Gemini sluit volleybalcompetitie af met verlies Leiderdorpse Vtoleilloop kalft af waterpoloërs in zorgen Forescate en I Iisalis gedegradeerd Doek valt voor Sjaardema Stigter winnaar bij gebrek aan beter Vriend wint in Westland PAGINA 16 DO/ST Sport MAANDAG 9 APRIL 1984 LEIDEN Gemini heeft de volleybal competitie afgesloten met verlies te gen het reeds gedegradeerde The Smash. DAC verzekerde zich van deel name aan promotie-wedstrijden voor een plaats in de tweede divisie. Tegen het veel lager geklasseerde Tonegido sleepten de Alphenaren moeizaam het laatste benodigde punt binnen. De da mes van NOVO en Leython deden wat van hen mocht worden verwacht: win- LUSV (heren), dat vorige week in veilige haven arriveerde, werd tegen het op de tweede plaats genoteerde Krimpen overklast. De Studenten beschouw den het duel als een nuttige les. Alle wisselspelers kwamen aan bod en van hen viel spelverdeler Theo van Lint uit het tweede team in positieve zin op. Hij deed zijn werk uitstekend, maar kon uiteraard niet verhinderen dat Krimpen via 5-15, 10-15 en 11-15 het attractieve duel voor zich opeiste. Gemini geloofde het wel tegen degra dant The Smash 2. Alleen Bernard van de Pols behaalde een ruime voldoen de. Alleen in de tweede en derde set boden de Voorschotenaren nog enige tegenstand. In de andere beurten bleef Smash hen ruim de meerdere: 15-6,14- 16, 15-13, 15-9. DAC kreeg in de eerste set tegen Tonegi do de ballen flink om de oren. Vooral de beide linkshandige buitenspelers scoorden dat het een lieve lust was, terwijl coach John Jansen toch duide lijk voor dat tweetal gewaarschuwd had. DAC kon in die fase geen goed diagonaal blok zetten: 6-15. In de twee de set was de verdediging beter geor ganiseerd. Ook de passing was nauw keuriger en DAC was daardoor ineens een stuk sterker. Dat resulteerde in tweemaal setwinst op rij (15-10, 15-7), maar wie dacht dat DAC nu door zou drukken kwam bedrogen uit. Na een 9-4 voorsprong gaf de Alphense ploeg de wedstrijd uit handen. Nu het ene benodigde punt binnen was, was alle motivatie verdwenen. Met 11-lb en 8- 15 sleepte Tonegido de winst weg. In de promotieklasse bij de heren was de derby tussen Leython en Donar van ouderwets gehalte. Hoewel Leython eerder in dit seizoen met 3-2 had ge wonnen, beschkte Donar nu over de beste papieren. Maar eenmaal binnen de lijnen bleken beide teams niets voor elkaar onder te hoeven doen. Dat leverde voor het publiek een heerlijke strijd op. Veel reddingen, lange rally's, veel spectaculaire momenten. Om en om pakten Leython en Donar een set. Tn de beslissende vijfde set toonde Leython zich de sterkste, ook al omdat Donar over slechts zes spelers be schikte. De cijfers: 15-11, 9-15, 15-10, 6-15, 15-9. Een experimenterend NOVO had slechts veertig minuten nodig om VW te verslaan. Met hoofdaanvaller Lieuwe van der Meulen op de plaats van de spelverdeler werd met 15-8, 15- 5 en 15-1 de volle winst veilig ge steld. WVC nam waardig afscheid van de pro motieklasse door het sterke ZOVOC een punt af te snoepen: 2-3. Zó spelend hoeft WVC zich geen zorgen te maken voor de toekomst. Dames Een vrij-uit spelend NOVO heeft in Gor- kum de Meteoor een lesje in modern volleybal gegeven. Na een wat trage start werd de thuisclub volledig over speeld door de op alle fronten opper machtige Noordwijkse dames. Set standen: 7-15, 12-15, 7-15. Leython sloot de competitie af met een wed strijd tegen het reeds gedegradeerde Amsterdam/B, dat alleen in de eerste set verweer bood. Daar bij Leython de opslag herhaaldelijk fout ging werd het nog spannend (14-13), maar met een geplaatste serve trok Leython toch die set naar zich toe. In de twee volgende sets liep alles veel makkelij ker. Amsterdam werd door het vrije lijk aanvallende Leidse team finaal weggespeeld: 15-9, 15-4. In het promotieklasse-duel met Radius bleken de dames van LIJSV aanval lend sterk onder te doen. Niemand bleek in staat om het goede voorberei dende werk van Ineke Havinga af te ronden. Dat kwam de studentes op Een zeer gemotiveerd ZOVOC boekte terecht winst op een falend DAC, dat aan één punt voldoende zou hebben gehad om in aanmerking te komen voor een eventueel beschikbare extra promotieplaats. De aanval kwam ech ter niet op gang omdat de verdediging slecht was georganiseerd en ook de passing veel te wensen overliet. Dat betekende een kansloze nederlaag (15- 8,15-4, 15-10). WW, dat met 3-0 (15-12, 15-10,15-11) van Ridderveld won, staat nu samen met DAC tweede. Er volgt een beslissingswedstrijd. Door de winst van WW degradeert Ridder veld, dat het na één seizoen dus weer in de eerste klasse moet gaan probe- GER RENES LEIDEN - Het doek is gevallen voor Sjaardema. De talent volle Oegstgeestse tafelten nisploeg kon degradatie za terdag niet meer ontlopen toen bleek dat de concurrent zich had verzekerd van lijfs behoud. Die mededeling was sterk van invloed op het ver loop van de wedstrijd tegen Shot Wageningen, die vanaf dat moment niet meer van belang was. Sjaardema ver loor met 6-1. Alleen Herman van de Broek veroverde een puntje tegen Boelee. Vooral het gebrek aan ervaring is Sjaardema opgebroken. Reitsma en Van der Broek hebben voldoende techniek in huis en moeten in staat worden geacht volgend sei zoen voorop te lopen op de weg naar eerherstel. Scylla 2 boekte afgelopen weekeinde eveneens verlies: 2-8 tegen Quick'32. Avanti 2 beleefde meer vreugde aan het duel met Iduna. Via zeges van Rijsdorp (3), De Groot (2) en Steenbergen werd met een 6-4 eindscore het kam pioenschap binnen gehaald. De Treffers moet het volgend seizoen ook een klasse lager zoeken. Ron en Rico van Veen konden met twee over winningen elk verlies (4-6) te gen VDO niet afwenden, waardoor degradatie volgt. Docos haalde met 9-1 uit bij Iduna. Alleen Engelbert moesi één partij afstaan. Sjaardema 2 glipte probleem loos langs Nieuw Vennep. Jaap Polak (3x) en Jansen en Konijnenburg (elk twee winstpartijen) zorgden voor een 2-8 zege. Overige uitslagen op een rijtje: Hotac'68-Sjaardema 3 5-3, Treffers 2-Ilac 2-8, Scylla 3- Wilno 10-0. Leiden nu stevig in middenmoot LEIDEN - LMHC heeft zijn posi tie in de middenmoot van de hockeyhoofdklasse gistermid dag verstevigd door 1-2 winst in en tegen Tilburg. Het eerste kwartier maakten de Tilburgers het de ongeorgani seerd spelende Leiden-defensie bijzonder lastig, zonder er overi gens van te profiteren. Twee Til- burgse strafcorners werden ge pareerd in die eerste fase, waarin de thuisploeg een duidelijk over wicht had. Gaandeweg nam LMHC het initia tief over met een in glanzende yorm verkerende Joan van Mar wijk Kooy als hoofdrolspeler. De bezoekers hadden echter bij goe de mogelijkheden uit veldsitua- ties het vizier niet op scherp. De beproefde Oegstgeester strafcor- ner werd in de eerste periode niet in stelling gebracht. Na de pauze soleerde Kooy de Til- burgse cirkel binnen en zou met zijn backhand hebben gescoord, ware het niet dat Dirk Drijver met een laatste tikje de 0-1 op zijn naam schreef. De in de on derste regionen terechtgekomen Tilburgers vielen daarna ver woed aan, wat LMHC de gele genheid gaf te counteren. In het tweede deel verdiende de ploeg-Oltmans wel strafcorners, waarvan de eerste doel trof maar werd afgekeurd omdat de bal niet stil lag. Uit de tweede straf- corner van het trio Kooy (aan slaan), Klop (stoppen) en Croll (schutter) bouwde LMHC zijn voorsprong uit naar 0—2. Tilburg zette een hevig slotoffen- sief in dat de opponent deed wankelen, wat gepaard ging met fouten die de thuisploeg een se rie strafcorners opleverde. Uit een strafbal scoorde Tilburg 1—2 en zorgde nog voor veel span ning. Mede dankzij de uitblin kende invaller Obbe Siderius (rechterverdediger voor de ge blesseerde Hans Wagener) hield Leiden stand en pakte twee pun ten waar het vantevoren zou heb ben getekend voor een punten- deling. RIJPWETERING - Atleet Rut Stigter is zaterdag winnaar geworden van de 22ste Zilveren Molenloop. Stigter, lid van het Woer- dense Clytoneus, deed over deze jaarlijkse 20 ki lometer wegloop 1 uur 3 minuten en 8 seconden. Een weliswaar redelijke tijd maar gezien de presta ties waarmee de Molen loop in het verleden werd gewonnen bepaald niet imposant. Nationale toplopers ontbraken za terdag aan de start in Rijpwete- ring. Stigter werd dus, met alle waardering voor zijn capacitei ten, winnaar bij gebrek aan be ter. De manier waarop Stigter, bepaald (nog) geen hoogvlieger in het vaderlandse wereldje van weglopers, de race kon winnen was tevens veelzeggend voor het gebrek aan kwaliteit van het deelnemersveld. Eigenlijk domineerde hij van start tot finish - beide in het Hertogs park in Rijp wetering - de wed strijd. Uiteindelijk slaagde alleen Jan Laan van de Noordwijker- houtse Strandlopers (NSL) er in evenals Stigter binnen de 1 uur 4 minuten te eindigen. Atleten van de NSL speelden trouwens een dominerende rol in het ongeveer 400 man en vrouw tellende deel nemersveld (waarvan ruim de helft trimmers). Maar liefst 21 NSL'ers gingen van start van wie Vic Zonneveld (10de in 1.06.52 en tweede veteraan), Mart Zuyder- duin(lldein 1.06.57) en Jan Kap- tein (16de in 1.07.33) ook voorin te vinden waren. Atletiekvereniging De Bataven, die in het verleden zoveel eer heeft ingelegd met deze wegklas- sieker, staat voor de vraag of men moet pogen de Molenloop te behouden als nationaal top- evenement. Indien men deze vraag met ja beantwoordt zullen de organisatoren actief en vroeg tijdig sterke lopers moeten bena deren waarbij volgens de huidige praktijken met de geldbuidel ge rammeld zal moeten worden. At leten als Nijboer, Vriend, Lam- bregts, Lok of Verriet lopen niet meer zonder startpremie. Wil men dit laatste niet dan is de consequentie dat de Molenloop zal 'terugvallen' tot een regionaal evenement. Dat De Bataven toch wel in een enigszins lastig parket is geraakt blijkt niet alleen uit de kwalitatieve maar ook uit de kwantitatieve afkalving. Het is tegenwoordig dringen op de wegkalender, de atleten en atle tes kunnen uit een veelvoud van wedstrijden kiezen en zeker in de periode maart/april zijn er weglopen te kust en te keur. Rut Stigter on dervindt op dit punt van de Zil veren Molenloop nog tegenstand van Keith Death- ridge, die uitein delijk naar een derde plaats zou afzakken. Stigter LEIDEN/VEENENDAAL - Voor LZ'86 en de Zijl/LGB zit het erop. Beide ploegen speelden afgelopen weekeinde hun laatste competitiewedstrijd. De Zijl/LGB deelde in'Veenendaal de punten met VZC (8-8) en LZ'86 zegevierde over AZPC met 14—9. Vivax won in Oegstgeest van de Vuursche met 7—4. Kat wijk verloor de thuiswedstrijd tegen EZPC met 3-5. DKD speelde het degradatie-duel tegen Wiekslag. De Leiderdorpers verloren kansloos met 10—4. De beide Leidse damesteams ver loren. De Zijl/LGB van Lage met 3-15 en LZ'86 met 12-2 van Zian/Vitesse. MAASSLUIS (ANP) - Nederlands kampioen Cor Vriend heeft voor de vijfde keer de Westland-ma- rathon gewonnen. De Eindhove- naar deed dat zaterdag in een persoonlijk record (2.11,41), dat tevens een parkoersrecord bete kende. Vriend, die eerder in 1977, '81, '82 en '83 winnend over de streep ging in Maassluis, vol deed met die verrichting voor de tweede keer dit jaar aan de limiet voor deelneming aan de Olympische Spelen. In de vijftiende editie van de Westland-marathon voegde de Nijmegenaar Rudi Verriet zich bij de kandidaten voor de Spe len. Verriet, die als derde ein digde, voldeed met 2.12,41 ook aan de NOC-limiet. Behalve Vriend en Verriet zijn ook Nij boer (2.10,53) en Lambregts (2.12,47) dit jaar succesvol ge weest in de limieten-jacht. Ne derland mag op de Olympische marathon drie deelnemers in zetten. Bij de dames zegevierde de Tsjechoslowaakse atlete Jarmi- la Urbanova. Zij liep de 42,195 kilometer in 2 uur 40 minuten en 7 seconden. Een betere coördinatie lijkt niet ongewenst - waarom moest bij voorbeeld zaterdag bij de West land-marathon ook een halve marathon worden gehouden? - om ongezonde concurrentiever houdingen tegen te gaan. Het is in het belang van de atleten zelf dat een Molenloop door het fraaie landschap rond Rijpwete- ring, Oud-Ade, Leiderdorp, Hoogmade en Roelofarendsveen behouden blijft. Ontbraken nationale toppers, ook een sterke regionale atleet als Theo van der Veer van de AV Holland liet zaterdag verstek gaan. De Oegstgeestenaar, die zich dit zomerseizoen weer op de baan wil concentreren, testte gis teren zijn conditie op de Rotter damse Nenijtobaan. Een 10 kilo meter ging in 30 minuten 20,4 se conden - een dik persoonlijk re cord - en dat biedt perspectieven voor een tijd binnen het halve De regionale eer werd nu dus hooggehouden door de eerderge noemde Jan Laan maar ook door de Bataven-vertegenwoordigers Ben Kerkvliet (12de in 1.07.06), Karin van de Berg (le dame in 1.15.56) en de veteranen Koos Verhoeven (20ste in 1.08.0) en Willem Ravensbergen (30ste in 1.08.58). De voornaamste uitslagen luiden: 1 Rut Stigter (Clytoneus) 1.03.08, 2 Jan Laan (NSL) 1.03.47, 3 Keith Deathrid- ge (V&LTC) 1.04.44, 4 Peter Hameet- man (Zeeland Sport) 1.04.55, 5 Gerard Huynen (Noordkop) 1.05.15, 6 Jan v. Ammers (Zaanland) 1.05.25, 7 Wim van Miltenburg (Hellas) 1.05.44, 8 Kees de Haan (Lycurgus) 1.05.48. Voorts finishten van de Bataven voor- Enkele Bataven-ploegen deden gisteren in Rotterdam mee aan estafette wedstrijden op de ver nieuwde Nenijtobaan. Een he- renploeg werd op de 4 km (ver deeld over 8 afstanden) derde achter het Haagse V&LTC en het Rotterdamse Metro. Een sterke indruk maakten Han Kulker (600 m in 1.19.0), Maarten Gijsbers (600 m in 1.24.6), Hans Minnee (800 m in 1.57.8) en Jan Verloop (1000 m in 2.33.0). Rolstoelatleet André Moedig, die zich voorbereidt op deelname aan de marathon van Rotterdam, verbeterde tijdens zijn deelname aan de Zilveren Molenloop zijn persoonlijk record op de 20 km. Moedig kwam uit op een tijd van 1 uur 19 minuten en 12 seconden. In een wedstrijd waarin niets meer op het spel stond speelde de Zijl/ LGB 8-8 gelijk tegen VZC. De wedstrijd die de laatste was in het seizoen 83/84 betekende te vens het afscheid van enkele be kende gezichten uit het Leidse keurkorps. Jacob en Albert Spij ker en doelman Theo Uittenhout waren voor het laatst te bewon deren. Op 15 april zal een ere- wedstrijd worden gespeeld tegen het Nederlands team. Sensatie De wedstrijd tegen VZC leek lange, tijd verlies te gaan opleveren. Nadat in de eerste periode nog een 1-2 voorsprong was verkre gen werden de kansen in de tweede en derde periode veel minder benut. Daar VZC wel met scherp schoot kon het ge beuren dat de mannen van coach Mart Bras in dit wedstrijd-ge deelte konden uitlopen tot 7-5. In de laatste periode trokken de Leidenaars nog éénmaal de re gisters open. Met nog een onge veer één minuut te spelen bracht Stan van Belkum (met een man minder!) de gelijkmaker (8-8) op het scorebord. De laatste minuut stond bol van de sensatie. Eerst werd Alex van Belkum voor 45 seconden uit het water gestuurd. De Zijl/LGB overleefde deze nu merieke minderheid. In de laat ste aanval leek er zelfs nog de volle winst te worden binnen ge haald. Met nog twee seconden te gaan kreeg de Zijl/LGB een straf- worp te nemen. Gerechtigheid zegevierde echter. Stan van Bel kum miste, zodat de uitslag 8-8 bleef. Doelpunten: Stan v. Bel kum 4, Alex v. Belkum 3 en Henk Harteveld. LZ'86 speelde zijn laatste wed strijd thuis tegen AZPC. Ook in deze wedstrijd waren enkele spe lers voor het laatst te bezichti gen. Fried Elzenga en Joop Sie- ra, respectievelijk 16 en 14 jaar uitkomend in de Leidse hoofd macht, zullen volgend jaar een stapje terug doen. Ook Wim LEIDEN - De dameshockeyploe- gen van Forescate en Hisalis zijn na nederlagen gedegradeerd uit de eerste en de derde klasse. De heren van Noord wijk hebben de leiding genomen in de derde klasse B na tweemaal winst op Terriers. In de tweede klasse B versloegen de Roomburgdames koploper Noordwijk met 1—0. Het damesteam van Leiden ver loor met 0-1 van Victoria en raakte de leiding kwijt. AMHC '65 - Forescate 3-1 De Voorschotense tactiek om de tegenstander met de lange klap te verschalken lukte niet. AMHC stopte beter op het moeilijke veld en nam na een uitval en een combinatie de leiding. Forescate had moeite met de concentratie en zag de thuisploeg uitlopen naar 3-0. Mark van Pappelen- dam scoorde met zijn treffer uit een strafhoekslag de Voorscho tense tegengoal. Strawberries - Roomburg 3-2 Roomburg zag zijn betere spel in de beginfase beloond met een voorsprong door Jurjen van Aken uit een snel genomen vrije slag. Na de Velsense gelijkmaker pakten de Leidenaars weer de leiding met een backhandslag van Cees Wendt die bediend werd door Van Aken. Het rom melige spelbeeld overheerste na de pauze toen Strawberries langszij kwam door een strafbal. Roomburg-keeper Ronald Cijs werd nog eenmaal gepasseerd na een fraaie scoop in de cirkel: 3-2. My ra - Alecto 1-0. Pas vijf minuten voor het einde zwichtte Alecto voor het in de tweede klasse de tweede plek in nemende Myra. Dat gebeurde na een felle wedstrijd door een tip- in uit een strafcornersituatie. De Amstelveense ploeg zag met de ze treffer zijn overwicht op de valreep beloond. Terriers - Noordwijk 1-2, Noord- wijk - Terriers 1-0. Door de vier punten uit de dubbel plaatste Noordwijk zich aan kop met 22 punten uit 15 wedstrij den, gevolgd door Scheybeeck dat eveneens 22 punten heeft -maar een duel meer speelde. In een 'hard tegen hard wedstrijd' nivelleerde Maarten Hillebrandt zaterdag de opgelopen achter stand uit een strafcorner: 1-1. Een minuut later scoorde Gerard Boks voor Noordwijk de win nende goal uit een strafbal. In de thuiswedstrijd van Noord wijk werd Terriers op een snelle achterstand gezet door Noud Hekkens (na twee minuten). On danks de legio kansen zou het bij de vroege treffer blijven. Doel man Joost Hekkens hield met zijn redding bij een strafbal Ter riers van de gelijkmaker af. De goede eerste helft werd gevolgd door een slechte tweede. Dames Brons judoka Van der Vlist KERKRADE De Leiderdorpse judoka Robert van der Vlist is bij het open Nederlands kampioen schap gisteren in Kerkrade als derde geëindigd in de categorie tot 71 kg. Hij moest de Hongaar Nagysolymosi (goud) en de En gelsman Kenneth Brown (zilver) voor laten gaan. Peter Snijders maakte in Kerkrade bekend dat hij na de Olympische Spelen van Los Angeles terug zal treden als coach van de nationale judoploeg. De Brabander kan zijn werk wegens tijdgebrek niet langer met zijn hobby combine- goede kansen geschapen. Leiden hield Victoria heel lang uit de cir kel, maar kwam aanvallend ook niet uit de verf. Na de pauze was de aanvalslust van LMHC groter maar leverde niets op. Even voor het einde was het Victoria dat de beide punten pakte na een break out. Ring Pass neemt met een punt voorsprong op Leiden de kop over. Forescate - Breda 2-3 Het wat sterkere Breda ontmoette heel wat tegenstand van de Voor schotense hockeysters die terug kwamen tot 2—2. Dat gebeurde door een strafhoekslag van Els de Buvry en halverwege het tweede part door Yvonne Raap. Met een prachtige backhand scoop scoorde Breda in de laat ste minuut de winnende goal. Forescate en Warande zijn nu al zeker van degradatie naar de tweede klasse. Roomburg - Noordwijk 1-0 In de belangrijke wedstrijd waarin Noordwijk zijn kampioenskan sen verdedigde en Roomburg zich in de gevarenzone weet, trok de Leidse ploeg door een doel punt van Ariënne Rietveld na aangeven Liesbeth Breimer in een goed duel met veel kansen aan het langste eind. Door het verlies van concurrent Myra bij Alecto blijft Noordwijk aan de leiding. Alecto - Myra 3-0. Alecto-coach Van Boxsel dicteerde zijn ploeg fel van start te gaan en boekte daarmee succes. Na ze ven minuten opende Trudy van Boxsel de score na een korte dieptebal van Maijolijn van Al- derwerelt. Vijf minuten later werd het 2-0 na afschuiven van Ninette Kokke bij een strafcor ner op Van Alderwerelt die raak schiet. Door het zeer goede spel van het Leiderdorpse midden veld, dat zich met Fenneke Zweers versterkte, bleef het overwicht voor Alecto. Correlien van Buren bezorgde de thuis ploeg de 3-0 eindzege. Hisalis - VW 0-1 Een gelijkspel was voldoende voor de Lissese ploeg om in de derde klasse te blijven. Hisalis is het te gendoelpunt na tien minuten in de tweede helft niet te boven ge komen. De vele kansen voor Hi salis in het eerste part deden zich niet meer voor. Doordat AMVJ, dat een punt onder Hisalis stond, won van Reigers op de laatste wedstrijddag keert Hisalis terug naar de vierde klasse. Klumper zal om studieredenen volgend jaar in het tweede spe len. Tenslotte zal trainer coach Hans v.d. Moolen volgend jaar de scepter overgeven aan Hans Par rel, die dit seizoen nog het Oegst- geeste Vivax trainde. Onder het oog van de nieuwe coach speelde LZ een redelijke wedstrijd. AZPC dat zonder kee per naar Leiden was gekomen werd vooral in de eerste drie pe rioden op grote achterstand ge zet. De Leidenaars, dankbaar profiterend van het feit dat veld- speler Kisner het keepersvak nóg niet geheel meester was, stond na een kleine vier minuten spelen al met 4-0 voor. AZPC, dat alleen gevaarlijk kon worden door de sterke midvoor Lucas, was in feite al verslagen. De Leidenaars konden in de twee de en derde periode hun voor sprong nog verder uitbouwen. Met goede snel opgezette aanval len werd het Amersfoortse doel bestookt. Dit leverde een 12-5 stand op na drie perioden. In de laatste periode werd AZPC een grote afstraffing bespaard. De Leidenaars werden wat onzorg vuldiger, waardoor AZPC nog iets terug kon doen. Na 13-9 met nog een kleine minuut te spelen werden de drie afscheid nemen de spelers voor het laatst gewis seld. Onder een dankbaar ap plaus van het in redelijke aantal len opgekomen publiek zochten zij de douches op. Michel van der Zeeuw bepaalde d,e eindstand nog op 14-9. Doelpunten: Fried Elzenga 3, Frans v.d. Brink 3, Mi chel v.d. Zeeuw 2, Ruud Muusse 2, Joop Siera, Wim Klumper, Jan Bakker en Remco Roman. Moeite Vivax had meer moeite met de Vuursche dan verwacht. Na drie periodes stond nog een 4-4 stand op het scorebord/In de laatste periode echter was het Marcel Rompes die zijn ploeg in veilige haven loodste. Met drie treffers bepaalde hij de eindstand op 7-4. Doelpunten: Marcel Rompes 3, Leo Onderwater, Dick v.d. Bosch 2 en Marco Koolhaas. Katwijk kon het niet redden tegen EZPC. De Katwijkers verloren nipt met 3-5. In de eerste periode kwamen de Katwijkers met 0-2 achter terwijl zij zelf met een man meer speelden. Tot 3-3 kon nog worden teruggekomen, maar in de slotfase moest toch de overwinning aan EZPC worden gelaten. Doelpunten: Martin Jonker, Hans Parlevliet en Arco Guyt. DKD verloor het zeer belangrijke duel tegen Wiekslag. De Leider dorpers moesten met 10-4 ruim hun meerdere erkennen in hun opponenten. Grootste manke ment bij DKD was het uitspelen van de man meer situatie. Zes maal werd een dergelijke situatie niet uitgebuit. Wel scoorde DKD nog 0-1 maar hierna was Wiek slag oppermachtig. Via 5-2 en 7-2 bepaalde men de eindstand op 10-4. Donkere wolken pakken zich nu samen boven de Leider dorpse hoofden. Het duel tegen de Forellen moet nu gewonnen worden wil men degradatie nog kunnen ontlopen. Doelpunten: Frank Dreef 2, Roland Dreef en Chris Waasdorp. De damesteams leden beide een dikke nederlaag. De Zijl/LGB verloor van Laga met 3-15. De produktie werd verzorgd door Coby v. Haastrecht, Irma van Veen en Kitty Grimm. LZ'86 ver loor in Den Haag met 12-2 van Zian/Vitesse. DIRK KLOOS

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16