D Noordwijk verspeelt derde punt aan GWV Katwijk wint verdiend Quick Boys fortuinlijk bij DTS RCL voor blijft in race periode-titel Ter Leede technisch minder sterk FC Lisse door oog van naald MAANDAG 9 APRIL 1984 NUNSPEET - Uitwedstrijden lij ken RCL momenteel goed af te gaan. Terwijl de Racing club vo rige week op eigen veld tegen hekkesluiter Volendam op een schamel 1-1 gelijkspel bleef ste ken, sloten de Leiderdorpers za terdag het bezoek aan Nunspeet met een 1-2 zege af. Dankzij de eerdere 0-4 winst bij Valleivo gels, kan RCL nu met een score van 5 uit 3 de jacht op de laatste periodetitel voortzetten. Met het behalen van die titel zouden de rood-witten het seizoen alsnog enigszins goed kunnen maken. Op het uitstekend bespeelbare veld van Nunspeet kwam RCL van begin af aan goed uit de voe ten. Met een gemotiveerde Erik van Doeselaar terug in de basis voor de geblesseerde Jeffrey de Vos, legden de bezoekers direkt enkele vlotte aanvalscombina- ties op de grasmat. Na een klein kwartier spelen kende de Dahrs- equipe daarmee succes. Een cor nerbal van Van Doeselaar werd door Cees Ruis en Peter Siera verlengd, waarna Pierre van Ge- merden het leder van dichtbij in de touwen kon jagen: 0-1. Die treffer brak de wedstrijd open. Sport Winst bij Nunspeet Nunspeet besloot pardoes om de nodige risico's te nemen en liet de laatste man mee naar voren schuiven. RCL kreeg daardoor alle gelegen heid tot het spelen op de counter, een spelletje dat de Bloemerd- bewoners in Nunspeet goed toe vertrouwd bleek. Peter Siera speelde daarin als goed opko mende back een belangrijke rol. In die kansrijke fase strandden Ben Heemskerk en Siera beiden eenmaal op keeper Vidder, ter- De tiende achtereenvolgende over winning van Rijnsburgse Boys zag zaterdag pas het leven na een uiterst lastige bevalling. "Benne- kom was één van onze moeilijk ste tegenstanders", sprak RB- trainer Arie Lagendijk naar waarheid. En inderdaad, Benne- kom bepaalde zeker in het eerste half uur het verloop van de wed strijd, terwijl de thuisclub ook te gen het einde alle krachten moest mobiliseren om de Gel dersen uit de buurt van doelman Kees Star te houden. Kennis De Bennekommers spuiden vanaf het begin hun kennis van zaken over het spelstramien van RB als ging het om het alfabet. Geassis teerd door de hangende rechts buiten Gardien stoorden de tel kens naar elkaar toe kruipende spitsen Leander en Franken de Rijnsburgse verdedigers bij de opbouw. De flanken, waar RB meestal aan de voorbereiding van een doelpunt pleegt te begin nen, werden in de beginfase door Jaap Hiensch en Henk van Bra- kel hermetisch afgesloten. De als linksback aangekondigde John van Kooten schoof bij gebrek aan een tegenstander op naar het middenveld teneinde de ma noeuvres van Huug Aandewiel op de voet te volgen, de Benne kommers speelden in die perio de trouwens toch kort op de man. Doorgaans gebeurde dat op de helft van de Rijnsburgers die tot tempoloos breedte- en achter voetbal werden gedwongen. "In die fase schortte er bij ons ook nogal het een en ander aan de or ganisatie, in geval wij balverlies leden", vulde Lagendijk nader hand aan. In eigen huis voelde Rijnsburgse Boys zich niet thuis, in die eerste dertig minuten. En als Benne- kom niet had nagelaten het goe de veldspel in het zestien meter- gebied te voorzien van een ge richte afwerking, ja, dan was de later door Van der Weerd zo uit bundig geprezen keuze van Arie Lagendijk vermoedelijk nooit toegekomen aan de viering van de veertiende seizoentriomf. Waar Rijnsburgse Boys in de op- warmingsronde nooit toe kwam aan de creatie van een doelrijpe kans, daar kregen achtereenvol gens Franken, Leander en Van Brakel een riant uitzicht op de Rijnsburgse doelman Kees Star. "In vergelijking met andere ploe gen heeft Bennekom al behoor lijk wat goals gescoord, dertig om precies te zijn. Maar in wed strijden als deze schoppen mijn spelers de ballen er nooit in", zuchtte Van der Weerd. "Daarom kan ik stellen dat wij in een stuk of vier competitiewedstrijden de competitie hebben verknald". pardon De Bennekommers ondergroeven met die slordige behandeling van de doelrijpe kansen niet al leen de theorie van hun trainer ("Als we deze wedstrijd winnen, wordt de concurrentie zenuw achtig en hebben wij nog een kansje"), maar gaven tegenstan der RB bovendien een generaal pardon om uit'de omklemming te geraken. In feite had de ploeg van Lagendijk zaterdag maar vier minuten nodig om de toon aangevende rol in de wedstrijd voor zich op te eisen, althans cij fermatig bezien. En al miste Steunpunt wijl Pierre van Gemerden de bal van dichtbij naast schoot. De thuisploeg kon daar weinig te genover stellen. De beide spitsen Boone en Van der Sluis ontbrak het niet aan individuele kwalitei ten, maar ontvingen te weinig steun vanuit het middenveld. Wel belandde een door Boone in gekopte bal in de 30ste minuut boven de reeds geklopte Peter van der Heijden tegen de doellat. In de tweede helft kreeg de door Cees Ruis bekwaam geleidde RCL-defensie meer werk om handen. Nunspeet bemoeilijkte het uitverdedigen bij de Leider dorpers en kon daardoor meer pressie uitoefenen. Na dertig mi nuten kwam RCL goed weg, toen de doorgebroken Boone binnen het strafschopgebied te gen de grond werd gewerkt. Ar biter Meuleman verzuimde een elf-metertrap toe te kennen. Juist toen de Leiderdorpers zich wat onder de druk vandaan le ken te worstelen, sloeg Nunspeet alsnog toe. Uit een, na een ge combineerde overtreding van Cees Ruis en René Kammenga toegekende vrije trap schoot Van Slot de bal onhoudbaar in de kruising: 1-1. Die gelijkmaker luidde een span nende slotfase in, met kansen voor beide partijen. Eerst was het de beurt aan Nunspeet, dat echter Peter Siera een snoeihar de inzet met het hoofd op de doellijn zag keren. Daarna sloeg RCL op de valreep toe. Dick van der Bijl plaatste de bal op René Kammenga, uit wiens voorzet Pierre van Gemerden het leder met een bekeken kopbal langs de doelman plaatste: 1-2. VEENENDAAL - De punten die Noordwijk bij het ingaan van het beslissende competi tie-stadium straks achterstaat op belangrijkste titelgegadigde Rijnsburgse Boys, zitten in de knip van GWV. Zaterdagmiddag raakte RB's voornaamste belager -van de ach tervolgers moet Noordwijk toch de meeste kans worden toegedicht om een Rijnsburgs feest nog te kunnen verstoren- het derde punt in deze jaargang kwijt aan de Veenenda- lers. Na het 0-1 verlies voor de winter aan de Noordwjjkse Van Panhuysstraat, werd het op sportpark Panhuis nu 1-1. Met gepaste trots presenteert GVVV zich als de reuzendoder in 1B. Noordwijk was afgelopen weekeinde de eerste club uit de top 4 van de afdeling, die nog bij de formatie van Arie Schans op bezoek moet. 'Op Panhuis wordt dan ook de competitie beslist'. Best denkbaar, maar vooralsnog uit teleurstelling geboren sup porterspraat. De rol van de voorgoed uit de kop groep weggevallen Veenendalers RIJNSBURG - Ondervinding was de leermeester die in de afgelopen maanden Bennekom-trainer Tonny van der Weerd de overtuiging heeft geschonken dat "Rijnsburg se Boys veruit de beste ploeg van de afdeling is". Eerder had hij Noordwijk en Spakenburg tegen zijn elftal bezig gezien en de kwaliteiten van deze teams geproefd, na de 2-1 van de Rijnsburgers aarzelde hij niet de favoriet voor de afdelingstitel in 1B aan te wijzen. "Ik zie die jongens nu glansrijk kampioen worden, die Rijnsburgers hebben van de drie kampioenskandidaten de beste indruk op mij gemaakt". is uitgespeeld. Dat biedt het voordeel dat zij de toppers onbe vangen tegemoet kunnen treden, maar daarmee dwingt het kwali tatief matige GWV niets af. Een 'beetje' koploper doet met deze tegenstander wat hij wil. In te genstelling tot waar Rijnsburgse Boys in staat moet worden geacht, toonde Noordwijk zater dagmiddag echter aan nog niet over voldoende dwangmethoden te beschikken. GVW-Noordwijk werd daarom een gezapig onderonsje, afgezien dan van de momenten waarop de gastgever zijn reputatie als reu zendoder letterlijk opvatte en de indruk maakte over lijken te wil len gaan. Anton Marijt mag van geluk spreken dat hij ruim tien minuten voor tijd een aanslag van Ton Muller goeddeels kon ontwijken, anders had Noord- wijks beste verdediger nu onge twijfeld een poos als Anton Li- nien door het leven gegaan, naar de Duitse voetballer die geleden furore maakte met een decimeters lange open dijbeen- wond. In dat opzicht ging het er zaterdagmiddag allerminst zoet sappig aan toe. Slechts Wim Hui- bers (GWV) ontving halverwe ge de tweede helft een boeking, nadat hij Frans van der Veen trapte terwijl de bal reeds was gespeeld. Controle dat stramien restte er dit keer voor Timo Gerlof niet meer dan een plaats op de reserve-bank. Bij vlagen wist Noordwijk GWV aanvankelijk enige tijd op eigen helft te houden. Behou dens twee schoten uit de tweede lijn van John Marijt en Geert Jan Bakker kwam Noordwijk aan geen enkele doelkans toe. Vink De aanwezigheid van spits Klaas Vink werd GWV pas in de tien de minuut van de tweede helft gewaar. Hij troggelde de onzeke re Gerard van de Pavert de bal af, die hem per abuis door Frans van der Veen in de voeten was gespeeld. Maakt Vink doorgaans de indruk nogal onbekommerd met de kansen om te springen, nu had hij zichzelf bij zijn vrije loop richting keeper Jaap Dillen volledig in bedwang en pegelde strak en zelfverzekerd de 1-1 langs de kansloze sluitpost, jaar Het bleek Noordwijks enige se rieuze scoringsmogelijkheid van de middag. Jan Diepeveen deed GVW's opgeklopte reputatie als reuzendoder geen eer aan door in de 28ste minuut enkele meters voor het lege doel hoog over te knallen, nadat Dick Dortmundt al zijn talenten had moeten aan spreken om een vlammende uit haal van De Leeuw te kunnen pareren. GERARD HAVERKAMP i Ter Leede-verdediger kan Jan van Dijk e Huug Aandewiel na 31 minuten een penalty, door scheidsrechter Nagtegaal toegekend nadat Leo Gardien Paul van der Blom had afgehouden van de bekroning van de eerste, overigens fraai op gezette Rijnsburgse aanval, vier minuten later kwam RB tegen de veldverhouding in wel op voor sprong. Na een vrije schop van Martin Toet kopte libero Oelde- rik, in verwarring gebracht door de opspringende Gillissen, de bal door naar Arie van Dijk die Bennekom liet zien hoe een sco ringsmogelijkheid wél dient te worden afgerond. "Het was mis schien wel goed voor ons dat die penalty niet werd benut", filoso feerde Arie Lagendijk, "na die misser begon er bij ons wat te le ven". Zichtbaar aangeslagen door de 1-0 achterstand verschafte Benne kom na de pauze Rijnsburgse Boys de gelegenheid het rende ment te halen uit het beproefde 4-4-2 spelletje. Minder gediscipli neerd dan tevoren kweten de Geldersen zich van hun defensie ve taken. Het gevolg was dat aan de rechterflank meer ruimte vrij kwam voor 'loopwonder' Toet en Jan Hogewoning; aan de linker kant kwam de overijverige Arie van Dijk meer en meer los van de later geboekte Van Brakel. Nu Huug Aandewiel meer als pene trerende dan als spelbepalende middenvelder werd gebruikt, kon vanaf de rechterkant de pri ma van zijn superieure traptech- niek gebruik makende Hogewo ning uitgroeien naar een domine rende rol als aangever en afma ker. In gezelschap van Marcel van der Blom en Van Dijk be proefde hij de niet geringe capa citeiten van de wegens drukke werkzaamheden stoppende goa lie Gerard Drost. Hij ook legde in de 69ste minuut de basis voor de 2-0, binnengekopt door Rob Gil lissen die slim uit de dekking van Van Dreven liep. "Dan zie je de klasse van zo'n ploeg", gaf Van der Weerd later blijk van zijn bewondering, "een metertje ruimte is voor hen al meer dan voldoende om tot scoren te ko- Met Rossel als invaller voor Oelde- rik gokte Bennekom alles op de aanval. De lange, maar geen cen timeter van de grond komende IJkhout werd in de punt van de aanval geposteerd. Niettemin wist die laatste koppend de ver diende 2-1 aan te brengen na een verre ingooi van Van Brakel, die was doorgekopt door Rossel. Prompt haalde Lagendijk na die tegentreffer Marcel van der Blom naar de kant om invaller Toon Houtekamer als extra steunpunt in de afweer dienst te laten doen. Een vallend schot van Hiensch zorgde nog voor pa niek in de Rijnsburgse tent, maar met man en macht slaagde RB er in de tiende achtereenvolgende overwinning naar de kleedkamer te brengen. Arie Lagendijk: "Het ging er bij ons soms krampachtig aan toe. De koppositie legt toch een bepaalde druk op de spelers, bovendien kwam daar nog bij dat we van Bennekom nog nooit hadden gewonnen". "Dat is nu dus gebeurd", lachte zijn collega Ton van der Weerd. "daarom durf ik te zeggen dat Rijnsburgse Boys kampioen wordt". GERARD VAN PUTTEN. LEIDEN - Hoewel er niets vochten de voetballers vai zaterdag als leeuwen voor een positief resultaat. Waar het ging om de werklust hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Speltechnisch evenwel sloeg de weegschaal door in het voordeel van de Katwij- kers, die verdiend met 2-1 wonnen. Voor de verandering zat het venijn ditmaal niet in de staart maar in het begin van de wedstrijd. In de tweede minuut scoorde Jan van Harskamp 1-0. Twee minuten later echter maakte Wim Guyt I al weer gelijk. Hierna speelde het spel zich gedurende een belangrijk deel af op de helft van Ter Leede. Katwijk drukte constant aan, maar kwam (nog) niet tot scoren, al waren Jan van Dijk (paal) en Cor Haas- LISSE - FC Lisse behaalde afgelo pen zaterdag een uiterst waarde volle 3—2 zege op mededegrada tiekandidaat Zwaluwen uit Vlaardingen. FC Lisse kwam met 3-0 voor en leek de wed strijd zo maar in de zak te steken, maar Zwaluwen vocht zich terug en de thuisploeg kroop in de tur bulente slotfase nog door het oog van de naald. De overwinning van FC Lisse is vooral te danken aan een opval lend productieve bui van de Lis- senaren. Is normaal het maken van doelpunten het grote pro bleem voor de ploeg van trainer Wahlen, nu was er wat dat betreft geen vuiltje aan de lucht. Er was nog geen vijf minuten gespeeld of de bal lag al achter invaller-- doelman Jan Onck. Een voorzet van de weer herstelde Jan van Slooten kwam voor de voeten van Peter Schalk, die geen mo ment aarzelde en van dichtbij de bal in de touwen knalde: 1-0. Het publiek zag toen blijkbaar de productieve bui van de Lissena- ren ook hangen en begon rijke lijk optimistisch om de tiende treffer te schreeuwen. Dat echter was overdreven, want het zag er na dit vroege doelpunt zeker niet naar uit dat de oppo nent zich zo maar af zou laten slachten. Zwaluwen nam direct het initiatief over en de geel— blauwen werden vrij simpel te ruggedrongen. Tom Gunter, Al- bert de Pee en Theo Juistinga kregen riante mogelijkheden op de gelijkmaker, maar stuitten op een attente Nico Groeneweg. Zwaluwen bleef de betere ploeg en het wachten was op de 1 1. Zoals zo vaak viel het doelpunt aan de ander kant. De slordig spelende Frans van der Laan zet te op rechts goed door en schoot steenhard op de vuisten van doelman Onck. In de rebound liet Van der Laan de doelman geen enkele kans: 2-0. Ook na de pauze hadden de Lisse- naren het nodige geluk. Bij één van de spaarzame uitvallen lepel de de voor Peter Slobbe ingeval len René Griffioen de bal op het hoofd van Jan van Slooten, die leer op het spel stond, noot (onderkant lat) dicht bij een doelpunt. Katwijk en Ter Leede Na de pauze kroop Ter Leede aanvankelijk uit zijn schulp, maar werd daar al weer snel in terugge duwd. Nu doelman Jan Blankenspoor en laatste man Pieter van der Plas goed op dreef waren, begon de hoop een gelijkspel bij Ter Leede te rijzen. Die werd door Wim Guyt I echter de grond in geboord. Op aangeven van Cor Haasnoot, liet hg Blanken- spoor een kwartier vor het einde kansloos. Nadat Jan van Dijk en Floor Schaap naar het zieken huis waren afgevoerd nadat zij ongelukkig met el kaar in botsing waren gekomen, kreeg Wim Guyt I zelfs nog de kans op 3-1. Blankenspoor voorkwam dat de Katwijkse aanvoerder een hattrick kon note- De schitterende 1-0 die GVW's beste voetballer Geo de Leeuw in de 29ste minuut van ruim der tig meter afstand achter Dick Dortmundt knalde, bood volop mogelijkheden voor een aantrek kelijk verder verloop van de tot dan weinig boeiende vertoning. Maar deze tegentreffer, pas de elfde in de competitie, bleek voor Noordwijk geen aanleiding om van de doorgaans behouden de spelopvatting af te wijken. De - Zeekanters zorgden er voor dat de grip op de tegenstander niet verloren ging, zette geen over haaste klopjacht in en hield de partij onder controle. De ploeg is echter niet in staat om een wed strijd volledig naar zijn hand te zetten. Alleen binnen de prima functionerende verdediging, schoonheidsfoutjes daargelaten, loopt alles naar wens. Zaterdag kwam nog eens schrijnend aan het daglicht hoeveel moeite het Noordwijk kost om bij de tegen stander voor de goal te komen. Met een alleen aan aanvallen den kende John Marijt ondernam trainer John Eelman bij GWV een nieuwe poging om 'het spel letje' zoveel mogelijk naar de vij andelijke helft te verplaatsen. In Sizo bijna kampioen LEIDEN - In de derde klasse van het District West I gaat Sizo regelrecht op de titel af. Zaterdag kwamen de Hille- gommers wederom tot een positief resultaat. Ditmaal won de ploeg van ZCFC (1-2). Door deze overwinning kan het kampioenschap de Hille- gommers nauwelijks meer ontgaan. Afgaande op het spel van Sizo tegen de ploeg uit Zaanstad hebben de Hille- gommers ook recht op de ti tel. Nadat Hennie Camphorst 0-1 had gescoord, voetbalde de ploeg zoals het een kam pioen betaamt. Vreemd ge noeg ging het elftal kramp achtig spelen na de tweede treffer van Peter Boll. De thuisclub kwam dan ook te rug tot 1-2. Hoewel de gasten hierna nog een moeilijke pe riode kenden, gingen de twee punten mee naar Hillegom. Frans van der Laan (opgesteld achter keeper Onck tot zijn eigen verbazing het leder in de kruising zag verdwijnen: 3-0. De wedstrijd leek gespeeld, maar een ongelukkige handsbal van de goed spelende laatste man Rob Suttorp had een door i Zwaluwenschuift Leen Pijpers benutte penalty en de 3-1 tot gevolg. Geheel onno dig raakten de mannen van trai ner Wahlen toen in paniek en sta pelden fout op fout. Lex de Ree kwam voor Gert van Tol, maar de 3-2 kon niet meer worden voorkomen. Tien minuten voor het einde tikte Tom Gunter op de doellijn de aansluitingstreffer achter de kansloze Nico Groene weg. In de slotfase waren de bes te kansen nog voor de Vlaardin- gers, maar FC Lisse bleef met kunst en vliegwerk overeind en pakte zo twee uiterst belangrijke punten. WILL MOERER EDE - Vijf minuten voor het einde geloofde niemand nog in een overwinning van Quick Boys op het met 1-0 leidende DTS'35. De Katwijkers erkenden na afloop dan ook rui terlijk wel heel fortuinlijk te zijn weggeko men. In de slotfase greep de ploeg van Mar tin van Vianen onverwacht de volle winst (1- 2), wat gezien het spelbeeld best verdiend mocht worden genoemd Toch had Quick Boys zich al op het zoveelste 1-0 verlies in deze competitie ingesteld. En op zijn beurt waande DTS zich reeds in veili ge haven. De speaker bedankte althans uit bundig de met een blessure uitgevallen Ede- se uitblinker Rijk Versteeg voor zijn dien sten, in de overtuiging dat zijn inbreng vol doende was geweest voor de overwinning. Maar is bij het voetbal niet altijd van alles mogelijk? Zeker. Neem alleen maar de eerste overwin ning van Volendam, die maakt dat de aan de staart van de ranglijst genoteerde ploegen toch nog moeten oppassen voor degradatie. DTS'35 kan de punten beslist goed gebrui ken en hield er daarom tegen Quick Boys een defensieve instelling op na. De eerste twintig minuten gingen zonder goede mo menten voorbij, waarna Quick Boys het ini tiatief naar zich toe trok. Dat leverde kansen op voor Kees van Rooyen en Martin van der Plas. Nadat aan de andere kant de prima ac terende doelman Theo Guyt een kopstoot van Dick Hardeman onschadelijk had ge maakt, volgden nieuwe mogelijkheden voor Van der Plas en Kees Varkevisser. Laatstgenoemde maakte zich samen met zgn collega uit de A-regionale jeugd Leen van der Plas andermaal zeer verdienstelijk voor de Nieuw Zuid-ploeg. Nu wordt al niet meer van een experiment met de jeugd gespro ken, maar zijn deze Van der Plas en Varke visser voorlopig verzekerd van een vaste plaats in de hoofdmacht. Arnold Boers en Leo van Delft hebben hun plaats in moeten leveren. In de rust (stand 0-0) moest ook de door een lichte blessure gehinderde Johan Jonker het veld ruimen. Tegen de bijna twee meter lange DTS-spits Homburg kwam Jonker niet uit de verf. 'Ko los' Martin Haasnoot kon in het tweede be- drgf meer tegenwicht bieden. Die tweede helft was aantrekkelijker. Nadat Kees van Rooyen op aangeven van Leen van der Plas een ideale kans op de openingstref fer van zijn voet af had laten stuiteren, was het na een kwartier speen aan de andere kant raak. In een scrimmage vuurde Haas noot, die de intentie had de bal corner te trappen, boven op de eigen lat. In de re bound was het voor Homburg vervolgens een koud kunstje de 1-0 in te schieten. Guyt zou in het aansluitende kwartier de DTS'ers Morren en Versteeg van een voortijdige be slissing afhouden. Met de wissel Arie van Duyn voor Peter Hoge woning kwam nadien meer vaart in het Kat- wijks spel. Het alles-of-niets offensief bleef lange tijd onbeloond, zolang zelfs dat nie mand nog in puntenwinst voor de Katwg- kers durfde te geloven. Maar nadat invaller Van Duyn een 'vallende bal' van Freek Rienks met het hoofd tot 1-1 had gepromo veerd, zakte alle grond onder de voeten van DTS weg. Martin van der Plas velde een mi nuut voor tijd de aangeslagen gastformatie. Nadat hg eerst nog een kans voor open doel verprutste, schoof de grillige spits even daarna vanuit 'onmogelijke' hoek de 1-2 in.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15