'Noord' is hel voor Hilversum 'Zo spelend maken we nog een grote kans 1 J A 1 - -- i v 1 'ft UVS gaat gewoon door WSB boekt belangrijke overwinning LFC heeft nog titelaspiraties ,S| Blauw Zwart en Lens delen: 2~2 MAANDAG 9 APRIL 1984 Sport Lugdunum vindt inet Gijs Collé overlevingsformule tegen DCG: 1—0 AMSTERDAM - Ze hebben er bij Lugdunum lang op moeten wachten, maar eindelijk lijkt de hoofdmacht de 'overlevingsfor mule' te hebben gevonden. Haaks op de benedenmaatse voorstelling van vorige week tegen SEW, stond de vertoning die gistermiddag tegen DCG werd opgevoerd. Zich bewust van de importantie van het duel met de hoofdstedelijke kandi daat-degradant toonde Lugdu num vanaf de 'proloog' aggre- sie, bleef de gehele rit met het hoofd bij de wedstrijd en kreeg daarvoor als beloning bij de meet door een 0-1 overwinning twee zeer belangrijke punten uitgereikt. Immers, door de zege vreerde de formatie van oefen- meester Wim Eilander zich naast DWS. Nu de overige staartploe- gen averij opliepen, kan Lugdu num in de komende weken een beslissende demarrage plaatsen, die de groenwitte brigade in het 'veilige' peloton moet brengen. "Lugdunum zat goed in de wed strijd", complimenteerde 'ploeg leider' Eilander zijn discipelen. "Zo spelend geef ik de club een grote kans op lijfsbehoud. Deze formatie krijgt voorlopig het ver trouwen". Eilander overlaadde met name centrumspits Gijs Collé met complimenten. Voor de duide lijkheid: deze Collé is de zoon van de voetballer, die nog niet. eens zo lang geleden in het keur korps van de Kikkerpolderploeg acteerde. Inderdaad was de aan wezigheid van de 18-jarige punt- speler aan plaag voor de DCG- defensie, geleid door ex-Rooden- burger Frits van Berge Henegou wen. De Leidenaar was niet te beroerd kilometers te verslinden met louter de bedoeling opbou wend Amsterdams werk te ver storen. "Van Daan Kooimans, de voormalige spits, kan ik dat niet verwachten. Dat is een andere voetballer. Gijs heeft op deze ma nier zijn waarde bewezen", wist Eilander. Treffer Collé beloonde zichzelf met een puntgave treffer, na 30 minuten spelen met het hoofd gescoord. Waarmee overigens niet is ge zegd dat Collé thuishoort in de categorie 'wereldvoetballers'. Op cruciale momenten nam de jeug dige voetballer vaak verkeerde beslissingen. Fouten, die hem vanwege zijn leeftijd onmogelijk kunnen worden aangerekend. Daarom heeft Collé het in zich om tot een nuttige speler van de basiself uit te groeien. Vanwege Eilanders' keus voor Col lé als centrumspits werd Kooi mans op het middenveld gepos teerd. De onberekenbare 'links- poot' kwam in die doorgeeflinie tot een goede prestatie. Tempori seerde wanneer daar behoelte aan was en assisteerde geregeld aan het front. Leo Wetselaar en Wim de Roo knapten het vuile werk op en zorgden er met name voor dat DCG met aan het gelief de schuifvoetbal kon aankomen. Voeg daarbij het gedegen werk van de defensiearbeiders Cees van der Burg, Ben de Roo, Wim Oppelaar van Hans van As en de verdiende zege is verklaard. De naam van Robert de Roo kwam in de opstelling niet voor. Hoe wel fit voor een hele wedstrijd liet Eilander De Roo in de dug out plaatsnemen omdat hij de ge hele week niet aan de training had deelgenomen. De absentie de talentvolle voetballer, in de tweede helft ingezet voor Je roen Brussee, bleek niet desa streus. De afwezigheid van de 'speibelende' De Roo inspireerde Lugdunum tot een grote daden drang. Goed, de acties van de Leidenaars stierven bepaald niet in schoonheid, maar van ploegen die in de onderste regionen van de ranglijst vertoeven, zijn geen hoogstandjes te verwachten. Impulsen In tegenstelling tot DCG had Lug dunum het vermogen om de wedstrijd met snelle uitvallen impulsen te geven. Het leidde in de 30ste minuut tot de enige tref fer van de wedstrijd, gescoord door Gijs Collé na een voorzet op maat van Rinus van Es. Op slag van rust dacht Collé zijn tweede treffer te hebben gescoord, maar de pietluttig leidende Folmer (4 boekingen) annuleerde het doel punt omdat de Amsterdamse verdediger Aarsman de bal vol gens de leidsman vóór de lijn had weggewerkt. Alle Leide naars beweerden het tegendeel. Lugdunum liet zich door het "on recht" niet misleiden. De Leidse formatie, met een uitstekende Wim Eradus, pareerde een stormachtig slotoffcnsief en kreeg in de eindfase nog kansen op 0-2. Gijs Collé en Rinus van Es weigerden de strijd evenwel voortijdig te beslissen. "In de ko mende weken gaat de beslissing vallen", liep Eilander alvast op de zaken vooruit. "Dan krijgen we DWS en RKAVIC als tegen standers. Als we uit die twee wedstrijden drie punten halen, dan redden we het". ROB ONDERWATER fS w, f Hoewel Ron Bekooy wordt omringd door drie verdedigers van FC Lisse, kan de matchwinnaar van gisteren een doelpoging wagen. Hier komt de middenvelder overigens net tot scoren. (foto Holvast» Defensief Lisse niet 1 -0 geklopt LEIDEN - UVS lijkt het 70-jarig bestaan met een kampioenschap te gaan omlijsten. Hoe wel er nog zeven wedstrijden te spelen zijn, is deze uitspraak allerminst voorbarig. Te gen het defensief ingestelde FC Lisse legden de blauwwitten UVS geen glanzende partij op de mat, maar de Leidenaars wonnen wel: 1-0. Eén van de twee overgebleven concur renten, Alphense Boys, leed bovendien een thuisnederlaag tegen RKAW (1-2), zodat ei genlijk alleen Gouda nog enig gewicht in de schaal legt. Wat kan een ploeg als FC Lisse in een uitwed strijd tegen UVS anders dan verdedigen? De bezoekers leken zich ten doel te hebben ge steld vóór alles het Leidse ritme te breken. Ze traden aan met twee of drie meeverdedi gende spitsen( onder andere de traag ogende Laurens van der Voort), kennelijk met de overigens begrijpelijke, bedoeling één punt te redden. Gegroepeerd verdedigende tegenstanders zijn moeilijk met oogstrelend voetbal te bedwin gen, maar UVS was in staat kalm af te wach ten. Het bouwde een flink overwicht op, vooralsnog zonder werkelijk doelrijpe kan sen te oogsten. Er viel een rappe combinatie tussen Ron Bekooy en de sterk spelende Ma rio Faber te bewonderen, door laatstge noemde bekroond met een schot dat net naast zeilde. Aad Neuteboom promoveerde op aangeven van Bekooy de bal bijna tot kunstmaan. Vermeldenswaard bleek verder een scherpe voorzet van Hans van Leeuwen, waar Hans de Kruys onderdoor zweefde. Pas na rust ontstond er werkelijk gevaar voor het doel van Marc van Berkel. De Lissenaren slaagden er minuten lang niet in van de ei gen helft te komen. Van alle kanten regende het gevaarlijke voorzetten en de atmosfeer die ontstond wordt over het algemeen om schreven met de klassieke frase 'er hing een doelpunt in de lucht'. De vraag was alleen of dat doelpunt wilde vallen. Het antwoord werd ditmaal binnen zeer korte tijd gegeven, nauwelijks tien minuten na de doelwisseling. Kort nadat Hans de Kruys bij een scrimage rakelings over had geschoten plaatste Mario Faber het leer in de file voor Van Berkel. Het enige hoofd dat bij de koerswijziging betrokken was, bleek dat van Ron Bekooy, die op knappe wijze de rechter hoek opzocht. De spectaculaire buiteling van doelman Van Berkel had geen effect meer: 1-0. Bekooys treffer gaf de wedstrijd een ander aanzien. FC Lisse schoot met een nederlaag, hoe klein ook, helemaal niets op. De egel stelling werd door de gasten gedeeltelijk ontruimd, want ze moesten nu het gebied bij Peter Selier wel gaan opzoeken. Eindelijk ontstond er ook voor UVS enige speelruim te. Het publiek was van oordeel dat arbiter Blom bij een buitenspelsituatie, gevolgd door een afgekeurde treffer van Aad Neute boom, in de fout ging, maar welk thuispu bliek zou dat niet zijn. De spelleider zag wel enkele handsgevallen over het hoofd, wat hij weer compenseerde door een knap toege paste voordeelregel halverwege de tweede helft. Er kwamen kansen voor UVS. Sam Eradus vond, vrijgespeeld door Bert Jansen, Van Berkel weer op zijn weg, en alweer Neute boom loste een geplaatst, maar helaas voor UVS onschadelijk gemaakt afstandsschot. Een kwartier voor tijd kreeg FC Lisse haar enige mogelijkheid via laatste man Ron Mes man, die een riante scoringskans vermorste. Daar stonden mogelijkheden tegenover van Hans van Leeuwen, andermaal Neuteboom (Doris van der Voort kopte zijn inzet van de lijn) en Ron Bekooy, die twee minuten voor tijd een score van 2-0 misschien wat overdre ven vond. TED DE HOOG Roodenburg nu echt op dreef: 2—1 LEIDEN - Onbewust en onge vraagd ook gaf Hilversum-trai- ner Geysel na afloop van de wed strijd tegen Roodenburg (2-1) aan wat er bij Roodenburg de laatste weken is veranderd. Op het moment dat de rookwolken in de 'Hel van Leiden Noord' nog maar net waren opgetrokken, maakte hij een vergelijking met de ontmoeting destijds in het Gooi, die geflatteerd door de Lei denaars werd gewonnen. Dat was in de periode dat Rooden burg matig voetbalde, zijn voor aanstaande positie op de rang lijst derhalve niet waarmaakte, maar ook toen al bleef winnen. "Bij ons hebben we ze één helft weggespeeld. We verloren toen ongelukkig", keek Geysel terug naar de eerste ontmoeting, die te gen de verhoudingen in door de Kcoiclub in een overwinning werd omgezet. "Heel anders dan dit keer. Roodenburg speelde vanmiddag agressief, kon een bal vasthouden en durfde risico's te nemen. Ik heb dan ook niet veel moeite met de nederlaag. Roodenburg heeft verdiend ge wonnen. Je kan echt zien dat die gasten voor het kampioenschap knokken". In die paar zinnetjes gaf de Hilver- sum-trainer de ontwikkeling/an de Leidse ploeg aan, sinds die eerste wedstrijd tussen beide elf tallen. Daar in het Gooi, maar ook later tegen DCG maakte Roodenburg de indruk niet rijp te zijn voor de hoofdklasse. Maar later tegen Stormvogels, vorige week nog tegen SDW en zeker gistermiddag, bewezen de Leide naars het tegendeel. Het kan ver keren. "Er zit erg veel beweging in de ploeg. Op een gegeven moment werden onze middenvelders overspeeld", gaf Geysel een juis te analyse van de tegenstander, die het boeiende duel verdiend in een overwinning omzette. Dat de zege van de Leidenaars te recht te noemen was, mag ook blijken uit Geysel's woorden. Waaraan veel waarde moet wor den gehecht nu ze kwamen uit de mond van de verliezende coach. De 'winnaar', Laurens Mouter, was uiteraard "tevreden", maar wilde niet teveel conclusies aan de overwinning verbinden. Bang voor een halleluja-stemming stipte hij slechts de 'minpuntjes' van de tegenstander aan, waar van Roodenburg overigens opti maal profiteerde. "Zij maakten de fout onze middenvelders niet kort genoeg te dekken. Vooral Koet kreeg daardoor veel vrij heid". En over zijn eigen ploeg: "We hebben pressie kunnen uit oefenen. Vooral in de tweede helft ging dat goed. Toen ge bruikten we de vleugels ook be ter. Maar ik was bevreesd voor hun counter. Ze kwamen er in de tweede helft toch een paar keer goed uit". Waarmee Mouter tevens duidelijk maakte, dat Roodenburg-Hilver- sum een aantrekkelijke wed strijd was. Vooral dankzij de thuisploeg, die op gelijke voet blijft met Stormvogels, maar 'los' is van SDW en De Spartaan. Op grond van het vertoonde spel, al gaat het om een moment-opna me, moet worden verondersteld dat Roodenburg in de laatste reeks van negen wedstrijden een 'gooi' gaat doen. En wanneer je een goed voetbal lende ploeg al Hilversum kunt verslaan, mag Roodenburg zich een serieuze gegadigde noemen. Want, laat dat duidelijk zijn, Hil- Duel geschrapt LEIDEN - De voetballers van Roo denburg hoeven donderdag geen vrije middag te nemen. De com petitieleider heeft de uitwed strijd bij SEW na een protest van de Leidse clubs uit het inhaal programma geschrapt. Omdat SEW geen licht heeft, zou er al om half zeven moeten worden aangetreden in Nibbixwoud. Om die plaats in Noord-Holland op tijd te kunnen bereiken, hadden de Leidenaars 's middags al moe ten vertrekken. versum droeg gistermiddag bij aan het aantrekkelijke schouw spel, dat zich voltrok voor de ogen van 600 toeschouwers. Die zagen aanvankelijk twee ge lijkwaardige ploegen aan het werk, maar na twintig minuten nam Roodenburg het initiatief. Dat bleef zo tot het einde, al dien de de thuisclub op zijn hoede te blijven voor de uitvallen van de opponent. Nadat Ronald Jansen op aangeven van Richard Gott- mer in de 14de minuut 1-0 had gescoord, was Hilversum via Kloosterman acht minuten later nog goed teruggekomen. Maar in het verdere verloop moest de ploeg het antwoord schuldig blij ven. Ronald Jansen kreeg nog voor de pauze twee fraaie moge lijkheden om zijn ploeg op voor sprong te brengen (éénmaal mik te hij op de paal). Maar ook de vooral na rust goed spelende Ri chard Klein was dicht bij de 2-1. Nu die treffer uitbleef drukte Roo denburg na de pauze een nog grotere druk uit op het doel van de tegenstander, die in de pro blemen raakte maar bleef voet ballen. Dat wil zeggen: de ploeg schopte niet alle ballen richting speelweide, maar probeerde wel degelijk een mede-speler te vin den. En kreeg ook kansen, al stonden die niet in verhouding tot de mogelijkheden van Roo denburg. Nadat Hennie Koet, Koos Siera (in valler voor de geblesserde Ciere), Jansen en Klein dicht bij de 'ver lossende' treffer waren geweest, bevrijdde Arno Lancel zijn ploeg tien minuten voor tijd na een af geketst schot van Gottmer (lin ker middenvelder, nu Jürgen Kok is geschorst). De tegenstan der protesteerde nog wel omdat Lancel buitenspel zou hebben gestaan, maar scheidsrechter Reygwart (die Smid en Van Oos- terom noteerde) bleek niet te ver murwen. "Het is goed gegaan", keek Mouter achterom, maar ik ben nooit helemaal tevreden". Merkwaardig genoeg was Geysel dat wel. FRED SEGAAR LEIDEN - In de derde klasse behaalde WSB een belangrijke overwinning op HW (1-0). Door dit resultaat is de Noordwijkerhoutse ploeg weliswaar nog steeds laatste, maar heeft wel aansluiting gevonden met de andere degra datiekandidaten. Daartoe behoort ook Docos, ondanks het 1-1 gelijkspel tegen GDS. WSB-HW 1-0 Of de overwinning op HW het be gin is van een eindsprint moet worden afgewacht. Feit is wel dat de Noordwijkerhouters de indruk maakten definitief af stand te willen nemen van de laatste plaats. Kees Nulkes en John Jansen kregen in het begin van de wedstrijd goede kansen, die evenwel geen doelpunten op leverden. Bij hen ontbrak (nog) de scherpte, die Jansen vijf mi nuten voor rust wel bezat. Na de rust zetten de Hagenaars al- les-op-alles om een positief resul taat binnen te slepen, maar doel man Johan v.d. Berg toonde zich telkens attent. Vlak voor het ein de kreeg Kees Nulkes de kans zijn ploeg definitief in veilige ha ven te loodsen. Hij mikte de bal echter naast in plaats van in het doel. Na afloop was er niemand die daar om maalde. WSB had gewonnen, daar ging het tenslot te om. Docos-GDS 1-1 Aanvankelijk was Docos dik tevre den met de deling, maar na de LEIDEN - Alphense Boys en Rijnsburgse Boys treden mor genavond tegen elkaar aan in de halve finale van de strijd om de Zilveren Molen. Het duel wordt gespeeld op het veld van LFC aan de Boshuizerkade en begint om acht uur. De winnaar komt op 30 april in de finale uit tegen RCL. mededeling dat ook BTC en WSB hadden gewonnen, bleek het gelijkspel weinig waarde te hebben. Docos-GDS was een te harde wedstrijd. "Dat was vol gens mij de schuld van de tegen stander", aldus Koos Crama. "Maar wij hebben ons daar in de tweede helft op ingesteld. An ders hadden ze ons onder de voet gelopen". In het eerste part kwam de Mors- ploeg met 0-1 achter, maar Ro nald Hogeboom scoorde in de tweede helft de gelijkmaker. Do cos kreeg hierna nog kansen op de overwinning, maar Matthieu de Vrind was ongelukkig in de afwerking. - sSQgiSsp-' - -- i_L: i Rijn kunnen niet voorkomen dat Sjaak Rietbergen het tweede doelpunt DEN HAAG - Blauw Zwart en LENS beantwoordden gister middag met een 2-2 deling aan hun status als middenmoter. Na dat Ben Conradi de Wassenaarse formatie in de tiende minuut op 1-0 had gezet, bezorgden de Ha genaars keeper Carlo l'Amie han denvol werk. Hij wist zijn hok lang schoon te houden, maar moest vlak voor rust toch buigen voor een inzet van Ronald Bo- gisch, Diezelfde speler bracht LENS in de tweede helft op een 2-1 voorsprong. Nadien dicteerde Blauw Zwart het spel, maar mocht zich gelukkig prijzen dat de goed counterende Hagenaars bij hun tegenstoten faalden in de afwerking. Blauw Zwart, waarin Leo van Hemert als invaller zijn rentree maakte, kwam vlak voor tijd verdiend op 2-2. Nadat Frank Voorham in de sandwich was genomen, mocht Marcel l'Amie vanaf elf meter raak schieten. UDO kansloos bij Kanaries LEIDEN - LFC bezit nog steeds ti telaspiraties. Hoewel ze afhanke lijk blijven van misstappen van de koplopers, weigeren de Kana ries zich gewonnen te geven. Te genstander UDO werd gister middag periodes lang overklast en de uiteindelijke 2—0 zege was een te magere afspiegeling van de werkelijke krachtsverhoudin gen. Lijkt de kans op promotie voorals nog klein, een feit is dat de Leid se ploeg in de huidige vorm een aanwinst kan betekenen voor de tweede klas. De Vermeulen-elf speelt modern voetbal, op tech nische leest geschoeid. Een meer dan uitstekende doelman Peter van der Wal, een door Frank van Veen goed geleidde achterste li nie die niet alleen in' staat is de directe tegenstander uit te scha kelen doch tevens op het juiste moment aanvallend actief is. Op het middenveld zijn Paul Harte- veld en Nico van As bereid om veel arbeid te verrichten. Dank zij deze waterdragers kan Ger Nagtegeller zijn vrije opdracht optimaal benutten. De spelbepa ler zorgt voor talloze fraaie ope ningen. Aan de voorkant tenslot te staan de razendsnelle Sjaak Rietbergen en Bles Zuma garant voor technische hoogstandjes op de vierkante meter. Dit uitgebalanceerde elftal zat na zeven minuten al op rozen. Dick van der Walle bereikte de slim vrijgelopen Ger Nagtegeller die de bal panklaar neerlegde voor Paul Harteveld. Zijn lob in de rechterbovenhoek betekende 1-0. Met instemming van de thuisploeg kon UDO na dit doelpunt aanval lend wat actiever worden, maar de absentie van centrumspits Jan van der Salm brak de ploeg zwaar op. De technisch begaafde Wilbert Witteman zag zijn voor zetten te vaak de mist ingaan, terwijl broer Dick zijn zwoegen nimmer gehonoreerd zag. LFC bleef superieur, maar sprong nonchalant om met de vele kan sen. Sjaak Rieterbergen, Frank van Veen en Nico van As ver zuimden hun ploeg reeds voor de thee in veilige haven te loodsen. Nu werd de executie uitgesteld tot vlak na de hervatting. Paul van Putten lanceerde Sjaak Rietber gen die de UDO-achterhoede op pure snelheid klopte en ook doelman van Rijn het nakijken gaf. 2-0. Na deze treffer was het elftal van trainer Pouwiel tien minuten lang rijp voor de slachtbank. Maar net als in het eerste bedrijf weigerde LFC het klasseverschil nog duidelijker te accentueren. Paul Harteveld, Sjaak Rietber gen en Frank van Veen waanden zich in een schiettent, maar kon den de roos niet raken. Nadat dit spervuur enigzins ge luwd was. konden de Oegstgees- tenaren ook zelf weer aan aanval len denken. John Slierings zag zijn kopbal over het doel ver dwijnen terwijl Ger Oudshoorn na een scrimmage zijn inzet langs de verkeerde kant van de paal zag rollen. Slechts éénmaal kroop LFC echt door het oog van de naald. Frank van Veen raakte met een enorme knal het hout werk achter zijn eigen doelman Van der Wal SIEM VAN DER HAM

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13