Moskou zodanig im poneerde dat hij in Brussel al de nieuwe Juan Lozano (naar Real Madrid vertrokken) wordt genoemd, heeft tijdens de training een voet verstuikt, waardoor de IJslander Gud- johnnsen in de basis zal star ten. vooruitbetalingen voor onderko men, kaarten en televisierechten zijn keurig op tijd overgemaakt. Dikwijls vroeger dan de andere landen. Gisteren nog kwam een ploeg van twintig Russische schutters in Zuid-Californiê aan om deel te nemen aan de Olym pische testwedstrijden. Aan de andere kant zijn er de voortdurende aanvallen, culmi nerend in een eis van de Sowje- trussische sportfederatie om in een buitengewone zitting van het Internationaal Olympisch Comi té de Verenigde Staten garanties af te dwingen voor de veiligheid van de deelnemers. Het West- duitse IOC-lid Willi Daume zei daarover: „ik weet dat de Sowjet- Unie daar zwaar aan tilt. Het vei ligheidsprobleem is het moeilijk ste op te lossen. Dat hebben wij de Sowjet-autoriteiten bij herha ling gezegd. Het is niet zozeer het onmiddellijke gevaar dat de atle ten lopen, het is ook een belang rijk psychologisch probleem. Als de veiligheid van de Sowjets niet ten volle is gegarandeerd, beïn vloedt dat automatisch hun pres taties". Geschonden Na tweemaal telefonisch contact te hebben gehad met Juan Antonio Samaranch, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comi té (IOC), verklaarde Ueberroth: „Er is geen sprake van dat de Olympische regels zijn geschon den. Door het organisatie-comite niet en voor zover wij weten ook niet door de Amerikaanse rege ring". Hij verwierp het idee van een buitengewone IOC-zitting als „niet ter zake doende en vijf tig dagen voor de sluiting van de inschrijvingen nauwelijks te rea liseren". Trouwens; in het IOC- hoofdkwartier in Lausanne is nog steeds geen officieel Rus sisch verzoek binnengekomen. Een dergelijke buitengewone vergadering kan alleen plaats vinden als een meerderheid van de IOC-leden daar dertig dagen van tevoren om vraagt. Van Amerikaanse zijde wijst men erop, dat met uitzondering van de weigering Oleg Jermisjkin als Olympisch attache toe te laten, steeds tegemoet is gekomen aan Sowjetrussische eisen. Zo mag Aerofiot tijdens de spelen specia le chartervluchten uitvoeren en hebben de autoriteiten toestem ming gegeven dat Sowjetrussi sche atleten bij de Spelen wor den ondergebracht in een eigen schip, dat voor anker gaat in de haven van Los Angeles. Controleren Het Sowjetrussische persbureau Tass meldde dinsdag dat de Amerikaanse ambassade in Mos kou zich het recht heeft voorbe houden de inreis-papieren van de Sowjetrussische ploeg te con troleren. Tass constateerde dat het Olympisch charter daarbij op drie punten geweld is aange daan. De Olympische reglemen ten schrijven voor, dat deelne mers geen visum-plicht hebben en alleen dienen te beschikken over een Olympische identiteits kaart. De Amerikaanse ambassa de gaf als commentaar alleen als doorgeefluik voor de eerste zen ding van 500 identiteitsbewijzen te hebben gefungeerd. Ueber roth: Als de Sowjets dat niet willen, zullen wij de tweede zen ding van 500 identiteitskaarten zelf verzorgen". Daarmee krijgen de Russen tweehonderd kaarten meer dan president Reagan in dertijd toezegde. Dat doen we, opdat er geen vertraging op treedt als er op het laatste mo ment wijzigingen in de teams worden aangebracht", aldus Ue berroth. DEN HAAG (ANP) - Lotto 14 kent één winnaar van de eerste prys. Hij ont vangt bruto f357.554,50. Tien win naars delen de eerste prys van toto 14. Zij ontvangen allen bruto f5.434.20. De resultaten van de (sport)prijsvragen zijn: Lotto 14: Eerste prijs: één winnaar, die bruto f357.554,20 ontvangt, tweede prijs vier winnaars, die elk bruto f37.500,- ontvangen; derde prijs: 73 winnaars, die elk bruto f 2.449,- ontvangen, vier de prijs: 5.041 winnaars, die elk f 35.40 ontvangen; vijfde prijs: 83.242 win naars, die elk f 5,- ontvangen. Toto 14: Eerste prijs: tien winnaars, die elk bruto f5434,20 ontvangen; tweede prys. 514 winnaars, die elk f52,90 ontvan gen. derde prijs: 5.680 winnaars, die elk f 11,90 ontvangen. Toto-gelijk 14: Eerste prijs Geen winnaar; tweede prijs één winnaar, die bruto f 1.670.30 ontvangt; derde prijs: 82 winnaars, die elk f 52,90 ontvangen; vierde prijs 1 381 gen. die elk f 4,50 c Cijfers pel 14: 04.53.07 Geen deelnemer met alle zes cijfers goed. Eén deelnemer had vyf cijfers goed. Hy ontvangt bruto f 10.000,-

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 19