Voorrang op de route Adegeest/ Noord-Hofland Wervelende viering jubileum 'Meerburg' jüzqrth. 'Niet eerst doden laten vallen' Provinciebestuur op vingers getikt over meubelboulevard Frisbiërs Leiderdorp succesvol Viering zestig jaar Meerburgvoortvarend begonnen VOORSCHOTEN - Om een einde te maken aan de on veilige situatie op de Voorschotense Tromp- weg (oost), Admiraal de Ruytersingel en Van Beet- hovenlaan willen B en W deze drie straten uitroe pen tot voorrangswegen. Het geheel mag echter geen slui- proute worden met alle overlast van dien voor de bewoners van de smalle, betegelde Prins Bern- hardlaan, schrijven zij in een voorstel aan de gemeenteraad. Ze willen daarom eenrichtings verkeer instellen in het gedeelte van deze straat dat ligt tussen de Bachlaan en Prinses Margriet- laan. Het college van burgemeester en wethouders is tot deze aanbeve lingen gekomen nadat diverse raadscommissies in augustus 1983 de vloer hadden aange veegd met een ambtelijk voorstel om de verkeersveiligheid op de Admiraal de Ruytersingel en Van Beethovenlaan (noord) te verhogen door het aanplanten van bomen vlak langs de weg en het aanbrengen van extra obsta kels. Verschillende raadsleden hadden bij de besprekingen geopperd dat de verkeersveiligheid niet al leen wordt vergroot door snel- heidsremmende maatregelen, maar ook door "het treffen van voorrangsmaatregelen". Een ambtelijke werkgroep die in september 1983 is ingesteld heeft deze woorden ter harte geno men. In een werkstuk conclu deert zij dat wanneer voorrang wordt ingesteld een duidelijker situatie ontstaat op de kruispun ten: de automobilisten die over de drie wegen rijden hoeven dan met te stoppen bij kruisingen. Ze kunnen hierdoor meer ontspan nen rijden. Remmen en optrek ken bij kruispunten is er niet meer bij. Wanneer onverhoopt toch een ongeluk mocht gebeu ren op een kruising zullen de ge volgen niet verschrikkelijk zijn, omdat het in die gevallen vaak om een kop-staart botsing gaat, aldus het rapport. Harder en harder Opvallend is de conclusie van de ambtenaren dat, wanneer de drie wegen worden uitgeroepen tot voorrangsweg, de auto's die over deze wegen rijden, harder zullen rijden dan ze momenteel doen. Vooral bij kruisingen zouden de automobilisten het gaspedaal nogal gretig willen intrappen. De ambtenaren weten hierbij waar over zij praten, omdat de Prins Bemhardlaan en Van Beetho venlaan tot 1975 voorrangswe- gen zijn geweest. Toen de ge meente echter doorkreeg dat de wegen werden gebruikt als slui proute, draaide ze de maatregel terug. Met name voetgangers en fietsers hebben er last van wanneer auto mobilisten hard rijden, voeren de ambtenaren aan. Zij zullen meer moeite hebben om de weg over te steken, verwacht de werkgroep. En wanneer een au tomobilist tegen een fietser dan wel een wandelaar botst zijn de gevolgen ernstiger dan wanneer het momenteel tot een dergelijke botsing zou komen. Om de dood eenvoudige reden dat de auto's harder rijden. Deze woorden zijn weinig bemoe digend voor ouders van kinderen die scholen bezoeken die aan de Admiraal de Ruytersingel liggen. Zij hebben in het verleden op verschillende manieren hun on vrede geuit over de weg waar "vaak met veel te hoge snelheid en veel te gevaarlijk gereden wordt. De opzet en uitvoering van de weg maken dit mogelijk, sterker nog: stimuleren dit rijge drag". Verontruste ouders schre ven dan ook een ingezonden brief, kort nadat een ongeluk was gebeurd op de voetganger- Zij herinnerden de gemeente eraan dat een jaar geleden een dodelijk ongeluk was gebeurd op hezelf- de punt. "Dit ongeluk was echter voor de gemeente geen aanlei ding om door middel van specia le maatregelen de totale veilig heid van de weg en speciaal op dit punt te verbeteren", aldus de brief. "Er werd volstaan met het plaatsen van enkele schrikhek- ken. Een "oplossing" die de si tuatie eerder gevaaarlijker maak te dan verbeterde". Dooddoener "Klachten hierover bij het ambte lijk apparaat werden afgedaan met de dooddoener: "schrijf maar een briefje aan het gemeen tebestuur want wij zijn ook niet gelukkig met de situatie, maar kunnen er niets aan doen", zo vervolgen de ouders. "Vrijdag 16 maart heeft op dezelfde plek op nieuw een ongeluk plaatsgevon den, waarbij een kind zeer zwaar MAANDAG 9 APRIL 1984 De kruising Van Beethovenlaan/Mozartlaan. Wanneer het aan B enW ligt worden links en rechts van de weg haaietanden geschilderd om aan te geven dat verkeer uit de Mozartlaan moet wachten. (foto Holvast» werd gewond. Saillant detail daarbij is, dat de drukknop van het voetgangerslicht al circa twee weken defect was. Dit man kement is onmiddelijk bij de ge meente gemeld, maar eerst circa een uur na het ongeluk werd de zaak gerepareerd, een klusje van nog geen vijf minuten". "Veel bewoners zijn de schandali ge desinteresse van de gemeente meer dan beu", aldus de ouders. Ze vinden dat het tijd wordt voor maatregelen als wegversmalllin- gen, ander bestratingsmateriaal en drempels. Zij besluiten hun brief met de onheilspellende zin: "Wij verwachten dat U binnen een maand maatregelen neemt, of moeten er eerst meer doden vallen?" DEN HAAG/LEIDERDORP - Het Voorschotense lid van Provin ciale Staten, P.G.J. Bakker (CDA), heeft het dagelijks be stuur van de provincie kritisch op de vingers getikt over het ver zuim waardoor een Leiderdorps 'Noodsprong' LEIDERDORP - Een 57-jarige Leidse heeft zaterdagavond een noodgedwongen (koude) duik in het water van de Rijn moeten maken. De Leidse fietste langs het fietspad van het Leiderdorpse Patrimo niumpark. Ze passeerde een tegemoetkomende fietser, maar omdat het fietspad er tamelijk smal is raakten de j twee fietsen elkaar. Daardoor verloor de vrouw haar even wicht en moest ze het water induiken. Overigens kwam ze met de schrik vrij. Automobilist slaapt: vier auto's geramd VOORSCHOTEN - Een 22-ja- rige Voorschotense automo bilist heeft in de nacht van za terdag op zondag voor heel wat consternatie gezorgd op de Leidseweg-noord. Hij suk kelde ter hoogte van de Grote Vink achter het stuur in slaap, waardoor hij van de weg raakte en tegen een ge parkeerd staande auto op botste. Op zijn beurt schoot deze auto door naar een vol gende en die weer naar een volgende, etc. In totaal wer den vier auto's geramd. Twee moesten total-loss worden verkaard. Drie andere voer tuigen liepen aanzienlijke schade op. De Voorschote naar zelf raakte lichtgewond: hij moest met een gekneusde arm en een gescheurde tong naar het ziekenhuis worden overgebracht. LEIDERDORP - Frisbien: een nieuwe sport in Nederland. In snel tempo is dit schijvenwerpen uitgegroeid tot een echte sport, die in competitieverband wordt gespeeld. Leiderdorp was daar als de kippen bij. Van de vijf clubs die deze sport beoefenen komt er sinds december vorig jaar één uit dit dorp: 'The Ultimate Stars'. Lei derdorp was gisteren dan ook de ontmoetingsplaats voor een fris- bie-toernooi, waaraan in totaal zeventien teams deelnamen. Op het terrein van voetbalvereni ging RCL zou het uiteindelijk ook een Leiderdorper worden die met een overwinning zou gaan strijken. Het duo Arend- Jan en Meinte werd in poule B glansrijk eerste. In poule A won een Utrechts duo. Het toernooi werd in deze twee poules opge deeld omdat sommige clubs al wat langer bestaan dan anderen. Het verschil in niveau wordt door die verdeling opgevangen. Overigens werd bij het toernooi de spelvorm 'Double-Disc-Court' gehanteerd, oftewel het tweevak- kenspel. Bij deze spelvorm ver dedigen twee teams van twee spelers ieder een veld van 12 bij 12 meter. De velden liggen 15 meter uit elkaar. De teams gooi en hun schijven tegelijk richting veld van het andere team. "Dat levert dan een punt op", zo meldt bestuurslid Guy van der Valk van de Leiderdorpse club. "En als de tegenpartij de frisbie vangt, krijgt zij weer een punt. Ook geldt bij deze spelvorm dat Leden van de Leiderdorpse frisbie- RCL-terrein werd gehouden. er geen twee frisbies tegelijk op een veld zijn. En is de stand ge lijk, bijvoorbeeld 1-1, dan begin nen we weer gewoon bij 0-0", zo legt hij geduldig uit. Een andere variëteit bij de frisbie- sport is het 'Ultimate-frisbie', waarbij twee teams van ieder ze ven spelers tegen elkaar uitko men. Hierbij dient er gescoord te worden door de schijf via samen spel in het doelgebied van de an dere partij te vangen. Deze spel vorm wordt dikwijls gespeeld tij dens de trainingen, die elke don derdagmiddag in park 'De Hout kamp' plaatsvinden. Vol trots vertelt bestuurslid Van der Valk over de nog jonge club, waarvan de gemiddelde leeftijd achttien jaar is. 'The Ultimate Stars' telt momenteel naast een aantal re creatiespelers acht leden die aan de competitie deelnemen. Sommigen kunnen er maar geen genoeg van krijgen. Zo ook giste ren. Na het toernooi speelden Amsterdam en de rest van Ne derland rustig nog een vriend schappelijke wedstrijd tegen el kaar. Uiteindelijk wonnen de spelers uit Amsterdam dit 'toetje'. ZOETERWOUDE - De vie ring van het jubileum van de zestigjarige Zoeterwoudse gymnastiek- en turnvereni ging Meerburg is dit week einde voortvarend begonnen. Tijdens de distriktskam- pioenschappen in Den Haag behaalden de dames van de afdeling jazz-gymnastiek ho ge klasseringen. Ook de vie ring van het twaalfde lus trum was dit weekeinde een eclatant succes. By de kampioenschappen in sport hal 'Overbosch' in Den Haag be haalden de meisjes tot en met 16 jaar de eerste en de tweede plaats. Meerburg II, dat beslag legde op de eerste plaats, wordt getraind door Thea van Tonge ren. Meerburg I, dat tweede werd, staat onder leiding van Jacqueline van der Heijden. In de categorie 'alle leeftijden' moest Meerburg II op het nip pertje het Leidschendamse Gym Nova laten voorgaan. Het ver schil tussen de nummers één en twee bedroeg slechts zeventien honderdste punt. Meerburg I 'pakte' de derde stek. Beide teams worden getraind door Thea van Tongeren. Meerburg reisde met in totaal vijftien teams af naar Den Haag. Op 6 mei organiseert de vereniging het Nederlands kampioenschap in Sassenheim. Donald Jones Vrijdagavond begon de uitgebrei de viering van het jubileum van Meerburg met het overhandigen van een nieuwe verenigingsvlag door de jubileumcommissie. Daarna togen ongeveer driehon derd leden van Meerburg door De bekende danser/entertainer Donald Jones over de uitvoering van Meerburg: 'Dit zijn geen ama teurs meer (foto ANP) de straten van Zoeterwoude- Rijndijk. Zij hadden ballonnen in de hand en volgden drumfan fare De Rijntamboers. Na deze optocht gaf de bekende Amster damse danser/entertainer Do nald Jones een openbare les aan de leden van Meerburg. Hij bleef na zijn les nog even kijken naar de generale repetitie voor de uit voering van zaterdagavond en le verde als veelzeggend commen- taar:"Dit zijn geen amateurs De uitvoering van zaterdagavond werd ook door de ongeveer acht honderd toeschouwers enthou siast bekeken. De Eendekooi was het toneel waar alle geledin gen van Meerburg hun beste beentje voorzetten. Omdat er meer belangstelling was dan er zitplaatsen zijn werd de uitvoe ring ook op video vertoont in de hal van het plaatselijke multi functionele gebouw. De uitvoering van zaterdagavond werd gekarakteriseerd door een MAANDAG Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - le zing 'Jan en Ahmed', interculturele communicatie tussen Marokkanen en Nederlanders, 20 uur. Kapelzaal K&O - concert door Mark Lu- botsky, viool en Danielle Dechenne, piano, 20.15 uur. Kantine HCG - Vijf Meilaan, ruil- en contactavond 'De Postzegelvrien den', 19 uur. L.O.M.-school De Twee Sleutels - Rijns- burgersingel 55, open huis, 19.30- 21.30 uur. Stadsgehoorzaal - modeshow van Lady Servia, 20 uur. Gulden Vlies - raadscommissie algeme ne en bestuurlijke aangelegenheden, 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - raadscommissie econo mische zaken, 20 uur. Voorschoten Ambachtshuis - raadscommissie finan ciën, ruimtelijke ordening en volks huisvesting, 20 uur. Leiderdorp - gemeenteraad, 20 uur. bestemmingsplan is goedge keurd waarin een meubelboule vard is opgenomen. Dit terwijl de verantwoordelijke provincia le bestuurder zich altijd tegen een meubelboulevard in Leider dorp heeft uitgesproken. Het betreffende bestemmingsplan moet louter om procedurele re denen als goedgekeurd worden beschouwd: de termijn voor pro vinciale goed- of afkeuring was namelijk verlopen zonder dat uitstel van beslising was aange vraagd. Het Voorschotense Sta tenlid wil weten welke houding de verantwoordelijke bestuurder nu gaat innemen. "Temeer daar hij in een onlangs ge houden vergadering van de sta tencommissie voor ruimtelijke ordening nog heeft gezegd dat zo'n meubelboulevard zoal niet in Den Haag dan toch eerder in Leiden dient te komen". Overi gens betekent de goedkeuring niet dat de meubelboulevard nu zonder problemen in Leiderdorp kan komen. Er blijven de provin cie nog middelen over het be stemmingsplan alsnog tegen te houden. Volksdansen Vijftig-plussers kunnen morgen middag vanaf twee uur volks dansen in de Leiderdorpse 'Mu- zenhof. De toegangsprijs be draagt twee gulden. Vredesvrouwen In 'Ons Huis' aan het Zoeterwoud se Kosterspad houdt de Stich ting VOS woensdagavond een thema-avond over de vredesbe weging en de rol van vrouwen hierin. Tijdens de bijeenkomst worden films vertoond van het vrouwenkamp in Soesterberg en de vredesdemonstratie die in oktober in Den Haag werd ge houden. Het is de bedoeling dat later op de avond een discussie losbrandt met twee aanwezige vrouwen van de groep 'Vrouwen voor vrede'. De avond begint om kwart over acht. De toegangs prijs bedraagt 2,50 gulden. Leiden Noordeinde 2a - Leidse Zomerkleding- beurs, 19-21 uur. Clubhuis Morschwijck - foto-tentoon stelling 'tachtig jaar vrouwenleven van alledag'. Lak-Cinema - film 'Politiewerk', 20 uur. Kapelzaal K&O - film 'Chariots of fire', 20 uur. Kijkhuis - film 'Rashoman' van Akira Kurosawa, 20 en 22.15 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor bui tenlandse jongeren, 19-20.30 uur, aan sluitend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149^87,'geopend op werkdagen van 14-16 uur, di ook 20-21 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - hoorzitting CDA- nota ouderenbeleid, 20 uur. speelse en afwisselende aanpak waarbij ze ook technisch 'af was. Als ludieke en spectaculaire uit smijter van de zeer geslaagde uit voering was er een optreden van de 'Thea-boys'. Op de tonen van het nummer 'Swing, swing, swing' zorgden deze 'boys' (er deden ook vrouwen mee) voor een bont spektakel. Dit niet in het minst door hun uitdossing. De heren droegen strooien hoed jes en gekleurde vesten, de vrou wen hadden zwarte pakjes aan met daaronder netkousen, ver der vlinderdasjes, witte hand schoentjes en een bolhoedje. De festiviteiten van Meerburg gaan voorlopig nog even door. Zaterdag 14 april is er voor de jeugd een demonstratie electric boogie-dansen. Hieraan is een wedstrijd verbonden. De de monstratie heeft plaats in het jeugdhonk van voetbalvereni ging Meerburg. Handelaar zag brood in borden OEGSTGEEST - Een oud-ij zerhandelaar uit Leiden werd zaterdagochtend op heter daad betrapt toen hij trachtte dertig verkeersborden te ste len uit een opslagloods aan de Poelgeestweg (Haaswijk). Kennelijk zag hij wel 'brood' in de borden. De Oegstgees- ter politie zag dat ook in de oud-ijzerhandelaar. De man is een dagje op het politiebu reau vastgehouden. Sieraden gestolen LEIDERDORP - Uit een wo ning aan de Hoofdstraat in - Leiderdorp is zaterdag een hoeveelheid sieraden gesto len. De inbrekers moeten hun slag tussen zes en tien uur 's avonds hebben gesla gen, toen de bewoners niet thuis waren. Ze kwamen bin nen door het inslaan van een ruitje van de achterdeur. Van de dader(s) nog geen spoor. Brokken door omgeslagen lantaarnpaal OEGSTGEEST - Een 17-jarige Leidenaar is in zaterdagoch tend vroeg het slachtoffer ge worden van vandalisme. Nietsvermoedend reed hij op zijn brommer langs de Rhyn- hofweg in Oegstgeest, toen hij - te laat - zsfg dat er een lantaarnpaal dwars over de weg lag. De bromfietser sloeg over het obstakel heen en kwam met zijn gezicht op de grond terecht. Hij moest voor diverse kneuzingen en hech tingen naar het AZL worden overgebracht. Overigens bleken nog tien an dere lantaarnpalen vernield te zijn. Volgens' de politie is het "bepaald niet de eerste keer" dat onbekenden het op de verlichting aan de Rhijn-' hofweg hebben gemunt. Ze vermoedt dat de gewraakte lantaarnpaal met een bijl is omgeslagen. Familieruzie loopt uit hand LEIDERDORP - De Leider dorpse politie heeft zaterdag avond moeten ingrijpen bij een uit de hand gelopen fami lieruzie in een woning aan de Pinksterbloem. De bewoner had al vaker meningsver schillen gehad met een jonge man, die hij de omgang met zijn dochter had verboden. Zaterdagavond liep de strijd zo hoog op dat hij naar een broodmes greep. De politie wist de gemoederen uiteinde lijk te sussen. Burgerlijke stand Christiaan Karei Eduard z.v. K.J. Noordzij en S R.M. Sassen, Wil- helmina Dickey Alida d.v. W. Sip en D E. de Zeeuw, Mare Alwin Tshoen- Ngen z.v J.A. HiUers en A.B.N.L. Tjin-A-Kiet, Andreia Wilhclmina Pe tra d.v. J.H.O. Hazewinkel en J. Schnetz, Stella Anne Maria d.v. R B D. Faure en M.B.H. Huisman. Ri chard Hendrik Lambertus z.v. L. Boom en S.J. van Hattum, Coenraad z.v. W.J. Ouwerkerk en T. Oranje, Jan z.v. J. van Duijvenbode en G. van der Plas, Marieke Jessica d.v. J.F.M. van Hoek en P.J. van der Kerff, Andrian Ulnch z.v. H.U. Seifert en C.M. Ror- dorf, Jeremias Cornelis Franciscus z.v. C.H. Buis en C.J. Kriek, Jester z.v. R.A. Hoek en M J. van der Horst, Arend z.v. M A. Kuijt en T. Verolme, Lidwina Maria d.v. L J. van Schie en J.C.M. Koot. Dirk Cornelis z.v. D K. van der Plas en D. Kuijt. Else Jean- nette d.v. J. de Vos en J. Sloos. Niels Geoffrey z.v. G.L.J.M. van Luxem burg en P.J.C.M. Hendriks, Frans z.v. E.M. van Oosten en J.C. Siereveld, Matthias Harmen z.v. H. Groeneveld en T. Kampman, Gaby Desirée d.v. B. de Lange en G.W.E.M. van Kuieren. Willemijn Louise d.v. H.J.M. Dick- hoff en C.M.E. Pieterse, Bartholo- meüs Thomas Arie z.v. H.J.T. van der Schatte Olivier en H.C.C. Kalis, Sabri- na Natasja d.v. J. Tijssen en M.M. Wassink, LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: Drging na 19 30 uur). Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dageli|ks ingaan Indien é6n maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van Kwartaalabonnement 63,10 Per post 85,50 Maandabonnement 21,21 (Autom betaling) Losse nummers 1.- Diredie: G Koopman Adj.dir N. Quakernaat Hoofdredacteur Drs J W E Metselaar Adj Hoofdredacteur R Paauw Alg redactiechef Rubriekchefs J Kroon (stad) B W. T Jungman (ptv) H I J Veldhuizen (regio) H v J Post (plv) W F J.\ (bin /buit iec J Ruygrok-Hoogevt tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2